آخرين مطالب

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری شیراز:

عملیات ساخت تراموا شیراز از بهمن ماه آغاز می شود اجتماعي

عملیات ساخت تراموا شیراز از بهمن ماه آغاز می شود

  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: قرارداد ساخت سیستم حمل و نقل عمومی تراموا (واگن برقی) با مشاور داخلی این طرح منعقد شده و پیمانکار آن در حال طراحی مسیر است که این کار تا بهمن 97 پایان می یابد و بی درنگ عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا مجتبی زوربخش، شنبه در نشست خبری افزود: برای ساخت تراموا 2 مسیر از سوی مشاور طراحی می شود که در مجموع 30 درصد آن به مناطق گردشگری و صنعت توریسم شیراز اختصاص دارد و مابقی سهم قسمت‌های کم برخوردار این شهر شامل مجموعه زندیه، حرم مطهر شاهچراغ (ع) به سمت خیابان شاهزاده قاسم تا استادیوم میانرود خواهد بود.
وی بیان کرد: در ساخت تراموا افزون بر بهره گیری از مشاور داخلی از مشاوران خارجی نیز به دلیل انتقال دانش آنها استفاده خواهد شد.
زوربخش اظهار داشت: عملیات اجرای تراموا سریع خواهد بود و به طور متوسط حدود یک پانزدهم مترو برای این کار زمان و هزینه نیاز است، البته نیاز به جا به جایی تاسیسات در مسیر تردد ترتموا نیز هست که این کار نیز هزینه هایی را در پی دارد.
وی ادامه داد: در هفته های گذشته 185 دستگاه اتوبوس جدید وارد شهر شیراز شد که ضروری است در پی آن خطوط ویژه تردد این وسایل نقلیه نیز ایجاد شود.
**2 خط BRT در شیراز ایجاد می شود
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اضافه کرد: همچنین 2 مسیر اتوبوس های تندرو (BRT) در شیراز پیش بینی شده که خط یک آن به طول 17 کیلومتر از ایستگاه مترو شاهد تا پایانه شهید طباعی زاده و خط دوم نیز به طول 11کیلومتر از میدان احسان تا پایانه استقلال امتداد دارد.
وی اظهار داشت: برای خط یک BRT شیراز حدود 24دستگاه و برای خط دو آن نیز 36 دستگاه اتوبوس پیش بینی شده که با بهره برداری از این خطوط، 60 اتوبوس مورد اشاره در این خطوط مورد استفاده شهروندان قرار می گیرد.
**هوشمندی اتوبوس های شهری شیراز
وی اضافه کرد: اجرای سامانه مدیریت مکانیزه ناوگان اتوبوسرانی درون شیراز هم اینک در حال انجام است و تا کنون این سامانه بر روی 300دستگاه اتوبوس نصب شده است.
زوربخش با اشاره به اینکه نظارت بر اتوبوس های درون شهری شیراز به سبب اجرای کامل این سامانه به طور کامل هوشمند خواهد شد، گفت: در حال حاضر زیرساخت این کار در حال انجام است و در کمتر از 2ماه دیگر شاهد تحول نوینی در این زمینه خواهیم بود.
**ایجاد 33 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: هم اکنون حدود 33 کیلومتر مسیر برای استفاده از دوچرخه در شیراز آماده شده که به زودی با اتمام طراحی سامانه اینترنتی برای مدیریت کرایه دوچرخه ها مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: با توجه به شعار کاهش آلاینده های زیست محیطی در این شهر، در آینده نزدیک مسیرهای دوچرخه سواری در اطراف مجموعه زندیه و حرم مطهر شاهچراغ (ع) تعریف شده و مورد استفاده شهروندان قرار خواهد گرفت.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در بخش دیگری از مطالب خود به تهیه اپلیکیشن جا به جایی مسافر درون شهری شیراز زیر نظر شهرداری این شهر اشاره کرد و افزود: سامانه ای اینترنتی در این زمینه برای استفاده شهروندان شیرازی از تاکسی های درون شهری، آژانس های مسافری و تاکسی های فرودگاه در حال طراحی است.
او بیان داشت: تا کنون 9 شرکت مسافربری شهری به فراخوان این طرح پیوسته و برای بهرمندی از آن اعلام آمادگی کرده اند.
وی اظهار داشت: به دلیل عدم وجود سامانه اینترنتی یکپارچه زیرنظر شهرداری شیراز، بعضی رانندگان تاکسی از اپلیکیشن تاکسی های اینترنتی موجود استفاده می کنند و پس از تهیه سامانه ای واحد، همه رانندگان تاکسی در شیراز ملزم به نصب آن خواهند بود.
**نرخ جدید پارکینگ های شیراز اعلام شد
زوربخش در بخش دیگری از این نشست خبری، در باره ابلاغ نرخ نامه های جدید پارکینگ های شیراز بیان کرد: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز، نرخ جدید پارکینگ ها مصوب و در هفته جاری ابلاغ خواهد شد که طبق این نرخنامه ورودی خودروهای سبک به پارکینگ طبقاتی مسقف، 15 هزار ریال و به ازای هر ساعت اضافه نیز 10 هزار ریال دریافت خواهد شد.
وی، ادامه داد: برای پارکینگ های رو باز شیراز، هزینه ورودی خودروهای سبک 10 هزار ریال و به ازای هر ساعت توقف اضافه پنج هزار ریال است.
او بیان کرد: هزینه توقف 24 ساعت و شبانه روزی خودروهای سبک در پارکینگ های مسقف، 100 هزار ریال و در پارکینگ های روباز 85 هزار ریال است.
وی ادامه داد: براساس نرخنامه جدید پارکینگ ها، دریافت هزینه توقف موتورسیکلت، خودروهای سنگین، اتوبوس و تریلر نیز مشخص شده است.
معاون حمل و نقل وترافیک شهرداری شیراز اضافه کرد: در حال حاضر 6 هزار و 900 مترمربع پیاده راه در شهر شیراز وجود دارد و عملیات احداث هفت هزار و 600 متر مربع پیاده راه جدید در این شهر در حال انجام است.
**بی انگیزگی رانندگان تاکسی
وی در پاسخ به پرسشی در مورد کاهش تعداد تاکسی های درون شهری شیراز در یک سال گذشته، گفت: تعداد تاکسی های درون شهری شیراز از حدود 12هزار دستگاه در سال 96 در حال حاضر به 10 هزار و 500 تاکسی کاهش یافته که از جمله دلایل این کاهش و بی انگیزگی رانندگان تاکسی، افزایش قیمت قطعات وسایل نقلیه و فعالیت رقبای اینترنتی است.
زوربخش با اشاره به اینکه 6 هزار راننده تاکسی شیراز تا پایان سال 97 آموزش های مهارتی و رفتاری را فرا خواهند گرفت افزود: این آموزش ها با هدف ارتقای سطح کیفی خدمات و بر اساس استانداردهای بین المللی به رانندگان داده می شود هرچند که از طریق دوربین نظارت و گروه بازرسی خطوط با راننده های هنجارشکن نیز برخورد قانونی خواهد شد.
وی ادامه داد: تا پایان سال 97 نیز یک جفت لاستیک به تمام تاکسی های فعال شیراز داده خواهد شد که اعتباری معادل
30 میلیارد ریال برای این کار تخصیص داده شده و تا کنون در فاز اول این طرح حدود 800 حلقه لاستیک توزیع شده است.
زوربخش در مورد فرجام مطالعات جامع حمل و نقل شیراز هم بیان کرد: خط 2 قطار شهری شیراز از دل همین مطالعات در حال اجراست لیکن تا پایان اسفند 97 مطالعات جامع حمل و نقل شیراز به پایان خواهد رسید و در حال حاضر نیز 27 جلد از این مطالعات با پیشرفتی افزون بر 70 درصد تکمیل و تحویل شهرداری شده است.
9873 /6118
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

