پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

استاندار فارس:

رویه واحد در بررسی پرونده های کمیسیون ماده 100 اتخاذ شود سياسي

رویه واحد در بررسی پرونده های کمیسیون ماده 100 اتخاذ شود

  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- استاندار فارس گفت: باید در ارتباط با بررسی و تعیین تکلیف پرونده های مطروحه در کمیسیون ماده 100 شهرداری ها ضمن مبادله تجارب و اطلاعات، یک رویه واحد را در پیش گیریم.
به گزارش ایرنا، عنایت الله رحیمی شنبه در همایش اعضای کمیسیون ماده 100 شهرداری های استان فارس در شیراز افزود: در گذشته در کمیسیون ماده 100 این استنباط وجود داشت که این کمیسیون باید در محدوده شهر تصمیم گیری کند در صورتی که در قانون تاکید شده که هم محدوده و هم حریم شهرها را شامل می شود.
وی ادامه داد: شهرداری ها معمولان اینگونه استنباط می کنند که پس از صدور رای در ارتباط با تخلفات اقدام به برخورد و اعمال قانون کند در صورتی که در صدر ماده 100 آمده است شهرداری ها می تواند به وسیله ماموران خود از اعمال تخلف توسط مالکان چه در بحث تفکیک و چه ساخت و ساز برخورد کنند.
وی اظهار داشت: در این فرایند ضرورت دارد که در گام اول مالک از ضوابط و مقررات اطلاع داشته باشد و بداند که برای انجام هرگونه تفکیک و ساخت و ساز از شهرداری پروانه بگیرد.
استاندار فارس افزود: باید این الزام را ترویج کنیم که شهروندان و مالکانی که قصد ساخت و ساز دارند قبل از هر کاری حتما اقدام به اخذ مجوز و پروانه از شهرداری کنند.
رحیمی اضافه کرد: اعضای کمیسیون ماده 100 هم باید طرح ها را بشناسند و نسبت به ضوابط و مقررات آنها تسلط و اشراف لازم را داشته باشند.
وی ضمن تاکید بر لزوم اشراف دبیران کمیسیون های ماده 100 بر قوانین و مقررات گفت: قطعا تسلط آنها به قوانین منجر خواهد شد که یک پرونده دقیق و بدون اشکال تنظیم شود به گونه ای که آرای صادره از سوی دیوان عدالت اداری باطل نشود.
** انتظارات از صنایع الکترونیک شیراز بیش از این است
استاندار فارس همچنین در جریان بازدید از صنایع الکترونیک شیراز ضمن ابراز خرسندی از وجود چنین توانمندی در استان گفت: امروز در کشور و استان نیاز است که بیش از پیش به سمت استفاده از خلاقیت، دانش و تفکر حرکت کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، رحیمی افزود: البته انتظارات از صنعتی که بیش از نیم قرن سابقه دارد بیش از اینها است اما در عین حال اقدامات خوبی هم تاکنون انجام شده است.
وی، ضمن بیان این مطلب که یک فکر و خلاقیت می تواند ارزش افزوده ایجاد کند ادامه داد: بهره برداری از ایده ها و خلاقیت ها نه تنها باعث نقصان آنها نمی شود بلکه شرایط آنها را مطلوب تر و بهتر نیز می کند اما بهره برداری از معادن و منابع کانی و زیرزمینی به نقصان یا پایان آنها می انجامد.
** پژوهش به جای افزودن بر تعداد نیروها
استاندار فارس اظهار داشت: دنیای توسعه یافته روی همین مباحث تحقیقات و تبدیل تحقیقات به محصولات مورد نیاز کار می کند و مجموعه صنایع الکترونیک هم باید در جهت حرکت در این مسیر اقدام به ایجاد ارتباط با صنعت، معدن و تجارت، فناوری اطلاعات و ارتباطات و دانشگاه ها و مراکز علمی کند.
رحیمی اضافه کرد: قطعا اگر این هم افزایی ایجاد شود و هر کدام از مجموعه ها امکانات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند هم به تقسیم هزینه ها منتهی می شود و هم توان علمی آنها افزایش می یابد.
وی گفت: باید به جای افزودن بر تعداد نیروها، تعداد قراردادهای مشخص خود با کسانی که در کار تحقیق و توسعه هستند را افزایش دهیم و ایده ها و امکانات خود را در اختیار محققان دانشگاهی قرار دهیم.
