آخرين مطالب

امام جمعه شیراز تاکید کرد:

مبارزه با استکبار تا مستکبری هست ادامه دارد/ لزوم بزرگداشت 28 صفر سياسي

مبارزه با استکبار تا مستکبری هست ادامه دارد/ لزوم بزرگداشت 28 صفر

  بزرگنمايي:

پیام فارس - امام جمعه شیراز با ارائه تعریفی از استکبار و خصوصیت کسانیکه توان مبارزه با استکبار را دارند، تاکید کرد تا زمانیکه مستکبری وجود دارد که برای خدا، دین خدا و شعائر دینی قیافه می گیرد، مبارزه با استکبار هم تداوم خواهد داشت.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت الله لطف الله دژکام، در خطبه های نماز جمعه 11 آبان شیراز، با اشاره به درپیش بودن روز سیزدهم آبان و نامگذاری این روز به نام مبارزه با استکبار، گفت: اصل اسکتبار یعنی قیافه گرفتن در مقابل خداوند.
او با تصریح اینکه کلمات قرآن را نباید جور دیگری معنا کرد، گفت: هر کس که در مقابل خداوند قیافه بگیرد مستکبر است، کسی که نماز نمی خواند، واجبات را به جا نمی آورد، حجاب را رعایت نمی کند، مستکبر محسوب می شود، بنابر این در جامعه خودمان مستکبر زیاد داریم؛ حال باید به این سئوال پاسخ دهیم که کسی حق دارد در مقابل خداوند قیافه بگیرد؟
امام جمعه شیراز با تصریح اینکه مسلما نمی توان در مقابل خداوند قیافه گرفت، گفت: مبارزه با استکبار وظیفه دائمی ما است، کسی نگوید که این موضوع زمانی شروع شده و چند سال دیگر تعطیل می شود، این ذهنیت که القا می کنند چقدر می گویید مبارزه با استکبار، صحیح نیست، باید بدانند که تا خدا خدایی می کند و ما بندگی می کنیم در مقابل کسانیکه می خواهد در مقابل خدا، شعائر دینی و دین خدا قیافه بگیرد سخت در حال مبارزه خواهیم بود.
نماینده ولی فقیه در فارس همچنین با طرح این سئوال که چه کسی می تواند با استکبار مبارزه کند؟ گفت: همه مرد این میدان نیستند، آنکه می خواهد با استکبار مبارزه کند، خودش نباید مستکبر باشد، ولو استکبار او درصد کوچکتری از مستکبری باشد، کسی که تکبر کرده و استکبار می ورزد، نمی تواند مرگ بر استکبار بگوید.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه امروز در کشور مواجهه با مشکلی هستیم و یک عده به خوردن مال مردم مظلوم عادت کرده اند، گفت: حالا که می خواهیم با آمریکا بجنگیم، این عده می گویند نمی توانیم، کسی که مال مردم را خورده، مستکبر و نفوذی استکبار است و نمی تواند بجنگد، او بازیچه شیطان است.
او تصریح کرد: توجه داشته باشید، بر آنکه فریاد مبارزه با استکبار که در راس آن آمریکا است را سر بدهیم باید ابتدا نگاهی به خودمان بکنیم، اگر حق کسی یا پول کسی را خورده یا آبروی کسی را پایمال کرده و در چهارچوب اسلام و قرآن حرکت نکرده ایم، شعاردادن ما علیه استکبار توخالی و بی نتیجه است. حرکت در این مسیر مردان مردی را مانند شهیدان حججی و فهمیده می خواهد که نشان دادند برای خدا کار می کنند و از دنیا چیزی نمی خواهند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: از اینجا به آمریکا و ترامپ اعلام می کنم؛ اگر خیال می کنید در این امت بزرگ اسلام، دیگر شهید حججی رفته و کسی نیست، آگاه باش که این کشور به حمدالله مملو از شیردلانی است که جز خدا و رضای خدا چیزی نخواسته و نمی خواهند و تا وقتی پوزه آمریکا را به خاک نکشند فریاد مرگ بر آمریکای آنان بلند است.
امام جمعه شیراز همچنین با اشاره به درپیش بودن روز 28 صفر و رحلت پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد(ص)، تاکید کرد که رحلت پیامبر بزرگترین مصیبت عالم محسوب می شود و باید در پاسداشت این روز تلاش ویژه داشت.
او به هیئات مذهبی توصیه و تاکید کرد که با راه اندازی دسته های عزاداری، به نحو شایسته ای در حرم سوم اهل بیت(ع) و سراسر استان فارس، عزای رحلت پیامبر اسلام و فرزند بزرگوارش حضرت امام حسن(ع) را برگزار کنند.
امام جمعه شیراز همچنین یادآور شد که براساس سنتی دیرینه، مومنان عزادار پیامبر(ص) از اصفهان در روز 28 صفر به شیراز عزیمت می کنند و میهمان عزاداران در شیراز هستند.
آیت الله دژکام با تصریح اینکه علت عقب ماندگی بشریت به دلیل ندادن پاسخ درست به دعوت پیامبر اسلام(ص) است؛ گفت: امروز که همه مردم در جهان نگران و ناراحت هستند و این وضعیت در بین مسلمانان هست، دلیل آن را باید در پاسخ درست ندادن به دعوت پیامبر اسلام(ص) جست و جو کرد. لذا در روز بیست و هشت صفر باید این عقب ماندگی را فریاد بزنیم تا اهلش اجابت کرده و به سمت رستگاری حرکت کنند.
او همچنین لزوم پاسداشت روز شهادت حضرت امام رضا(ع) در جوار حرم مطهر حضرت احمدبن موسی(ع) را یاد آور شد.
امام جمعه شیراز در ادامه با بیان اینکه روز دوشنبه 14 آبان، روز فرهنگ عمومی است، گفت: شاید از بحث فرهنگ عمومی برداشت هایی بشود اما واقعیت موضوع چیز دیگری باشد؛ شورای فرهنگ عمومی در استان وجود دارد؛ اما فرهنگ بحثی نیست که اگر تمام اعضای شورا تمام وقت و زندگیشان را صرف آن کرده و مصوبه ای داشته باشند، انجام شود.
آیت الله دژکام تاکید کرد: مصوب کردن طرح و لایحه، فرهنگ را نمی سازد، فرهنگ متعلق به مردم است و باید مردم را درگیر مسائل فرهنگی کرد؛ به حتم اگر شورای فرهنگ عمومی مطالعه و دقت کند می تواند جهت گیری خوبی برای فرهنگسازی و تقویت فرهنگ ملی و دینی داشته باشد؛ اما کار فرهنگی را باید با مشارکت جدی مردم انجام داد.
امام جمعه شیراز گفت: فرض کنیم که فقط مسئولان در ایام تاسوعا و عاشورا سنیه بزنند و عزاداری کنند آیا کار بزرگی انجام خواهد شد؟ عظمت کار به حضور مردم است، برای بحث فرهنگ عمومی همه باید همه مردم احساس مسئولیت و اتفاق نظر و اتحاد داشته باشند تا کار به سامان برسد.
نماینده ولی فقیه در فارس، در خطبه اول نماز جمعه شیراز به طرح مباحثی پیرامون تقوا و تجرید پرداخت و خصوصیت های افراد متقی را برشمرد.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نمایندگان مجلس از آخوندی شکایت کردند

