آخرين مطالب

رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید فارس:

روحیه جهادی یعنی خدمت رسانی متواضعانه سياسي

روحیه جهادی یعنی خدمت رسانی متواضعانه

  بزرگنمايي:

پیام فارس - رئیس کنگره سرداران و پانزده هزار شهید استان فارس با یادآوری خدمات جهاد دانشگاهی و روحیه جهادی جهادگران عضو این نهاد گفت: داشتن روحیه جهادی، خدمت‌رسانی بی‌توقع و متواضعانه را به دنبال دارد .
به گزارش ایسنا منطقه فارس، جواد قناعتی یکشنبه 22 مهرماه در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس، ضمن قدردانی از اقدامات و فعالیت‌های این نهاد در ابعاد مختلف، خصوصا در بعد فرهنگی و اطلاع‌رسانی و آموزشی، افزود: خدمت تعریف‌های مختلفی دارد و یکی از تعریف‌های آن، این است که مراجعه‌کننده وقتی به آن مجموعه مراجعه می‌کند راضی از آن مجموعه برود .
قناعتی ادامه داد: انصافاً جهاد دانشگاهی فارس خدمت به مردم را خیلی خوب انجام می‌دهد و روحیه جهادی در میان جهادگران آن وجود دارد و اصولاً وقتی در جامعه‌ای روحیه جهادی حاکم باشد خود منشأ بسیاری از تحولات می‌تواند باشد و بسیاری از مشکلات و مسائل را حل می‌کند .
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه فجر فارس با بیان ینکه داشتن روحیه جهادی، خدمت‌رسانی بی‌توقع و متواضعانه را به دنبال دارد، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که در جامعه اسلامی هر کجا که قرار دارید، آنجا را مرکز دنیا بدانید که این مسئله منجر به انجام کارهای جهادی می‌شود .
وی با تصریح اینکه حسن کار جهاد دانشگاهی در این است که با اقشار مختلف مردم سر و کار دارد، گفت: افراد مختلف با سلایق گوناگون به مجموعه جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و با آن سر و کار دارند اما نکته‌ای که ما در برخورد با مردم مدنظر داشته باشیم این است که خط کش خداوند با خط کش ما انسان‌ها متفاوت است و ما حق قضاوت کردن دیگران را نداریم .
قناعتی اضافه کرد: متأسفانه در جامعه ما قضاوت کردن بسیار رخ می‌دهد و افراد را از روی ظاهر آن‌ها قضاوت می‌کنیم اما چه بسا افرادی که به خدا بسیار نزدیک‌تر هستند .
وی به بیان خاطره‌ای از شهید خشنود، معروف به حبیب‌بن مظاهر که از شهدای مدافع حرم استان فارس است که در تاریخ 6 فروردین 96 در سوریه به شهادت رسید، پرداخت و رشادت‌هایی این که شهید بزرگوار آن هم با وجود کهولت سن یادآور شد و گفت: شاید ظاهر متفاوت از تصورات ما باشد، اما باطن چیز دیگری است چنانچه شهدا را از آخر مجلس چیدند .
رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید استان فارس اظهار کرد: بحمد الهی فرصت بسیار خوبی برای خدمت به مردم در مجموعه جهاد دانشگاهی فراهم است و انصافاً هم اقدامات بسیار خوبی در آن انجام می‌شود .
وی، نوع برخورد با مراجعه‌کنندگان در مجموعه جهاد دانشگاهی فارس را ستود و گفت: این نوع رفتارها برای ما یک درس است چرا که جهادگران مردم را نسبت به نظام و خدمتگزاران آن خشنود می‌کنند و بحمد الهی در جهاد دانشگاهی فارس خدمت متواضعانه به مردم ارائه می‌شود .
