آخرين مطالب

استاندار فارس در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان:

تامین زیرساخت ها مهم ترین مسئله در صادرات/ بخش خصوصی برای افزایش صادرات غیرنفتی تلاش مضاعف داشته باشد سياسي

تامین زیرساخت ها مهم ترین مسئله در صادرات/ بخش خصوصی برای افزایش صادرات غیرنفتی تلاش مضاعف داشته باشد

  بزرگنمايي:

فارس آنلاین - به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در اولین جلسه توسعه صادرات استان که با حضور رئیس و تعدادی از اعضای فراکسیون حمایت از صادرات مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: با تلاش اعضای کارگروه توسعه صادرات استان به ویژه فعالین بخش خصوصی و نهادهای ذیربط، از سال 94 شاهد افزایش صادرات غیرنفتی فارس هستیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که این استان یکی از پرظرفیت ترین استان های کشور محسوب می شود، افزود: توانائی استان فارس در صادرات محدود به آمارهای اعلام شده نیست و راهکارهای جدید و متفاوتی باید برای ارتقای صادرات در دستور کار مدیران استان قرار داشته باشد.
وی با اشاره به این که استان فارس حدود 10 درصد ازمایحتاج غذایی کشور را تامین می کند، گفت: با توجه به تولید حدود سه میلیون تن محصولات باغی با گسترش صنایع تبدیلی و فرآوری این محصولات، می تواند ارزش افزوده بیشتری را نصیب کشور و استان فارس کند.
استاندار فارس با بیان این که برخی از محصولات غذایی و معادن استان به صورت خام به فروش می رسد که حداقل فایده را برای اقتصاد استان به همراه دارد، به عنوان نمونه به تولید540 هزار تن انگور در فارس اشاره کرد و گفت: عمده انگور تولیدی استان به کشمش تبدیل شده و به دلیل عدم وجود صنایع تبدیلی مناسب، به صورت فرآوری نشده و با قیمت های ناچیزی به بازار مصرف عرضه می شود.
مهندس تبادار تعداد گردشگران استان فارس را حدود سه و نیم میلیون نفر اعلام کرد و با اشاره به این که حدود 400 هزار نفر گردشگر خارجی سالانه وارد استان فارس می شوند، افزود: این گردشگران ضمن خربد صنایع دستی و سایر محصولات تولیدی استان، موجب رونق اقتصادی فارس می شوند.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به این که اتصال خطوط ریلی این استان به مراکز بار یکی از مهم ترین اهداف مدیریت ارشد استان محسوب می شود، گفت: سال گذشته با اتصال یک خط آهن فرعی، موفق شدیم حدود 60 هزار تن گندم را برای اولین بار با قطار به استان های دیگر حمل کنیم و در سال 97 این میزان به 400 هزار تن خواهد رسید.
استاندار فارس با بیان این که این استان پهناور به دلیل نبود حمل و نقل جاده ای مناسب دارای بالاترین آمار تصادفات جاده ای و مرگ و میر در سطح کشور است، اظهار داشت: احداث 450 کیلومتر بزرگراه و 280 کیلومتر آزادراه در سطح استان فارس در دست ساخت است که امیدواریم آزاد راه شیراز-اصفهان در سال جاری به بهره برداری برسد و در ادامه آزاد راه شیراز-بوشهر مورد توجه خواهد بود.
مهندس تبادار با اشاره به این که فرودگاه بین المللی شیراز از موقعیت خوبی برخوردار است، افزود: ترمینال خارجی این فرودگاه با 20 هزار متر مربع مساحت در حال ساخت است و با بهره برداری از آن فرودگاه بین المللی شیراز به عنوان یک هاب در جنوب کشور نقش ایفا خواهد کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که این استان در زمینه گردشگری سلامت جایگاه ویژه و برجسته ای در زمینه هایی مانند پیوند کبد، کاشت حلزون گوش و چشم پزشکی دارد، ادامه داد: این موقعیت موجب جلب گردشگران زیادی در حوزه سلامت از کشورهای حاشیه خلیج فارس و همچنین استان های همجوار شده است.
وی تصریح کرد: در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی هدف گذاری برای استان فارس 550 میلیون دلار بوده است که خوشبختانه موفق به جلب حدود یک میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی شده ایم.
وی با بیان این که اتاق گفتگوی بخش خصوصی و دولت در استان فارس فعال شده است و ارتباط تنگاتنگی میان مدیران دولتی و فعالان بخش خصوصی وجود دارد، گفت: هر صادر کننده باید خودش را سفیر و نماینده ایران بداند و تک تک آن ها باید تلاش کنند برند سازی و آینده نگری برای حفظ و گسترش بازارهای صادراتی استان و کشور را مورد توجه قرار دهند.
استاندار فارس تاکید کرد: باید مردم باور کنند که تولید کنندگان، محصولات با کیفیت تولید می کنند و تولید کنندگان نیز به این باور برسند که محصولات با کیفیت بالا تولید و با آینده نگری و استاندارد سازی محصولات با کیفیت در اختیار مردم قرار دهند..
مهندس تبادار همچنین ضمن تشکر از تلاش بخش خصوصی استان فارس در خصوص رشد صادرات غیرنفتی استان، گفت: امیدواریم بخش خصوصی با همت و تلاش بیشتری برای افزایش صادرات در سال 97 بکوشد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، در این جلسه که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و نمایندگان بخش خصوصی برگزار شد، حاضران به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
.pagination a:hover { background-color:#EBE41C; } .qqq { /* -webkit-box-shadow: 0px 0px 5px 1px rgba(100,100,100,0.1);-moz-box-shadow: 0px 0px 5px 1px rgba(100,100,100,0.1);box-shadow: 0px 0px 5px 1px rgba(100,100,100,0.1);*/ } .BBardiya {font-family:BBardiya, tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif;font-weight:bold;} .pagination { font-size: 80%; } .pagination span { display: block; float: left; padding: 0.3em 0.5em; margin-right: 5px; margin-bottom: 5px;}.pagination a { display: block; float: left; padding: 0.3em 0.5em; margin-right: 5px; margin-bottom: 5px;}.pagination a { text-decoration: none; border: solid 1px #AAE; color: #15B; -webkit-border-radius: 4px;-moz-border-radius: 4px;border-radius: 4px;box-shadow: 1px 1px 1px #888888;}
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تنوع قومی فرصتی برای استان فارس است/ شیراز ایران کوچک است

