آخرين مطالب

مقالات

نفت و شیر و نوشابه

پیام فارس - روزنامه افسانه چاپ شیراز چهارشنبه در شماره 3752 یادداشتی با عنوان `نفت و شیر و نوشابه` منتشر کرده است.

سقوط اخلاقی تا نقطه صفر مطلق کلوین

پیام فارس - هفته نامه سپهر فارس ویژه شهرستان های لامرد و مُهر در شماره 37 خود یادداشتی را با عنوان `سقوط اخلاقی تا نقطه صفر کلوین` منتشر کرده است.

دعوت از مخاطبان عام

پیام فارس - روزنامه سبحان چاپ شیراز در شماره 4750 یادداشتی با عنوان `دعوت از مخاطبان عام` منتشر کرده است.

بافت دستکندی، سازه ای با شکوه در صفاشهر فارس

پیام فارس- بزرگترین مجموعه معماری دستکند فارس و نمونه بزرگ و منحصر به فرد از این نوع سازه در کشور که در بافت تاریخی صفاشهر استان فارس قرار دارد اکنون در معرض نابودی قرار گرفته و گویا ضجه های ناقوس مانند آن،گوش شنوایی ندارد.

رنگ پاییز بر بوم نمایشگاه کتاب فارس!

پیام فارس- نمایشگاه‌ها همواره نقش بسیار مهمی در توسعه و درونی کردن ارزش‌ها و فرهنگ‌ها داشته‌اند به ویژه آن دسته از نمایشگاه‌هایی که برگرفته از فرهنگ و هنر باشد؛ در این میان نمایشگاه‌های کتاب از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است.

لزوم انتقال بی قید و شرط زندان از شیراز

پیام فارس- روزنامه طلوع از نشریات استان فارس در شماره 2385 با انتشار یادداشتی بر لزوم انتقال بی قید و شرط زندان عادل آباد از محدوده شهر شیراز تاکید کرده است.

منبت آباده چگونه جهانی شد

پیام فارس - شیراز- پس از ثبت پرونده محور ساسانی در فهرست میراث جهانی یونسکو در تیرماه 97، شورای جهانی صنایع دستی آذرماه جاری شهر آباده را به عنوان شهر جهانی منبت ثبت کرد تا بدین ترتیب، برای دومین بار کام اهالی فارس در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شیرین شود.

اهمیت دوران نوجوانی در شکل‌گیری شخصیت افراد

پیام فارس - دوران ‌نوجوانی یکی ‌از مراحل مهم در رشد شخصیت انسان است؛ دوره‌ای که فرد از دوران کودکی خارج شده و‌ با نقش‌ها و مسئولیت‌های جدید در خانواده و ...

فارس و استاندارانش

پیام فارس- روزنامه عصرمردم چاپ شیراز دوشنبه در شماره 6498 سرمقاله ای با عنوان `فارس و استاندارانش` منتشر کرده است

درنگی در دادگاه متهمان آمیختن خاک و گندم در شیراز

پیام فارس-شعبه ویژه رسیدگی به اتهامات و جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی فارس در پنج نشست فشرده به اتهامات افرادی که در مراکز خرید گندم تخلفاتی داشتند رسیدگی کرد که آمیختن خاک با گندم یکی از اتهامات 11 متهم بود

فرهنگسرای رسانه شیراز، یک نام و دیگر هیچ

پیام فارس - شیراز- اصحاب رسانه و خبرنگاران استان فارس و شیراز، هیچکدام در حافظه خود سابقه فعالیت رسانه ای در فرهنگسرایی که به همین نام در شیراز راه اندازی شده به خاطر ندارند.

فرهنگ در اولویت باشد

پیام فارس- شیرازنوین چاپ شیراز چهارشنبه در شماره 566 یادداشتی با عنوان `فرهنگ در اولویت باشد` منتشر کرده است.

متخصصان زبان و ادبیات فارسی را دریابید

پیام فارس - شیراز- برخی دانشجویان و دانش‌آموختگان دکتری رشته‌های غیرپزشکی به‌ویژه علوم انسانی خود را فراموش‌شدگانی می دانند که به پژوهش‌هایشان بهایی داده نمی‌شود و اغلب آینده کاری تیره‌ای پس از فراغت تحصیل فراروی خود می بینند.

بازماندگی از تحصیل و زباله گردی

پیام فارس - روزنامه طلوع از نشریات استان فارس در شماره 2375 در یادداشتی چاره اندیشی درباره حل پیامدهای ناشی از بازماندگی از تحصیل و پدیده زباله گردی در شهرها را خواستار شده است.

جشن‌های غیرایرانی در سبد خانوار ایرانی

پیام فارس - شیراز - پیوند مردم جهان با یکدیگر در کسری از ثانیه باعث تغییر ذائقه فرهنگی شده و درآمیختن آن با ناآگاهی،‌ مادی‌گرایی وکاهش کتابخوانی، ورود عناصر بیگانه فرهنگی را تسهیل کرده است.