واژگونی خودرو در فسا 4 مصدوم برجای گذاشت

بارندگی‌ها خسارتی در فارس برجا نگذاشت/ برودت هوا در استان فارس

انحراف اتوبوس در کاشان ٢٧ مصدوم برجای گذاشت

بارش برف در برخی جاده های کشور

امدادرسانی به عشایر محدوده شیراز

ریزش سنگ در جاده چالوس

افراد مسلح 2 نفر را در روستای گلگون ممسنی فارس کشتند

بیش از 21 کیلوگرم حشیش در جهرم کشف شد

کشف 21 کیلوگرم حشیش در جهرم

دلیل واژگونی اتوبوس عامل انسانی بوده است

فارس آماده باش است/ تاکنون خسارتی گزارش نشده

بیرم لرزید

متهم: برادرم قاتل است نه من!

پندارهای نادرست موجب افزایش مصرف الکل شده است

12 واحد مسکونی به مددجویان شهر قائمیه کازرون تحویل شد

واژگونی اتوبوس بانوان کاراته کار فارس 16 مصدوم داشت

واژگونی اتوبوس بانوان کاراته‌کار فارس/ 16 نفر مصدوم شدند

معرفی گوشی موبایل بالای 10 میلیون تومان

طرح همیار پلیس شیراز با حضور بانوان تداوم خواهد داشت

باران تهران، یک دیوار را روی پنج خودرو آوار کرد

نوسانات اخیر نرخ ارز شکاف‌های طبقاتی را تشدید کرد

خودرو هفته بعد رسماً گران می‌شود

عملکرد جزیره ای روند کارآفرینی را مختل می کند

بوروکراسی مسیر پیشرفت دندانپزشکی را سد کرده است

توسعه تجهیزات دندانپزشکی مغفول مانده است

نماینده مجلس: مردم حامی مسئولان برای شفاف سازی باشند

دستگیری 2 کارمند اختلاسگر در فسا

پسرم ارزش ندارد زودتر اعدامش کنید!

آخرین نشست دادگاه مخلوط کنندگان شن با گندم در شیراز برگزار شد

نهمین سمینار تخصصی دندانپزشکی در شیراز آغاز به کار کرد

فرمانده انتظامی فارس: گروگانگیری را با قدرت پایان دادیم

مردم توان پرداخت تعرفه های دندانپزشکی را ندارند

وقف در فارس هفتصدسال قدمت دارد

وجود 8500 بیمار کبدی و کلیوی تحت پوشش در فارس

آزادی گروگان 10 ساله در شیراز

توسعه وقف نیازمند درک صحیح از نیاز انسان‌ها است

قتل به خاطر رقص چوب در عروسی!

تلگرام، اصولگرایان و کلاه شرعی

شارژ کارت یارانه مددجویان تا 300 هزار تومان

آخرین جلسه محاکمه مخلوط کنندگان خاک و گندم در شیراز برگزار شد

تجلیل از واقفان و همراهان اوقاف در فارس

وقف حقیقت انسانی و صدقه جاری است

قتل زن داداش و دخترش به خاطر شک!

ایرانیان سردمداران همیشگی صلح‌ هستند

کنگره بین المللی سلامت برای صلح در شیراز گشایش یافت

خبرنگاران از مناطق محروم شهرستان رستم بازدید کردند

سازمان‌های مردم‌نهاد پیام‌آوران صلح و دوستی‌ هستند

استاندار فارس: تمدن ایران با صلح درآمیخته است

رویکردهای‌ خشونت‌آمیز در جهان محدود شود

فوت یک دختر بر اثر سقوط آسانسور مسکن مهر