پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

معاون ورزش فارس:

فارس به قطب سوارکاری بدل خواهد شد ورزشي

فارس به قطب سوارکاری بدل خواهد شد

  بزرگنمايي:

پیام فارس - معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان با بیان اینکه طی سال‌های اخیر، شاهد تحولی شگرف در حوزه عمرانی و توسعه فضاهای ورزشی بودیم، گفت: افتتاح مرکز سوارکاری لپویی، فارس را به قطب سوارکاری کشور بدل می‌کند .
محسن سالاری در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس، با بیان اینکه فارس در سال‌های اخیر و در حوزه ورزش، شاهد رویدادهای تاثیرگذاری بود که در خاطره‌ها برای همیشه ماندگار شد، گفت: روز هجدهم اسفند امسال، از روزهای ماندگار ورزش فارس بود، روزی که با حضور وزیر ورزش و جوانان، 5 پروژه تاثیرگذار افتتاح شد .
سالاری با بیان اینکه پروژه‌های اجرا شده توسط ورزش و جوانان فارس در راستای رسیدن به چهار اولویت اصلی، طراحی، برنامه ریزی و اجرا شد، خاطر نشان کرد: افزایش سهم ورزش در حوزه سلامت، افزایش سهم ورزش در حوزه عزت و اقتدار استان و کشور، افزایش سهم ورزش در حوزه اقتصاد و افزایش سهم ورزش در حوزه فرهنگی اولویت های این اداره کل در تمام برنامه‌ریزی‌ها و چشم انداز آینده است .
او گفت: لپویی روستایی بود که با تبدیل آن به شهر مشکلات زیادی را متحمل شد، از طرفی با توجه به اینکه شغل غالب مردم دامپروری و کشاورزی است، خشکسالی زندگی را کمی ناهموار کرد، اما با ابزار ورزش زمینه‌ای برای رونق این شهر فراهم شده و گردشگری ورزشی می تواند رونق بخش کار و فعالیت در آن باشد.
سالاری اضافه کرد: هر پدیده یا عامل انگیزشی که جذابیتی در مقصد ایجاد کند و منجر به مسافرت فرد یا افرادی از نقاط مختلف به مقصد گردشگری شود جاذبه نامیده می شود.
وی ادامه داد: جاذبه ها در گردشگری به دو دسته ی جاذبه های طبیعی و جاذبه های انسان ساخت تقسیم می شوند که هر کدام از این انواع طیف متنوع و گوناگونی از پدیده ها را به خود اختصاص می دهند.
سالاری گفت: جاذبه های طبیعی جاذبه هایی را شامل می شوند که انسان دخالتی در ایجاد آنها ندارد اما جاذبه های فرهنگی با تفکرات انسانی و در نتیجه ی تلاش او به وجود می آید، کافی است در فضاها و منابع مختلف رسانه ای و اینترنتی کنکاش داشته باشید و لپویی قبل از احداث مجموعه سوارکاری و پس از ان را مورد ارزیابی قرار دهید تا سهم گسترده ورزش در حوزه اقتصادی و درامدزایی را بیشتر درک کنید .
معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس اضافه کرد: یکی از فواید راه اندازی پیست سوارکاری لپویی را تبدیل فارس به قطب سوارکاری کشور دانست و گفت: برگزاری رویدادهای ورزشی علاوه بر ایجاد درآمد و ورود ارز به کشور، عامل ایجاد انگیزه برای افزایش تعداد فعالان یک رشته شامل ورزشکار، مربی، داور و مدیر می شود.
او اضافه کرد: در رشته سوارکاری می‌توان این عناوین را در کنار پرورش دهنده و نگهدارنده اسب گسترش داد، همه این موارد باعث افزایش سهم ورزش در حوزه سلامت می‌شود که یکی از چهار هدف اصلی اداره کل ورزش و جوانان است .