چرا 40 سال مرگ بر آمریکا

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز در شماره 6481 به مناسبت 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، یادداشتی با عنوان `چرا چهل سال مرگ بر آمریکا؟` منتشر کرده است.

آنچه باید در مورد قطره آهن و اطفال بدانیم

پیام فارس- دوران نوزادی و کودکی به عنوان دوران زیربنایی و مهمی در رشد و تکامل هر فرد است که اگر مواد غذایی موردنیاز، به موقع و کافی تامین شود، به حتم می‌توان آینده ‌ سالمی را برای فرد متصور بود.

قیمت رها شده است؛ نظارت نیز

پیام فارس- بازار ثبات قیمت ندارد، جنس ها گران و افزایش قیمت ها لحظه ای شده است و در این میان مردم می پرسند چرا نظارت بر بازار رها شده است.

خسروشیرین، نگین گردشگری روستایی در شمال فارس

پیام فارس- آدمی از دیرباز میل به کوچ کردن و از جایی به جایی رفتن داشته و دارد ، از این مقوله در جامعه کنونی به عنوان توریسم یا گردشگری نامبرده می شود که یکی از انواع آن گردشگری روستایی اس

فراموشی و خود فراموشی

پیام فارس- روزنامه افسانه چاپ شیراز در شماره 3703 یادداشتی با عنوان `فراموشی و خود فراموشی` درباره لهجه ها و گویش های بومی منتشر کرده است.

فرار رو به جلو

پایگاه خبری راستین آنلاین شنبه مطلبی با عنوان ` فرارروبه جلوی آقای مدیرعامل/ آیا طالبی از صدور حکم بازداشتش خبر داشت؟` درباره رخدادهای اخیر تیم فوتبال قشقایی شیراز که در لیگ دسته یک حضور دارد، منتشر کرده است.

گره کور متروی شیراز در زندگی همسایگان

پیام فارس- مترو، که روزی قرار بود گره گشای ترافیک باشد اکنون به گرهی کور برای شیراز تبدیل شده، چرا که طولانی شدن،کندی و حتی توقف چندین ساله عملیات اجرایی در برخی نقاط این کلانشهر دردسرهای بزرگی برای شهروندان و کسبه ایجاد و عبور و مرور را نیز با مشکل مواجه کرده است.

وقتی خیابان‌ها کودکی را می‌بلعند

پیام فارس- کودکان کار در حالی دوران طلایی زندگی خود را در خیابان‌ها می‌گذرانند که معابر شهرها، از نظر ناهنجاری ها محیطی ناامن برای آنها به شمار می‌رود و ازهمین‌رو به آسیب‌پذیرترین قشر اجتماع بدل شده‌اند؛ در چنین شرایطی آنها باید با اراده ای ملی در همه ابعاد ساماندهی شوند

خزان کاغذی

پیام فارس - روزنامه افسانه چاپ شیراز دوشنبه در شماره 3699 یادداشتی با عنوان `خزان کاغذی` منتشر کرده است.

سلامتی در دوران سالمندی با تغذیه مناسب

پیام فارس- سالمندی پدیده طبیعی است که به مرور زمان با تغییرات فیزیولوژیک همراه است؛ به طوری که روند این تغییرات در افراد گوناگون یکسان، اما سرعت انجام آن متفاوت است.

تا کی

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز سه شنبه در شماره 6453 یادداشتی با عنوان `تا کی ؟! ` منتشر کرده و از مشمولان قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مناصب مدیریتی ارشد دستگاه ها و نهادها خواسته است که به دنبال `استثنا شدن از اجرای این قانون` نباشند.

کلوخ‌پز؛ شروع پاییز اقلیدی‌ها

پیام فارس - شهروندان اقلیدی، سال‌هاست که با کلوخ‌پز به استقبال فصل پائیز و زیبایی‌ها آن می‌روند، فصلی که امسال با امید به مهربانی آسمان و زمین و گشایش ...

بازچرخانی آب طرحی برای سازگاری با کم آبی در فارس است

پیام فارس- برنامه جامع سازگاری با کم آبی در استان فارس را متخصصان حوزه آب و خاک و برنامه ریزان و تصمیم گیران این حوزه تدوین کرده اند که استفاده مجدد از پساب های فاضلاب ها از جمله محورهای اصلی این برنامه است

از کوروش چه می دانیم

پیام فارس- روزنامه عصرمردم چاپ شیراز چهارشنبه در شماره 6450 یادداشتی با عنوان `از کوروش چه می‌دانیم؟` منتشر کرده است.

قوطی برخی عطاری ها همه چیز دارد بجز سلامتی

پیام فارس - شیراز- گاهی کالاهایی را می بینید و نام هایی می شنوید که در قوطی برخی عطاری هاست و از روغن بوقلمون تا دندان کوسه و مدفوع خرماده را شامل می شود که قرار است شفا بخش و دارو باشند.

فقر مطالعات فرهنگی و اجتماعی درباره عشایر فارس

پیام فارس- جامعه عشایری فارس به دلیل جمعیت و تنوع در کشور جایگاه دارد اما مطالعات فرهنگی و اجتماعی درباره این قشر صورت نگرفته و سازمان های مختلف دست اندرکار امور عشایر هنوز مطالعاتی جامع دراین حوزه ها ندارند.

