آخرين مطالب

رئیس جهاددانشگاهی فارس مطرح کرد:

وظیفه سنگین نهادهای انقلابی برای ترویج روحیه جهادی علمي

وظیفه سنگین نهادهای انقلابی برای ترویج روحیه جهادی

  بزرگنمايي:

پیام فارس - رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس، گسترش روحیه‌ی جهادی را از ضرورت‌های امروز جامعه دانست و تاکید کرد که در راستای ترویج روحیه‌ی جهادی، نهادهای شکل گرفته در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، وظیفه سنگین‌تری بر دوش دارند.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، مظاهر بابایی یکشنبه 22 مهر در دیدار رئیس کنگره سرداران و 15 هزار شهید فارس، با تصریح اینکه وظیفه نهادهایی نظیر جهاددانشگاهی، بسیج و سپاه پاسداران در ترویج فرهنگ و روحیه جهادی بسیار خطیر و حساس است، تاکید کرد که امروز اگر روحیه جهادی وجود نداشته باشد، امور پیشرفت مناسبی نخواهد داشت.
بابایی، داشتن روحیه جهادی و ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی را الگویی دانست که می‌تواند در جامعه تسری یابد و ابراز امیدواری کرد که این مهم در مجموعه جهاد دانشگاهی فارس اتفاق افتاده باشد .
او اضافه کرد: مسئولیت نهادهای برگرفته از انقلاب نظیر جهاد دانشگاهی، سپاه پاسداران و نهادهای این چنینی نسبت به سایر دستگاه‌ها در اشاعه فرهنگ و روحیه جهادی سنگین‌تر و خاص‌تر است لذا می‌طلبد که افراد شاغل در این نهادها حتماً روحیه و مدیریت جهادی را مدنظر قرار دهند .
بابایی همچنین گفت: امروز مردم ما مشکلاتی دارند که ما تلاش می‌کنیم در جهاد دانشگاهی به حد وسع و سهم خویش بتوانیم حداقل توقعاتی که جامعه از ما دارد، برآورده کنیم که به تبع این مسئله تأثیرات مثبتی هم خواهد داشت .
رئیس جهاددانشگاهی فارس با تأکید بر اینکه امروز نیاز به الگوبرداری از روحیه جهادی دوران دفاع مقدس داریم، گفت: وضعیت امروز نظام اسلامی حاصل تفکرات دیروز ماست و اگر هم در این میان ضعفی داریم جایی کم کاری کردیم که باید برطرف شود .
بابایی با اشاره به صبغه فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: وقتی فردی به مجموعه جهاد دانشگاهی وارد می‌شود فارغ از اینکه در بخش آموزشی، پژوهشی و غیره کار دارد، با مسائل فرهنگی هم آشنا می‌شود و این مسئله را بارها در عرصه‌های مختلف مشاهده کرده‌ایم .
وی با تصریح اینکه همواره روحیه جهادی در جهاد دانشگاهی فارس وجود داشته و مدنظر قرار دارد، گفت: خوشبختانه قشرهای مختلف جامعه که به جهاد دانشگاهی مراجعه دارند از فعالیت‌های آن رضایت دارند .
بابایی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی جهاد دانشگاهی نیز گفت: ما در بحث آموزش تنها به کیفیت توجه نداریم بلکه نحوه برخورد و دستیابی به اهداف مورد نظر نیز توجه داریم تا بتوانیم یک کار کاملاً جهادی و انقلابی را انجام دهیم .
وی با اشاره به وضعیت آموزش در کشور گفت: ما آموزش این طور در نظر گرفتیم که هر کسی می‌تواند وارد سیستم آموزشی شود در صورتی که آموزش‌ اساسی‌ترین بحث است و نیاز داریم که افراد متخصص و متعهد در این حوزه وارد شوند و کارهای آموزشی و مدل‌های جدید را ارائه دهند تا بتوانیم شاهد رشد و پیشرفت کشور باشیم .
بابایی بخشی از ناهنجاری‌ها را ناشی از آموزش‌های غلط دانست و با تاکید بر لزوم پرهیز از سیاسی‌کاری در فعالیت‌های آموزشی، گفت: سازمان‌هایی که بیش از حد سیاسی هستند نمی‌توانند بهره‌وری صد درصدی ایجاد کنند و این مسئله باعث می‌شود که آموزش در اولویت آخر قرار گیرد .
