پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

ابقای رئیس، نتیجه جلسه غیرعلنی شورای شهر شیراز بود اجتماعي

ابقای رئیس، نتیجه جلسه غیرعلنی شورای شهر شیراز بود

  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در پی حواشی جلسه نهم اردیبهشت ماه این شهر، روز شنبه جلسه ای غیرعلنی شکل دادند و به گفته سخنگوی شورا، اعضا طی این جلسه درباره ابقای رئیس شورا تا پایان دوره کنونی هیات رئیسه توافق کردند.
به گزارش ایرنا، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز چهارشنبه 18 اردیبهشت ماه نیز نشستی غیرعلنی داشتند که طی آن، ادامه مباحث به جلسه امروز شنبه موکول شده بود.
جلسه غیرعلنی امروز شنبه اعضای شورای شهر شیراز ساعت 8:30 صبح آغاز شد و در حالی که قرار بود دو ساعت به طول بیانجامد اما تا ساعت 12:30 ادامه داشت.
سخنگوی شورای شهر شیراز در پایان این جلسه چهار ساعته که پشت درهای بسته برگزار شد، به خبرنگار ایرنا گفت: اغلب اعضای شورا عذرخواهی رئیس این شورا را پذیرفتند و امیدواریم مردم و شهروندان شیرازی نیز بر وحدت و انسجام همیشگی تاکید داشته باشند و چنین تخلفات و اظهاراتی تکرار نشود.
نواب قائدی اضافه کرد: با توجه به اینکه مدت کوتاهی تا پایان دوره هیات رئیسه مانده، اعضای شورای شهر ترجیح دادند راهکارهای قانونی را دنبال نکنند و همین عذرخواهی را قبول کنند.
بحث بر سر تداوم ریاست شورای شهر شیراز پس از آن آغاز شد که دستغیب رئیس کنونی شورا 11 اردیبهشت ماه جاری هنگام بحث با مهدی حاجتی دیگر عضو این شورا اظهاراتی مطرح کرد که بعضی آن را توهین به قومیت های مختلف تلقی کردند.
** رئیس شورا: ختم به خیر شد
و اما رئیس شورای شهر شیراز روز شنبه بعد از خروج از جلسه غیرعلنی این شورا گفت: همه چیز ختم بخیر شد.
**عذرخواهی متفاوت!!
مهدی حاجتی عضو دیگر این شورا دومین نفری بود که از محل این جلسه غیرعلنی خارج شد.
حاجتی به خبرنگار ایرنا گفت: در ابتدای جلسه امروز رئیس شورای شهر شیراز مجددا عذرخواهی کرد که با عذرخواهی قبلی متفاوت و مورد قبول اغلب اعضا قرار گرفت.
وی افزود: در جلسه امروز ،نظر جمعی اعضا برای پرداختن به طرح دو فوریتی مبنی بر برکناری رئیس شورا نبود.
**مسیر بررسی منحرف شد
عضو دیگر شورای شهر شیراز گفت: در جلسه غیرعلنی رسمی امروز این شورا که در خصوص رسیدگی به تخلف و اظهارات ناسنجیده رئیس این شورا برگزار شد طرح دو فوریتی برکناری رئیس این شورا که هفت نفر از اعضا آن را امضاء کرده بودند بررسی نشد.
لیلی دودمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه برخی اعضای شورای شهر شیراز در این جلسه مسیر رسیدگی به موضوع اصلی را منحرف کردند و با وجودی که 10 بار در این جلسه اعلام کردم که طرح دوفوریتی که جلسه به این خاطر برگزار شده مورد بررسی قرار گیرد اما هیچ توجهی به این مساله نشد.
وی ادامه داد: از چهارشنبه هفته گذشته برنامه ریزی برای رسیدگی به این موضوع صورت گرفت و اعضا طرحی دوفوریتی تهیه و به امضای هفت نفر از اعضاء رساندند که رسیدگی به آن به جلسات غیرعلنی که امروز آخرین آن بود موکول شد.
وی اضافه کرد: دو جلسه غیرعلنی برای رسیدگی به طرح دو فوریتی برکناری رئیس شورای شهر شیراز به صورت غیرعلنی برگزار شد اما در هیچکدام از این جلسات در خصوص این موضوع تصمیم گیری جدی نشد و حتی رای گیری برای این طرح نیز انجام نگرفت.
دودمان اظهار داشت: اظهارات رئیس شورا که تنش هایی را به دنبال داشته کار اشتباهی بوده که از جانب وی سر زده است اما بعضی از اعضای این شورا در عمل اهمیتی برای این موضوع قائل نشدند.
