پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

وعده‌هايي که بي‌هيچ توضيحي بر زمين ماند! مقالات

وعده‌هايي که بي‌هيچ توضيحي بر زمين ماند!

  بزرگنمايي:

هفته‌ي نخست پس از ماه مبارک رمضان هم شهردار و معاونان و مديرانش در نشستي با پيمانکار پروژه تقاطع غيرهم‌سطح ستارخان، بار ديگر بر لزوم اتمام بخشي از اين طرح و باز شدن معبر زيرگذر آن براي تسريع در تردد و پيشگيري از بروز گره‌ي ترافيکي در اين نقطه بسيار حساس از شهر شيراز در ابتداي نيمه‌ي دوم سال‌جاري تاکيد شد و آن روز پيمانکار هم پذيرفت که تا ابتداي مهر و با سرعت بخشيدن به کار، اين وعده را عملياتي کند.

 اگرچه آن روز و در مقابل برخي ان‌قلت‌هاي پيمانکار، شهردار سندي را نشان داد که با ديدن آن، پيمانکار با لبخندي، پذيرفت که کار را سرعت بخشيده و زيرگذر را پيش از مهرماه تحويل دهد.

 امروز و در حالي‌که هفته‌ي نخست مهر ماه رو به اتمام است، هنوز اين زير گذر آماده نيست و صاحب‌نظران معتقد هستند با روندي که پيمانکار، پروژه را به پيش مي‌برد، خوش‌بينانه‌ترين حالت، اتمام اين بخش تا انتهاي مهرماه است!

 از طرفي تقاطع غيرهم‌سطح بصيرت هم اگرچه قيرپاشي پل الف آن انجام شده، اما هنوز بخشي از پل ب و تمام کار معابر زير تقاطع، بخش هم‌سطح آن، باقي‌مانده و اگر خيلي خوش‌بين باشيم و پيمانکار با سرعت و به‌شکل شبانه‌روزي کار را چون گذشته ادامه دهد، شايد اواسط آبان و حتي اوايل آذر، شاهد اتمام و تکميل آن باشيم!

 اين اولين وعده‌هاي شهردار شيراز در دور جديد حضورش بر راس مجموعه‌ي شهرداري و اولين قدم شوراي چهارم است که عملي نمي‌شود و بايد اميدوار بود که روند تحقق نيافتن وعده‌ها در نيمه‌ي دوم امسال، تداوم نداشته باشد، وعده‌هايي که در ماه‌هاي گذشته بارها و بارها در خصوص عمليات قطار شهري و حتي فاز يک اين پروژه، محدوده‌ي طرح ترافيک و ... تکرار شد و کمترين تاثير منفي آن، از دست رفتن اعتماد مردم است.  رسانه‌ها بارها و بارها در خصوص لزوم جدي‌تر شدن پيگيري‌هاي شهرداري و شورا براي تسريع در برخي پروژه‌هاي سپرده شده به پيمانکاران از جمله پروژه‌ي تقاطع غيرهم‌سطح ستارخان تذکر داده و گزارش‌هايي را منتشر کرده‌اند، مطالبي که به‌ظاهر به مذاق پيمانکار مربوطه چندان خوش نيامد!!

 اکنون و در حالي‌که شيراز روزهاي اوج ترافيک را پشت سر مي‌گذارد، شايد شايسته آن باشد که نمايندگان مردم در شوراي چهارم و مجموعه‌ي شهرداري علت اين همه انعطاف با پيمانکار پروژه‌ي ستارخان را بررسي کنند و به مردمي که صبورانه تمام مشکلات ناشي از اين پروژه را تحمل کرده‌اند، پاسخي شايسته دهند که چرا نتوانست به وعده‌اش عمل کند.

 به حتم در روزهاي اخير خصوصاً در ساعت‌هاي ابتداي روز و زمان تعطيل شدن مدارس و برخي ساعت‌هاي بعدازظهر، شاهد حجم بالاي ترافيک در اين محدوده هستيم، ترافيکي که پس از اين هم به واسطه‌ي عملياتي شدن کارگاه نصب قطعات عرشه‌ي پل‌هاي روگذر، به نوعي ديگر، مردم را عاصي مي‌کند اما مي‌توان با عملي کردن وعده‌هايي که داده مي‌شود، لبخند رضايت را برلبان مردم صبور شيراز، نشاند.

