پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

مقالات

تن تشنه زمین، فروریخت

پیام فارس - شیراز- برداشت بی‌رویه از ذخایر آب زیرزمینی و عدم مدیریت آن وضعیت را در فارس بحرانی کرده و تن تشنه زمین را در این استان فروریخته به گونه‌ای که گفته می‌شود فارس مقام اول فرونشست جهان را به خود اختصاص داده است.

کمبود نیرو و فراخوان فرهنگیان بازنشسته فارس برای تدریس

پیام فارس- آموزش و پرورش فارس برای آغاز سال تحصیلی جدید با کمبود 9000 نیرو در مقاطع مختلف مواجه است، تنها حدود 2000 نیرو از این تعداد امسال جذب آموزش و پرورش می‌شوند و مابقی با بازگرداندن بازنشستگان به کلاس‌ها، جلوگیری از بازنشستگی و افزایش ساعات کاری تامین خواهد شد

انسان در عرفان اسلامی بنیان هنر خداوند است

پیام فارس - یک استاد دانشگاه با اشاره به نگاه و نظرات اندیشمندان و مکاتب مختلف پیرامون انسان، به تشریح خصوصیت‌های انسان از دیدگاه عرفان اسلامی پرداخت. ...

آتش، پرونده ارگ کریم‌خان را بازگشود

پیام فارس - شیراز- قامت افراشته ارگ کرم خان زند با هتل آسمان درگیر و مدتی این درگیری تاخیر شد؛ اما یک روز آتش در هتل افتاد و دود آن پرونده ای بایگانی شده را نزد دوستداران میراث فرهنگی شیراز بازگشود.

هیس، اینجا بیمارستان است

پیام فارس- صدای همراه یکی از بیماران در اعتراض به نرخ خدمات درمانی بلند شد که ناگهان زنی سفیدپوش در حالی که دستش را به سمت فرد معترض دراز کرده بود، گفت هیس،آقا اینجا بیمارستان است؛اما صدای زن سفید پوش در هیاهو و صدای انواع ابزارآلات ساختمانی در فضای بیمارستان گم شد و به گوش فرد معترض نرسید.

خبرنگاری به‌روایت زنان

پیام فارس- زنان خبرنگار با حضور پررنگ در عرصه رسانه مرزهای نابرابری را نادیده گرفتند و در عرصه‌هایی قلم زدند که جسارت و شجاعت بسیاری می‌طلبد؛ با این حال درددل‌ها و مشکلات کم نیست، هرچند شور و نشاط بر هر دردی دواست

شیراز و انتظار برای گرفتن نشان جهانی صنایع‌دستی

پیام فارس-نخستین گام عملی ملی برای ثبت شیراز بعنوان شهر جهانی صنایع دستی برداشته و این شهر وارد فهرست شهرهای ملی صنایع دستی ایران شد و حال اهالی این کلانشهر و فعالان فرهنگی منتظر دریافت نشان جهانی آن هستند.

کرانه‌هایی که پا پس می‌کشند

برداشت غیر اصولی و بی رویه شن و ماسه از رودخانه‌ها معظلی است که در پیام فارس-سال‌های اخیر بیش از گذشته دامن گیر مناطق مختلف استان فارس شده است ، رونق ساخت و ساز و افزایش مصرف مصالح ساختمانی بهره‌برداری بی رویه از کرانه‌های رودخانه‌ها را افزایش داده و هر روز شاهد عقب نشینی این کرانه‌ها و پا پس کشیدن آن هستیم.

تالاسمی، درد بی‌پایان

پیام فارس- تالاسمی، دردی که پایان ندارد؛ بیماری ژنتیکی است که دردمندانش از کم‌خونی شدید رنج می‌برند و این رنج تا آخر عمر همراهشان است.

مصائب بوعلی‌سینای صدرا

پیام فارس - آخرین روز فروردین سال 96 بعد از سال‌ها تلاش مسئولان وقت دانشگاه علوم پزشکی و تیم پیوند اعضای آن دانشگاه و همراهی گسترده نیک اندیشان عرصه ...

نرگس باید از شیراز برود

پیام فارس- سال‌هاست چانه زنی بر سر خارج کردن نرگس از شیراز! با هزاران دلیلی و توجیه انسانی، زیست محیطی، منظر شهری و تاریخی و ... مطرح بوده است، اما علی‌رغم اهتمام تمام مسئولان و دوایر مختلف، هنوز زور همه شیراز به نرگس نرسیده است.

