پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

معاون شهرداری شیراز اعلام کرد:

نظارت مکانیزه بر عملکرد اتوبوسرانی شیراز/ اتمام مطالعات خط یک تراموا تا بهمن ماه اقتصادي

نظارت مکانیزه بر عملکرد اتوبوسرانی شیراز/ اتمام مطالعات خط یک تراموا تا بهمن ماه

  بزرگنمايي:

پیام فارس - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اعلام کرد که با هدف بهبود کیفیت خدمت رسانی سیستم حمل و نقل اتوبوس درونشهری، طی 2 ماه آینده نظارت مکانیزه بر عملکرد این سیستم آغاز شده و به تدریج فراگیر خواهد شد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، مجتبی زوربخش بعدازظهر شنبه 12 آبان در یک کنفرانس خبری، ضمن اشاره به اضافه شدن 185 دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل درونشهری شیراز، گفت: تامین و اضافه شدن اتوبوسهای جدید و نوسازی ناوگان بخشی از تلاش برای بهبود خدمت رسانی است و برای اینکه سیستم عملکرد مناسبی داشته باشد، نیازمند زیرساخت هستیم.
او با تصریح اینکه نوسازی ناوگان هدف نهایی از خدمت رسانی بخش حمل و نقل درونشهری را تامین نمی کند، گفت: مکانیزه کردن نظارت بر سیستم حمل و نقل، یکی از زیرساخت ها محسوب می شود و در این راستا سیستم های ناوبری روی 300 دستگاه اتوبوس نصب شده است.
زوربخش گفت: بهره گیری از این سیستم نیازمند تغییر در نحوه مدیریت و معماری سیستم خواهد بود اما پیش بینی می کنیم که کمتر از 2 ماه دیگر، کار نظارت مکانیزه بر این بخش از سیستم حمل و نقل درونشهری شیراز آغاز شود.
او با اشاره به اینکه طراحی و فعال سازی آژانس‌های دوچرخه همچنان از موارد مد نظر مدیریت شهری شیراز است، گفت: برای فعالیت این آژانس ها بیش از 33 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در نقاط مختلف شیراز پیش بینی و ترسیم شده است؛ به حتم هسته مرکزی شهر نیز در این روند مد نظر قرار داشته و امیدواریم براساس مطالعات انجام شده، در محور خیابان زند و محدوده زندیه و حرم مطهر، مسیرهای دوچرخه سواری اجرایی شود.
زوربخش همچنین از تلاش برای طراحی اپلیکیشن برای تاکسی های درونشهری شیراز خبر داد و با بیان اینکه فراخوانی برای طراحی این نرم افزار انجام شده است، گفت: اگر تاکسیرانی در کلانشهر شیراز قرار باشد به جایگاه مناسبی برسد، باید تمام فعالان این بخش به سیستم آنلاین اپلیکیشن تاکسی متصل باشند.
او در پاسخ به علت کاهش تعداد تاکسی ها در شیراز طی یکی دو سال اخیر، گفت: این موضوع از موارد مورد انتقاد ما نیز بوده است، شاید مهمترین دلیل ریزش تعداد تاکسی ها، نبود نرم افزار مناسب و اعمال نشدن سیاست های تشویقی برای دارندگان تاکسی باشد؛ به همین دلیل برخی از دارندگان تاکسی ترجیح داده اند که تاکسی را فروخته و با سواری شخصی اقدام به جابه جایی مسافر کنند و دردسر کمتری هم داشته باشند.
زوربخش با تصریح اینکه شهرداری شیراز به دنبال احیای انگیزه کاری نزد تاکسی داران است، طراحی اپلیکیشن تاکسی را نیز در همین راستا ارزیابی و خاطرنشان کرد: در شهر مسافر تاکسی وجود دارد، باید ناوگان را به سمت مطلوبیتی سوق دهیم که مردم تاکسی را در بخش های مختلف تاکسی گردشی، تلفنی، فرودگاه و ... به دیگر موارد موازی ترجیح بدهند.
