پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

رئیس جهاددانشگاهی فارس مطرح کرد:

وظیفه سنگین نهادهای انقلابی برای ترویج روحیه جهادی علمي

وظیفه سنگین نهادهای انقلابی برای ترویج روحیه جهادی

  بزرگنمايي:

پیام فارس - رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس، گسترش روحیه‌ی جهادی را از ضرورت‌های امروز جامعه دانست و تاکید کرد که در راستای ترویج روحیه‌ی جهادی، نهادهای شکل گرفته در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، وظیفه سنگین‌تری بر دوش دارند.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، مظاهر بابایی یکشنبه 22 مهر در دیدار رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید فارس، با تصریح اینکه وظیفه نهادهایی نظیر جهاددانشگاهی، بسیج و سپاه پاسداران در ترویج فرهنگ و روحیه جهادی بسیار خطیر و حساس است، تاکید کرد که امروز اگر روحیه جهادی وجود نداشته باشد، امور پیشرفت مناسبی نخواهد داشت.
بابایی، داشتن روحیه جهادی و ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی را الگویی دانست که می‌تواند در جامعه تسری یابد و ابراز امیدواری کرد که این مهم در مجموعه جهاد دانشگاهی فارس اتفاق افتاده باشد .
او اضافه کرد: مسئولیت نهادهای برگرفته از انقلاب نظیر جهاد دانشگاهی، سپاه پاسداران و نهادهای این چنینی نسبت به سایر دستگاه‌ها در اشاعه فرهنگ و روحیه جهادی سنگین‌تر و خاص‌تر است لذا می‌طلبد که افراد شاغل در این نهادها حتماً روحیه و مدیریت جهادی را مدنظر قرار دهند .
بابایی همچنین گفت: امروز مردم ما مشکلاتی دارند که ما تلاش می‌کنیم در جهاد دانشگاهی به حد وسع و سهم خویش بتوانیم حداقل توقعاتی که جامعه از ما دارد، برآورده کنیم که به تبع این مسئله تأثیرات مثبتی هم خواهد داشت .
رئیس جهاددانشگاهی فارس با تأکید بر اینکه امروز نیاز به الگوبرداری از روحیه جهادی دوران دفاع مقدس داریم، گفت: وضعیت امروز نظام اسلامی حاصل تفکرات دیروز ماست و اگر هم در این میان ضعفی داریم جایی کم کاری کردیم که باید برطرف شود .
بابایی با اشاره به صبغه فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: وقتی فردی به مجموعه جهاد دانشگاهی وارد می‌شود فارغ از اینکه در بخش آموزشی، پژوهشی و غیره کار دارد، با مسائل فرهنگی هم آشنا می‌شود و این مسئله را بارها در عرصه‌های مختلف مشاهده کرده‌ایم .
وی با تصریح اینکه همواره روحیه جهادی در جهاد دانشگاهی فارس وجود داشته و مدنظر قرار دارد، گفت: خوشبختانه قشرهای مختلف جامعه که به جهاد دانشگاهی مراجعه دارند از فعالیت‌های آن رضایت دارند .
بابایی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی جهاد دانشگاهی نیز گفت: ما در بحث آموزش تنها به کیفیت توجه نداریم بلکه نحوه برخورد و دستیابی به اهداف مورد نظر نیز توجه داریم تا بتوانیم یک کار کاملاً جهادی و انقلابی را انجام دهیم .
وی با اشاره به وضعیت آموزش در کشور گفت: ما آموزش این طور در نظر گرفتیم که هر کسی می‌تواند وارد سیستم آموزشی شود در صورتی که آموزش‌ اساسی‌ترین بحث است و نیاز داریم که افراد متخصص و متعهد در این حوزه وارد شوند و کارهای آموزشی و مدل‌های جدید را ارائه دهند تا بتوانیم شاهد رشد و پیشرفت کشور باشیم .