وحشت در جاده های فارس سایه انداخت/ «رخ به رخ» با مرگ

پیام فارس - شیراز- جاده های فارس وحشت به رانندگان هدیه می دهند، راه های نا ایمن و رخ به رخی که هر روز قربانی تازه می گیرند تا روند بهبود وضعیت جاده ای استان به کندی پیش رود.

هپاتیت، بیماری تباه کننده کبد

پیام فارس- هپاتیت‌های ویروسی یکی از چالش‌های بزرگ سلامتی در جهان هستند؛ هپاتیت B و C علت اصلی بیماری مزمن کبدی است که می‌تواند به سیروز، سرطان کبد و مرگ منجر شود.

قلب درمان جنوب کشور، سنگین می‌تپد

پیام فارس- محمد نمازی که سردیسش در محوطه بیمارستانی به نام او خودنمایی می‌کند شاید هرگز تصور نمی‌کرد این مرکز درمانی که او بنیانگذارش بوده روزی به قلب تپنده درمان جنوب کشور تبدیل شود، قلبی که اکنون بیش از اندازه و سنگین می‌تپد

محور دروازه قرآن مخاطره‌ای برای شیراز

پیام فارس - دروازه قرآن و شیب تند آن همواره حادثه ساز بوده است؛ از تصادف‌های مکرر گرفته تا سیل و برخوردهای مرگبار و دلخراش کامیون و تریلرها با دیوار، ...

بازارچه‌هایی بافرجام ورشکستگی

پیام فارس- بیش از 40 میلیون تومان در ماه اجاره می‌دهد و می‌گوید که ندانسته و از روی کم تجربگی در این چاه افتاده و اکنون در آستانه ورشکستگی است،

موسیقی پاپ ازنوع بدش درایران رایج شده است/آموزشگاه ها کیفی نیستند

پیام فارس - شیراز- مسعود شناسا، هنرمند موسیقی سنتی که با مجموعه آلبوم 5 گانه در زمینه ردیف نوازی گامی در شناخت موسیقی ایرانی برداشته، اعتقاد دارد موسیقی پاپ ازنوع بدش درایران شدیدا رایج شده است.

کوک ساز عندلیبی ها برای پیوند نوای موسیقی و عرفان

پیام فارس - سنندج - خاندان عندلیبی با بیش از یک و نیم قرن فعالیت در حوزه موسیقی و عرفان از جمله افراد تاثیرگذار در موسیقی و عرفان ایران هستند و توانستند به خوبی موسیقی و عرفان را به هم پیوند دهند.

سنگی که شکست، سکوتی که نشکست

پیام فارس - شیراز- سایه سنگ ناایمن دروازه قرآن 15 تیرماه 98 از سر این محل برداشته شد اما آرامگاه خواجوی کرمانی که در مجاور این دروازه ورودی شیراز قرار دارد و به دلیل این سنگ، بسته شده بود همچنان در سکوت به سر می‌برد و تعطیل است.

هتل آسمان از تهدید تا فرصت

پیام فارس - هتل آسمان شیراز را می‌توان جزو خبرسازترین هتل‌های جهان دسته بندی کرد؛ هتلی که نه به لحاظ نوع سازه متمایز یا سایر ویژگی‌هایی که نمی‌توان آنها ...

شهر جدید با مشکلات قدیمی

پیام فارس - شیراز- صدرا شهر جدیدی است که برای سرریز جمعیت شیراز در دهه 70 در 20 کیلومتری غرب این کلانشهر ساخته شد و اینک با مشکلات متعددی مواجه است که سالیان درازی است که گریبان اهالی این شهر را گرفته و گویا نمی‌توان زمانی برای پایان این مصائب متصور شد.

تجارتی جهانی در پستو

پیام فارس- تجارتی جهانی اما غیررسمی که در پستوهای مخفی و سوله متروکه کارخانه‌ها در جای‌ جای ایران رونق گرفته و موافقین و مخالفین سرسختی نیز دارد، شیراز و استان فارس را نیز بی نصیب نگذاشته است و گاه از گوشه و کنار آن زمزمه کشف مزارع استخراج بیت کوین به گوش می رسد

«جاروی پیش »، جلوه ای دیگر از سخاوت نخل

پیام فارس- هیچ چیز نخل، دورریز ندارد؛ نخل سخاوتمند است و حتی با برگ های خشک آن که در جنوب کشور به « پیش» معروف است می توان جارو حصیری یا جاروی پیش ساخت

ضرورت احیای اقامتگاه های بوم‌گردی

پیام فارس - شیراز- اقامتگاه های بوم‌گردی ظرفیت های متعددی دارد که در کشورمان کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

پیچ مرگ در حاشیه جاده

پیام فارس- فرونشاندن گرمای تابستان با خوراکی های خنک، روشی معمول و پذیرفتنی است و یکی از این خوراکی ها فالوده است اما رشته‌های پیچ در پیچ آن، گرما و عطش را فرو می‌نشاند اما عرضه آن در پیچ جاده می‌تواند مرگبار باشد.

