پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

در قالب برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن

25 هزار واحد مسکونی در شهر صدراساخته می شود اقتصادي

25 هزار واحد مسکونی در شهر صدراساخته می شود

  بزرگنمايي:

پیام فارس - صدرا- مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا از احداث 25 هزار واحد مسکونی در این شهر جدید در قابل برنامه «اقدام ملی تولید و عرضه مسکن» خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر ، خلیل حاجی پور پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری افزود: وزارت مسکن برنامه ای را اواخر سال گذشته تحت عنوان اقدام ملی تولید و عرضه مسکن ابلاغ کرده که حدود 400 هزار واحد مسکونی را شامل می شود.
وی با اشاره به اینکه 200 هزار واحد سهم شهرهای جدید است، بیان کرد: از این تعداد سهم شهر جدید صدرا 25 هزار واحد است.
مدیر عامل شرکت عمران شهر صدرا گفت: 5 هزار واحد آن طی برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان نیمه اول امسال کلنگ زنی می شود.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا با اشاره به اینکه تا پایان مرداد ماه نیز عملیات اجرایی یک هزار و 500 واحد از این طرح با ویدیو کنفرانس آغاز می شود، گفت: امسال به عنوان رونق ملی نامگذاری شده که یکی از مولفه های آن اشتغال است که باید در این خصوص گفت طرح اقدام ملی تولید وعرضه مسکن در شهر صدرا حدود 20 هزار اشتغال ایجاد خواهد کرد.
حاجی پور با بیان اینکه این طرح با مشارکت بخش خصوصی اجرا می شود، بیان کرد: زمین و پروانه طرح به عنوان آورده شرکت عمران تعریف شده و هزینه ساخت و خدمات مهندسی نیز آورده بخش خصوصی خواهد بود و بعد از اتمام کار نیز پروژه در اختیار شرکت سازنده قرار می گیرد.
وی با تاکید بر اینکه سعی شده در شناسایی شرکای ساخت، اهلیت فنی شرکت ها به طور کامل بررسی واحصاء شود، اضافه کرد: برنامه داریم تا پایان سال 99 عملیات اجرایی هر 25 هزار واحد شهر صدرا شروع شده باشد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا با اشاره به تعرفه های این مسکن ها نیز گفت: مسکن مهر برای افراد کم درآمد تعریف شده بود اما این طرح برای افراد با درآمد متوسط تعریف شده که برای این متقاضیان وام 18 درصد نیز پیش بینی شده است.
افتتاح فرهنگسرای قرآنی
وی با اشاره به دیگر پروژه های شرکت عمران صدرا بیان کرد: یک مجتمع فرهنگی شاخص تحت عنوان فرهنگسرای قرآنی با زیربنای دو هزار متر مربع و اعتبار 3.5 میلیارد تومان شهریور ماه بهره برداری می شود.
حاجی پور با اشاره به اینکه این فرهنگسرا بستر مناسبی برای انجام فعالیت های فرهنگی محسوب می شود، بیان کرد: همچنین مذاکراتی با تبلیغات اسلامی استان فارس صورت گرفته تا نمایندگی تبلیغات اسلامی در شهر صدرا نیز فعال شود.
آغاز به کار ساخت پروژه مصلی بزرگ شهر صدرا
مدیر عامل شرکت عمران شهر صدرا از آغاز ساخت مصلی بزرگ شهر صدرا خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این مجموعه با اعتبار 25 میلیارد تومان در شهریور ماه در فاز اول شروع می شود.
وی با اشاره به معماری این مصلی نیز بیان کرد: معماری این مصلی ترکیبی از مدرن و سنتی است و ازجمله معماری های شاخص محسوب می شود.