معاون شهرداری شیراز در پاسخ به سئوالی پیرامون راه اندازی تراموا، گفت: مطالعات برای اجرای تراموا در شیراز با استفاده از مشاوران داخلی و خارجی در حال انجام است و امیدواریم تا پایان بهمن ماه تکمیل شود.
زوربخش با بیان اینکه اجرایی شدن تراموا، موضوعی سهل الوصول محسوب می شود، تاثیر اجرای تحریم ها بر انجام این پروژه حمل و نقل شهری را چندان زیاد ندانست و گفت: برای اجرای تراموا نیازمند حفر بستری 80 سانتی در طول مسیر هستیم لذا نیاز به جابه جایی بعضی تاسیسات شهری خواهد بود.
او ادامه داد: با توجه به اینکه میانگین هزینه احداث تراموا در مقایسه با مترو یک پانزدهم ارزیابی می شود، مدت زمان اجرای طرح نیز به همین میزان تناسب دارد؛ لذا اگر همراهی مطلوبی که از سوی شورای محترم شهر شیراز وجود دارد، تداوم داشته باشد، با توجه به نظر مساعد شهردار محترم، زمان اجرا طولانی نخواهد بود.
زوربخش از مطالعه 2 مسیر برای اجرای تراموا در شیراز خبر داد و با تصریح اینکه در این پروژه مناطق کمتر برخوردار و محیط های گردشگری مورد توجه بوده است، گفت: در مطالعات نسبت 30 به 70 در نظر گرفته شده است، به طوریکه 30 درصد از ظرفیت به محیط های گردشگری و 70 درصد به مناطق کمتر برخوردار شهری اختصاص خواهد یافت.
او با تصریح اینکه مسیرها هنوز نهایی نشده است، گفت: براساس مطالعات، محدوده مجموعه ی زندیه، حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، میدان شاهزاده قاسم تا ورزشگاه پارس واقع در میانرود، مد نظر قرار داشته است.
زوربخش تاکید کرد که تراموا به عنوان یک فیدر یا تغذیه کننده خطوط مترو مد نظر قرار دارد لذا اجرای این پروژه به موازات خطوط مترو نبوده بلکه سایر بخش ها را پوشش خواهد داد.
معاون شهرداری شیراز در پاسخ به سئوالی در مورد سرنوشت مطالعات جامع ترافیک شهر شیراز نیز گفت: شهرداری از خروجی های مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شیراز بهره برده و مطالعات تراموا یا خط دوم مترو، بر بستر مطالعات جامع انجام شده است.
او هدف از اجرای طرح مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شیراز را بازنگری، مرور و بروز رسانی مطالعات انجام شده توسط دانشگاه شریف دانست و گفت: تاریخ تفاهم نامه این مطالعات که به درخواست شورا و شهرداری شیراز و توسط دانشگاه شیراز و دیگر دانشگاه های این شهر اجرایی شد، 27 شهریور ماه 96، به پایان رسید و پس از آن با نظر مساعد شهردار و موافقت شورای شهر، تا پایان امسال تمدید شده است.
زوربخش گفت: مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهر شیراز هم اکنون 72 درصد پیشرفت دارد و بالغ بر 27 جلد از نتایج این مطالعات به شهرداری تحویل شده است.
او همچنین از پیش بینی 2 خط اتوبوس بی آر تی در شیراز خبر داد و گفت: این شیوه حمل و نقل درونشهری در قالب 2 خط و مجموعا به طول 28 کیلومتر، با استفاده از حدود 60 دستگاه اتوبوس، اجرایی خواهد شد و مطالعات آن آغاز شده است.
زوربخش خاطرنشان کرد: خط اول به طول 17 کیلومتر و از مسیر ایستگاه شاهد تا پایان شهید ضیایی زاده در شمالغرب شیراز و خط دوم از میدان احسان تا پایانه اتوبوسرانی استقلال (باسکول نادر) به طول 11 کیلومتر پیش بینی شده است.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رئیس جهاد کشاورزی فارس: کشاورزان از کشت بی رویه گوجه فرنگی پرهیز کنند

