پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

آخرین وضعیت محله‌های سیل زده شیراز/ پاکسازی و امداد ادامه دارد اجتماعي

آخرین وضعیت محله‌های سیل زده شیراز/ پاکسازی و امداد ادامه دارد

  بزرگنمايي:

پیام فارس - علی رغم گذشت چهارروز از سیل ویرانگر پنج فروردین و سه روز از سیل ششم فروردین در محله سعدی شیراز و با وجود تداوم شبانه روزی امدادرسانی از سوی مردم، شهرداری، ارتش و بسیج سپاه، هنوز وضعیت شهرک سعدی و برخی بخش‌های شمال شرق شیراز به حالت عادی باز نگشته است.
به استناد بازدید میدانی خبرنگار ایسنا منطقه فارس، شهروندان بسیاری در بخشی از محله دلگشا، خیابان نیستان، خیابان شهید وفایی و به خصوص گود گل کنان در محدوده سعدی و برخی از ساکنان محدوده بلوار نصر، اطراف بوستان نماز و مسیر منتهی به چهارراه دلگشا، فضیلت و .... شاهد حجم زیادی از گل و لای هستند.
این درحالیست که مجموعه شهرداری شیراز با بسیج امکانات خود از مناطق مختلف شهر، در حال تلاش برای پاکسازی کامل این منطقه و منازل شهروندان هستند.
فعالیت گروه‌های مردم نهاد و مجموعه‌های مختلف مردمی که طی سه روز گذشته در بخش های پاکسازی منازل و معابر، تخلیه آب و گل و لای منازل، اسکان شهروندان سیلزده، تامین غذا، آب و سایر مایحتاج شهروندان ساکن این مناطق، تداوم داشته و کاسته نشده است.
در این بین حضور گروه‌هایی از محیط بانان، تشکل‌های دوستدار میراث فرهنگی و محیط زیست، کسبه و ورزشکاران و سازمان‌های مردم نهاد جوانان بسیار چشمگیر و تاثیرگذار بوده است.
گزارش ایسنا حاکی از تبدیل گروه‌های فعال در فضای مجازی اعم از واتس آپ و اینستاگرام به محلی برای اعلام وضعیت، طرح درخواست‌ها، اعلام همکاری و اطلاع رسانی پیرامون مسائل و نیازها و مشکلات شده است.

شهروندان شیرازی که در روزهای اول جاری شدن سیل با بسیج تمام امکانات مردمی، اعم از مالی و جانی، نقدی و غیرنقدی، به کمک میهمانان نوروزی شتافته و در زمینه تامین نیازهای غذایی، پوشاک و حتی تعمیر تلفن های همراه و خودروها و اسکان مسافران، از هیچ کمکی مضایغه نکردند، طی دو روز اخیر، عزم جزم کرده و به کمک آسیب دیدگان سیل در سعدی و سایر محله‌ها شتافتند.
عصر روز گذشته شهردار شیراز ضمن بازدید از محله سعدی و سایر محله‌های از حادثه سیل گفت: با همکاری 3 هزار نفر از نیروهای شهرداری در حال پاکسازی کوچه ها و خیابان های مناطق 7 و 11 و 3 هستیم و تلاش داریم پس از اتمام پاکسازی اقدام به گلکاری و زیباسازی این بلوارها و خیابان ها کنیم .
حیدر اسکندرپور با اشاره به حادثه دوشنبه 5 فروردین ماه سیل دروازه قرآن و خسارت های جانی و مالی این حادثه اضافه کرد: در روز سه شنبه 6 فروردین ماه نیز سیلی سنگین در محله سعدی داشتیم که این سیل از طریق تونل فضیلت به قسمت شرقی شیراز و بلوارهای نصر، سرداران و ... منتقل شد اما به دلیل هماهنگی با راهنمایی و رانندگی مسیرهای منتهی به این بلوارها را مسدود کردیم و این سیلاب را توانستیم مدیریت کنیم تا آسیب جانی در پی نداشته باشد .
شهردار شیراز با اشاره به آب گرفتگی منازل برخی از شهروندان این منطقه افزود: هم اکنون بخشی از نیروهای شهرداری مشغول تخلیه آب منازل شهروندان هستند .
وی خاطرنشان کرد: تلاش داریم طی روزهای آینده شرایط در بخش شرقی شهر شیراز به حالت عادی بازگردد و شهروندان و مسافران شاهد زیبایی و تمیزی این قسمت از شهر باشند .

