پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

مقالات

نیاز به دماسنج آسیب اجتماعی

پیام فارس - روزنامه سبحان چاپ شیراز در شماره 4788 یادداشتی با عنوان `نیاز به دماسنج آسیب اجتماعی داریم` منتشر کرده است.

شفافیت شورایی، شعار یا عمل

پیام فارس- روزنامه تماشا چاپ شیراز دوشنبه در شماره 1727 یادداشتی با عنوان `شفافیت شورایی؛ شعار یا عمل؟!` منتشر کرده است.

اورژانس اجتماعی تابوشکن اعلام خشونت‌های خانگی

پیام فارس- راه‌اندازی اورژانس اجتماعی و گسترش آن در چند سال اخیر تابو بودن اطلاع‌رسانی خشونت‌های خانگی را شکسته است و هم به منزله عامل پیشگیرنده و هم عامل درمانی آسیب‌های عمیق روحی و تألمات را درمان می‌کند.

اهرم قانون

پیام فارس- روزنامه عصرمردم چاپ شیراز یکشنبه در شماره 6539 یادداشتی با عنوان `اهرم قانون` منتشر کرده است

سد راه تغییر نشوید

پیام فارس - روزنامه طلوع از نشریات استان فارس در شماره 2426 یادداشتی درباره اولویت های اعلامی عنایت الله رحیمی استاندار فارس منتشر کرده است.

اعتیاد ناتمام

پیام فارس - روزنامه شیرازنوین چاپ شیراز در شماره 608 یادداشتی با عنوان `اعتیاد ناتمام` منتشر کرده است.

یادی از پاسبان شعر و گویش شیراز

پیام فارس- بیژن سمندر شاعر ترانه‌های ماندگار و پاسبان لهجه شیرازی هفدهم دی ماه جاری در سن 81 سالگی چشم بر دنیا بست.

آن مرد با قلم و کاغذ آمد

پیام فارس - شیراز- می گفت که چاره درد عشایر تفنگ و جنگ و خونریزی نیست، قلم و کاغذ و علم است. او بهمن بیگی بود که بیش از 30 سال در رأس آموزش عشایر بود و در 12 استان عشایر نشین ایران، بیش از 10 هزار معلم را برای آموزش عشایر تربیت کرد و به خدمت گرفت.

برخی مدیران از قطار توسعه فارس پیاده شوند

پیام فارس - روزنامه تماشا چاپ شیراز در شماره 1719 یادداشتی با عنوان `برای سرعت گرفتن قطار توسعه فارس، دکتر رحیمی (استاندار جدید فارس) برخی مدیران را پیاده کند` منتشر کرده است.

بازار وکیل شیراز و تکاپوی بقا

پیام فارس - شیراز - زندگی در بازار وکیل شیراز، دردانه به جامانده از دوران زندیه و قطب تجارت ایران در آن زمان،هنوز جریان دارد اما صحبت هایی در مورد بقای آن به ویژه در بخش شمالی وجود دارد، بحث هایی که ماندن یا نماندن این سازه تاریخی را در برگرفته است.

نه به تخصیص ارز مبادله ای به دخانیات

پیام فارس-روزنامه طلوع از نشریات استان فارس در شماره 2416 یادداشتی با محوریت انتقاد از تخصیص ارز مبادله ای به توتون و سیگار منتشر کرده است.

خُردهای اعصاب خُردکن

پیام فارس - شیراز- صدای پول خُرد از اسکناس های درشت بیشتر است و این خُردها با نبودشان در دست مردم،همچنان وظیفه اختلاف افکنی و ایجاد جنگ اعصاب بین پیشه های مختلف از جمله مسافران و تاکسی داران را بر عهده دارند.

تجلی اراده ملت

پیام فارس-روزنامه سبحان چاپ شیراز یکشنبه در شماره 4775 یادداشتی با عنوان `نهم دی ماه، تجلی اراده ملت در تحقق مردم سالاری دینی و وحدت اجتماعی` منتشر کرده است.

اکثر دشت‌های فارس با بحران فرونشست مواجه است

پیام فارس- مدیرکل سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی جنوب کشور با استناد به بررسی‌های انجام شده تاکید کرد که اکثر دشت‌های فارس به لحاظ پدیده فرونشست در حالت بحرانی قرار دارد.

بی نیازها

پیام فارس - روزنامه افسانه چاپ شیراز شنبه در شماره 3766 یادداشتی با عنوان `بی نیازها` منتشر کرده است.

چراغ نیمه روشن در تخت جمشید

پیام فارس - شیراز- همه روزه همزمان با گرگ و میش شدن هوا، سکوتی وهم آلود میراث جهانی تخت جمشید را احاطه و عظیم ترین بنای سنگی باستانی دنیا را تا طلوعی دیگر از دیده ها محو می کند.