مشتاقان غواصی؛ جای آموزش اینجاست

پیام فارس- آب اگر باشد، برخی شناگر خوبی هستند؛ شرایطی دیگر از جمله وضع خوب مالی هم اگر باشد گروهی دیگر غواص خوبی خواهند بود که البته غواصان نیاز به آموزش‌های مخصوص خواهند داشت که گفته شده نخستین مدرسه غواصی شیراز می‌تواند نیازهای گروه اخیر را برآورده کند

سرگذشت یک سنگ از ظهور تا سقوط

پیام فارس- مرد قرمزپوش، بلندگویی در دست داشت و درباره خطرات سقوط سنگ هشدار می داد اما یک موتورسوار بی اعتنا به هشدارها مردم را از منطقه خطر دور می‌کرد که این صحنه بخشی از حاشیه‌های منفجر کردن سنگی بود که سال‌ها بر دروازه قرآن سایه افکنده بود.

بزودی آبی زیر پوست شهر جهرم می‌دود

پیام فارس - شیراز - طرح آبرسانی به شهر جهرم از سد سلمان فارسی در سالهای گذشته بارها مورد تاکید قرار گرفته و پیش از این نیز نوید بهره برداری از آن داده شده اما همچنان شهر خرما و مرکبات، چشم به راه سفر مسئولان ارشد دولتی است تا آغازگر این طرح باشند.

حرکت پرشتاب برای تداوم توسعه استان ها

پیام فارس - استان ها - شهرها و روستاها در استان های مختلف هفته گذشته شاهد سفر مسئولان اجرایی به منظور فراهم سازی زمینه تداوم توسعه و پیشرفت در حوزه های مختلف بودند تا این امکان فراهم شود که در ضمن افتتاح پروژه های عمرانی، میزان پیشرفت های حاصل شده در طرح های مختلف سنجیده شده و مشکلات بررسی و برای حل آنها چاره اندیشی صورت گیرد.

کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در فضای مجازی فارس تشکیل شد

پیام فارس - شیراز- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در فضای مجازی در این استان تشکیل شد اما منتظر ابلاغ دستورالعمل ها و شیوه نامه ها از سوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستیم تا این موضوع را به شکل تخصصی دنبال کنیم.

تداوم کمک رسانی به سیل زدگان تا رفع مشکلات

پیام فارس - استانها - فروردین امسال همزمان با وقوع سیل ویرانگر در برخی استانها، موجی از خدمت رسانی از سوی مردم، دستگاه های دولتی، نیروهای نظامی و سازمان های مردم نهاد براه افتاد که همچنان در این مناطق به حرکت خود ادامه می دهد.

اینجا ارابه های مرگ پرشتاب می تازند

پیام فارس - دیگر دادن آمار کشته شدگان و تصادف‌ها، گفتن اینکه هشدار ، جاده لار- جهرم محور حادثه‌ ساز است، این محور شلوغ است و عیوب مختلفی دارد هیچ دردی از خانواده‌های قربانیانی که صبح بیدار می‌شوند بی‌دخترشان، بی‌مادرشان، بی‌پسرشان یا بدون پدرشان کم نمی‌کند.

کِشتی در خُشکی

پیام فارس - شیراز- بارندگی و سیلاب های اخیر نتوانسته کام خشکیده زمین را در خطه فارس سیراب کند اما توانسته تکاپویی در بین برنجکاران این استان به پا کند،بگونه ای که اکنون زندگی نه در شهرها و روستاهایی با پیشینه شلتوک کاری بلکه در مزارع برنج اطراف این مناطق جریان دارد.

حکایت شوربختی دومین دریاچه ایران

پیام فارس - وقتی خداوند درهای رحمتش را بازکرد تا آسمان لب تشنه زمین فارس را تر کند، لبخند نه تنها چهره دژم کشاورزان را از هم گشود، بلکه اخم دوستداران ...

