پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

نماینده ولی فقیه در فارس تاکید کرد:

بازگشت منافع درآمدهای مالیاتی به استان/ لزوم جلوگیری از فساد در صنعت سياسي

بازگشت منافع درآمدهای مالیاتی به استان/ لزوم جلوگیری از فساد در صنعت

  بزرگنمايي:

پیام فارس - نماینده ولی فقیه در استان فارس تاکید کرد که درآمدهای مالیاتی واحدهای تولیدی و صنعتی استان فارس باید به این استان بازگشته و در مسیر رفع نیازها و توسعه به کار گرفته شود.
به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس، آیت الله لطف الله دژکام در جلسه ستاد اجرایی اقتصاد مقاومتی استان فارس با اشاره به قرارداشتن در ایام شهادت حضرت علی(ع)، به فرمایشی از آن حضرت اشاره کرد که فرمودند: مال هر کس زیاد شد رئیس می شود؛ حواستان باشد دنیا روی قدرت می چرخد و تا قدرتمند نباشید هرچه حرف حساب بزنید کسی حرف حساب شما را گوش نمی دهد .
امام جمعه شیراز با بیان اینکه حقیقت امروز عالم را حضرت علی(ع) به خوبی تبیین کرده است، گفت: ما از طرفی باید توان نظامی خود را ارتقاء بخشیم و از جهتی نیز اگر می خواهیم حرف حق انقلاب اسلامی را به گوش جامعه بین الملل برسانیم، باید توان مالی و استقلال اقتصادی کشور را افزایش دهیم .
او خطاب به مسئولان حاضر در جلسه گفت: شما حضرت علی(ع) که در راس همه زهاد و ساده زیست های عالم هست را ببینید؛ در تولید ثروت برای جامعه اسلامی کوتاهی نکرد؛ طبیعتا اگر ما پیرو علی(ع) هستیم باید به این مسئله بپردازیم؛ تولید ثروت نه برای خوش گذرانی بلکه برای آن است که می‌خواهیم حرف حق نفوذ داشته باشد.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه امروزه در جلسات عموما دو جور مطلب می شنویم، گفت: اول آسیب شناسی مشکلات است که همه آن را بلد هستند و همه آسیب ها را می شناسیم.
وی ادامه داد: امروز همه می دانیم که بانک ها دارند به تولید و اقتصاد کشور ضربه می زنند؛ بنده نامه های ورودی نهاد رهبری در استان فارس را که تحلیل کردم در راس مشکلات مردم مسئله بانک ها است. حال برای حل مشکل باید چه کار کنیم؟ چرا در برخی از پرونده ها اجرای حکم چندین سال طول می کشد و گاهی به سرعت حکم اجرا می شود؟ اگر واحدهای تولیدی که بانک مصادره می کرد را در ادامه اداره می کردند خوب بود، اما چندین مرکز تولیدی هست که مصادره و کامل تعطیل شده است و خود بانک نیز هیچ سودی نمی برد.
امام جمعه شیراز ادامه داد: برخی مسائل در سطح کلان است و شاید ما نتوانیم ورود کنیم، اما باید در همین استان تدبیری شود؛ قضات محترم به خوبی می‌توانند در این زمینه نقش ایفا کنند تا ما به تعطیلی واحد تولیدی به هیچ وجه کمک ندهیم .
وی با طرح این سئوال که با کدام ادله منطقی واحد تولیدی که به واسطه فعالیت آن چندین نفر امرار معاش می کنند، تعطیل می‌شود؟ گفت: باید جلوی این مشکل را بیگیریم و مسلما در این راستا دستگاه قضایی می تواند نقش خوبی ایفا کند .
امام جمعه شیراز با اشاره به آمار ارائه شده و اینکه 65 درصد از تولیدکنندگان مالیات می پردازند، لزوم تسهیل فضا برای تولید کنندگان را یادآور شد و گفت: با توجه به کم شدن درآمد نفتی، اساس بودجه کشور بر درآمد مالیاتی قرار گرفته و از طرفی دولت به دنبال تسهیل کار است.
وی خاطرنشان کرد: قاعدتا باید این مطالبه به سمتی رفته و آن بخش از فعالان اقتصادی که مالیات پرداخت نمی‌کنند، را در بر گیرد؛ انجام این کار هم نیازمند ظرافت خاصی است، باید فکر کرد که چگونه می‌توان از فعالانی که فرار مالیاتی دارند، حقوق دولت را اخذ کرد و بعد از دریافت، مالیات را چگونه و کجا به مصرف رساند؟