حاجی پور با اشاره به شروع به کار ساخت دو مجموعه فرهنگی و آموزشی نیز بیان کرد: برای نیمه دوم امسال عملیات اجرایی دبیرستان معارف شهر صدرا شورع خواهد شد که برای این کار رایزنی هایی با آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی استان صورت گرفته است.
ساخت خانه هنرمندان شهر صدرا
وی از ساخت خانه هنرمندان شهر صدرا نیز خبر داد و گفت: این خانه با اعتبار70 میلیارد تومان ساخته می شود و تنها خانه هنرمندان کشور نیز محسوب می شود که البته طراحی منحصر به فردی نیز دارد.
مدیرعامل شرکت عمران صدرا ادامه داد: کارکرد این خانه هنرمندان فرا شهری است و می تواند رویدادهای فرهنگی و هنری ملی را نیز پوشش دهد.
افتتاح بزرگراه صدرا- دوکوهک
حاجی پور در ادامه سخنان خود از افتتاح فاز اول بزرگراه صدرا به دوکوهک خبرداد و گفت: فاز اول این طرح 70 درصد کل مسیر را شامل می شود و 30 درصد باقیمانده نیز در حال هماهنگی با شهرداری منطقه 10 شیراز هستیم تا مشکلات آن حل شود.
وی با اشاره به مسیر دیگر شهر صدرا در محور صدرا به باجگاه نیز گفت: این مسیر به طول 5.5 کیلومتربنا بود تا پایان شهریور بهره برداری شود که به دلیل وجود معارضین و برگزاری جلسات مختلف کمی به طول انجامید و اما تا پایان پاییز این پروژه نیزبهره برداری خواهد شد.
حاجی پور با اشاره به پروژه مسیر قره پیری نیزگفت: بحث های حقوقی در این رابطه مطرح شد که سعی بر حل مسائل آن بود، طراحی مسیر صورت گرفته است ضمن اینکه پروژه 100 میلیارد تومان نیاز دارد که امید داریم این پروژه دسترسی های خوبی برای شهر صدرا ایجاد کند.
شروع عملیات اجرایی متروی صدرا
مدیر عامل شرکت عمران شهر صدرا با اشاره به آغاز ساخت متروی صدرا نیز بیان کرد: این پروژه به طول 10 کیلومتر از بیمارستان پیوند تا ایستگاه قطار تعریف شده که رایزنی هایی برای تامین بودجه نیز صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه پیش بینی می کنیم عملیات اجرایی طرح تا سال 99 شروع شود، بیان کرد: برای این پروژه با هزینه تامین تجهیزات 950 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در طول 5 سال برآورد شده است.
آخرین وضعیت آرامستان صدرا
وی با اشاره به پیش بینی زمین برای آرامستان صدرا نیزعنوان کرد: طی هماهنگی هایی که با اوقاف صورت گرفته زمینی برای آرامستان اختصاص یافته و مجوزهای تغییر کاربری آن نیز صادر شده است.
وی گفت: مساحت زمین 15 هکتار در فاز اول تعریف شده که در مسیر صدرا به باجگاه قرار دارد.
شفاف سازی مناقصه ها
مدیر عامل شرکت عمران صدرا در ادامه سخنان خود با اشاره به موضوع شفاف سازی مناقصه ها و مزایده ها بیان کرد: بحث شفاف سازی به صورت جدی دنبال شده و مزایده ها اکنون به صورت بر خط اجرا می شود و همچنین مراسم های مربوطه آن نیز به صورت زنده از شبکه های اجتماعی پخش می شود تا همگان به صورت شفاف شاهد مزایده ها و مناقصه ها و برنده های آن باشند.
وی با اشاره به پروژه اکوپارک که قرار بود بخشی از آن با مشارکت شرکت عمران باشد نیز بیان کرد: اکوپارک به عنوان یک پارک خطی با وسعت 80 هکتار تعریف شده بود و ما نیز برای اجرای بخشی از آن با شهرداری توافق کرده بودیم.
حاجی پور گفت: برای این پروژه امسال فعالیت هایی را شروع می کنیم و البته در طراحی آن نیز تغییراتی ایجاد شد که به پردیس صلح و دوستی تغییر نام داد.
وی با اشاره به موضوع نیروگاه گازی شهر صدرا نیز بیان کرد: برای این پروژه زمینی در کنار بیمارستان پیوند تعریف شد اما مسئولان بیمارستان نسبت به آلودگی های محیط زیستی آن ایراداتی داشتند که در حال برگزاری جلسه با مسئولان امر هستیم ضمن اینکه باید گفت این نیروگاه اساسا آلودگی ندارد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص باغشهرهای ورودی صدرا که شبانه روز در حال رشد هستند بیان کرد: بعضی از پهنه های باغشهری مجوز دارند و برای ساخت و ساز آن نیز مجوزهای قانونی صادر می شود اما بعضا مالک زیربنای بیشتر از پروانه ساخت، اعمال می کند که در این خصوص باید شهرداری مراقب این فعالیت ها باشد اما بعضی از پهنه ها مجوزی ندارند.
وی با اشاره به اینکه برای ساخت دهکده المپیک نیز رایزنی هایی با سرمایه گذاران عمانی صورت گرفته، بیان کرد: این پروژه یک پارک تفریحی و ورزش های آبی است که توافقات اولیه نیز با سرمایه گذار انجام شده است.
وی در انتها با اشاره به موضوعات پیش آمده برای شهرداری صدرا نیز گفت: این حواشی آسیب بزرگی به اعتماد عمومی و سرمایه های اجتماعی می زند از این رو باید کمک کنیم تا اعتماد را به مردم باز گردانیم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هفته دولت 487 میلیارد ریال پروژه برقی در شیراز افتتاح می‌شود

