پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

معاون ورزش فارس:

فارس به قطب سوارکاری بدل خواهد شد ورزشي

فارس به قطب سوارکاری بدل خواهد شد

  بزرگنمايي:

پیام فارس - معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان با بیان اینکه طی سال‌های اخیر، شاهد تحولی شگرف در حوزه عمرانی و توسعه فضاهای ورزشی بودیم، گفت: افتتاح مرکز سوارکاری لپویی، فارس را به قطب سوارکاری کشور بدل می‌کند .
محسن سالاری در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس، با بیان اینکه فارس در سال‌های اخیر و در حوزه ورزش، شاهد رویدادهای تاثیرگذاری بود که در خاطره‌ها برای همیشه ماندگار شد، گفت: روز هجدهم اسفند امسال، از روزهای ماندگار ورزش فارس بود، روزی که با حضور وزیر ورزش و جوانان، 5 پروژه تاثیرگذار افتتاح شد .
سالاری با بیان اینکه پروژه‌های اجرا شده توسط ورزش و جوانان فارس در راستای رسیدن به چهار اولویت اصلی، طراحی، برنامه ریزی و اجرا شد، خاطر نشان کرد: افزایش سهم ورزش در حوزه سلامت، افزایش سهم ورزش در حوزه عزت و اقتدار استان و کشور، افزایش سهم ورزش در حوزه اقتصاد و افزایش سهم ورزش در حوزه فرهنگی اولویت های این اداره کل در تمام برنامه‌ریزی‌ها و چشم انداز آینده است .
او گفت: لپویی روستایی بود که با تبدیل آن به شهر مشکلات زیادی را متحمل شد، از طرفی با توجه به اینکه شغل غالب مردم دامپروری و کشاورزی است، خشکسالی زندگی را کمی ناهموار کرد، اما با ابزار ورزش زمینه‌ای برای رونق این شهر فراهم شده و گردشگری ورزشی می تواند رونق بخش کار و فعالیت در آن باشد.
سالاری اضافه کرد: هر پدیده یا عامل انگیزشی که جذابیتی در مقصد ایجاد کند و منجر به مسافرت فرد یا افرادی از نقاط مختلف به مقصد گردشگری شود جاذبه نامیده می شود.
وی ادامه داد: جاذبه ها در گردشگری به دو دسته ی جاذبه های طبیعی و جاذبه های انسان ساخت تقسیم می شوند که هر کدام از این انواع طیف متنوع و گوناگونی از پدیده ها را به خود اختصاص می دهند.
سالاری گفت: جاذبه های طبیعی جاذبه هایی را شامل می شوند که انسان دخالتی در ایجاد آنها ندارد اما جاذبه های فرهنگی با تفکرات انسانی و در نتیجه ی تلاش او به وجود می آید، کافی است در فضاها و منابع مختلف رسانه ای و اینترنتی کنکاش داشته باشید و لپویی قبل از احداث مجموعه سوارکاری و پس از ان را مورد ارزیابی قرار دهید تا سهم گسترده ورزش در حوزه اقتصادی و درامدزایی را بیشتر درک کنید .
معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس اضافه کرد: یکی از فواید راه اندازی پیست سوارکاری لپویی را تبدیل فارس به قطب سوارکاری کشور دانست و گفت: برگزاری رویدادهای ورزشی علاوه بر ایجاد درآمد و ورود ارز به کشور، عامل ایجاد انگیزه برای افزایش تعداد فعالان یک رشته شامل ورزشکار، مربی، داور و مدیر می شود.
او اضافه کرد: در رشته سوارکاری می‌توان این عناوین را در کنار پرورش دهنده و نگهدارنده اسب گسترش داد، همه این موارد باعث افزایش سهم ورزش در حوزه سلامت می‌شود که یکی از چهار هدف اصلی اداره کل ورزش و جوانان است .
سالاری ادامه داد: توسعه رشته سوارکاری که ریشه در فرهنگ دینی و تاریخی ما دارد، تحکیم و تقویت معنویت و ارزش‌های اخلاقی در ورزش مبتنی بر فرهنگ اسلامی ایرانی را به همراه خواهد داشت.
وی گفت: افزایش سهم سلامت در حوزه عزت و اقتدار ملی دیگر اولویت اصلی برنامه ریزی ما در اداره کل ورزش و جوانان فارس بوده که در سال 97 بیشتر از هر زمانی نمود داشته است، در سفر وزیر ورزش و جوانان با افتتاح 5 پروژه ورزشی عظیم در مناطق مختلف استان این اولویت را تقویت کردیم.
سالاری خاطرنشان کرد: قهرمانان ورزشی از دل مناطق روستایی و محروم بیرون می‌آیند و سعی ما بر این است با بالابردن سرانه فضای ورزشی در این مناطق این حوزه را تقویت کنیم و با در اختیار دادن زیر ساخت به مقوله استعداد یابی ورزشی در این مناطق ورود کنیم .
او گفت: این اتفاقات مثبت در روزهایی در ورزش فارس شکل می‌گیرد که کم تحرکی یکی از چالش‌های اصلی مدیران، نظریه پردازان، دست اندرکاران و جامعه شناسان است.
سالاری ادامه داد: افتخار آفرینی ورزشکاران فارسی علاوه بر افزایش سهم ورزش در حوزه عزت و اقتدار ملی، سهم ورزش در حوزه‌های فرهنگی را نیز ارتقا داده که چهارمین هدف اصلی ما است .با توجه به شرایط زندگی روستایی و چالش اوقات فراغت در شهرهای کوچک، سفر وزیر ورزش و جوانان به فارس برای افتتاح سالن‌های مختلف گامی بلند به سمت موفقیت در کاهش کم تحرکی و مبارزه با معضلات فرهنگی اجتماعی بود.
معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان فارس خاطرنشان کرد: نگرش عدالت محور اداره کل ورزش و جوانان 18 اسفند امسال بیشتر از هر زمان دیگری درک شد، این نگاه یکی از ارکان توسعه ورزش همگانی و موفقیت های بزرگ ما در این حوزه بوده است.
سالاری ادامه داد: مکان یابی احداث اماکن، برای دسترسی مردم روستا جزو اهداف همیشگی اداره کل ورزش و جوانان و با آمایش سرزمینی برای رشد ورزش قهرمانی همراه بوده است. استقرار نظام کشف و پرورش استعدادها در ورزش و حمایت از نخبگان ورزشی در این مسیر انجام می‌شود.
او افتتاح پروژه‌های پنجگانه ورزشی با حضور وزیر ورزش و جوانان در روزهای پایانی سال در فارس را یک اکرام مدیریتی در این حوزه دانست که برای دستیابی به اهدافی بزرگ تدوین شده است و گفت: نمود این موضوع براساس آمار، در سال 97 در حوزه‌های مختلف قهرمانی، حرفه ای، پرورشی و همگانی در تاریخ ورزش فارس و کشور بی نظیر بوده است .
سالاری توضیح داد: اسکرام، یک فریم وورک (چارچوب) گرفته شده از ورزش راگبی است، در راگبی اسکرام زمانی اتفاق می‌افتد که یک تیم دور توپ حلقه می‌زنند، بازیکنان سر در هم فرو می‌برند و با فکر برنامه ریزی و ایده ‌ ای جدید از بازی تلاش می‌کنند تا با حرکت دادن آن بازی را ببرند، این اتفاق در ورزش فارس رخ داده است و با مدیریت نوین هر روز خبرهای خوبی را از موفقیت‌ها نشر می‌دهد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/04/03

