پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

نماینده ولی فقیه در فارس:

کسانیکه صبور و مقاوم نیستند از قطار انقلاب جا می‌مانند سياسي

کسانیکه صبور و مقاوم نیستند از قطار انقلاب جا می‌مانند

  بزرگنمايي:

پیام فارس - نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به مشکلات امروز تاکید کرد که کسانیکه اهل صبر و استقامت نباشند، از قطار انقلاب اسلامی جا خواهند ماند.
به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام که به مناسبت بزرگداشت هفته معلم در جمع مدیران و مسئولان آموزش و پرورش فارس سخن می‌گفت، یادآور شد که در خانواده‌ای که همه اعضای آن معلم بوده‌اند متولد و بزرگ شده است و خود نیز به نوعی یک معلم است.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در عین روحانی بودن شغلم معلمی است، تاکید کرد که جمع بین روحانیت و معلمی در جامعه ایران سابقه طولانی دارد و عموما نسل قبلی معلم‌های ما روحانیونی بودند که مکتبخانه داشتند و در بافت قدیم و سنتی ایران مکتبخانه‌ها به جای دبستان فعال بود.
وی با بیان اینکه زندگی معلمی را درک کرده و مشکلات، افتخارات و لذات زندگی معلمی برایش ملموس است، گفت: در همین فضایی که به عنوان معلم صحبت می‌کنم مسلما دردسرها و مشکلات معلمی یکی از دغدغه‌های امروزی است که هر چه به مسائل دیگر بپردازیم باز هم این مورد خود را نشان می دهد .
امام جمعه شیراز گفت: معمولا در وضعیت ‌ های اقتصادی مثل امروز، آنهایی که درآمد ثابت دارند آسیب می‌بینند و لطمه می‌خورند؛ امروز می دانیم این وضعیت به لحاظ معیشتی برای معلمان مشکل اما اینکه در این رابطه چه باید انجام دهیم مسئله ما است.
وی با بیان اینکه ما در یک تغییر و تحول اجتماعی و سیاسی و فرهنگی قرار گرفته‌ایم که شروع کننده آن بوده‌ایم، گفت: ما یک حرکت انقلابی را آغاز کردیم که اوج این حرکت سال 57 بود و به پیروزی هم رسیدیم؛ روزی که این حرکت را آغاز کردیم می‌دانستیم کار آسانی نیست.
امام جمعه شیراز تصریح کرد: آن روزها تکبیر لازم بود اما امروز فقط با تکبیر گفتن و شعار دادن، به وظیفه انقلابی بودن خود و مبارزه با استکبار عمل نکرده ایم، چرا که امروز با شعار نمی شود خیلی از مسائل را حل کرد؛ شاید آن روز در مقابل حکومت طاغوتی می خواستیم اظهار وجود کنیم و شعار می دادیم اما امروز باید برنامه و طرح داشته باشیم و به آن عمل کنیم و به نتیجه برسیم و این خیلی فاصله دارد با آن چیزی که قبلا می گفتیم .
وی با یادآوری اینکه در مسیر انقلاب عموما در نهادهای مختلف از نیروهای آموزش و پرورش استفاده شد و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی مرهون مجاهدت معلمان است، گفت: کسانیکه در انقلاب مورد اعتماد و به کار دولتی وارد بودند از قشر معلم ها بودند؛ پیش از انقلاب هم آدم‌های متدین و سالم معلم می شدند و همان ها بعد از انقلاب مسئولیت ها را قبول کردند چون به کار اداری آشنا بودند.
آیت الله دژکام با اشاره به پیام معلم‌ها به مناسبت شهادت شهید بهشتی و حادثه 7 تیر خطاب به امام(ره) مبنی براینکه "معتقدیم راه انقلاب از سنگلاخ می گذرد و اتوبانی نیست"، گفت: باورمان این باشد که اگر می خواهیم انقلابی باشیم یعنی می خواهیم از مسیرهایی برویم که سخت است و اتوبانی نیست. عبور از سنگلاخ زحمت و دردسرهای زیاد دارد و بار آن به روی دوش کسانی می افتد که معتقد به انقلاب هستند .

