آخرين مطالب

مقالات

مدیرکل جدید و مشکلات پیش رو

فارس آنلاین - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز در شماره 6349 یادداشتی با عنوان `مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشکلات پیش رو` منتشر کرده است.

گلسنگ‌هایی که بر پیشانی تخت جمشید می‌رویند/تهیه اطلسی برای گلسنگ

فارس آنلاین - رویش گلسنگ ها بر پیشانی تخت جمشید، عظیم ترین بنای سنگی جهان سالهاست کتیبه‌ها و نقوش این بنا را تهدید می‌کند و امسال طرح‌هایی جدید برای کنترل و مهار رشد این پدیده در دستور کار قرار گرفته است.

گرگ های لارستان قربانی خرافات شده اند

فارس آنلاین - شیراز- روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس اعلام کرد:برخی خرافه گرایی ها موجب قربانی شدن گرگ ها در برخی مناطق استان از جمله لارستان شده است.

تعطیلی روزنامه‌ها ضربه به دموکراسی است

فارس آنلاین - شیراز- مدیر مسئول روزنامه نیم ‌نگاه شیراز با تأکید بر اینکه مطبوعات رکن چهارم دموکراسی هستند، گفت: از بین رفتن تریبونی که می‌تواند برای مردم و به‌عنوان سخنگوی آنان آینه تمام ‌نمای مشکلات باشد، ضربه‌ای مهلک بر بدنه دموکراسی و لطمه‌ای به نظام سیاسی است.

روزی به نام شیراز و پرسش های پیش رو

فارس آنلاین - شیراز - 15 اردیبهشت در تقویم ملی به نام روز شیراز ثبت نشده اما از حدود دو دهه پیش با تصویب شورای اسلامی شیراز، نیمه اردیبهشت به روز شیراز نامگذاری شده و هر سال آیین های فرهنگی،هنری و برنامه هایی نمادین برای معرفی جاذبه های فرهنگی ، اجتماعی این شهر برگزار می شود.

خبری از کارگروه سازگاری با کم آبی درفارس نیست

فارس آنلاین - شیراز - بیش از 50 روز از سفر وزیر نیرو به استان فارس گذشت و به رغم تاکیدات وزیر مبنی بر تشکیل کارگروه ملی سازگاری باکم آبی ، هنوز خبری از تشکیل چنین کارگروهی در استان فارس نیست و برنامه ریزی ها برای مقابله با کم آبی و کم بارشی همچنان در حد توصیه و نصیحت است.

روایتی از اشک‌ها و لبخند‌های ایران

فارس آنلاین - روزنامه شیرازنوین در شماره 396 گزارشی به مناسبت برپایی نمایشگاه عکس و اسناد همکاری ایران و سازمان ملل متحد در شیراز منتشر کرده است.

تعطیلات نانوشته دانش آموزان نیازمند چاره اندشی

فارس آنلاین - شیراز- 22 اسفند سال 1396 که رسید همانند سال های پیش، دانش آموزان دیگر به مدرسه نیامدند و مدارس ناخواسته فعالیت آموزشی را تعطیل کردند و تعطیلات نوروزی بیش از آن شد که در تقویم رسمی کشور نوشته شده است.

تخت جمشید یادمانی ایرانی، میراثی جهانی

فارس آنلاین - شیراز- مگر می شود کسی راهی دیار فارس شود و از بنای تخت جمشید در این استان دیدن نکند؟ نوروز مجالی به مردم می دهد که از این یادمان تاریخی که به ثبت جهانی رسیده است، دیدن کنند.

هجوم شبانه به تاریخ شیراز

فارس آنلاین - شیراز- اینجا شهری است که ثبت ملی اثری تاریخی،ضمانتی اجرایی برای حفاظت از آن ایجاد نمی کند و مردم و فعالان میراث فرهنگی هر شب را با دلهره سر به بالین می گذارند و بامداد بعد هم با دلشوره از خواب بیدار می شوند مبادا که اثر یا آثار ثبتی دربافت تاریخی آن به فنا رفته باشد.

جایی که شاپرک مقصر شد

فارس آنلاین - شیراز- برخی جایگاه های سوخت در کشور و استان فارس در چند روز گذشته از پذیرفتن کارت های بانکی مردم برای سوختگیری خودداری کردند که پیگیری ها مشخص کرد این نپذیرفتن ها از رویه ای موسوم به شاپرک (شبکه الکترونیکی پرداخت کارت) ناشی می شود.