سالاری ادامه داد: توسعه رشته سوارکاری که ریشه در فرهنگ دینی و تاریخی ما دارد، تحکیم و تقویت معنویت و ارزش‌های اخلاقی در ورزش مبتنی بر فرهنگ اسلامی ایرانی را به همراه خواهد داشت.
وی گفت: افزایش سهم سلامت در حوزه عزت و اقتدار ملی دیگر اولویت اصلی برنامه ریزی ما در اداره کل ورزش و جوانان فارس بوده که در سال 97 بیشتر از هر زمانی نمود داشته است، در سفر وزیر ورزش و جوانان با افتتاح 5 پروژه ورزشی عظیم در مناطق مختلف استان این اولویت را تقویت کردیم.
سالاری خاطرنشان کرد: قهرمانان ورزشی از دل مناطق روستایی و محروم بیرون می‌آیند و سعی ما بر این است با بالابردن سرانه فضای ورزشی در این مناطق این حوزه را تقویت کنیم و با در اختیار دادن زیر ساخت به مقوله استعداد یابی ورزشی در این مناطق ورود کنیم .
او گفت: این اتفاقات مثبت در روزهایی در ورزش فارس شکل می‌گیرد که کم تحرکی یکی از چالش‌های اصلی مدیران، نظریه پردازان، دست اندرکاران و جامعه شناسان است.
سالاری ادامه داد: افتخار آفرینی ورزشکاران فارسی علاوه بر افزایش سهم ورزش در حوزه عزت و اقتدار ملی، سهم ورزش در حوزه‌های فرهنگی را نیز ارتقا داده که چهارمین هدف اصلی ما است .با توجه به شرایط زندگی روستایی و چالش اوقات فراغت در شهرهای کوچک، سفر وزیر ورزش و جوانان به فارس برای افتتاح سالن‌های مختلف گامی بلند به سمت موفقیت در کاهش کم تحرکی و مبارزه با معضلات فرهنگی اجتماعی بود.
معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان فارس خاطرنشان کرد: نگرش عدالت محور اداره کل ورزش و جوانان 18 اسفند امسال بیشتر از هر زمان دیگری درک شد، این نگاه یکی از ارکان توسعه ورزش همگانی و موفقیت های بزرگ ما در این حوزه بوده است.
سالاری ادامه داد: مکان یابی احداث اماکن، برای دسترسی مردم روستا جزو اهداف همیشگی اداره کل ورزش و جوانان و با آمایش سرزمینی برای رشد ورزش قهرمانی همراه بوده است. استقرار نظام کشف و پرورش استعدادها در ورزش و حمایت از نخبگان ورزشی در این مسیر انجام می‌شود.
او افتتاح پروژه‌های پنجگانه ورزشی با حضور وزیر ورزش و جوانان در روزهای پایانی سال در فارس را یک اکرام مدیریتی در این حوزه دانست که برای دستیابی به اهدافی بزرگ تدوین شده است و گفت: نمود این موضوع براساس آمار، در سال 97 در حوزه‌های مختلف قهرمانی، حرفه ای، پرورشی و همگانی در تاریخ ورزش فارس و کشور بی نظیر بوده است .
سالاری توضیح داد: اسکرام، یک فریم وورک (چارچوب) گرفته شده از ورزش راگبی است، در راگبی اسکرام زمانی اتفاق می‌افتد که یک تیم دور توپ حلقه می‌زنند، بازیکنان سر در هم فرو می‌برند و با فکر برنامه ریزی و ایده ‌ ای جدید از بازی تلاش می‌کنند تا با حرکت دادن آن بازی را ببرند، این اتفاق در ورزش فارس رخ داده است و با مدیریت نوین هر روز خبرهای خوبی را از موفقیت‌ها نشر می‌دهد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

