پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

دیدگاه فرمانداران فارس:تقویت نظام اسلامی در گرو مشارکت مردم در انتخابات اجتماعي

دیدگاه فرمانداران فارس:تقویت نظام اسلامی در گرو مشارکت مردم در انتخابات

  بزرگنمايي:

پیام فارس - انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفتم اسفند 94 برگزار می شود که برخی از فرمانداران و بخشداران استان فارس در گفت و گو با ایرنا بر لزوم شرکت حداکثری مردم در انتخابات تاکید و عنوان کردند: تقویت نظام جمهوری اسلامی در گرو مشارکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات است.
 فرمانداران و بخشداران استان فارس به عنوان متولیان و برگزار کنندگان دو انتخابات پیش رو بر این باور هستند که انتخابات نماد مردمسالاری دینی است و بر اساس اصول انقلاب اسلامی، همه مسایل مربوط به مردم باید از طریق برگزاری انتخابات پیگیری و حل شود.
این مسئولان معتقدند: یکی ازافتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران این است که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون حدود 37 انتخابات در کشور برگزار شده است و این مهم بیانگر تاکید بر نقش و حضور مردم در صحنه است.
این مسئولان ضمن تاکید بر حضور حداکثری و همه گروه ها واقشار در این انتخابات افزودند: با حضور حداکثری مردم انتخاباتی سالم و رقابتی خواهیم داشت.
** زمینه حضور همه سلایق در انتخابات فراهم شود
فرماندار شهرستان شیراز گفت: انتظار است که هیات های نظارت و شورای نگهبان زمینه حضور همه سلایق در انتخابات و زمینه شور و نشاط فضای کشور در آستانه این رویداد مهم را فراهم کنند.
حیدر عالیشوندی با اشاره به فراهم کردن زیرساخت های برگزاری انتخابات الکترونیک در این شهرستان افزود: برگزاری الکترونیک انتخابات هرگونه شائبه و مسایل حاشیه ای در انتخابات همچون استفاده از کارت ملی و شناسنامه دیگران و ... را برطرف می کند و نتایج انتخابات را حدود پنج دقیقه بعد از پایان رای گیری در اختیار ستاد انتخابات قرارمی دهد.
وی بیان کرد: امیدواریم انتخابات در شهرستان شیراز با تایید شورای نگهبان به صورت الکترونیک برگزار شود.
** رای مردم امانت است
فرماندار شهرستان کازرون نیز به خبرنگار ما گفت: رای مردم امانت است و ما به عنوان امانت داران مردم تلاش می کنیم از این امانت خوب نگهداری کنیم.
حمیدرضا گرامی اظهارداشت: زمینه سازی برای حضور گسترده وپرشور مردم در انتخابات اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را درعرصه جهانی محکم تراز گذشته خواهد کرد .
** تاکید ما بر برگزاری انتخابات قانونی است
فرماندار شهرستان لامرد هم گفت: تاکید ما بر برگزاری انتخابات قانونی است و افراد باید مراقب رفتارهای خود برای زدودن شائبه بی اعتمادی عمومی باشند زیرا فضای تخریب و بی اعتمادی کمکی به آرای مردمی نمی کند.
عبدالرضا منصوری اضافه کرد: هم اجرا و هم نظارت در انتخابات بر اساس قانون است لذا هیچ ‌گونه شبهه ‌ای وجود ندارد و این درحالی است که ستاد پیشگیری از تخلفات انتخابات، تخلف کاندیدا را رصد و پیگیری می کند و در صورت نیاز برخورد قانونی انجام می شود.
وی ادامه داد:در حوزه انتخابیه لامرد و مهر با هماهنگی و همدلی هایی که وجود داشت از ابتدای فرآیند انتخابات همه امور برابر قانون و جدول زمان بندی انجام شده است.