چراغ نیمه روشن تخت جمشید در صنعت گردشگری

پیام فارس- همه روزه همزمان با گرگ و میش شدن هوا، سکوتی وهم آلود میراث جهانی تخت جمشید را احاطه و عظیم ترین بنای سنگی باستانی دنیا را تا طلوعی دیگر از دیده ها محو می کند.

ژن درمانی

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز یکشنبه در شماره 6521 یادداشتی با عنوان `ژن درمانی` منتشر کرده است.

بازخوانی سخنان استاندار سابق

پیام فارس - هفته نامه میلاد لارستان در پایگاه اینترنتی خود مطلبی با عنوان `بازنشر سخنان استاندار سابق فارس در خصوص مخازن ذخیره سازی سوخت جنوب فارس` منتشر کرده است.

مهاجرت دانش آموختگان

پیام فارس- ماهنامه امید فارس در شماره 70 یادداشتی با عنوان `مهاجرت فارغ التحصیلان اقلیدی` منتشر کرده است.

مشق شب، مشقت کودکان دبستانی و والدین

پیام فارس- مشق شب، همراه دیرینه دانش آموزان دبستانی به این زودی ها از دفتر و ذهن دانش آموزان حذف نمی شود زیرا این مشق، چنان پاهای خود را در زمین آموزش محکم کرده که برکندن آن معادل زدودن نقش های کنده شده بر سنگ خارا می ماند.

توصیه هایی برای گیاهخواران

پیام فارس- گیاهخواری به معنی اجتناب از مصرف گوشت است و رژیم‌های گیاهخواری بر پایه مواد گیاهی بوده و دارای مقادیر زیادی میوه، سبزی ها، حبوبات، دانه ها و مغزها را شامل می شود.

آموزش مهارت‌های زندگی، نوشدارو پیش از طلاق

پیام فارس- سال‌هاست نهادهای تصمیم‌گیرنده در برابر سیل درخواست‌های طلاق غافلگیر شده‌اند؛ به نظر می‌رسد آنان در پی ساختن اکسیری‌اند که بتوان با آن این معضل اجتماعی را ریشه‌کن کرد؛ غافل از اینکه با آموزش مهارت‌های زندگی می‌توان با اندک بهایی این مشکل را به نحوی چشمگیر کاهش داد.

عوارض ناشی از کمبود ید و کارکرد تیروئید

پیام فارس- ید نوعی ریزمغذی است که اگرچه بدن به به مقدار اندکی از آن نیاز دارد، اما نقش بسیار مؤثری در اعمال حیاتی موجود زنده ایفا می کند و کمبود یا افزایش بیش از حد آن، افراد را با مخاطرات جدی مواجه خواهد کرد.

مدیران کم کار را معرفی کنید

پیام فارس - هفته نامه افق فارس ویژه شهرستان های لامرد و مُهر در شماره 10 خود یادداشتی را با عنوان `مدیران کم کار را معرفی کنید` منتشر کرده است.

پژوهش‌هایی که اجرایی نمی‌شوند

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز در شماره 6514 سرمقاله ای با عنوان `پژوهش‌هایی که اجرایی نمی‌شوند` منتشر کرده است.

شیراز برای عابران امن شود

پیام فارس- روزنامه طلوع از نشریات استان فارس در شماره 2402 مطلبی با عنوان `یراز باید برای عابران امن شود` منتشر کرده است

نفت و شیر و نوشابه

پیام فارس - روزنامه افسانه چاپ شیراز چهارشنبه در شماره 3752 یادداشتی با عنوان `نفت و شیر و نوشابه` منتشر کرده است.

سقوط اخلاقی تا نقطه صفر مطلق کلوین

پیام فارس - هفته نامه سپهر فارس ویژه شهرستان های لامرد و مُهر در شماره 37 خود یادداشتی را با عنوان `سقوط اخلاقی تا نقطه صفر کلوین` منتشر کرده است.

دعوت از مخاطبان عام

پیام فارس - روزنامه سبحان چاپ شیراز در شماره 4750 یادداشتی با عنوان `دعوت از مخاطبان عام` منتشر کرده است.

بافت دستکندی، سازه ای با شکوه در صفاشهر فارس

پیام فارس- بزرگترین مجموعه معماری دستکند فارس و نمونه بزرگ و منحصر به فرد از این نوع سازه در کشور که در بافت تاریخی صفاشهر استان فارس قرار دارد اکنون در معرض نابودی قرار گرفته و گویا ضجه های ناقوس مانند آن،گوش شنوایی ندارد.

رنگ پاییز بر بوم نمایشگاه کتاب فارس!

پیام فارس- نمایشگاه‌ها همواره نقش بسیار مهمی در توسعه و درونی کردن ارزش‌ها و فرهنگ‌ها داشته‌اند به ویژه آن دسته از نمایشگاه‌هایی که برگرفته از فرهنگ و هنر باشد؛ در این میان نمایشگاه‌های کتاب از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است.