عضو شورای شهر شیراز ادامه داد: رئیس شورای شهر شیراز یکبار در فضای مجازی و در روزهای گذشته نسبت به اظهارات اخیرش عذرخواهی کرده اما انتقاد کنونی من و تعدادی محدود دیگری از اعضای این شورا به نحوه مدیریت و فرآیند مدیریتی صحن شورا در مدت یکسال و نیم گذشته بوده به نحوی که رئیس این شورا در این مدت چندین بار از قشرهای مختلف نظیر خبرنگاران و اقوام و قومیت ها به دلیل توهین کردن به آنها عذرخواهی کرده و تخلفات وی نیز زیاد بوده است.
وی افزود: من به این رویه اعتراض دارم به گونه ای که رفتارهای خرد و ناسنجیده وی باعث رفتاری کلان شده که تبعات آن فردی نیست و شهروندان و اعضای شورای شهر را نیز در برگرفته است.
دودمان در ادامه گفت: در جلسه غیرعلنی امروز ،رئیس شورای شهر به مدت چهار ساعت این جلسه را به گونه ای مدیریت و همه اعضای شورا را کنترل کرد که طرح دو فوریتی که به خاطر آن این جلسه تشکیل شده بود، مطرح نشود.
وی اظهار داشت: نتیجه دیگری که می توان از این جلسه گرفت این است که هفت نفر از اعضا، طرح دو فوریتی رئیس شورای شهر را امضا کردند اما برای امضای خودشان هیچ ارزشی قائل نشدند.
وی با اشاره به منش والای مردم شیراز گفت: مردم ما با وجود اینکه اشتباهات زیادی در طول دوران های مختلف از سوی مسولان دیده و در مقابل آن عذرخواهی نشنیده اند قطعا با بزرگ منشی کسی که عذرخواهی کند خواهند پذیرفت و مشکلی از این بابت وجود ندارد اما از نظر من فرآیند مدیریت رئیس فعلی شورا در یکسال و نیم گذشته خوب و مناسب نبوده است وگرنه کسی با آقای دستغیب مشکل شخصی ندارد.
**حتی اخطار هم نگرفت
دودمان که در جمع خبرنگاران سخن می گفت، افزود: قانون به صراحت بر این مساله تاکید کرده که اگر یکی از اعضای شورا تخلفی مرتکب شود حداقل باید به وی یک اخطار داده شود اما این روال قانونی هم در مقابل اظهارات ناسنجیده رئیس شورای شهر شیراز طی نشد.
وی اضافه کرد: برای شورای پنجم شهر شیراز متاسفم که تصمیمات بیرونی و درونی آن کاملا متفاوت است.
**متن عذرخواهی رئیس شورا
در همین حال روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، متن عذرخواهی سید احمدرضا دستغیب رئیس این شورا را در اختیار خبرنگاران قرار داد که در آن آمده است: "اظهارات اینجانب در جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز مورخ چهارشنبه 11 اردیبهشت ماه 98 موجب رنجش شهروندان عزیز شیراز شد."
دستغیب افزوده است: "هیچ توضیح و توجیهی در مورد این اظهارات ندارم جز آنکه این اظهارات ناشی از جو ‌روانی حاکم بر جلسه بوده و‌ مطمئنا هیچ‌گاه چنین باوری نداشته و قائل به هیچ‌گونه مرزبندی بین اقشار مختلف جامعه نیستم. از این رو از همه شهروندان عزیز و همکاران محترمم در شورا عذرخواهی می‌کنم."
دستغیب در جلسه علنی 11 اردیبهشت ماه شورای شهر شیراز گفته بود: خدا را شکر که جهاد سازندگی چند پل ساخت تا برخی به شهر بیایند و ادعای شهرنشینی کنند.
بر اساس قانون، یکم شهریور 97 فعالیت سال دوم پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز شد و این دوره یکساله تا 31 مردادماه امسال ادامه دارد.
انتخابات سالانه هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز 25 شهریورماه 97 با حضور فرماندار و اعضای این شورا برگزار شد و رئیس و نایب رئیس این نهاد برای دومین سال در جایگاه های خود ابقا شدند.
در پنجاهمین نشست شورای اسلامی شهر شیراز، سید احمدرضا دستغیب با هشت رای به عنوان رئیس و ابراهیم صبوری با هفت رای به عنوان نایب رئیس در سمت های خود ابقا شدند.
9873 / 2027

