پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

استاندار فارس:

اعتبار مورد نیاز برای احیای تالاب های فارس تخصیص داده شود سياسي

اعتبار مورد نیاز برای احیای تالاب های فارس تخصیص داده شود

  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- استاندار فارس گفت: با توجه به اینکه طرح احیای تالاب‌های استان در دست تهیه است از سازمان محیط زیست انتظار داریم اعتبار مورد نیاز در این زمینه تخصیص داده شود.

عنایت الله رحیمی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای کشاورزی استان فارس که با حضور اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و معاونان وزرای نیرو و جهاد کشاورزی و معاون سازمان حفاظت از محیط زیست برگزار شد افزود: در دو هفته گذشته نشست‌هایی با وزرای جهاد کشاورزی، نیرو و کشور و روسای سازمان‌های برنامه و بودجه و محیط زیست داشتم که این نشست ها بسیار مطلوب و موثر بود.
وی ادامه داد: استان فارس به رغم داشتن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های زیاد در حوزه‌های مختلف با مشکلات و محدودیت هایی مواجه است.
استاندار فارس گفت: برای حل مسائل و مشکلات حوزه های کشاورزی و آب کمیته‌ای مرکب از معاون هماهنگی امور اقتصادی و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس تشکیل شده و مدیران سازمان های جهاد کشاورزی، محیط زیست و آب استان را مکلف می‌کنیم کمیته ای را تشکیل و تا دو هفته آینده مسائل را پیگیری و راهکارهای لازم را ارائه دهند.
رحیمی با اشاره به اقدامات وزارت نیرو در استان فارس گفت: این وزارتخانه بیش از 6 هزار میلیارد تومان پروژه حوزه آب در استان در دست اجرا دارد که از وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه و کمیسیونی که آب و کشاورزی مجلس شورای اسلامی انتظار داریم مساعدت در خصوص سدهای در حال احداث استان فارس داشته باشند تا زودتر بتوانیم این پروژه‌ها را به بهره‌برداری برسانیم.
وی ادامه داد: از شرایط حاکم بر کشور و تحریم ها آگاه هستیم اما بر مبنای مقدور ها درخواست داریم برای پروژه های بالای 70 درصد پیشرفت اعتبار لازم تخصیص داده شود تا این پروژه ها هرچه سریع تر نهایی شود.
استاندار فارس بیان کرد: سد هایقر در استان فارس 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که انتظار داریم اعتبارات لازم به آن اختصاص یابد تا هر چه سریعتر افتتاح شود.
رحیمی افزود: سد نرگسی نیز در سال گذشته و امسال همه تخصیص های لازم را دریافت کرده و پیمانکار هیچ مطالبات ای ندارد اما برای پیشبرد کار نیاز است اعتبار بیشتری به این سد تخصیص داده شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر سد کوار بیش از 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که اگر منابع لازم حاصل شود در تکمیل این پروژه موثر خواهد بود.
استاندار فارس با بیان اینکه دولت مصمم است پروژه های بالای 70 درصد پیشرفت به نتیجه برسد گفت: پروژه آبرسانی خط دوم درودزن به شیراز رو به اتمام است و پروژه آب رسانی رودبال به داراب، فسا، استهبان و زرین دشت نیز در حال انجام است.
رحیمی افزود: دولت تلاش لازم را در مباحث مرتبط با حوزه آب داشته است البته این به آن معنی نیست که هیچ مشکلی در ارتباط با آب در استان نداریم، تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم و باید تلاش خود را مضاعف کنیم.
وی ادامه داد: در دولت یازدهم و دوازدهم تلاش‌های خوبی در حوزه کشاورزی و آب صورت گرفته است که با کمک اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی می توانیم گام های بلندتری نیز برداریم.