میهمانان نامأنوس سفره هفت سین

فارس آنلاین - گذری در بازار شب عید در سال های گذشته نشان داده است که شماری از گونه های در معرض انقراض و تهدید حیات وحش نیز میهمان برخی سفره های هفت سین هستند.

درخشش فارس در میان روستاها و شهر‌های کتاب‌دوست

فارس آنلاین - چهارمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب،روستای فهلیان شهرستان ممسنی فارس را به عنوان برگزیده برگزیدگان انتخاب کرد و شهر صدرای شیراز از میان نامزد‌های پایتختی کتاب ایران عنوان شهر خلاق را به دست آورد.

روزهای پایانی سال و مصرف بی رویه آب در خانه تکانی ها

فارس آنلاین - شیراز - اسفند که از راه می رسد زمزمه ای خانه تکانی هم به گوش می رسد ، طبق سنت هر ساله بسیاری از خانواده ها شیلنگ آب را به دست می گیرند و آب شیلنگ انداز در حیاط جاری می شود ، روی فرش و مبل و وسایل خانه می ریزد و این قصه همچنان تکرار می شود.

این حلزون به زندگی شتاب می دهد

فارس آنلاین - شیراز- حسین نمی تواند حرف بزند چون نمی شنود، صداهایی از گلویش خارج می کند که برای اطرافیانش نامفهوم است و همین مورد موجب نگرانی والدین او شده است اما پزشکان بیمارستان خلیلی شیراز گفته اند حسین با عمل کاشت حلزون شنوایی می تواند بشنود و حرف بزند.

پایه های رونق فرهنگ شیراز بردوش بخش خصوصی

فارس آنلاین - شیراز- وجود پردیس‌های سینمایی خصوصی و مجتمع‌های چندمنظوره فرهنگی که درهای آن طی چند سال اخیر بر روی مردم گشوده شده،‌ امید‌ها را برای حفظ هویت فرهنگی و ساختن چهره‌ای هنربار از شیراز بیشتر کرده است.

آموزش بدلی

فارس آنلاین - روزنامه افسانه چاپ شیراز در شماره 3503 یادداشتی با عنوان `آموزش بدلی` و با موضوع پیامدهای خصوصی سازی و کیفیت آموزش در مدارس منتشر کرده است.

گنجینه خشک

فارس آنلاین - روزنامه شیرازنوین چاپ شیراز در شماره 332 در یادداشتی با عنوان `گنجینه خشک` به موضوع رودخانه خشک و لزوم ساماندهی آن پرداخته است.

فارس پیشرو در بومی سازی آموزش سگ های زنده یاب کشور

فارس آنلاین - شیراز- رئیس جمعیت هلال احمر فارس می گوید:مرکز تربیت و نگهداری سگ های زنده یاب امداد و نجات این استان می تواند مرکز آموزش مربیان و سگ های زنده یاب در جنوب کشور باشد.

دومینوی مطالبات

فارس آنلاین - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز درشماره 6252 یادداشتی باعنوان `دومینوی مطالبات` منتشر کرده است.

خاطره‌های مانای ذهن ما!

فارس آنلاین - نوستالژی‌ها بخش مهمی از زندگی همه آدم‌ها را تشکیل می‌دهد؛ آدم‌هایی که امروزشان را بر پایه‌ی گذشته بنا کرده‌اند و خواه ناخواه ...

دروازه قرآن شیراز و نیاز به مرمت

فارس آنلاین - شیراز- دروازه قرآن یکی از نمادهای شهر شیراز و از آثار تاریخی این شهر به حساب می آید که در ادوار گذشته بارها تخریب و بازسازی شده است و اینک نیز نیاز به مرمت دارد.

بی شناسنامه ها

فارس آنلاین - روزنامه افسانه چاپ شیراز یادداشتی با عنوان `بی شناسنامه ها` در ارتباط با موضوع ضرورت رعایت مسائل فنی ساختمان ها و زلزله منتشر کرده است.

قلعه دودمان، نزدیک به شیراز دور از امکانات

فارس آنلاین - شیراز- نامش قلعه دودمان و در جنوب غربی فرودگاه شیراز است ، جایی که نه شکل روستا دارد و نه اثری از امکانات شهر در آن به چشم می خورد، جایی که بوی فاضلاب شامه آزاراست.

