پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید فارس:

روحیه جهادی یعنی خدمت رسانی متواضعانه سياسي

روحیه جهادی یعنی خدمت رسانی متواضعانه

  بزرگنمايي:

پیام فارس - رئیس کنگره سرداران و پانزده هزار شهید استان فارس با یادآوری خدمات جهاد دانشگاهی و روحیه جهادی جهادگران عضو این نهاد گفت: داشتن روحیه جهادی، خدمت‌رسانی بی‌توقع و متواضعانه را به دنبال دارد .
به گزارش ایسنا منطقه فارس، جواد قناعتی یکشنبه 22 مهرماه در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس، ضمن قدردانی از اقدامات و فعالیت‌های این نهاد در ابعاد مختلف، خصوصا در بعد فرهنگی و اطلاع‌رسانی و آموزشی، افزود: خدمت تعریف‌های مختلفی دارد و یکی از تعریف‌های آن، این است که مراجعه‌کننده وقتی به آن مجموعه مراجعه می‌کند راضی از آن مجموعه برود .
قناعتی ادامه داد: انصافاً جهاد دانشگاهی فارس خدمت به مردم را خیلی خوب انجام می‌دهد و روحیه جهادی در میان جهادگران آن وجود دارد و اصولاً وقتی در جامعه‌ای روحیه جهادی حاکم باشد خود منشأ بسیاری از تحولات می‌تواند باشد و بسیاری از مشکلات و مسائل را حل می‌کند .
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه فجر فارس با بیان ینکه داشتن روحیه جهادی، خدمت‌رسانی بی‌توقع و متواضعانه را به دنبال دارد، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که در جامعه اسلامی هر کجا که قرار دارید، آنجا را مرکز دنیا بدانید که این مسئله منجر به انجام کارهای جهادی می‌شود .
وی با تصریح اینکه حسن کار جهاد دانشگاهی در این است که با اقشار مختلف مردم سر و کار دارد، گفت: افراد مختلف با سلایق گوناگون به مجموعه جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و با آن سر و کار دارند اما نکته‌ای که ما در برخورد با مردم مدنظر داشته باشیم این است که خط کش خداوند با خط کش ما انسان‌ها متفاوت است و ما حق قضاوت کردن دیگران را نداریم .
قناعتی اضافه کرد: متأسفانه در جامعه ما قضاوت کردن بسیار رخ می‌دهد و افراد را از روی ظاهر آن‌ها قضاوت می‌کنیم اما چه بسا افرادی که به خدا بسیار نزدیک‌تر هستند .
وی به بیان خاطره‌ای از شهید خشنود، معروف به حبیب‌بن مظاهر که از شهدای مدافع حرم استان فارس است که در تاریخ 6 فروردین 96 در سوریه به شهادت رسید، پرداخت و رشادت‌هایی این که شهید بزرگوار آن هم با وجود کهولت سن یادآور شد و گفت: شاید ظاهر متفاوت از تصورات ما باشد، اما باطن چیز دیگری است چنانچه شهدا را از آخر مجلس چیدند .
رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید استان فارس اظهار کرد: بحمد الهی فرصت بسیار خوبی برای خدمت به مردم در مجموعه جهاد دانشگاهی فراهم است و انصافاً هم اقدامات بسیار خوبی در آن انجام می‌شود .
وی، نوع برخورد با مراجعه‌کنندگان در مجموعه جهاد دانشگاهی فارس را ستود و گفت: این نوع رفتارها برای ما یک درس است چرا که جهادگران مردم را نسبت به نظام و خدمتگزاران آن خشنود می‌کنند و بحمد الهی در جهاد دانشگاهی فارس خدمت متواضعانه به مردم ارائه می‌شود .