سرنوشت غم انگیز دو تالار در شیراز: یکی پیر شد، دیگری زاده نشد

پیام فارس - شیراز- شیراز در میان هنرمندان با عنوان شهری فرهنگی شناخته می شود؛ اما سودای برخورداری از تالاری مناسب برای فعالیت های هنری آه از نهاد هنرمندان برآورده است؛ تا جایی که مطالبه آنان از ساخته شدن تالار مرکزی به تعمیر تالار حافظ رسیده است.

وقت تَق‌سیمِ تَق‌صیر

پیام فارس - سید مهدی میرعظیمی، یکی از نویسندگان جوان و فعالان حوزه فرهنگ و هنر، در یادداشتی به موضوع حادثه تصادف در جاده خرامه به شیراز، که منجر به فوت ...

تعیین هوشمند مقصد سفر به جای گرفتاری 15 ساعته در ترافیک شمال

پیام فارس - استان ها - هموطنان در روزهای تابستان از هر فرصتی برای سفری دلنشین و رفع خستگی ها و ناآرامی های زندگی روزمره بهره می برند و تعیین هوشمند مقصد سفر برای دستیابی به این هدف کارساز خواهد بود، اما عده ای همواره شهرهای شمالی را به عنوان محلی برای سفر انتخاب کرده و عزیمتی پرمشقت را برای خود رقم می زنند.

جاده‌های ناایمن فارس و انسان همواره مقصر!

پیام فارس - انتشار کلیپی توسط پدر یکی از قربانیان حوادث جاده‌ای در استان فارس و واکنش فعالان فضای مجازی نسبت به آن، دستور استاندار فارس، وزیر راه و ...

سایه سنگ بر دروازه قرآن شیراز

پیام فارس - شیراز- سیل پنجم فروردین 98 در دروازه قرآن شیراز، نام این دروازه تاریخی را بیش از پیش مطرح کرد که اینک پس از سیل، وجود سنگی معلق در کنار این دروازه که هرآن امکان سقوط آن می رود محل بحث های جدید شده است.

توهم پرآبی

پیام فارس - استان ها - بارش های نسبتا خوب روزهای پایانی سال 97 و بهار امسال گرچه تا حدودی از ابعاد گسترده بحران کم آبی و خشکسالی در برخی از مناطق کشور کاست، اما این تصور که بارش ها توانسته مشکلات ناشی از سال ها را کم بارشی را حل کند، تلقی درستی نیست.

صدها جان نازنین لای این آهن پاره ها پرپر می شود

پیام فارس - شیراز – استان فارس با فاصله زیاد از سایر استان های کشور و با سهم 10 درصدی مقام اول در حوادث و سوانح جاده ای و تصادفات دارد، مقامی که قابل افتخار نیست و هر سال صدها جان نازنین را لای آهن پاره ها پرپر می کند.

رد پای بیوه سیاه در مُهر

پیام فارس - براساس برخی گزارش‌های مردمی، رد پای بیوه سیاه، در شهرستان مُهر از شهرستان‌های جنوبی استان فارس دیده شده و حتی یکی از اهالی این شهرستان براثر ...

سوداگری دلالان و جیب نحیف مستاجران!

پیام فارس - تابستان همراه با گرمای هوا، گرم شدن بازار جابه‌جایی مستاجران را همراه دارد، مستاجرانی که حالا به دلیل تغییرات ناگهانی و غیرقابل باور قیمت ...

ایران از توسعه سدهای برقآبی جا ماند/روایتی دیگر از لزوم سدسازی

پیام فارس - یک پژوهشگر حوزه آب گفت:بسیاری کشورهاعمده برق مورد نیاز خودرا از سدهای برقابی به عنوان انرژی پاک تامین می کنند، اما ظرفیت تولید برق ایران از این حوزه تنها 11 گیگاوات و بسیار اندک است.

فرصتی برای آبادانی فارس یا تهدیدی برای گروه محدود

پیام فارس - روزنامه تماشا چاپ شیراز در شماره 1837 مطلبی با عنوان "دکتر رحیمی (استاندار فارس)، فرصت عمران و آبادانی فارس یا تهدیدی برای گروهی معلوم و محدود؟!" منتشر کرده است.

پرداختن به توسعه گردشگری از شعار تا عمل

پیام فارس - با وجود اشتراک نظر تمام مسئولان در اینکه گردشگری یا توریسم یکی از ظرفیت‌های مهم ایران، به خصوص استان فارس و شهر شیراز به شمار می‌رود، اما در ...