لزوم انتقال بی قید و شرط زندان از شیراز

پیام فارس- روزنامه طلوع از نشریات استان فارس در شماره 2385 با انتشار یادداشتی بر لزوم انتقال بی قید و شرط زندان عادل آباد از محدوده شهر شیراز تاکید کرده است.

منبت آباده چگونه جهانی شد

پیام فارس - شیراز- پس از ثبت پرونده محور ساسانی در فهرست میراث جهانی یونسکو در تیرماه 97، شورای جهانی صنایع دستی آذرماه جاری شهر آباده را به عنوان شهر جهانی منبت ثبت کرد تا بدین ترتیب، برای دومین بار کام اهالی فارس در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شیرین شود.

اهمیت دوران نوجوانی در شکل‌گیری شخصیت افراد

پیام فارس - دوران ‌نوجوانی یکی ‌از مراحل مهم در رشد شخصیت انسان است؛ دوره‌ای که فرد از دوران کودکی خارج شده و‌ با نقش‌ها و مسئولیت‌های جدید در خانواده و ...

فارس و استاندارانش

پیام فارس- روزنامه عصرمردم چاپ شیراز دوشنبه در شماره 6498 سرمقاله ای با عنوان `فارس و استاندارانش` منتشر کرده است

درنگی در دادگاه متهمان آمیختن خاک و گندم در شیراز

پیام فارس-شعبه ویژه رسیدگی به اتهامات و جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی فارس در پنج نشست فشرده به اتهامات افرادی که در مراکز خرید گندم تخلفاتی داشتند رسیدگی کرد که آمیختن خاک با گندم یکی از اتهامات 11 متهم بود

فرهنگسرای رسانه شیراز، یک نام و دیگر هیچ

پیام فارس - شیراز- اصحاب رسانه و خبرنگاران استان فارس و شیراز، هیچکدام در حافظه خود سابقه فعالیت رسانه ای در فرهنگسرایی که به همین نام در شیراز راه اندازی شده به خاطر ندارند.

فرهنگ در اولویت باشد

پیام فارس- شیرازنوین چاپ شیراز چهارشنبه در شماره 566 یادداشتی با عنوان `فرهنگ در اولویت باشد` منتشر کرده است.

متخصصان زبان و ادبیات فارسی را دریابید

پیام فارس - شیراز- برخی دانشجویان و دانش‌آموختگان دکتری رشته‌های غیرپزشکی به‌ویژه علوم انسانی خود را فراموش‌شدگانی می دانند که به پژوهش‌هایشان بهایی داده نمی‌شود و اغلب آینده کاری تیره‌ای پس از فراغت تحصیل فراروی خود می بینند.

بازماندگی از تحصیل و زباله گردی

پیام فارس - روزنامه طلوع از نشریات استان فارس در شماره 2375 در یادداشتی چاره اندیشی درباره حل پیامدهای ناشی از بازماندگی از تحصیل و پدیده زباله گردی در شهرها را خواستار شده است.

جشن‌های غیرایرانی در سبد خانوار ایرانی

پیام فارس - شیراز - پیوند مردم جهان با یکدیگر در کسری از ثانیه باعث تغییر ذائقه فرهنگی شده و درآمیختن آن با ناآگاهی،‌ مادی‌گرایی وکاهش کتابخوانی، ورود عناصر بیگانه فرهنگی را تسهیل کرده است.

چرا 40 سال مرگ بر آمریکا

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز در شماره 6481 به مناسبت 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، یادداشتی با عنوان `چرا چهل سال مرگ بر آمریکا؟` منتشر کرده است.

آنچه باید در مورد قطره آهن و اطفال بدانیم

پیام فارس- دوران نوزادی و کودکی به عنوان دوران زیربنایی و مهمی در رشد و تکامل هر فرد است که اگر مواد غذایی موردنیاز، به موقع و کافی تامین شود، به حتم می‌توان آینده ‌ سالمی را برای فرد متصور بود.

قیمت رها شده است؛ نظارت نیز

پیام فارس- بازار ثبات قیمت ندارد، جنس ها گران و افزایش قیمت ها لحظه ای شده است و در این میان مردم می پرسند چرا نظارت بر بازار رها شده است.

خسروشیرین، نگین گردشگری روستایی در شمال فارس

پیام فارس- آدمی از دیرباز میل به کوچ کردن و از جایی به جایی رفتن داشته و دارد ، از این مقوله در جامعه کنونی به عنوان توریسم یا گردشگری نامبرده می شود که یکی از انواع آن گردشگری روستایی اس

فراموشی و خود فراموشی

پیام فارس- روزنامه افسانه چاپ شیراز در شماره 3703 یادداشتی با عنوان `فراموشی و خود فراموشی` درباره لهجه ها و گویش های بومی منتشر کرده است.