بابایی بخشی از ناهنجاری‌ها را ناشی از آموزش‌های غلط دانست و با تاکید بر لزوم پرهیز از سیاسی‌کاری در فعالیت‌های آموزشی، گفت: سازمان‌هایی که بیش از حد سیاسی هستند نمی‌توانند بهره‌وری صد درصدی ایجاد کنند و این مسئله باعث می‌شود که آموزش در اولویت آخر قرار گیرد .
بابایی تأکید کرد که امروز واقعاً نیاز داریم تا به رشته‌هایی نظیر مدیریت آموزشی توجه ویژه شود تا بتوانیم آموزش‌ها را متناسب با شرایط جغرافیایی و زمانی هر منطقه ارائه داده و کارهای علمی و اصولی انجام دهیم .
وی یکی از نقاط ضعف در این حوزه این دانست که مباحث تئوری تبدیل به عمل نمی‌شوند و ابراز امیدواری کرد که تغییراتی در حوزه آموزش رخ داده و رویکردها تغییر کند .
بابایی همچنین گفت: در سیاستگذاری‌هایی که دیگران به ما ارائه می‌دهند باید این مسئله را مدنظر قرار دهیم که با اجرای سیاست‌های آموزشی ما در نهایت به چه اهدافی می‌رسیم و باید مراقبت کنیم تا مبادا فعالیت‌هایی که امروز انجام می‌دهیم منتهی به عملیاتی شدن برنامه‌ریزی‌های درازمدت دشمنان نشود و ناخواسته فرهنگی را ترویج دهیم که با فرهنگ اصیل ایرانی ـ اسلامی فاصله دارد .
وی بیان کرد: ما باید این مسئله را مدنظر داشته باشیم که باید ضعف‌های چشم‌انداز نظام آموزشی خود را برطرف کنیم و برای اجرای این چشم‌انداز نیز از افراد متخصص و متعهد استفاده کنیم .
بابایی در ادامه با اشاره به ظرفیت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی گفت: حسنی که فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دارد این است که مردم را آگاه می‌کند به اینکه باید به سمت مطالبه‌گری حرکت کنند البته این مطالبه‌گری‌‌ها هم باید به سمت صحیح حرکت کنند .
او گفت:‌ در این راستا ما همایشی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم تا در آن چالش‌هایی که رسانه‌های جدید و سنتی دارند بررسی شوند؛ گاهی اوقات روزنامه‌ها، سایت‌های خبری و یا صدا و سیما ممکن است گستره مخاطب زیادی نداشته باشند اما شبکه‌های اجتماعی این کار را انجام می‌دهند لذا ما چالش‌ها را در این همایش مشخص می‌کنیم تا رسانه‌ها به این سمت حرکت کنند که صحت و سقم اتفاقاتی که در فضای مجازی رخ می‌دهد را بررسی کرده و به شایعات پاسخ دهند .
بابایی با بیان اینکه امروز مردم جامعه به این سمت حرکت می‌کنند که حق و حقوق آن‌ها تأمین شود، گفت: اگر این مسئله در جامعه جا بیفتد مسئولان هم به دنبال این خواهند بود تا کار خود را به بهترین نحو انجام دهند .
رئیس جهاددانشگاهی فارس با بیان اینکه احساس نیاز کردن در میان مدیران و جامعه بسیار خوب است که باید ترویج یابد، گفت: هر زمان در نظام رشدی رخ داده در کنارش هم تهدیدهایی وجود دارد به عنوان مثال ما در حوزه نظامی خیلی رشد کردیم اما چرا در ابعاد دیگر این رشد کمتر بوده است و اگر این الگو را بررسی و دنبال کنیم می‌توانیم رشد کنیم .
وی با تصریح اینکه امروز گیر کم‌کاری‌های خودمان هستیم تا تحریم‌ها، گفت: اگر مرحله به مرحله برنامه‌ریزی کرده‌ بودیم اکنون شرایط کشور این‌گونه نبود .
رئیس جهاد دانشگاهی فارس همچنین بر ترویج فرهنگ مسئولیت‌پذیری در جامعه تأکید و خاطرنشان کرد:‌ اگر این مسئله تحقق یابد قطعاً شاهد پیشرفت خواهیم بود در صورتی که متأسفانه ما عادت کرده‌ایم تا مشکلی تبدیل به بحران نشود، آن را حل نکنیم .
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کمبود ٩ هزار معلم برای سال تحصیلی آینده در فارس

