پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

مقالات

خاوران جلوه زیبای طبیعت/ همزیستی نخلستان ودرختان مرکبات را ببینید

پیام فارس - شهرستان خاوران در جنوب فارس با آب‌وهوای منحصربه‌فرد خود جلوه‌های زیبایی از طبیعت را خلق کرده که در آن هم نخلستان‌های انبوه قرارگرفته و هم درختان مرکبات به ثمر می‌نشیند.

مقدمات انتظار ظهور

پیام فارس- روزنامه سبحان چاپ شیراز روز شنبه در نوشتاری با عنوان `مقدمات انتظار ظهور` با گرامیداشت نیمه شعبان و سالروز میلاد منجی عالم بشریت ، پرهیزگاری منتظران را لازمه انتظار فرج مهدی موعود(عج) دانست.

بهترین جواب به آمریکا

پیام فارس- روزنامه عصر مردم در شماره 6604 روز چهارشنبه در نوشتاری با عنوان ` بهترین جواب به آمریکا` برخی نارسایی ها و مشکلات جاری جامعه را به بحث گذاشت و تاکید کرد که همراهی با مردم بهترین پاسخ به امریکا و فایق آمدن بر مشکلات است.

شهرهای بی‌دفاع

پیام فارس- روزنامه شیراز نوین در شماره 3632 در نوشتاری با عنوان شهرهای بی دفاع به بررسی موضوع سیل و لزوم ایمن سازی شهرها پرداخت و بر لزوم تغییر و تحول در نظام مهندسی و شهرسازی تاکید کرد.

پیامی که در سیل شیراز امیدبخش شد

پیام فارس- تصاویر نخست دریافتی روز پنجم فروردین 98 از دروازه قرآن غیرقابل باور به نظر می رسید اما دقایقی بعد، تصاویر و اخبار تکمیلی این رویداد حاکی از آن بود که این `سیل ویرانگر`، شیراز و ایرانیان را در سوگ 21 نفر از هموطنان نشانده است.

نارسایی

پیام فارس- روزنامه افسانه چاپ شیراز در شماره 3841 روز دوشنبه در نوشتاری با عنوان ` نارسایی` موضوع ایمنی شهری را به بحث گذاشت و بر لزوم اصلاح رفتارهای پر خطر ترافیکی تاکید کرد.

مدرسه های سعدی، سیل را شکستند

پیام فارس- سیل فروردین 98 شیراز به مدارس هم آسیب رساند تا جایی که بیم آن می‌رفت برای ادامه سال تحصیلی به موقع آماده نشوند اما در بازدید از مدارس شهرک سعدی پس از گذشت دو هفته از سیل، آنچه دیده می‌شد نه ویرانی که جلوه‌های همکاری، امید و تداوم زندگی بود.

ای کاش

پیام فارس - شیراز - روزنامه عصر مردم در شماره 6598 روز چهارشنبه در یادداشتی با عنوان ` ای کاش` اقدام اخیر امریکا درتحریم سپاه و گنجاندن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان های تروریستی را نکوهش کرد.

سیل و یادآوری اهمیت سواد رسانه ای

پیام فارس- سیل شیراز و بارندگی کم سابقه در استان فارس در روزهای آغازین سال، یادآور اهمیت چاره اندیشی درباره واقعه قبل از وقوع و مدیریت بحران در زمان وقوع بود و از طرفی، طرح شایعه های مختلف ضرورت افزایش سطح سواد رسانه ای در کشور را یادآوری کرد.

می خنداند اما نمی خندد

پیام فارس- تن پوش عروسکی بر تنش کرده اند تا دیگران را بخنداند یا برای خرید کالا مشتری جلب کند اما او گاهی از سیاهی شب کمک می گیرد و دور از نگاه دیگران سر عروسک را برمی دارد تا اشک هایی را که به پهنای صورتش جاری شده پاک کند.

چرا خرم دره جهنّم دره شد

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز شنبه در شماره 6594 یادداشتی با عنوان `چرا خرم دره جهنّم دره شد` منتشر کرده است.

آنچه را که نباید فراموش کنیم

پیام فارس - روزنامه سبحان چاپ شیراز در شماره 4841 یادداشتی با عنوان `آنچه را که نباید فراموش کنیم` درباره رخدادهای سیل نوروز امسال منتشر کرده است.

موج اندوه و شکوه مهربانی در سیل شیراز

پیام فارس - شیراز- پنجم و ششم فروردین 98 بارش باران، سیل آفرین شد و با آنکه این آب های خروشنده عمری نداشتند اما جان‌های بسیاری را گرفتند و با آنکه به سرعت فرو نشستند بسیاری از خانه‌ها و زندگی‌ها را نابود کردند.

