پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

رئیس کل دادگستری فارس تاکید کرد:

توجه ویژه نیروی انتظامی به شناسایی محتکران سياسي

توجه ویژه نیروی انتظامی به شناسایی محتکران

  بزرگنمايي:

پیام فارس - رئیس کل دادگستری استان فارس خواستار توجه ویژه نیروی انتظامی به موضوع شناسایی و برخورد قانونی با محتکران شد و گفت: در وضعیت سخت معیشتی مردم احتکار مایحتاج عمومی خیانت و عمل مذمومی است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس علی القاصی‌مهر در نشست مشترک مسئولان قضایی و انتظامی استان فارس، تصریح کرد که در شرایط کنونی باید با حساسیت ویژه بررسی و با قاطعیت برخورد شود .
وی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به سبز پوشان عرصه امنیت کشور گفت: این هفته فرصت مناسبی است تا به گوشه ای از اقدامات گسترده مجموعه خدوم نیروی انتظامی بپردازیم.
القاصی با بیان اینکه مجموعه نیروی انتظامی نقش اساسی و مهمی در آرامش مردم بر عهده دارد گفت: هر کجا احساس نا امنی ایجاد و آرامش یک شهروند به خطر می افتد همه نگاه‌ها به سمت مجموعه پلیس معطوف می شود اما زمانی که آرامش و امنیت برقرار است به جایگاه و نقش نیروی انتظامی به عنوان تأمین کننده و حافظ امنیت توجه نمی شود چرا که انسان اصولاً وقت برخورداری از یک نعمت بخصوص امنیت و سلامت قدر و ارزش آن را نمی شناسد .
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس صیانت از جان ، مال و آبروی مردم به عنوان مهمترین موضواعات اساسی انسانها را در گرو تلاش های شبانه روزی نیروهای انتظامی دانست و افزود: باید خدا را شاکر باشیم که به برکت حضور این غیور مردان در جای جای کشور اسلامی ما امنیت برقرار است.
القاصی با تأکید بر اینکه جامعه باید بداند امنیت امروز ما حاصل تلاش های شبانه روزی و خون هایی است که در این راه اهداء شده است گفت: این هفته را باید فرصتی برای تجلیل و قدردانی از تأمین کننده این نعمت اساس قرار دهیم .
رئیس شورای قضایی استان فاس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که استان فارس امروز به نسبت سال های گذشته در وضعیت مناسبی به لحاظ ارتقاء شاخص های امنیتی قرار دارد گفت: زمانی در نقاط مختلف این استان به لحاظ وقوع آدم ربایی، سرقت های مسلحانه و دیگر جرائم خشن احساس نا امنی در میان مردم مشهود بود اما با اقدامات به موقع و مناسب امنیتی و برخورد قاطع با عوامل نا امنی کانون های این گونه جرائم یکی پس از دیگری برچیده شد و شاخص های امنیتی استان ارتقاء یافت که این دستاورد حاصل زحمات نیروی های انتظامی و حمایت های دستگاه قضایی است .
وی استمرار وضعیت مناسب و ارتقاء شاخص های امنیتی در استان علی رغم ادامه یافتن مشکلات اقتصادی مردم و بیکاری جوانان را نشانه جدیت مجموعه نیروی انتظامی و هماهنگی و همراهی دستگاه قضایی در تأمین امنیت مردم خواند و خاطر نشان کرد: ما در دستگاه قضایی در زمره معدود استان هایی قرار داریم که پرونده های مهم و امنیتی را با جدیت و از ابتدای شکل گیری تا حصول نتیجه رصد و دنبال کرده و تحت نظارت مسئولان قضایی استان مدیریت می شود .
القاصی با بیان اینکه استان فارس با همت نهادهای امنیتی بخصوص همدلی و هماهنگی نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در دوران طلایی احساس امنیت به سر می برد گفت: انجام صحیح و مناسب مأموریت ها نتیجه همین همدلی در تمام حوزه های مرتبط در مجموعه قضایی و انتظامی استان است.
رئیس کل دادگستری استان فارس با استفاده از تعبیر ایران کوچک برای توصیف استان فارس از فارس به عنوان استانی با داشتن مؤلفه های گوناگون امنیتی یاد کرد و خاطر نشان ساخت: در استان فارس زمینه شکل گیری انواع جرائم و آسیب ها به سبب همجواری با استان های مرزی و جرم خیز، وجود فرق ضاله، مسیر ترانزیت قاچاق و غیره فراهم است که مبارزه با این امور نیازمند عزم و اراده جدی و قاطع و مدیریت قدرتمند و همچنین هماهنگی بین بخشی و تعامل مجموعه قضایی و انتظامی است .
رئیس کل دادگستری استان فاس در ادامه تصریح کرد: اگر امروز بر نا امنی غلبه پیدا کرده ایم حاصل تلاش شبانه روزی نهاد های مسئول بویژه اهتمام سردار گودرزی، فرماندهی انتظامی استان در این زمینه است گفت: آنچه در این فرایند برجسته است حضور و تدابیر ارزشمند، تخصصی و تلاش های سردار فرماندهی انتظامی استان فارس و نیروهای تحت فرماندهی وی در صحنه های مختلف است که این فعالیت های جهادی ستودنی است .
القاصی در خصوص اقدامات صیانتی نیروی انتظامی نیز گفت: حساسیت های و اراده خوبی در برخورد با جرائم در بین نیروهای انتظامی در سراسر استان وجود دارد.
مقام ارشد قضایی استان در خصوص مباحث ارشادی، نظارتی و عقیدتی نیز خاطر نشان ساخت : جدیت در سطوح فرماندهی و نظارتی و حفاظتی باعث گردیده مجموعه پلیس از کارنامه خوبی برخوردار و نگاه مردم نسبت به این مجموعه مثبت باشد .
وی در ادامه به برگزاری اولین جلسه دادگاه مفسدان و اخلاگران اقتصادی و جدیت مجموعه قضایی استان در این زمینه اشاره کرد و یادآور شد: استان فارس پس از تهران اولین استان کشور در برگزاری دادگاه این اخلاگران اقتصادی است و این امر نشان دهنده توجه دستگاه قضایی و انتظامی استان در برخورد با چالش امروز کشور یعنی مبارزه با فساد است .
وی افزود پرونده های دیگری در خصوص مفاسد و اخلاگران نظام اقتصادی کشور در استان تعیین وقت گردیده که در همین دادگاه ویژه طی یک ماه آینده مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت .
رئیس کل دادگستری استان فارس بر ادامه این رویکرد دستگاه قضایی تأکید کرد و افزود: این اقدام عاجل دستگاه قضایی در برخورد با مفسدان اقتصادی بخصوص اعلام اسامی برخی از مفسدان که پیش از این احکام آنان قطعیت یافته بود؛ نشان داد دستگاه قضایی اراده قوی و قاطعی در ادامه مبارزه فساد دارد .
القاصی بر توجه ویژه نیروی های انتظامی در شناسایی و برخورد با محتکران تأکید کرد و افزود: در وضعیت سخت معیشتی مردم احتکار خیانت و عمل مذمومی است که باید با حساسیت ویژه بررسی و با قاطعیت برخورد شود .
وی تصریح کرد: وقتی مردم قاطعیت و سرعت عمل برخورد با چنین افرادی را ببینند بی شک به حل شدن مشکلات اقتصادی امیدوارتر خواهند شد که این وظیفه خطیر بر عهده دو مجموعه قضایی و انتظامی است .
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