گیس های بریده و احتمال آسیب های پوستی

فارس آنلاین - شیراز- خرید و فروش گیس های بریده در مراکز تولید کلاه گیس(پوستیژ) و همچنین آرایشگاه های شهرهای بزرگ متداول شده است که یک متخصص پوست و مو درباره احتمال بروز آسیب های پوستی در صورت استفاده از این گیس ها و پوستیژها هشدار داد.

از همین امروز

فارس آنلاین - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز در شماره 6222 یادداشتی با عنوان `از همین امروز` و با موضوع ضرورت بازسازی بافت قدیم شهرها برای کاهش آسیب های زلزله منتشر کرده است.

زوال دوران کودکی در کار و خیابان

فارس آنلاین - عینک، سبیل و دماغی گنده صورتش را پوشانده و هنگامی که داخل سوتک چسبیده به سبیلش می دمد، لوله ای نی مانند بیرون می جهد که جست و خیز و شیطنت دوران کودکی را به ذهن می آورد.

معرفت، محبت و تأثیرپذیری

فارس آنلاین - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز در شماره 6212 یادداشتی با عنوان `معرفت، محبت و تأثیرپذیری` منتشر کرده است.

راهپیمایی اربعین؛ باشکوه، عمیق و پرمعنا

فارس آنلاین - روزنامه خبرجنوب چاپ شیراز روز شنبه در شماره 283 یادداشتی با عنوان `راهپیمایی اربعین؛ اعلام حضوری باشکوه، عمیق و پرمعنا` منتشر کرده است.

گاززدن به میوه های گاززده /بررسی خطرناک یا بی خطر بودن این پدیده

فارس آنلاین - شیراز - ایرنا - این روزها پرتقال، نارنگی،خرمالو و انواع میوه های خوش رنگ را در میوه فروشی ها به وفورمی بینیم که با رنگ های چشم نواز خودنمایی می کنند و تقریبا همه مردم می دانند که این میوه ها با استفاده از گاز تغییر رنگ داده اند و رنگ آن ها طبیعی و نشانه رسیده شدن نیست.

د‌‌‌یپلماسی آمریکایی د‌‌‌ر بن بست

فارس آنلاین - روزنامه خبرجنوب قدیمی ترین روزنامه در حال انتشار شیراز در شماره 10633 یادداشتی با عنوان `دیپلماسی آمریکایی در بن بست` منتشر کرده است.

سایه حادثه بر بازار وکیل شیراز

فارس آنلاین - هنوز تب و تاب زندگی و تجارت و رونق در بازار وکیل شیراز پس از 240 سال که از ساخت این بازرا می گذرد به چشم می خورد اما سایه حادثه به دلیل وجود تاسیسات فرسوده و نوسازی نشدن بناها همچنان بر این بنای تاریخی سنگینی می کند.

بعضی افراد از دست دادن با آنها ابا دارند

فارس آنلاین - رضا زارع می گوید:‌بعضی از همشهریان رفتار خوبی با ما و شغلمان ندارند، فردی را در خاطرم هست که با وجود آن که پدرش را غسل دادم از دست دادن با من خودداری کرد.

تدبیر اندیشی فعالان ترویج فرهنگ نماز فارس برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

فارس آنلاین - شیراز – ایرنا- مدیران و فعالان حوزه ترویج فرهنگ نماز استان فارس روز یکشنبه در نشستی در شهرستان سپیدان بر تدبیراندیشی برای تقویت تولید محتوا در شبکه های اجتماعی با موضوع فرهنگ دینی تاکید کردند.

دولت یازدهم و دوازدهم، نقطه عطف ارج نهادن به هنر و هنروران

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- تاریخ فرهنگ و هنر ایران در نظام جمهوری اسلامی به چهارمین دهه عمر نزدیک می شود، برای هر دهه از این دوران می توان دیوانی نگاشت، ایامی که هنر و هنرمندان قدر دیدند و دورانی که غرض ها، پوششی بر فعالیت هنر و هنروران شد،اما بی شک آیندگان به نیکی از ایامی که صاحبان هنر و اندیشه ارج دیدند یاد خواهند کرد و به باور بسیاری از هنرمندان شروع فعالیت دولت یازدهم و تداوم آن، آغازی شایسته بر این ایام است.

راه نیل به آزادی ، آگاهی است/ عملکرد علم محور و توسعه محور همه دستگاهها را به دقت رصد خواهم کرد/ خلاقیت، کارآفرینی و یادگیری مسئله محور، باید در دانشگاهها پررنگتر شود

فارس آنلاین - استاندار فارس گفت: راه نیل به آزادی ، آگاهی است که محملِ آگاهی ، دانشگاه ها هستند.