کازرون، نمادی از تاریخی کهن و طبیعتی چهار فصل

پیام فارس- شهرستان کازرون که در غرب استان فارس قرار دارد، با یادمان هایی که از دوران ساسانیان در دل خود جای داده، رشادت هایی که در مبارزه با استعمارگران انگلیس از مردمان این خطه در تاریخ به ثبت رسیده و طبیعت چهار فصل آن، دوستداران سیاحت و سفر را به خود فرا می خواند

جلوه جدید گردشگری فارس در نوروز 98

پیام فارس- دیار فارس در حالی به استقبال بهار می‌رود که جلوه‌های نویی را در سطح بین المللی پیش روی گردشگران و مسافران نوروزی قرار داده است.

دام هایی برای ثروت

پیام فارس- روزنامه شیراز نوین در شماره 667 در نوشتاری با عنوان ` دام هایی برای ثروت ` موضوع مهاجرت ایرانیان به سایر کشورها و سرمایه گذاری دراین مناطق را به بحث گذاشت.

نوروز، نماد زایش است نه مرگ جانداران در تنگ بلور

پیام فارس - شیراز- در کنار رونق بازار عید و متعلقات سفره هفت سین، خرید و فروش گونه‌های حیات وحش در معرض انقراض نیز رواج یافته که نگرانی دوستداران محیط زیست را در پی داشته زیرا آنان این وضعیت را با آیین باستانی نوروز که نماد زایش طبیعت است در تضاد می‌دانند.

چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی تبدیل نکنید

پیام فارس- روزنامه سبحان چاپ شیراز در شماره 4838 روز یکشنبه در مطلبی با عنوان ` چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی تبدیل نکنید ` به بررسی ابعاد مختلف این آیین ایرانی و تغییرات اجتماعی و فرهنگی آن پرداخته است

عید آمد و ما قبا نداریم

پیام فارس - روزنامه عصرمردم در شماره 6590 روز شنبه در نوشتاری با عنوان ` عید آمد و ما قبا نداریم ...` فقر را نتیجه عدم توزیع عادلانه ثروت در جامعه دانسته است.

اشکال در اشکال هندسی

پیام فارس- روزنامه شیرازنوین چاپ شیراز در شماره 662 یادداشتی با عنوان `اشکال در اشکال مهندسی` به موضوع ضرورت گام های عملی برای کاهش تلفات جاده ای پرداخته است.

نخستین واکنش `حامی` به حاشیه کنسرت شیراز

پیام فارس- روزنامه افسانه چاپ شیراز سه شنبه در شماره 3826 مطلبی با عنوان `هیچ گاه خط قرمزها را رد نکردم` در ستون چهره ها و از قول حمید حامی خواننده پاپ منتشر کرده است.

حیوان خانگی هم می‌تواند ناقل هاری باشد

پیام فارس- هاری، یک بیماری حاد بسیار خطرناک و از دسته بیماری‌های مشترک انسان و حیوان است که هیچ فردی در مقابل آن مصون نبوده و امکان دارد براثر گزش یا خراش‌های کوچک هم ایجاد شود

میانبری کاذب تا پرده سینما

پیام فارس- روزنامه سبحان چاپ شیراز یکشنبه در شماره 4832 یادداشتی با عنوان `آموزشگاه های بازیگری، میانبری کاذب تا پرده سینما` منتشر کرده است.

شهر صدرا بدون سامانه حمل و نقل؛ ترافیکش سهم شیراز

پیام فارس- شهر جدیدی که با هدف اسکان سرریز جمعیت کلانشهر شیراز در غرب آن احداث شد و قرار بود باری از دوش مرکز استان فارس بردارد اما اکنون چالش‌هایی برای شیراز ایجاد کرده است که یکی از آن ها حجم ترافیکی است که از صدرا روانه کلانشهر می شود.

گنبد نمکی، جاذبه گردشگری بکر در جهرم

پیام فارس - شیراز- گنبد نمکی هکان که برخی آن را به نام کوه نمک سیمکان نیز می‌شناسند، یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان جهرم است که در 40 کیلومتری شمال‌غرب این شهر و در دامنه‌ جنوبی کوه گُرم در ارتفاع 1656متری از سطح دریا قرار دارد.

زمین را نگهبان باشیم

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چهارشنبه همزمان با پانزدهم اسفندماه روز درختکاری در یادداشتی عزم همگانی برای پاسداشت زمین و صیانت از منابع طبیعی را خواستار شده است.

شجاعانه به استقبال تغییرات برویم

پیام فارس - روزنامه شیرازنوین چاپ شیراز در شماره 655 یادداشتی با عنوان `شجاعانه به استقبال تغییرات برویم` منتشر کرده است.