آیت‌الله دژکام گفت: ظاهرا بسیاری از بنگاه‌های تولیدی فعال در فارس، دفتری در تهران دارند و همان جا مالیات می پردازند، در نتیجه مالیات پرداختی همان جا مصرف می شود؛ باید بررسی و راهکاری را پیدا کرد تا ما بتوانیم درآمدهای مالیاتی که زمینه خرج آن در استان هست را به استان برگردانیم.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه درآمد مالیاتی در سطح ملی نهایتا به توسعه کشور می‌انجامد، در عین حال گفت: این درآمد برای استان فارس خیلی تفاوت دارد، در اینجا مردم گرفتار هستند و از این جهت فارس لطمه های سنگینی خورده است .
نماینده ولی فقیه در فارس همچنین با تصریح اینکه بحث جنگ روانی دل خیلی ها را خالی کرده و مانع از ورود افراد به عرصه تولید می‌شود، گفت: این کار به عهده رسانه‌ها و طلبه‌هایی است که به عنوان مبلغ به نقاط مختلف اعزام می شوند؛ اگر بدون اطلاع رسانی کافی و درست، فقط از نظام حمایت شود، نتیجه نمی گیریم؛ باید آموزش دهیم و کار مفصلی در زمینه جنگ روانی داریم .
او، فساد اقتصادی را یک مسئله بسیار مهم دانست و با بیان اینکه اطلاع دارد در جاهایی مبتلا به فساد سنگینی هستیم، گفت: بنده در زمینه برخی صنایع استان فارس گزارش‌های مفصلی داشته‌ام و نگران هستم .
امام جمعه شیراز با تصریح اینکه حق مردم در برخی شهرک های صنعتی استان ضایع شده است، گفت: امکانات شهرک‌های صنعتی، شخصی نیست، برای این است که مردم تولید کنند.
آیت الله دژکام اضافه کرد: در تعاونی‌ها و شهرک‌های صنعتی اگر تخلف مالی و سوء استفاده از امکانات بیت المال حادث شده، باید قوه قضاییه به صورت جدی ورود کند؛ این مطالبه رهبر معظم انقلاب است که تصریحا فرموده‌اند کسی که فساد مالی دارد جایی در نظام اداری ندارد و باید با مفسد محکم برخورد کرد .
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: عمده شهرک‌های صنعتی فارس کم و بیش به این موضوع مبتلا هستند؛ راه حل آن باید پیدا شود و دستگاه قضایی از این جهت باید خود را به روز کند؛ دستگاه قضایی اگر نتواند مچ خلافکار را بگیرد و با او برخورد کند مشکلات بیشتر خواهد شد؛ از طرفی همیشه پیچش قضیه در استان فارس نسبت به دیگر استان‌ها بیشتر بوده است و طبیعتا کار بیشتری را می‌طلبد.
امام جمعه شیراز با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری در حکم وی، آموزش اندیشه و عمل انقلابی مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: به نظر بنده این امر رهبری برای این است که در استان فارس در این مورد گیرهایی داریم که بیشتر از جاهای دیگر است .
او با تصریح اینکه به خدمتی که دستگاه قضایی می تواند در عرصه‌های مختلف انجام دهد شک نکنید، گفت: اگر محکم پای کار این مسئله بایستد، که الحمدالله ایستاده است، باعث می شود در خیلی موارد که فساد ورود کرده و به اقتصاد ما ضربه زده، جلوگیری کنیم .
امام جمعه شیراز با بیان اینکه امکان ورود به مباحث ملی نیز وجود دارد، خطاب به حاضران در جلسه گفت: در باب بدهکاران مهریه، استان فارس 2 ماه زودتر از کشور وارد شد و بعد از آن پیشنهاد استان فارس به کشور ابلاغ شد؛ بنده مطمئن هستم اگر در کار توجیه قوی کارشناسی داشته باشید و به نوعی کار تبلیغاتی و رسانه‌ای را انجام دهید زود تاثیر می‌گذارد و به نتیجه خوبی خواهیم رسید.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

