پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید فارس:

روحیه جهادی یعنی خدمت رسانی متواضعانه سياسي

روحیه جهادی یعنی خدمت رسانی متواضعانه

  بزرگنمايي:

پیام فارس - رئیس کنگره سرداران و پانزده هزار شهید استان فارس با یادآوری خدمات جهاد دانشگاهی و روحیه جهادی جهادگران عضو این نهاد گفت: داشتن روحیه جهادی، خدمت‌رسانی بی‌توقع و متواضعانه را به دنبال دارد .
به گزارش ایسنا منطقه فارس، جواد قناعتی یکشنبه 22 مهرماه در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس، ضمن قدردانی از اقدامات و فعالیت‌های این نهاد در ابعاد مختلف، خصوصا در بعد فرهنگی و اطلاع‌رسانی و آموزشی، افزود: خدمت تعریف‌های مختلفی دارد و یکی از تعریف‌های آن، این است که مراجعه‌کننده وقتی به آن مجموعه مراجعه می‌کند راضی از آن مجموعه برود .
قناعتی ادامه داد: انصافاً جهاد دانشگاهی فارس خدمت به مردم را خیلی خوب انجام می‌دهد و روحیه جهادی در میان جهادگران آن وجود دارد و اصولاً وقتی در جامعه‌ای روحیه جهادی حاکم باشد خود منشأ بسیاری از تحولات می‌تواند باشد و بسیاری از مشکلات و مسائل را حل می‌کند .
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه فجر فارس با بیان ینکه داشتن روحیه جهادی، خدمت‌رسانی بی‌توقع و متواضعانه را به دنبال دارد، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که در جامعه اسلامی هر کجا که قرار دارید، آنجا را مرکز دنیا بدانید که این مسئله منجر به انجام کارهای جهادی می‌شود .
وی با تصریح اینکه حسن کار جهاد دانشگاهی در این است که با اقشار مختلف مردم سر و کار دارد، گفت: افراد مختلف با سلایق گوناگون به مجموعه جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و با آن سر و کار دارند اما نکته‌ای که ما در برخورد با مردم مدنظر داشته باشیم این است که خط کش خداوند با خط کش ما انسان‌ها متفاوت است و ما حق قضاوت کردن دیگران را نداریم .
قناعتی اضافه کرد: متأسفانه در جامعه ما قضاوت کردن بسیار رخ می‌دهد و افراد را از روی ظاهر آن‌ها قضاوت می‌کنیم اما چه بسا افرادی که به خدا بسیار نزدیک‌تر هستند .
وی به بیان خاطره‌ای از شهید خشنود، معروف به حبیب‌بن مظاهر که از شهدای مدافع حرم استان فارس است که در تاریخ 6 فروردین 96 در سوریه به شهادت رسید، پرداخت و رشادت‌هایی این که شهید بزرگوار آن هم با وجود کهولت سن یادآور شد و گفت: شاید ظاهر متفاوت از تصورات ما باشد، اما باطن چیز دیگری است چنانچه شهدا را از آخر مجلس چیدند .
رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید استان فارس اظهار کرد: بحمد الهی فرصت بسیار خوبی برای خدمت به مردم در مجموعه جهاد دانشگاهی فراهم است و انصافاً هم اقدامات بسیار خوبی در آن انجام می‌شود .
وی، نوع برخورد با مراجعه‌کنندگان در مجموعه جهاد دانشگاهی فارس را ستود و گفت: این نوع رفتارها برای ما یک درس است چرا که جهادگران مردم را نسبت به نظام و خدمتگزاران آن خشنود می‌کنند و بحمد الهی در جهاد دانشگاهی فارس خدمت متواضعانه به مردم ارائه می‌شود .
