پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

استاندار فارس:

رویه واحد در بررسی پرونده های کمیسیون ماده 100 اتخاذ شود سياسي

رویه واحد در بررسی پرونده های کمیسیون ماده 100 اتخاذ شود

  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- استاندار فارس گفت: باید در ارتباط با بررسی و تعیین تکلیف پرونده های مطروحه در کمیسیون ماده 100 شهرداری ها ضمن مبادله تجارب و اطلاعات، یک رویه واحد را در پیش گیریم.
به گزارش ایرنا، عنایت الله رحیمی شنبه در همایش اعضای کمیسیون ماده 100 شهرداری های استان فارس در شیراز افزود: در گذشته در کمیسیون ماده 100 این استنباط وجود داشت که این کمیسیون باید در محدوده شهر تصمیم گیری کند در صورتی که در قانون تاکید شده که هم محدوده و هم حریم شهرها را شامل می شود.
وی ادامه داد: شهرداری ها معمولان اینگونه استنباط می کنند که پس از صدور رای در ارتباط با تخلفات اقدام به برخورد و اعمال قانون کند در صورتی که در صدر ماده 100 آمده است شهرداری ها می تواند به وسیله ماموران خود از اعمال تخلف توسط مالکان چه در بحث تفکیک و چه ساخت و ساز برخورد کنند.
وی اظهار داشت: در این فرایند ضرورت دارد که در گام اول مالک از ضوابط و مقررات اطلاع داشته باشد و بداند که برای انجام هرگونه تفکیک و ساخت و ساز از شهرداری پروانه بگیرد.
استاندار فارس افزود: باید این الزام را ترویج کنیم که شهروندان و مالکانی که قصد ساخت و ساز دارند قبل از هر کاری حتما اقدام به اخذ مجوز و پروانه از شهرداری کنند.
رحیمی اضافه کرد: اعضای کمیسیون ماده 100 هم باید طرح ها را بشناسند و نسبت به ضوابط و مقررات آنها تسلط و اشراف لازم را داشته باشند.
وی ضمن تاکید بر لزوم اشراف دبیران کمیسیون های ماده 100 بر قوانین و مقررات گفت: قطعا تسلط آنها به قوانین منجر خواهد شد که یک پرونده دقیق و بدون اشکال تنظیم شود به گونه ای که آرای صادره از سوی دیوان عدالت اداری باطل نشود.
** انتظارات از صنایع الکترونیک شیراز بیش از این است
استاندار فارس همچنین در جریان بازدید از صنایع الکترونیک شیراز ضمن ابراز خرسندی از وجود چنین توانمندی در استان گفت: امروز در کشور و استان نیاز است که بیش از پیش به سمت استفاده از خلاقیت، دانش و تفکر حرکت کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، رحیمی افزود: البته انتظارات از صنعتی که بیش از نیم قرن سابقه دارد بیش از اینها است اما در عین حال اقدامات خوبی هم تاکنون انجام شده است.
وی، ضمن بیان این مطلب که یک فکر و خلاقیت می تواند ارزش افزوده ایجاد کند ادامه داد: بهره برداری از ایده ها و خلاقیت ها نه تنها باعث نقصان آنها نمی شود بلکه شرایط آنها را مطلوب تر و بهتر نیز می کند اما بهره برداری از معادن و منابع کانی و زیرزمینی به نقصان یا پایان آنها می انجامد.
** پژوهش به جای افزودن بر تعداد نیروها
استاندار فارس اظهار داشت: دنیای توسعه یافته روی همین مباحث تحقیقات و تبدیل تحقیقات به محصولات مورد نیاز کار می کند و مجموعه صنایع الکترونیک هم باید در جهت حرکت در این مسیر اقدام به ایجاد ارتباط با صنعت، معدن و تجارت، فناوری اطلاعات و ارتباطات و دانشگاه ها و مراکز علمی کند.
رحیمی اضافه کرد: قطعا اگر این هم افزایی ایجاد شود و هر کدام از مجموعه ها امکانات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند هم به تقسیم هزینه ها منتهی می شود و هم توان علمی آنها افزایش می یابد.
وی گفت: باید به جای افزودن بر تعداد نیروها، تعداد قراردادهای مشخص خود با کسانی که در کار تحقیق و توسعه هستند را افزایش دهیم و ایده ها و امکانات خود را در اختیار محققان دانشگاهی قرار دهیم.