این سگان، راه سلامت بسته اند

پیام فارس - شیراز- فارغ از دغدغه های روزانه و مشغله های متعدد گاهی فرصتی پیدا می شود که بتوان ساعتی را در هوای دور از دود به پیاده روی و ورزش در «پیاده راه سلامت» پرداخت به شرطی که سگ ها بگذارند.

داغ خشکسالی بعلاوه تبرسودجویی، می دهد زغال

پیام فارس- سخن از آوازه لیموی جهرم بود اما اینک زغال لیموی جهرم سرآمد شده و کوره های درخت سوزی در این شهرستان استان فارس، مقصد زغال سازان است

فارس در پاسداشت بهمن بیگی عقب افتاد

پیام فارس - روزنامه تماشا چاپ شیراز در شماره 1629 مطلبی با عنوان `فارسی ها در چنین اقدامی عقب ماندند!/ یک مدرسه غیردولتی در بوشهر به نام محمد بهمن بیگی نامگذاری شد` منتشر کرده است.

استاندارد نسبی مدارس

پیام فارس - روزنامه شیرازنوین چاپ شیراز در شماره 515 یادداشتی با عنوان `استاندارد نسبی مدارس` منتشر کرده است.

معلمان مدارس غیردولتی و تضییع حقوق

پیام فارس - روزنامه تماشا چاپ شیراز یکشنبه در شماره 1625 مطلبی با عنوان `معلمان مدارس غیردولتی و تضییع حقوق؟` منتشر کرده است.

چالش بی‌تحرکی در زنان کارمند

پیام فارس - نشستن برای ساعاتی طولانی و در تمام روزهای هفته پیامدهای منفی فراوانی را در ابعاد مختلف برای زنان و مردان کارمند به دنبال خواهد داشت؛ ...

چند می گیری تصادف کنی

پیام فارس- تصادف های ساختگی در سال های اخیر افزایش بی سابقه ای یافته تا جایی که به گفته مسئولان فارس در خوشبینانه ترین حالت بیش از 30 درصد پرداخت های شرکت های بیمه صرف صحنه سازی های ماهرانه باندهای مافیایی می شود

به جای دارو

پیام فارس - روزنامه افسانه چاپ شیراز شنبه در شماره 3670 یادداشتی با عنوان `به جای دارو` منتشر و از آنچه که تاثیرگذاری منفی مافیای دارو بر نظام سلامت ایران خوانده، انتقاد کرده است.

آیا آبی از انرژی خورشیدی گرم می شود

پیام فارس - شیراز- این همه خورشید، این همه آفتاب، گویا فقط برای تابیدن بر شهرها و گرم کردن زمین و زمان ایرانیان است و به نظر می رسد روش های پیگیرانه محکم برای به دام انداختن این انرژی خورشیدی به کار گرفته نشده است.

رسانه گردشگری

پیام فارس - روزنامه نیم نگاه چاپ شیراز سه شنبه در شماره 5929 یادداشتی با عنوان `رسانه ملی، رسانه گردشگری` منتشر کرده است.

بازار قیصریه لار، نماد مقاومت در برابر قهر طبیعت

پیام فارس - شیراز- تاریخ نشان می دهد لارستان در جنوب استان فارس از دو عارضه مهم رنج می برده است که یکی خشکسالی و دوم زمین لرزه های پیاپی بوده، با این حال بازار قیصریه لار(مرکز شهرستان لارستان) توانسته است استحکام خود را حفظ کند.

فرزندت کجاست

پیام فارس - روزنامه سبحان چاپ شیراز در شماره 4671 یادداشتی با عنوان `فرزندت کجاست` منتشر کرده است.

همنشینی تاریخ و کباب بی بی خانم گل در موزه ای خود ساخته

پیام فارس - شیراز- از همان ابتدای کودکی و دوران تحصیل عشق و علاقه عجیبی به اشیای قدیمی و عتیقه داشت تا جایی که با پول توجیبی خود قفل های جدید می خرید و با قفل های قدیمی همسایگان خود در محله تعویض می کرد.

فرهنگ و خیابان

پیام فارس - روزنامه افسانه چاپ شیراز سه شنبه در شماره 3655 یادداشتی با عنوان `فرهنگ و خیابان` منتشر کرده است.

بود و نبود رسانه ها

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز سه شنبه در شماره 6412 یادداشتی را با عنوان `بود و نبود رسانه ها` منتشر کرده است.

دکه های خالی از مطبوعات، انباشته از تنقلات

پیام فارس - شیراز- گاهی فقط نامی از یک مکان که شغل نیز پیوست آن مکان است برده می شود ولی نشانه ای که همخوانی با مکان و شغل داشته باشد یافت نمی شود مانند قهوه خانه ها و همچنین دکه های مطبوعاتی.

گران ترین اعتیاد همراه

پیام فارس - روزنامه افسانه چاپ شیراز یادداشتی با عنوان `گران ترین اعتیاد همراه` منتشر کرده است.

