پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

ای کاش مقالات

ای کاش

  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز - روزنامه عصر مردم در شماره 6598 روز چهارشنبه در یادداشتی با عنوان " ای کاش" اقدام اخیر امریکا درتحریم سپاه و گنجاندن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان های تروریستی را نکوهش کرد.
در بخشی از این نوشتار به قلم محمد عسلی صاحب امتیاز و مدیر مسوول این روزنامه آمده است: در شرایطی که تمامی مردم ستمدیده و قهرمان ایران در مقابل سیل ویرانگر ایستاده اند و از جان و مال هموطنان سیل زده حفاظت می کنند کسی که بارها در سخنرانی ها و نوشته هایش دم از یاری ملت ایران زده و مردم ما را تشویق به شورش و ستیزه علیه نظام و انقلاب اسلامی می کند حتی به صورت لفظی با مردم سیلزده ما اظهار همدردی نمی کند و در عوض سپاه مردمی ما را در لیست تروریستی قرار می دهد.
سپاهی که از آغاز ظهور تاکنون کمر به خدمت مردم بسته و در جنگ و ویرانی های ناشی از سیل و زلزله و بلایای طبیعی جان بر کف ایستاده و تمام خطرات را بر دل پذیرا شده است.
شهدای نام آور و گمنامی تقدیم انقلاب کرده و امنیت امروز ما مدیون مجاهدت ها و تلاش های اوست.
آری " اگر سپاه نبود، کشور هم نبود…" و آمریکا از همین قدرت وحشت دارد. قدرتی که توانست مقابل داعش، سلفی ها، وهابی ها و دیگر تروریست های تکفیری وحشت آفرین بایستد و ملت های سوریه، لبنان، عراق و یمن را نجات دهد.
تروریست هایی که با پول و جنگ افزارهای آمریکایی و حمایت های پیدا و پنهان آنها توانستند تا نزدیکی مرزهای میهن ما اردو بزنند و کشور و مردم ما را علناً تهدید کنند.
هیچ تعجبی ندارد که ترامپ دست به چنین اقدامی بزند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که رکن رکین نظام جمهوری اسلامی است در لیست تحریم قرار دهد زیرا سپاه اجازه نداده آمریکا به اهداف خود در سوریه، لبنان، عراق و یمن برسد و نه فقط موی دماغ آنان است بلکه مقابل تمامی قدرت و تجهیزات نظامی آنها سینه سپر کرده و آنها را به مبارزه طلبیده است.
امنیت کنونی مرزها و درون ایران قهرمان مدیون همین سپاهیان و بسیجیان جان برکف است.
وقتی آمریکا از تحریم های اولیه بر علیه جمهوری اسلامی و ملت ایران طرفی نبست، صدام را برای جنگی فرسایشی تشویق، تحریک و تجهیز کرد.
جنگ به نیروهای نظامی ما مصونیت بخشید و آنها را برای دفاع در مقابل دشمنان و متجاوزان کارآزموده و با تجربه کرد. تحریم ها هم علی رغم فشارهای اقتصادی و معیشتی که مردم ما را ظالمانه در شرایط سخت زندگی قرار داد زمینه تسلیم پذیری و سازش را فراهم نکرد.
40 سال مقاومت مردم و دولت ایران درس بزرگی به آمریکا داد که ایران عربستان نیست. ایران کشوری است با سوابق تمدن چند هزار ساله. جنگ های بسیاری را از سر گذرانده و شکست و پیروزی هایی را تجربه کرده اما هر متجاوزی را بموقع سر جایش نشانده و با تروریست ها جنگیده و در میان ملت های مسلمان محبوب و مورد احترام است و اجازه نداده اند آمریکایی ها و صهیونیست ها آب خوش از گلویشان پایین رود.
آمریکا که در جنگ با سوریه، عراق، افغانستان و یمن خود را شکست خورده و ناکام می داند و یکی از اهم دلایل آن را حضور نیروهای سپاهی در حمایت از ملت های مسلمان این کشورها می بیند طبیعی است که سپاه پاسداران را تروریستی اعلام کند و جای تعجب ندارد اگر جز این بود می باید تعجب کنیم. ترامپ جرأت و شجاعت جنگ نظامی ندارد.
ترامپ به واقع یک قمارباز حیله گر اقتصادی است که تمامی ارزش های انسانی و حقوق بشری را با پول و قدرت اقتصادی عوض می کند و حتی پایبند به قول خودش هم نیست چه رسد به قول های رؤسای جمهور قبل از خودش.
امروز بی آبروترین و کثیف ترین رئیس جمهور آمریکا در اذهان عمومی ملت های جهان همین ترامپ است این را رسانه های خودشان هم به کرات قلمی کرده اند.
اینان روی چنگیزها که از پلنگ تقاضای رقص می کردند را هم سپید کرده اند زیرا آنان شمشیرزنانی بودند که به قدرت نیروی بدنی و ساز و برگ های خود کشورها را فتح می کردند و دست به جنایت می زدند و جنگ رو در رو با مردمان داشتند. اما دولتمردان کنونی آمریکا که در رأس آنان امروز ترامپ قدرت نمایی می کند آنقدر خبیث و حقه بازند که علیرغم آن همه قدرت نظامی تن به نبرد روبرو نمی دهند و با تحریک متحدان فریب خورده خود جنگ های نیابتی را دامن می زنند و همانند انگلیسی ها جنگ مذهب علیه مذهب راه می اندازند و برادرکشی را تبلیغ و تشویق می کنند.
این است دیپلماسی دولتمردان آمریکا و متحدان آنها قسم ترامپ برای حمایت زبانی از مردم ایران که اخیراً آن هم کمرنگ شده چون مردم ما به آن توجه نکرده اند همانند همان قسم حضرت عباس و دم خروس است که اینک بیش از هر زمان دیگری آشکار شده است.
این عملکرد آمریکا، سپاه پاسداران را بیش از پیش در میان مردم و ملت های مسلمان محبوب می کند زیرا آمریکایی ها از هر کسی دفاع یا حمایت کنند، آنها را به تله تسلیم پذیری و سازش می اندازند و آبرویشان را می برند.
مشکل عمده ما همسایگان ترسو و تسلیم شده است که برای حفظ موقعیت خودشان تسلیم آمریکا شده اند. مشکل ما آمریکا نیست. مسلمان نماهای اشرافی دنیاطلب عربستانی است که چون شجاعت ایستادگی و قدرت نه گفتن ندارند، آمریکا را به پشت مرزهای ما آورده اند و از آنها حمایت و پشتیبانی می کنند. برعکس کشورهای اروپایی که همدل و هم بسته یکدیگرند و با اتحادشان اقتصاد جهان را در دست دارند.
ای کاش می توانستیم همانند اروپا یک اتحاد مسلمانی ایجاد کنیم. ای کاش همسایگان ما از باج خواهی ها و قلدری های آمریکا درس می گرفتند.
منبع : روزنامه عصر مردم
6113