2 ورزشکار فارس به اردوی تیم ملی کاراته دعوت شدند

تیم وفایی شیراز به لیگ فوتبال امیدهای کشور راه یافت

مسابقات والیبال بانوان در کازرون پایان یافت

دوندگان شیرازی راهی رقابت های آسیایی شدند

بازیکن پیشین تیم فجر سپاسی شیراز دار فانی را وداع کرد

ورزشکار فارسی، قهرمان پینگ پنگ جهانی اردن شد

شطرنجباز شیرازی بر سکوی سوم آسیا ایستاد

2 فوتبالیست فارس به اردوی تیم ملی بانوان دعوت شدند

کشتی گیر شیرازی مدال طلای بین المللی کسب کرد

شیراز، قهرمان کونک فو بانوان فارس شد

مربی و بازیکن تیم بسکتبال صدرا شیراز به تیم ملی دعوت شدند

78 طرح اشتغالزا در حوزه جوانان فارس به بهره برداری رسید

فجرسپاسی شیراز به مصاف صدرنشین لیگ دسته یک می رود

گل گهر سیرجان با شکست دادن فجر شیراز به لیگ برتر نزدیک تر شد

سرمربی تیم گل گهر: برای قهرمانی باید از سد شهرداری ماهشهر بگذریم

سرمربی تیم فجر شیراز: توان صعود به لیگ برتر را داشتیم

مدیر عامل باشگاه فجرشهید سپاسی:با تداوم شرایط سخت ، نمی مانم

حواله ای که ورزشکار کبدی را بین 2 استان حواله داده است

درگذشت فوتبالیست شیرازی

اعزام اتومبیلرانان فارس به رقابت‌های اسلالوم

طلای حسینی‌پور کام شیرازی‌ها را شیرین کرد

رضایی فردا در شیراز تشییع می‌شود

طلای جام پیروزی ترکیه بر گردن فرنگی‌کار شیرازی

رحمانی‌فر پا جای پای حدادی می‌گذارد

آغاز به کار دپارتمان آموزش‌های مجازی کمیته داوران هیات والیبال فارس

فارس از استان‌های پرتحرک در ورزش همگانی است

بهره‌برداری از 78 طرح اشتغالزا و حمایتی جوانان در فارس

زیبنده فارس نیست که در لیگ‌ برتر فوتبال نماینده نداشته باشد

بهره‌برداری از 180 طرح عمرانی نیمه تمام تا پایان امسال

بازی فجر مقابل گل‌گهر؛ تلاشی برای دیگران

اعزام اتومبیلرانان فارس به رقابت‌های اسلالوم

طلای حسینی‌پور کام شیرازی‌ها را شیرین کرد

مهتاب نبوی همچنان در صدر رنکینگ جهانی

2 بانوی والیبالیست فارس به تیم ملی دعوت شدند

کشتی گیران فرنگی کار فارس به تیم ملی دعوت شدند

گلخندان تیرانداز فارسی در اردوی تیم ملی تپانچه

برادران گرایی نمایندگان فارس در تیم ملی کشتی فرنگی ایران

توفیقات ورزش فارس جهشی بوده است

خلاء ایجاد شده در هندبال پایه را با برنامه ریزی برطرف کنیم

بازیکن سابق فجر و استقلال اهواز در بستر بیماری/ علی‌رضا رضایی ملتمس دعا

تلاش سه شیرازی برای حضور در مسابقات فرنگی آسیا

حضور مسلم‌ نیادوست و الناز کمپانی در تیم ملی دو و میدانی

شیراز، شایستگی داشتن یک تیم در لیگ برتر را دارد

فجر سپاسی و بادران تهران امتیازها را تقسیم کردند

سرمربی تیم فجر شیراز : فقط گل نزدیم

جشنواره ورزشی مشترک ایران و ایتالیا در تنگه هایقر فیروز آباد برگزارشد

فرنگی کاران فارس سه نشان از مسابقات گرجستان کسب کردند

پیشکسوت فوتبال خواندن ترانه درباره سیل زدگان را تکذیب کرد

مربی تیم قشقایی شیراز: سرمربی تیم باز می گردد

قشقایی شیراز از سد تیم 90 ارومیه گذشت