آخرين مطالب

تیم ایران با شایستگی از جام بیست و یکم کنار رفت مقالات

تیم ایران با شایستگی از جام  بیست و یکم کنار رفت

  بزرگنمايي:

فارس آنلاین -  تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی 2018 روسیه با کسب تساوی برابر تیم پرتغال که قهرمانی اروپا را در سال 2016 در کارنامه داشت، با شایستگی کنار رفت.
  تیم ملی فوتبال ایران در سومین دیدار از گروه دوم این رقابت ها با نمایشی دلپذیر برابر تیم پرتغال در ورزشگاه شهر سارانسک روسیه و با قضاوت انریکه کاسرس پاراگوئه ای به تساوی یک بر یک بر دست یافت.
در صورتی که مهدی طارمی در واپسین لحظات وقت تلف شده نیمه دوم دقت می کرد می توانست با گلزنی باعث صعود تیم ایران به مرحله دوم شود که اینگونه نشد و یوزهای ایرانی با جام بیست و یکم وداع تلخی داشتند ولی خاطره خوبی را با کسب چهار امتیاز از خود به جای گذاشتند.
تیم ایران برابر پرتغال بازی را با احتیاط آغاز کرد و طبق روش همیشگی توپ و میدان را در اختیار حریف قرار داد و بازی را بست.
تیم پرتغال با روش 4 ، 4 ، 2 و تیم ایران هم با روش 4 ، 2 ، 3 ، یک به مصاف هم رفتند.
پرتغالی ها که راه های نفوذ به دروازه ایران ر ا بسته دیدند حملات خود را از کناره ها به ویژه از سمت راست آغاز کردند و با استفاده از ارسال های بلند قصد داشتند از ضربات سر رونالدو و آندره سیلوا به گل برسند که مدافعان ایران و آمادگی بیرانوند اجازه خود نمایی به مهاجمین پرتغال نداد.
هر چه از زمان بازی می گذشت بازیکنان ایران بیشتر به بازی مسلط می شدند و در صورتی که کارلوس کی روش سرمربی ایران شیوه هجومی را برا ی تیمش اتخاذ می کرد می توانستند تیم قدرتمند پرتغال را شکست دهند.
بازیکنان ایران هر گاه به بازی هجومی رو می آوردند بر روی در وازه تیم پرتغال خطرناک ظاهر می شدند و در صورتی که مهاجمان تیم ایران دقت می کردند هم اینک به جای پرتغال تیم ایران به مرحله دوم صعود می کرد.
پس از فروکش شدن حملات تیم پرتغال، رفته رفته بازیکنان ایران به دروازه این تیم نزدیک شدند و در دقیقه هفت علیرضا جهانبخش از جناح راست توپ خوبی را به وحید امیری رساند که ضربه کم دقت این بازیکن از کنار دروازه پارترسیو دروازه بان پرتغال به بیرون رفت.
دقیقه هشتم، اشتباه علیرضا بیرانوند و سعید عزت اللهی سبب شد تا پرتغالی ها در موقعیت گلزنی قرار گیرند که ضربه ژائو ماریو راهی به دروازه پیدا نکرد.
بازیکنان ایران تا واپسین لحظات نیمه نخست فشار حملات حریف را به خوبی کنترل کردند اما در دقیقه 45 مقاومت تیم ایران شکسته شد و در این لحظه ، ریکاردو کوارشما هافبک با تکنیک پرتغال با ضربه بیرون پا و زیبا از پشت محوطه جریمه، توپ را در گوشه دروازه ایران جای داد و شیرجه بیرانوند هم کاری از پیش نبرد تا نیمه نخست با برتری یاران کریستین رونالدو کاپیتان پرتغال پایان یابد.
نیمه دوم نیز تیم پرتغال که به خواسته خود رسیده بود باز هم میدان داری کرد و در دقیقه 50 رونالدو در محوطه جریمه ایران با عزت اللهی برخورد کرد اما داور پاراگوئه ای ابتدا اعتقاد به پنالتی نداشت و پس از استفاده از ویدئو چک رای به پنالتی داد.
اعتراض بازیکنان ایران مبنی بر گرفتن پنالتی برای پرتغال ثمری نداشت و سرانجام کریستین رونالدو که تا پیش از این بازی چهار گل به ثمر رسانده بود پشت توپ قرار گرفت اما ضربه این بازیکن افسانه ای توسط بیرانوند با زیبایی مهار شد تا بازیکنان ایران امیدوار به ادامه بازی شوند.
دقیقه 58 حرکت حساب شده بازیکنان ایران از جناح راست و ارسال جهانبخش تیم کشورمان رادرآستانه گلزنی قرار داد اما په په مدافع تیم پرتغال با هوشیاری مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.
سرمربی تیم ایران از دقیقه 70 به بعد که نیاز به گلزنی داشت سامان قدوس و کریم انصاری فر را به بازی فرا خواند و جان تازه ای به خط حمله تیم ایران داد و ای کاش کی روش زودتر عناصر تهاجمی خود را وارد بازی می کرد.
دقیقه 90 ضربه سر سردار آزمون در محوطه جریمه تیم پرتغال به دست سدریک برخورد کرد و داور با استفاده از ویدئو چک نقطه پنالتی را به سود ایران نشان داد.
کریم انصاری فرد بازیکن تعویضی ایران پشت ضربه پنالتی ایستاد و به زیبایی هر چه تمام تر دروازه تیم پرتغال را باز کرد و همه چیز را به تساوی کشاند.
دقیقه 94 شرایط بسیار مطلوبی برای گلزنی مهدی طارمی فراهم شد و این بازیکن در موقعیت تک به تک با دروازه بان پرتغال با بی دقتی توپ را به بیرون فرستاد تا آه از نهاد میلیونها ایرانی بلند شود و در نهایت این بازی پر هیجان با نتیجه یک بریک مساوی تمام شد و تیم ایران با شایستگی با جام بیست ویکم خدا حافظی کرد.
علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی(میلاد محمدی)، سعید عزت اللهی، مرتضی پور علی گنجی، امید ابراهیمی، وحید امیری، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، سیدمجید حسینی، سردار آزمون و رامین رضاییان بازیکنان ایران در این بازی بودند.
همچنین روی پاتریسیو، په په، رافائل گوئررو، خوزه فونته، کریستیانو رونالدو، آدرین سیلوا، سدریک، ویلیام کاروالیو، ژوآ ماریو (موتینیو)، کوارشما(برناردو سیلوا) و آندره سیلوا (گوئدس ) برای تیم پرتغال بازی کردند .
تیم ایران در گروه دوم این بازی ها در دیدار نخست خود با یک گل از سد تیم خوب مراکش گذشت و در بازی دوم هم با شایستگی و با یک گل از تیم قدرتمند اسپانیا که قهرمانی جهان را در سال 2010 یدک می کشید، شکست خورد و در بازی سوم برابر تیم پرتغال به تساوی یک بر یک دست بافت و کارنامه خوبی را از خود به جای گذاشت.
در این گروه تیم اسپانیا با پنج امتیاز به عنوان تیم نخست به مرحله بعد صعود کرد و تیم پرتغال هم با همین تعداد امتیاز و تفاضل گل کمتر راهی مرحله بعد شد، تیم ایران با چهار امتیاز و تیم مراکش هم با یک امتیاز به ترتیب سوم و چهارم شدند.
در بیست و یکمین دوره رقابت های فوتبال جام جهانی 2018 روسیه 32 تیم شرکت دارند و در پایان مرحله گروهی از هر گروه 2 تیم به مرحله بعد که به صورت یک حذفی برگزار می شود، صعود خواهند کرد.
تیم ایران برای پنجمین بار در جام جهانی فوتبال شرکت کرد.
تا پیش از جام بیست و یکم تیم برزیل با پنج بار قهرمانی و تیم ایتالیا که در این جام حضور نداشت و آلمان هر کدام با چهار بار قهرمانی پر افتخار ترین تیم های جام جهانی هستند.
جام بیست و یکم، بیست و چهارم تیر 97 با تعیین تیم قهرمان پایان می یابد.

