آخرين مطالب

فرماندار شیراز: ایجاد اشتغال، کلید کاهش آسیب های اجتماعی است گفتگو

فرماندار شیراز: ایجاد اشتغال، کلید کاهش آسیب های اجتماعی است

  بزرگنمايي:

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- فرماندار شهرستان شیراز گفت: رونق تولید و ایجاد اشتغال در حوزه های مختلف، کلید کاهش آسیب های اجتماعی است و این امر مستلزم جذب سرمایه گذاری است.
به گزارش ایرنا حیدر عالیشوندی، در آیین معارفه شهردار زرقان شیراز، بیان کرد: برای رفع و یا کاهش آسیب های اجتماعی که علت عمده آن بیکاری است، باید برنامه ریزی اصولی و همه جانبه صورت گیرد.
وی، که پیشتر و در سیزدهم شهریور 96 از اجرای فاز دوم پالایشگاه شیراز دفاع کرده بود، در این آیین نیز با اشاره به برخی از اظهار نظرها مبنی بر افزایش مشکلات زیست محیطی در این منطقه در صورت اجرای فاز دوم پالایشگاه، گفت: من نیز به سهم خود دغدغه حفظ محیط زیست را دارم اما بر این باورم که تولید و گسترش صنایع همراه با حفظ کامل استانداردهای زیست محیطی هم امکان پذیر خواهد بود.
به گفته فرماندار شهرستان شیراز، با اجرای فاز دوم این پالایشگاه، حدود 2 هزار فرصت شعلی جدید ایجاد می شود که می تواند بخش قابل توجهی از جوانان زرقان را مشغول به کار کند.
پالایشگاه فعلی شیراز در 10 کیلومتری شمال شیراز و در جوار پارک ملی بمو که به عنوان زیستگاه طبیعی حیات وحش و منطقه رشد گونه های گیاهی تعیین شده، قرار دارد.
معاون رئیس جمهوری و رئیس وقت سازمان حفاظت از محیط زیست در سال 94 با ارسال نامه ای به استاندار فارس، خواستار مکان یابی پروژه های توسعه ای پالایشگاه شیراز در خارج از محدوده پارک ملی بمو و ایجاد مکان جدید در ایزدخواست، اراضی خالدآباد و داریون شد.
در نامه معصومه ابتکار خطاب به استاندار فارس آمده است: توان سنجی و ارزیابی زیستگاه ها در حدود پارک های ملی با هدف دستیابی به سه کاربری مدنظر یعنی حفاظت، پژوهش و مطالعات و تفرج ضابطه مند صورت می پذیرد و تثبیت وضع موجود محیط زیست، رفع تعارضات و بهبود و بهسازی زیستگاه از اهداف اصلی این برنامه های مدیریتی است.
این نامه افزوده است: مطابق قوانین و مقررات، بارگذاری هرگونه فعالیت های توسعه ای غیرهمخوان با محیط زیست در محدوده پارک های ملی در چارچوب تعهدات ملی و بین المللی قابل توصیه نخواهد بود.
در این نامه عنوان شده است: توسعه و بارگذاری صنایع، به ویژه واحدهای پالایشگاهی و صنایع وابسته به دلیل اثرگذاری سوء به خصوص در فاز بهره برداری به نحو قابل ملاحظه ای ارزش های کمی و کیفی زیستگاهی را در عرصه های طبیعی کاهش داده و عملا قابلیت این اراضی به منظور اجرای اهداف برنامه های مدیریتی در شعاع تاثیرگذاری مستقیم و غیرمستقیم از دست خواهد رفت.
در این نامه آمده است: با توجه به موارد مطرح شده و نظر به این که ظرفیت قابل تحمل محیط زیست در محدوده دشت زرقان به دلیل تاثیرگذاری شدید صنایع و واحدهای در حال فعالیت و پالایشگاه شیراز به نحو قابل ملاحظه ای دچار محدودیت شده، تاکید این سازمان پس از بررسی های کارشناسی، مکان یابی و تهیه گزارش ارزیابی زیست محیطی پروژه در خارج از محدوده پارک ملی بمو است.