`نه` به نگاه ویژه به زادگاه مدیران

پیام فارس- روزنامه طلوع از نشریات استان فارس در شماره 2467 اهتمام مدیران در سطوح ملی و استانی به همه منطقه ماموریت خود را خواستار شده و از برخی نگاه های ویژه به زادگاه های مدیران انتقاد کرده است.

دام های قاچاقچیان برای دامداران فارس

پیام فارس- افزایش قیمت گوشت و معضل هایی که این افزایش قیمت به همراه داشته است هر روز ابعاد جدیدی پیدا می کند جدید ترین معضلی که افزایش قیمت گوشت ایجاد کرده است قاچاق گوسفند از استان فارس به کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

نورآباد ممسنی تکه‌ای از بهشت

پیام فارس - شهرستان نورآباد ممسنی از نقاط تاریخی ایران اسلامی و استان فارس به‌شمار می‌رود که در غرب شیراز و فارس واقع است، منطقه‌ای زیبا و بکر که سراسر ...

قلعه تبر جهرم، تاریخی اما تک افتاده

پیام فارس- قلعه تاریخی «تبر» در بخش کردیان شهرستان جهرم، یکی از قلعه‌های معروف ایران است که هنوز هم دست‌ نخورده و دور از چشم گردشگران باقی مانده است.

داراب؛ شهرستان قصرها و آبشارها

پیامفارس- فارس نقاط دیدنی بسیاری دارد، مناطقی که شاید تاکنون پیرامون جذابیت‌های بصری، تاریخی، فرهنگی و مذهبی آنها برایمان ناشناخته مانده باشد، شهرستانی که شمار زیادی قصر، آتشکده، باغ و آبشار و ... را در خود جای داده است

چگونگی رفتار با کودکانی که مبتلا به صرع هستند

پیام فارس - شیراز- برخی از خانواده ها بسیار ناراحت و نگران هستند که چون کودکشان یکبار تشنج کرده مبتلا به صرع است اما طبق گفته متخصص مغز واعصاب در بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا اگر کودکی بیش از یک حمله تشنج به فاصله کمتر از 24 ساعت در سابقه‌اش وجود داشته باشد مبتلا به صرع است.

معماری سنتی هست چه نیازی به رومیان!

پیام فارس - پشت چهره بزک کرده شهری که حالا بناهای با نمای رومی چشم شهروندانش را خیره می‌کند، آدم‌هایی نفس می‌کشند که سال‌ها تلاششان را بیش از مردم وطن، ...

تفاوت کنفرانس ورشو و کنفرانس گوادلپ

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز در شماره 6566 یادداشتی با عنوان `تفاوت کنفرانس ورشو و کنفرانس گوادلپ` منتشر کرده است.

پاسدار امین

پیام فارس - شیراز- 27 نشان، 27 بیرق، 27 ستاره، ماندگار می شوند که به پا باشیم و از پا نیافتیم.

نقص پلکانی

پیام فارس - روزنامه افسانه چاپ شیراز شنبه در شماره 3805 یادداشتی با عنوان `نقص پلکانی` منتشر کرده است.

تلخ و شیرین های چهار دهه روزنامه نگاری

پیام فارس- می‌گوید از کلاس سوم دبستان عاشق روزنامه‌نگاری بوده و عشقش را تا امروز که قریب به 60 سال از آن زمان می‌گذرد، حفظ کرده است.

عناوین نخست مطبوعات 23 بهمن شیراز

پیام فارس- هشت روزنامه چاپ شیراز در صفحات نخست شماره های روز سه شنبه، حضور گسترده مردم استان فارس در راهپیمایی 22 بهمن و بهره برداری از طرح های عمرانی استان را به شکل ویژه انعکاس دادند.

نقش مردم فسا در پیروزی انقلاب اسلامی ایران

پیام فارس- مردم فسا مانند همه مردم کشورعلاقه وافری که به اسلام وامام وانقلاب داشتند بطور علنی ازسال 57همراه باملت ایران در راهپیمایی ها شرکت می کردند ونفرت وانزجار خودرا به حکومت سرسپرده شاه اعلام کردند.

نگاه انقلاب به رفاه اجتماعی

پیام فارس- روزنامه طلوع از نشریات استان فارس در شماره 2449 یادداشتی با عنوان `نگاه انقلاب به رفاه اجتماعی شهروندان در قانون اساسی` منتشر کرده است.