 
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آفت هایی که گریبانگیر بلوطستان شدند/ تلاش منابع طبیعی برای حفاظت

درنگی در دادگاه متهمان آمیختن خاک و گندم در شیراز

فرهنگسرای رسانه شیراز، یک نام و دیگر هیچ

فرهنگ در اولویت باشد

متخصصان زبان و ادبیات فارسی را دریابید

بازماندگی از تحصیل و زباله گردی

جشن‌های غیرایرانی در سبد خانوار ایرانی

چرا 40 سال مرگ بر آمریکا

آنچه باید در مورد قطره آهن و اطفال بدانیم

قیمت رها شده است؛ نظارت نیز

چکش‌کاری آموزش‌وپرورش برای تقویت حقوق معلمان

خسروشیرین، نگین گردشگری روستایی در شمال فارس

فراموشی و خود فراموشی

فرار رو به جلو

گره کور متروی شیراز در زندگی همسایگان

وقتی خیابان‌ها کودکی را می‌بلعند

خزان کاغذی

سلامتی در دوران سالمندی با تغذیه مناسب

گشتی در خیابان زند شیراز/ سرگردانی میان دلار آبی و سفید

تا کی

کلوخ‌پز؛ شروع پاییز اقلیدی‌ها

بازچرخانی آب طرحی برای سازگاری با کم آبی در فارس است

از کوروش چه می دانیم

قوطی برخی عطاری ها همه چیز دارد بجز سلامتی

فقر مطالعات فرهنگی و اجتماعی درباره عشایر فارس

این سگان، راه سلامت بسته اند

داغ خشکسالی بعلاوه تبرسودجویی، می دهد زغال

فارس در پاسداشت بهمن بیگی عقب افتاد

شیرازی ها تلخ وشیرین هنرهفتم را یادآوری کردند/صفای سینما در گذشته

استاندارد نسبی مدارس

معلمان مدارس غیردولتی و تضییع حقوق

چالش بی‌تحرکی در زنان کارمند

چند می گیری تصادف کنی

به جای دارو

آیا آبی از انرژی خورشیدی گرم می شود

رسانه گردشگری

بازار قیصریه لار، نماد مقاومت در برابر قهر طبیعت

فرزندت کجاست

همنشینی تاریخ و کباب بی بی خانم گل در موزه ای خود ساخته

فرهنگ و خیابان

بود و نبود رسانه ها

دکه های خالی از مطبوعات، انباشته از تنقلات

گران ترین اعتیاد همراه

یخچال، دلوچه دوز کازرونی را دلسرد نکرده است

مردم چه می خواهند

چالش های جهانی شدن اصیل ترین بافت تاریخی خاورمیانه

دیده بان جوان خدا را دید

تالاب های فارس نه جان دارند و نه اعتبار

رؤیای بیداری

آب هست، اعتبار نیست