آخرين مطالب

رئیس کل دادگستری فارس تاکید کرد:

توجه ویژه نیروی انتظامی به شناسایی محتکران سياسي

توجه ویژه نیروی انتظامی به شناسایی محتکران

  بزرگنمايي:

پیام فارس - رئیس کل دادگستری استان فارس خواستار توجه ویژه نیروی انتظامی به موضوع شناسایی و برخورد قانونی با محتکران شد و گفت: در وضعیت سخت معیشتی مردم احتکار مایحتاج عمومی خیانت و عمل مذمومی است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس علی القاصی‌مهر در نشست مشترک مسئولان قضایی و انتظامی استان فارس، تصریح کرد که در شرایط کنونی باید با حساسیت ویژه بررسی و با قاطعیت برخورد شود .
وی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به سبز پوشان عرصه امنیت کشور گفت: این هفته فرصت مناسبی است تا به گوشه ای از اقدامات گسترده مجموعه خدوم نیروی انتظامی بپردازیم.
القاصی با بیان اینکه مجموعه نیروی انتظامی نقش اساسی و مهمی در آرامش مردم بر عهده دارد گفت: هر کجا احساس نا امنی ایجاد و آرامش یک شهروند به خطر می افتد همه نگاه‌ها به سمت مجموعه پلیس معطوف می شود اما زمانی که آرامش و امنیت برقرار است به جایگاه و نقش نیروی انتظامی به عنوان تأمین کننده و حافظ امنیت توجه نمی شود چرا که انسان اصولاً وقت برخورداری از یک نعمت بخصوص امنیت و سلامت قدر و ارزش آن را نمی شناسد .
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس صیانت از جان ، مال و آبروی مردم به عنوان مهمترین موضواعات اساسی انسانها را در گرو تلاش های شبانه روزی نیروهای انتظامی دانست و افزود: باید خدا را شاکر باشیم که به برکت حضور این غیور مردان در جای جای کشور اسلامی ما امنیت برقرار است.
القاصی با تأکید بر اینکه جامعه باید بداند امنیت امروز ما حاصل تلاش های شبانه روزی و خون هایی است که در این راه اهداء شده است گفت: این هفته را باید فرصتی برای تجلیل و قدردانی از تأمین کننده این نعمت اساس قرار دهیم .
رئیس شورای قضایی استان فاس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که استان فارس امروز به نسبت سال های گذشته در وضعیت مناسبی به لحاظ ارتقاء شاخص های امنیتی قرار دارد گفت: زمانی در نقاط مختلف این استان به لحاظ وقوع آدم ربایی، سرقت های مسلحانه و دیگر جرائم خشن احساس نا امنی در میان مردم مشهود بود اما با اقدامات به موقع و مناسب امنیتی و برخورد قاطع با عوامل نا امنی کانون های این گونه جرائم یکی پس از دیگری برچیده شد و شاخص های امنیتی استان ارتقاء یافت که این دستاورد حاصل زحمات نیروی های انتظامی و حمایت های دستگاه قضایی است .
وی استمرار وضعیت مناسب و ارتقاء شاخص های امنیتی در استان علی رغم ادامه یافتن مشکلات اقتصادی مردم و بیکاری جوانان را نشانه جدیت مجموعه نیروی انتظامی و هماهنگی و همراهی دستگاه قضایی در تأمین امنیت مردم خواند و خاطر نشان کرد: ما در دستگاه قضایی در زمره معدود استان هایی قرار داریم که پرونده های مهم و امنیتی را با جدیت و از ابتدای شکل گیری تا حصول نتیجه رصد و دنبال کرده و تحت نظارت مسئولان قضایی استان مدیریت می شود .
القاصی با بیان اینکه استان فارس با همت نهادهای امنیتی بخصوص همدلی و هماهنگی نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در دوران طلایی احساس امنیت به سر می برد گفت: انجام صحیح و مناسب مأموریت ها نتیجه همین همدلی در تمام حوزه های مرتبط در مجموعه قضایی و انتظامی استان است.
رئیس کل دادگستری استان فارس با استفاده از تعبیر ایران کوچک برای توصیف استان فارس از فارس به عنوان استانی با داشتن مؤلفه های گوناگون امنیتی یاد کرد و خاطر نشان ساخت: در استان فارس زمینه شکل گیری انواع جرائم و آسیب ها به سبب همجواری با استان های مرزی و جرم خیز، وجود فرق ضاله، مسیر ترانزیت قاچاق و غیره فراهم است که مبارزه با این امور نیازمند عزم و اراده جدی و قاطع و مدیریت قدرتمند و همچنین هماهنگی بین بخشی و تعامل مجموعه قضایی و انتظامی است .
رئیس کل دادگستری استان فاس در ادامه تصریح کرد: اگر امروز بر نا امنی غلبه پیدا کرده ایم حاصل تلاش شبانه روزی نهاد های مسئول بویژه اهتمام سردار گودرزی، فرماندهی انتظامی استان در این زمینه است گفت: آنچه در این فرایند برجسته است حضور و تدابیر ارزشمند، تخصصی و تلاش های سردار فرماندهی انتظامی استان فارس و نیروهای تحت فرماندهی وی در صحنه های مختلف است که این فعالیت های جهادی ستودنی است .
القاصی در خصوص اقدامات صیانتی نیروی انتظامی نیز گفت: حساسیت های و اراده خوبی در برخورد با جرائم در بین نیروهای انتظامی در سراسر استان وجود دارد.
مقام ارشد قضایی استان در خصوص مباحث ارشادی، نظارتی و عقیدتی نیز خاطر نشان ساخت : جدیت در سطوح فرماندهی و نظارتی و حفاظتی باعث گردیده مجموعه پلیس از کارنامه خوبی برخوردار و نگاه مردم نسبت به این مجموعه مثبت باشد .
وی در ادامه به برگزاری اولین جلسه دادگاه مفسدان و اخلاگران اقتصادی و جدیت مجموعه قضایی استان در این زمینه اشاره کرد و یادآور شد: استان فارس پس از تهران اولین استان کشور در برگزاری دادگاه این اخلاگران اقتصادی است و این امر نشان دهنده توجه دستگاه قضایی و انتظامی استان در برخورد با چالش امروز کشور یعنی مبارزه با فساد است .
وی افزود پرونده های دیگری در خصوص مفاسد و اخلاگران نظام اقتصادی کشور در استان تعیین وقت گردیده که در همین دادگاه ویژه طی یک ماه آینده مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت .
رئیس کل دادگستری استان فارس بر ادامه این رویکرد دستگاه قضایی تأکید کرد و افزود: این اقدام عاجل دستگاه قضایی در برخورد با مفسدان اقتصادی بخصوص اعلام اسامی برخی از مفسدان که پیش از این احکام آنان قطعیت یافته بود؛ نشان داد دستگاه قضایی اراده قوی و قاطعی در ادامه مبارزه فساد دارد .
القاصی بر توجه ویژه نیروی های انتظامی در شناسایی و برخورد با محتکران تأکید کرد و افزود: در وضعیت سخت معیشتی مردم احتکار خیانت و عمل مذمومی است که باید با حساسیت ویژه بررسی و با قاطعیت برخورد شود .
وی تصریح کرد: وقتی مردم قاطعیت و سرعت عمل برخورد با چنین افرادی را ببینند بی شک به حل شدن مشکلات اقتصادی امیدوارتر خواهند شد که این وظیفه خطیر بر عهده دو مجموعه قضایی و انتظامی است .
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

