آخرين مطالب

وعده‌هايي که بي‌هيچ توضيحي بر زمين ماند! مقالات

وعده‌هايي که بي‌هيچ توضيحي بر زمين ماند!

  بزرگنمايي:

هفته‌ي نخست پس از ماه مبارک رمضان هم شهردار و معاونان و مديرانش در نشستي با پيمانکار پروژه تقاطع غيرهم‌سطح ستارخان، بار ديگر بر لزوم اتمام بخشي از اين طرح و باز شدن معبر زيرگذر آن براي تسريع در تردد و پيشگيري از بروز گره‌ي ترافيکي در اين نقطه بسيار حساس از شهر شيراز در ابتداي نيمه‌ي دوم سال‌جاري تاکيد شد و آن روز پيمانکار هم پذيرفت که تا ابتداي مهر و با سرعت بخشيدن به کار، اين وعده را عملياتي کند.

 اگرچه آن روز و در مقابل برخي ان‌قلت‌هاي پيمانکار، شهردار سندي را نشان داد که با ديدن آن، پيمانکار با لبخندي، پذيرفت که کار را سرعت بخشيده و زيرگذر را پيش از مهرماه تحويل دهد.

 امروز و در حالي‌که هفته‌ي نخست مهر ماه رو به اتمام است، هنوز اين زير گذر آماده نيست و صاحب‌نظران معتقد هستند با روندي که پيمانکار، پروژه را به پيش مي‌برد، خوش‌بينانه‌ترين حالت، اتمام اين بخش تا انتهاي مهرماه است!

 از طرفي تقاطع غيرهم‌سطح بصيرت هم اگرچه قيرپاشي پل الف آن انجام شده، اما هنوز بخشي از پل ب و تمام کار معابر زير تقاطع، بخش هم‌سطح آن، باقي‌مانده و اگر خيلي خوش‌بين باشيم و پيمانکار با سرعت و به‌شکل شبانه‌روزي کار را چون گذشته ادامه دهد، شايد اواسط آبان و حتي اوايل آذر، شاهد اتمام و تکميل آن باشيم!

 اين اولين وعده‌هاي شهردار شيراز در دور جديد حضورش بر راس مجموعه‌ي شهرداري و اولين قدم شوراي چهارم است که عملي نمي‌شود و بايد اميدوار بود که روند تحقق نيافتن وعده‌ها در نيمه‌ي دوم امسال، تداوم نداشته باشد، وعده‌هايي که در ماه‌هاي گذشته بارها و بارها در خصوص عمليات قطار شهري و حتي فاز يک اين پروژه، محدوده‌ي طرح ترافيک و ... تکرار شد و کمترين تاثير منفي آن، از دست رفتن اعتماد مردم است.  رسانه‌ها بارها و بارها در خصوص لزوم جدي‌تر شدن پيگيري‌هاي شهرداري و شورا براي تسريع در برخي پروژه‌هاي سپرده شده به پيمانکاران از جمله پروژه‌ي تقاطع غيرهم‌سطح ستارخان تذکر داده و گزارش‌هايي را منتشر کرده‌اند، مطالبي که به‌ظاهر به مذاق پيمانکار مربوطه چندان خوش نيامد!!

 اکنون و در حالي‌که شيراز روزهاي اوج ترافيک را پشت سر مي‌گذارد، شايد شايسته آن باشد که نمايندگان مردم در شوراي چهارم و مجموعه‌ي شهرداري علت اين همه انعطاف با پيمانکار پروژه‌ي ستارخان را بررسي کنند و به مردمي که صبورانه تمام مشکلات ناشي از اين پروژه را تحمل کرده‌اند، پاسخي شايسته دهند که چرا نتوانست به وعده‌اش عمل کند.

 به حتم در روزهاي اخير خصوصاً در ساعت‌هاي ابتداي روز و زمان تعطيل شدن مدارس و برخي ساعت‌هاي بعدازظهر، شاهد حجم بالاي ترافيک در اين محدوده هستيم، ترافيکي که پس از اين هم به واسطه‌ي عملياتي شدن کارگاه نصب قطعات عرشه‌ي پل‌هاي روگذر، به نوعي ديگر، مردم را عاصي مي‌کند اما مي‌توان با عملي کردن وعده‌هايي که داده مي‌شود، لبخند رضايت را برلبان مردم صبور شيراز، نشاند.