طلب 4100 میلیارد تومانی شهرداری از دستگاه‌ها در کانون بحث شورای شهر شیراز

پرده‌برداری همزمان از درب 100 میلیونی و فشارها به شهرداری در شورای شهر شیراز

عشایر به دنبال نگهداری یا خرید سلاح غیرمجاز نباشند

برنامه‌ریزی بنیاد برکت برای ایجاد 4800 شغل در استان فارس

هفته دفاع مقدس با برنامه‌های فرهنگی و محرومیت‌زدایی در شیراز

هفته دفاع مقدس شیراز، با برنامه‌های فرهنگی و محرومیت‌زدایی

دفاع مقدس موضوعی فراجناحی و فرادستگاهی است

فعالیت های خیران موازی کاری نباشد

شیراز میزبان نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق شد

نمایشگاه تخصصی صنعت برق، آب و تاسیسات آب و فاضلاب در شیراز گشایش یافت

معاون وزیر کشور: سند پیشران توسعه فارس رونمایی می‌شود

مدیرعامل باشگاه قشقایی: مشکل مالی منجر به جدایی سرمربی تیم شد

ارزش‌های اسلامی در رفتار مدیران مشهود باشد

تسریع در تکمیل پروژه‌های گازرسانی شهر و روستاهای شیراز

معاون وزیر کشور وضعیت اقتصادی لارستان را بررسی می کند

معاون استاندار فارس:‌ از دیدگاه همه گروه‌ها برای حل مشکل مردم استفاده شود

افزایش مراکز بهداشتی و درمانی در دستور کار است

جهانگیری چند طرح اورژانس پیش بیمارستانی را افتتاح کرد

تعطیلی پنج‌شنبه‌ها گامی در جهت رونق گردشگری

معاون وزیر کشور از طرح‌های 10 شهرستان فارس بازدید می‌کند

دانشگاه شیراز:‌ استقرار اورژانس در دانشکده کشاورزی مطالبه بحق دانشجویان است

قشقایی و فجرسپاسی در شهرآورد شیرازی‌ها به مصاف هم می‌روند

فجر سپاسی صدرنشین لیگ دسته یک فوتبال شد

مبارزه با زمین‌خواری با جدیت بیشتری دنبال می‌شود

42 باند تهیه و توزیع موادمخدر در دام پلیس فارس افتادند

حوادث جاده‌ای در فارس چهار کشته داشت

آتش‌سوزی ارتفاعات سعدیه شیراز مهار شد

آتش سوزی ارتفاعات کازرون و کهمره سرخی شیراز مهار شد

متهمان شرکت هرمی فایننشیال در شیراز پای میز محاکمه نشستند

بی‌توجهی گردشگران، پارک کوهستانی دراک شیراز را به آتش کشید

مراکز فرهنگی با آموزش از آسیب‌های‌ فضای مجازی جلوگیری کنند

استاندار فارس:‌ سرگردان‌کردن مردم در ادارات مصداق منکر است

قیمت آپارتمان‌ های 70 تا 100 متری در تهران

معاون پیشین فرمانداری شیراز سکاندار فرمانداری آباده شد

حقوق معلم - دکترها و پرسش‌های فرارو

سازه های شیراز با هویت ایرانی و اسلامی این شهر مغایرت دارد

انصراف رئیس سابق شورای شهر شیراز از برخی مسئولیت‌ها

امام جمعه شیراز: در فضای علمی درباره مسائل شهرها تصمیم‌گیری شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/06/23

تقسیمات کشوری،‌ میوه ممنوعه در تبلیغات انتخاباتی

حق آلایندگی عسلویه را به جایی می‌دهند که حقش نیست

ایران و روسیه به دنبال جایگزین سوئیفت

احکام قضایی مفسدان اقتصادی گلستان صادر شد

دادستان شیراز : بازگرداندن شهردار اسبق صدرا از طریق اینترپل دنبال می‌شود

احکام اولیه متهمان پرونده شهرداری و شورای مرودشت صادر شد

دشمنان می‌خواهند مسایل حاشیه‌ای در جامعه ما مسئله اصلی باشد

امام جمعه شیراز: مخالفان شفاف سازی از عدم شفافیت سود می برند

ایثار و انصاف نشانه‌های ایمان است/ جای مسائل حاشیه‌ای و اصلی نباید عوض شود.

امسال ایجاد 119 کیلومتر کمربند حفاظتی برنامه ریزی شد

ایجاد 25 کیلومتر کمربند سبز حفاظتی در همدان