فرار رو به جلو

پایگاه خبری راستین آنلاین شنبه مطلبی با عنوان ` فرارروبه جلوی آقای مدیرعامل/ آیا طالبی از صدور حکم بازداشتش خبر داشت؟` درباره رخدادهای اخیر تیم فوتبال قشقایی شیراز که در لیگ دسته یک حضور دارد، منتشر کرده است.

گره کور متروی شیراز در زندگی همسایگان

پیام فارس- مترو، که روزی قرار بود گره گشای ترافیک باشد اکنون به گرهی کور برای شیراز تبدیل شده، چرا که طولانی شدن،کندی و حتی توقف چندین ساله عملیات اجرایی در برخی نقاط این کلانشهر دردسرهای بزرگی برای شهروندان و کسبه ایجاد و عبور و مرور را نیز با مشکل مواجه کرده است.

وقتی خیابان‌ها کودکی را می‌بلعند

پیام فارس- کودکان کار در حالی دوران طلایی زندگی خود را در خیابان‌ها می‌گذرانند که معابر شهرها، از نظر ناهنجاری ها محیطی ناامن برای آنها به شمار می‌رود و ازهمین‌رو به آسیب‌پذیرترین قشر اجتماع بدل شده‌اند؛ در چنین شرایطی آنها باید با اراده ای ملی در همه ابعاد ساماندهی شوند

خزان کاغذی

پیام فارس - روزنامه افسانه چاپ شیراز دوشنبه در شماره 3699 یادداشتی با عنوان `خزان کاغذی` منتشر کرده است.

سلامتی در دوران سالمندی با تغذیه مناسب

پیام فارس- سالمندی پدیده طبیعی است که به مرور زمان با تغییرات فیزیولوژیک همراه است؛ به طوری که روند این تغییرات در افراد گوناگون یکسان، اما سرعت انجام آن متفاوت است.

تا کی

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز سه شنبه در شماره 6453 یادداشتی با عنوان `تا کی ؟! ` منتشر کرده و از مشمولان قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مناصب مدیریتی ارشد دستگاه ها و نهادها خواسته است که به دنبال `استثنا شدن از اجرای این قانون` نباشند.

کلوخ‌پز؛ شروع پاییز اقلیدی‌ها

پیام فارس - شهروندان اقلیدی، سال‌هاست که با کلوخ‌پز به استقبال فصل پائیز و زیبایی‌ها آن می‌روند، فصلی که امسال با امید به مهربانی آسمان و زمین و گشایش ...

بازچرخانی آب طرحی برای سازگاری با کم آبی در فارس است

پیام فارس- برنامه جامع سازگاری با کم آبی در استان فارس را متخصصان حوزه آب و خاک و برنامه ریزان و تصمیم گیران این حوزه تدوین کرده اند که استفاده مجدد از پساب های فاضلاب ها از جمله محورهای اصلی این برنامه است

از کوروش چه می دانیم

پیام فارس- روزنامه عصرمردم چاپ شیراز چهارشنبه در شماره 6450 یادداشتی با عنوان `از کوروش چه می‌دانیم؟` منتشر کرده است.

قوطی برخی عطاری ها همه چیز دارد بجز سلامتی

پیام فارس - شیراز- گاهی کالاهایی را می بینید و نام هایی می شنوید که در قوطی برخی عطاری هاست و از روغن بوقلمون تا دندان کوسه و مدفوع خرماده را شامل می شود که قرار است شفا بخش و دارو باشند.

فقر مطالعات فرهنگی و اجتماعی درباره عشایر فارس

پیام فارس- جامعه عشایری فارس به دلیل جمعیت و تنوع در کشور جایگاه دارد اما مطالعات فرهنگی و اجتماعی درباره این قشر صورت نگرفته و سازمان های مختلف دست اندرکار امور عشایر هنوز مطالعاتی جامع دراین حوزه ها ندارند.

این سگان، راه سلامت بسته اند

پیام فارس - شیراز- فارغ از دغدغه های روزانه و مشغله های متعدد گاهی فرصتی پیدا می شود که بتوان ساعتی را در هوای دور از دود به پیاده روی و ورزش در «پیاده راه سلامت» پرداخت به شرطی که سگ ها بگذارند.

داغ خشکسالی بعلاوه تبرسودجویی، می دهد زغال

پیام فارس- سخن از آوازه لیموی جهرم بود اما اینک زغال لیموی جهرم سرآمد شده و کوره های درخت سوزی در این شهرستان استان فارس، مقصد زغال سازان است

فارس در پاسداشت بهمن بیگی عقب افتاد

پیام فارس - روزنامه تماشا چاپ شیراز در شماره 1629 مطلبی با عنوان `فارسی ها در چنین اقدامی عقب ماندند!/ یک مدرسه غیردولتی در بوشهر به نام محمد بهمن بیگی نامگذاری شد` منتشر کرده است.

استاندارد نسبی مدارس

پیام فارس - روزنامه شیرازنوین چاپ شیراز در شماره 515 یادداشتی با عنوان `استاندارد نسبی مدارس` منتشر کرده است.