رها شده در «قندیل»

پیام فارس - شیراز- مرد روستایی به گردشگران پاسخ داد: فقط از راه عشق می توان به آن بالا رسید؛ نه جاده ای در کار است و نه حتی کوره راهی.

ساير مطالب

بهترین جواب به آمریکا

شهرهای بی‌دفاع

پیامی که در سیل شیراز امیدبخش شد

نارسایی

مدرسه های سعدی، سیل را شکستند

ای کاش

سیل و یادآوری اهمیت سواد رسانه ای

می خنداند اما نمی خندد

چرا خرم دره جهنّم دره شد

آنچه را که نباید فراموش کنیم

موج اندوه و شکوه مهربانی در سیل شیراز

کازرون، نمادی از تاریخی کهن و طبیعتی چهار فصل

جلوه جدید گردشگری فارس در نوروز 98

دام هایی برای ثروت

نوروز، نماد زایش است نه مرگ جانداران در تنگ بلور

چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی تبدیل نکنید

عید آمد و ما قبا نداریم

اشکال در اشکال هندسی

نخستین واکنش `حامی` به حاشیه کنسرت شیراز

حیوان خانگی هم می‌تواند ناقل هاری باشد

میانبری کاذب تا پرده سینما

شهر صدرا بدون سامانه حمل و نقل؛ ترافیکش سهم شیراز

گنبد نمکی، جاذبه گردشگری بکر در جهرم

زمین را نگهبان باشیم

یادی از حمید برنا، خیّر سلامت و مدرسه‌ ساز جهرمی

شجاعانه به استقبال تغییرات برویم

`نه` به نگاه ویژه به زادگاه مدیران

زوج ها خوب شنیدن را یاد بگیرند/ لزوم پرهیز از ایده آل گرایی

آب پاکی 2 سرد‌‌‌ار روی د‌‌‌ست د‌‌‌لواپسان

دام های قاچاقچیان برای دامداران فارس

نورآباد ممسنی تکه‌ای از بهشت

قلعه تبر جهرم، تاریخی اما تک افتاده

داراب؛ شهرستان قصرها و آبشارها

چگونگی رفتار با کودکانی که مبتلا به صرع هستند

معماری سنتی هست چه نیازی به رومیان!