75 کیلومتر آتش بُر در شهرستان جهرم ایجاد شد

رئیس جهاد کشاورزی فارس: خودکفایی در تولید دانه های روغنی ضروری است

35 هکتار از اراضی ملی در پاسارگاد رفع تصرف شد

بیماری پاخوره در مزارع گندم مرودشت مشاهده شد

ضرورت خودکفایی در تولید روغن و دانه‌های روغنی

توضیح روابط عمومی راه و شهرسازی فارس در مورد خبر جذب قیر

پنج هزار و 769 انشعاب رایگان گاز در فارس واگذار شد

ملزومات تحقق رونق پایدار تولید در کشاورزی

حل مشکلات تولید و نظارت بر بازار، محور دیدار استاندار فارس با وزیر صمت بود

آغاز عملیات احداث کارخانه سیمان در منطقه ویژه اقتصادی لامرد

کاهش یک تا سه میلیونی قیمت خودرو

زیرساخت ها برای احداث کارخانه سیمان در لامرد فراهم است

معاون استاندارفارس: مشاغل نوپا نیازمند حمایت دولت و بخش خصوصی هستند

پرواز لار به دبی خردادماه از سر گرفته می شود

سوء استفاده از کارت بازرگانی پیگیری قضایی دارد

تصویب یک فوریت لایحه «مبارزه با پولشویی»

«سی ان جی» از اول خرداد ماه گران می شود

کرم گلوگاه مانع صادرات انار استهبان شده است

130 هزار تن گندم از کشاورزان فارس خریداری شده است

اعلام نحوه اعمال معافیت‌ها و مشوق‌های مالیاتی بخش صادرات

یک نماینده: وام مسکن 600 میلیون تومان شود

7 درصد از گاز فشرده کشور در فارس مصرف می شود

گاز سی‌ان‌جی از ابتدای خرداد گران می‌شود

72 هزار و 180 هکتار از اراضی مرودشت سمپاشی شد

ملخ های صحرایی به بخش دُرز و سایبان لارستان هجوم آوردند

ضعف عملکرد راه و شهرسازی فارس در جذب قیر

پرداخت مطالبات پیمانکاران صنایع انرژی بر لامرد و پارسیان آغاز شد

تعاونی باغداران شیراز تشکیل می شود

معاون استانداری فارس: دولت واحدهای تولیدی خرد را حمایت می کند

نماینده مجلس:تلاش اداره کل راه سازی فارس برای تامین قیر بیشتر شود

میزان تخلف پارکینگ های شیراز 395 میلیون ریال اعلام شد

علت افزایش قیمت ماکارونی و تن ماهی چیست؟

عذرخواهی متهم ردیف اول پدیده از مردم، سهامداران و مقامات قضایی

توقف پارکینگ‌های متخلف در ایستگاه قانون

توزیع بیش از 61 تن شکر در شهرستان استهبان

تحقق علمی رونق تولید تنها راه نجات اقتصاد کشور است

معافیت واحدهای کسب، پیشه و تجارت از پرداخت عوارض تابلو

حال جاده‌های فارس خوب نیست

مسئولان شرایط جنگ اقتصادی را درک کنند

استاندار فارس: تکمیل طرح های با 70 درصد پیشرفت در اولویت باشد

معمایی به نام زوال مرکبات و تکاپو برای یافتن راه حل آن

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/01/07

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/01/08

کاهش نرخ 26 ارز؛ پوند گران شد

سیل‌زدگان چقدر وام بلاعوض می‌گیرند؟

مسکن ارزان نمی‌شود، طلا و ارز گران خواهد شد

علت گرانی پیاز و سیب‌زمینی کشف شد

افزایش 60 درصدی وام مسکن

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/01/11