معلمان مدارس غیردولتی و تضییع حقوق

پیام فارس - روزنامه تماشا چاپ شیراز یکشنبه در شماره 1625 مطلبی با عنوان `معلمان مدارس غیردولتی و تضییع حقوق؟` منتشر کرده است.

چالش بی‌تحرکی در زنان کارمند

پیام فارس - نشستن برای ساعاتی طولانی و در تمام روزهای هفته پیامدهای منفی فراوانی را در ابعاد مختلف برای زنان و مردان کارمند به دنبال خواهد داشت؛ ...

چند می گیری تصادف کنی

پیام فارس- تصادف های ساختگی در سال های اخیر افزایش بی سابقه ای یافته تا جایی که به گفته مسئولان فارس در خوشبینانه ترین حالت بیش از 30 درصد پرداخت های شرکت های بیمه صرف صحنه سازی های ماهرانه باندهای مافیایی می شود

به جای دارو

پیام فارس - روزنامه افسانه چاپ شیراز شنبه در شماره 3670 یادداشتی با عنوان `به جای دارو` منتشر و از آنچه که تاثیرگذاری منفی مافیای دارو بر نظام سلامت ایران خوانده، انتقاد کرده است.

آیا آبی از انرژی خورشیدی گرم می شود

پیام فارس - شیراز- این همه خورشید، این همه آفتاب، گویا فقط برای تابیدن بر شهرها و گرم کردن زمین و زمان ایرانیان است و به نظر می رسد روش های پیگیرانه محکم برای به دام انداختن این انرژی خورشیدی به کار گرفته نشده است.

رسانه گردشگری

پیام فارس - روزنامه نیم نگاه چاپ شیراز سه شنبه در شماره 5929 یادداشتی با عنوان `رسانه ملی، رسانه گردشگری` منتشر کرده است.

بازار قیصریه لار، نماد مقاومت در برابر قهر طبیعت

پیام فارس - شیراز- تاریخ نشان می دهد لارستان در جنوب استان فارس از دو عارضه مهم رنج می برده است که یکی خشکسالی و دوم زمین لرزه های پیاپی بوده، با این حال بازار قیصریه لار(مرکز شهرستان لارستان) توانسته است استحکام خود را حفظ کند.

فرزندت کجاست

پیام فارس - روزنامه سبحان چاپ شیراز در شماره 4671 یادداشتی با عنوان `فرزندت کجاست` منتشر کرده است.

همنشینی تاریخ و کباب بی بی خانم گل در موزه ای خود ساخته

پیام فارس - شیراز- از همان ابتدای کودکی و دوران تحصیل عشق و علاقه عجیبی به اشیای قدیمی و عتیقه داشت تا جایی که با پول توجیبی خود قفل های جدید می خرید و با قفل های قدیمی همسایگان خود در محله تعویض می کرد.

فرهنگ و خیابان

پیام فارس - روزنامه افسانه چاپ شیراز سه شنبه در شماره 3655 یادداشتی با عنوان `فرهنگ و خیابان` منتشر کرده است.

بود و نبود رسانه ها

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز سه شنبه در شماره 6412 یادداشتی را با عنوان `بود و نبود رسانه ها` منتشر کرده است.

دکه های خالی از مطبوعات، انباشته از تنقلات

پیام فارس - شیراز- گاهی فقط نامی از یک مکان که شغل نیز پیوست آن مکان است برده می شود ولی نشانه ای که همخوانی با مکان و شغل داشته باشد یافت نمی شود مانند قهوه خانه ها و همچنین دکه های مطبوعاتی.

گران ترین اعتیاد همراه

پیام فارس - روزنامه افسانه چاپ شیراز یادداشتی با عنوان `گران ترین اعتیاد همراه` منتشر کرده است.

یخچال، دلوچه دوز کازرونی را دلسرد نکرده است

پیام فارس - شیراز- مردمان شهرستان گرمسیری کازرون فارس، آب را هنگام تابستان درون دلوچه ( مشک کوچک) می ریختند تا سرد و خنک بماند که یخچال های صنعتی، دلوچه و هنرسنتی دلوچه دوزی را چال کردند.

مردم چه می خواهند

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز روز شنبه در شماره 6409 یادداشتی با عنوان `مردم چه می خواهند؟` منتشر کرده است.

دیده بان جوان خدا را دید

پیام فارس - شیراز- وقتی دیده بان جوان در سوریه گرا می‌داد، چیزی برای دشمن و نیروهای تکفیری باقی نمی‌ماند، تنها تلی از تن‌ها و زخمی‌ها بود که به جا می‌ماند؛ اما دیده بان جوان تنها 45 روز گرا داد و رفت.

تالاب های فارس نه جان دارند و نه اعتبار

پیام فارس - شیراز- استان فارس 11 تالاب دارد که خشکسالی دست سنگین خود را برگردن آن ها می فشارد اما در این میان از بودجه و اعتباری که دولت برای جان بخشیدن به تالاب های کشور داده، سهمی به استان فارس نرسیده است.

