پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

رئیس جهاددانشگاهی فارس مطرح کرد:

وظیفه سنگین نهادهای انقلابی برای ترویج روحیه جهادی علمي

وظیفه سنگین نهادهای انقلابی برای ترویج روحیه جهادی

  بزرگنمايي:

پیام فارس - رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس، گسترش روحیه‌ی جهادی را از ضرورت‌های امروز جامعه دانست و تاکید کرد که در راستای ترویج روحیه‌ی جهادی، نهادهای شکل گرفته در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، وظیفه سنگین‌تری بر دوش دارند.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، مظاهر بابایی یکشنبه 22 مهر در دیدار رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید فارس، با تصریح اینکه وظیفه نهادهایی نظیر جهاددانشگاهی، بسیج و سپاه پاسداران در ترویج فرهنگ و روحیه جهادی بسیار خطیر و حساس است، تاکید کرد که امروز اگر روحیه جهادی وجود نداشته باشد، امور پیشرفت مناسبی نخواهد داشت.
بابایی، داشتن روحیه جهادی و ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی را الگویی دانست که می‌تواند در جامعه تسری یابد و ابراز امیدواری کرد که این مهم در مجموعه جهاد دانشگاهی فارس اتفاق افتاده باشد .
او اضافه کرد: مسئولیت نهادهای برگرفته از انقلاب نظیر جهاد دانشگاهی، سپاه پاسداران و نهادهای این چنینی نسبت به سایر دستگاه‌ها در اشاعه فرهنگ و روحیه جهادی سنگین‌تر و خاص‌تر است لذا می‌طلبد که افراد شاغل در این نهادها حتماً روحیه و مدیریت جهادی را مدنظر قرار دهند .
بابایی همچنین گفت: امروز مردم ما مشکلاتی دارند که ما تلاش می‌کنیم در جهاد دانشگاهی به حد وسع و سهم خویش بتوانیم حداقل توقعاتی که جامعه از ما دارد، برآورده کنیم که به تبع این مسئله تأثیرات مثبتی هم خواهد داشت .
رئیس جهاددانشگاهی فارس با تأکید بر اینکه امروز نیاز به الگوبرداری از روحیه جهادی دوران دفاع مقدس داریم، گفت: وضعیت امروز نظام اسلامی حاصل تفکرات دیروز ماست و اگر هم در این میان ضعفی داریم جایی کم کاری کردیم که باید برطرف شود .
بابایی با اشاره به صبغه فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: وقتی فردی به مجموعه جهاد دانشگاهی وارد می‌شود فارغ از اینکه در بخش آموزشی، پژوهشی و غیره کار دارد، با مسائل فرهنگی هم آشنا می‌شود و این مسئله را بارها در عرصه‌های مختلف مشاهده کرده‌ایم .
وی با تصریح اینکه همواره روحیه جهادی در جهاد دانشگاهی فارس وجود داشته و مدنظر قرار دارد، گفت: خوشبختانه قشرهای مختلف جامعه که به جهاد دانشگاهی مراجعه دارند از فعالیت‌های آن رضایت دارند .
بابایی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی جهاد دانشگاهی نیز گفت: ما در بحث آموزش تنها به کیفیت توجه نداریم بلکه نحوه برخورد و دستیابی به اهداف مورد نظر نیز توجه داریم تا بتوانیم یک کار کاملاً جهادی و انقلابی را انجام دهیم .
وی با اشاره به وضعیت آموزش در کشور گفت: ما آموزش این طور در نظر گرفتیم که هر کسی می‌تواند وارد سیستم آموزشی شود در صورتی که آموزش‌ اساسی‌ترین بحث است و نیاز داریم که افراد متخصص و متعهد در این حوزه وارد شوند و کارهای آموزشی و مدل‌های جدید را ارائه دهند تا بتوانیم شاهد رشد و پیشرفت کشور باشیم .