منصوری عنوان داشت: برای برگزاری یک انتخابات خوب نیاز به مشارکت همه مردم و ایجاد شور و نشاط در جامعه همراه با رعایت قانون داریم که این امر در حوزه انتخابیه به خوبی تحقق یافته است.
او با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی قانونمند و پر نشاط در این حوزه صورت گرفته است گفت: هماهنگی و همدلی بسیار خوبی بین مسئولان مختلف دستگاه های اجرایی قضایی و امنیتی شهرستان وجود دارد تا بتوانیم ضمن رعایت قانون انتخابات پر نشاط و خوبی برگزار کنیم.
** مجریان انتخابات امانت دار رای مردم هستند
فرماندار شهرستان سروستان هم گفت: موضوع امانتداری مجریان انتخابات یکی از ضروریات برگزاری انتخابات سالم است زیرا مجریان انتخابات امانت دار رای مردم هستند.
سلیمان کرمی افزود: مهمترین محور در جریان برگزاری انتخابات قانون محوری است، وظیفه تک تک ماست در زمینه قانون چه قانون اساسی و قانون انتخابات تلاش کنیم و این امر محقق نمی شود جز با تسلط به قوانین.
وی با اشاره به برگزاری انتخاباتی سالم، قانونی و باشکوه بیان کرد: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب رای مردم حق الناس است لذا مجریان انتخابات باید با رعایت اصل بیطرفی ،سلامت انتخابات را تامین و امانتدار آرای مردم باشند.
او اظهارداشت: انتخابات در کشور اسلامی ما جایگاه ویژه ای در سطح بین المللی دارد و حضور حداکثری و مشارکت مردم در انتخابات امری بسیار مهم است چرا که برگزار کنندگان اصلی انتخابات خود مردم هستند.
** حضور مردم در انتخابات به مثابه حمایت جدی از حیثیت ملی است
فرماندار شهرستان اقلید نیز گفت: انتخابات پیش رو بدلیل حساسیتهای بین المللی برای حیثیت کشور اهمیت ویژه ای دارد لذا مردم باید با حضور فعال خود در این عرصه از حیثیت ملی دفاع کنند.
علی زمانی اضافه کرد: هر فرد یک حق رای دارد ، هر رای یعنی دخالت و مسئولیت پذیری در برابر سرنوشت کشور بنابراین همه باید خود را مکلف به انجام این وظیفه بدانند.
به گفته وی، انتخابات صحنه رقابت و اعلام برتری است اما نامزدها و حامیان آنها باید با حفظ حرمت یکدیگر آب به آسیاب دشمن نریزند.
وی ادامه داد: انتخابات آبروی ملی است ، مردم اگرچه با مشکلات اقتصادی و اجتماعی درگیر هستند ، اما باز هم ثابت می کنند غرور ملی را فدای مسایل و مشکلات نخواهند کرد .
** نتیجه حضور مردم در انتخابات تقویت نظام اسلامی
فرماندار شهرستان بوانات نیز به خبرنگار ما گفت: حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، تقویت نظام جمهوری اسلامی را به دنبال دارد.
محمد اسداللهی عنوان داشت: قطعا حضور حداکثری مردم در انتخابات علاوه بر تقویت اتحاد و همدلی در داخل به تقویت بنیه و توان نظام در سطح بین الملل خواهد انجامید.
وی افزود: مردم همیشه در صحنه و ولایتمدار شهرستان بوانات با حضور پرشور در پای صندوق های رای نشان می دهند مردم هم به سرنوشت خود و هم به سرنوشت نظام علاقه مند هستند.
** برگزاری پرشور انتخابات مظهر حماسه سیاسی است
فرماندار شهرستان داراب هم گفت: برگزاری انتخابات با شکوه ، پرشور و با مشارکت گسترده مردم مظهر حماسه سیاسی می باشد.
عبدالرضا قاسم پور بیان کرد: در سایه برگزاری چنین انتخاباتی ، بصیرت و ولایتمداری مردم محقق خواهد شد.