رؤیای بیداری

پیام فارس - شیراز- پشت حرف‌ها و خاطرات داستان‌هایی است هریک شبیه به هم و با یکدیگر متفاوت‌، چهره‌هایی است نقاب به خاک کشیده که می‌روند بدون تعلق تا از حرم دفاع کنند، برای آنکه آتش بی‌امان جنگ به خاکشان نرسد، برای آنکه معتقدند روزگار روشنایی نزدیک است، با گذشت از زندگی با رؤیای بیداری.

آب هست، اعتبار نیست

پیام فارس - شیراز- آنگونه که مسئولان می گویند، آب آشامیدنی مورد نیاز شهر داراب پشت سد رودبال وجود دارد اما حدود 16 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با پرداخت بدهی پیمانکار و خرید تجهیزات تصفیه خانه، مردم این شهر از نوبت بندی آب رهایی یابند و از آب سد همجوار خود کام خود را تازه کنند.

توان بیش از پیش آثار تاریخی فارس برای جهانی شدن

پیام فارس - شیراز- آوازه آثار تاریخی استان فارس، فراتر از مرزهای درون کشور است و ثبت هرچه بیشتر این یادمان ها در سازمان فرهنگی ملل متحد(یونسکو) ظرفیتی مناسب برای توسعه گردشگی و همچنین شکوفایی فرهنگی و اقتصادی این استان به شمار می رود.

مسئولان پیوند خود را با مردم محکم کنند

پیام فارس - روزنامه خبرجنوب چاپ شیراز چهارشنبه در شماره 10850 یادداشتی با عنوان `مسئولان باید پیوند خود را با مردم محکم کنند` در ستون سخن روز منتشر کرده است.

کلیسای چهارصدساله شیراز نیازمند مهربانی

پیام فارس - در میان ساختمان‌های مذهبی مسلمانان که بیشتر به دوره‌ی قاجار متعلق‌اند، صلیبی کوچک بر پشت بام یکی از ساختمان‌ها، خبر از وجود ...

تلویزیون در بیراهه

فارس آنلاین - روزنامه افسانه چاپ شیراز شنبه در شماره 3630 یادداشتی با عنوان `تی وی گیم در بیراهه` درباره پخش مصاحبه صداوسیما با برخی فعالان اینستاگرامی به ویژه یک دختر کم سن و سال منتشر کرده است.

زالوصفتان اقتصادی اعدام شوند

فارس آنلاین - روزنامه نیم نگاه چاپ شیراز چهارشنبه در شماره 5889 یادداشتی با عنوان `دولت قاطعانه پای کار باشد` منتشر کرده و `محاکمه و اعدام زالوصفتان` و مفسدان اقتصادی را خواستار شده است.

بافت تاریخی شیراز حاشیه‌ای در مرکز شهر

فارس آنلاین - کوچه پس کوچه‌های بافت تاریخی شیراز برای خیلی‌ها هنوز یادآور نوستالژی دورانی نه چندان دور و نه زیاد نزدیک از روزهای خوب صمیمیت و ...

ثبت جهانی آثار ساسانی و مأموریت پیش رو -

فارس آنلاین - شیراز- ثبت هفت اثر تاریخی به یادگار مانده از دوره ساسانیان در فهرست میراث جهانی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) از دستاوردهای بزرگ دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در حوزه فرهنگی است.

ساير مطالب

چراغ گردشگری باآثار جهانی روشن است/میراث 1700 ساله فارس رابشناسیم

ضرورت بازنگری در آگهی های تبلیغاتی تلویزیون

زورآزمایی روحانی با ترامپ در قلب اروپا

همراه بیمار، یار یا بار!