مرور خاطرات انقلاب در شیراز با دو مبارز انقلابی

پیام فارس- برگ های خاطرات انقلاب را مدام باید مرور کرد، هر روزی که مردم برای رسیدن به هدفشان تلاش کردند؛ روزهایی که نسل امروز شاید درک درستی از آنها نداشته باشند؛ انقلاب بزرگی که مردم آن را رقم زدند و ماندگار کردند

هنر را به بها دهند نه بهانه

پیام فارس- خیابان منوچهری را با طمانینه پیش می رویم، همراه با عکاسمان، آرام و شمرده گام بر می داریم و درختهای بلند بالا و کهنسال را شماره می کنیم و از تک بناها و آثاری که گذشته شیراز را یادآوری می کند، لذت می بریم، تا پشت در عمارت جمشیدی، وعدگاهمان با استاد معمار.!

گره ترافیکی

پیام فارس- روزنامه شیرازنوین چاپ شیراز چهارشنبه در شماره 630 یادداشتی با عنوان `گره ترافیکی` منتشر کرده است.

کشف جدید در نقش رستم طی نیم قرن اخیر بی نظیر است

پیام فارس- کتیبه ای باستانی که به تازگی در آثار تاریخی نقش رستم کشف شده است، از منظر یک باستان شناس بین المللی مقیم کشور فرانسه، اتفاقی بی نظیر در نیم قرن اخیر است

از پیشنهاد اصلاح شروط طلاق تا برابری دیه

پیام فارس- روزنامه طلوع از نشریات استان فارس سه شنبه در شماره 2442 یادداشتی با عنوان `از پیشنهاد برای اصلاح شروط «طلاق» تا برابری «دیه» زن و مرد` منتشر کرده است.

گیگ‌های تو خالی

پیام فارس - روزنامه خبرجنوب چاپ شیراز در شماره 11006 یادداشتی با عنوان `گیگ های تو خالی` منتشر کرده است.

ترس واهی از فضای مجازی

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز در شماره 6551 یادداشتی با عنوان `ترس واهی از فضای مجازی` منتشر کرده است.

نگاه جامع به FATF نیاز آینده اقتصاد کشور

پیام فارس- روزنامه تماشا چاپ شیراز شنبه در شماره 1737 یادداشتی با عنوان `نگاه جامع به لوایح چهارگانه FATF نیاز آینده اقتصاد کشور` منتشر کرده است

محرومیت زدایی و توسعه روستایی در سایه انقلاب اسلامی

پیام فارس - شیراز - چهل سالگی انقلاب و دهه فجر فرصتی برای یاد آوری بخشی از خدمات انقلاب در حوزه محرومیت زدایی و توسعه روستایی است، خدماتی که چراغ آن با دستان امام راحل در 21 فروردین ماه سال 58 روشن شد و در سالهای گذشته با تداوم خدمت در روستاها همچنان افروخته ماند.

رویای صنعتی شدن

پیام فارس- روزنامه شیرازنوین چاپ شیراز در شماره 622 یادداشتی با عنوان `رویای صنعتی شدن` منتشر کرده است.

نمکی بر زخم تبلیغات حوزه سلامت

پیام فارس- روزنامه طلوع از نشریات استان فارس در شماره 2435 در یادداشتی از تبلیغات منفی درباره نمک ید دار و عملکرد برخی رسانه ها انتقاد کرده است

صفحه حوادث مطبوعات، تیغ دو لبه است

پیام فارس - شیراز- یک روان شناس درج اخبار آسیب های اجتماعی در رسانه‌ها به ویژه صفحات حوادث مطبوعات را در حکم تیغ دولبه دانست و گفت: بخش عمده افزایش آمارها در حوزه آسیب‌های مختلف در چند سال اخیر، به دلیل اطلاع‌رسانی نادرست و غیرحرفه ای حوادث بوده است.

سرنوشت ادبیات فارسی در فضای مجازی

پیام فارس- روزنامه عصرمردم چاپ شیراز در شماره 6540 یادداشتی با عنوان `سرنوشت ادبیات فارسی در فضای مجازی` منتشر کرده است.

مشکلات آخرین امید بیماران جنوب کشور

پیام فارس- چشم امید بسیاری از بیماران جنوب کشور به بیمارستان نمازی شیراز دوخته شده است، در صورتی که این محل ظرفیتی مشخص دارد که با حجم تقاضاها نمی خواند و همین مساله یکی از عوامل اصلی بروز مشکلات زیادی در این مرکز آموزشی درمانی است

سهم‌ خواهی فارس از 20 هزار شغل‌ فرهنگی

پیام فارس - روزنامه خبرجنوب چاپ شیراز در شماره 10998 مطلبی با عنوان `سهم خواهی فارس از 20 هزار شغل فرهنگی` منتشر کرده است.

از قلم تا قمه

پیام فارس - روزنامه شیرازنوین چاپ شیراز در شماره 614 و در پی قتل یک دانش آموز و مرگ یک کارتن خواب در این شهر، یادداشتی با عنوان `از قلم تا قمه` منتشر کرده است.