200 مقاله در ششمین کنفرانس سالیانه «انرژی پاک» ارائه می شود

تفاوت کنفرانس ورشو و کنفرانس گوادلپ

پاسدار امین

چشمه‌ای که برای پریشان جوشید/ باران حال تالاب را خوب می‌کند

نقص پلکانی

تلخ و شیرین های چهار دهه روزنامه نگاری

عناوین نخست مطبوعات 23 بهمن شیراز

نقش مردم فسا در پیروزی انقلاب اسلامی ایران

نگاه انقلاب به رفاه اجتماعی

مرور خاطرات انقلاب در شیراز با دو مبارز انقلابی

تلاش برای حذف نقاط حاد‌‌‌‌‌ثه‌خیز فارس

هنر را به بها دهند نه بهانه

گره ترافیکی

کشف جدید در نقش رستم طی نیم قرن اخیر بی نظیر است

از پیشنهاد اصلاح شروط طلاق تا برابری دیه

گیگ‌های تو خالی

مسیرهای دوچرخه سواری، تبلیغات یا نسخه ای برای نجات شیراز

ترس واهی از فضای مجازی

نگاه جامع به FATF نیاز آینده اقتصاد کشور

محرومیت زدایی و توسعه روستایی در سایه انقلاب اسلامی

رویای صنعتی شدن

نمکی بر زخم تبلیغات حوزه سلامت

صفحه حوادث مطبوعات، تیغ دو لبه است

سرنوشت ادبیات فارسی در فضای مجازی

مشکلات آخرین امید بیماران جنوب کشور

سهم‌ خواهی فارس از 20 هزار شغل‌ فرهنگی

از قلم تا قمه

نیاز به دماسنج آسیب اجتماعی

شفافیت شورایی، شعار یا عمل

اورژانس اجتماعی تابوشکن اعلام خشونت‌های خانگی

اهرم قانون

گذر صنعت فارس از وضعیت قرمز در گروی بهره وری آب کشاورزی

سد راه تغییر نشوید

اعتیاد ناتمام

یادی از پاسبان شعر و گویش شیراز

انتخاب شایسته استاندار فارس و انتظار مردم لارستان

آن مرد با قلم و کاغذ آمد

برخی مدیران از قطار توسعه فارس پیاده شوند

بازار وکیل شیراز و تکاپوی بقا

نه به تخصیص ارز مبادله ای به دخانیات

خُردهای اعصاب خُردکن

تجلی اراده ملت

اکثر دشت‌های فارس با بحران فرونشست مواجه است

حماسه 9 دی تجدید پیمان با ولی فقیه بود/ نمادی از بصیرت مردم

بی نیازها

خصوصی سازی تماشاخانه های دولتی آسیب جدی در مسیر حیات هنر ششم

چراغ نیمه روشن در تخت جمشید

چراغ نیمه روشن تخت جمشید در صنعت گردشگری

ژن درمانی

بازخوانی سخنان استاندار سابق

مهاجرت دانش آموختگان

مشق شب، مشقت کودکان دبستانی و والدین

توصیه هایی برای گیاهخواران

آموزش مهارت‌های زندگی، نوشدارو پیش از طلاق

عوارض ناشی از کمبود ید و کارکرد تیروئید

فرسایشی که جابجایی خاک ایجاد می کند/ زمینه سیلاب فراهم نشود

مدیران کم کار را معرفی کنید

صدای سوت قطار شنیدنی نیست/ خطوط ریلی فارس اقتصادی شود

پژوهش‌هایی که اجرایی نمی‌شوند

شیراز برای عابران امن شود

نفت و شیر و نوشابه

سقوط اخلاقی تا نقطه صفر مطلق کلوین

دعوت از مخاطبان عام

بافت دستکندی، سازه ای با شکوه در صفاشهر فارس

رنگ پاییز بر بوم نمایشگاه کتاب فارس!

لزوم انتقال بی قید و شرط زندان از شیراز

منبت آباده چگونه جهانی شد

اهمیت دوران نوجوانی در شکل‌گیری شخصیت افراد

فارس و استاندارانش

آفت هایی که گریبانگیر بلوطستان شدند/ تلاش منابع طبیعی برای حفاظت

درنگی در دادگاه متهمان آمیختن خاک و گندم در شیراز

فرهنگسرای رسانه شیراز، یک نام و دیگر هیچ

فرهنگ در اولویت باشد

متخصصان زبان و ادبیات فارسی را دریابید

بازماندگی از تحصیل و زباله گردی

جشن‌های غیرایرانی در سبد خانوار ایرانی

چرا 40 سال مرگ بر آمریکا

آنچه باید در مورد قطره آهن و اطفال بدانیم

قیمت رها شده است؛ نظارت نیز

چکش‌کاری آموزش‌وپرورش برای تقویت حقوق معلمان

خسروشیرین، نگین گردشگری روستایی در شمال فارس

فراموشی و خود فراموشی

فرار رو به جلو

گره کور متروی شیراز در زندگی همسایگان

وقتی خیابان‌ها کودکی را می‌بلعند

خزان کاغذی

سلامتی در دوران سالمندی با تغذیه مناسب

گشتی در خیابان زند شیراز/ سرگردانی میان دلار آبی و سفید

تا کی

کلوخ‌پز؛ شروع پاییز اقلیدی‌ها

بازچرخانی آب طرحی برای سازگاری با کم آبی در فارس است

از کوروش چه می دانیم

قوطی برخی عطاری ها همه چیز دارد بجز سلامتی

فقر مطالعات فرهنگی و اجتماعی درباره عشایر فارس

این سگان، راه سلامت بسته اند

داغ خشکسالی بعلاوه تبرسودجویی، می دهد زغال

فارس در پاسداشت بهمن بیگی عقب افتاد

شیرازی ها تلخ وشیرین هنرهفتم را یادآوری کردند/صفای سینما در گذشته

استاندارد نسبی مدارس

معلمان مدارس غیردولتی و تضییع حقوق

چالش بی‌تحرکی در زنان کارمند

چند می گیری تصادف کنی

به جای دارو

آیا آبی از انرژی خورشیدی گرم می شود

رسانه گردشگری

بازار قیصریه لار، نماد مقاومت در برابر قهر طبیعت

فرزندت کجاست

همنشینی تاریخ و کباب بی بی خانم گل در موزه ای خود ساخته

فرهنگ و خیابان

بود و نبود رسانه ها

دکه های خالی از مطبوعات، انباشته از تنقلات

گران ترین اعتیاد همراه

یخچال، دلوچه دوز کازرونی را دلسرد نکرده است

مردم چه می خواهند

چالش های جهانی شدن اصیل ترین بافت تاریخی خاورمیانه