چشم خشك تالاب‌های فارس به آسمان

فارس آنلاین - تالاب‌های فارس لب تشنه از تنگ‌نظری و بی‌توجهی انسان‌ها، با آغاز پائیز بار دیگر چشم با آسمان دوخته‌اندشاید باران، عطش آب آنها را ...

از صحنه هايي که روضه مُصوّر بودند تا غربت کودکي که با مظلوميت کودکان ميانمار هم‌خواني دارد

فارس انلاين- هرچه هوا تاريک‌تر مي‌شد، خيمه‌ها غريبانه‌تر به نظر مي‌رسيد؛ درختان نخل و خيمه‌هاي سفيد بر روي فرشي از خاک و خار روزهايي را تداعي مي‌کرد که با فاصله هزاران سال همچنان بازگويي‌اش قلب‌هاي پير و جوان را به درد مي‌آورد.

احتمال يک انتصاب پرابهام در شهرداري شيراز و لزوم توجه به چند نکته

فارس انلاين- اين‌بار نه در تهران و در سطح وزرا، که در همين شيراز و در پستوخانه‌هاي سياسي شهرداري خبر از انتصابي مهم شنيده مي‌شود که از مصاديق بارز تعارض منافع به شمار مي‌رود.

مطالبه‌گري از مسؤولان، عنصر فراموش‌شده در پيشگيري از حوادث جاده‌اي

فارس انلاين- مطالبه گري مردم و رسانه‌ها از مسؤولان دولتي کم‌کم رو به فراموشي مي‌رود و اين مسئله در حوادث دل‌خراش رانندگي بيش از هر موضوع ديگري نمود پيدا کرده است

تلگرام؛ پرايد، چاقو و مزاحمت تلفني

فارس آنلاين - سايت `آبان پرس` سوم شهريورماه جاري يادداشتي با عنوان ` تلگرام؛ پرايد، چاقو و مزاحمت تلفني` به قلم محمدرضا نسب عبدالهي سردبير اين سايت منتشر کرده است.

داستان سراب بختگان و فلامينگوهاي مهاجر

فارس آنلاين - مردمان ساكن مناطق اطراف درياچه خشكيده بختگانهر روز فلامينگوهايي را كه برفراز آسمان خاكستري بختگان، پي آب مي‌گردند، ...

اعتماد به کابينه، نمايندگان ملت و تعارض منافع

فارس انلاين- چگونه مي‌توان از وزيري که خود در قالب شرکت، بنگاه يا موسسه خصوصي داراي منافع شخصي است انتظار داشت تا منافع ملت را ترجيح دهد؟ اهميت اين موضوع تا آنجاست که بسياري از کشورها باهدف پيشگيري، تعارض منافع را ممنوع نموده و برخي ديگر حتي جرم دانسته‌اند.

نرم‌افزاري که 20 هزار فرصت شغلي را تهديد مي‌کند

فارس انلاين- در اين گزارش تلاش نداريم با نرم‌افزارهاي اسنپ، تپ‌سي و ... اعلام جنگ کنيم، بلکه هدفمان هشدار به کاربران فضاي مجازي است که از ارائه اطلاعات در اين فضاي غيرواقعي بيشتر مراقبت کنيد.

فاجعه‌ عميق‌تر از سلفي نمايندگان با موگريني است

فارس انلاين- سلفي گرفتن برخي از نمايندگان مجلس به ويژه نماينده کلان‌شهر شيراز با يک مسؤول اروپايي به حدي سخيف و مايه آبروريزي بود که فريادهاي اعتراض بسياري را از گوشه و کنار مملکت بلند کرد

کاش مرداد از تقويم ها حذف مي شد

فارس انلاين- روزنامه سبحان چاپ شيراز در شماره 4365 دل نوشته هاي `نجمه اشرفي` خبرنگار خود را در مطلبي با عنوان `کاش مرداد از تقويم ها حذف مي شد` منتشر کرده است.