نیاز به دماسنج آسیب اجتماعی

پیام فارس - روزنامه سبحان چاپ شیراز در شماره 4788 یادداشتی با عنوان `نیاز به دماسنج آسیب اجتماعی داریم` منتشر کرده است.

شفافیت شورایی، شعار یا عمل

پیام فارس- روزنامه تماشا چاپ شیراز دوشنبه در شماره 1727 یادداشتی با عنوان `شفافیت شورایی؛ شعار یا عمل؟!` منتشر کرده است.

اورژانس اجتماعی تابوشکن اعلام خشونت‌های خانگی

پیام فارس- راه‌اندازی اورژانس اجتماعی و گسترش آن در چند سال اخیر تابو بودن اطلاع‌رسانی خشونت‌های خانگی را شکسته است و هم به منزله عامل پیشگیرنده و هم عامل درمانی آسیب‌های عمیق روحی و تألمات را درمان می‌کند.

اهرم قانون

پیام فارس- روزنامه عصرمردم چاپ شیراز یکشنبه در شماره 6539 یادداشتی با عنوان `اهرم قانون` منتشر کرده است

سد راه تغییر نشوید

پیام فارس - روزنامه طلوع از نشریات استان فارس در شماره 2426 یادداشتی درباره اولویت های اعلامی عنایت الله رحیمی استاندار فارس منتشر کرده است.

اعتیاد ناتمام

پیام فارس - روزنامه شیرازنوین چاپ شیراز در شماره 608 یادداشتی با عنوان `اعتیاد ناتمام` منتشر کرده است.

یادی از پاسبان شعر و گویش شیراز

پیام فارس- بیژن سمندر شاعر ترانه‌های ماندگار و پاسبان لهجه شیرازی هفدهم دی ماه جاری در سن 81 سالگی چشم بر دنیا بست.

آن مرد با قلم و کاغذ آمد

پیام فارس - شیراز- می گفت که چاره درد عشایر تفنگ و جنگ و خونریزی نیست، قلم و کاغذ و علم است. او بهمن بیگی بود که بیش از 30 سال در رأس آموزش عشایر بود و در 12 استان عشایر نشین ایران، بیش از 10 هزار معلم را برای آموزش عشایر تربیت کرد و به خدمت گرفت.

برخی مدیران از قطار توسعه فارس پیاده شوند

پیام فارس - روزنامه تماشا چاپ شیراز در شماره 1719 یادداشتی با عنوان `برای سرعت گرفتن قطار توسعه فارس، دکتر رحیمی (استاندار جدید فارس) برخی مدیران را پیاده کند` منتشر کرده است.

بازار وکیل شیراز و تکاپوی بقا

پیام فارس - شیراز - زندگی در بازار وکیل شیراز، دردانه به جامانده از دوران زندیه و قطب تجارت ایران در آن زمان،هنوز جریان دارد اما صحبت هایی در مورد بقای آن به ویژه در بخش شمالی وجود دارد، بحث هایی که ماندن یا نماندن این سازه تاریخی را در برگرفته است.

نه به تخصیص ارز مبادله ای به دخانیات

پیام فارس-روزنامه طلوع از نشریات استان فارس در شماره 2416 یادداشتی با محوریت انتقاد از تخصیص ارز مبادله ای به توتون و سیگار منتشر کرده است.

خُردهای اعصاب خُردکن

پیام فارس - شیراز- صدای پول خُرد از اسکناس های درشت بیشتر است و این خُردها با نبودشان در دست مردم،همچنان وظیفه اختلاف افکنی و ایجاد جنگ اعصاب بین پیشه های مختلف از جمله مسافران و تاکسی داران را بر عهده دارند.

تجلی اراده ملت

پیام فارس-روزنامه سبحان چاپ شیراز یکشنبه در شماره 4775 یادداشتی با عنوان `نهم دی ماه، تجلی اراده ملت در تحقق مردم سالاری دینی و وحدت اجتماعی` منتشر کرده است.

اکثر دشت‌های فارس با بحران فرونشست مواجه است

پیام فارس- مدیرکل سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی جنوب کشور با استناد به بررسی‌های انجام شده تاکید کرد که اکثر دشت‌های فارس به لحاظ پدیده فرونشست در حالت بحرانی قرار دارد.

بی نیازها

پیام فارس - روزنامه افسانه چاپ شیراز شنبه در شماره 3766 یادداشتی با عنوان `بی نیازها` منتشر کرده است.

چراغ نیمه روشن در تخت جمشید

پیام فارس - شیراز- همه روزه همزمان با گرگ و میش شدن هوا، سکوتی وهم آلود میراث جهانی تخت جمشید را احاطه و عظیم ترین بنای سنگی باستانی دنیا را تا طلوعی دیگر از دیده ها محو می کند.

