آخرين مطالب

نوای کودکان شیراز برای صلح طنین می افکند فرهنگي

نوای کودکان شیراز برای صلح طنین می افکند

  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- کنگره بین‌المللی سلامت برای صلح که از 23 تا 25 آبان‌ماه به میزبانی شیراز برگزار می‌شود، شاهد هنرنمایی اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس است که سرودی برای صلح و ترانه‌ای با آرزوی پیوند و دوستی می‌خوانند و در گیرودار آن تمرین تعامل و هنر زندگی می‌کنند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه گروه سرود کودکان کانون در کنگره بین المللی سلامت برای صلح که از 23 تا 25 آبان در شیراز برگزار می‌شود، به اجرای سرود می‌پردازند، از این برنامه باعنوان فرصتی برای آموزش مفاهیم صلح و دوستی یاد کرد.
زهرا افتخاری گفت: این گروه سرود 60 نفره از میان 100 نفر از اعضای انجمن سرود و موسیقی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با 145 عضو برگزیده شده‌اند.
وی ادامه داد: تمام ساز‌های موسیقی این سرود، به دست کودکان آموزش دیده در کانون نواخته می‌شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با بیان اینکه آهنگسازی این اثر در حال انجام است، گفت: مضمون این سرود دعوت به صلح و دوستی در سطح جهانی است و تمرین کار گروهی کودکان نیز درون‌مایه تعامل و همکاری و دوستی را فراهم می‌کند.
افتخاری با اشاره به اینکه کودکان به واسطه سرودخوانی مهارت‌های زندگی را تمرین می‌کنند، ابراز داشت: ادبیات کودک و نوجوان نیز در فرهنگ و هنر و گسترش صلح و دوستی شایان توجه است و از همین رو در آموزش مهارت ها در کانون پرورش فکری نقش پررنگی دارد.
وی افزود: در فرهنگ ایرانی اسلامی ما صلح و دوستی محوریت دارد و ادبیات و هنر نیز دست در دست هم در ذات خود پدید آورنده این مضامین هستند و از همین روست که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس نیز در بخشی از کنگره بین‌المللی صلح سهیم شده است.
افتخاری خاطرنشان کرد: کودکان پیام‌آوران صلح در جهان هستند و ما می‌توانیم مفاهیمی را به آنان آموزش دهیم تا این اندیشه در ذهن آنان نهادینه شود تا در آینده روح دوستی و صلح‌طلبی بر جامعه حاکم شود.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس هدف اصلی برنامه‌های کانون را سلامت فکر، روح، روان و سلامت اجتماعی کودکان و نوجوانان عنوان کرد و گفت: کانون پرورش فکری محیطی را برای اعضا فراهم کرده است تا از عوامل تهدید کننده و استرس‌زا به دور باشند و بتوانند در کمال آرامش دوران کودکی را سپری کنند.
افتخاری ادامه داد: افزون بر این، توجه به موضوع آموزش مهارت های زندگی نیز در دستور کار کانون است و در کنار آن به آموزش خانواده ها نیز اهمیت داده می‌شود؛ بر این اساس، مشاوره خانواده ها برای ایجاد سلامت فکری و روحی اعضا، برگزاری دوره مصارف منطقی دارو برای کودکان و نوجوانان درباره آگاهی یافتن از چگونگی مصرف درست دارو و کارگاه های فرهنگی برای سلامت جسمی و روحی آن‌ها برگزار می‌شود.
وی همچنین یادآور شد: علاوه بر اجرای سرود در کنگره بین‌المللی سلامت برای صلح، در حاشیه این رویداد از اعضایی که طی دو سال گذشته در مسابقات ملی و بین المللی با موضوع صلح و دوستی در حوزه نقاشی، کاردستی، کتاب‌سازی و نویسندگی مقام کسب کرده‌اند تقدیر می شوند و نمایشگاهی نیز از آثار این کودکان در معرض دید شرکت کنندگان در همایش قرار می‌گیرد.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر بیست و هشتم اسفندماه 96 خود به شیراز  در مورد انگیزه برپایی کنگره بین المللی سلامت برای صلح گفت: بر اساس آمارهای مستند در فاصله سال های 2007 تا 2012 حدود 500 هزار نفر در جهان جان خود را بر اثر اثرات جنگ ها و نا آرامی ها از دست داده اند و بیش از برابر این تعداد معلول یا مجروح شده اند، در این سال ها 2 هزار میلیارد دلار خسارت جنگ بر جای مانده است.
رضا ملک زاده بیان کرد: در این کنگره ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جنگ ها بررسی می شود و با توجه به اینکه شیراز از دیر باز شهر مهرورزی و الفت بین ملت ها بوده است برای برگزاری این کنگره بین المللی انتخاب شده است.
به گفته وی، شبکه سازی سازمان های غیردولتی برای صلح از طریق سلامت، همکاری بین المللی سازمان های سلامت محور برای صلح، نقش دولت ها و سیستم های بهداشت ملی در ایجاد صلح، نقش متخصصان بهداشت در ساختار صلح، سلامت برای صلح در خاورمیانه، آموزش پزشکی و صلح، اخلاق پزشکی و صلح از جمله محورهای این کنگره است.
همچنین استاندار فارس در دیدار با مسئولان کنگره بین المللی سلامت برای صلح، با بیان این که صلح ضرورت امروز دنیا و مساله ای حیاتی و واجب به شمار می آید، اظهار داشت: تمام آموزه های دینی، درس های پیامبران و ائمه اطهار (ع) بر صلح، تفاهم و دوستی تاکید دارد.
وی، با اشاره به اینکه استان فارس مهد حکومتی است که فرمانروای آن از سه موضوع، جنگ، خشکسالی و دروغ به خداوند پناه می برد، افزود: جنگ آسیب های فراوانی برای سلامتی انسان ها به دنبال دارد و دروغ نیز سلامت روانی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی، برگزاری کنگره سلامت برای صلح را ضرورت امروز جامعه بشری دانست و گفت: برپایی این کنگره در شیراز که سرزمین سعدی، حافظ و عالمان شاخص دینی است، بسیار مناسب است و باید شخصیت هایی که شناخت و اشراف بیشتری در حوزه مسایل دینی، فرهنگی و تاریخی فارس دارند، داشته های علمی و فرهنگی این سرزمین را در پیوند با موضوع صلح و سلامتی برای میهمانان کنگره بین المللیسلامت برای صلح، تبیین کنند.
تبادار افزود: همه دستگاه های اجرایی این استان باید در حد توان خود نسبت به همکاری و مشارکت در برگزاری کنگره بین المللی سلامت برای صلح اقدام کنند و امیدواریم این کنگره در حد نام ایران و استان بزرگ فارس برگزار شود.
 