استاندار فارس گفت: در بحث گلخانه ها ستاد ویژه‌ای در استان فارس تشکیل دادیم که این ستاد می‌تواند اثرگذار باشد.
رحیمی همچنین به صدور مجوزهای بدون نام اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از 200 مجوز بدون نام در استان فارس صادر شده است که این مجوزها می‌تواند سرمایه‌گذار را از پیچ و خم های مباحث اداری خارج کند.
وی در ادامه به بحث مبارزه با آفت در استان فارس به خصوص مبارزه با ملخ‌ها اشاره کرد و افزود: در این زمینه تمام فرمانداران، بخشداران، شهرداران و دهیاران را بسیج کرده‌ایم و اقدامات خوبی صورت گرفته که تاکنون 30 هزار هکتار آفت زدایی شده و این روند ادامه دارد.
استاندار فارس از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس خواست استان فارس در زمینه تخصیص اعتبارات خشکسالی نگاه ویژه ای داشته باشند و خاطر نشان کرد: سرمازدگی هزار و 500 میلیارد تومان و سیل بیش از 300 میلیارد تومان خسارت به مزارع و باغهای استان فارس وارد کرده که نیاز به جبران خسارت است.
رحیمی اظهار کرد: در حوزه منابع طبیعی سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای با سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور به مبلغ 57 میلیارد تومان داشتیم که قسمتی از این اعتبارات تخصیص پیدا کرد و کارهای خوبی در حوزه آبخوانداری و آبخیزداری صورت گرفته است و امروز نیز پیش‌نویس تفاهم‌نامه دیگری با این سازمان به میزان 67 میلیارد تومن امضا کردیم که امیدواریم تامین اعتبار شود.
وی از وزارت نیرو خواست بحث خاموشی در مزارع کشاورزی را کمتر کند و افزود: در جنوب استان محصولات زراعی برداشت شده اما در سایر مواد به خصوص در قسمت‌های شمالی هنوز زمان زیادی مانده تا محصولات کشاورزی برداشت شود بنابراین نیاز به مصرف آب دارند لذا اگر وزارت نیرو خاموشی را کمتر کند و تدابیری در این زمینه بیندیشد قسمتی از مشکلات کشاورزان حل می شود که وزیر نیرو در این زمینه قول مساعد داده است.
استاندار فارس در ادامه محیط زیست را دارای اهمیت دانست و با اشاره به بحث حفاری محیط زیست گفت: در حال حاضر آمادگی آزادسازی حفاری محیط زیست را در پایین دست سد درودزن داریم اما اینکه بتوانیم حفاظت کنیم تا به دریاچه و تالاب برسد جای تهدید است زمانی باید آزاد شود که مشتری برای برداشت آن به جز طلا وجود نداشته باشد.
رحیمی افزود: از محیط زیست می‌خواهیم همانطور که طرح احیای تالاب‌ها در دست تهیه است و در واقع تشکیلات و مورد نظر هم در این زمینه ایجاد شده اعتبارات مورد نیاز را تخصیص دهد.
احمدعلی کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که به استان فارس لقب قله داده است گفت: بر اساس این فرمایش رهبر معظم انقلاب انتظار این است که استان فارس در همه حوزه‌ها در قله باشد.
وی افزود: انتظار این است که استان فارس با داشته هایش یک راهبرد خوب برای توسعه کشاورزی کشور ارائه دهد.
کیخا ادامه داد: سطح کشاورزی استان فارس جلوتر از دیگر استان‌های کشور است اما انتظار از این استان بیش از آن است.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس همچنین با اشاره به بازدید اعضای این کمیسیون از بخش‌های مختلف کشاورزی در شهرستان‌های مختلف استان فارس گفت: این کمیسیون آماده است تا برای حل مسائل و مشکلات استان جلسه‌ای را با حضور رئیس مجلس و مجمع نمایندگان و وزیران مرتبط برگزار کند.
9254 /‏1876‬