یخچال، دلوچه دوز کازرونی را دلسرد نکرده است

پیام فارس - شیراز- مردمان شهرستان گرمسیری کازرون فارس، آب را هنگام تابستان درون دلوچه ( مشک کوچک) می ریختند تا سرد و خنک بماند که یخچال های صنعتی، دلوچه و هنرسنتی دلوچه دوزی را چال کردند.

مردم چه می خواهند

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز روز شنبه در شماره 6409 یادداشتی با عنوان `مردم چه می خواهند؟` منتشر کرده است.

دیده بان جوان خدا را دید

پیام فارس - شیراز- وقتی دیده بان جوان در سوریه گرا می‌داد، چیزی برای دشمن و نیروهای تکفیری باقی نمی‌ماند، تنها تلی از تن‌ها و زخمی‌ها بود که به جا می‌ماند؛ اما دیده بان جوان تنها 45 روز گرا داد و رفت.

تالاب های فارس نه جان دارند و نه اعتبار

پیام فارس - شیراز- استان فارس 11 تالاب دارد که خشکسالی دست سنگین خود را برگردن آن ها می فشارد اما در این میان از بودجه و اعتباری که دولت برای جان بخشیدن به تالاب های کشور داده، سهمی به استان فارس نرسیده است.

رؤیای بیداری

پیام فارس - شیراز- پشت حرف‌ها و خاطرات داستان‌هایی است هریک شبیه به هم و با یکدیگر متفاوت‌، چهره‌هایی است نقاب به خاک کشیده که می‌روند بدون تعلق تا از حرم دفاع کنند، برای آنکه آتش بی‌امان جنگ به خاکشان نرسد، برای آنکه معتقدند روزگار روشنایی نزدیک است، با گذشت از زندگی با رؤیای بیداری.

آب هست، اعتبار نیست

پیام فارس - شیراز- آنگونه که مسئولان می گویند، آب آشامیدنی مورد نیاز شهر داراب پشت سد رودبال وجود دارد اما حدود 16 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با پرداخت بدهی پیمانکار و خرید تجهیزات تصفیه خانه، مردم این شهر از نوبت بندی آب رهایی یابند و از آب سد همجوار خود کام خود را تازه کنند.

توان بیش از پیش آثار تاریخی فارس برای جهانی شدن

پیام فارس - شیراز- آوازه آثار تاریخی استان فارس، فراتر از مرزهای درون کشور است و ثبت هرچه بیشتر این یادمان ها در سازمان فرهنگی ملل متحد(یونسکو) ظرفیتی مناسب برای توسعه گردشگی و همچنین شکوفایی فرهنگی و اقتصادی این استان به شمار می رود.

مسئولان پیوند خود را با مردم محکم کنند

پیام فارس - روزنامه خبرجنوب چاپ شیراز چهارشنبه در شماره 10850 یادداشتی با عنوان `مسئولان باید پیوند خود را با مردم محکم کنند` در ستون سخن روز منتشر کرده است.

کلیسای چهارصدساله شیراز نیازمند مهربانی

پیام فارس - در میان ساختمان‌های مذهبی مسلمانان که بیشتر به دوره‌ی قاجار متعلق‌اند، صلیبی کوچک بر پشت بام یکی از ساختمان‌ها، خبر از وجود ...

تلویزیون در بیراهه

فارس آنلاین - روزنامه افسانه چاپ شیراز شنبه در شماره 3630 یادداشتی با عنوان `تی وی گیم در بیراهه` درباره پخش مصاحبه صداوسیما با برخی فعالان اینستاگرامی به ویژه یک دختر کم سن و سال منتشر کرده است.

زالوصفتان اقتصادی اعدام شوند

فارس آنلاین - روزنامه نیم نگاه چاپ شیراز چهارشنبه در شماره 5889 یادداشتی با عنوان `دولت قاطعانه پای کار باشد` منتشر کرده و `محاکمه و اعدام زالوصفتان` و مفسدان اقتصادی را خواستار شده است.

بافت تاریخی شیراز حاشیه‌ای در مرکز شهر

فارس آنلاین - کوچه پس کوچه‌های بافت تاریخی شیراز برای خیلی‌ها هنوز یادآور نوستالژی دورانی نه چندان دور و نه زیاد نزدیک از روزهای خوب صمیمیت و ...

ثبت جهانی آثار ساسانی و مأموریت پیش رو -

فارس آنلاین - شیراز- ثبت هفت اثر تاریخی به یادگار مانده از دوره ساسانیان در فهرست میراث جهانی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) از دستاوردهای بزرگ دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در حوزه فرهنگی است.

چراغ گردشگری باآثار جهانی روشن است/میراث 1700 ساله فارس رابشناسیم

فارس آنلاین - محور ساسانی فارس بعد از سال‌ها تلاش، در یونسکو به ثبت رسید تا چراغ گردشگری با آثار جهانی روشن بماند و این استان همچنان مقصد گردشگران خارجی باشد و شکوه میراث1700 ساله را به نظاره بنشیند.

