آخرين مطالب

رئیس کل دادگستری فارس تاکید کرد:

توجه ویژه نیروی انتظامی به شناسایی محتکران سياسي

توجه ویژه نیروی انتظامی به شناسایی محتکران

  بزرگنمايي:

پیام فارس - رئیس کل دادگستری استان فارس خواستار توجه ویژه نیروی انتظامی به موضوع شناسایی و برخورد قانونی با محتکران شد و گفت: در وضعیت سخت معیشتی مردم احتکار مایحتاج عمومی خیانت و عمل مذمومی است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس علی القاصی‌مهر در نشست مشترک مسئولان قضایی و انتظامی استان فارس، تصریح کرد که در شرایط کنونی باید با حساسیت ویژه بررسی و با قاطعیت برخورد شود .
وی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به سبز پوشان عرصه امنیت کشور گفت: این هفته فرصت مناسبی است تا به گوشه ای از اقدامات گسترده مجموعه خدوم نیروی انتظامی بپردازیم.
القاصی با بیان اینکه مجموعه نیروی انتظامی نقش اساسی و مهمی در آرامش مردم بر عهده دارد گفت: هر کجا احساس نا امنی ایجاد و آرامش یک شهروند به خطر می افتد همه نگاه‌ها به سمت مجموعه پلیس معطوف می شود اما زمانی که آرامش و امنیت برقرار است به جایگاه و نقش نیروی انتظامی به عنوان تأمین کننده و حافظ امنیت توجه نمی شود چرا که انسان اصولاً وقت برخورداری از یک نعمت بخصوص امنیت و سلامت قدر و ارزش آن را نمی شناسد .
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس صیانت از جان ، مال و آبروی مردم به عنوان مهمترین موضواعات اساسی انسانها را در گرو تلاش های شبانه روزی نیروهای انتظامی دانست و افزود: باید خدا را شاکر باشیم که به برکت حضور این غیور مردان در جای جای کشور اسلامی ما امنیت برقرار است.
القاصی با تأکید بر اینکه جامعه باید بداند امنیت امروز ما حاصل تلاش های شبانه روزی و خون هایی است که در این راه اهداء شده است گفت: این هفته را باید فرصتی برای تجلیل و قدردانی از تأمین کننده این نعمت اساس قرار دهیم .
رئیس شورای قضایی استان فاس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که استان فارس امروز به نسبت سال های گذشته در وضعیت مناسبی به لحاظ ارتقاء شاخص های امنیتی قرار دارد گفت: زمانی در نقاط مختلف این استان به لحاظ وقوع آدم ربایی، سرقت های مسلحانه و دیگر جرائم خشن احساس نا امنی در میان مردم مشهود بود اما با اقدامات به موقع و مناسب امنیتی و برخورد قاطع با عوامل نا امنی کانون های این گونه جرائم یکی پس از دیگری برچیده شد و شاخص های امنیتی استان ارتقاء یافت که این دستاورد حاصل زحمات نیروی های انتظامی و حمایت های دستگاه قضایی است .
وی استمرار وضعیت مناسب و ارتقاء شاخص های امنیتی در استان علی رغم ادامه یافتن مشکلات اقتصادی مردم و بیکاری جوانان را نشانه جدیت مجموعه نیروی انتظامی و هماهنگی و همراهی دستگاه قضایی در تأمین امنیت مردم خواند و خاطر نشان کرد: ما در دستگاه قضایی در زمره معدود استان هایی قرار داریم که پرونده های مهم و امنیتی را با جدیت و از ابتدای شکل گیری تا حصول نتیجه رصد و دنبال کرده و تحت نظارت مسئولان قضایی استان مدیریت می شود .
