پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

مدیران کم کار را معرفی کنید مقالات

مدیران کم کار را معرفی کنید

  بزرگنمايي:

پیام فارس - هفته نامه افق فارس ویژه شهرستان های لامرد و مُهر در شماره 10 خود یادداشتی را با عنوان "مدیران کم کار را معرفی کنید" منتشر کرده است.
در این یادداشت به قلم مرتضی عبدالله زاده آمده است: «نمی‌توانیم با 7 الی 10 ساعت کار روزانه کارمان را پیش ببریم» سخنی که حسن روحانی رئیس جمهور دولت دوازدهم در جلسه رای اعتماد به وزاری پیشنهادی در آبان‌ماه سال جاری مطرح کرد، خواسته دولت از اعضای کابینه اش؛ حداقل 14 ساعت کار در روز است، از طرفی دیگر تلاش هرچه بیشتر مدیران در رفع مشکلات مردم به عنوان خواسته جدی رهبر معظم انقلاب اسلامی از مسئولان در تریبون ها مطرح می شود و از این رو پذیرش مسئولیت باید با کار و تلاش همراه باشد.
لامرد درجنوبی ترین نقطه استان فارس به عنوان شهرستانی پراهمیت از نظر توسعه اقتصادی و صنعتی؛ از نظر دو شاخص «تلاش مدیران دستگاههای اجرایی» و «تکریم ارباب رجوع و رعایت نظم و انضباط اداری» چگونه است؟
اسفند 96 بود که «حسین شبانی نژاد» از شهرداری لامرد راهی فرمانداری شهرستان لامرد شد. وی «مردم‌داری و رعایت اخلاق اداری» و تلاش هرچه بیشتر مدیران اداری برای عمران و آبادانی همراه با استفاده از ظرفیت حضور چهره های شاخص لامرد در کابینه دولت دوازدهم و مجلس شورای اسلامی را به عنوان مهم ترین مطالبه از مدیران اداری شهرستان درخواست کرد.
قضاوت درباره دو مولفه؛ «تلاش مدیران اداری» و «رعایت نظم و انضباط اداری» و مقایسه آن با دوره گذشته فرمانداری نیاز به اطلاعات آماری دقیق از فرمانداری شهرستان و تحقیق های گسترده است اما با بررسی کیفی و گزارشهای مردمی؛ می‌توان اعلام کرد که امروز آمدن حسین شبانی‌نژاد به فرمانداری لامرد موجب تحرک در دستگاههای اجرایی شهرستان نسبت به دوره گذشته فرمانداری شده است.
فعالان سیاسی، اجتماعی بر این عقیده‌اند که تحرک در مجموعه دستگاههای اجرایی شهرستان دیده می‌شود، لغو سفرهای هفتگی مدیر به شیراز، حضور بیشتر و همراهی با نماینده و فرماندار شهرستان در رفع مشکلات مردم، حضور شخص مدیر اداره در جلسه شورای اداری، پیگیری و گزارش دهی بیشتر به فرمانداری شهرستان و همه این موارد حکایت از نظارت هرچه بیشتر مجموعه جدید مدیریتی شهرستان دارد.
چندی پیش بود که با فرماندار شهرستان به بازدید یکی از ادارات رفتیم، ساعت 7 و نیم صبح حضور پیدا کردیم و مدیر در آن اداره حضور نداشت و با تماس رئیس دفتر؛ خود را با تاخیر نیم ساعته به جلسه رساند، اداره ای ناظر بر ساختمانهای روستایی که طبقه بالای ساختمان اداری آن دچار زلزله و ترک‌های بسیار در دیوار آن دیده می شود و فعلا به گفته مدیر اداره؛ طبقه بالا تعطیل است!، فرماندار از او می خواهد که هرچه سریعتر به فرمانداری شهرستان و استان گزارش دهد و در ادامه رعایت مسائل حقوقی را به آن مدیر گوشزد کرد. همراهی و حضور هرچه بیشتر مدیران پروژه های صنعتی در فرمانداری شهرستان و بازدید های سرزده پیشاهنگ معاونت برنامه ریز و خوش اخلاق فرمانداری و تاکید نظارت هرچه بیشتر فرماندار شهرستان بر عملکرد دستگاههای اجرایی را باید از نکات مثبت مجموعه جدید مدیریتی شهرستان دانست، حضور وزاری کابینه، معاونان وزیر و مسئولان استانی در شهرستان لامرد در این دوره از نمایندگی مجلس با آمدن علوی جوان و جذب اعتبارات عمرانی می‌طلبد که در حوزه تلاش و عملکرد مدیران اجرایی با نظارت بیشتری همراه شود. «حضور کمرنگ مدیران در روستاها و شرکت در تجمع‌های مردمی» ، «عدم تعیین و اعلام روزهای مشخص در برخی ادارات برای ملاقات عمومی ارباب رجوع‌ها»، «جلوگیری از سفرهای غیرضروری در وقت اداری»، «پوشش یکدست لباس کارکنان در مجموعه اداره و رعایت نظافت در اداره» را باید از نواقص‌ها در برخی دستگاههای اجرایی شهرستان برای تکریم ارباب رجوع اعلام کرد و حال در کنار معرفی مدیران موفق باید مدیران کم کار را هم معرفی کرد.
9769/ 2027