بابایی بخشی از ناهنجاری‌ها را ناشی از آموزش‌های غلط دانست و با تاکید بر لزوم پرهیز از سیاسی‌کاری در فعالیت‌های آموزشی، گفت: سازمان‌هایی که بیش از حد سیاسی هستند نمی‌توانند بهره‌وری صد درصدی ایجاد کنند و این مسئله باعث می‌شود که آموزش در اولویت آخر قرار گیرد .
بابایی تأکید کرد که امروز واقعاً نیاز داریم تا به رشته‌هایی نظیر مدیریت آموزشی توجه ویژه شود تا بتوانیم آموزش‌ها را متناسب با شرایط جغرافیایی و زمانی هر منطقه ارائه داده و کارهای علمی و اصولی انجام دهیم .
وی یکی از نقاط ضعف در این حوزه این دانست که مباحث تئوری تبدیل به عمل نمی‌شوند و ابراز امیدواری کرد که تغییراتی در حوزه آموزش رخ داده و رویکردها تغییر کند .
بابایی همچنین گفت: در سیاستگذاری‌هایی که دیگران به ما ارائه می‌دهند باید این مسئله را مدنظر قرار دهیم که با اجرای سیاست‌های آموزشی ما در نهایت به چه اهدافی می‌رسیم و باید مراقبت کنیم تا مبادا فعالیت‌هایی که امروز انجام می‌دهیم منتهی به عملیاتی شدن برنامه‌ریزی‌های درازمدت دشمنان نشود و ناخواسته فرهنگی را ترویج دهیم که با فرهنگ اصیل ایرانی ـ اسلامی فاصله دارد .
وی بیان کرد: ما باید این مسئله را مدنظر داشته باشیم که باید ضعف‌های چشم‌انداز نظام آموزشی خود را برطرف کنیم و برای اجرای این چشم‌انداز نیز از افراد متخصص و متعهد استفاده کنیم .
بابایی در ادامه با اشاره به ظرفیت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی گفت: حسنی که فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دارد این است که مردم را آگاه می‌کند به اینکه باید به سمت مطالبه‌گری حرکت کنند البته این مطالبه‌گری‌‌ها هم باید به سمت صحیح حرکت کنند .
او گفت:‌ در این راستا ما همایشی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم تا در آن چالش‌هایی که رسانه‌های جدید و سنتی دارند بررسی شوند؛ گاهی اوقات روزنامه‌ها، سایت‌های خبری و یا صدا و سیما ممکن است گستره مخاطب زیادی نداشته باشند اما شبکه‌های اجتماعی این کار را انجام می‌دهند لذا ما چالش‌ها را در این همایش مشخص می‌کنیم تا رسانه‌ها به این سمت حرکت کنند که صحت و سقم اتفاقاتی که در فضای مجازی رخ می‌دهد را بررسی کرده و به شایعات پاسخ دهند .
بابایی با بیان اینکه امروز مردم جامعه به این سمت حرکت می‌کنند که حق و حقوق آن‌ها تأمین شود، گفت: اگر این مسئله در جامعه جا بیفتد مسئولان هم به دنبال این خواهند بود تا کار خود را به بهترین نحو انجام دهند .
رئیس جهاددانشگاهی فارس با بیان اینکه احساس نیاز کردن در میان مدیران و جامعه بسیار خوب است که باید ترویج یابد، گفت: هر زمان در نظام رشدی رخ داده در کنارش هم تهدیدهایی وجود دارد به عنوان مثال ما در حوزه نظامی خیلی رشد کردیم اما چرا در ابعاد دیگر این رشد کمتر بوده است و اگر این الگو را بررسی و دنبال کنیم می‌توانیم رشد کنیم .
وی با تصریح اینکه امروز گیر کم‌کاری‌های خودمان هستیم تا تحریم‌ها، گفت: اگر مرحله به مرحله برنامه‌ریزی کرده‌ بودیم اکنون شرایط کشور این‌گونه نبود .
رئیس جهاد دانشگاهی فارس همچنین بر ترویج فرهنگ مسئولیت‌پذیری در جامعه تأکید و خاطرنشان کرد:‌ اگر این مسئله تحقق یابد قطعاً شاهد پیشرفت خواهیم بود در صورتی که متأسفانه ما عادت کرده‌ایم تا مشکلی تبدیل به بحران نشود، آن را حل نکنیم .
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سرگیجه ها را جدی بگیرید

