پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

سقوط اخلاقی تا نقطه صفر مطلق کلوین مقالات

سقوط اخلاقی تا نقطه صفر مطلق کلوین

  بزرگنمايي:

پیام فارس - هفته نامه سپهر فارس ویژه شهرستان های لامرد و مُهر در شماره 37 خود یادداشتی را با عنوان "سقوط اخلاقی تا نقطه صفر کلوین" منتشر کرده است.
در این یادداشت به قلم عبدالرضا مرادی آمده است: در روزهای گذشته مطالب و عکس و کلیپ‌هایی در فضای مجازی توسط افرادی معلوم الحال نوشته ، پخش و منتشر گردید که نه فقط موجب تاسف یک مسلمان که موجب آزردگی خاطر هر انسان با وجدانی می‌گردد. مطالبی سراسر کذب، دروغ، تهمت که در مرحله اول شخصیت فرزانه ارزشمند، افتخار کشور و بویژه فارس حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا موسوی لاری را نشانه گرفته و در سطحی وسیع‌تر اخلاق و انسانیت را مورد حمله‌ای ناجوانمردانه قرار داده است. ناگزیرم ابتدا در خصوص چرایی این اقدام زشت و نابهنجار و سپس پاسخی بسیار مختصر به اجرا کنندگان این سناریوی کثیف و نخ نما بدهم. همگان آگاهند امروز به جهت وسعت فضای مجازی و رسانه‌های جمعی هردروغی با هر انگیزه به سرعت پخش و منتشر شده و با توجه به رکود و سقوط شدید اخلاق در جامعه متاسفانه تاثیر مخرب خود را خواهد گذاشت.
از این دروغ و تهمت و توهین‌ها هیچکس در امان نیست اما ناگفته پیداست هرچه شخصیت فرد تخریب شونده بالاتر و تاثیرگزاری اش بیشتر باشد شدت تخریب‌ها نیز بالاتر است. این اعمال شنیع مربوط به یک قشر و طبقه خاص نیست اما در سیاسیون متاسفانه رواج بیشتری دارد. هرچند لازم به تاکید نیست که در سیاست نیز افراد باشخصیت و انسان هرگز دست به اینکارها نمی‌زنند بلکه اینکار توسط افراد بی هویت، سبک مغز، بی شخصیت، بی تقوا و دون پایه انجام میشود . این حرکت کثیف توسط افرادی سامان داده می‌شود که دیده شدن و حضور خود را در نبودن و تخریب دیگران می‌بینند و این مورد اخیر نیز در همین راستا است و عده ای فکر می‌کنند با تخریب افراد بزرگ و تاثیرگزار اصلاحات جامعه به آنان اقبال نشان خواهد داد. اما از انجا این اعمال بسیار دردآور و غیرقابل قبول است که ما مسلمانیم، که در مرام ما حرمت مومن و آبروی او از کعبه، مقدس‌ترین بنای اسلام بالاتر است.
پس چگونه عده ای حاضر می‌شوند برای ماندن چندروز بیشتر در قدرت با چیزی که از کعبه محترم‌تر است اینگونه بجنگند؟ برای این تاسف بار است که ما الگوی خود را مولا علی (ع) می‌دانیم و آن بزرگوار با کسانیکه با دشمن به ناسزا سخن گفتند برخورد کرد. برای این غیرقابل باوراست که هنوز نیم قرن از شهادت شهید بهشتی نگذشته و هنوز همه بیاد دارند که آن شهید بزرگوار چگونه از توهین به صاحب منصبان حکومت پهلوی ناراحت شد. این اعمال و رفتار چه سنخیتی با اسلام محمدی (ص) و تشیع علوی دارد؟ تعجب نگارنده از آنجاست که چرا مسلمانان ایران که شاهد این سقوط دردناک اخلاق هستند گریبان نمی درند؟ چرا علمای اسلام فریاد وامصیبتاه سرنمی‌دهند؟ شاید مطالب مطرح شده برای مردم شهرستان‌های مُهر و لامرد که حضرت حجت الاسلام موسوی لاری و خانواده محترم‌شان را می‌شناسند مسخره و خنده‌آور باشد اما در ایران پهناور خیلی‌ها ایشان را فقط با نام می‌شناسند و از شخصیت و تقوا و تواضع و انسانیت ایشان ناآگاهند و چون بطور کامل ایشان را نمی‌شناسند، ممکن است این تهمت ها را باور کنند.
صحنه گردانان این رفتار غیر اخلاقی و غیر انسانی در پیشگاه عدل الهی برای بوجود آوردن این سوظنها و بدگمان کردن مردم چه جوابی دارند ؟ اما خدای بزرگ و قادر را سپاسگزارم که چنان که وعده فرموده دشمنان ما را از احمقها آفریده و خودشان با پخش بعضی اسناد مجهول و مجعول خویش را پیش خدا و خلق رسوا و مفتضح ساخته اند آنجا که با انتشار دو عکس از پروانه فعالیت دو شغل بدون هیچ نامی فقط آبروی خود را برده اند .این دو پروانه را به هر فرد حقیقی و حقوقی میتوان منتسب کرد... اما سخنی با مردم، خاصه اصلاح طلبان؛ دوستان، به هوش باشید، هوشیار باشید، این حرکت شنیع و زشت نه اولین است و نه آخرین خواهد بود. کافی است در ذهن خود یک علامت سوال بگذارید که چرا موسوی لاری؟ با مقایسه عملکرد و شخصیت و نفوذ کلام و نقش و جایگاه ایشان در کشور و تاثیرگزاری بی بدیل ایشان بی شک به دلیل اینهمه دشمنی و کینه، و درنتیجه تهمت و تخریب، آگاه خواهید شد ...
و مکروا و مکرالله والله خیرالماکرین.
منبع: هفته نامه سپهر فارس
9769/ 2027