آغاز به کار نمایشگاه جشنواره خدمت در شیراز

آغاز بهره‌برداری از 1160 واحد مسکن مهر در فارس

قیمت رب گوجه‌ فرنگی کاهش می‌ یابد

گازوئیل هم گران می شود

خرمای شاهانی جهرم ثبت ملی شد

رحیمی اعلام کرد: تحقق 30 هزار میلیارد تومان طرح در فارس تا پایان سال

پلمب مرکز تولید غیرقانونی دستمال کاغذی در شیراز/ مردم فریب قیمت کم کالا را نخورند

افتتاح ٨٢١ پروژه طی هفته دولت در فارس

افتتاح 15 پروژه منابع طبیعی وآبخیزداری در هفته دولت

امضاء تفاهم نامه ساخت هزار و 24 گلخانه در فارس

قیمت خودرو‌های داخلی 98/05/31

افتتاح 77 پروژه بخش کشاورزی در فارس

افتتاح 10 پروژه آبرسانی به مناسبت هفته دولت در فارس

ایجاد 170 هزار شغل تا پایان سال توسط کمیته امداد

اشتغال مهمترین مسئولیت اجتماعی تمام بخش‌هاست

اجرای مانور قطع برق مراکز حساس در شیراز

آغاز به کار بیست و هفتمین نمایشگاه تخصصی مبلمان در شیراز

تسهیل در مراودات تجاری فارس و قطر

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/05/28

گوشی موبایل باز هم ارزان می شود، عجله نکنید

سیب‌ زمینی و خرما در صدر گرانی کالاهای اساسی

تکذیب هزینه 250 میلیون دلاری برای صندوق 206

138 صندوق توسعه کشاورزی در کشور راه‌اندازی شده است

نامه تند توکلی به سران قوا : فکری برای مستاجران کنید

دو دستور روحانی برای انتشار حقوق مدیران

هفته دولت 1800 میلیارد ریال پروژه در فارس افتتاح می‌شود

حریق ارتفاعات سعدی خسارتی وارد نکرده است

بهره‌برداری از ٣١٩ میلیارد تومان پروژه گازرسانی در هفته دولت

تازه‌ ترین قیمت خودرو‌های وارداتی 98/05/27

وضعیت مناسب تخصیص اعتبارات سال 97 استان فارس/ نرخ 36 درصدی تورم

توقیف یک دستگاه تریلر حامل ریشه شیرین بیان غیر مجاز

جذب 98 درصدی اعتبارات اسناد خزانه در فارس

گوشی موبایل ارزان شد

تحویل 20هزار خودروی دپو شده به مشتریان

یارانه نقدی مردادماه امشب واریز می‌شود

کاشت کنجد در شهرستان جهرم به یکصدهکتار رسیده است

تفاهمی برای توسعه زیرساخت‌های عمرانی فارس

دریافت نظرات کارشناسی در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده

جهانگیری : فساد گسترده مردم را رنج می‌دهد

مواد شوینده هم گران شد!

موج گرانی مسکن در اطراف تهران

قیمت سکه 80 هزار تومان حباب دارد

اجرای آیین نامه حمایت از کسب و کارهای نوپا در قالب طرح نوآفرین

آغاز فصلی جدید در اقتصاد استان فارس/ تمرکز بر کشورهای هدف صادراتی

شکستگی لوله علت انباشت آب در منازل شهرک بهشتی شیراز

کشاورزان به توصیه‌ها عمل کنند متضرر نمی‌شوند

سفر وزیر کشاورزی به فارس

مطالبه ٤ هزار میلیارد تومانی شهرداری شیراز از بخش دولتی

اولین گام ایجاد خط تراموا در شیراز برداشته شد