فرماندار شهرستان شیراز در بخش دیگری از مطالب خود اظهار داشت: با توجه به پیشینه تاریخی، قابلیت ها و ظرفیت های بخش زرقان، این منطقه برای دستیابی به پیشرفت و توسعه هر چه بیشتر باید از اعتبارات و امکانات بهتری برخوردار شود تا به جایگاهی که شایسته آن است، برسد.
امام جمعه شهر زرقان هم در این مراسم اظهار داشت: با در نظر گرفتن اینکه شهردار جدید زرقان، پیشتر مسئولیت بخشداری را در این منطقه برعهده داشت به همین سبب با توانمندی ها و مسائل و مشکلات زرقان آشنایی کامل دارد از این رو انتظار داریم با عزمی راسخ برای حل مشکلات این شهر تلاش کند.
حجت الاسلام هادی ربانی شیرازی افزود: یکی از مزایای برپایی آیین های تودیع و معارفه این است که مسئولان بدانند که این پست ها و مناصب ماندگار نیست و فقط دست به دست می شود.
بخشدار زرقان هم بیان کرد: ایجاد منابع درآمد پایدار برای شهرداری و همچنین مهیا کردن زمینه جذب سرمایه گذاری از وظایف مهم شهرداری است که شهردار جدید باید به این موضوع اهتمام داشته باشد.
قرشاد کوشا افزود: شهرداری ها فقط خزانه ای برای جذب درآمد اداره ها، نهادها و رفع مشکلات خاص نیستند بلکه باید برای تامین درآمد مبادرت به ایجاد ثروت کنند.
وی اظهارداشت: شفاف سازی درآمد و هزینه های شهرداری ها یکی از وظایف اعضای شورای اسلامی شهر است و باید در این زمینه پاسخگوی مردم باشند.
رئیس شورای اسلامی شهر زرقان هم گفت: شهردار جدید زرقان از بین 16 گزینه پیشنهادی انتخاب شده که در مرحله اول و پس از ارائه برنامه های آنان سه نفر برگزیده و نهایتا گزینه نهایی برای شهرداری انتخاب شد.
محمدرضا ظریفی افزود:در بین این گزینه ها شهردارانی از سایر شهرستان ها حتی مراکز بعضی از استان های همجوار وجود داشته که این خود بیانگر جذابیت شهر زرقان برای آنان بوده است.
شهردار سابق زرقان هم اظهار کرد: هزینه های نظافت این شهر به عنوان تمیز ترین شهر استان فارس بالا بوده و این شهرداری برای تامین آن با مشکلات عدیده ای مواجه است.
حسین قائدی افزود: برای تامین منابع مالی این شهرداری، اصلاح تعرفه عوارض شهرداری در دستور کار قرار گرفت که این موضوع توانست بخش عمده ای از مشکلات مالی این مجموعه را برطرف کند.
وی اظهار داشت: اخذ حقوق معوقه شهرداری از بعضی صنایع و کارخانه های مستقر در منطقه که سال ها مغفول مانده بود نیز در مدت سه سال گذشته انجام شد.
او گفت: تبدیل بوستان جنگلی پالایشگاه به یک تفرجگاه عمومی و دریافت ماهیانه حداقل 200 میلیون ریال در قالب بلیط ورودی آن را به یک منبع درآمد زا تبدیل کرده که شهردار جدید می تواند از طریق جذب سرمایه گذار و تقویت این مجموعه درآمد آن را افزایش دهد.
قائدی یادآور شد:فعال سازی مجدد سنگ لاشه شهرداری زرقان و تبدیل آن به سنگ های تزیینی ، ایجاد زمین چمن مصنوعی ، فعال سازی استخر شهرداری نیز از دیگر راه های جذب درآمد برای شهرداری بود.
در این آیین، غلامحسین فروزان به عنوان شهردار جدید زرقان معرفی و از خدمات حسین قائدی شهردار پیشین تقدیر شد.
شهر زرقان در فاصله 35کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.
7379 /6118
خبرنگار: سعید فانی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بسیج بازوی توانمند آموزش و پرورش کشور