مراکز درمانی فارس آماده ارائه خدمت در ایام نوروز است

جایزه ادبی داستان کوتاه پانصد واژه‌ای «نویسندگان پارس»

گربه سان کمیاب در جهرم از مرگ نجات یافت

برگزاری دومین رویداد استارتاپی کارآفرینی جهاددانشگاهی فارس

بیش از 94 درصد افراد 10 تا 49 سال کشور باسواد هستند

آغاز به کار درمانگاه فوق تخصصی پروین دالکی در شیراز

تزکیه انبساط فطری انسان را به‌دنبال دارد

درخشش دانشجویان ورزشکار دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کشور

هنگام خرید محصول به برچسب آن دقت کنید

تهیه بانک اطلاعاتی فارغ‌‎التحصیلان فنی و حرفه‌ای برای اشتغال

اضمحلال پوسته قدیمی آموزش و پژوهش در دانشگاه شیراز

جوهر نمک و مواد سفید کننده را مخلوط نکنید

مفاخر فارس که در سال 97 چشم بر جهان بستند

افتتاح اورژانس بیمارستان اعصاب و روان شیراز به مناسبت روز شهدا

یکی از مراکز حفاظت از شبکه مجازی در جهرم فعالیت دارد

برگزاری آزمون فراگیر استخدامی توسط جهاددانشگاهی در فارس

مراکز بهداشتی بر روی هزار روز نخست زندگی در سلامت فرد بیشتر تمرکز کنند

کم شنوایی را جدی بگیریم!

برگزاری آزمون استخدامی فراگیر در یازده شهرستان فارس

آغاز به کار هشتمین کنگره افق‌های نوین توانبخشی در شیراز

افتتاح ساختمان جدید بیمارستان مسلمین در شیراز

ایران رتبه اول پیوند مغزاستخوان را در منطقه دارد

ایده های دانشجویی در کسب و کار شهری باعث کسب درآمد می شود

نمایش آثار برگزیده جشنواره سیما و منظر شهری از 17 اسفند در شیراز

شرکت های دانش بنیان به جای حمایت مالی نیازمندمحیط کسب وکارهستند

محصولات سلول های بنیادی وارد چرخه تولید شدند

استان فارس پیش نیازهای رسیدن به اقتصاد دانش بنیان را دارد

خام فروشی، به نادیده گرفتن نیروی انسانی می انجامد

رویکرد دانشگاه شیراز، خروج از پوسته سنتی و قدیمی است

زیرساخت‌های حوره فناوری در علوم پزشکی فراهم است

تمرکز دانشگاه شیراز بر توسعه علوم انسانی

فعالیت 4200 شرکت دانش بنیان در کشور

سهم فارس از شرکت‌های دانش‌بنیان اقناع کننده نیست

خام فروشی نابودی زیرساخت‌ها را به دنبال دارد

افتتاح شتابدهنده تخصصی پرسیس ژن در شیراز

جوانان درقالب شرکت های دانش بنیان،تولید ثروت و اشتغال کنند

بخش کشاورزی باید علمی شود

معدوم سازی 9 تُن آب انار فاسد در شیراز

سفر سورنا ستاری به شیراز

ساخت اتاق تمیز سلول‌های بنیادی در شیراز

معاون رئیس جمهوری وارد شیراز شد

علوم پزشکی شیراز رتبه برتر وزارت بهداشت را کسب کرد

جهاددانشگاهی مبدع حرکت‌های خلاقانه خصوصا در زمینه قرآنی است

هنر شیواترین ابزار بیان غیرمستقیم حقایق است

مطالعات علمی یا سرپوشی برای تصمیم های دورهمی

شیراز میزبان "بازی بعد از 7.3"

منطقه اوراسیای غربی کریدوری برای ویروس تب برفکی است

آغاز به کار هشتمین نشست منطقه‌ای نقشه راه تب برفکی اوراسیا در شیراز

بودجه پروتز کاشت حلزون شنوایی تامین شود