 اگرچه اين ترافيک بي‌ترديد در مسيرهاي اصلي شيراز که قرار بود مردادماه پارسال طرح محدوده‌ي ترافيک در آن اجرا شود و به‌دلايلي، متوقف ماند، بر تجربه‌ي شهروندان اين کلان‌شهر مي‌افزايد.

  با وجود آن‌که شوراي چهارم در آخرين جلسه‌ي خود موضوع طرح ترافيک را به صحن علني کشاند تا با برطرف کردن ايرادات گرفته شده از سوي شوراي عالي ترافيک کشور، اين طرح معطل مانده را، راهي مرحله اجرا کند، اما به‌ظاهر قرار نيست امسال هم شاهد روان شدن ترافيک در نقاط مرکزي شيراز باشيم.

 به خاطر داشته باشيم که شهردار شيراز حتي وعده داده بود که 25 شهريورماه زيرگذر ستارخان افتتاح شود و کل پروژه تا پايان دي‌ماه به پايان برسد، اما روند پيشرفت کار اين پروژه به‌گونه‌اي است که نه اين عملي شد و نه انتظار است که آن يکي عملياتي شود.

 

کاش لااقل مسوولان به‌خاطر اين وعده که محقق نشد، توضيحي هرچند کوتاه به شهروندان مي‌دادند تا شعار خادم مردم بودن باور پذيرتر باشد. اما متاسفانه حتي شوراييان هم در جلسه‌ي علني اخير خود که روز دوشنبه برگزار شد، به اين موضوع نپرداختند، شورايياني که خود را مردمي‌تر از دوره‌هاي پيشين مي‌دانند.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آفت هایی که گریبانگیر بلوطستان شدند/ تلاش منابع طبیعی برای حفاظت

درنگی در دادگاه متهمان آمیختن خاک و گندم در شیراز

فرهنگسرای رسانه شیراز، یک نام و دیگر هیچ

فرهنگ در اولویت باشد

متخصصان زبان و ادبیات فارسی را دریابید

بازماندگی از تحصیل و زباله گردی

جشن‌های غیرایرانی در سبد خانوار ایرانی

چرا 40 سال مرگ بر آمریکا

آنچه باید در مورد قطره آهن و اطفال بدانیم

قیمت رها شده است؛ نظارت نیز

چکش‌کاری آموزش‌وپرورش برای تقویت حقوق معلمان

خسروشیرین، نگین گردشگری روستایی در شمال فارس

فراموشی و خود فراموشی

فرار رو به جلو

گره کور متروی شیراز در زندگی همسایگان

وقتی خیابان‌ها کودکی را می‌بلعند

خزان کاغذی

سلامتی در دوران سالمندی با تغذیه مناسب

گشتی در خیابان زند شیراز/ سرگردانی میان دلار آبی و سفید

تا کی

کلوخ‌پز؛ شروع پاییز اقلیدی‌ها

بازچرخانی آب طرحی برای سازگاری با کم آبی در فارس است

از کوروش چه می دانیم

قوطی برخی عطاری ها همه چیز دارد بجز سلامتی

فقر مطالعات فرهنگی و اجتماعی درباره عشایر فارس

این سگان، راه سلامت بسته اند

داغ خشکسالی بعلاوه تبرسودجویی، می دهد زغال

فارس در پاسداشت بهمن بیگی عقب افتاد

شیرازی ها تلخ وشیرین هنرهفتم را یادآوری کردند/صفای سینما در گذشته

استاندارد نسبی مدارس

معلمان مدارس غیردولتی و تضییع حقوق

چالش بی‌تحرکی در زنان کارمند

چند می گیری تصادف کنی

به جای دارو

آیا آبی از انرژی خورشیدی گرم می شود

رسانه گردشگری

بازار قیصریه لار، نماد مقاومت در برابر قهر طبیعت

فرزندت کجاست

همنشینی تاریخ و کباب بی بی خانم گل در موزه ای خود ساخته

فرهنگ و خیابان

بود و نبود رسانه ها

دکه های خالی از مطبوعات، انباشته از تنقلات

گران ترین اعتیاد همراه

یخچال، دلوچه دوز کازرونی را دلسرد نکرده است

مردم چه می خواهند

چالش های جهانی شدن اصیل ترین بافت تاریخی خاورمیانه

دیده بان جوان خدا را دید

تالاب های فارس نه جان دارند و نه اعتبار

رؤیای بیداری

آب هست، اعتبار نیست