آخرين مطالب

در راهپیمایی 13 آبان

مردم فارس: با صلابت ایستاده ایم سياسي

مردم فارس: با صلابت ایستاده ایم

  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- راهپیمایی باشکوه 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در شیراز و دیگر شهرهای فارس برگزار شد و مردم این استان با سردادن شعارهایی تاکید کردند که همچون 40 سال گذشته در مقابل سیاست های خصمانه آمریکا با صلابت و استوار ایستاده اند.
به گزارش ایرنا، در این مراسم اقشار و گروه های مختلف مردم به ویژه دانش آموزان، دانشجویان، مسئولان کشوری و لشکری و روحانیون حضور داشتند.
وزیر خارجه اسبق کشورمان یکشنبه در این مراسم در شیراز با اشاره به تمامیت خواهی آمریکایی ها گفت: بعد از فروپاشی شوروی سابق برخی از سران کرملین فکر کردند که تعاملاتی با آمریکا داشته باشند و این تعاملات را شروع کردند اما در یک دوره چند ساله متوجه شدند که آمریکایی ها فقط تمامیت خواه هستند.
منوچهر متکی افزود: آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم اگرچه ابرقدرتی دنیا را یدک می کشید اما هر سال از درون تهی تر شد.
معاون امور بین الملل مجمع تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: آمریکا که اگر روزی در صحنه بین الملل اراده می کرد رژیمی در یک گوشه دنیا تغییر می کرد امروز صدها هزار نیروی نظامی به افغانستان، عراق و دیگر مناطق جهان اعزام می کند اما به خواسته خود نمی رسد.
وی گفت: هیات حاکمه آمریکا وقتی شکست های پی در پی آمریکا را مرور کرد به این نتیجه رسید که آمریکا قادر نیست به اهداف خود برسد و اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا نیز وقتی بر سر کار آمد در نطق آغاز به کار خود گفت که باید بکوشیم که اعتماد را به ملت آمریکا و دنیا بازگردانیم، یعنی دنیا اعتمادش به آمریکا را از دست داده است.
متکی بیان کرد: همین ناکامی ها سبب شد که آنها به این فکر کنند که در این دوره ریاست جمهوری آمریکا یک چهره جدید از آمریکا به جهانیان نشان دهند.
او افزود: اینکه بگوییم ترامپ یک انسان دیوانه یا نیمه دیوانه است صورت مساله آمریکا را نشان نمی دهد، من معتقدم آنچه که امروز سیاست های آمریکاست و در معرض چالش جدی قرار گرفته خواست عمومی تمام جریان های حاکمه آمریکایی است.
وی ادامه داد: هیچ فرقی بین دموکرات ها و جمهوری خواهان نمی توان متصور بود، دموکرات ها آمریکای با نقاب و جمهوری خواهان آمریکای بدون نقاب هستند.
متکی گفت: برخورد با ایران که ترامپ مدعی است امروز آن را به نهایت حد خود رسانده از قبل از روی کار آمدن جمهوری خواهان و ترامپ شروع شده بود و همه دولت های آمریکا این سیاست را داشتند اما الان می خواهند تصویر جدیدی از آمریکا به دنیا معرفی کنند و بگویند که ما می توانیم کاری را که شروع می کنیم به نتیجه برسانیم.
وزیر خارجه اسبق کشورمان افزود: سیاست ترامپ در مقابل ایران بحران آفرینی و تنش زایی برای بهره برداری های خاص بوده است.
معاون امور بین الملل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: آمریکایی ها در اجلاس ریاض سران برخی کشورها را جمع کردند و صدها میلیارد دلار قرارداد با عربستان سعودی بستند، بحران کره شمالی را به عنوان یک بحران در آستانه انفجار معرفی کردند و با این وسیله ژاپن و کره جنوبی را با ارسال سلاح چپاول کردند.
متکی ادامه داد: اما این رویکرد چقدر کاربرد دارد، حکام سعودی چقدر می توانند در مخاطب قرارداده شدن به عنوان گاو شیری و تحمل این تحقیر که شما 2 هفته هم بدون ما نمی توانید خود را نگاه دارید و باید پولش را بپردازید را همراهی کنند.