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیش بینی اعتبار 2400 میلیاردی برای ساخت آزادراه شیراز - اصفهان

زیربنای کتابخانه ای فارس 1.37 متر است

مقام اول مسابقات روبوکاپ آسیا واقیانوسیه کسب شد

صدای سوت قطار شنیدنی نیست/ خطوط ریلی فارس اقتصادی شود

راه اندازی کلینیک های پرستاری و اجرای برنامه آموزش به بیمار

پژوهش‌هایی که اجرایی نمی‌شوند

پیگیری ثبت جهانی حافظیه و سعدیه و خواجوی کرمانی

بازآفرینی شهری،حس تعلق و هویت در محله‌های شهر معاصر ایرانی اسلامی

دومین شب‌شعر فاطمی با حضور شاعران برجسته کشور

توجه به رنگ و مبلمان کتابخانه ای بر تمرکز تاثیرگذار است

فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه ها تزئینی نیست

فیلترهای هوای غیر استاندارد خودرو در فارس جمع آوری شد

قوام تئاتر شیراز در «روزهای بی قوام»

نمایشگاه گردشگری پارس؛ فرصتی برای معرفی توانمندی ها

حلاجی چالش‌های آموزش و پرورش در دانشگاه شیراز

بزرگداشت آیت‌الله حائری با کنگره ملی علوم انسانی گره می خورد

ایمن‌سازی محور فیروزآباد شیراز خطری برای آثار تاریخی ندارد

آماده برگزاری سالانه نمایشگاه گردشگری در شیراز هستیم

برگشت نخبگان از خارج،سرعت گرفته است

مصوبه قانونی درباره حجاب و منکرات نداریم

ساختمان کلانتری های کازرون ساماندهی شود

برخورد پراید با کامیون 10 تن/ یک نفر کشته شد

آثار کارگردانان برتر سینمای جهان نقد می شود/بررسی آثار 3 فیلمساز

32 هزار متر از اراضی پارک ملی بختگان رفع تصرف شد

فیلم تصادف پراید و کامیون در خانه زنیان

سرکرده های شبکه ترویج فساد و فحشا در شیراز دستگیر شدند

بزرگداشت مرحوم آیت الله حائری برگزار می شود/ برگزاری کنگره علمی

کتابخانه های عمومی دستگاه برتر سوادآموزی/ باسوادی 97درصد فارسی ها

هنرمند جهرمی برگزیده جشنواره فکس برای صلح ایتالیا شد

مجلس درباره حجاب و منکرات مصوبه ای ندارد

نقد آثار بیلی وایلدر در شیراز

باز تعریف نقش کتابخانه ها در جامعه معاصر

هواپیمای بوئینگ به مقصد نروژ در فرودگاه شیراز فرود اضطراری کرد

استاندار فارس سریعتر انتخاب شود/ وحدت حوزه و دانشگاه

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت زمینه ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی است

تربیت جوان کارآمد باید شعار همه کانون های فرهنگی مساجد باشد

سیاست‌زدگی آفت فعالیت‌های دانشجویی در کشور است

بازار و غار سنگ ‌اشکن جهرم مرمت می‌شوند

2 کتاب با موضوع کشاورزی و رایانه در جهرم منتشر شد

کاشت بذر، حمایت از محیط‌بانان و پاکسازی طبیعت در روز جهانی خاک

مدیرکل استان های خبرگزاری مهر از دفتر استان فارس بازدید کرد

سامانه فروش یکپارچه بلیط موزه و اماکن تاریخی افتتاح شد

بانک اطلاعاتی پراکندگی بیسوادی در فارس تدوین شود

رئیس سازمان سوادآموزی کشور: در فناوری اطلاعات، شاخص هستیم

7 اثر تاریخی فارس مجهز به سامانه فروش بلیت الکترونیک شدند

دانشگاه گرایش جامعه به عدالتخواهی را دریافته است

فعال دانشجویی: دانشگاه شیراز لیست ممنوعه سخنرانی دارد

1784 لوح گلی مرتبط با تخت جمشید در راه ایران است

اقتصاد فرهنگ باید جایگزین اقتصاد نفتی شود

400 رویداد گردشگری برای فارس تعریف شده است