بازار داغ کوچه مرغی های شیراز در سایه آنفلوانزای پرندگان

سودای آشنای محمد

کاهش سن اعتیاد در فارس/ زنگ خطر به صدا در آمد

دهستان کفترک نزدیک به شیراز، دور از برخی امکانات

چرخ پروژه های عمرانی شیراز می لنگد/ طرح های میلیاردی در ابهام

دریاچه‌های فارس خشک تر از همیشه/ برنجکاری همچنان رواج دارد

فوتبال برای زندگی

تیم ایران با شایستگی از جام بیست و یکم کنار رفت

بارقه‌ی امید برای نجات کانونهای تولید

عید آمد تا فرخنده شود جشن دوری از پلشتی ها

زنان زندانی جرائم غیرعمد شیراز نیازمند کمک خیران هستند

دانشگاه، بودن یا نبودن

ثبت یک طلاق از هر دو ازدواج در شیراز / توافق‌های شوم زوج‌ها

درآمد پایدار برای شیراز

تا سه سال دیگر

اجازه نداریم بر رنج مردم بیفزاییم

میراث کهن شیراز در محاصره باروت و زباله

مدیرکل جدید و مشکلات پیش رو

گلسنگ‌هایی که بر پیشانی تخت جمشید می‌رویند/تهیه اطلسی برای گلسنگ

گرگ های لارستان قربانی خرافات شده اند

تعطیلی روزنامه‌ها ضربه به دموکراسی است

زندگینامه مرحوم آیت الله ایمانی امام جمعه شیراز

غارسنگ‌ شکنان جهرم،جاذبه ای گردشگری آمیخته با اسطوره

روزی به نام شیراز و پرسش های پیش رو

خبری از کارگروه سازگاری با کم آبی درفارس نیست

روایتی از اشک‌ها و لبخند‌های ایران

تعطیلات نانوشته دانش آموزان نیازمند چاره اندشی

تخت جمشید یادمانی ایرانی، میراثی جهانی

هجوم شبانه به تاریخ شیراز

جایی که شاپرک مقصر شد

میهمانان نامأنوس سفره هفت سین

درخشش فارس در میان روستاها و شهر‌های کتاب‌دوست

روزهای پایانی سال و مصرف بی رویه آب در خانه تکانی ها

جشنی برای مرغوب ترین«نرگس»ایران/خانه گل نرگس عطرافشانی می کند

این حلزون به زندگی شتاب می دهد

پایه های رونق فرهنگ شیراز بردوش بخش خصوصی

آموزش بدلی

مردم جنوب فارس:از صنعت، آلودگی آن نصیب ما می شود

گنجینه خشک

فارس پیشرو در بومی سازی آموزش سگ های زنده یاب کشور

دومینوی مطالبات

خاطره‌های مانای ذهن ما!

دروازه قرآن شیراز و نیاز به مرمت

پای ادیبان به قهر آسمان باز شد/نقش خنده در طلب بارش از خداوند

توزیع کنندگان کتاب در استان فارس و تنگناهای فرارو

بی شناسنامه ها

قلعه دودمان، نزدیک به شیراز دور از امکانات

گیس های بریده و احتمال آسیب های پوستی

از همین امروز

زوال دوران کودکی در کار و خیابان

معرفت، محبت و تأثیرپذیری

راهپیمایی اربعین؛ باشکوه، عمیق و پرمعنا

گاززدن به میوه های گاززده /بررسی خطرناک یا بی خطر بودن این پدیده

د‌‌‌یپلماسی آمریکایی د‌‌‌ر بن بست

سایه حادثه بر بازار وکیل شیراز

مصرف چند ماده‌ای معضل جدید کشور/ شیوع 2 درصدی مصرف مواد مخدر در دانش‌آموزان

بعضی افراد از دست دادن با آنها ابا دارند

تدبیر اندیشی فعالان ترویج فرهنگ نماز فارس برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

ثبت 22 گونه ژن جدید در بانک جهانی توسط دانشگاه آزاد جهرم

دولت یازدهم و دوازدهم، نقطه عطف ارج نهادن به هنر و هنروران

راه نیل به آزادی ، آگاهی است/ عملکرد علم محور و توسعه محور همه دستگاهها را به دقت رصد خواهم کرد/ خلاقیت، کارآفرینی و یادگیری مسئله محور، باید در دانشگاهها پررنگتر شود

چشم خشك تالاب‌های فارس به آسمان

از صحنه هايي که روضه مُصوّر بودند تا غربت کودکي که با مظلوميت کودکان ميانمار هم‌خواني دارد