القاصی با بیان اینکه استان فارس با همت نهادهای امنیتی بخصوص همدلی و هماهنگی نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در دوران طلایی احساس امنیت به سر می برد گفت: انجام صحیح و مناسب مأموریت ها نتیجه همین همدلی در تمام حوزه های مرتبط در مجموعه قضایی و انتظامی استان است.
رئیس کل دادگستری استان فارس با استفاده از تعبیر ایران کوچک برای توصیف استان فارس از فارس به عنوان استانی با داشتن مؤلفه های گوناگون امنیتی یاد کرد و خاطر نشان ساخت: در استان فارس زمینه شکل گیری انواع جرائم و آسیب ها به سبب همجواری با استان های مرزی و جرم خیز، وجود فرق ضاله، مسیر ترانزیت قاچاق و غیره فراهم است که مبارزه با این امور نیازمند عزم و اراده جدی و قاطع و مدیریت قدرتمند و همچنین هماهنگی بین بخشی و تعامل مجموعه قضایی و انتظامی است .
رئیس کل دادگستری استان فاس در ادامه تصریح کرد: اگر امروز بر نا امنی غلبه پیدا کرده ایم حاصل تلاش شبانه روزی نهاد های مسئول بویژه اهتمام سردار گودرزی، فرماندهی انتظامی استان در این زمینه است گفت: آنچه در این فرایند برجسته است حضور و تدابیر ارزشمند، تخصصی و تلاش های سردار فرماندهی انتظامی استان فارس و نیروهای تحت فرماندهی وی در صحنه های مختلف است که این فعالیت های جهادی ستودنی است .
القاصی در خصوص اقدامات صیانتی نیروی انتظامی نیز گفت: حساسیت های و اراده خوبی در برخورد با جرائم در بین نیروهای انتظامی در سراسر استان وجود دارد.
مقام ارشد قضایی استان در خصوص مباحث ارشادی، نظارتی و عقیدتی نیز خاطر نشان ساخت : جدیت در سطوح فرماندهی و نظارتی و حفاظتی باعث گردیده مجموعه پلیس از کارنامه خوبی برخوردار و نگاه مردم نسبت به این مجموعه مثبت باشد .
وی در ادامه به برگزاری اولین جلسه دادگاه مفسدان و اخلاگران اقتصادی و جدیت مجموعه قضایی استان در این زمینه اشاره کرد و یادآور شد: استان فارس پس از تهران اولین استان کشور در برگزاری دادگاه این اخلاگران اقتصادی است و این امر نشان دهنده توجه دستگاه قضایی و انتظامی استان در برخورد با چالش امروز کشور یعنی مبارزه با فساد است .
وی افزود پرونده های دیگری در خصوص مفاسد و اخلاگران نظام اقتصادی کشور در استان تعیین وقت گردیده که در همین دادگاه ویژه طی یک ماه آینده مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت .
رئیس کل دادگستری استان فارس بر ادامه این رویکرد دستگاه قضایی تأکید کرد و افزود: این اقدام عاجل دستگاه قضایی در برخورد با مفسدان اقتصادی بخصوص اعلام اسامی برخی از مفسدان که پیش از این احکام آنان قطعیت یافته بود؛ نشان داد دستگاه قضایی اراده قوی و قاطعی در ادامه مبارزه فساد دارد .
القاصی بر توجه ویژه نیروی های انتظامی در شناسایی و برخورد با محتکران تأکید کرد و افزود: در وضعیت سخت معیشتی مردم احتکار خیانت و عمل مذمومی است که باید با حساسیت ویژه بررسی و با قاطعیت برخورد شود .
وی تصریح کرد: وقتی مردم قاطعیت و سرعت عمل برخورد با چنین افرادی را ببینند بی شک به حل شدن مشکلات اقتصادی امیدوارتر خواهند شد که این وظیفه خطیر بر عهده دو مجموعه قضایی و انتظامی است .
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