اسکندرپور خطاب به شهروندان و مسافران اعلام کرد: تلاش داریم شیراز را برای ادامه تعطیلات آماده کنیم و این شهر را مثل گذشته تمیز و زیبا خواهیم کرد.
همچنین رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز نیز با اشاره به وجود مشکلات ناشی از سیلاب در سطح مناطق 3 و 11 شهر شیراز، تاکید کرد که علاوه بر نیروهای پاکبان آن مناطق، تعداد هشت گروه ویژه در 8 محور نیز تعیین شده و مشغول به فعالیت هستند.
خوشبخت افزود: با توجه به شدت باندگی، پاکسازی معابر از سیلاب از همان لحظات ابتدایی و بصورت 24 ساعته آغاز شد که به صورت شبانه روزی در مناطق یازده گانه شیراز به جز مناطق 3 و 11 که به صورت ویژه این فعالیت در حال انجام است، پاکبانان در حال پاکسازی و شستشوی بقایای حاصل از بارندگی هستند .

این مقام مسئول خاطرنشان کرد که دروازه قرآن، خیابان قرآن قدیم، خیابان نفت، خیابان های معزی، شهریار و قانعی، بلوار چهل مقام، بلوار هفت تنان، رفوژ وسط منطقه سه و یازده، تونل سعدی، پل بلوار وفایی، چهارراه حافظیه، بلوار سرداران، خیابان نارنجستان و پشت آرامگاه سعدی، خیابان گلستان و سفر و انشعابات براثر جاری شدن سیلاب طی روزهای پنجم و ششم فروردین با مشکلاتی خصوصا انباشت گل و لای مواجه بوده است.
به گزارش ایسنا، همکاری مجموعه شهرداری و نواحی مختلف بسیج سپاه برای اسکان شهروندان سیل زده و تامین تجهیزات و امکانات و ماشین آلات و همچنین تامین نیروی انسانی برای کمک به پاکسازی محله‌های آسیب دیده از سیل، بسیار گسترده بوده است.
فرمانده سپاه احمد بن موسی(ع) شیراز نیز از توزیع 30 هزار پرس غذای گرم توسط این سپاه به سیل زدگان خبر داد .

سرهنگ مرتضی خسروانی پنجشنبه در حاشیه بازدید از محله‌های آسیب دیده از سیل در شرق شیراز گفت: تا به حال 3500 مسافر و ساکنین محله‌های سیل زده در سوله‌های ورزشی و حسینیه ‌ ها و مساجد شهر شیراز اسکان داده شده‌اند.
فرمانده سپاه احمد بن موسی(ع) شیراز با اشاره به اینکه 850 واحد منزل مسکونی در شرق شیراز توسط بسیجیان این سپاه تخلیه شده است، گفت: 30 تن آب معدنی، 3800 دست البسه زنانه و وسایل بهداشتی توزیع و آب و گل و لای 80 درصد منازل توسط بسیجیان تخلیه شده است .
خسروانی خاطرنشان کرد که با شناسایی منازل آسیب دیده، بسیج در تلاش برای شست و شوی فرش و سایر لوازم قابل شست و شوی سیلزدگان است.

به گزارش ایسنا، طی روزهای اخیر شاهد اطلاعیه و اعلامیه‌هایی از سوی مردم و کسبه و فعالان اقتصادی در خصوص انجام خدمات مختلف نظیر شست و شوی فرش، تعمیر وسایل و ... سیلزدگان به صورت رایگان، در فضای مجازی و گروه‌های شناخته شده اجتماعی هستیم.
اتاق اصناف شیراز نیز از اعلام آمادگی صنف قالی شویی برای شست و شوی فرش شهروندان سیل زده به شکل رایگان خبر داده است.
همچنین اتاق بازرگانی فارس با راه اندازی کمپینی، اقدام به جمع آوری کمکهای نقدی و غیرنقدی مردم و نیک اندیشان به سیلزدگان سعدی کرده است.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