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سن ازدواج در جوانان شاغل بالاتر است

بزرگترین مرکز اورژانس کشور در شیراز افتتاح می شود

عدم توجه شهرداری شیراز به مناسب سازی معابر برای معلولان

واژگونی اتوبوس در فارس 18 مصدوم به دنبال داشت

حفظ چارچوب بافت تاریخی در روند بهسازی مناطق فرسوده

دزدیدن تابلوهای راهنمایی و رانندگی جاده ها ، بازی با جان مردم

کمبود پزشک نداریم؛ توزیع عادلانه نیست

مصونیت قضایی اعضای شوراها با هدف افزایش سرمایه اجتماعی

توقیف خودروی 5 میلیارد تومانی در جهرم

انفجار کپسول گاز در جهرم 3 مصدوم بر جا گذاشت

جاساز 19 کیلو شیشه در باک سمند لو رفت

واژگونی پژو با 2 کشته و یک مجروح در فارس

برداشت اینترنتی غیرمجاز بیشترین جرم فضای مجازی است

قطعی آب و گاز در برخی مناطق شیراز

تنگ براق اقلید جذاب اما غرق کننده

بندی که حق انشعاب بر گردن درمانگاه سپیدان افکنده است

نصب و راه‌اندازی 68 دستگاه دوربین نظارت تصویری در تقاطعات و معابر

دستگیری کلاهبردار مامورنما در شیراز

اجرای طرح ساماندهی درختان کهنسال جنگلی استهبان

تصادفی دیگر در فسا، علت بیان نشد

بهره‌برداری از فاز نخست خط ٢ قطارشهری تا دهه فجر99

فضای چرخش رشوه در شهرداری ناامن می‌شود

برخورد قاطع تعزیرات حکومتی با کم فروشی نان در شیراز

تعطیلی 4 مرکز غیرمجاز طب سنتی در شیراز

محرومیت‌های مناطق عشایری استان فارس برطرف شود

تقویت ارزش‌های ملی و مذهبی دانش آموزان ضامن توسعه جامعه است

مادر شهید مسعود اصلاحی به فرزند شهیدش پیوست

اعضای شوراهای فارس: توزیع اعتبارات کاهش تصادف، در جاده تبعیض نباشد

توانمندسازی بدون مرز نابینایان در شیراز

افزایش 35 درصدی سهم دهیاری‌ها از اعتبارات عوارض سوخت

کشف بیش از 750 کیلوگرم فرآورده‎های گوشتی تاریخ گذشته در شیراز

اولین مدرسه غواصی فارس در شیراز راه‌اندازی می‌شود

معرفی هویت تاریخی شیراز با اجرای طرح زندیه

عملیات اجرایی پست 230 کیلوولت حسن آباد اقلید آغاز شد

اواخر تیر ثبت‌نام سرویس مدارس شیراز آغاز می‌شود

رفع مشکلات راه‌های فارس باید تسریع شود

شیراز برای مهاجرت معتادان متجاهر ناامن شود

قاچاقچی سوخت در جهرم سه میلیارد ریال جریمه شد

اوقات فراغت شیرازی‌ها با برنامه‌های فرهنگی پر می‌شود

زندگی زنان زندانی فارس زیر ذره‌بین معاون رئیس جمهور

دستگیری یک زن رمال در ممسنی

طرح باغ کتاب در دستور کار شورای شیراز

مسمومیت 3 نفر در استهبان بر اثر مصرف مشروبات الکلی

بدهی 60 میلیارد تومانی پل کابلی شیراز!

تب آب شیرین کن گرفته‌ایم

دریافت هرگونه وجهی هنگام ثبت‌نام غیرقانونی است

امکان توسعه تعاملات شیراز و مجارستان مهیا است

رگبار پراکنده در شرق فارس

سیری ناپذیری کولرها و مشکل کم آبی در شیراز

تدبیری که خسارت ناشی از انفجار سنگ دروازه قرآن را به صفر رساند