قلم و قداستي آسماني

فارس انلاين- سردبير هفته نامه رازنامه چاپ شيراز به مناسبت 14 تيرماه روز قلم سرمقاله اي نوشته و معتقد است: حرمت قلم بايد نگه داشته شود و خود قلم به دستان از لغزش آن جلوگيري کنند

شعار عليه رئيس جمهور محکوم است

فارس انلاين- سايت `شيرازه` روز شنبه يادداشتي را با عنوان `شعار عليه رئيس جمهور محکوم است` به قلم سردار سيروس سجاديان عضو مرکز مطالعات راهبردي ناجا منتشر کرده است

افزايش دما هشدار به مسئولان براي مديريت منابع آب است

فارس انلاين- رئيس مرکز پژوهش‌هاي علوم جوي و اقيانوسي دانشگاه شيراز گفت: بسياري از شهرهاي بزرگ که کانون جمعيت شهري هستند مانند مشهد ، تهران و شيراز با نيم درجه افزايش متوسط دما در کوتاه مدت روبرو شده اند، اين افزايش بيشتر از متوسط جهاني است و گوشزدي به مسئولان و برنامه ريزان براي مديريت بهتر منابع آب و نظارت بر برداشت ها تلقي مي شود.

طرحي براي راديو و تلويزيون خصوصي

فارس انلاين- روزنامه طلوع از نشريات استان فارس سه شنبه در شماره 1933 يادداشتي درباره ضرورت شکل گيري راديو و تلويزيون خصوصي در ايران منتشر کرده است.

ديوارنشين ها

فارس انلاين- روزنامه افسانه چاپ شيراز سه شنبه يادداشتي با عنوان `ديوارنشين ها` به قلم حميد مقدس فرد منتشر کرده است.

داستان پلاسکو، شيراز و ما

فارس انلاين- روزنامه افسانه چاپ شيراز يادداشتي با عنوان `داستن پلاسکو، شيراز و ما ` به قلم مرتضي صميمي استاد دانشگاه در رشته مهندسي و مديريت ساخت منتشر کرده است

رئيس جمهور زن يا مرد؟

فارس انلاين- روزنامه طلوع از نشريات استان فارس در شماره 1878 يادداشتي با عنوان ` رئيس جمهور زن يا مرد؟` به قلم محمد مهدي جعفري زاده صاحب امتياز و مديرمسئول اين روزنامه منتشر کرده است.

تاثير خشکسالي و تغيير فصل در زلزله هاي اخير فارس

فارس انلاين- مطالعات سازمان زمين شناسي نشان مي دهد که دوره هاي بازگشت زمين لرزه در فارس کاهش يافته ضمن اينکه خشکسالي و تغيير فصل نيز در وقوع زلزله هاي اخير موثر بوده اند.

مسجد جامع اقليد نماد تاريخ و ديانت اين ديار

فارس انلاين- پژوهشگر تاريخ و عضو هيات علمي دانشگاه پيام نور فارس گفت:از نشانه هاي مدنيت، حضور مسجد است که علاوه بر عبادتگاه ، تاحدود زيادي تأمين کننده سلامت روح وآرامش انسان ها تلقي شده است که مسجد جامع اقليد با بيش از هزار سال قدمت، نماد ديانت اسلامي است.

پلاسکوهاي شيراز در معرض آتش و آوار

فارس انلاين- آتش سوزي در ساختمان پلاسکو تهران و جان باختن شماري از شهروندان و شهادت آتش نشانان غيور ضمن آنکه حادثه اي تلخ و جانکاه بود ، تلنگري براي هشياري بيشتر و پيشگيري از بروز حوادث مشابه در ساير شهرها و از جمله در کلان شهر شيراز نيز تلقي مي شود ، گوشزدي که مي تواند با اقدام بيشتر و بهتر مسئولان شهري از بروز و تکرار چنين حوادثي جلوگيري کند.

پارازيت؛ از خواسته مردم تا پيگيري مسئولان

فارس انلاين- `براي بررسي موضوع پارازيت، گروهي را متشکل از دانشگاه شيراز، دانشگاه علوم پزشکي شيراز و سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي را مشخص کرده ايم تا اين مساله را بررسي کنند.`

چرا پلاسکو در آتش سوخت

فارس انلاين- روزنامه عصر مردم چاپ شيراز شنبه در شماره 5969 يادداشتي را به عنوان `پلاسکو در آتش سوخت` به قلم `محمد عسلي` صاحب امتياز و مديرمسئول اين روزنامه منتشر کرده است

برجام مسيري کم عرض براي عبور از بن بست

فارس انلاين- روزنامه تماشا چاپ شيراز سه شنبه درشماره 1167 يادداشتي با عنوان `برجام مسيري کم عرض براي عبور از بن بست` به قلم مهدي آماده سردبير اين روزنامه منتشر کرده است.