امام جمعه شیراز اضافه کرد: امروزه یا باید تفکر انقلاب اسلامی را کنار بگذاریم یا اگر می خواهیم آن را حفظ کنیم، که 40 سال است پای آن ایستاده ایم، باید معتقد باشیم، تا به جایی برسیم که ما هم جزو قدرت های دنیا رسمیت پیدا کنیم و در دنیا حرف برای گفتن داشته باشیم.
او با بیان اینکه در این مسیر فشارهای زیادی است که حل آن غیرممکن است مگر با عبور از مسیر سنگلاخ، تاکید کرد که ما برای این انقلاب بیش از 300 هزار شهید داده ایم و گفت: فشارهایی بر ما هست که تحمل آن آسان نیست.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه در چنین شرایطی و در دین اسلام با مفهومی تحت عنوان "صبر" مواجه می شویم، گفت: ماه رمضان هم ماه صبر است و صبر یعنی روزه؛ اگر توانستیم این صبر را نشان دهیم، نتیجه آن پیروزی خواهد بود، اما اگر نتوانستیم همین امروز باید باخت را قبول کنیم؛ بی صبرها در مسیر انقلاب باختند و غیر ممکن است پیروز شوند و کسانی که اهل صبر نباشند از قطار انقلاب جا می مانند.
او با طرح این سئوالات که آیا می‌توان بیخیال تربیت و پرورش فرزندان خود شد؟ و آیا ما باید عرصه انقلاب را به دلیل فشارهایی که روی قشر ما بیش از دیگران است، رها کنیم؟ گفت: در پاسخ به این سئوالات باید تصمیمی جدی گرفت.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه بحث تحریم و خروج از برجام را به اوج رساندند، تاکید کرد که در این مسیر پیروزی از آن صابرین خواهد بود، گفت: به نظر بنده می رسد نقطه آغاز که شما بودید و در نقطه پایان هم باید شما باشید. یعنی شما معلمان برای قسمت بزرگی از حرکت اسلامی را تعیین تکلیف می‌کنید؛ به دلیل اینکه اولا قشری وسیع و گسترده هستید و هیچ بخشی از دولت به این اندازه گستردگی ندارد، ثانیا ارتباطات وسیعی دارید.
او با بیان اینکه در وضعیت کنونی انتخاب با شما معلمان خواهد بود و نتیجه این انتخاب را در دنیا و آخرت خواهید دید، گفت: هیچکس نمی تواند به شما تحمیل کند که کدام طرف باشید و چه انتخابی داشته باشید، تشویق و تنبیه هست اما هیچکدام جلوی انتخاب شما را نمی تواند بگیرد.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه معلمان در یک امتحان بزرگ قرار دارند، گفت: قدرتمندان عالم هرچه توانسته اند بر سر ما فشار وارد کرده اند و بیشتر از این هم نمی توانند کاری انجام دهند، همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، ما شروع کننده جنگ نیستیم.
او با بیان اینکه امروز در یک پیچ تاریخی قرار داریم و باید از آن عبور کنیم، گفت: یا عبور کرده و پیروزمندانه و سربلند و قدرتمند دنیا تسلیم ایران و ایرانی می شود، یا خدایی نکرده باید بیخیال انقلاب شویم، که اینگونه نخواهد شد؛ ما در مشروطیت یا در جریان نهضت ملی قضیه را ول کردیم و حسرتش بر دلمان ماند .
امام جمعه شیراز با بیان اینکه امروز در معرض این آزمایش هستیم و آمریکایی ها هر کاری می کنند تا ما بیخیال انقلاب و نظام اسلامی شویم، نظام، کشور و انقلاب را در نقطه مهم تصمیم گیری دانست و گفت: دشمنان ما یک بار جنگ را آزموده اند و می دانند در جنگ مقابل ما موفق نمی شوند؛ در ادامه جنگ نیابتی را آغاز و داعش را رو کردند اما باز فهمیدند در جنگ مقابل ما غربی ها و حتی شرقی ها کم می آورند. آنها جنگ را تجربه کردند و نتیجه ای برای آنها نداشته است اما به جنگ اقتصادی امید بسته اند تا کوتاه بیاییم و اینگونه ما را شکست دهند. امروز طرف مقابل ما، چیزی به ما نمی دهد و فقط با تبلیغ به دنبال فریب است.
وی خاطرنشان کرد: احساس من این است که حتی رهبر معظم انقلاب روزی که فرمودند برجام را به عنوان یک تجربه انجام دهید، می خواستند ما در مقابل امتحان سنگین تر بعدی، تجربه و آمادگی بیشتری داشته باشیم، چون از ابتدا ایشان گفتند من نسبت به برجام خوشبین نیستم. قرارداد نوشتیم و آنها زیر پا گذاشتند و معلوم نیست دشمنان به وعده خود درست عمل کنند، چون شیطان هستند و عمل نمی کنند .

امام جمعه شیراز اضافه کرد: ما یا صبر را انتخاب و به خدا و پیامبر که در قرآن وعده پیروزی و اجر داده، اعتماد می کنیم، یا به شیطان اعتماد کرده و در دام او گرفتار می شویم.
او با بیان اینکه تصمیم گیری قشر معلم در سطح نظام تاثیر بسیار مهمی دارد، گفت: معلمان همانطور که در برهه‌های مهم انقلاب نقش آفرینی داشتند و دارند، امروز هم نقشی مهم بر عهده دارند؛ بچه‌ها و نوجوانان و جوانان که از بعد تفکر عقلانی ناورزیده هستند، با شما مواجه‌اند و حرف شما برای آنان ملاک است و اگر این جهت را تامین کنید، بقیه مسائل حل خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در فارس همچنین با یادآوری اینکه سند تحول را در جلسه مربیان صالحین بسیج به بحث گذاشته است، گفت: همه باید به هم کمک دهیم، هر چند اصل و اساس تربیت بر عهده آموزش و پرورش است و بقیه باید در مسیر ارتقا آن کمک دهند .
او با اشاره به لزوم همراهی و همکاری حوزه، دانشگاه و حرکت صالحین که اکثرا روحانیون هستند برای سامان یافتن بهتر سند تحول، گفت: باید حرکت کرد تا دشمنان اسلام متوجه شوند که روش تربیتی ما اسلامی، درست و مناسب و نتیجه بخش بوده است، باید با اجرای این سند اثبات شود که تربیت صحیح نسل‌ها با بهره گیری از آموزه‌های اسلامی امکانپذیر خواهد بود نه مدل‌هایی نظیر سند 2030.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ساخت و سازها اصولی و برمبنای الگویی واحد نیست

