آخرين مطالب

مقالات

فرزندت کجاست

پیام فارس - روزنامه سبحان چاپ شیراز در شماره 4671 یادداشتی با عنوان `فرزندت کجاست` منتشر کرده است.

همنشینی تاریخ و کباب بی بی خانم گل در موزه ای خود ساخته

پیام فارس - شیراز- از همان ابتدای کودکی و دوران تحصیل عشق و علاقه عجیبی به اشیای قدیمی و عتیقه داشت تا جایی که با پول توجیبی خود قفل های جدید می خرید و با قفل های قدیمی همسایگان خود در محله تعویض می کرد.

فرهنگ و خیابان

پیام فارس - روزنامه افسانه چاپ شیراز سه شنبه در شماره 3655 یادداشتی با عنوان `فرهنگ و خیابان` منتشر کرده است.

بود و نبود رسانه ها

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز سه شنبه در شماره 6412 یادداشتی را با عنوان `بود و نبود رسانه ها` منتشر کرده است.

دکه های خالی از مطبوعات، انباشته از تنقلات

پیام فارس - شیراز- گاهی فقط نامی از یک مکان که شغل نیز پیوست آن مکان است برده می شود ولی نشانه ای که همخوانی با مکان و شغل داشته باشد یافت نمی شود مانند قهوه خانه ها و همچنین دکه های مطبوعاتی.

گران ترین اعتیاد همراه

پیام فارس - روزنامه افسانه چاپ شیراز یادداشتی با عنوان `گران ترین اعتیاد همراه` منتشر کرده است.

یخچال، دلوچه دوز کازرونی را دلسرد نکرده است

پیام فارس - شیراز- مردمان شهرستان گرمسیری کازرون فارس، آب را هنگام تابستان درون دلوچه ( مشک کوچک) می ریختند تا سرد و خنک بماند که یخچال های صنعتی، دلوچه و هنرسنتی دلوچه دوزی را چال کردند.

مردم چه می خواهند

پیام فارس - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز روز شنبه در شماره 6409 یادداشتی با عنوان `مردم چه می خواهند؟` منتشر کرده است.

دیده بان جوان خدا را دید

پیام فارس - شیراز- وقتی دیده بان جوان در سوریه گرا می‌داد، چیزی برای دشمن و نیروهای تکفیری باقی نمی‌ماند، تنها تلی از تن‌ها و زخمی‌ها بود که به جا می‌ماند؛ اما دیده بان جوان تنها 45 روز گرا داد و رفت.

تالاب های فارس نه جان دارند و نه اعتبار

پیام فارس - شیراز- استان فارس 11 تالاب دارد که خشکسالی دست سنگین خود را برگردن آن ها می فشارد اما در این میان از بودجه و اعتباری که دولت برای جان بخشیدن به تالاب های کشور داده، سهمی به استان فارس نرسیده است.

رؤیای بیداری

پیام فارس - شیراز- پشت حرف‌ها و خاطرات داستان‌هایی است هریک شبیه به هم و با یکدیگر متفاوت‌، چهره‌هایی است نقاب به خاک کشیده که می‌روند بدون تعلق تا از حرم دفاع کنند، برای آنکه آتش بی‌امان جنگ به خاکشان نرسد، برای آنکه معتقدند روزگار روشنایی نزدیک است، با گذشت از زندگی با رؤیای بیداری.

آب هست، اعتبار نیست

پیام فارس - شیراز- آنگونه که مسئولان می گویند، آب آشامیدنی مورد نیاز شهر داراب پشت سد رودبال وجود دارد اما حدود 16 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با پرداخت بدهی پیمانکار و خرید تجهیزات تصفیه خانه، مردم این شهر از نوبت بندی آب رهایی یابند و از آب سد همجوار خود کام خود را تازه کنند.

توان بیش از پیش آثار تاریخی فارس برای جهانی شدن

پیام فارس - شیراز- آوازه آثار تاریخی استان فارس، فراتر از مرزهای درون کشور است و ثبت هرچه بیشتر این یادمان ها در سازمان فرهنگی ملل متحد(یونسکو) ظرفیتی مناسب برای توسعه گردشگی و همچنین شکوفایی فرهنگی و اقتصادی این استان به شمار می رود.