به بهانه انتصاب زنان بخشدار

فارس انلاين- روزنامه نيم نگاه چاپ شيراز سه شنبه در شماره5483 يادداشتي با عنوان `به بهانه انتصاب زنان بخشدار` به قلم سيدمحمدحسين شفاعتيان مديرمسئول اين روزنامه منتشر کرده است

لکنت زبان در کودکان و مراقبت هاي پزشکي ، درماني

فارس انلاين- لکنت زبان، اختلال گفتاري است که به شکل تکرار، قطع کردن يا کشيده تلفظ کردن حرف ها، کلمات يا صداهاي مختلف خود را نشان مي دهد و به راحتي اصلاح نمي شود.متخصص اعصاب و روان و رييس بيمارستان اعصاب و روان استاد محرري، شيراز توصيه هايي براي بهبودي اين عارضه در کودکان و نوجوانان دارد

آب فارس روي خط زون/ كاهش سطح زير كشت در فارس

فارس انلاين- خبرها يكي بعد از ديگري منتشر مي‌شود و تلاش براي جبران آنچه كه طي بيش از سه دهه از دست داده‌ايم، سرعت بيشتري مي‌گيرد. انگار تازه از خواب بيدار شده‌ايم و فهميده‌ايم هشدارها جدي بوده است!

پژواك شويم صداي بختگان بخت برگشته را

فارس انلاين- بايد پژواك شد صداي بختگان بخت برگشته را شايد، گشايشي شود. بايد همدل شد تا صداي مظلوميت تالابي حيات بخش را به همه ايران و جهان رساند، تالابي كه زماني زندگي مي‌بخشيد و امروز خود نيازمند ياري است.

سازه ها وخلاقيت،فراموش شدگان صنعت گردشگري فارس

فارس انلاين- امروزه گردشگران در انتخاب مقاصد سفر خود علاوه بر آثار تاريخي به دنبال سازه هاي جديد گردشگري، خلاقيت، ابتکار، جذابيت هاي منحصر به فرد در حوزه گردشگري هستند تا بتوانند اوقات خوشي را براي خود و همسفران رقم بزنند.

سيماي خسته نماد ورودي شيراز

فارس انلاين- شهروندان و گردشگران شيراز اين روزها با نگاه هاي نگران از کنار دروازه قرآن به عنوان نماد ورودي شمالي اين شهر عبور مي کنند.

نماد پارسه در ميدان وليعصر شيراز / دغدغه بودن يا نبودن

فارس انلاين- ستون،سرستون و گل ستون مشابه ستون هاي کاخ آپادانا که درميدان وليعصر شيراز از سال هاي پيش نصب بوده است و طي سالهاي اخير سر ستون آن نيز از بين رفته است با اجراي طرح پل سازي در اين منطقه در دوراهي بودن يا نبودن قرار دارد.

بارش برف و کورسوي اميد به احياي بختگان/ طبيعت دست به کار شد

فارس انلاين- سال ها ازخشکي تالاب بختگان گذشته و باوجود بي تفاوتي هايي که درسطوح ملي براي احياي تالاب رقم خورد به نظر مي رسد اين بار طبيعت با بارش برف دست به کار شده تا حيات را به بختگان برگرداند

كارگذاري پمپ "باكلوفن" در بيمارستان نمازي شيراز

فارس انلاين- عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي شيراز گفت: براي نخستين بار، عمل كارگذاري پمپ "باكلوفن" در بيمارستان نمازي و با همكاري گروه‌هاي كودكان و فانكشيونال جراحي مغز و اعصاب، انجام شد.

رنگرزي گياهي سنتي هنري زيبا با سابقه‌اي کهن

فارس انلاين- زيبايي رنگ در کنار کيفيت بافت و اصالت طرح از مواردي است که به يک اثر هنري دست بافت، فرش باشد يا زيلو، گليم يا گبه جلوه‌اي خاص مي‌بخشد و آن را از ديگر دست‌بافت‌ها جدا كرده ويژگي منحصر به‌فرد بودن را معنا مي‌دهد

برخورد غرض ورزانه رسانه هاي جهان با راهپيمايي اربعين

فارس انلاين- روزنامه تماشا چاپ شيراز در شماره 1123 يادداشتي با عنوان `عدم انعکاس پياده روي بزرگ اربعين دليلي ديگر بر غرض ورزي غول هاي رسانه اي جهان نسبت به مسلمانان` منتشر کرده است

تونل اباصالح المهدي(عج) اقليد، نيازمند سامانه تصفيه هوا

فارس انلاين- تونل اباصالح المهدي(عج) اقليد موجب تسهيل رفت و آمد خودروها در شمال فارس و همچنين گذرگاهي بهتر براي دسترسي به چند استان است اما آلودگي هواي درون آن به دليل نبود سامانه تصفيه هوا ، مشکل ساز شده است.