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مساله

اردیبهشت شیراز؛ دلفریب و دلربا

سعدی شیراز یا شیراز سعدی

خاوران جلوه زیبای طبیعت/ همزیستی نخلستان ودرختان مرکبات را ببینید

مقدمات انتظار ظهور

بهترین جواب به آمریکا

شهرهای بی‌دفاع

پیامی که در سیل شیراز امیدبخش شد

نارسایی

مدرسه های سعدی، سیل را شکستند

ای کاش

سیل و یادآوری اهمیت سواد رسانه ای

می خنداند اما نمی خندد

چرا خرم دره جهنّم دره شد

آنچه را که نباید فراموش کنیم

موج اندوه و شکوه مهربانی در سیل شیراز

کازرون، نمادی از تاریخی کهن و طبیعتی چهار فصل

جلوه جدید گردشگری فارس در نوروز 98

دام هایی برای ثروت

نوروز، نماد زایش است نه مرگ جانداران در تنگ بلور

چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی تبدیل نکنید

عید آمد و ما قبا نداریم

اشکال در اشکال هندسی

نخستین واکنش `حامی` به حاشیه کنسرت شیراز

حیوان خانگی هم می‌تواند ناقل هاری باشد

میانبری کاذب تا پرده سینما

شهر صدرا بدون سامانه حمل و نقل؛ ترافیکش سهم شیراز

گنبد نمکی، جاذبه گردشگری بکر در جهرم

زمین را نگهبان باشیم

یادی از حمید برنا، خیّر سلامت و مدرسه‌ ساز جهرمی

شجاعانه به استقبال تغییرات برویم

`نه` به نگاه ویژه به زادگاه مدیران

زوج ها خوب شنیدن را یاد بگیرند/ لزوم پرهیز از ایده آل گرایی

آب پاکی 2 سرد‌‌‌ار روی د‌‌‌ست د‌‌‌لواپسان

دام های قاچاقچیان برای دامداران فارس

نورآباد ممسنی تکه‌ای از بهشت

قلعه تبر جهرم، تاریخی اما تک افتاده

داراب؛ شهرستان قصرها و آبشارها

چگونگی رفتار با کودکانی که مبتلا به صرع هستند

معماری سنتی هست چه نیازی به رومیان!

200 مقاله در ششمین کنفرانس سالیانه «انرژی پاک» ارائه می شود

تفاوت کنفرانس ورشو و کنفرانس گوادلپ

پاسدار امین

چشمه‌ای که برای پریشان جوشید/ باران حال تالاب را خوب می‌کند

نقص پلکانی

تلخ و شیرین های چهار دهه روزنامه نگاری

عناوین نخست مطبوعات 23 بهمن شیراز

نقش مردم فسا در پیروزی انقلاب اسلامی ایران

نگاه انقلاب به رفاه اجتماعی

مرور خاطرات انقلاب در شیراز با دو مبارز انقلابی