چراغ نیمه روشن تخت جمشید در صنعت گردشگری

پیام فارس- همه روزه همزمان با گرگ و میش شدن هوا، سکوتی وهم آلود میراث جهانی تخت جمشید را احاطه و عظیم ترین بنای سنگی باستانی دنیا را تا طلوعی دیگر از دیده ها محو می کند.

ژن درمانی

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز یکشنبه در شماره 6521 یادداشتی با عنوان `ژن درمانی` منتشر کرده است.

بازخوانی سخنان استاندار سابق

پیام فارس - هفته نامه میلاد لارستان در پایگاه اینترنتی خود مطلبی با عنوان `بازنشر سخنان استاندار سابق فارس در خصوص مخازن ذخیره سازی سوخت جنوب فارس` منتشر کرده است.

مهاجرت دانش آموختگان

پیام فارس- ماهنامه امید فارس در شماره 70 یادداشتی با عنوان `مهاجرت فارغ التحصیلان اقلیدی` منتشر کرده است.

مشق شب، مشقت کودکان دبستانی و والدین

پیام فارس- مشق شب، همراه دیرینه دانش آموزان دبستانی به این زودی ها از دفتر و ذهن دانش آموزان حذف نمی شود زیرا این مشق، چنان پاهای خود را در زمین آموزش محکم کرده که برکندن آن معادل زدودن نقش های کنده شده بر سنگ خارا می ماند.

توصیه هایی برای گیاهخواران

پیام فارس- گیاهخواری به معنی اجتناب از مصرف گوشت است و رژیم‌های گیاهخواری بر پایه مواد گیاهی بوده و دارای مقادیر زیادی میوه، سبزی ها، حبوبات، دانه ها و مغزها را شامل می شود.

آموزش مهارت‌های زندگی، نوشدارو پیش از طلاق

پیام فارس- سال‌هاست نهادهای تصمیم‌گیرنده در برابر سیل درخواست‌های طلاق غافلگیر شده‌اند؛ به نظر می‌رسد آنان در پی ساختن اکسیری‌اند که بتوان با آن این معضل اجتماعی را ریشه‌کن کرد؛ غافل از اینکه با آموزش مهارت‌های زندگی می‌توان با اندک بهایی این مشکل را به نحوی چشمگیر کاهش داد.

عوارض ناشی از کمبود ید و کارکرد تیروئید

پیام فارس- ید نوعی ریزمغذی است که اگرچه بدن به به مقدار اندکی از آن نیاز دارد، اما نقش بسیار مؤثری در اعمال حیاتی موجود زنده ایفا می کند و کمبود یا افزایش بیش از حد آن، افراد را با مخاطرات جدی مواجه خواهد کرد.

مدیران کم کار را معرفی کنید

پیام فارس - هفته نامه افق فارس ویژه شهرستان های لامرد و مُهر در شماره 10 خود یادداشتی را با عنوان `مدیران کم کار را معرفی کنید` منتشر کرده است.

پژوهش‌هایی که اجرایی نمی‌شوند

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز در شماره 6514 سرمقاله ای با عنوان `پژوهش‌هایی که اجرایی نمی‌شوند` منتشر کرده است.

شیراز برای عابران امن شود

پیام فارس- روزنامه طلوع از نشریات استان فارس در شماره 2402 مطلبی با عنوان `یراز باید برای عابران امن شود` منتشر کرده است

نفت و شیر و نوشابه

پیام فارس - روزنامه افسانه چاپ شیراز چهارشنبه در شماره 3752 یادداشتی با عنوان `نفت و شیر و نوشابه` منتشر کرده است.

سقوط اخلاقی تا نقطه صفر مطلق کلوین

پیام فارس - هفته نامه سپهر فارس ویژه شهرستان های لامرد و مُهر در شماره 37 خود یادداشتی را با عنوان `سقوط اخلاقی تا نقطه صفر کلوین` منتشر کرده است.

دعوت از مخاطبان عام

پیام فارس - روزنامه سبحان چاپ شیراز در شماره 4750 یادداشتی با عنوان `دعوت از مخاطبان عام` منتشر کرده است.

ساير مطالب

بافت دستکندی، سازه ای با شکوه در صفاشهر فارس

رنگ پاییز بر بوم نمایشگاه کتاب فارس!