وی انتخابات را مظهر اراده ملی و نماد مشارکت مردم در تصمیم سازی و تصمیم گیری و تجلی نظام مردم سالاری دانست و اظهارداشت: دو انتخابات امسال یکی از عرصه های مهم برای تجقق شعار امسال است که همه باید بابرنامه ریزی و تلاش گامهای بلندی در جهت تحقق شعار سال برداریم .
** فضای مجازی در انتخابات پیش رو، فرصت و تهدید هستند
فرماندار شهرستان فیروزآباد نیز گفت: در انتخابات پیش رو فعالیت در فضای مجازی و سایبری تاثیر مهمی در روند این رویداد سیاسی دارند و هم فرصت و هم تهدید محسوب می شود.
ابراهیم استوار میمندی نیز در گفت و گویی اضافه کرد: باید شرایط به گونه ای فراهم شود که بتوان از فضای مجازی و سایبری برای اطلاع رسانی صحیح در زمینه انتخابات استفاده کرد.
وی، انتخابات را مهمترین فرآیند مشارکت مردم در تعیین سرنوشت و اداره مملکت دانست و ادامه داد: مدیران اجرایی این شهرستان در این زمینه وظیفه سنگینی بر عهده دارند و باید تلاش کنند تا جامعه را از احساس زدگی در مورد این رویداد مهم به دور نگاه دارند و مردم را نسیت به عوام فریبی و وعده های پوچ و توخالی برخی از نامزدهای انتخاباتی آگاه کنند.
استوار میمندی ادامه داد: مهمترین وظیفه مدیران اجرایی این شهرستان، برگزاری انتخاباتی شکوهمند با حضور آگاهانه و حداکثری مردم است و باید با تمام توان تمهیدات چنین انتخاباتی را به نحوی شایسته مهیا کنیم.
** با حضور حداکثری مردم انتخاباتی سالم و رقابتی خواهیم داشت
فرماندار ویژه لارستان هم گفت: با حضور حداکثری مردم در دو انتخابات مهم امسال، شاهد انتخاباتی سالم و رقابتی خواهیم بود و اگر مردم احساس کنند که رای آنها در سرنوشت مملکت تاثیر گذار است قطعاً مشارکت ملت بیشتر خواهد شد.
علی اکبر نجیب زاده اظهار داشت: وظیفه مجریان و ناظرین انتخابات، سالم برگزار کردن انتخابات است و عوامل اجرایی نباید از شخص مورد نظری حمایت کنند.
وی ادامه داد: برگزار کردن انتخاباتی سالم و رقابتی دستور مقامات عالی رتبه نظام است و در لارستان نیز انتخابات پرشوری خواهیم داشت و هر چه مشارکت مردم در انتخابات پیش رو بیشتر باشد باعث خوشحالی دلسوزان نظام و عقب نشینی و ناامیدی دشمنان خواهد شد.
معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان با اشاره به اینکه نتیجه انتخابات بایستی موجب همدلی و وحدت میان مردم شود افزود: با برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم بایستی شاهد وحدت بیش از پیش باشیم و اگر نتیجه انتخابات موجب کدورت و دلتنگی شود نتیجه مورد نظر حاصل نخواهد شد.
** آماده برگزاری انتخابات پرشور هستیم
معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان جهرم نیز گفت: تمام تجهیزات و امکانات برای برگزاری هر چه بهتر دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری مهیا شده است.
علیرضا صحراییان به خبرنگار ما گفت: مقدمات برگزاری انتخابات از چهار ماه پیش با فعال شدن ستاد انتخابات متشکل از هشت کمیته با زیر مجموعه آنها در فرمانداری ویژه جهرم آغاز شده است که هدف ما برگزاری انتخابات سالم با محوریت قانون و حضور حداکثری مردم است.
استان فارس 18 کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و پنج کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری دارد.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان هفتم اسفند 94 برگزار می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