 اگرچه اين ترافيک بي‌ترديد در مسيرهاي اصلي شيراز که قرار بود مردادماه پارسال طرح محدوده‌ي ترافيک در آن اجرا شود و به‌دلايلي، متوقف ماند، بر تجربه‌ي شهروندان اين کلان‌شهر مي‌افزايد.

  با وجود آن‌که شوراي چهارم در آخرين جلسه‌ي خود موضوع طرح ترافيک را به صحن علني کشاند تا با برطرف کردن ايرادات گرفته شده از سوي شوراي عالي ترافيک کشور، اين طرح معطل مانده را، راهي مرحله اجرا کند، اما به‌ظاهر قرار نيست امسال هم شاهد روان شدن ترافيک در نقاط مرکزي شيراز باشيم.

 به خاطر داشته باشيم که شهردار شيراز حتي وعده داده بود که 25 شهريورماه زيرگذر ستارخان افتتاح شود و کل پروژه تا پايان دي‌ماه به پايان برسد، اما روند پيشرفت کار اين پروژه به‌گونه‌اي است که نه اين عملي شد و نه انتظار است که آن يکي عملياتي شود.

 

کاش لااقل مسوولان به‌خاطر اين وعده که محقق نشد، توضيحي هرچند کوتاه به شهروندان مي‌دادند تا شعار خادم مردم بودن باور پذيرتر باشد. اما متاسفانه حتي شوراييان هم در جلسه‌ي علني اخير خود که روز دوشنبه برگزار شد، به اين موضوع نپرداختند، شورايياني که خود را مردمي‌تر از دوره‌هاي پيشين مي‌دانند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خاوران جلوه زیبای طبیعت/ همزیستی نخلستان ودرختان مرکبات را ببینید

مقدمات انتظار ظهور

بهترین جواب به آمریکا

شهرهای بی‌دفاع

پیامی که در سیل شیراز امیدبخش شد

نارسایی

مدرسه های سعدی، سیل را شکستند

ای کاش

سیل و یادآوری اهمیت سواد رسانه ای

می خنداند اما نمی خندد

چرا خرم دره جهنّم دره شد

آنچه را که نباید فراموش کنیم

موج اندوه و شکوه مهربانی در سیل شیراز

کازرون، نمادی از تاریخی کهن و طبیعتی چهار فصل

جلوه جدید گردشگری فارس در نوروز 98

دام هایی برای ثروت

نوروز، نماد زایش است نه مرگ جانداران در تنگ بلور

چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی تبدیل نکنید

عید آمد و ما قبا نداریم

اشکال در اشکال هندسی

نخستین واکنش `حامی` به حاشیه کنسرت شیراز

حیوان خانگی هم می‌تواند ناقل هاری باشد

میانبری کاذب تا پرده سینما

شهر صدرا بدون سامانه حمل و نقل؛ ترافیکش سهم شیراز

گنبد نمکی، جاذبه گردشگری بکر در جهرم

زمین را نگهبان باشیم

یادی از حمید برنا، خیّر سلامت و مدرسه‌ ساز جهرمی

شجاعانه به استقبال تغییرات برویم

`نه` به نگاه ویژه به زادگاه مدیران

زوج ها خوب شنیدن را یاد بگیرند/ لزوم پرهیز از ایده آل گرایی

آب پاکی 2 سرد‌‌‌ار روی د‌‌‌ست د‌‌‌لواپسان

دام های قاچاقچیان برای دامداران فارس

نورآباد ممسنی تکه‌ای از بهشت

قلعه تبر جهرم، تاریخی اما تک افتاده

داراب؛ شهرستان قصرها و آبشارها

چگونگی رفتار با کودکانی که مبتلا به صرع هستند

معماری سنتی هست چه نیازی به رومیان!

200 مقاله در ششمین کنفرانس سالیانه «انرژی پاک» ارائه می شود

تفاوت کنفرانس ورشو و کنفرانس گوادلپ

پاسدار امین

چشمه‌ای که برای پریشان جوشید/ باران حال تالاب را خوب می‌کند

نقص پلکانی

تلخ و شیرین های چهار دهه روزنامه نگاری

عناوین نخست مطبوعات 23 بهمن شیراز

نقش مردم فسا در پیروزی انقلاب اسلامی ایران

نگاه انقلاب به رفاه اجتماعی

مرور خاطرات انقلاب در شیراز با دو مبارز انقلابی

تلاش برای حذف نقاط حاد‌‌‌‌‌ثه‌خیز فارس

هنر را به بها دهند نه بهانه

گره ترافیکی