پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

شورای عالی ورزش، مشکلات فوتبال فارس را بررسی کند ورزشي

شورای عالی ورزش، مشکلات فوتبال فارس را بررسی کند

  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال فارس براین باورند برای برون رفت این رشته ورزشی از وضعیت کنونی، شایسته است شورای عالی ورزش فارس به بررسی مشکلات فوتبال این استان بپردازد.
فوتبال فارس چند سالی است که بیمار است و برای شفای عاجل این رشته پرطرفدارهنوز نسخه شفا بخشی پیچیده نشده و دلسوزان این رشته ورزشی را خانه نشین کرده اند تا فوتبال فارس به این حال روز که در تاریخ سابقه نداشته، بیفتد.
عدم نظارت دقیق بر باشگاه و مدارس فوتبال، فرو پاشی تیم های پایه در لیگ برتر، بی کیفت بودن مدارس فوتبال، کمبود افراد دلسوز، پیشکسوت، کارنامه دار، جوان و متخصص در فوتبال فارس، سقوط بی سابقه فوتسال، نابودی تیم فوتبال ساحلی و نداشتن یک تیم در لیگ برتر از جمله مشکلات این رشته پر طرفدار در فارس است.
همچنین، وجود دلال ها، افزایش بی رویه تیم ها، نداشتن بازیکن ملی پوش در تمام رده های سنی، عدم پاسخگویی و شفاف سازی مسئولان فوتبال فارس از دیگرمشکلاتی است که بارها کارشناسان فوتبال به آن اشاره کرده اند، اما تغییری حاصل نشده است.
** انتقاد کردم خانه نشین شدم
اصغر اکبری مربی با سابقه فوتبال فارس با بیان اینکه انتقاد کردم ، خانه نشین شدم ، اظهار داشت: متاسفانه در فارس کسی که انتقاد سازنده می کند باید خانه نشین شود و بر این باورم که استعداد در فوتبال فارس زیاد است.
وی افزود: هم اینک در فوتبال فارس کار سلیقه ای عمل می شود و آقایان برای یکبار هم که شده بیایند به فوتبال پایه اهمیت دهند تا از استعداد های خودمان در لیگ های کشوری استفاده کنیم و نتیجه مطلوب آن هم حد اکثر 2 یا سه سال جواب می دهد.
بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: در گذشته نه چندان دور باشگاه هایی همچون برق، فجر و مرصاد شیراز با استفاده از نیروهای همین استان، با کمترین امکانات درسطح اول فوتبال کشور آقایی می کردند، چرا که هر سه باشگاه به فوتبال پایه اهمیت می دادند.
** شورای عالی ورزش فارس برای فوتبال جلسه تشکیل دهد
اکبری گفت: شورای عالی ورزش فارس که ریاست آن را استاندار این استان به عهده دارد، به عنوان مرجع تصمیم گیرنده در ورزش جلسه ای تشکیل دهد و به معضلات فوتبال فارس بپردازد.
بازیکن سابق تیم برق شیراز افزود: طبق قانون،هیات فوتبال نمی تواند برای باشگاه ها تعیین تکلیف کند اما می توانند با تشکیل کمیته های فنی قوی براساس شرح وظایف هیات ، نظارت مستقیم بر باشگاه ها داشته باشند و از آنها بخواهند به تیم های پایه اهمیت دهند، همین چیزی که هم اکنون حلقه مفقود شده فوتبال فارس است.
اکبری با اشاره به اینکه در فارس براحتی می توان استعداد ها را شناسایی کرد، بیان داشت: پیشنهاد می شود فوتبال استان فارس را به چهارمنطقه تقسیم و در هر منطقه از مربیانی که همگی سرمایه این استان هستند، استفاده کنند که نتیجه خواهند گرفت.
** کارگروه تشکیل شود/ شورای عالی ورزش رسیدگی کند
مجید توتونچی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران که چندین مدرک مربیگری بین المللی دارد و ناظرمدارس فوتبال است، گفت: فوتبال فارس مشکلات ریشه ای بسیاری دارد و بهتر است کارگروهی تشکیل شود و پس از بررسی مشکلات در قالب یک طرح در جلسه آینده شورای عالی ورزش استان فارس مطرح شود و به تصویب برسد.
این پیشکسوت فوتبال کشور با انتقاد از خانه نشین شدن دلسوزان و پیشکسوتان فوتبال در فارس اظهار داشت: اگر حرف بزنیم می گویند شما در خارج کشور حضور داشتید و بروید در خانه بنشینید.