قناعتی در بخش دیگری از سخنان خود به مباحث آموزشی اشاره کرد و گفت: سیاسی‌کاری در بحث آموزش‌ها یکی از آفت‌های اساسی است و در صورتی که اگر تخصصی به موضوعات نگاه کنیم، هر چیزی در جای خودش قرار می‌گیرد و بسیاری از مشکلات هم مرتفع می‌شود .
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه فجر فارس همچنین تأکید کرد که باید آموزش‌ها در سیستم آموزشی کشور متناسب با شرایط مکانی و زمانی صورت گیرد و ما نمی‌توانیم همان نسخه‌ای که برای تهران می‌پیچیم برای سیستان و بلوچستان هم بپیچیم و این یک ضعف است که باید برطرف شود .
وی با بیان اینکه حلقه مفقوده‌ای میان سیستم آموزش وجود دارد، گفت: وقتی وارد سیستم آموزشی می‌شویم باید ببینیم چقدر از سیاستگذاری‌های کلان و افق‌های آموزشی اجرایی شده است و اگر ما تخصصی به این موضوع نگاه کنیم و هر چیزی در جای خودش قرار گیرد و هر کسی با تخصص و تبحری که دارد، در جایگاه خود باشد، قطعاً خیلی اثرگذار خواهد بود و موجب پیشرفت جامعه می‌شود .
قناعتی با تأکید بر لزوم پرهیز از سیاست‌زدگی در جامعه گفت: متأسفانه امروز در جامعه مشاهده می‌کنیم که همه اظهارنظر سیاسی می‌کنند و نظریه‌پرداز می‌شوند و این مسئله فضای جامعه را تحت تأثیر قرار می‌دهد .
رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید استان فارس همچنین گفت: امروز جامعه ما دارد تبدیل به یک جامعه مطالبه‌گر می‌شود که این بسیار خوب است و هر کسی که هر حرفی می‌زند باید از او بپرسیم چرا و مردم هر چیزی را قبول نکنند .
وی ادامه داد: به عنوان مثال محصولات کشاورزی را گران می‌کنند و می‌گویند دلار گران شده است اما وقتی قیمت دلار کاهش یافت می‌گویند که قیمت دلار ربطی به این محصولات ندارد و این مسئله در حقیقت به فرهنگ و شعور جامعه توهین می‌کند .
قناعتی اضافه کرد: فضای مجازی محاسنی دارد که مردم اهل این مبحث می‌شوند که هر چیزی را قبول نکنند و بپرسند البته این مطالبه‌گری هم باید در جهت صحیح هدایت شود .
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه فجر فارس در ادامه با یادآوری شرایط جنگ تحمیلی گفت: کشورهای مختلف در زمان جنگ حدود 80 درصد بودجه خود را به مبحث جنگ و دفاع تخصیص می‌دهند تا کشورشان توسط بیگانگان غارت نشود اما در 8 سال جنگ ما زیر 20 درصد بودجه به سمت جنگ آمد و خصوصاً سال‌های آخر این بودجه به 8 درصد رسید و این یک فاجعه بود؛ آن زمان هم در تحریم بودیم و هم تهدید داشتیم اما فضای جامعه خاص بود و مردم پا بر جا بودند .
وی افزود: در آن زمان متخصصان نظامی ما مهندسی معکوس انجام دادند و توانستیم از آن مرحله‌ای که حتی سیم خاردار و گونی نداشتیم به جایی برسیم که تبدیل به یکی از قدرت‌های موشکی دنیا شویم و امروز موشک‌هایی داریم دشمنان حتی تصور آن را هم نمی‌کنند و البته می‌دانند که نمی‌توانند با دم شیر بازی کنند .
قناعتی گفت: اگر آن فرهنگ در سیستم نظامی که از فشنگ‌سازی به موشک‌سازی رسید به خودرو سازی و اقتصاد هم تسری یابد، قطعاً در جامعه تحول ایجاد خواهد کرد.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تشکیل چهارمین بخش شهرستان ممسنی مصوب شد