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گردشگری به یاری رفع مشکل اعتیاد آمد/ جدایی معتادان از سنگ سیاه

الفبای شرارت

مساله

اردیبهشت شیراز؛ دلفریب و دلربا

سعدی شیراز یا شیراز سعدی

خاوران جلوه زیبای طبیعت/ همزیستی نخلستان ودرختان مرکبات را ببینید

مقدمات انتظار ظهور

بهترین جواب به آمریکا

شهرهای بی‌دفاع

پیامی که در سیل شیراز امیدبخش شد

نارسایی

مدرسه های سعدی، سیل را شکستند

ای کاش

سیل و یادآوری اهمیت سواد رسانه ای

می خنداند اما نمی خندد

چرا خرم دره جهنّم دره شد

آنچه را که نباید فراموش کنیم

موج اندوه و شکوه مهربانی در سیل شیراز

کازرون، نمادی از تاریخی کهن و طبیعتی چهار فصل

جلوه جدید گردشگری فارس در نوروز 98

دام هایی برای ثروت

نوروز، نماد زایش است نه مرگ جانداران در تنگ بلور

چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی تبدیل نکنید

عید آمد و ما قبا نداریم

اشکال در اشکال هندسی

نخستین واکنش `حامی` به حاشیه کنسرت شیراز

حیوان خانگی هم می‌تواند ناقل هاری باشد

میانبری کاذب تا پرده سینما

شهر صدرا بدون سامانه حمل و نقل؛ ترافیکش سهم شیراز

گنبد نمکی، جاذبه گردشگری بکر در جهرم

زمین را نگهبان باشیم

یادی از حمید برنا، خیّر سلامت و مدرسه‌ ساز جهرمی

شجاعانه به استقبال تغییرات برویم

`نه` به نگاه ویژه به زادگاه مدیران

زوج ها خوب شنیدن را یاد بگیرند/ لزوم پرهیز از ایده آل گرایی

آب پاکی 2 سرد‌‌‌ار روی د‌‌‌ست د‌‌‌لواپسان

دام های قاچاقچیان برای دامداران فارس

نورآباد ممسنی تکه‌ای از بهشت

قلعه تبر جهرم، تاریخی اما تک افتاده

داراب؛ شهرستان قصرها و آبشارها

چگونگی رفتار با کودکانی که مبتلا به صرع هستند

معماری سنتی هست چه نیازی به رومیان!

200 مقاله در ششمین کنفرانس سالیانه «انرژی پاک» ارائه می شود

تفاوت کنفرانس ورشو و کنفرانس گوادلپ

پاسدار امین

چشمه‌ای که برای پریشان جوشید/ باران حال تالاب را خوب می‌کند

نقص پلکانی

تلخ و شیرین های چهار دهه روزنامه نگاری

عناوین نخست مطبوعات 23 بهمن شیراز

نقش مردم فسا در پیروزی انقلاب اسلامی ایران