ضرورت بازنگری در آگهی های تبلیغاتی تلویزیون

فارس آنلاین - روزنامه طلوع از نشریات استان فارس در شماره 2269 تحلیلی در ارتباط با سخنان اخیر معاون وزیر آموزش و پرورش منتشر کرده و بازنگری در ارتباط با آگهی های تبلیغاتی صداوسیما را خواستار شده است.

زورآزمایی روحانی با ترامپ در قلب اروپا

فارس آنلاین - شیراز- مطبوعات شیراز روز سه شنبه در صفحه نخست خود اخبار مربوط به سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به دو کشور اروپایی را به شکل ویژه بازتاب دادند.

همراه بیمار، یار یا بار!

فارس آنلاین - این روزها پیاده‌رو خیابان کریم‌خان زند؛ از شوارع اصلی شیراز مملو از چادرهای مسافرتی و خودروهایی است که به عنوان همراه ...

بازار داغ کوچه مرغی های شیراز در سایه آنفلوانزای پرندگان

فارس آنلاین - شیراز- بازار پرنده و مرغ زنده فروشی های چهارراه مشیر و کوچه معروف به مرغی ها(زغالی ها) در شیراز علیرغم طغیان بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان درماه های گذشته همچنان داغ است.

سودای آشنای محمد

فارس آنلاین - شیراز- از وقتی رفته دیگر صدایش به گوش نمی‌رسد، صدایی که گرم و دلنشین بود و تنها برای اهل بیت (ع) مداحی می‌کرد. `محمد صاحب‌کرم` را همه اهالی سپیدان می‌شناسند، او اولین شهیدشان در دفاع از حرم اهل بیت بود.

کاهش سن اعتیاد در فارس/ زنگ خطر به صدا در آمد

فارس آنلاین - شیراز- کاهش سن اعتیاد در استان فارس زنگ خطر را برای جامعه و متولیان به صدا درآورده است، زنگ خطری که اگر شنیده نشود صدمات جبران ناپذیری بر پیکر جامعه وارد خواهد کرد.

دهستان کفترک نزدیک به شیراز، دور از برخی امکانات

فارس آنلاین - شیراز- دهستان کفترک از توابع بخش مرکزی شیراز در شرق این کلانشهر، تنها دهستان این شهرستان است که با جمعیتی چند 10هزار نفری اورژانس و آتش نشانی ندارد و این وضعیت مشکلات جانی و مالی فراوانی برای ساکنان روستاهای این محدوده به بار آورده است.

فوتبال برای زندگی

فارس آنلاین - یادداشت نویس روزنامه شیرازنوین در شماره 451 این نشریه چاپ شیراز، تحریم خرید محصولات یک شرکت خارجی که از ارائه کفش به ملی پوشان فوتبال ایران به بهانه تحریم ها خودداری کرده است را خواستار شد.

تیم ایران با شایستگی از جام بیست و یکم کنار رفت

فارس آنلاین - تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی 2018 روسیه با کسب تساوی برابر تیم پرتغال که قهرمانی اروپا را در سال 2016 در کارنامه داشت، با شایستگی کنار رفت.

بارقه‌ی امید برای نجات کانونهای تولید

فارس آنلاین - سال‏‎ها بخل آسمان و خشکی زمین، روستاییانی که معیشتشان به آن دو گره خورده را دل آزرده ساخته و به دنبال کسب روزی حلال راهی ...

عید آمد تا فرخنده شود جشن دوری از پلشتی ها

فارس آنلاین - شیراز- ماه رمضان چه در سیر تاریخی زندگی ایرانیان پس از اسلام و چه در ابداعات ادبی شاعران مسلمان نقشی ویژه داشته است. بسیاری از شاعران فارسی‌گو به مفهوم رمضان و بیش از آن به عید فطر و رسیدن آن پرداخته‌اند.

زنان زندانی جرائم غیرعمد شیراز نیازمند کمک خیران هستند

فارس آنلاین - شیراز- پویش مهرورزان که از نخستین روز ماه مبارک رمضان برای نجات زنان دربند جرایم غیرعمد استان فارس به همت معاونت امور زنان و خانواده استانداری فارس و ستاد دیه استان فارس آغاز شده بود، در این واپسین روز‌های ماه مبارک همه تلاش خود را برای نجات این زنان به کار بسته است.

دانشگاه، بودن یا نبودن

فارس آنلاین - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز روز سه شنبه در شماره 6366 یادداشتی با عنوان `دانشگاه، بودن یا نبودن` منتشر کرده است.

ثبت یک طلاق از هر دو ازدواج در شیراز / توافق‌های شوم زوج‌ها

فارس آنلاین - شیراز- طلاق در شیراز و استان فارس روند نگران کننده ای دارد به گونه ای که از هر 2.7 ازدواج در شیراز یکی به طلاق می رسد که رشد طلاق های توافقی نیز سهم قابل توجهی دارد.

درآمد پایدار برای شیراز

فارس آنلاین - روزنامه تماشا چاپ شیراز در شماره 1551 یادداشتی با عنوان `شورا و شهرداری درآمد پایدار در شهر را مشخص نمایند` منتشر کرده است.