** حرکت در مسیر تحقق بیانیه رهبری
استاندار فارس در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شد گفت: ضرورت دارد که در کشور و استان با هدف تحقق منویات معظم له و رفع نیازهای داخلی و به دنبال آن فتح بازارهای خارجی حرکت کنیم.
استاندار فارس تصریح کرد: قطعا توانمندی هایی که در حوزه صنایع در استان وجود دارد می تواند در جهت ایجاد اشتغال مفید برای فارغ التحصیلان دانشگاهی به کار گرفته شود.
به گزارش ایرنا، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب چهارشنبه 24 بهمن ماه جاری در بیانیه‌ای مهم و راهبردی با تشکر از حضور سرافرازانه و دشمن‌شکن مردم در راهپیمایی 22 بهمن، به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و برکات خیره‌کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران نیز روز پنجشنبه 25 بهمن ماه جاری با ارسال نامه ای به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیانیه راهبردی ایشان را به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، موجب زدوده شدن القائات دشمنان از چهره انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد که دولت تحقق منویات آن حضرت را اولویت خود قرار خواهد داد.
** بهره گیری از توان افراد با هر تفکر سیاسی، در توسعه استان
استاندار فارس همچنین در دیدار با جمعی از اعضا انجمن حمایت از توسعه فارس با اشاره به اینکه از ابتدا اولویت خود را سرمایه گذاری، معیشت و اشتغال در نظر گرفته است، گفت: در بهره گیری مدیریت ارشد استان از توان افراد برای تقویت سرمایه گذاری و به تبع آن افزایش اشتغال تفکر سیاسی تاثیری ندارد و در این راستا از ظرفیت افراد متعهد و پایبند به نظام استفاده می‌کنیم.
رحیمی با بیان اینکه استان فارس از نظر نیروی انسانی استان توانمندی است، افزود: این توان باید با همدلی به سمت پیشرفت و توسعه استان سوق داده شود.
وی با تاکید بر حمایت مدیریت ارشد استان از اقدامات انجمن حمایت از توسعه فارس، خاطرنشان کرد: کارها باید از بیان تئوری و دیدگاه‌ به سمت اقدامات عملی پیش برود.
رحیمی همچنین به انجام اقدامات مثبتی در زمینه پیشبرد پروژه‌های حائز اهمیت در استان فارس از جمله آزادراه شیراز اصفهان، طرح های آبرسانی، انتقال آب دریا به استان، تکمیل پروژه‌های سد سازی و... اشاره کرد.
وی زمان بر بودن روند صدور مجوزهای سرمایه گذاری را یکی از مشکلات فعالان این عرصه دانست و با بیان اینکه در نخستین گام برای بسترسازی مناسب سرمایه گذاری دستور صدور مجوزهای بدون نام در استان صادر شده است، عنوان کرد: این مجوزها با طی مراحل اداری از سوی متولیان آماده و در اخنیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
استاندار فارس ادامه داد: با انجام این اقدام بخش عمده ای از روند پیچیده صدور مجوز برای سرمایه گذاران حذف و سرمایه گذاری تسهیل خواهد شد.
رحیمی از آماده‌بودن 64 مجوز سرمایه گذاری در بخش کشاورزی خبر داد و عنوان کرد: این مجوزها به متقاضیانی که شرایط لازم را داشته باشند ارائه می‌شود.
وی همچنین با اشاره به تنگناهای مالی موجود در شرایط کنونی، بر لزوم واگذاری پروژه‌های دولتی به‌بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: هدف اصلی دولت از اجرای این پروژه‌ها خدمت رسانی به مردم است بنابراین زمینه‌های لازم برای واگذاری پروژه ها به‌بخش خصوصی و یا بهره گیری از مشارکت این‌بخش برای تکمیل پروژه های دولت فراهم شده است.
استاندار فارس در بخش پایانی سخنان خود به ظرفیت های مختلف موجود در شیراز همچون گردشگری ، کشاورزی در اطراف شهر و فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم‌ شیراز به عنوان شهری با هوای پاک باقی بماند و اشتغال و توسعه داشته باشد باید توان و قوه تفکر و خلاقیت و دانشی که در شهر نهفته است را به کار بگیریم.
6122/ 2027