شیعه علی شدن نیازمند هدایت و جذبه الهی و همراهی فرد است

هنرمندان تئاتر خیابانی کودک از 11 استان کشور مهمان شیراز می‌شوند

دبیرخانه جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند کودک در شیراز آغاز به کار کرد

نخستین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند کودک شیراز پایان یافت

آرامش امروز مرهون فداکاری پاسداران و جانبازان است

باغ‌موزه دفاع‌مقدس شیراز و 2 دهه انتظار برای بهره‌برداری

انتقاد از آقازاده‌ها و دفترچه درمان در نشست صمیمی آزادگان با استاندار فارس

هزینه 250 میلیون دلاری برای طراحی صندوق پژو 206

غول تجاری سازی، سد راه شرکت های دانش بنیان فارس است

رسانه‌‎ها و خبرنگاران دغدغه‌های رهبری را فراموش نکنند

رای مردم بر نگاه حزبی ارجحیت دارد

دکتر امیر محبیان: «انحصار قدرت» از آفات نظام حزبی است

فجرسپاسی شیراز و فرصت های پیش رو برای بازگشت به لیگ برتر

نگاهی به تیم های فجر و قشقایی شیراز در آغاز لیگ دسته یک فوتبال

تکیه به باور

سامانه ای برای 6 نبرد

اس 300 ایرانی آماده تحویل به نیروهای مسلح شد

قیمت خودروهای پرفروش 98/05/23

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/05/23

زمان خروج و مقصد سالار آقاخان فاش شد

حجتی: ارزش تولیدات کشاورزی ایران بیش از 70 میلیارد دلار است

معاون استاندار فارس:‌ نگاه دولت به توسعه متوازن همه مناطق استان است

طرح‌هایی که وزیر جهادکشاورزی در غیاب خبرنگاران افتتاح کرد

توسعه کشت گلخانه‌ای راه‌حل کاهش مشکلات آبی کشور است

توسعه صنایع کوچک رمز گسترش فعالیت‌های اقتصادی است

انتقام خون شهید صارمی را به فاصله کوتاهی بعد از شهادتش گرفتیم

فرماندار شیراز: هواداران و مخالفان مهدی حاجتی، قانون را مطالبه کنند

تدارک فارس برای انتخابات پرشور در اسفند 98

معاون وزارت صمت بر توسعه صنایع مبتنی بر شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد

زنگ انتخابات در استان فارس به صدا درآمد

تمهیدات مسئولان فارس برای تضمین سلامت انتخابات آینده

استاندار فارس: صنایع کوچک رمز پیشرفت اقتصاد آینده است

ضرورت توسعه صنایع مبتنی بر شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های بومی

استاندار فارس: توسعه صنایع کوچک رمز گسترش فعالیت‌های اقتصادی در دهه‌های آینده است

استاندار فارس: خروجی فعالیت دستگاه‌ها تسهیل کار مردم باشد؛ نه گستردگی تشکیلات

مکان های تاریخی فارس افزون بر 1.8 میلیون بازدیدکننده داشت

ورود گردشگران خارجی به فارس 12 درصد افزایش یافت

افزایش بازدید گردشگران خارجی از اماکن تاریخی فارس

کمترین تورم مسکن در 5 منطقه‌ی جنوبی تهران

ارتش در استان فارس برای ساخت صحن مطهر امام حسین(ع) مشارکت می کند

استاندار فارس: ترویج فرهنگ غدیر، حرکت در مسیر تکامل جامعه است

ارتش جمهوری اسلامی در آمادگی صد درصدی قرار دارد

باید از ظرفیت خیران برای حل معضلات اجتماعی بهره گیریم

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: دولت متولی ورزش حر فه ای نیست

مدیرکل ورزش وجوانان فارس: به تیم های فجر و قشقایی شیراز کمک مالی شد

هواداران تیم فجرنگران نباشند خبرهای خوشی در راه است

کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی مهمترین اولویت دولت دوازدهم است/اختصاص 180 میلیارد ریال برای بهسازی مناطق حاشیه نشین قم

پنهان نکردن آسیب های اجتماعی رویکرد دولت تدبیر و امید است

معاون استاندار فارس:مشکلات حوزه اجتماعی با پنهان‌کاری حل نمی‌شود