حمایت جدی از المپیکی‌های احتمالی در فارس

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/04/02

ورزش فرهنگیان امری فراموش شده است

فینال لیگ والیبال بانوان فارس برگزار شد

شیرازی فاتح فینال و رده بندی لیگ استان

اعلام اسامی تیم ملی والیبال بانوان/ نگار کیانی خط خورد!

انتقاد دردی از فوتبال فارس درمان نمی‌کند

کامیاب به عنوان مدیرکل برتر کشور انتخاب شد

اعضای تیم فوتسال بانوان پارس آرای شیراز: ما را به تهران منتقل نکنید

تکریم پیشکسوتان یعنی توسعه اخلاق گرایی در ورزش

«غلامرضا عنایتی» سرمربی تیم فوتبال شهدای قشقایی شیراز شد

ورزشکاران فارس به رقابت های ورزشی کارگران جهان اعزام می شوند

تیم های شیراز و نورآباد به رقابت های والیبال نشسته کشور راه یافتند

افتتاح بیش از 300 میلیارد پروژه ورزشی در فارس/ بیش از هر زمان نیازمند فرهنگ پهلوانی هستیم

نفرات برتر پیکارهای شطرنج پیشکسوتان کشور شناخته شدند

تیم فوتبال بانوان زاگرش شیراز مغلوب سپاهان اصفهان شد

فجر سپاسی و فرصت اندک برای صعود به لیگ برتر فوتبال

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/03/21

شمشیربازان برتر فارس معرفی شدند

سه کشتی گیر فارس در تمرین تیم ملی جوانان حضور یافتند

سه بانوی والیبالیست فارس در اردوی تیم ملی حضور دارند

نفرات برتر پیکار های شطرنج استان فارس معرفی شدند

کوهنوردان فسایی به قله های خراسان رضوی و خراسان شمالی صعود کردند

نوید محمدی در منزل ابدی آرام گرفت

تشییع پیکر نوید محمدی در شیراز

قهرمان کاراته المپیک درگذشت

کشتی گیران فارس راهی اردوی تیم ملی شدند

راه‌اندازی کمیته پزشکی المپیک در شیراز

برترین های فوتبال روی میز فارس معرفی شدند

روایت مربی تیم پالایش ایلام از کتک کاری در فوتبال بانوان

استعدادیابی برای انتخاب بازیکنان تیم‌های فوتبال منتخب فارس

تیم زاگرس شیراز به دنبال دومین بُرد در لیگ برتر فوتبال بانوان کشور

بانوان والیبالست فارس در تمرین تیم ملی حضور دارند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/03/01

سرخابی ها در آزمون دشوار خصوصی سازی - حمیدرضا خلیقی*

استواری توسعه ورزش فارس بر محور گسترش عدالت اجتماعی

بسکتبالیست شیرازی راهی رقابت های جام آسیا می شود

نشاط اجتماعی رابطه معکوس با جرم دارد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/02/30

کمانداران سنتی فارس شناخته شدند

نفرات برتر رقابت های تیراندازان و کمانداران فارس مشخص شدند

تیم شیراز قهرمان بسکتبال نوجوانان فارس شد

شیراز برای اولین بار در ایران مدرسه والیبال راه اندازی می کند

رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس تنها جراح المپیکی ایران/ گام بلند فارس برای المپیک

هندبالیست های فارس به اردوی تیم ملی مردان دعوت شدند

گلایه رکورددار پاورلیفتینگ جهان و پاسخ مقام مسئول

مداخله قوه قضائیه و دادستانی در مسائل فوتبال

پینگ پنگ باز فارسی راهی رقابت های آسیایی چین تایپه می شود

گردهمایی فولکس‌های کلاسیک در شیراز