پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

نماینده ولی فقیه در فارس تاکید کرد:

بازگشت منافع درآمدهای مالیاتی به استان/ لزوم جلوگیری از فساد در صنعت سياسي

بازگشت منافع درآمدهای مالیاتی به استان/ لزوم جلوگیری از فساد در صنعت

  بزرگنمايي:

پیام فارس - نماینده ولی فقیه در استان فارس تاکید کرد که درآمدهای مالیاتی واحدهای تولیدی و صنعتی استان فارس باید به این استان بازگشته و در مسیر رفع نیازها و توسعه به کار گرفته شود.
به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس، آیت الله لطف الله دژکام در جلسه ستاد اجرایی اقتصاد مقاومتی استان فارس با اشاره به قرارداشتن در ایام شهادت حضرت علی(ع)، به فرمایشی از آن حضرت اشاره کرد که فرمودند: مال هر کس زیاد شد رئیس می شود؛ حواستان باشد دنیا روی قدرت می چرخد و تا قدرتمند نباشید هرچه حرف حساب بزنید کسی حرف حساب شما را گوش نمی دهد .
امام جمعه شیراز با بیان اینکه حقیقت امروز عالم را حضرت علی(ع) به خوبی تبیین کرده است، گفت: ما از طرفی باید توان نظامی خود را ارتقاء بخشیم و از جهتی نیز اگر می خواهیم حرف حق انقلاب اسلامی را به گوش جامعه بین الملل برسانیم، باید توان مالی و استقلال اقتصادی کشور را افزایش دهیم .
او خطاب به مسئولان حاضر در جلسه گفت: شما حضرت علی(ع) که در راس همه زهاد و ساده زیست های عالم هست را ببینید؛ در تولید ثروت برای جامعه اسلامی کوتاهی نکرد؛ طبیعتا اگر ما پیرو علی(ع) هستیم باید به این مسئله بپردازیم؛ تولید ثروت نه برای خوش گذرانی بلکه برای آن است که می‌خواهیم حرف حق نفوذ داشته باشد.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه امروزه در جلسات عموما دو جور مطلب می شنویم، گفت: اول آسیب شناسی مشکلات است که همه آن را بلد هستند و همه آسیب ها را می شناسیم.
وی ادامه داد: امروز همه می دانیم که بانک ها دارند به تولید و اقتصاد کشور ضربه می زنند؛ بنده نامه های ورودی نهاد رهبری در استان فارس را که تحلیل کردم در راس مشکلات مردم مسئله بانک ها است. حال برای حل مشکل باید چه کار کنیم؟ چرا در برخی از پرونده ها اجرای حکم چندین سال طول می کشد و گاهی به سرعت حکم اجرا می شود؟ اگر واحدهای تولیدی که بانک مصادره می کرد را در ادامه اداره می کردند خوب بود، اما چندین مرکز تولیدی هست که مصادره و کامل تعطیل شده است و خود بانک نیز هیچ سودی نمی برد.
امام جمعه شیراز ادامه داد: برخی مسائل در سطح کلان است و شاید ما نتوانیم ورود کنیم، اما باید در همین استان تدبیری شود؛ قضات محترم به خوبی می‌توانند در این زمینه نقش ایفا کنند تا ما به تعطیلی واحد تولیدی به هیچ وجه کمک ندهیم .
وی با طرح این سئوال که با کدام ادله منطقی واحد تولیدی که به واسطه فعالیت آن چندین نفر امرار معاش می کنند، تعطیل می‌شود؟ گفت: باید جلوی این مشکل را بیگیریم و مسلما در این راستا دستگاه قضایی می تواند نقش خوبی ایفا کند .
امام جمعه شیراز با اشاره به آمار ارائه شده و اینکه 65 درصد از تولیدکنندگان مالیات می پردازند، لزوم تسهیل فضا برای تولید کنندگان را یادآور شد و گفت: با توجه به کم شدن درآمد نفتی، اساس بودجه کشور بر درآمد مالیاتی قرار گرفته و از طرفی دولت به دنبال تسهیل کار است.
وی خاطرنشان کرد: قاعدتا باید این مطالبه به سمتی رفته و آن بخش از فعالان اقتصادی که مالیات پرداخت نمی‌کنند، را در بر گیرد؛ انجام این کار هم نیازمند ظرافت خاصی است، باید فکر کرد که چگونه می‌توان از فعالانی که فرار مالیاتی دارند، حقوق دولت را اخذ کرد و بعد از دریافت، مالیات را چگونه و کجا به مصرف رساند؟