قناعتی در بخش دیگری از سخنان خود به مباحث آموزشی اشاره کرد و گفت: سیاسی‌کاری در بحث آموزش‌ها یکی از آفت‌های اساسی است و در صورتی که اگر تخصصی به موضوعات نگاه کنیم، هر چیزی در جای خودش قرار می‌گیرد و بسیاری از مشکلات هم مرتفع می‌شود .
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه فجر فارس همچنین تأکید کرد که باید آموزش‌ها در سیستم آموزشی کشور متناسب با شرایط مکانی و زمانی صورت گیرد و ما نمی‌توانیم همان نسخه‌ای که برای تهران می‌پیچیم برای سیستان و بلوچستان هم بپیچیم و این یک ضعف است که باید برطرف شود .
وی با بیان اینکه حلقه مفقوده‌ای میان سیستم آموزش وجود دارد، گفت: وقتی وارد سیستم آموزشی می‌شویم باید ببینیم چقدر از سیاستگذاری‌های کلان و افق‌های آموزشی اجرایی شده است و اگر ما تخصصی به این موضوع نگاه کنیم و هر چیزی در جای خودش قرار گیرد و هر کسی با تخصص و تبحری که دارد، در جایگاه خود باشد، قطعاً خیلی اثرگذار خواهد بود و موجب پیشرفت جامعه می‌شود .
قناعتی با تأکید بر لزوم پرهیز از سیاست‌زدگی در جامعه گفت: متأسفانه امروز در جامعه مشاهده می‌کنیم که همه اظهارنظر سیاسی می‌کنند و نظریه‌پرداز می‌شوند و این مسئله فضای جامعه را تحت تأثیر قرار می‌دهد .
رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید استان فارس همچنین گفت: امروز جامعه ما دارد تبدیل به یک جامعه مطالبه‌گر می‌شود که این بسیار خوب است و هر کسی که هر حرفی می‌زند باید از او بپرسیم چرا و مردم هر چیزی را قبول نکنند .
وی ادامه داد: به عنوان مثال محصولات کشاورزی را گران می‌کنند و می‌گویند دلار گران شده است اما وقتی قیمت دلار کاهش یافت می‌گویند که قیمت دلار ربطی به این محصولات ندارد و این مسئله در حقیقت به فرهنگ و شعور جامعه توهین می‌کند .
قناعتی اضافه کرد: فضای مجازی محاسنی دارد که مردم اهل این مبحث می‌شوند که هر چیزی را قبول نکنند و بپرسند البته این مطالبه‌گری هم باید در جهت صحیح هدایت شود .
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه فجر فارس در ادامه با یادآوری شرایط جنگ تحمیلی گفت: کشورهای مختلف در زمان جنگ حدود 80 درصد بودجه خود را به مبحث جنگ و دفاع تخصیص می‌دهند تا کشورشان توسط بیگانگان غارت نشود اما در 8 سال جنگ ما زیر 20 درصد بودجه به سمت جنگ آمد و خصوصاً سال‌های آخر این بودجه به 8 درصد رسید و این یک فاجعه بود؛ آن زمان هم در تحریم بودیم و هم تهدید داشتیم اما فضای جامعه خاص بود و مردم پا بر جا بودند .
وی افزود: در آن زمان متخصصان نظامی ما مهندسی معکوس انجام دادند و توانستیم از آن مرحله‌ای که حتی سیم خاردار و گونی نداشتیم به جایی برسیم که تبدیل به یکی از قدرت‌های موشکی دنیا شویم و امروز موشک‌هایی داریم دشمنان حتی تصور آن را هم نمی‌کنند و البته می‌دانند که نمی‌توانند با دم شیر بازی کنند .
قناعتی گفت: اگر آن فرهنگ در سیستم نظامی که از فشنگ‌سازی به موشک‌سازی رسید به خودرو سازی و اقتصاد هم تسری یابد، قطعاً در جامعه تحول ایجاد خواهد کرد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