تا سه سال دیگر

فارس آنلاین - روزنامه افسانه چاپ شیراز روز دوشنبه در شماره 3596 یادداشتی با عنوان `تا سه سال دیگر` با موضوع ارتقای ایمنی جاده ها و لزوم استانداردسازی خودروها در ایران منتشر کرده است.

اجازه نداریم بر رنج مردم بیفزاییم

فارس آنلاین - روزنامه نیم نگاه چاپ شیراز روز یکشنبه در شماره 5856 یادداشتی با عنوان ` اجازه نداریم بر رنج مردم بیفزاییم` منتشر کرده است.

میراث کهن شیراز در محاصره باروت و زباله

فارس آنلاین - شیراز- محوطه باستانی برم دلک و کاخ ابونصر متعلق به دوره ساسانی و هخامنشی در شیراز به دلیل فعالیت سنگ شکن ها و انفجارهای پی در پی برای بهره برداری از چهار معدن شن و ماسه،بزودی این میراث را نابود خواهد کرد.

مدیرکل جدید و مشکلات پیش رو

فارس آنلاین - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز در شماره 6349 یادداشتی با عنوان `مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشکلات پیش رو` منتشر کرده است.

گلسنگ‌هایی که بر پیشانی تخت جمشید می‌رویند/تهیه اطلسی برای گلسنگ

فارس آنلاین - رویش گلسنگ ها بر پیشانی تخت جمشید، عظیم ترین بنای سنگی جهان سالهاست کتیبه‌ها و نقوش این بنا را تهدید می‌کند و امسال طرح‌هایی جدید برای کنترل و مهار رشد این پدیده در دستور کار قرار گرفته است.

گرگ های لارستان قربانی خرافات شده اند

فارس آنلاین - شیراز- روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس اعلام کرد:برخی خرافه گرایی ها موجب قربانی شدن گرگ ها در برخی مناطق استان از جمله لارستان شده است.

تعطیلی روزنامه‌ها ضربه به دموکراسی است

فارس آنلاین - شیراز- مدیر مسئول روزنامه نیم ‌نگاه شیراز با تأکید بر اینکه مطبوعات رکن چهارم دموکراسی هستند، گفت: از بین رفتن تریبونی که می‌تواند برای مردم و به‌عنوان سخنگوی آنان آینه تمام ‌نمای مشکلات باشد، ضربه‌ای مهلک بر بدنه دموکراسی و لطمه‌ای به نظام سیاسی است.

روزی به نام شیراز و پرسش های پیش رو

فارس آنلاین - شیراز - 15 اردیبهشت در تقویم ملی به نام روز شیراز ثبت نشده اما از حدود دو دهه پیش با تصویب شورای اسلامی شیراز، نیمه اردیبهشت به روز شیراز نامگذاری شده و هر سال آیین های فرهنگی،هنری و برنامه هایی نمادین برای معرفی جاذبه های فرهنگی ، اجتماعی این شهر برگزار می شود.

خبری از کارگروه سازگاری با کم آبی درفارس نیست

فارس آنلاین - شیراز - بیش از 50 روز از سفر وزیر نیرو به استان فارس گذشت و به رغم تاکیدات وزیر مبنی بر تشکیل کارگروه ملی سازگاری باکم آبی ، هنوز خبری از تشکیل چنین کارگروهی در استان فارس نیست و برنامه ریزی ها برای مقابله با کم آبی و کم بارشی همچنان در حد توصیه و نصیحت است.

روایتی از اشک‌ها و لبخند‌های ایران

فارس آنلاین - روزنامه شیرازنوین در شماره 396 گزارشی به مناسبت برپایی نمایشگاه عکس و اسناد همکاری ایران و سازمان ملل متحد در شیراز منتشر کرده است.

تعطیلات نانوشته دانش آموزان نیازمند چاره اندشی

فارس آنلاین - شیراز- 22 اسفند سال 1396 که رسید همانند سال های پیش، دانش آموزان دیگر به مدرسه نیامدند و مدارس ناخواسته فعالیت آموزشی را تعطیل کردند و تعطیلات نوروزی بیش از آن شد که در تقویم رسمی کشور نوشته شده است.

تخت جمشید یادمانی ایرانی، میراثی جهانی

فارس آنلاین - شیراز- مگر می شود کسی راهی دیار فارس شود و از بنای تخت جمشید در این استان دیدن نکند؟ نوروز مجالی به مردم می دهد که از این یادمان تاریخی که به ثبت جهانی رسیده است، دیدن کنند.

هجوم شبانه به تاریخ شیراز

فارس آنلاین - شیراز- اینجا شهری است که ثبت ملی اثری تاریخی،ضمانتی اجرایی برای حفاظت از آن ایجاد نمی کند و مردم و فعالان میراث فرهنگی هر شب را با دلهره سر به بالین می گذارند و بامداد بعد هم با دلشوره از خواب بیدار می شوند مبادا که اثر یا آثار ثبتی دربافت تاریخی آن به فنا رفته باشد.