قناعتی در بخش دیگری از سخنان خود به مباحث آموزشی اشاره کرد و گفت: سیاسی‌کاری در بحث آموزش‌ها یکی از آفت‌های اساسی است و در صورتی که اگر تخصصی به موضوعات نگاه کنیم، هر چیزی در جای خودش قرار می‌گیرد و بسیاری از مشکلات هم مرتفع می‌شود .
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه فجر فارس همچنین تأکید کرد که باید آموزش‌ها در سیستم آموزشی کشور متناسب با شرایط مکانی و زمانی صورت گیرد و ما نمی‌توانیم همان نسخه‌ای که برای تهران می‌پیچیم برای سیستان و بلوچستان هم بپیچیم و این یک ضعف است که باید برطرف شود .
وی با بیان اینکه حلقه مفقوده‌ای میان سیستم آموزش وجود دارد، گفت: وقتی وارد سیستم آموزشی می‌شویم باید ببینیم چقدر از سیاستگذاری‌های کلان و افق‌های آموزشی اجرایی شده است و اگر ما تخصصی به این موضوع نگاه کنیم و هر چیزی در جای خودش قرار گیرد و هر کسی با تخصص و تبحری که دارد، در جایگاه خود باشد، قطعاً خیلی اثرگذار خواهد بود و موجب پیشرفت جامعه می‌شود .
قناعتی با تأکید بر لزوم پرهیز از سیاست‌زدگی در جامعه گفت: متأسفانه امروز در جامعه مشاهده می‌کنیم که همه اظهارنظر سیاسی می‌کنند و نظریه‌پرداز می‌شوند و این مسئله فضای جامعه را تحت تأثیر قرار می‌دهد .
رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید استان فارس همچنین گفت: امروز جامعه ما دارد تبدیل به یک جامعه مطالبه‌گر می‌شود که این بسیار خوب است و هر کسی که هر حرفی می‌زند باید از او بپرسیم چرا و مردم هر چیزی را قبول نکنند .
وی ادامه داد: به عنوان مثال محصولات کشاورزی را گران می‌کنند و می‌گویند دلار گران شده است اما وقتی قیمت دلار کاهش یافت می‌گویند که قیمت دلار ربطی به این محصولات ندارد و این مسئله در حقیقت به فرهنگ و شعور جامعه توهین می‌کند .
قناعتی اضافه کرد: فضای مجازی محاسنی دارد که مردم اهل این مبحث می‌شوند که هر چیزی را قبول نکنند و بپرسند البته این مطالبه‌گری هم باید در جهت صحیح هدایت شود .
رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه فجر فارس در ادامه با یادآوری شرایط جنگ تحمیلی گفت: کشورهای مختلف در زمان جنگ حدود 80 درصد بودجه خود را به مبحث جنگ و دفاع تخصیص می‌دهند تا کشورشان توسط بیگانگان غارت نشود اما در 8 سال جنگ ما زیر 20 درصد بودجه به سمت جنگ آمد و خصوصاً سال‌های آخر این بودجه به 8 درصد رسید و این یک فاجعه بود؛ آن زمان هم در تحریم بودیم و هم تهدید داشتیم اما فضای جامعه خاص بود و مردم پا بر جا بودند .
وی افزود: در آن زمان متخصصان نظامی ما مهندسی معکوس انجام دادند و توانستیم از آن مرحله‌ای که حتی سیم خاردار و گونی نداشتیم به جایی برسیم که تبدیل به یکی از قدرت‌های موشکی دنیا شویم و امروز موشک‌هایی داریم دشمنان حتی تصور آن را هم نمی‌کنند و البته می‌دانند که نمی‌توانند با دم شیر بازی کنند .
قناعتی گفت: اگر آن فرهنگ در سیستم نظامی که از فشنگ‌سازی به موشک‌سازی رسید به خودرو سازی و اقتصاد هم تسری یابد، قطعاً در جامعه تحول ایجاد خواهد کرد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نازنین زاغری به اعتصاب غذای خود پایان داد

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدام دستگاه‌های اجرایی توسط جهاددانشگاهی