** حرکت در مسیر تحقق بیانیه رهبری
استاندار فارس در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شد گفت: ضرورت دارد که در کشور و استان با هدف تحقق منویات معظم له و رفع نیازهای داخلی و به دنبال آن فتح بازارهای خارجی حرکت کنیم.
استاندار فارس تصریح کرد: قطعا توانمندی هایی که در حوزه صنایع در استان وجود دارد می تواند در جهت ایجاد اشتغال مفید برای فارغ التحصیلان دانشگاهی به کار گرفته شود.
به گزارش ایرنا، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب چهارشنبه 24 بهمن ماه جاری در بیانیه‌ای مهم و راهبردی با تشکر از حضور سرافرازانه و دشمن‌شکن مردم در راهپیمایی 22 بهمن، به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و برکات خیره‌کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران نیز روز پنجشنبه 25 بهمن ماه جاری با ارسال نامه ای به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیانیه راهبردی ایشان را به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، موجب زدوده شدن القائات دشمنان از چهره انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد که دولت تحقق منویات آن حضرت را اولویت خود قرار خواهد داد.
** بهره گیری از توان افراد با هر تفکر سیاسی، در توسعه استان
استاندار فارس همچنین در دیدار با جمعی از اعضا انجمن حمایت از توسعه فارس با اشاره به اینکه از ابتدا اولویت خود را سرمایه گذاری، معیشت و اشتغال در نظر گرفته است، گفت: در بهره گیری مدیریت ارشد استان از توان افراد برای تقویت سرمایه گذاری و به تبع آن افزایش اشتغال تفکر سیاسی تاثیری ندارد و در این راستا از ظرفیت افراد متعهد و پایبند به نظام استفاده می‌کنیم.
رحیمی با بیان اینکه استان فارس از نظر نیروی انسانی استان توانمندی است، افزود: این توان باید با همدلی به سمت پیشرفت و توسعه استان سوق داده شود.
وی با تاکید بر حمایت مدیریت ارشد استان از اقدامات انجمن حمایت از توسعه فارس، خاطرنشان کرد: کارها باید از بیان تئوری و دیدگاه‌ به سمت اقدامات عملی پیش برود.
رحیمی همچنین به انجام اقدامات مثبتی در زمینه پیشبرد پروژه‌های حائز اهمیت در استان فارس از جمله آزادراه شیراز اصفهان، طرح های آبرسانی، انتقال آب دریا به استان، تکمیل پروژه‌های سد سازی و... اشاره کرد.
وی زمان بر بودن روند صدور مجوزهای سرمایه گذاری را یکی از مشکلات فعالان این عرصه دانست و با بیان اینکه در نخستین گام برای بسترسازی مناسب سرمایه گذاری دستور صدور مجوزهای بدون نام در استان صادر شده است، عنوان کرد: این مجوزها با طی مراحل اداری از سوی متولیان آماده و در اخنیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
استاندار فارس ادامه داد: با انجام این اقدام بخش عمده ای از روند پیچیده صدور مجوز برای سرمایه گذاران حذف و سرمایه گذاری تسهیل خواهد شد.
رحیمی از آماده‌بودن 64 مجوز سرمایه گذاری در بخش کشاورزی خبر داد و عنوان کرد: این مجوزها به متقاضیانی که شرایط لازم را داشته باشند ارائه می‌شود.
وی همچنین با اشاره به تنگناهای مالی موجود در شرایط کنونی، بر لزوم واگذاری پروژه‌های دولتی به‌بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: هدف اصلی دولت از اجرای این پروژه‌ها خدمت رسانی به مردم است بنابراین زمینه‌های لازم برای واگذاری پروژه ها به‌بخش خصوصی و یا بهره گیری از مشارکت این‌بخش برای تکمیل پروژه های دولت فراهم شده است.
استاندار فارس در بخش پایانی سخنان خود به ظرفیت های مختلف موجود در شیراز همچون گردشگری ، کشاورزی در اطراف شهر و فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم‌ شیراز به عنوان شهری با هوای پاک باقی بماند و اشتغال و توسعه داشته باشد باید توان و قوه تفکر و خلاقیت و دانشی که در شهر نهفته است را به کار بگیریم.
6122/ 2027





نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

یادگارهای عصر قدیم زیر سایه ارگ کریمخان زند

مرمت بخش‌هایی از ارگ کریمخان زند آغاز شد

هتل آسمان بزرگترین مانع فراروی ثبت جهانی آثار زندیه است

امروز به لحاظ قدرت دفاعی در بهترین وضعیت قرار داریم

اگر بخواهیم شاخ آمریکا را می‌شکنیم

وزیر صنعت: ارز افت می‌کند، کالا‌ها ارزان می‌شود

استاندار: تیم‌های فوتبال فارس به سمت ایجاد درآمدهای پایدار حرکت کنند

فرهنگ دفاع مقدس به عنوان الگو به جوانان مسلمان جهان معرفی شود

واکنش استاندار فارس به یک فیلم اینستاگرامی/ دستفروش سامان می‌خواهد نه برخورد

سد معبر و پستی و بلندی های مقابله با آن

بساط دستفروشان در پیاده روها، به حق یا عامل حَق کشی

تشریح برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه در فارس

انتظار مردم از دستگاه قضایی اهتمام بیشتر در برخورد با فساد است

استاندار فارس: ماموران شهرداری با دستفروشان برخورد نکنند

سر منافع مردم عزیز با احدی معامله نکرده و نمی‌کنم

استاندار: سطح زیرکشت گلخانه‌ای فارس امسال دو برابر می‌شود

خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی راهبرد تداوم انقلاب است

امام جمعه شیراز: امور کشور به افراد شایسته واگذار شود

امام جمعه شیراز: نماز جمعه در گام دوم انقلاب با بازنگری تقویت و بهتر شود

انگور باغات کازرون فارس به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود

سرپرست وزارت آموزش و پرورش: آرامش در صندوق ذخیره فرهنگیان برقرار است

انگور زرین شیراز و مهمان نوازی تاکستان‌های فارس

پیش بینی برداشت 700 هزار تن انگور از باغ های فارس

پیاده روی اربعین نماد دلدادگی به آرمان‌های عاشوراست

برگزاری یادواره 54 شهید یگان ویژه فارس در شیراز

توجه رسانه به مباحث معنوی طرح شده در نماز جمعه

هفته گرامیداشت شهید دوران در شیراز برگزار می‌شود

دانشگاه های شیراز مسئول تحقیق درباره پارازیت ها شدند

آسیب های ناشی از امواج پارازیت دغدغه مهم شهروندان شیراز است

معاون وزارت بهداشت: تردیدی در تاثیر پارازیت‌ها بر افزایش بیماری‌ها نیست

دادستان شیراز: نظر کمیته حقیقت یاب سیل، فاقد اعتبار قضایی است

نکوهش تقلید از پایتخت تا تصویب پرداخت خسارت جانباختگان سیل در شورای شهر شیراز

پروژه آلومینیوم جنوب تامین کننده 40 درصد نیاز کشور خواهد بود

اولویت تخصیص ارز به بخش تولید زمینه ساز رونق صنعت شد

خط تولید شیشه ضدگلوله در شیراز راه‌اندازی شد

خط تولید شیشه ضدگلوله در شیراز افتتاح شد

56 درصد تصادفات مربوط به نقاط حادثه خیز است

پیچ مرگ در حاشیه جاده

کمربندی شیراز، قتلگاه و بدون متولی

استاندار فارس: شعار رونق تولید نباید به سربرگ ادارات محدود بماند

استاندار: فارس دومین استان کشور از نظر کاهش نرخ بیکاری است

ماموریت استاندار فارس به دستگاه‌های اجرایی برای صیانت از هدف تسهیلات اشتغال

اتمام حجت رحیمی برای دست‌اندرکاران حوزه اشتغال فارس

تشکل های دانشجویی فارس و صدور بیانیه جدید برای اعلام برائت از بیگانگان

استان فارس دارای رتبه دوم ایجاد اشتغال و بیکاری در کشور است

فعالیت‌های داوطلبان احتمالی مجلس رصد می شود/بکارگیری 11 هزار ناظر

نظارت شورای نگهبان از ملزومات تحقق مردم سالاری دینی است

تجهیزات جدید پدافند جنگ نوین تحویل نیروی دریایی سپاه شد

عدم انتقال درست مفاهیم دینی باعث بروز آسیب اجتماعی است

روش توزیع پزشکان اشکال دارد