ساير مطالب

جایی که شاپرک مقصر شد

میهمانان نامأنوس سفره هفت سین

درخشش فارس در میان روستاها و شهر‌های کتاب‌دوست

روزهای پایانی سال و مصرف بی رویه آب در خانه تکانی ها

جشنی برای مرغوب ترین«نرگس»ایران/خانه گل نرگس عطرافشانی می کند

این حلزون به زندگی شتاب می دهد

پایه های رونق فرهنگ شیراز بردوش بخش خصوصی

آموزش بدلی

مردم جنوب فارس:از صنعت، آلودگی آن نصیب ما می شود

گنجینه خشک

فارس پیشرو در بومی سازی آموزش سگ های زنده یاب کشور

دومینوی مطالبات

خاطره‌های مانای ذهن ما!

دروازه قرآن شیراز و نیاز به مرمت

پای ادیبان به قهر آسمان باز شد/نقش خنده در طلب بارش از خداوند

توزیع کنندگان کتاب در استان فارس و تنگناهای فرارو

بی شناسنامه ها

قلعه دودمان، نزدیک به شیراز دور از امکانات

گیس های بریده و احتمال آسیب های پوستی

از همین امروز

زوال دوران کودکی در کار و خیابان

معرفت، محبت و تأثیرپذیری

راهپیمایی اربعین؛ باشکوه، عمیق و پرمعنا

گاززدن به میوه های گاززده /بررسی خطرناک یا بی خطر بودن این پدیده

د‌‌‌یپلماسی آمریکایی د‌‌‌ر بن بست

سایه حادثه بر بازار وکیل شیراز

مصرف چند ماده‌ای معضل جدید کشور/ شیوع 2 درصدی مصرف مواد مخدر در دانش‌آموزان

بعضی افراد از دست دادن با آنها ابا دارند

تدبیر اندیشی فعالان ترویج فرهنگ نماز فارس برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

ثبت 22 گونه ژن جدید در بانک جهانی توسط دانشگاه آزاد جهرم

دولت یازدهم و دوازدهم، نقطه عطف ارج نهادن به هنر و هنروران

راه نیل به آزادی ، آگاهی است/ عملکرد علم محور و توسعه محور همه دستگاهها را به دقت رصد خواهم کرد/ خلاقیت، کارآفرینی و یادگیری مسئله محور، باید در دانشگاهها پررنگتر شود

چشم خشك تالاب‌های فارس به آسمان

از صحنه هايي که روضه مُصوّر بودند تا غربت کودکي که با مظلوميت کودکان ميانمار هم‌خواني دارد

