پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

امام جمعه شیراز تاکید کرد:

مبارزه با استکبار تا مستکبری هست ادامه دارد/ لزوم بزرگداشت 28 صفر سياسي

مبارزه با استکبار تا مستکبری هست ادامه دارد/ لزوم بزرگداشت 28 صفر

  بزرگنمايي:

پیام فارس - امام جمعه شیراز با ارائه تعریفی از استکبار و خصوصیت کسانیکه توان مبارزه با استکبار را دارند، تاکید کرد تا زمانیکه مستکبری وجود دارد که برای خدا، دین خدا و شعائر دینی قیافه می گیرد، مبارزه با استکبار هم تداوم خواهد داشت.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت الله لطف الله دژکام، در خطبه های نماز جمعه 11 آبان شیراز، با اشاره به درپیش بودن روز سیزدهم آبان و نامگذاری این روز به نام مبارزه با استکبار، گفت: اصل اسکتبار یعنی قیافه گرفتن در مقابل خداوند.
او با تصریح اینکه کلمات قرآن را نباید جور دیگری معنا کرد، گفت: هر کس که در مقابل خداوند قیافه بگیرد مستکبر است، کسی که نماز نمی خواند، واجبات را به جا نمی آورد، حجاب را رعایت نمی کند، مستکبر محسوب می شود، بنابر این در جامعه خودمان مستکبر زیاد داریم؛ حال باید به این سئوال پاسخ دهیم که کسی حق دارد در مقابل خداوند قیافه بگیرد؟
امام جمعه شیراز با تصریح اینکه مسلما نمی توان در مقابل خداوند قیافه گرفت، گفت: مبارزه با استکبار وظیفه دائمی ما است، کسی نگوید که این موضوع زمانی شروع شده و چند سال دیگر تعطیل می شود، این ذهنیت که القا می کنند چقدر می گویید مبارزه با استکبار، صحیح نیست، باید بدانند که تا خدا خدایی می کند و ما بندگی می کنیم در مقابل کسانیکه می خواهد در مقابل خدا، شعائر دینی و دین خدا قیافه بگیرد سخت در حال مبارزه خواهیم بود.
نماینده ولی فقیه در فارس همچنین با طرح این سئوال که چه کسی می تواند با استکبار مبارزه کند؟ گفت: همه مرد این میدان نیستند، آنکه می خواهد با استکبار مبارزه کند، خودش نباید مستکبر باشد، ولو استکبار او درصد کوچکتری از مستکبری باشد، کسی که تکبر کرده و استکبار می ورزد، نمی تواند مرگ بر استکبار بگوید.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه امروز در کشور مواجهه با مشکلی هستیم و یک عده به خوردن مال مردم مظلوم عادت کرده اند، گفت: حالا که می خواهیم با آمریکا بجنگیم، این عده می گویند نمی توانیم، کسی که مال مردم را خورده، مستکبر و نفوذی استکبار است و نمی تواند بجنگد، او بازیچه شیطان است.
او تصریح کرد: توجه داشته باشید، بر آنکه فریاد مبارزه با استکبار که در راس آن آمریکا است را سر بدهیم باید ابتدا نگاهی به خودمان بکنیم، اگر حق کسی یا پول کسی را خورده یا آبروی کسی را پایمال کرده و در چهارچوب اسلام و قرآن حرکت نکرده ایم، شعاردادن ما علیه استکبار توخالی و بی نتیجه است. حرکت در این مسیر مردان مردی را مانند شهیدان حججی و فهمیده می خواهد که نشان دادند برای خدا کار می کنند و از دنیا چیزی نمی خواهند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: از اینجا به آمریکا و ترامپ اعلام می کنم؛ اگر خیال می کنید در این امت بزرگ اسلام، دیگر شهید حججی رفته و کسی نیست، آگاه باش که این کشور به حمدالله مملو از شیردلانی است که جز خدا و رضای خدا چیزی نخواسته و نمی خواهند و تا وقتی پوزه آمریکا را به خاک نکشند فریاد مرگ بر آمریکای آنان بلند است.
امام جمعه شیراز همچنین با اشاره به درپیش بودن روز 28 صفر و رحلت پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد(ص)، تاکید کرد که رحلت پیامبر بزرگترین مصیبت عالم محسوب می شود و باید در پاسداشت این روز تلاش ویژه داشت.
او به هیئات مذهبی توصیه و تاکید کرد که با راه اندازی دسته های عزاداری، به نحو شایسته ای در حرم سوم اهل بیت(ع) و سراسر استان فارس، عزای رحلت پیامبر اسلام و فرزند بزرگوارش حضرت امام حسن(ع) را برگزار کنند.
امام جمعه شیراز همچنین یادآور شد که براساس سنتی دیرینه، مومنان عزادار پیامبر(ص) از اصفهان در روز 28 صفر به شیراز عزیمت می کنند و میهمان عزاداران در شیراز هستند.
آیت الله دژکام با تصریح اینکه علت عقب ماندگی بشریت به دلیل ندادن پاسخ درست به دعوت پیامبر اسلام(ص) است؛ گفت: امروز که همه مردم در جهان نگران و ناراحت هستند و این وضعیت در بین مسلمانان هست، دلیل آن را باید در پاسخ درست ندادن به دعوت پیامبر اسلام(ص) جست و جو کرد. لذا در روز بیست و هشت صفر باید این عقب ماندگی را فریاد بزنیم تا اهلش اجابت کرده و به سمت رستگاری حرکت کنند.
او همچنین لزوم پاسداشت روز شهادت حضرت امام رضا(ع) در جوار حرم مطهر حضرت احمدبن موسی(ع) را یاد آور شد.
امام جمعه شیراز در ادامه با بیان اینکه روز دوشنبه 14 آبان، روز فرهنگ عمومی است، گفت: شاید از بحث فرهنگ عمومی برداشت هایی بشود اما واقعیت موضوع چیز دیگری باشد؛ شورای فرهنگ عمومی در استان وجود دارد؛ اما فرهنگ بحثی نیست که اگر تمام اعضای شورا تمام وقت و زندگیشان را صرف آن کرده و مصوبه ای داشته باشند، انجام شود.
آیت الله دژکام تاکید کرد: مصوب کردن طرح و لایحه، فرهنگ را نمی سازد، فرهنگ متعلق به مردم است و باید مردم را درگیر مسائل فرهنگی کرد؛ به حتم اگر شورای فرهنگ عمومی مطالعه و دقت کند می تواند جهت گیری خوبی برای فرهنگسازی و تقویت فرهنگ ملی و دینی داشته باشد؛ اما کار فرهنگی را باید با مشارکت جدی مردم انجام داد.
امام جمعه شیراز گفت: فرض کنیم که فقط مسئولان در ایام تاسوعا و عاشورا سنیه بزنند و عزاداری کنند آیا کار بزرگی انجام خواهد شد؟ عظمت کار به حضور مردم است، برای بحث فرهنگ عمومی همه باید همه مردم احساس مسئولیت و اتفاق نظر و اتحاد داشته باشند تا کار به سامان برسد.
نماینده ولی فقیه در فارس، در خطبه اول نماز جمعه شیراز به طرح مباحثی پیرامون تقوا و تجرید پرداخت و خصوصیت های افراد متقی را برشمرد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نازنین زاغری به اعتصاب غذای خود پایان داد