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

عرضه کالاهای دانش محور توسط دانشگاه‌ها

پیام تبریک استاندار فارس به مناسبت هفته سربازان گمنام امام زمان

حمایت از فعالیت‌های اقتصادی سالم رسالت دستگاه قضایی است

صلح و سازش در یک پرونده قتل پس از 6 سال

لزوم تقویت سیستم‌ بانکی در برابر تهدیدات سایبری

لزوم تقویت سیستم‌ بانكی در برابر تهدیدات سایبری

مدیرکل اطلاعات فارس: در جنگ پنهان موفق عمل کرده ایم

استاندار فارس: اقدام خصمانه آمریکا، سپاه را محبوب تر می کند

وزیر بهداشت و درمان وارد شیراز شد

آموزش بر مبنای فرهنگ ایرانی و اسلامی باید در اولویت باشد

دسترسی آسان مناطق عشایری و محروم به خدمات سلامت را دنبال می کنیم

استاندار فارس: شعار رونق تولید باید در عمل محقق شود

اصلاح طلبان فارس اقدام آمریکا درباره سپاه را محکوم کردند

کاهش پرداخت از جیب مردم در طرح تحول سلامت محقق شده است

تکمیل پرونده الکترونیک تا پایان بهار امسال پیگیری می شود

کمک دولت برای پروژه های خیرساز در حوزه سلامت قطعا محقق می شود

امام جمعه شیراز: دشمنی ترامپ برای سپاه افتخار است

پیامی که در سیل شیراز امیدبخش شد

نمازگزاران شیراز با انجام راهپیمایی اقدام آمریکا را نکوهش کردند

کمیسیون عمران مجلس برای ارایه مستندات سیل شیراز 7 روز مهلت داد

گام های بلند سربازان گمنام در هماورد اقتصادی

امام جمعه شیراز: ارتش جمهوری اسلامی سربازان امام زمان (عج) هستند

معاون رییس جمهوری: روند احیای تالاب های فارس امید بخش است

تبدیل بیانیه گام دوم به برنامه عملیاتی در حوزه اقتصاد

استقرار نیروهای مهندسی و جهادی سپاه فجر در خوزستان

برگزاری راهپیمایی حمایت از سپاه پاسداران در شیراز

تنزل علت سیل شیراز به خطای انسانی جفا به این شهر است

حضور روحانیون در حوادث کاهش دهنده آلام حادثه دیدگان است

متمرکز شدن کمک‌رسانی به استان‌های مواجه با سیل

داوری سیل عرصه امتحان دستگاه قضایی است

حل مشکلات معیشتی اولویت همه باشد

گام‎های مدیریتی بحران در سیل شیراز موثر بود

کمک 140 میلیون تومانی مردم شمال‌غرب شیراز به سیل‌زدگان

واکنش انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس به جفا با فعالان رسانه

فرصت 15 روزه برای تعیین تکلیف کتابخانه مرکزی شیراز

راهپیمایی بزرگ منتظران در شیراز برگزار می‌شود

رهاسازی 120 هزار متر مکعب آب سد سلمان فارسی

تشریح برنامه‌های گرامیداشت هفته ارتش در فارس

حمایت جامعه روحانیت فارس از سپاه

لزوم اجرای طرح‌های آبخیزداری در سعدی و دروازه قرآن شیراز

تدوین برنامه عملیاتی مقابله با حریق مراتع در فارس

رژه بزرگداشت روز ارتش در شیراز برگزار شد

نیروهای مسلح در یک قالب مدافع نظام و خادم مردمند/ آمریکا تهدیدی توخالی است

صمیمت سپاه و ارتش استکبار را خشمگین کرده است

رضایت خدا و خلق در حکومت اسلامی یکی است/ تجلیل از سعدی باید متناسب با جایگاه او باشد

تمهیدات پیشگیری و مهار آتش در مراتع استان فارس اندیشیده شود

تدوین برنامه عملیاتی مقابله با حریق مراتع در فارس

حمایت جامعه روحانیت فارس از سپاه

تشریح برنامه‌های هفته ارتش در فارس و کهگیلویه

پرداخت زکات فاصله طبقاتی را کاهش می دهد