برادر و همسر برادر جمال خاشقجی به قتل رسیدند

سایه اتهام قتل خاشقجی بر سر بن سلمان

نگرانی آمریکا از سرنوشت خاشقجی روزنامه‌نگار مخالف دولت سعودی

یکی از مظنونان قتل خاشقجی در حادثه رانندگی در ریاض کشته شد

تلاش دوجانبه ایران و پاکستان برای عملیات فوری علیه گروگان‌گیرهای ایرانی

حمایت از کالای ایرانی باید با حفظ حقوق مصرف کننده همراه باشد

واکنش مطهری به اظهارات دادستان درباره حضور زنان در استادیوم

احمد توکلی: این جملات از من نیست

متلک به خاطرات هاشمی، وزیردیپلمه احمدی نژاد و شنود مهاجرانی

صداوسیما اشتهایی سیری‌ناپذیر برای عزاداری و مداحی دارد

رهبری:در دوران پهلوی تعداد دانشجویان کشور150 هزار نفر بود اما حالا بیش از 4 میلیون است

اگر حضور زنان در ورزشگاه تکرار شود به دادستان تهران دستور ورود می دهم

تقویت پاسخگویی به شبهات دینی توسط حوزه‌های علمیه

صدور کیفرخواست عوامل نصب بنر مذموم در شیراز

گوگل نیز عربستان را تحریم کرد

علم الهدی: حدود 2-3 میلیون حقوق می گیرم

کیهان: در دانشگاه علامه چه می گذرد؟ منتظر فتنه بزرگ باشید

مدیر شرکت نمایندگی تویوتا در ایران دستگیر شد+جزییات

مرزبانان میرجاوه بیهوش و سپس ربوده شدند

روایت هولناک از قتل خاشقچی/مدیر پزشک قانونی سعودی جسد را مثله کرده

نامزد خاشقجی مرگ وی را اعلام کرد+عکس

پشت پرده استعفای جنجالی عارف

پاسخ رهبری به یک استفتاء درباره نگهداری سگ

تحریم های جدید و گسترده آمریکا علیه چندین بانک،شرکت و سازمان بسیج

تجمع بازنشستگان مقابل مجلس

هاشمی شاهرودی در جلسات شورای نگهبان هم دیگر شرکت نمی کند

... تو هم بزن!

واکنش زاکانی به داستان «چشمک معنادار نعمتی»

مخالفان FATF دنبال بهانه هستند

توحید یعنی انتخاب مسیری که شکست ندارد

ماجرای دستور میرحسین موسوی درمورد فرزند یکی از سران قوا

گزارش کیهان از مهمانی مختلط ایرانی ها در سفارت فرانسه

باز آفرینی محور عرفان شیراز با هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی

توضیح سفیر ایران در ترکیه دربارۀ خبر حمله انتحاری به سفارت

«صدیقی» جایگزین آیت الله جنتی شد

خبر فوری؛بمب‌گذاری انتحاری در سفارت ایران در ترکیه/واکنش ایران

اداره کل اطلاعات: باند قاچاق سوخت در فارس منهدم شد

دلایل مخالفان FATF متقن نیست

دکتر امیر محبیان: جلسات دولت با جریان‎های سیاسی باید از بیان کلیات عبور کند

جاده های ترکیه بازهم قربانی گرفت/مرگ 22 مسافر +تصاویر

دولت تصمیمی برای سهمیه‌بندی و افزایش قیمت سوخت ندارد

ثبت نام متقاضیان دفاتر خدمات قضایی از امروز در فارس

مردم بدون واهمه مفاسد اداری و اقتصادی را گزارش دهند

تعیین مجازاتی آموزنده برای متخلف شکار در فارس

دیدار استاندار فارس و سفیر ارمنستان/ تبادار: از سرمایه‌گذار استقبال می‌کنیم

شهردار تهران هم رفتنی شد/ شهردار بعدی کیست؟

شکایت رئیس دولت اصلاحات از 4 نفر

تنها راه مقابله با ایران، افزایش فشارهای سیاسی است

سفیر ارمنستان: به ایران برای عبور از تحریم ها کمک می کنیم

وقت انتخابات نباید به لُپ لُپ رجوع کنیم!