معاون رئیس جمهوری از مصدومان سیل شیراز عیادت کرد

ماموریت رئیس جمهوری به وزیر کشور درباره حادثه سیل شیراز

رهبر معظم انقلاب حادثه ویرانگر سیل شیراز را تسلیت گفتند

مسئولان شهرهای خود را رها نکنند

پیام رهبر انقلاب در پی حادثه سیل در شیراز

بسیج و سپاه تا پایان امدادرسانی کنار مردم است

آسیب دیدن 198 خودرو در سیل شیراز

تسلیت روحانی به خانواده جانباختگان شیراز/وزیرکشور مسئول بررسی شد

بروز سیل مشابه خوزستان حوزه كر را با خطر جدی مواجه خواهد كرد

آسیب دیدن ١٥٠ خودرو در سیل شیراز/ سیل شیراز حاصل ده دقیقه بارندگی بود

وزیر اطلاعات از اسکان آسیب دیدگان سیل در شیراز بازدید کرد

وزیر اطلاعات در ستاد بحران استان فارس شرکت می کند

نوبخت به نمایندگی از رئیس جمهور عازم شیراز شد

تسلیت روحانی به خانواده جانباختگان شیراز/وزیرکشور مسئول بررسی شد

وزیر اطلاعات از اسکان آسیب دیدگان سیل در شیراز بازدید کرد

پیام تسلیت استاندار فارس برای درگذشت جمعی از هموطنان در شیراز

پیام امام جمعه شیراز پس از وقوع حادثه در این کلانشهر

بروز سیل مشابه خوزستان حوزه کر را با خطر جدی مواجه خواهد کرد

درگذشت 17 نفر در سیل امروز شیراز/ شیراز در امنیت کامل است

ورود دستگاه قضایی فارس به موضوع سیل شیراز/ جان باختن هفده نفر در سیل شیراز

تشریح اقدامات امدادی سپاه فارس در حادثه شیراز

سرعت عمل مدیریت بحران در شیراز مطلوب بود

آسیب دیدن ١٥٠ خودرو در سیل شیراز/ سیل شیراز حاصل ده دقیقه بارندگی بود

حادثه شیراز نتیجه سالها بی‌توجهی به زیرساخت‌هاست

نیروهای امدادی و مهندسی سپاه در آماده باش هستند

حادثه شیراز کنترل شده و امداد رسانی در حال انجام است

استاندار فارس، مردم را به کمک به هموطنان سیل زده دعوت کرد

خدمت‌رسانی سفیران معروف در تفر‌جگاه‌های شیراز

دیدار نوروزی استاندار فارس با وزیر اطلاعات

همه برای تحقق رونق تولید مسئولیم

وقت زیادی از مدیران ما در جلسات می گذرد

پیام تبریک استاندار فارس به مناسبت آغاز سال 98

رمز موفقیت نیروی انتظامی قرار داشتن زیر پرچم ولایت است

خبرجنوب در تعطیلات نوروز منتشر می‌شود.

فعالیت‌های فرهنگی هنری بنیادین ماندگار است

چهارشنبه‌سوری یک سنت دیرینه است/ تلاش برای میزبانی خوب از مسافران نوروزی

فرماندار جدید استهبان معرفی شد

فرماندار جدید استهبان معرفی شد

باید روش جهانی شدن را یاد گرفت/ تبیین حقوق اساسی جمهوری اسلامی

امام جمعه شیراز: باید با حفظ ارزش ها با دیگران تعامل کنیم

رفع مشکلات صادرات در سطح ملی پیگیری می‌شود

فرمانداران بیانیه گام دوم را به برنامه اجرایی تبدیل کنند

تخصیص 82 درصدی بودجه سال 97 فارس

برنامه‌های نوروزی ترغیب کننده برای تکرار سفر به فارس است

فرمانداران 4 شهرستان فارس در نشست با استاندار چه گفتند

انهدام باند تبانی و ارتشا در فارس

تبعیت از ولی امر تنها راه انجام درست امور است

قانون، فصل الخطاب تقسیمات کشوری است

سایه بی‌سکنه شدن بر سر 2 هزار روستای فارس/ ایجاد معاونت آموزش کاربردی حوزه در فارس

گام دوم انقلاب به برنامه عملیاتی در دستگاه‌های اجرایی تبدیل شود