قولنج نوزادان و راهکار رفع آن

عوارض دارو و مکمل‌های کاهنده وزن از زبان یک کارشناس

شیراز و 40 سال دستاورد در پیوند عضو

تکذیب خبر تجمع اعتراض‌آمیز کارکنان دانشگاه جهرم

همه دانستی‌های لازم در مورد کم‌کاری تیروئید

آغاز به کار مجهز‌ترین مرکز دندانپزشکی در شیراز

هنگام تولد 2 تا 3 درصد اختلالات ژنتیکی بروز می‌کند

سرطان سینه شایعترین سرطان در زنان ایرانی است

شپش به جامعه و یا طبقه اجتماعی خاصی تعلق ندارد

اعتراض دانشجویان به خصوصی‌سازی رشته‌های پزشکی

شپش به جامعه و یا طبقه اجتماعی خاصی تعلق ندارد

اعتراض دانشجویان به خصوصی‌سازی رشته‌های پزشکی

توجه به علم و فناوری راهکار توسعه فارس است

همایش ملی خانواده و آسیب‌های اجتماعی در جهرم برگزار می‌شود

انعقاد تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه‌های شیراز و علوم پزشکی شیراز

"گال"؛ نشانه‌ها و درمان

دیدار وزیر دفاع و روسای دانشگاه‌های شیراز

فارس سرمایه عظیمی تحت عنوان نخبگان علوم پزشکی دارد

راه اندازی موسسه خیریه مراقبت متعالی در منزل

نسخه استادان دانشگاه برای توسعه فارس

شربت متادون را در شیشه های غیر دارویی نگهداری نکنید

خطر اعتیاد به فضای مجازی جدی است

اقتصاد شهری،اساس مدیریت نوین برای حل معضلات کلان شهرهاست

کتاب رایگان بین دانش آموزان مناطق محروم فارس توزیع شد

شیوه مواجهه با فردی که افکار خودکشی دارد

طرح های مربوط به کشت سلولی با شتاب بیشتری انجام شود

از دلبستگی تا وابستگی

بهره‌گیری از منابع تجدیدپذیر توصیه یا الزام

تعطیلی 5 واحدتولیدی عرقیات سنتی در شهرستان میمند

اهمیت حفظ سلامت دندان‌های شیری/ استفاده از مسواک انگشتی برای کودکان

پژوهشگران دانشگاه شیراز، حسگر تشخیص عفونت ادراری طراحی کردند

تولید حسگر تشخیص عفونت ادراری در دانشگاه شیراز

آمار گور ایرانی در پارک ملی قطرویه 17 درصد فزونی یافت

پندارهای درست و نادرست پخت غذا در ظروف مسی

غذای داغ در ظرف های پلاستیکی عرضه نشود

آمار 57 درصدی سزارین در استان فارس

آمار 57 درصدی سزارین در استان فارس

ممنوعیت استفاده از ظروف یکبار مصرف در شیراز

همکاری علوم پزشکی و آموزش و پرورش برای ارائه خدمات به بیماران پروانه‌ای در شیراز

پایان مسابقات رباتیک هلال احمر فارس

لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی

2 محصول بیوتکنولوژی در شیراز آماده عرضه به بازار شد

استفاده از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی برای آموزش‌های تخصصی

شناسایی 372 هپاتیتی در استان فارس

افزایش 34 درصدی جذب سوادآموز در فارس

تغییر در خلق و خو از علایم هشداردهنده بیماری آلزایمر است

جمع آوری بخاریهای نفتی از مدارس فارس تا پایان سال/ استفاده از بخاری نفتی در 3100 کلاس درس

فارس به لحاظ افراد باسواد جلوتر از کشور است

ستاد بازسازی عتبات زمینه ساز گسترش فرهنگ شیعی است