وی گفت: ظاهرا یک قصه این بود که جان بولتون (مشاور امنیتی رئیس جمهوری آمریکا) بگوید که بنای ما بود که صادرات نفت ایران را به صفر برسانیم و بعد هم بگویند که صلاح دانستیم که چند کشور بتوانند نفت ایران را خریداری کنند.
متکی افزود: امروز 13 آبان 1397 با روز گذشته و فردا برای اراده ملت ایران هیچگونه فرقی برای ایستادگی و مقاومت نخواهد داشت.
او ادامه داد: امریکایی ها 30 سال قبل از اینکه اینترنت به شکل فراگیر به جوامع ارائه شود در پنتاگون از اینترنت استفاده می کردند و علم و تکنولوژی در گذشته فقط در انحصار آنها بود اما امروز اینگونه نیست و آگاهی ملت ها با سال های بعد از جنگ جهانی دوم تفاوت بسیار دارد.
وی بیانکرد: در رژیم گذشته در ایران خیلی ها نمی دانستند که در کشور چه می گذرد اما امروز عملکرد هر مسئول و عضو نظام نه برای جامعه روشنفکری، اندیشمندان و دانشگاهیان بلکه برای آحاد جامعه از طریق فضای مجازی آشکار و روشن است.
او افزود: این پیشرفت تکنولوژی در ارتباطات و فناوری های جدید این امکان را فراهم کرده که همه در وهله اول بدانند چه خبر است و در گام بعد بتوانند حرف خود را بزنند.
متکی گفت: بنابراین امروز مانند ظهر عاشورا 2 منطق حق و باطل در مقابل هم قرار گرفته اند و هر زمان که این دو به شکل آشکار در مقابل هم قرار گیرند پیروزی با حق خواهد بود.
وی افزود: آمریکایی ها همواره می گفتند ما چون قدرت داریم بنابراین منطق ما باید پذیرفته شود یعنی منطق ما قدرت ماست اما امام راحل (ره) می فرمودند قدرت ما منطق ماست و قدرت ما از منطق ما سرچشمه می گیرد و به تایید اندیشمندان این نبرد در نهایت به پیروزی امام (ره) راه امام ختم شد.
او ادامه داد: آنها می خواستند که راهپیمایی امسال 13 آبان در کشور ما برگزار نشود اما امروز این راهپیمایی باشکوه 2 پیام برای خارج از مرزها و پیامی برای داخل کشور و مسئولان نظام دارد.
وی گفت: پیام مردم به دوستداران انقلاب که امروز جبهه بزرگ مقاومت در سراسر منطقه را شکل داده اند این است که ما کماکان الهام بخشی انقلاب اسلامی را پاسداری خواهیم کرد و همراه با شما هستیم و پیام به دشمنان بیرونی هم این است که ما ایستاده ایم و آرمان های امام، انقلاب، رهبر انقلاب و شهدا را فراموش نخواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد که اوضاع به روال سابق بازگردد.
متکی گفت: این پیام ایستادگی در تمامی مناسبت ها و راهپیمایی ها بارها و بارها از سوی ملت ایران داده شده است.
وی اضافه کرد: اما ملت بزرگ ایران پیامی هم برای مسئولان و همه دولت ها و دولتمردان از گذشته تاکنون دارند و آن اینکه آنچه که سهم ما و رسالت ما بود را انجام دادیم و به رغم تحریم ها، ناکارآمدی ها و فشارها، زینب وار پیام اباعبدالله الحسین (ع) را رساندیم اما هربار که ما به میدان آمدیم شما مسئولان به اندازه ما به میدان نیامدید.
او افزود: ما مسئولان در همه دولت ها همیشه از مردم عقب بوده ایم و مردم همیشه باانگیزه کار خود را انجام داده اند و در دفاع از حق و حفظ حرمت شهدا لحظه ای تردید نکردند.
وی افزود: کارهای بسیاری در جای جای کشور توسط دولت های مختلف انجام شده اما در شان چنین ملت بزرگی باید کاری کارستان کرد.
شرکت کنندگان در این مسیر با در دست داشتن پلاکاردها و پارچه نوشته هایی ضمن سردادن شعارها مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود، الله اکبر، لبیک یا خامنه ای و ملت عاشورایی سازش نمی پذیرد خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی فریاد زدند.
6122 /1876
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مقاومت دربرابر رای دیوان لاهه، آمریکا را بی اعتبار می کند