خرم: ظریف انقدر تحمل کرد که به سیم آخر زد

مدیران بدانند که ریاست آنان، امانت است

راست‌گویی را در جامعه نهادینه کنیم/ اخلاق رسانه مد نظر قرار گیرد

وزرای دولت روحانی چند سال سن دارند؟

هاشمی: شورا از انتصابات شهرداری راضی نیست

ایران نگذاشت که آمریکا منطقه را ببلعد

حاشیه های انتخاب «حناچی» به دوره هابیل و قابیل بر می گردد

همسر ترامپ خواستار اخراج معاون جان بولتون از کاخ سفید شد

«ج.ا»: جریان انحرافی همسو با احمدی نژاد است

سرپرست برای استانداری فارس تعیین نشده است

استاندار فارس تا 15 آذر در سمت خود باقی خواهد ماند

لزوم شفافیت در بازار تجهیزات پزشکی/ وزیر امور خارجه بدون سند حرفی نمی‌زند

نمایندگان مجلس از آخوندی شکایت کردند

مقاومت دربرابر رای دیوان لاهه، آمریکا را بی اعتبار می کند

اینفوگرافی؛ شهرداران تهران از ابتدای انقلاب تا امروز

تشابه اقدام احمدی‌نژاد با محمدرضا شاه

اظهارات ظریف برایش دردسرساز شد

فارس ظرفیتی بی‌نظیر است/ استاندار جدید فردی آشنا با فارس باشد

برخی رسانه‌ها در دروغ و تهمت رکورد دارند/ حضور زنان در ورزشگاه گفتمان‌ها را ورزشی می‌کند

اعزام 1000 دانش آموز دختر از شیراز به اردوی راهیان نور

مالکان پروژه‌های نیمه کاره باید تمهیدات ایمنی را فراهم کنند

واکنش آخوندی به شهردار شدن حناچی: از پا نمی‌نشینیم

بازنشستگان از 27 آبان نباید سمتی داشته باشند

فارس باید به سه استان تقسیم شود/ پاسخ کلوخ‌انداز سنگ است

14 استاندار بازنشسته کشور مشخص شدند

"ظریف" آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده را تشریح کرد

میشل اوباما: هرگز ترامپ را نمی‌بخشم

فارس استاندار بومی نیاز دارد

میزان مجاز خرید 8 کشور از نفت ایران

جنجال بر سر 8 میلیون رای احمدی نژاد

توجه جدی دولت به مسكن زنان سرپرست خانوار

کاهش 7 درصدی نرخ بیکاری فارس طی 6 سال

توجه جدی دولت به مسکن زنان سرپرست خانوار

کاهش 7 درصدی نرخ بیکاری فارس طی 6 سال

خداحافظی معاون سیاسی استانداری فارس از مسئولیت

وزیر رفاه دولت احمدی‌نژاد بازداشت شد

ترامپ با مکرون دوست شد!

ایران خود را آماده صادرات جهانی بنزین می‌کند

قانون منع به کارگیری بازنشستگان اشکالات حقوقی و سیاسی دارد

آخرین کلمات خاشقجی قبل از قتل چه بود؟

شهید دستغیب شخصیتی ملی است

اجلاس دبیران کل ملی آیسکو در شیراز/ وزیر آموزش و پرورش وارد شیراز شد

اجلاس دبیران کل ملی آیسسکو امروز در شیراز برگزار می‌شود

دامن زدن به اختلافات در شرایط تحریم کمک به آمریکا است

آمار وزیر کشور از استانداران بازنشسته

فهرست 25 مدیر بازنشسته وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر شد

افزایش دانایی دینی برای ایجاد تمدن اسلامی/ اتخاذ تصمیمات جدی برای حل مشکلات اقتصادی

نامزد خاشقجی: آیا قاتلان همسرم انسان بودند؟

رونمایی دولت آمریکا از قوانین سخت‌گیرانه جدید علیه مهاجران