آیت‌الله دژکام گفت: ظاهرا بسیاری از بنگاه‌های تولیدی فعال در فارس، دفتری در تهران دارند و همان جا مالیات می پردازند، در نتیجه مالیات پرداختی همان جا مصرف می شود؛ باید بررسی و راهکاری را پیدا کرد تا ما بتوانیم درآمدهای مالیاتی که زمینه خرج آن در استان هست را به استان برگردانیم.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه درآمد مالیاتی در سطح ملی نهایتا به توسعه کشور می‌انجامد، در عین حال گفت: این درآمد برای استان فارس خیلی تفاوت دارد، در اینجا مردم گرفتار هستند و از این جهت فارس لطمه های سنگینی خورده است .
نماینده ولی فقیه در فارس همچنین با تصریح اینکه بحث جنگ روانی دل خیلی ها را خالی کرده و مانع از ورود افراد به عرصه تولید می‌شود، گفت: این کار به عهده رسانه‌ها و طلبه‌هایی است که به عنوان مبلغ به نقاط مختلف اعزام می شوند؛ اگر بدون اطلاع رسانی کافی و درست، فقط از نظام حمایت شود، نتیجه نمی گیریم؛ باید آموزش دهیم و کار مفصلی در زمینه جنگ روانی داریم .
او، فساد اقتصادی را یک مسئله بسیار مهم دانست و با بیان اینکه اطلاع دارد در جاهایی مبتلا به فساد سنگینی هستیم، گفت: بنده در زمینه برخی صنایع استان فارس گزارش‌های مفصلی داشته‌ام و نگران هستم .
امام جمعه شیراز با تصریح اینکه حق مردم در برخی شهرک های صنعتی استان ضایع شده است، گفت: امکانات شهرک‌های صنعتی، شخصی نیست، برای این است که مردم تولید کنند.
آیت الله دژکام اضافه کرد: در تعاونی‌ها و شهرک‌های صنعتی اگر تخلف مالی و سوء استفاده از امکانات بیت المال حادث شده، باید قوه قضاییه به صورت جدی ورود کند؛ این مطالبه رهبر معظم انقلاب است که تصریحا فرموده‌اند کسی که فساد مالی دارد جایی در نظام اداری ندارد و باید با مفسد محکم برخورد کرد .
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: عمده شهرک‌های صنعتی فارس کم و بیش به این موضوع مبتلا هستند؛ راه حل آن باید پیدا شود و دستگاه قضایی از این جهت باید خود را به روز کند؛ دستگاه قضایی اگر نتواند مچ خلافکار را بگیرد و با او برخورد کند مشکلات بیشتر خواهد شد؛ از طرفی همیشه پیچش قضیه در استان فارس نسبت به دیگر استان‌ها بیشتر بوده است و طبیعتا کار بیشتری را می‌طلبد.
امام جمعه شیراز با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری در حکم وی، آموزش اندیشه و عمل انقلابی مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: به نظر بنده این امر رهبری برای این است که در استان فارس در این مورد گیرهایی داریم که بیشتر از جاهای دیگر است .
او با تصریح اینکه به خدمتی که دستگاه قضایی می تواند در عرصه‌های مختلف انجام دهد شک نکنید، گفت: اگر محکم پای کار این مسئله بایستد، که الحمدالله ایستاده است، باعث می شود در خیلی موارد که فساد ورود کرده و به اقتصاد ما ضربه زده، جلوگیری کنیم .
امام جمعه شیراز با بیان اینکه امکان ورود به مباحث ملی نیز وجود دارد، خطاب به حاضران در جلسه گفت: در باب بدهکاران مهریه، استان فارس 2 ماه زودتر از کشور وارد شد و بعد از آن پیشنهاد استان فارس به کشور ابلاغ شد؛ بنده مطمئن هستم اگر در کار توجیه قوی کارشناسی داشته باشید و به نوعی کار تبلیغاتی و رسانه‌ای را انجام دهید زود تاثیر می‌گذارد و به نتیجه خوبی خواهیم رسید.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فرماندار ممسنی:اهالی فرهنگ و هنر برای انتخابات بی حاشیه راهکار دهند