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گردشگری به یاری رفع مشکل اعتیاد آمد/ جدایی معتادان از سنگ سیاه

الفبای شرارت

مساله

اردیبهشت شیراز؛ دلفریب و دلربا

سعدی شیراز یا شیراز سعدی

خاوران جلوه زیبای طبیعت/ همزیستی نخلستان ودرختان مرکبات را ببینید

مقدمات انتظار ظهور

بهترین جواب به آمریکا

شهرهای بی‌دفاع

پیامی که در سیل شیراز امیدبخش شد

نارسایی

مدرسه های سعدی، سیل را شکستند

ای کاش

سیل و یادآوری اهمیت سواد رسانه ای

می خنداند اما نمی خندد

چرا خرم دره جهنّم دره شد

آنچه را که نباید فراموش کنیم

موج اندوه و شکوه مهربانی در سیل شیراز

کازرون، نمادی از تاریخی کهن و طبیعتی چهار فصل

جلوه جدید گردشگری فارس در نوروز 98

دام هایی برای ثروت

نوروز، نماد زایش است نه مرگ جانداران در تنگ بلور

چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی تبدیل نکنید

عید آمد و ما قبا نداریم

اشکال در اشکال هندسی

نخستین واکنش `حامی` به حاشیه کنسرت شیراز

حیوان خانگی هم می‌تواند ناقل هاری باشد

میانبری کاذب تا پرده سینما

شهر صدرا بدون سامانه حمل و نقل؛ ترافیکش سهم شیراز

گنبد نمکی، جاذبه گردشگری بکر در جهرم

زمین را نگهبان باشیم

یادی از حمید برنا، خیّر سلامت و مدرسه‌ ساز جهرمی

شجاعانه به استقبال تغییرات برویم

`نه` به نگاه ویژه به زادگاه مدیران

زوج ها خوب شنیدن را یاد بگیرند/ لزوم پرهیز از ایده آل گرایی

آب پاکی 2 سرد‌‌‌ار روی د‌‌‌ست د‌‌‌لواپسان

دام های قاچاقچیان برای دامداران فارس

نورآباد ممسنی تکه‌ای از بهشت

قلعه تبر جهرم، تاریخی اما تک افتاده

داراب؛ شهرستان قصرها و آبشارها

چگونگی رفتار با کودکانی که مبتلا به صرع هستند

معماری سنتی هست چه نیازی به رومیان!

200 مقاله در ششمین کنفرانس سالیانه «انرژی پاک» ارائه می شود

تفاوت کنفرانس ورشو و کنفرانس گوادلپ

پاسدار امین

چشمه‌ای که برای پریشان جوشید/ باران حال تالاب را خوب می‌کند

نقص پلکانی

تلخ و شیرین های چهار دهه روزنامه نگاری

عناوین نخست مطبوعات 23 بهمن شیراز

نقش مردم فسا در پیروزی انقلاب اسلامی ایران