مسئولان پیوند خود را با مردم محکم کنند

پیام فارس - روزنامه خبرجنوب چاپ شیراز چهارشنبه در شماره 10850 یادداشتی با عنوان `مسئولان باید پیوند خود را با مردم محکم کنند` در ستون سخن روز منتشر کرده است.

کلیسای چهارصدساله شیراز نیازمند مهربانی

پیام فارس - در میان ساختمان‌های مذهبی مسلمانان که بیشتر به دوره‌ی قاجار متعلق‌اند، صلیبی کوچک بر پشت بام یکی از ساختمان‌ها، خبر از وجود ...

تلویزیون در بیراهه

فارس آنلاین - روزنامه افسانه چاپ شیراز شنبه در شماره 3630 یادداشتی با عنوان `تی وی گیم در بیراهه` درباره پخش مصاحبه صداوسیما با برخی فعالان اینستاگرامی به ویژه یک دختر کم سن و سال منتشر کرده است.

زالوصفتان اقتصادی اعدام شوند

فارس آنلاین - روزنامه نیم نگاه چاپ شیراز چهارشنبه در شماره 5889 یادداشتی با عنوان `دولت قاطعانه پای کار باشد` منتشر کرده و `محاکمه و اعدام زالوصفتان` و مفسدان اقتصادی را خواستار شده است.

بافت تاریخی شیراز حاشیه‌ای در مرکز شهر

فارس آنلاین - کوچه پس کوچه‌های بافت تاریخی شیراز برای خیلی‌ها هنوز یادآور نوستالژی دورانی نه چندان دور و نه زیاد نزدیک از روزهای خوب صمیمیت و ...

ثبت جهانی آثار ساسانی و مأموریت پیش رو -

فارس آنلاین - شیراز- ثبت هفت اثر تاریخی به یادگار مانده از دوره ساسانیان در فهرست میراث جهانی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) از دستاوردهای بزرگ دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در حوزه فرهنگی است.

چراغ گردشگری باآثار جهانی روشن است/میراث 1700 ساله فارس رابشناسیم

فارس آنلاین - محور ساسانی فارس بعد از سال‌ها تلاش، در یونسکو به ثبت رسید تا چراغ گردشگری با آثار جهانی روشن بماند و این استان همچنان مقصد گردشگران خارجی باشد و شکوه میراث1700 ساله را به نظاره بنشیند.

ضرورت بازنگری در آگهی های تبلیغاتی تلویزیون

فارس آنلاین - روزنامه طلوع از نشریات استان فارس در شماره 2269 تحلیلی در ارتباط با سخنان اخیر معاون وزیر آموزش و پرورش منتشر کرده و بازنگری در ارتباط با آگهی های تبلیغاتی صداوسیما را خواستار شده است.

زورآزمایی روحانی با ترامپ در قلب اروپا

فارس آنلاین - شیراز- مطبوعات شیراز روز سه شنبه در صفحه نخست خود اخبار مربوط به سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به دو کشور اروپایی را به شکل ویژه بازتاب دادند.

همراه بیمار، یار یا بار!

فارس آنلاین - این روزها پیاده‌رو خیابان کریم‌خان زند؛ از شوارع اصلی شیراز مملو از چادرهای مسافرتی و خودروهایی است که به عنوان همراه ...

بازار داغ کوچه مرغی های شیراز در سایه آنفلوانزای پرندگان

فارس آنلاین - شیراز- بازار پرنده و مرغ زنده فروشی های چهارراه مشیر و کوچه معروف به مرغی ها(زغالی ها) در شیراز علیرغم طغیان بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان درماه های گذشته همچنان داغ است.