فارس مهد پرورش فقها و مفاخر علمی بسیاری است

نیازمند برنامه‌های علمی و عملی برای تحقق ارزش‌های اجتماعی هستیم

استقبال از سه شهید تازه تفحص شده در شیراز

احمد توکلی از معاون روحانی شکایت کرد

فرمانده سپاه به نتانیاهو: با دُم شیر بازی نکن

زیباکلام: اصلاح‌طلبان متهم اصلی وضع فعلی هستند

جزئیات توافق نوبخت با وزیر سابق بهداشت

طرح ترامپ برای خروج از ناتو فاش شد

پیام جهرمی به حاتمی در پی عدم موفقیت سیمرغ

ام‌الاسرا به روایت یک آزاده جهرمی

7 هزار شغل تا پایان سال جاری در فارس ایجاد شود

شایعات تازه درباره رفع حصر مهدی کروبی

ایجاد هفت هزار شغل تا پایان امسال در استان فارس

روحانی: دست بزرگان استان گلستان را می‌بوسم

لزوم تقویت نیروی انتظامی در فارس

تشییع پیکر آیت‌الله حقیقت در شیراز

همبستگی تمامی دستگاه ها با یکدیگر در فارس لازم است

همبستگی به معنای اتحاد با همه با یکدیگر است نه با استاندار

همبستگی به معنای اتحاد با همه با یکدیگر است نه با استاندار

ترامپ: اوباما بایدن را از تلی از زباله بیرون کشید

فائزه هاشمی: وقتی نهاد‌های حکومتی بی عدالتی می‌کنند فاجعه است

/درگذشت آیت‌الله حقیقت ارسنجانی/ پیکر آیت‌الله حقیقت دوشنبه تشییع می‌شود

موفقیت در مبارزه با قاچاق در گرو اقدامات فرهنگی است

پیشگیری در اولویت برنامه های مبارزه با قاچاق قرار گیرد

آمریکا از مواضع ضد ایرانی فرانسه تشکر کرد

ظریف به عراق می‌رود

پرستاران حرفه‌ای لازمه توسعه توریسم سلامت است

دستاوردهای انقلاب توسط روابط عمومی نهادها اطلاع‌رسانی شود

نخبگان پزشکی فارس از سرمایه‌های عظیم ایران هستند

نمایان شدن توان مهندسان ایرانی در سال‌های پس از انقلاب

رحیمی: تقویت نقش‌آفرینی دانشگاه شیراز/ نادگران: فعالیت 215 مرکز دانشگاهی در فارس

رحیمی: تقویت نقش‌آفرینی دانشگاه شیراز

قالیباف: شایعات علیه پسرم، کار ضد انقلاب است

حمله موشکی اسرائیل به سوریه

راه اندازی شبکه رادیویی و تلویزیونی گردشگری در فارس

امام جمعه تبریز: ما از تلگرام رفتیم، اما دشمن ماند

قالیباف: تا امروز به دنبال پست و مقام نبوده‌ام

علم الهدی: چشم نباید به چند کافر اروپایی باشد

امام جمعه شیراز:استاندارجدید ازسیاست زدگی درفارس جلوگیری کند

رشد دانش پزشکی در بستر حکمت متعالی اسلامی/ همراهی تمام جناح‌های سیاسی با استاندار فارس

استعفای ظریف و خروج از برجام تکذیب شد

لبنان از اسرائیل شکایت می‌کند

لایحه FATF هنوز در مجمع و مجلس مطرح نشده است

برخی از قوانین کشور با مفاهیم رونق صنعت گردشگری مغایرت دارد

ترامپ به زودی به برجام باز خواهد گشت

روحانی: در روز‌های سخت، همه بی‌وفا شدند!

هماهنگی و انسجام کلید توسعه فارس است/ گذشته را ورق نخواهیم زد

شریعتمداری: اسماعیل بخشی مجرم است