زایشگاه نوبنیاد بیمارستان جهرم آغاز به کار کرد

تصادف در جاده فراشبند - جم 7 کشته داشت

استاندار فارس: تخریب دولت در شرایط کنونی، بی اخلاقی است

مرگ پدر و پسر شیرازی در چادر مسافرتی

قتل پدر به دست پسر در فسا

حریق ساختمان 5 طبقه در شیراز 9 مصدوم برجا گذاشت

پزشکی قانونی خواستار جذب نیرو است

محله سعدی از گل و لای باقی مانده از سیل هرچه سریعتر پاکسازی شود

25 دستگاه مورد نیاز پزشکان قانونی در داخل کشور تولید شد

کاهش عوارض در شورای شهر شیراز تصویب شد

سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در استان فارس تدوین شد

کمک های نهادها و مردم جهرم به مناطق سیل زده ارسال شد

پیکر بانوی خیر حوزه سلامت در جهرم تشییع شد

فوتی حوادث رانندگی در شیراز 100 درصد کاهش دارد

احیای تالاب‌های فارس در کوتاه مدت ممکن نیست

هدف جشنواره گلستان‌خوانی اصلاح شیوه یادگیری مطالب است

وقوع حریق در پارکینگ یک آپارتمان در شیراز

شورای شیراز عوارض و بهای خدمات سال 98 را کاهش داد

نخستین جلسه دادگاه مدیران وقت نفت و گاز زاگرس جنوبی برگزار شد

رئیس پزشکی قانونی: نزاع در کشور 6 درصد رشد داشت

کودکان شهرستان جهرم آموزه های سلامت را نقاشی کردند

فوت 76 نفر در حوادث سیل کشور/ کاهش 2.7درصدی سقط جنین در سال 97

ارائه سه میلیون خدمات پزشکی قانونی در سال گذشته

اجرای آیین­ نامه مراقبت از معتادان منوط به همکاری همه جانبه است

کشاورزان ارسنجان از درناهای مهاجر میزبانی کردند

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز: خوردن ملخ بهداشتی نیست

فردی خود را در دفتر مشاور املاک در شهر جدید صدرا آتش زد

اعضای بدن نونهال جهرمی به بیماران نیازمند پیوند عضو اهدا شد

فارس به پوشش صد درصدی دسترسی آسان به خدمات سلامت نزدیک شده است

مبادله تفاهمنامه بین جهاددانشگاهی و دستگاه‌های اجرایی و علمی در فارس

رگبار و رعد و برق برای جنوب فارس پیش بینی می شود

زنان باردار بی بضاعت در سپیدان سبد غذایی هدیه گرفتند

اجرای بیش از 20 طرح در حوزه آسیب‌های اجتماعی دانش آموزی

تکذیب خرید و فروش ملخ در فارس از سوی معاون علوم پزشکی شیراز

توقیف 245 میلیارد کالای قاچاق طی یکماه در فارس/ افزایش 71 درصدی کشفیات

غرق شدن یک چوپان در فسا

اولین محموله کمک‌های فرهنگیان و دانش‌آموزان فارس برای سیلزدگان ارسال شد

مدیریت 27 مرکز رشد و پارک توسط جهاددانشگاهی در کشور

مراسم سالگرد ارتحال مرحوم آیت الله ایمانی در شیراز برگزار می شود

کمک های فرهنگیان فارس به مناطق سیل زده خوزستان ارسال شد

مردم آباده 20میلیارد ریال به سیل زدگان کشور کمک کردند

تصادف در فارس یک کشته و 16 مصدوم بر جای گذاشت

دادستان جهرم:متصرفین منابع طبیعی منتظر مجازات سخت باشند

هفته سلامت، فرصتی برای تثبیت مراقبت های اولیه بهداشتی است

مهربانی مردم در سیل شیراز به تصویر کشیده شد

عشایر فارس 50 هزار قرص نان محلی برای سیل زدگان پختند

گام چهارم اورژانس بیمارستان شهید فقیهی شیراز به بهره برداری رسید

مدیر کل کمیته امداد فارس:اعتبار اشتغالزایی این نهاد صد درصد افزایش یافته است

سیلاب در شهرستان فسا یک قربانی گرفت

رئیس دادگستری فارس: با سود مرکب بانکی برخورد می کنیم