بابایی تأکید کرد که امروز واقعاً نیاز داریم تا به رشته‌هایی نظیر مدیریت آموزشی توجه ویژه شود تا بتوانیم آموزش‌ها را متناسب با شرایط جغرافیایی و زمانی هر منطقه ارائه داده و کارهای علمی و اصولی انجام دهیم .
وی یکی از نقاط ضعف در این حوزه این دانست که مباحث تئوری تبدیل به عمل نمی‌شوند و ابراز امیدواری کرد که تغییراتی در حوزه آموزش رخ داده و رویکردها تغییر کند .
بابایی همچنین گفت: در سیاستگذاری‌هایی که دیگران به ما ارائه می‌دهند باید این مسئله را مدنظر قرار دهیم که با اجرای سیاست‌های آموزشی ما در نهایت به چه اهدافی می‌رسیم و باید مراقبت کنیم تا مبادا فعالیت‌هایی که امروز انجام می‌دهیم منتهی به عملیاتی شدن برنامه‌ریزی‌های درازمدت دشمنان نشود و ناخواسته فرهنگی را ترویج دهیم که با فرهنگ اصیل ایرانی ـ اسلامی فاصله دارد .
وی بیان کرد: ما باید این مسئله را مدنظر داشته باشیم که باید ضعف‌های چشم‌انداز نظام آموزشی خود را برطرف کنیم و برای اجرای این چشم‌انداز نیز از افراد متخصص و متعهد استفاده کنیم .
بابایی در ادامه با اشاره به ظرفیت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی گفت: حسنی که فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دارد این است که مردم را آگاه می‌کند به اینکه باید به سمت مطالبه‌گری حرکت کنند البته این مطالبه‌گری‌‌ها هم باید به سمت صحیح حرکت کنند .
او گفت:‌ در این راستا ما همایشی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم تا در آن چالش‌هایی که رسانه‌های جدید و سنتی دارند بررسی شوند؛ گاهی اوقات روزنامه‌ها، سایت‌های خبری و یا صدا و سیما ممکن است گستره مخاطب زیادی نداشته باشند اما شبکه‌های اجتماعی این کار را انجام می‌دهند لذا ما چالش‌ها را در این همایش مشخص می‌کنیم تا رسانه‌ها به این سمت حرکت کنند که صحت و سقم اتفاقاتی که در فضای مجازی رخ می‌دهد را بررسی کرده و به شایعات پاسخ دهند .
بابایی با بیان اینکه امروز مردم جامعه به این سمت حرکت می‌کنند که حق و حقوق آن‌ها تأمین شود، گفت: اگر این مسئله در جامعه جا بیفتد مسئولان هم به دنبال این خواهند بود تا کار خود را به بهترین نحو انجام دهند .
رئیس جهاددانشگاهی فارس با بیان اینکه احساس نیاز کردن در میان مدیران و جامعه بسیار خوب است که باید ترویج یابد، گفت: هر زمان در نظام رشدی رخ داده در کنارش هم تهدیدهایی وجود دارد به عنوان مثال ما در حوزه نظامی خیلی رشد کردیم اما چرا در ابعاد دیگر این رشد کمتر بوده است و اگر این الگو را بررسی و دنبال کنیم می‌توانیم رشد کنیم .
وی با تصریح اینکه امروز گیر کم‌کاری‌های خودمان هستیم تا تحریم‌ها، گفت: اگر مرحله به مرحله برنامه‌ریزی کرده‌ بودیم اکنون شرایط کشور این‌گونه نبود .
رئیس جهاد دانشگاهی فارس همچنین بر ترویج فرهنگ مسئولیت‌پذیری در جامعه تأکید و خاطرنشان کرد:‌ اگر این مسئله تحقق یابد قطعاً شاهد پیشرفت خواهیم بود در صورتی که متأسفانه ما عادت کرده‌ایم تا مشکلی تبدیل به بحران نشود، آن را حل نکنیم .
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ایرانی همواره صلح‌طلب و سردمدار آشتی بوده است

آغاز کنگره بین‌المللی سلامت برای صلح در شیراز/ تبادار: پیشگیری از جنگ باید درس دانشگاهی باشد

پذیرش 9 هزار بیمار تصادفی در بیمارستان رجایی شیراز

صدور پیام سلامت برای صلح از شیراز به جهان/ کنگره سلامت برای صلح امروز آغاز می‌شود