اینفوگرافی؛ شهرداران تهران از ابتدای انقلاب تا امروز

تشابه اقدام احمدی‌نژاد با محمدرضا شاه

اظهارات ظریف برایش دردسرساز شد

فارس ظرفیتی بی‌نظیر است/ استاندار جدید فردی آشنا با فارس باشد

برخی رسانه‌ها در دروغ و تهمت رکورد دارند/ حضور زنان در ورزشگاه گفتمان‌ها را ورزشی می‌کند

اعزام 1000 دانش آموز دختر از شیراز به اردوی راهیان نور

مالکان پروژه‌های نیمه کاره باید تمهیدات ایمنی را فراهم کنند

واکنش آخوندی به شهردار شدن حناچی: از پا نمی‌نشینیم

بازنشستگان از 27 آبان نباید سمتی داشته باشند

فارس باید به سه استان تقسیم شود/ پاسخ کلوخ‌انداز سنگ است

14 استاندار بازنشسته کشور مشخص شدند

"ظریف" آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده را تشریح کرد

میشل اوباما: هرگز ترامپ را نمی‌بخشم

فارس استاندار بومی نیاز دارد

میزان مجاز خرید 8 کشور از نفت ایران

جنجال بر سر 8 میلیون رای احمدی نژاد

توجه جدی دولت به مسكن زنان سرپرست خانوار

کاهش 7 درصدی نرخ بیکاری فارس طی 6 سال

توجه جدی دولت به مسکن زنان سرپرست خانوار

کاهش 7 درصدی نرخ بیکاری فارس طی 6 سال

خداحافظی معاون سیاسی استانداری فارس از مسئولیت

وزیر رفاه دولت احمدی‌نژاد بازداشت شد

ترامپ با مکرون دوست شد!

ایران خود را آماده صادرات جهانی بنزین می‌کند

قانون منع به کارگیری بازنشستگان اشکالات حقوقی و سیاسی دارد

آخرین کلمات خاشقجی قبل از قتل چه بود؟

شهید دستغیب شخصیتی ملی است

اجلاس دبیران کل ملی آیسکو در شیراز/ وزیر آموزش و پرورش وارد شیراز شد

اجلاس دبیران کل ملی آیسسکو امروز در شیراز برگزار می‌شود

دامن زدن به اختلافات در شرایط تحریم کمک به آمریکا است

آمار وزیر کشور از استانداران بازنشسته

فهرست 25 مدیر بازنشسته وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر شد

افزایش دانایی دینی برای ایجاد تمدن اسلامی/ اتخاذ تصمیمات جدی برای حل مشکلات اقتصادی

نامزد خاشقجی: آیا قاتلان همسرم انسان بودند؟

رونمایی دولت آمریکا از قوانین سخت‌گیرانه جدید علیه مهاجران

حامی سابق احمدی نژاد: او باید فورا در یک بیمارستان روانی بستری شود

رفتار غیر عادی ترامپ با خبرنگاران

کره‌جنوبی و ایران برای تجارت با ارزهای ملی توافق کردند

گرفتاری‌های یک بنر/ لزوم تمرین مسئولیت‌پذیری

مرگ یک روزنامه‌نگار دیگر عربستانی زیر شکنجه در زندان

ایرانی‌ها پاسخ توئیت پامپئو را به فارسی سخت دادند

بی‌بی‌سی هر روز خبیث‌تر از دیروز!

برنامه‌ریزی مشتریان ایران برای افزایش خرید نفت

نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا

راهی شدن نخستین کاروان دانش‌آموزی راهیان‌نور از شیراز

آغاز اعزام 23 هزار دانش‌آموز به اردوی راهیان نور

وزیر کشور: در شرایط کنونی رسانه‌ها امیدزایی کنند

رویترز: صادرات نفت ایران ماه آینده افزایش می یابد

افزایش 40 درصدی تعداد هتل‌های فارس