بازیکن سابق تیم های برق شیراز و ذوب آهن اصفهان در جام تخت جمشید، گفت : مگر برای خوش گذرانی به خارج از کشور رفته بودم، طی این سال ها که در کشور امارات حضور داشتم در کنار تیم های فوتبال این کشور فعالیت می کردم.
وی اضافه کرد: چندین مدرک دارم و کلاس بین المللی در اروپا دیده ام و هیچ ادعایی هم ندارم و تنها می خواهم تجربه خود را در اختیار جوانان استانم قرار دهم.
توتونچی افزود: مگر افشین قطبی و محمد تقوی که مربیان خوبی هستند در خارج از کشور زندگی نمی کنند؟ پس چگونه است که آنها در ایران فعالیت می کنند اما به من اجازه نمی دهند به جوانان خدمت کنم.
** مدارس فوتبال فارس کیفیت ندارد
وی ادامه داد: سه سال است به عنوان ناظر بر مدارس فوتبال و باشگاه ها با حکم اداره کل ورزش و جوانان فارس، فعالیت دارم و اصلی ترین مشکلی که وجود دارد این است که اکثر مدارس فوتبال هم از نظر فنی و هم از تجیهزات به ویژه زمین غیر استاندارد، کیفیت ندارند.
توتونچی گفت: بسیاری از مدارس و باشگاه ها مجوز کمیسیون ماده پنج تاسیس باشگاه را ندارند اما همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند در صورتی که تا زمانی که مجوز تاسیس باشگاه صادر نشده نباید فعالیت کنند و مجوز باشگاه ها هم باید سالانه تمدید شود واگر مشکلی وجود داشته باشد از فعالیت آنها جلوگیری شود.
وی گفت: درحین بازرسی از مدارس فوتبال رفتاری از مربیان دیده ام که در شان ورزش نیست ، اگر 10 باشگاه و مدرسه فوتبال با کیفیت در فارس داشته باشیم بهتر از آن است که 40 مدرسه فوتبال بی کیفیت وجود داشته باشد.
این پیشکسوت فوتبال افزود : هم اینک در اکثر مدارس فوتبال در زمین های غیر استاندارد، کوچک و بدون امکانات حدود 60 بازیکن در یک فضای محدود فعالیت می کنند.
توتونچی اضافه کرد: نتیجه گزارش بازرسی ازباشگاه ها و مدارس فوتبال را به اداره کل ورزش و جوانان فارس داده ام اما تغییری در رفع اشکال های موجود حاصل نشده است.
** ورزشگاه شهید دستغیب جوابگوی علاقه مندان نیست
رئیس هیات فوتبال شیراز با اشاره به اینکه ورزشگاه شهید دستغیب شیراز جوابگوی علاقه مندان به فوتبال نیست، افزود: زمین دستغیب تنها زمین فوتبال در شیراز است که به طور متوسط ماهیانه 800 بازی در آن برگزار می شود.
کاووس عباسی در مصاحبه با ایرنا ادامه داد: قرار بود زمین فوتبال بعثت شیراز بازسازی شود که تا بحال محقق نشده و اگر این کار صورت گیرد ورزشگاه شهید دستغیب متحمل این همه فشار برای مسابقه و تمرین تیم ها نمی شود.
وی گفت: هم اینک که استاندار فارس اهل این استان است بهترین فرصت برای فوتبال فراهم شده تا به وضعیت نه چندان مطلوب آن رسیدگی شود به همین منظور پیشنهاد می شود جلسه آینده شورای عالی ورزش فارس اختصاص به فوتبال داده شود.
عباسی با انتقاد از شورای شهر شیراز گفت: چگونه این شورا هزینه های بسیار سنگینی را بابت سمینارهای بی ارزش و بدون خروجی، متقبل می شود اما حاضر نیست به تیم های فوتبال فارس کمک کند تا به لیگ برتر صعود کنند و موجب شادی علاقه مندان شود؟
رئیس هیات فوتبال شیراز اضافه کرد: شهرداری بسیاری ازکلان شهرها و حتی استان های کم برخوردار از تیم های ورزشی شهرشان حمایت می کند اما در شیراز این اتفاق نمی افتد و از استاندار فارس می خواهیم از شهرداری و شورای اسلامی بخواهد که از تیم های ورزشی فارس حمایت کنند.
عباسی افزود:بسیاری از مشکلات فوتبال شیراز و حاشیه های آن و وجود دلال ها را به اداره کل ورزش و جوانان فارس گزارش کرده ام و آنها باید پاسخگوی این گزارش ها باشند.
شورای عالی ورزش فارس به ریاست استاندار و دبیری مدیر کل ورزش و جوانان فارس به صورت مقطعی و در عرض سال شاید دو یا سه بار برگزار شود در صورتی که اگر هر ماه یک بار برگزارشود، خروجی و نتیجه بهتری خواهد داشت.
7368 /1876
گزارش از حمید رضا خلیقی