هفتمین سمینار بین‌المللی سلامت زنان به میزبانی شیراز برگزار می‌شود

شناسایی 1500 نوزاد مشکوک به عقب ماندگی ذهنی در فارس

هفت هزار دانش‌‎آموز در فارس مهارت‌های زندگی را فرا می‌گیرند

قدردانی از دانش‌آموزان مدال‌آور علمی استان فارس

کشت زعفران در بستر هیدروپونیک و محیط بسته برای نخستین بار در کشور

كشت زعفران در بستر هیدروپونیک و محیط بسته برای نخستین بار در كشور

کشورهای عضو آیسسکو بر تقویت تبادلات علمی تاکید کردند

لزوم پیشگیری از بروز موارد جدید تالاسمی/ تالاسمی‌های ایران با اروپا برابری می‌کند

کارآفرینی عامل بهبود کیفیت زندگی در هر کشوری است

همکاری علمی نقش مهمی در نگرش مثبت بین ملت ها دارد

اجلاس دبیران کل کشورهای عضو آیسسکو در شیراز/ تلاش برای مرجعیت پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

اجلاس دبیران کل کشورهای عضو آیسسکو آغاز به کار کرد

آخرین مهلت ثبت‌نام در نهمین مسابقه خلاقیت ابن‌سینا 25 آبان ماه

رونمایی از تمبر یادبود اجلاس آیسسکو و ISC

خسارت 50 میلیاردی آتش‌سوزی پیام‌نور اوز

آموزش و پرورش در تفاهم و صلح ملت‌ها نقشی کلیدی دارد

اجلاس دبیران کمیسیون های ملی آیسسکو در شیراز آغاز به کار کرد

بیش از 74 درصد دیابتی‌های موردانتظار فارس شناسائی شده‌اند

برگزاری رویداد کارآفرینی "تازه شو" توسط جهاددانشگاهی فارس

برگزاری شانزدهمین همایش زبان و ادبیات انگلیسی در شیراز

افت کیفی خدمات بیمه سلامت/ هدف تحریم فشار بر مردم است

شرایط تزریق واکسن آنفلوانزا/ لزوم تزریق واکسن به گروه‌های پرخطر

دارو مهمترین علت مسمومیت کودکان/ مسمومیت دومین علت مرگ اطفال

کاهش مرگ براثر مسمومیت با تلاش متخصصان در شیراز/ افزایش موارد مسمومیت دارویی در فارس

بهره‌گیری از ظرفیت مددکاران اجتماعی در کاهش آسیب‌های اجتماعی

اهمیت تغذیه در پیشگیری از پوکی استخوان

برونسپاری 480 میلیارد ریال طرح خدماتی به بخش خصوصی

تغذیه مناسب فصل پاییز برای افراد مبتلا به آلرژی

بیمار روانی مخاطره‌ای برای کل جامعه محسوب می‌شود

استان فارس با کمبود روانپزشک مواجه است

پوشش حمایتی برای بیماران روانی لازم است/ جوامع شاد تعداد بیمار روانی کمتری دارند

ثبت اختراع دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مراجع بین‌المللی

تولید انسولین انسانی توسط پژوهشگران در شیراز

اندازه گیری قندخون برای همه زنان باردار الزامی است

سومین نشست کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی فارس برگزار شد

راه‌اندازی 24 مدرسه شبانه‌روزی استثنایی در کشور

پارک علم و فناوری فارس با شرکت ایتالیایی قرارداد همکاری بست

فعال شدن 230 پروژه نیمه تمام در استان فارس/ اجرای طرح بازسازی 180 مدرسه

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی: 140 هزار دانش آموز استثنایی تحت پوشش داریم

برگزاری نهمین سمینار علمی کاربردی دندانپزشکی در شیراز

گردهمایی معاونان فرهنگی علوم پزشکی منطقه 5 در شیراز

پرداخت تسهیلات به فارغ‌التحصیلان کارآفرین علمی کاربردی

مبادله تفاهم‌نامه بین شرکت شهرک‌های صنعتی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس

وضعیت سلامت زنان در فارس مطلوب نیست

نخستین کنگره بین‌المللی علوم اعصاب در شیراز برگزار می‌شود

پوکی استخوان و اهمیت توجه به آن