استعفای اصفهانی‌ها؛ ترجیح نگاه محلی به ملی

داماد جنجالی روحانی را ببینید

پذیرش نقش احمدی نژاد در آغازگری وقایع 88

وزیر ورزش به کازرون سفر می کند/ استقرار گمرک

پدر شهیدان زیانی دارفانی را وداع گفت

میرمحمود موسوی: نمک به زخم حصر نپاشید

نمایندگان اصفهان به مجلس نرفتند و تجمع کردند

یکی به «ظریف» تذکر بدهد

ازدواج شیرین، طلاق شیرین‌تر داماد روحانی!

کشت برنج در فارس ساماندهی می‌شود

رضا پهلوی: ایران را تحریم و پولش را به ما بدهید

اولین گام ظریف برای انتخابات 1400

شکست‌های پی در پی مثلث شرارت ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان

حمله هکر‌های چینی به نیروی دریایی ارتش امریکا

ارتباط مستقیم شرایط اقتصادی با بروز آسیب‌های اجتماعی

برگزاری یادواره شهدا در دانشکده باهنر شیراز

رحیم پور ازغدی: نجومی بگیر‌ها را شلاق بزنید

واکنش دولت به پیشنهاد احمدی نژاد درباره یارانه‌ها

دستگیری لیدرهای یک شبکه مبتذل در شیراز

در دانشگاه شیراز برگزار شد؛ آسیب‌شناسی تورم قوانین در ایران

واعظی به رئیسی: انتخابات گذشت، با هم باشیم

خرازی: پوستر چسبان دولت‌ها نیستیم

تسریع درجانشینی مدیران ارشد بازنشسته فارس ضرورت دارد

لزوم توجه بیشتر رسانه‌ها به خطبه اول نماز جمعه/ تسریع و دقت در تعیین استاندار فارس

پرداخت حق السکوت به دو زن با حضور ترامپ؟

واکنش آشنا به دعوت احمدی نژاد از روحانی برای مناظره

واکنش ایران به یاوه‌گویی نتانیاهو

گرجستان، برقراری رژیم ویزا با ایران را رد کرد

18 نماینده مستعفی مجلس در جلسه علنی یکشنبه شرکت نمی‌کنند

رهبر انقلاب: حواستان را جمع کنید، ممکن است دشمن برای سال 98 نقشه کشیده باشد

اسماعیل بخشی، کارگر هفت تپه آزاد شد

شکایت پسران ربیعی از استیضاح کنندگان پدرشان

ترامپ: داعش تا 30 روز آینده نابود می‌شود!

امام جمعه شیراز: اقدامات نظام برای مردم تبیین شود

روحانی با مخلوط کردن مفاهیم مذهبی و فنی – اقتصادی قله بیچارگی ملت ایران را تبیین کرد!

شاپرک شجری زاده، دختر خیابان انقلاب و...

محسنی بندپی، استاندار تهران شد

تحریم شکست خواهد خورد/غلط می‌کنند که ملت ایران را تهدید کنند

انعکاس دستاوردهای انقلاب با ضعف مواجه است

روند افزایشی آمار مراجعه به کمیته امداد

خاشقجی، شخصیت سال مجله تایم شد

ائتلاف سیاسی مشهدی‌ها؛ دوباره رئیسی و قالیباف

متجاوزان دست از حملات و جنایت علیه بشریت بردارند

ترامپ از استیضاح خود نگران است

سپاه، آزمایش موشک بالستیک را تایید کرد

ماجرای دیدار شب گذشته قالیباف و رئیسی چه بود؟

حاشیه های سفر وزیر راه به شیراز/ ممانعت از همراهی خبرنگاران و عکاسان

چشم همه ایران به جوانان و نوجوانان است

مردم از شعار خسته و چشم براه عمل هستند/ حق جامعه ایثارگر فارس ادا نشده است

عکسی معنی‌دار در اینستاگرام رئیس‌جمهور