طرح های آبرسانی در جهرم به بهره برداری رسید

اجرای طرح جامع کاوش های باستان شناسی در محوطه پاسارگاد

ضرورت توجه به فعالیت های فرهنگی برای تعالی مجموعه قضایی

دامپزشکی شیراز 31 مرغ فروشی و قصابی را بست

کاهش 5 هزارمگاواتی تولید برق کشور/ لزوم بهینه‌سازی مصرف در بخش‌های مختلف

کلنگ مرکز شماره 2 کانون پرورش فکری تا مردادماه زده می شود

جلسه کمیته های هشت گانه دهه کرامت برگزار شد

فصلنامه فرهنگی اجتماعی «هوای بیداری» منتشر شد

گام‌های نخست بازسازی قدیمی ‌ترین کتابخانه شیراز برداشته شد

توصیه های ایمنی برای سرویس کولر

صد هکتار از جنگل‌های طبیعی در آتش‌سوزی جهرم سوخت

اسناد وقفی بودن میمند فارس در دسترس قرار گرفت

2 رویداد تجسمی همزمان با «روز ملی اهدا عضو» برگزار شد

فرونشست زمین درفارس همچنان نگران کننده/«ایج» شدیدترین نشست رادارد

مردم کازرون به نظام وفادارند/ تعدادی از بازداشتی ها آزاد شدند

خیریه های بی خیر

استاد دانشگاه شیراز:پدیده ریزگرد، خاستگاه داخلی هم دارد

فراخوان بیست و نهمین جشنواره تئاتر فارس منتشر شد/سپاسدار دبیر شد

جشن عروسی با چاشنی مرگ

راه اندازی دانشکده علوم پایه در فسا

مطالعه مرمت های اظطراری قلعه ایزدخواست

راه‌اندازی اورژانس هوایی در بیمارستان پیوند بوعلی در صدرا

کانون ریزگردها در استان فارس نمونه برداری می شود

کلانشهر شیراز با برنامه شب های فیروزه ای بیشتر معرفی می شود

برنامه های هشتمین جشنواره فیلم کوتاه شیراز اعلام شد/رقابت 40 اثر

همایش مخاطرات زمین شناختی در شیراز برگزار می شود

اکتشاف دره لیدرویه توسط دره نوردان جهرمی

تیشه بر ریشه و ریه های تنفسی شیراز

آتش نشان جهرمی هنگام ماموریت آسیب دید

بهره‌وری صحیح از منابع آبی اولویت سال 97 است

مصدومان شب چهارشنبه آخر سال در فارس 87 نفر بودند

معاون فرماندهی انتظامی فارس:جشن چهارشنبه آخرسال طبق رسوم برگزار شود

عضویت رایگان در کتابخانه برترفارس در استهبان فراهم شد

شناسایی 6 گونه گربه سان دراستان فارس / انقراض شیر ایرانی

جشنواره نمایشنامه خوانی «چنار» در استهبان برگزار می‌شود

78 پروژه در جهرم بهره برداری شد

«سرو زیر آب» جایگاه ویژه ای در سینمای جنگ دارد

عملیات اجرایی 26 طرح صنعتی و معدنی در فارس به‌زودی آغاز می‌شود

آتش نشان های مرودشت گلایه مند از شرایط کار

فرماندار ویژه لارستان: ایرنا می تواند مسیر توسعه مناطق مختلف را هموار کند

معاون اول رئیس جمهوری:چالش خشکسالی در فارس را مورد توجه قرار می دهیم

عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد سخنران 22 بهمن در شیراز است

جدایی نرگس شیراز از ادبیات، شاید وقتی دیگر

شیراز میزبان 22 فیلم جشنواره فجر می‌شود

مخترع جوان: شرایط برای عملیاتی شدن ایده های نخبگان در کشور فراهم شود

اقدام دانش آموزان فسا درمراقبت از پرندگان درفصل سرد

سرنوشت نامشخص کاپیتان کشتی حادثه دیده/ تلفن کاپیتان روشن است

زمین‌لرزه كابوس كلانشهرها/ تاب‌آوری فارس و شیراز در برابر زلزله

بیمه های فارس ازبیمارستان ها طلب دارند، بیمارستان ها از بیمه ها