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدام دستگاه‌های اجرایی توسط جهاددانشگاهی

فارس مهد پرورش فقها و مفاخر علمی بسیاری است

نیازمند برنامه‌های علمی و عملی برای تحقق ارزش‌های اجتماعی هستیم

استقبال از سه شهید تازه تفحص شده در شیراز

احمد توکلی از معاون روحانی شکایت کرد

فرمانده سپاه به نتانیاهو: با دُم شیر بازی نکن

زیباکلام: اصلاح‌طلبان متهم اصلی وضع فعلی هستند

جزئیات توافق نوبخت با وزیر سابق بهداشت

طرح ترامپ برای خروج از ناتو فاش شد

پیام جهرمی به حاتمی در پی عدم موفقیت سیمرغ

ام‌الاسرا به روایت یک آزاده جهرمی

7 هزار شغل تا پایان سال جاری در فارس ایجاد شود

شایعات تازه درباره رفع حصر مهدی کروبی

ایجاد هفت هزار شغل تا پایان امسال در استان فارس

روحانی: دست بزرگان استان گلستان را می‌بوسم

لزوم تقویت نیروی انتظامی در فارس

تشییع پیکر آیت‌الله حقیقت در شیراز

همبستگی تمامی دستگاه ها با یکدیگر در فارس لازم است

همبستگی به معنای اتحاد با همه با یکدیگر است نه با استاندار

همبستگی به معنای اتحاد با همه با یکدیگر است نه با استاندار

ترامپ: اوباما بایدن را از تلی از زباله بیرون کشید

فائزه هاشمی: وقتی نهاد‌های حکومتی بی عدالتی می‌کنند فاجعه است

/درگذشت آیت‌الله حقیقت ارسنجانی/ پیکر آیت‌الله حقیقت دوشنبه تشییع می‌شود

موفقیت در مبارزه با قاچاق در گرو اقدامات فرهنگی است

پیشگیری در اولویت برنامه های مبارزه با قاچاق قرار گیرد

آمریکا از مواضع ضد ایرانی فرانسه تشکر کرد

ظریف به عراق می‌رود

پرستاران حرفه‌ای لازمه توسعه توریسم سلامت است

دستاوردهای انقلاب توسط روابط عمومی نهادها اطلاع‌رسانی شود

نخبگان پزشکی فارس از سرمایه‌های عظیم ایران هستند

نمایان شدن توان مهندسان ایرانی در سال‌های پس از انقلاب

رحیمی: تقویت نقش‌آفرینی دانشگاه شیراز/ نادگران: فعالیت 215 مرکز دانشگاهی در فارس

رحیمی: تقویت نقش‌آفرینی دانشگاه شیراز

قالیباف: شایعات علیه پسرم، کار ضد انقلاب است

حمله موشکی اسرائیل به سوریه

راه اندازی شبکه رادیویی و تلویزیونی گردشگری در فارس

امام جمعه تبریز: ما از تلگرام رفتیم، اما دشمن ماند

قالیباف: تا امروز به دنبال پست و مقام نبوده‌ام

علم الهدی: چشم نباید به چند کافر اروپایی باشد

امام جمعه شیراز:استاندارجدید ازسیاست زدگی درفارس جلوگیری کند

رشد دانش پزشکی در بستر حکمت متعالی اسلامی/ همراهی تمام جناح‌های سیاسی با استاندار فارس

استعفای ظریف و خروج از برجام تکذیب شد

لبنان از اسرائیل شکایت می‌کند

لایحه FATF هنوز در مجمع و مجلس مطرح نشده است

برخی از قوانین کشور با مفاهیم رونق صنعت گردشگری مغایرت دارد

ترامپ به زودی به برجام باز خواهد گشت

روحانی: در روز‌های سخت، همه بی‌وفا شدند!

هماهنگی و انسجام کلید توسعه فارس است/ گذشته را ورق نخواهیم زد

شریعتمداری: اسماعیل بخشی مجرم است