چهار نمایشگاه در حوزه های آموزش، اوقات فراغت و مادر و کودک در شیراز گشایش یافت

سه طرح بهداشت و درمان امسال در کازرون به بهره برداری می رسد

شهرداری بیشترین سهم را در سیلاب اخیر شیراز داشت

سهم دستگاه ها از سیلاب شیراز مشخص شد

شیراز میزبان رقابت های دو نیمه ماراتن کشور شد

بی اعتنایی به اخطارها، هشت واحد صنفی شیراز را تعطیل کرد

فیلم جزئیات انهدام بزرگترین شبکه جهانی جاسوسی آمریکا توسط ایران

استاندار فارس از طرح های شاخص شهری شیراز بازدید کرد

بی اعتنایی به اخطارها ، تعطیلی هشت واحد صنفی غیر بهداشتی در شیراز را به همراه داشت

معاون سازمان میراث فرهنگی: تپه 8 هزار ساله «قرچک» باید حفظ شود

سومین معاونت در ساختار فرمانداری کازرون شکل گرفت

12 سند همکاری اقتصادی و تجاری ایران و روسیه امضا شد

فرصت های تجاری ایران، قطر و عمان در تهران بررسی شد

وزیر نیرو :ایران نگاه راهبردی به همکاری اقتصادی با همسایگان دارد

یک هکتار از منابع طبیعی بخش خفر جهرم در آتش سوخت

قانون مداری، سرلوحه کار مجریان انتخابات در فارس خواهد بود

فسا به هدف گذاری پویش ملی کنترل فشارخون رسید

امام جمعه کازرون با قید بومی بودن انتخاب می شود

عنایتی، سرمربی تیم فوتبال قشقایی شیراز شد

ورزشکار شیرازی راهی رقابت های ژیمناستیک آسیا شد

نیروگاه برق آبی امیرکبیر تهران پس از 51 سال وارد مدار شد

چالش اصلی بازسازی مناطق سیل زده خوزستان، نبود هماهنگی است

یک دهنه غار در زیر شهر «برزک» کاشان کشف شد

احیای فعالیت های صنعتی یک اولویت برای فارس است

مستاجران هم وام می‌گیرند

از تولید 4برابری اورانیوم تا زندگی در مناطق ممنوعه

تراز دریاچه ارومیه به حدود 1272 متر رسید

توران ، باغبان ایران

دستگاه های مختلف در جریان سیلاب شیراز مقصرند

فارس سهم 10 درصدی در تامین سبد غذایی کشور دارد

80 روز تردد رایگان در تهران

دستگاه های مختلفی در جریان سیلاب شیراز مقصرند

دوئل ترامپ با سناتورها

گام های شیراز برای پیوستن به شهرهای دوستدار کودک در جهان

مبارزه با ملخ در 14 شهرستان فارس ادامه دارد

مدیرعامل راه آهن: حمل و نقل ریلی کشور سال 98 توسعه می یابد

احیا و به روز رسانی فعالیت های صنعتی یک اولویت برای فارس است

رییس پلیس پایتخت: در ایجاد امنیت اخلاقی کوتاه نمی آییم

چهار ورزشکار شیرازی به اردوی استعداد های برتر کاراته کشور دعوت شدند

ملاک انتصاب مدیران قومیت نیست

معاون استاندار فارس: تصاویر منتسب به تجمع اعتراضی کازرون قدیمی است

سرمربی تیم فوتسال ایران: مهمترین بازی این مرحله را پیروز شدیم

موسوی مصدوم شد

سرمربی تیم فوستال ایران: مهمترین بازی این مرحله را پیروز شدیم

داورزنی: باید برای ارومیه به جای ورزشگاه فوتبال، سالن والیبال بسازیم

آتش‌سوزی به قدمگاه جهرم صدمه‌ای نزد

غفور امتیازآورترین بازیکن مسابقه ایران و روسیه شد

حضور آینده سازان والیبال ارومیه پای تلویزیون های شهری

دانشگاه های شیراز و بوخوم آلمان تفاهم نامه همکاری امضا کردند