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

96 درصد واکسن های دامی تولید داخل است

100 میلیارد تومان به توسعه زغال سنگ کرمان تخصیص یافت

ساخت پست 230 کیلو ولت بروجرد آغاز شد

ملت ایران؛مظلوم اما مقتدر

عضو هیات رئیسه خانه مطبوعات فارس: حمایت از مطبوعات کمتر شده است

سرنخ اصلی آسیب های اجتماعی مصرف مواد مخدر است

پهپاد آمریکایی با هماهنگی نیروهای مسلح ساقط شد

احیای عزای امام صادق، احیای امر آل محمد است

بهره برداری از شبکه فاضلاب بروجرد با حضور وزیر نیرو

بلیت الکترونیکی حواشی فوتبال را رفع می کند

زنگنه جلوی قرارداد برانکو با پرسپولیس را گرفت

شفافیت در دستور کار ادارات قرار گیرد

همه علیه خشونت

مدیری که حوصله خدمت در شرایط تحریم ندارد برود

بیش از هزار روستای فارس با مشکل آب مواجه است

24 ساعت با ایرنا 31

ادامه بازداشت فعالان محیط زیست ناامیدی را نشر می‌دهد

استاندار فارس تشریح کرد: گام‌های دولت برای رونق تولید و سرمایه گذاری در فارس

گام‌های دولت برای رونق تولید و سرمایه گذاری در فارس

استاندار فارس: تهیه پیوست زیست محیطی برای طرح ها الزامی است

خون بند ناف 1.5 درصد موالید کشور ذخیره سازی می شود

یک شی صوتی در زاهدان منفجر شد

پزعالی در خانه‌های خالی

بازی با ورق‌های تکراری

بِزنگاه- انتظار ایران از اروپا

دستگاه های اجرایی فارس برای فعالیت های خود مکلف به تهیه پیوست زیست محیطی هستند

2 سرنشین خودرو حامل 75 کیلوگرم حشیش در آتش سوختند

پایان نامه ها به سمت حل مسائل فناورانه سوق یابد

نهاوندیان: ستاد تسهیل تجارت با پاکستان راه اندازی می شود

2 سرنشین خودرو حامل 75 کیلوگرم حشیش در آتش سوختند

رومانی آماده همکاری با موسسه های آموزش عالی ایران است

دبیر هیات فوتبال فارس: کسب رتبه سوم کشور حاصل خرد جمعی است

باغ های رها شده بیشتر در معرض آتش سوزی هستند

راهکارهای 12 گانه استفاده از تهاتر درآمدهای نفتی

مدیریت کاهش سرعت رشد تورم از سوی وزارت اقتصاد

فرماندار: سطح زیر کشت گلخانه‌ای لارستان به 15 هکتار رسید

اماکن تاریخی - فرهنگی فارس هشتم تیرماه تعطیل است

جزییات حادثه زنجیره ای رانندگی گردنه «کولی کش» فارس اعلام شد

برگزاری همایش بیانیه گام دوم انقلاب در شیراز

دکتر امیرمحبیان: رهبر انقلاب از سستی برخی مدیران اجرایی ناراضی است

امیر محبیان: شفاف‌سازی مسئولان حتما مورد توجه مردم قرار خواهد گرفت

نهاوندیان: کشور نیاز به ابتکار مالی و تحریم شکنی دارد

زمین لرزه بخش علامرودشت لامرد فارس را تکان داد

سه دوچرخه سوار شیرازی راهی اردوی تیم ملی شدند

برخورد پراید با اتوبوس در فسا سه نفر را راهی بیمارستان کرد

معاون وزیر: تفکیک جنسیتی مد نظر وزارت علوم نیست

واکنش پلیس به ویدیوی درگیری ماموران انتظامی با یک دختر جوان در تهرانپارس

واژگونی وانت حامل اتباع غیر مجاز با 2 کشته و 25 مجروح

105 هزار ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی جهرم رها سازی شد

انتخابات از نمودهای مهم انقلاب اسلامی است