انهدام باند سارقان سند نمره خودرو در شیراز

مضروب شدن شهردار فسا

ضرب و شتم شهردار فسا

مدارس و اماکن ناایمن دغدغه‌‌ای برای شهر ایمن

کشف انبار لاستیک احتکار شده در شیراز

محموله زغال جنگلی در شهرستان رستم کشف شد

باندسارقان سندنمره خودرو در شیراز متلاشی شد/ کشف 50 سواری مسروقه

مصائب کیلومتر شماره 10 شیراز/ نقاط حادثه خیزی که اورژانس ندارد

فارس به عنوان قطب پزشکی منطقه با کمبود تخت مواجه است

طرح‌های اورژانس استان فارس به بهره‌برداری رسید

کشف بیش از 7 تن کود شیمیایی در مرودشت

کشف تجهیزات پزشکی قاچاق در کازرون

کشف بالغ بر 10 هزار بطری آب معدنی تاریخ گذشته در خنج

تعطیلی 34 مرکز غیرمجاز ارائه خدمات زیبایی در فارس

130 وسیله بازی غیراستاندارد در فارس مهر و موم شدند

سنجش ایمنی مواد غذایی در ایام محرم

تعطیلی یک قنادی متخلف در نی‌ریز

پلمب 4 مرکز غیرمجاز دندانپزشکی و دندان سازی در شیراز

افتتاح 5 پروژه اورژانس با حضور معاون اول رئیس جمهور در فارس

معوقات بیمه‌ها عامل اختلال در توزیع هدفمند دارو است

پلیس فارس هنر پیشه قلابی در تلگرام را دستگیر کرد

تاثیر نگهداری اسلحه در وقوع قتل‌ها/ علت مرگ متهم در مرکز انتظامی قادرآباد

توسعه خدمات درمانی به قیمت نابودی باغ‌ها در شیراز

گردش مالی موادمخدر با نفت و توریسم برابری می‌کند

کشف یک تن مواد مخدر در فارس/ افزایش ١4 درصدی کشفیات

ماجرای مردانی که جراحی زمین‌گیرشان کرد

جانبازی که زندگی بخشید

وقوع 2 تصادف با 4 کشته و 6 مجروح در فارس

دستگیری اعضای باند کلاهبردار تحت پوشش بنگاهی در شیراز

هشدار پلیس فارس در خصوص خرید آنلاین لوازم‌التحریر

آغاز به کار سومین باجه قرض‌‍الحسنه امداد ولایت در فارس

اختتامیه دومین جشنواره شهر ایمن آبان ماه امسال برگزار می‌شود

تعطیلی 110 باغ مجالس و کافی‌شاپ در شیراز

جابه جایی بیش از هفت میلیون مسافر با ناوگان حمل ونقل جاده ای تا 13فروردین

وقوع حرق در کوه دراک

سقوط مرگبار جوان جهرمی در چاه آب

افتتاح 4 پروژه عمرانی شیراز در دهه فجر

تحلیف عضو سیزدهم شورای شیراز

حکم اعدام سارق مسلح آرایشگاه‌های زنانه شیراز صادر شد

تکذیب استعفای رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز

راه‌اندازی میز خدمات فوریت‌های روانی اجتماعی دانش آموزان در فارس

اختصاص 570 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در فارس

اهدای یک میلیون سی سی خون توسط عزادارن حسینی در فارس

اجرای "طرح مهربانی در مهر" در فارس

واکنش افکارعمومی به کوه خواری در شیراز/ «دراک» را نجات دهید

اعتماد عمومی در شهر صدرای شیراز آسیب دیده است

حوادث رانندگی در فارس با سه کشته و چهار مصدوم

کشف دارو‌های ضد سرطان نایاب در شیراز

کودک 5 ساله درآتش توهم سوخت

انهدام باند تهیه و توزیع مواد مخدر در شیراز