شيراز ، نماد کلانشهري با هواي پاک و آسمان آبي

فارس انلاين- دکتر معصومه ابتکارمعاون رييس جمهوري در سفر اخير خود به شيراز بارها در نشست هاي صبح و بعدازظهر از لطافت هوا و پاکيزگي شيراز و امکان نفس کشيدن در هواي اين کلانشهر سخن گفت و بيان داشت که شيراز داراي هوايي شايسته شهر گل و بلبل است

اينترنت استثنايي

فارس انلاين- روزنامه افسانه چاپ شيراز چهارشنبه در شماره 3170 يادداشتي با عنوان `اينترنت استثنايي` منتشر کرده است.

زمينه حضور حداکثري زائران فارسي در سوگواري اربعين کربلا فراهم شد

فارس انلاين- مديرکل تبليغات اسلامي استان فارس گفت: زمينه حضور حداکثري زائران اين استان در سوگواري اربعين حسيني در کربلا فراهم شد و به جرات مي توان گفت که هيچ زائري نيست که قصد تشرف داشته باشد اما زمينه حضور او فراهم نشده باشد

اينجا تفنگ ها هر روز شليک مي کنند

فارس انلاين- مناطق حفاظت شده استان فارس از جمله مناطق آسيب پذير از شکارچيان غيرمجاز است، مناطقي که سودجويان با سوء استفاده از خلاهاي موجود، از زير حفاظ ها مي خزند، کمين مي زنند و ماشه را مي چکانند تا يک لحظه لذت کاذب شکار را با بر زمين افتاده هيبت يک قوچ نر يا ماده ميش وحشي به نظاره بنشينند

آل ابراهيم و تکاپوي بي پايان او براي پربارساختن فرهنگ

فارس انلاين- خاوراستان فارس با شهرستاني بازشناخته مي شود که انجيرهاي آن، کام مردم و ميهمانان را شيرين مي کند ودرهمين شهرستان است که مردم از کلام شيرين و نوشتارهاي محمدرضا آل ابراهيم ياد مي کنند و تلاش هاي او را براي پربارکردن فرهنگ استهبان و ايران مي ستايند

خرس‌هاي فارس همچنان تلف مي شوند/ پل حيات وحش احداث شود

فارس انلاين- يک خرس ديگر در فارس براثر برخورد با خودروهاي عبوري تلف شد تا لزوم ايجاد پل‌هاي عبور حيوانات در استان بيشتر احساس شود، اما هنوز جلسات هماهنگي محيط زيست و راه و شهرسازي برگزار نشده است.

ماجراي کهنه پول بنزين هواپيما

فارس انلاين- روزنامه عصر مردم چاپ شيراز در شماره 5897 در يادداشتي با عنوان ` عدم پرداخت پول بنزين هواپيماي آسمان را زمين گير کرد` از سرگرداني مسافران پروازها به خاطر پرداخت نشدن هزينه بنزين مصرفي هواپيما توسط برخي شرکت هاي هواپيمايي انتقاد کرده است.

خسارت‌هاي 1000 ميلياردي حوادث رانندگي در فارس

فارس انلاين- راه‌هاي دسترسي، يکي از مهم‌ترين زيرساخت‌ها در هر کشوري براي حرکت در مسير توسعه در ابعاد مختلف اقتصادي، اجتماعي، سياسي و فرهنگي به‌شمار مي‌رود. موضوعي که چالش عمده برخي استان‌ها مانند فارس است.

کارآفريني هنرمند استهباني با صادرات تابلو فرش

فارس انلاين- گل افروز رنجبر مسئول کارگاه آموزش و توليد تابلو فرش در استهبان که اينک فرآورده هايش صادر مي شود آنگونه که شرح مي دهد، رنج هايي براي راه اندازي کارگاه خود کشيده است

اقتصادي کردن هنر/ صنايع دستي هديه دهيم

فارس انلاين- گوشه اي از خانه در پستويي که از ديد ديگران پنهان است،صندوقي نهاده شده که حتي صاحبخانه هم با هراس موهوم، هرچند گاه يکبار به آن نگاهي از سر ذوق مي کند و از گل بته هاي تراش داده شده بر کالبد نقره اي آن لذت مي برد و برق نگين هاي قرمز قفل صندوقچه، خوشحالي را در فضاي صندوقخانه او مي پراکند