احتمال يک انتصاب پرابهام در شهرداري شيراز و لزوم توجه به چند نکته

مطالبه‌گري از مسؤولان، عنصر فراموش‌شده در پيشگيري از حوادث جاده‌اي

اي کاش دسترسي به چنين کتاب هايي آسان بود- غلامرضا مالک زاده**

تلگرام؛ پرايد، چاقو و مزاحمت تلفني

داستان سراب بختگان و فلامينگوهاي مهاجر

اعتماد به کابينه، نمايندگان ملت و تعارض منافع

نرم‌افزاري که 20 هزار فرصت شغلي را تهديد مي‌کند

فاجعه‌ عميق‌تر از سلفي نمايندگان با موگريني است

کاش مرداد از تقويم ها حذف مي شد

قلم و قداستي آسماني

شعار عليه رئيس جمهور محکوم است

افزايش دما هشدار به مسئولان براي مديريت منابع آب است

طرحي براي راديو و تلويزيون خصوصي

ديوارنشين ها

داستان پلاسکو، شيراز و ما

محيط زيست حيوانات فارس/ آبي براي زيستمندان نيست

رئيس جمهور زن يا مرد؟

تاثير خشکسالي و تغيير فصل در زلزله هاي اخير فارس

مسجد جامع اقليد نماد تاريخ و ديانت اين ديار

کاروان يوز به شيراز رسيد/ تلاشي براي حفاظت از گونه هاي نادر

پلاسکوهاي شيراز در معرض آتش و آوار

پارازيت؛ از خواسته مردم تا پيگيري مسئولان

چرا پلاسکو در آتش سوخت

برجام مسيري کم عرض براي عبور از بن بست

به بهانه انتصاب زنان بخشدار

لکنت زبان در کودکان و مراقبت هاي پزشکي ، درماني

آب فارس روي خط زون/ كاهش سطح زير كشت در فارس

ديوار بلند«گرافيتي»در رودخانه خشک/ بومي به اندازه ديوارهاي شهر

پژواك شويم صداي بختگان بخت برگشته را

نگين سبز شمال فارس آب ندارد/ برداشت بي رويه از چاه‌ها

سازه ها وخلاقيت،فراموش شدگان صنعت گردشگري فارس

سيماي خسته نماد ورودي شيراز

نماد پارسه در ميدان وليعصر شيراز / دغدغه بودن يا نبودن

غول‌هاي آهنين بلاي سلب آسايش مردم جهرم/ جولان کاميون‌ها در خيابان

بارش برف و کورسوي اميد به احياي بختگان/ طبيعت دست به کار شد

كارگذاري پمپ "باكلوفن" در بيمارستان نمازي شيراز

رنگرزي گياهي سنتي هنري زيبا با سابقه‌اي کهن

برخورد غرض ورزانه رسانه هاي جهان با راهپيمايي اربعين

تونل اباصالح المهدي(عج) اقليد، نيازمند سامانه تصفيه هوا

شيراز ، نماد کلانشهري با هواي پاک و آسمان آبي

اينترنت استثنايي

زمينه حضور حداکثري زائران فارسي در سوگواري اربعين کربلا فراهم شد

ميانگين ابتلا به ديابت در ايران 15 سال كمتر از جهان است

اينجا تفنگ ها هر روز شليک مي کنند

آل ابراهيم و تکاپوي بي پايان او براي پربارساختن فرهنگ

خرس‌هاي فارس همچنان تلف مي شوند/ پل حيات وحش احداث شود

ماجراي کهنه پول بنزين هواپيما

خسارت‌هاي 1000 ميلياردي حوادث رانندگي در فارس

کارآفريني هنرمند استهباني با صادرات تابلو فرش

اقتصادي کردن هنر/ صنايع دستي هديه دهيم

رونق اقتصاد واشتغال فارس با توجه به بخش گردشگري

آثار روزهاي دوم و سوم مورد نقد قرار گرفت/پايان ماراتن گفتمان سازي

آثار روزهاي اول و دوم نقدوبررسي شد/سخت ترين نقدها متوجه غايبان

آتش خورشيد در نگاه شماست / به مناسبت هفته دفاع مقدس

راه اندازي کمپين سه شنبه هاي بدون خودرو در شيراز

غدير ، ميراث گرانسنگ اسلام، در صدف گوهر ولايت

ارتقاي شاخص ارزيابي برنامه پيشگيري از اختلالات ناشي از کمبود يد درفارس

مراقب خطرات ناشي از مواجهه با جيوه باشيم

فعالان ميراث فرهنگي: تخت جمشيد را اززيرسايه سيلوها وسيلي سنگ شکن ها نجات دهيد

مسئولان : حضور فعال هيات هاي تجاري خارجي در فارس نويد بخش است

باران در فارس، نويد ترسالي يا طلوعي از مشکلات

بهار در کازرون همراه با جاذبه هاي تاريخي و طبيعي نقش آفريني مي کند

مسجد مشير، تاريخي پشت پرده فراموشي

روستاي دوان نقطه‌اي براي آرامش

قبرستان تخت جمشيد و آثاري از تدفين مردگان در دوره هخامنشي

امکان نگهداري پوست‌هاي اهدايي تا 6 ماه ميسر شد

نوستالژي مهر

"وکيل الرعايا" سهمي در تقويم مشاهير ايران ندارد

گوشت بوقلمون گوشتي با کمترين سطح کلسترول

نخستين چشمه از استان فارس ثبت ملي شد

شيراز آکنده از شميم بهشتي "بهار نارنج"

نقدي بر موج و موج‌سواري انصراف از دريافت يارانه

خياباني که موزه‌اي به قدمت تاريخ شيراز است

بازار قيصريه‌ي لار از قديمي‌ترين بازارهاي ايران

عجايب آبشاري که چهار نوع آب دارد

پاسارگاد، تمدن، تاريخ، فرهنگ

رابعه مدني: با کارگردانان فيلم اولي احساس مادري دارم / سارا سلطاني: فيلمنامه را سراسر ايراني قرار دادم

شرکت دانشجويان معماري در مسابقه «اسکيس»

حيواناتي که بايد جاي خالي آدم‌ها را پُر کنند

حاکميت تدبير و عقلانيت در انتصابات وزارت علوم

بار دگر محرم و غوغاي دلها

محاکمه سران فتنه يک ضرورت است

آمادگي براي ايجاد فضاي همدلي در فارس