لزوم انتقال بی قید و شرط زندان از شیراز

منبت آباده چگونه جهانی شد

اهمیت دوران نوجوانی در شکل‌گیری شخصیت افراد

فارس و استاندارانش

آفت هایی که گریبانگیر بلوطستان شدند/ تلاش منابع طبیعی برای حفاظت

درنگی در دادگاه متهمان آمیختن خاک و گندم در شیراز

فرهنگسرای رسانه شیراز، یک نام و دیگر هیچ

فرهنگ در اولویت باشد

متخصصان زبان و ادبیات فارسی را دریابید

بازماندگی از تحصیل و زباله گردی

جشن‌های غیرایرانی در سبد خانوار ایرانی

چرا 40 سال مرگ بر آمریکا

آنچه باید در مورد قطره آهن و اطفال بدانیم

قیمت رها شده است؛ نظارت نیز

چکش‌کاری آموزش‌وپرورش برای تقویت حقوق معلمان

خسروشیرین، نگین گردشگری روستایی در شمال فارس

فراموشی و خود فراموشی

فرار رو به جلو

گره کور متروی شیراز در زندگی همسایگان

وقتی خیابان‌ها کودکی را می‌بلعند

خزان کاغذی

سلامتی در دوران سالمندی با تغذیه مناسب

گشتی در خیابان زند شیراز/ سرگردانی میان دلار آبی و سفید

تا کی

کلوخ‌پز؛ شروع پاییز اقلیدی‌ها

بازچرخانی آب طرحی برای سازگاری با کم آبی در فارس است

از کوروش چه می دانیم

قوطی برخی عطاری ها همه چیز دارد بجز سلامتی

فقر مطالعات فرهنگی و اجتماعی درباره عشایر فارس

این سگان، راه سلامت بسته اند

داغ خشکسالی بعلاوه تبرسودجویی، می دهد زغال

فارس در پاسداشت بهمن بیگی عقب افتاد

شیرازی ها تلخ وشیرین هنرهفتم را یادآوری کردند/صفای سینما در گذشته

استاندارد نسبی مدارس

معلمان مدارس غیردولتی و تضییع حقوق

چالش بی‌تحرکی در زنان کارمند

چند می گیری تصادف کنی

به جای دارو

آیا آبی از انرژی خورشیدی گرم می شود

رسانه گردشگری

بازار قیصریه لار، نماد مقاومت در برابر قهر طبیعت

فرزندت کجاست

همنشینی تاریخ و کباب بی بی خانم گل در موزه ای خود ساخته

فرهنگ و خیابان

بود و نبود رسانه ها

دکه های خالی از مطبوعات، انباشته از تنقلات

گران ترین اعتیاد همراه

یخچال، دلوچه دوز کازرونی را دلسرد نکرده است

مردم چه می خواهند

چالش های جهانی شدن اصیل ترین بافت تاریخی خاورمیانه

دیده بان جوان خدا را دید

تالاب های فارس نه جان دارند و نه اعتبار

رؤیای بیداری

آب هست، اعتبار نیست

توان بیش از پیش آثار تاریخی فارس برای جهانی شدن

مسئولان پیوند خود را با مردم محکم کنند

کلیسای چهارصدساله شیراز نیازمند مهربانی

عرصه بر حیات وحش تنگ شده است/ پرندگان مهاجر به فارس نمی آیند

تلویزیون در بیراهه

زالوصفتان اقتصادی اعدام شوند

بافت تاریخی شیراز حاشیه‌ای در مرکز شهر

ثبت جهانی آثار ساسانی و مأموریت پیش رو -

چراغ گردشگری باآثار جهانی روشن است/میراث 1700 ساله فارس رابشناسیم

ضرورت بازنگری در آگهی های تبلیغاتی تلویزیون

زورآزمایی روحانی با ترامپ در قلب اروپا

همراه بیمار، یار یا بار!