احتمال يک انتصاب پرابهام در شهرداري شيراز و لزوم توجه به چند نکته

مطالبه‌گري از مسؤولان، عنصر فراموش‌شده در پيشگيري از حوادث جاده‌اي

اي کاش دسترسي به چنين کتاب هايي آسان بود- غلامرضا مالک زاده**

تلگرام؛ پرايد، چاقو و مزاحمت تلفني

داستان سراب بختگان و فلامينگوهاي مهاجر

اعتماد به کابينه، نمايندگان ملت و تعارض منافع

نرم‌افزاري که 20 هزار فرصت شغلي را تهديد مي‌کند

فاجعه‌ عميق‌تر از سلفي نمايندگان با موگريني است

کاش مرداد از تقويم ها حذف مي شد

قلم و قداستي آسماني

شعار عليه رئيس جمهور محکوم است

افزايش دما هشدار به مسئولان براي مديريت منابع آب است

طرحي براي راديو و تلويزيون خصوصي

ديوارنشين ها

داستان پلاسکو، شيراز و ما

محيط زيست حيوانات فارس/ آبي براي زيستمندان نيست

رئيس جمهور زن يا مرد؟

تاثير خشکسالي و تغيير فصل در زلزله هاي اخير فارس

مسجد جامع اقليد نماد تاريخ و ديانت اين ديار

کاروان يوز به شيراز رسيد/ تلاشي براي حفاظت از گونه هاي نادر

پلاسکوهاي شيراز در معرض آتش و آوار

پارازيت؛ از خواسته مردم تا پيگيري مسئولان

چرا پلاسکو در آتش سوخت

برجام مسيري کم عرض براي عبور از بن بست

به بهانه انتصاب زنان بخشدار

لکنت زبان در کودکان و مراقبت هاي پزشکي ، درماني

آب فارس روي خط زون/ كاهش سطح زير كشت در فارس

ديوار بلند«گرافيتي»در رودخانه خشک/ بومي به اندازه ديوارهاي شهر

پژواك شويم صداي بختگان بخت برگشته را

نگين سبز شمال فارس آب ندارد/ برداشت بي رويه از چاه‌ها

سازه ها وخلاقيت،فراموش شدگان صنعت گردشگري فارس

سيماي خسته نماد ورودي شيراز

نماد پارسه در ميدان وليعصر شيراز / دغدغه بودن يا نبودن

غول‌هاي آهنين بلاي سلب آسايش مردم جهرم/ جولان کاميون‌ها در خيابان

بارش برف و کورسوي اميد به احياي بختگان/ طبيعت دست به کار شد

كارگذاري پمپ "باكلوفن" در بيمارستان نمازي شيراز

رنگرزي گياهي سنتي هنري زيبا با سابقه‌اي کهن

برخورد غرض ورزانه رسانه هاي جهان با راهپيمايي اربعين

تونل اباصالح المهدي(عج) اقليد، نيازمند سامانه تصفيه هوا

شيراز ، نماد کلانشهري با هواي پاک و آسمان آبي

اينترنت استثنايي

زمينه حضور حداکثري زائران فارسي در سوگواري اربعين کربلا فراهم شد

ميانگين ابتلا به ديابت در ايران 15 سال كمتر از جهان است

اينجا تفنگ ها هر روز شليک مي کنند

آل ابراهيم و تکاپوي بي پايان او براي پربارساختن فرهنگ

خرس‌هاي فارس همچنان تلف مي شوند/ پل حيات وحش احداث شود

ماجراي کهنه پول بنزين هواپيما

خسارت‌هاي 1000 ميلياردي حوادث رانندگي در فارس

کارآفريني هنرمند استهباني با صادرات تابلو فرش

اقتصادي کردن هنر/ صنايع دستي هديه دهيم

رونق اقتصاد واشتغال فارس با توجه به بخش گردشگري

آثار روزهاي دوم و سوم مورد نقد قرار گرفت/پايان ماراتن گفتمان سازي

آثار روزهاي اول و دوم نقدوبررسي شد/سخت ترين نقدها متوجه غايبان

آتش خورشيد در نگاه شماست / به مناسبت هفته دفاع مقدس

راه اندازي کمپين سه شنبه هاي بدون خودرو در شيراز

غدير ، ميراث گرانسنگ اسلام، در صدف گوهر ولايت

ارتقاي شاخص ارزيابي برنامه پيشگيري از اختلالات ناشي از کمبود يد درفارس

مراقب خطرات ناشي از مواجهه با جيوه باشيم

فعالان ميراث فرهنگي: تخت جمشيد را اززيرسايه سيلوها وسيلي سنگ شکن ها نجات دهيد

مسئولان : حضور فعال هيات هاي تجاري خارجي در فارس نويد بخش است

باران در فارس، نويد ترسالي يا طلوعي از مشکلات

بهار در کازرون همراه با جاذبه هاي تاريخي و طبيعي نقش آفريني مي کند

مسجد مشير، تاريخي پشت پرده فراموشي

روستاي دوان نقطه‌اي براي آرامش

قبرستان تخت جمشيد و آثاري از تدفين مردگان در دوره هخامنشي

امکان نگهداري پوست‌هاي اهدايي تا 6 ماه ميسر شد

نوستالژي مهر

"وکيل الرعايا" سهمي در تقويم مشاهير ايران ندارد

گوشت بوقلمون گوشتي با کمترين سطح کلسترول

نخستين چشمه از استان فارس ثبت ملي شد

شيراز آکنده از شميم بهشتي "بهار نارنج"

نقدي بر موج و موج‌سواري انصراف از دريافت يارانه

خياباني که موزه‌اي به قدمت تاريخ شيراز است

بازار قيصريه‌ي لار از قديمي‌ترين بازارهاي ايران

عجايب آبشاري که چهار نوع آب دارد

پاسارگاد، تمدن، تاريخ، فرهنگ

رابعه مدني: با کارگردانان فيلم اولي احساس مادري دارم / سارا سلطاني: فيلمنامه را سراسر ايراني قرار دادم

شرکت دانشجويان معماري در مسابقه «اسکيس»

حيواناتي که بايد جاي خالي آدم‌ها را پُر کنند

حاکميت تدبير و عقلانيت در انتصابات وزارت علوم

بار دگر محرم و غوغاي دلها

محاکمه سران فتنه يک ضرورت است

آمادگي براي ايجاد فضاي همدلي در فارس

ميزان احساس فرد از سرماي اطراف مي تواند نشان دهنده مشكلات تيروئيدي در وي باشد.

سقف خانه گوهرالزمان قوامي ربوده شد/ سارقان در کمين خانه قاجاري

وعده‌هايي که بي‌هيچ توضيحي بر زمين ماند!

ملودي‌هايي به رنگ نان!

سد چشمه‌عاشق در ني‌ريز احداث مي‌شود

وسعتي پر از عطر خدا

نخل‌هاي ريگان قهر کردند/ نابودي دسترنج يک‌ساله کشاورزان براثر گرماي شديد

فروش اموال مازاد دولت راهي براي متنوع سازي نظام تامين مالي كشور

آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

غفلت از شوراها

عوامل خلق حماسه سياسي

بلاتکليفي جريانات سياسي؛ واقعيات و ملاحظات

آيا هر سليقه‌اي صلاحيت رئيس‌جمهور شدن دارد؟

ملاک هاي انتخاب اصلح

راهگشايي حماسه اقتصادي از بستر تحول اجتماعي

آرايش انتخاباتي رسانه ملي