مقاومت دربرابر رای دیوان لاهه، آمریکا را بی اعتبار می کند

اینفوگرافی؛ شهرداران تهران از ابتدای انقلاب تا امروز

تشابه اقدام احمدی‌نژاد با محمدرضا شاه

اظهارات ظریف برایش دردسرساز شد

فارس ظرفیتی بی‌نظیر است/ استاندار جدید فردی آشنا با فارس باشد

برخی رسانه‌ها در دروغ و تهمت رکورد دارند/ حضور زنان در ورزشگاه گفتمان‌ها را ورزشی می‌کند

اعزام 1000 دانش آموز دختر از شیراز به اردوی راهیان نور

مالکان پروژه‌های نیمه کاره باید تمهیدات ایمنی را فراهم کنند

واکنش آخوندی به شهردار شدن حناچی: از پا نمی‌نشینیم

بازنشستگان از 27 آبان نباید سمتی داشته باشند

فارس باید به سه استان تقسیم شود/ پاسخ کلوخ‌انداز سنگ است

14 استاندار بازنشسته کشور مشخص شدند

"ظریف" آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده را تشریح کرد

میشل اوباما: هرگز ترامپ را نمی‌بخشم

فارس استاندار بومی نیاز دارد

میزان مجاز خرید 8 کشور از نفت ایران

جنجال بر سر 8 میلیون رای احمدی نژاد

توجه جدی دولت به مسكن زنان سرپرست خانوار

کاهش 7 درصدی نرخ بیکاری فارس طی 6 سال

توجه جدی دولت به مسکن زنان سرپرست خانوار

کاهش 7 درصدی نرخ بیکاری فارس طی 6 سال

خداحافظی معاون سیاسی استانداری فارس از مسئولیت

وزیر رفاه دولت احمدی‌نژاد بازداشت شد

ترامپ با مکرون دوست شد!

ایران خود را آماده صادرات جهانی بنزین می‌کند

قانون منع به کارگیری بازنشستگان اشکالات حقوقی و سیاسی دارد

آخرین کلمات خاشقجی قبل از قتل چه بود؟

شهید دستغیب شخصیتی ملی است

اجلاس دبیران کل ملی آیسکو در شیراز/ وزیر آموزش و پرورش وارد شیراز شد

اجلاس دبیران کل ملی آیسسکو امروز در شیراز برگزار می‌شود

دامن زدن به اختلافات در شرایط تحریم کمک به آمریکا است

آمار وزیر کشور از استانداران بازنشسته

فهرست 25 مدیر بازنشسته وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر شد

افزایش دانایی دینی برای ایجاد تمدن اسلامی/ اتخاذ تصمیمات جدی برای حل مشکلات اقتصادی

نامزد خاشقجی: آیا قاتلان همسرم انسان بودند؟

رونمایی دولت آمریکا از قوانین سخت‌گیرانه جدید علیه مهاجران

حامی سابق احمدی نژاد: او باید فورا در یک بیمارستان روانی بستری شود

رفتار غیر عادی ترامپ با خبرنگاران

کره‌جنوبی و ایران برای تجارت با ارزهای ملی توافق کردند

گرفتاری‌های یک بنر/ لزوم تمرین مسئولیت‌پذیری

مرگ یک روزنامه‌نگار دیگر عربستانی زیر شکنجه در زندان

ایرانی‌ها پاسخ توئیت پامپئو را به فارسی سخت دادند

بی‌بی‌سی هر روز خبیث‌تر از دیروز!

برنامه‌ریزی مشتریان ایران برای افزایش خرید نفت

نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا

راهی شدن نخستین کاروان دانش‌آموزی راهیان‌نور از شیراز

آغاز اعزام 23 هزار دانش‌آموز به اردوی راهیان نور

وزیر کشور: در شرایط کنونی رسانه‌ها امیدزایی کنند

رویترز: صادرات نفت ایران ماه آینده افزایش می یابد