بازار داغ کوچه مرغی های شیراز در سایه آنفلوانزای پرندگان

سودای آشنای محمد

کاهش سن اعتیاد در فارس/ زنگ خطر به صدا در آمد

دهستان کفترک نزدیک به شیراز، دور از برخی امکانات

چرخ پروژه های عمرانی شیراز می لنگد/ طرح های میلیاردی در ابهام

دریاچه‌های فارس خشک تر از همیشه/ برنجکاری همچنان رواج دارد

فوتبال برای زندگی

تیم ایران با شایستگی از جام بیست و یکم کنار رفت

بارقه‌ی امید برای نجات کانونهای تولید

عید آمد تا فرخنده شود جشن دوری از پلشتی ها

زنان زندانی جرائم غیرعمد شیراز نیازمند کمک خیران هستند

دانشگاه، بودن یا نبودن

ثبت یک طلاق از هر دو ازدواج در شیراز / توافق‌های شوم زوج‌ها

درآمد پایدار برای شیراز

تا سه سال دیگر

اجازه نداریم بر رنج مردم بیفزاییم

میراث کهن شیراز در محاصره باروت و زباله

مدیرکل جدید و مشکلات پیش رو

گلسنگ‌هایی که بر پیشانی تخت جمشید می‌رویند/تهیه اطلسی برای گلسنگ

گرگ های لارستان قربانی خرافات شده اند

تعطیلی روزنامه‌ها ضربه به دموکراسی است

زندگینامه مرحوم آیت الله ایمانی امام جمعه شیراز

غارسنگ‌ شکنان جهرم،جاذبه ای گردشگری آمیخته با اسطوره

روزی به نام شیراز و پرسش های پیش رو

خبری از کارگروه سازگاری با کم آبی درفارس نیست

روایتی از اشک‌ها و لبخند‌های ایران

تعطیلات نانوشته دانش آموزان نیازمند چاره اندشی

تخت جمشید یادمانی ایرانی، میراثی جهانی

هجوم شبانه به تاریخ شیراز

جایی که شاپرک مقصر شد

میهمانان نامأنوس سفره هفت سین

درخشش فارس در میان روستاها و شهر‌های کتاب‌دوست

روزهای پایانی سال و مصرف بی رویه آب در خانه تکانی ها

جشنی برای مرغوب ترین«نرگس»ایران/خانه گل نرگس عطرافشانی می کند

این حلزون به زندگی شتاب می دهد

پایه های رونق فرهنگ شیراز بردوش بخش خصوصی

آموزش بدلی

مردم جنوب فارس:از صنعت، آلودگی آن نصیب ما می شود

گنجینه خشک

فارس پیشرو در بومی سازی آموزش سگ های زنده یاب کشور

دومینوی مطالبات

خاطره‌های مانای ذهن ما!

دروازه قرآن شیراز و نیاز به مرمت

پای ادیبان به قهر آسمان باز شد/نقش خنده در طلب بارش از خداوند

توزیع کنندگان کتاب در استان فارس و تنگناهای فرارو

بی شناسنامه ها

قلعه دودمان، نزدیک به شیراز دور از امکانات

گیس های بریده و احتمال آسیب های پوستی

از همین امروز

زوال دوران کودکی در کار و خیابان

معرفت، محبت و تأثیرپذیری

راهپیمایی اربعین؛ باشکوه، عمیق و پرمعنا

گاززدن به میوه های گاززده /بررسی خطرناک یا بی خطر بودن این پدیده

د‌‌‌یپلماسی آمریکایی د‌‌‌ر بن بست

سایه حادثه بر بازار وکیل شیراز

مصرف چند ماده‌ای معضل جدید کشور/ شیوع 2 درصدی مصرف مواد مخدر در دانش‌آموزان

بعضی افراد از دست دادن با آنها ابا دارند

تدبیر اندیشی فعالان ترویج فرهنگ نماز فارس برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

ثبت 22 گونه ژن جدید در بانک جهانی توسط دانشگاه آزاد جهرم

دولت یازدهم و دوازدهم، نقطه عطف ارج نهادن به هنر و هنروران

راه نیل به آزادی ، آگاهی است/ عملکرد علم محور و توسعه محور همه دستگاهها را به دقت رصد خواهم کرد/ خلاقیت، کارآفرینی و یادگیری مسئله محور، باید در دانشگاهها پررنگتر شود

چشم خشك تالاب‌های فارس به آسمان

از صحنه هايي که روضه مُصوّر بودند تا غربت کودکي که با مظلوميت کودکان ميانمار هم‌خواني دارد

احتمال يک انتصاب پرابهام در شهرداري شيراز و لزوم توجه به چند نکته

مطالبه‌گري از مسؤولان، عنصر فراموش‌شده در پيشگيري از حوادث جاده‌اي

اي کاش دسترسي به چنين کتاب هايي آسان بود- غلامرضا مالک زاده**

تلگرام؛ پرايد، چاقو و مزاحمت تلفني

داستان سراب بختگان و فلامينگوهاي مهاجر

اعتماد به کابينه، نمايندگان ملت و تعارض منافع

نرم‌افزاري که 20 هزار فرصت شغلي را تهديد مي‌کند

فاجعه‌ عميق‌تر از سلفي نمايندگان با موگريني است

کاش مرداد از تقويم ها حذف مي شد

قلم و قداستي آسماني

شعار عليه رئيس جمهور محکوم است

افزايش دما هشدار به مسئولان براي مديريت منابع آب است

طرحي براي راديو و تلويزيون خصوصي

ديوارنشين ها

داستان پلاسکو، شيراز و ما

محيط زيست حيوانات فارس/ آبي براي زيستمندان نيست

رئيس جمهور زن يا مرد؟

تاثير خشکسالي و تغيير فصل در زلزله هاي اخير فارس

مسجد جامع اقليد نماد تاريخ و ديانت اين ديار