رونق اقتصاد واشتغال فارس با توجه به بخش گردشگري

فارس انلاين- فارس به دليل برخورداري از بيش از سه هزار اثر تاريخي درفهرست آثار ملي و چهار اثر تاريخي درفهرست آثار جهاني از مقاصد مهم گردشگري است که اين داشته ها و توانمندي ها بيانگر توجه بيش از پيش مسئولان استان و کشور در بهره برداري از آنهاست

آتش خورشيد در نگاه شماست / به مناسبت هفته دفاع مقدس

فارس انلاين- پاييز که از راه مي رسد و آتش خزان بر شاخه ها شعله مي کشد ، ياد و خاطره پرستوهايي که عاشقانه کوچ کردند و نهيب آتش خورشيد دفاع مقدس در نگاهشان ماندگار شد ، بر بلنداي قله هاي غرور وطن ترسيم مي شود.

ساير مطالب

راه اندازي کمپين سه شنبه هاي بدون خودرو در شيراز

غدير ، ميراث گرانسنگ اسلام، در صدف گوهر ولايت

ارتقاي شاخص ارزيابي برنامه پيشگيري از اختلالات ناشي از کمبود يد درفارس

مراقب خطرات ناشي از مواجهه با جيوه باشيم

فعالان ميراث فرهنگي: تخت جمشيد را اززيرسايه سيلوها وسيلي سنگ شکن ها نجات دهيد

مسئولان : حضور فعال هيات هاي تجاري خارجي در فارس نويد بخش است

باران در فارس، نويد ترسالي يا طلوعي از مشکلات

بهار در کازرون همراه با جاذبه هاي تاريخي و طبيعي نقش آفريني مي کند

مسجد مشير، تاريخي پشت پرده فراموشي

روستاي دوان نقطه‌اي براي آرامش

قبرستان تخت جمشيد و آثاري از تدفين مردگان در دوره هخامنشي

امکان نگهداري پوست‌هاي اهدايي تا 6 ماه ميسر شد

نوستالژي مهر

"وکيل الرعايا" سهمي در تقويم مشاهير ايران ندارد

گوشت بوقلمون گوشتي با کمترين سطح کلسترول

نخستين چشمه از استان فارس ثبت ملي شد

شيراز آکنده از شميم بهشتي "بهار نارنج"

نقدي بر موج و موج‌سواري انصراف از دريافت يارانه

خياباني که موزه‌اي به قدمت تاريخ شيراز است

بازار قيصريه‌ي لار از قديمي‌ترين بازارهاي ايران

عجايب آبشاري که چهار نوع آب دارد

پاسارگاد، تمدن، تاريخ، فرهنگ

رابعه مدني: با کارگردانان فيلم اولي احساس مادري دارم / سارا سلطاني: فيلمنامه را سراسر ايراني قرار دادم

شرکت دانشجويان معماري در مسابقه «اسکيس»

حيواناتي که بايد جاي خالي آدم‌ها را پُر کنند

حاکميت تدبير و عقلانيت در انتصابات وزارت علوم

بار دگر محرم و غوغاي دلها

محاکمه سران فتنه يک ضرورت است

آمادگي براي ايجاد فضاي همدلي در فارس

ميزان احساس فرد از سرماي اطراف مي تواند نشان دهنده مشكلات تيروئيدي در وي باشد.

سقف خانه گوهرالزمان قوامي ربوده شد/ سارقان در کمين خانه قاجاري

وعده‌هايي که بي‌هيچ توضيحي بر زمين ماند!

ملودي‌هايي به رنگ نان!

سد چشمه‌عاشق در ني‌ريز احداث مي‌شود

وسعتي پر از عطر خدا

نخل‌هاي ريگان قهر کردند/ نابودي دسترنج يک‌ساله کشاورزان براثر گرماي شديد

فروش اموال مازاد دولت راهي براي متنوع سازي نظام تامين مالي كشور

آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

غفلت از شوراها

عوامل خلق حماسه سياسي

بلاتکليفي جريانات سياسي؛ واقعيات و ملاحظات

آيا هر سليقه‌اي صلاحيت رئيس‌جمهور شدن دارد؟

ملاک هاي انتخاب اصلح

راهگشايي حماسه اقتصادي از بستر تحول اجتماعي

آرايش انتخاباتي رسانه ملي