لاریجانی: نیاز امروز کشور در شرایط کنونی توسعه اشتغال است

اصلاح طلبان در سال 96 متوقف شدند

55 کلاس مدرسه در جهرم در حال هوشمندسازی است

وزیر اقتصاد: صادرات کشور مطلوب است

مردم فارس به حضور در انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان فراخوانده شدند

کامیون گوسفندان قاچاق در فسا توقیف شد

از انباشت زیان تا تعدیل نیرو در سازمان همیاری زنجان

قانون مداری ملاک عمل سازمان همیاری شهرداری ها باشد

کم آبی، حکایتی که همچنان باقی است

16 صنعتگر فارس در نمایشگاه صنایع کوچک چین حضور یافتند

هفت اثر فارس در میراث ناملموس کشور ثبت شد

ایران با قدرت علمی خود نظام بازدارنده در برابر متجاوزان ایجاد کرده است

تصادفات رانندگی مهمترین عامل افزایش ضایعات نخاعی است

داستان آن دوربین سمی

مصرف غیررسمی

استاندار فارس: نبود برنامه شفاف، سازمان همیاری شهرداری ها را دچار آسیب کرده است

بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان در جهرم آغاز به کار کرد

با سریال‌ها تاریخ نخوانید

بالا پایین‌های شبکه HBO در سال 2019

از عمق کتاب تا سطح سریال

بیشترین جرایم ارتکابی در فارس مربوط به مواد مخدر است

رئیس کل دادگستری فارس: 200 فقره پرونده ماهانه به دادگاه های کیفری این استان وارد می شود

شمار فراوان پرونده های قضایی زیبنده استان فارس نیست

17 حلقه چاه آب غیر مجاز در شهرستان داراب پُر شد

فرمانده نیروی انتظامی: حضور پیکر شهدا بین مردم روحیه مقاومت را تقویت می کند

غفلت از کم آبی پشت نقاب بارش های سیلابی

نقش کلیدی کشورهای همسایه در اجرای راهبرد مقاومت فعال ایران

مسکن مهر تحویل داده نشده کشور کمتر از 400 هزار واحد است

مبارزه با مواد مخدر نیازمند کار فرهنگی است

فرماندار آباده : کاهش سن اعتیاد موجب گسترش آسیب ها شده است

رفع مشکلات کسب و کارهای اقتصادی نیازمند برنامه ریزی و حمایت

سرفه های خردلی

مستندی که از نگاه خالقش، اثری ژورنالیستی است

ماجرای تولید بیت‌کوین در مساجد حقیقت دارد؟

تعزیرات باید با متخلفین بازار برخورد کند

کمبود فضای آموزشی در مدارس کشور 40 میلیون متر مربع است

‌استاندار فارس: مسائل فرهنگی با برخورد خشن حل نمی شود

مصرف هر وعده قلیان معادل 100 نخ سیگار است

18 هزار میلیارد تومان در دولت تدبیر و امید به توسعه روستایی اختصاص یافت

500 قلیان در شیراز معدوم شد

مدیران همه زمان خود را صرف برگزاری جلسه های اداری نکنند

شعبه اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس در استان فارس ایجاد می شود

تئاتر خیابانی به یاری فعالان مبارزه با مواد مخدر می‌آید

96 درصد واکسن های دامی تولید داخل است

100 میلیارد تومان به توسعه زغال سنگ کرمان تخصیص یافت

ساخت پست 230 کیلو ولت بروجرد آغاز شد

ملت ایران؛مظلوم اما مقتدر

عضو هیات رئیسه خانه مطبوعات فارس: حمایت از مطبوعات کمتر شده است

سرنخ اصلی آسیب های اجتماعی مصرف مواد مخدر است

پهپاد آمریکایی با هماهنگی نیروهای مسلح ساقط شد