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ساخت فضاهای ورزشی در جهرم پیشرفت خوبی دارد

فجرسپاسی شیراز و فرصت های پیش رو برای بازگشت به لیگ برتر

حسرت شش ساله فارس با استعداد برای صعود به لیگ برتر فوتبال

سکان تیم ملی نوجوانان و جوانان ساواته به یک فارسی سپرده شد

دعوت از 2 ورزشکار فارس به اردوی تیم ملی کاراته

2 ورزشکار فارس به اردوی تیم ملی کاراته دعوت شدند

تیم وفایی شیراز به لیگ فوتبال امیدهای کشور راه یافت

مسابقات والیبال بانوان در کازرون پایان یافت

دوندگان شیرازی راهی رقابت های آسیایی شدند

بازیکن پیشین تیم فجر سپاسی شیراز دار فانی را وداع کرد

ورزشکار فارسی، قهرمان پینگ پنگ جهانی اردن شد

شطرنجباز شیرازی بر سکوی سوم آسیا ایستاد

2 فوتبالیست فارس به اردوی تیم ملی بانوان دعوت شدند

کشتی گیر شیرازی مدال طلای بین المللی کسب کرد

شیراز، قهرمان کونک فو بانوان فارس شد

مربی و بازیکن تیم بسکتبال صدرا شیراز به تیم ملی دعوت شدند

78 طرح اشتغالزا در حوزه جوانان فارس به بهره برداری رسید

فجرسپاسی شیراز به مصاف صدرنشین لیگ دسته یک می رود

گل گهر سیرجان با شکست دادن فجر شیراز به لیگ برتر نزدیک تر شد

سرمربی تیم گل گهر: برای قهرمانی باید از سد شهرداری ماهشهر بگذریم

سرمربی تیم فجر شیراز: توان صعود به لیگ برتر را داشتیم

مدیر عامل باشگاه فجرشهید سپاسی:با تداوم شرایط سخت ، نمی مانم

حواله ای که ورزشکار کبدی را بین 2 استان حواله داده است

درگذشت فوتبالیست شیرازی

اعزام اتومبیلرانان فارس به رقابت‌های اسلالوم

طلای حسینی‌پور کام شیرازی‌ها را شیرین کرد

رضایی فردا در شیراز تشییع می‌شود

طلای جام پیروزی ترکیه بر گردن فرنگی‌کار شیرازی

رحمانی‌فر پا جای پای حدادی می‌گذارد

آغاز به کار دپارتمان آموزش‌های مجازی کمیته داوران هیات والیبال فارس

فارس از استان‌های پرتحرک در ورزش همگانی است

بهره‌برداری از 78 طرح اشتغالزا و حمایتی جوانان در فارس

زیبنده فارس نیست که در لیگ‌ برتر فوتبال نماینده نداشته باشد

بهره‌برداری از 180 طرح عمرانی نیمه تمام تا پایان امسال

بازی فجر مقابل گل‌گهر؛ تلاشی برای دیگران

اعزام اتومبیلرانان فارس به رقابت‌های اسلالوم

طلای حسینی‌پور کام شیرازی‌ها را شیرین کرد

مهتاب نبوی همچنان در صدر رنکینگ جهانی

2 بانوی والیبالیست فارس به تیم ملی دعوت شدند

کشتی گیران فرنگی کار فارس به تیم ملی دعوت شدند

گلخندان تیرانداز فارسی در اردوی تیم ملی تپانچه

برادران گرایی نمایندگان فارس در تیم ملی کشتی فرنگی ایران

توفیقات ورزش فارس جهشی بوده است

خلاء ایجاد شده در هندبال پایه را با برنامه ریزی برطرف کنیم

بازیکن سابق فجر و استقلال اهواز در بستر بیماری/ علی‌رضا رضایی ملتمس دعا

تلاش سه شیرازی برای حضور در مسابقات فرنگی آسیا

حضور مسلم‌ نیادوست و الناز کمپانی در تیم ملی دو و میدانی

شیراز، شایستگی داشتن یک تیم در لیگ برتر را دارد

فجر سپاسی و بادران تهران امتیازها را تقسیم کردند

سرمربی تیم فجر شیراز : فقط گل نزدیم