مناطق حاشیه‌شهر شیراز دیده شود

آمارهای غیرواقعی تصمیم گیری ها را با مشکل مواجه می کند

وجود تنوع قومیتی در فارس فرصتی مطلوب برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است

برنامه ریزی دقت و سرعت مبتنی بر کارشناسی اساس عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی باشد

اصلاح‌طلبان به دلایل حزبی گزینه‌های تصدی شهرداری را کنار می‌زنند

کشاورزی فارس جایگاه والا و دیرینه ای دارد/ 204 شرکت در نمایشگاه بین المللی کشاورزی، نهادهای کشاورزی و آبیاری فارس شرکت کرده اند

فرش قشقایی هنری است که از عمق جان بافندگان طراحی و با زیباترین رنگ آراسته به جامعه عرضه می شود

استاندار فارس: مدیران، روزه سکوت خود را بشکنند

رویداد فناورانه استان فارس برگزار می شود

همه دستگاه های اجرایی استان در ترویج ورزش همگانی کوشا باشند/ بازی های بومی و محلی در استان احیا شود

جوان باوری و جوان یاوری به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود

تفکیک کازرون، فرصت یا تهدید - سیداحمد نجفی**

ارتقای ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در فارس

عزت و سربلندی ایران اسلامی در گرو پیروی از راه شهداست

خیراندیشی، فرهنگ جاری در استان فارس است

اخلاق رکن اصلی ورزش های زورخانه ای است

ضرورت حمایت و حفاظت از نخبگان به عنوان سرمایه های ارزشمند کشور

ایثارگران سرمایه معنوی کشور و برکات جامعه هستند

زمینه توسعه صادرات محصولات لبنی استان فارس فراهم شود

حمایت از تولید کالای با کیفیت ایرانی/ مدیریت مصرف آب باید مورد توجه قرار گیرد

زمینه توسعه صادرات محصولات لبنی استان فارس فراهم شود/ وجود مدیران کارآمد در رونق فعالیت های اقتصادی تاثیری چشمگیر دارد

مدیریت مغفرت اساس داشتن شهر پاک است

ضرورت استفاده از کشت جایگزین مناسب برای غلبه بر کم آبی/ بسترسازی مقدمات لازم جهت بهره مندی از پساب تصفیه خانه های شهری برای استفاده مصارف بخش صنعت

با حکم استاندار فارس، مدیر کل حوزه استاندار منصوب شد

شفافیت در اطلاعات لازمه مبارزه با فساد است

تاکید بر آمادگی زمینه های همکاری فارس با کشور گرجستان

سعدی نماینده خرد ایرانی است

سعدی نماینده خرد ایرانی است / سعدی شاعر آدمیت است که عشق و اخلاق، صفات بارز اوست

سپاه پاسداران به حدی از بلوغ رسیده که از برنامه‌های دشمن مطلع باشد

بزرگ ترین سرمایه نظام مردم هستند/ اقلید می تواند جایگاه ویژه ای در گردشگری داشته باشد / توجه به زیرساخت ها باید اولویت مسئولین باشد

ارائه تسهیلات باید به اشتغالزایی منتهی شود

گردشگری مزیت مهم استان فارس است

دفاع مقدس قدرت جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشاند

توسعه صادرات در گرو تلاش بخش خصوصی است

برنامه ملی باز آفرینی شهری پایدار بهترین فرصت برای بهسازی بافت ناکارآمد شهری است

مسئولانه قلم زدن، آگاهانه درک کردن و با انصاف بیان کردن موضوعات، ویژگی رسانه های تاثیرگذار است / نقش چشمگیر رسانه ها در ایجاد نشاط و امیدواری جامعه تقویت شود

ارتقا بخش ها به توسعه استان کمک می کند/ هیچ حقی از مردم کازرون ضایع نخواهد شد

جوانب لازم در تقسیمات سیاسی کازرون لحاظ شده است

رونق اقتصادی روستایی مستلزم ایجاد تنوع اشتغال در مناطق روستایی است/ دولت مدیریت بهینه مصرف آب را با جدیت در دستور کار دارد

رویکرد اصلی جشنواره گل و گلاب میمند گردشگری است

برگزاری مراسم سان و رژه به‌مناسبت روز ارتش در شیراز

ارتقاء بخش‌ها به توسعه‌ی استان کمک می‌کند/ هیچ حقی از مردم کازرون ضایع نمی‌شود

ارتش در اوج آمادگی و اقتدار است

کاروانسراهای موجود می توانند در رونق اقتصادی استان نقش آفرین باشند.

70 میلیون دلار، ارزش صادرات استان فارس به کشور قطر در سال 96 بوده است

دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه شیراز بالاترین سرمایه های استان فارس هستند

ارتش برای مقابله با هرگونه تهدیدی آماده است

رفتارهایی که واکنش کازرونی ها را درپی داشت

استاندار فارس از شرکت حداد کوه آلومینیوم بازدید کرد