سودای آشنای محمد

فارس آنلاین - شیراز- از وقتی رفته دیگر صدایش به گوش نمی‌رسد، صدایی که گرم و دلنشین بود و تنها برای اهل بیت (ع) مداحی می‌کرد. `محمد صاحب‌کرم` را همه اهالی سپیدان می‌شناسند، او اولین شهیدشان در دفاع از حرم اهل بیت بود.

کاهش سن اعتیاد در فارس/ زنگ خطر به صدا در آمد

فارس آنلاین - شیراز- کاهش سن اعتیاد در استان فارس زنگ خطر را برای جامعه و متولیان به صدا درآورده است، زنگ خطری که اگر شنیده نشود صدمات جبران ناپذیری بر پیکر جامعه وارد خواهد کرد.

دهستان کفترک نزدیک به شیراز، دور از برخی امکانات

فارس آنلاین - شیراز- دهستان کفترک از توابع بخش مرکزی شیراز در شرق این کلانشهر، تنها دهستان این شهرستان است که با جمعیتی چند 10هزار نفری اورژانس و آتش نشانی ندارد و این وضعیت مشکلات جانی و مالی فراوانی برای ساکنان روستاهای این محدوده به بار آورده است.

فوتبال برای زندگی

فارس آنلاین - یادداشت نویس روزنامه شیرازنوین در شماره 451 این نشریه چاپ شیراز، تحریم خرید محصولات یک شرکت خارجی که از ارائه کفش به ملی پوشان فوتبال ایران به بهانه تحریم ها خودداری کرده است را خواستار شد.

تیم ایران با شایستگی از جام بیست و یکم کنار رفت

فارس آنلاین - تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی 2018 روسیه با کسب تساوی برابر تیم پرتغال که قهرمانی اروپا را در سال 2016 در کارنامه داشت، با شایستگی کنار رفت.

بارقه‌ی امید برای نجات کانونهای تولید

فارس آنلاین - سال‏‎ها بخل آسمان و خشکی زمین، روستاییانی که معیشتشان به آن دو گره خورده را دل آزرده ساخته و به دنبال کسب روزی حلال راهی ...

عید آمد تا فرخنده شود جشن دوری از پلشتی ها

فارس آنلاین - شیراز- ماه رمضان چه در سیر تاریخی زندگی ایرانیان پس از اسلام و چه در ابداعات ادبی شاعران مسلمان نقشی ویژه داشته است. بسیاری از شاعران فارسی‌گو به مفهوم رمضان و بیش از آن به عید فطر و رسیدن آن پرداخته‌اند.

زنان زندانی جرائم غیرعمد شیراز نیازمند کمک خیران هستند

فارس آنلاین - شیراز- پویش مهرورزان که از نخستین روز ماه مبارک رمضان برای نجات زنان دربند جرایم غیرعمد استان فارس به همت معاونت امور زنان و خانواده استانداری فارس و ستاد دیه استان فارس آغاز شده بود، در این واپسین روز‌های ماه مبارک همه تلاش خود را برای نجات این زنان به کار بسته است.

دانشگاه، بودن یا نبودن

فارس آنلاین - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز روز سه شنبه در شماره 6366 یادداشتی با عنوان `دانشگاه، بودن یا نبودن` منتشر کرده است.

ثبت یک طلاق از هر دو ازدواج در شیراز / توافق‌های شوم زوج‌ها

فارس آنلاین - شیراز- طلاق در شیراز و استان فارس روند نگران کننده ای دارد به گونه ای که از هر 2.7 ازدواج در شیراز یکی به طلاق می رسد که رشد طلاق های توافقی نیز سهم قابل توجهی دارد.

درآمد پایدار برای شیراز

فارس آنلاین - روزنامه تماشا چاپ شیراز در شماره 1551 یادداشتی با عنوان `شورا و شهرداری درآمد پایدار در شهر را مشخص نمایند` منتشر کرده است.

تا سه سال دیگر

فارس آنلاین - روزنامه افسانه چاپ شیراز روز دوشنبه در شماره 3596 یادداشتی با عنوان `تا سه سال دیگر` با موضوع ارتقای ایمنی جاده ها و لزوم استانداردسازی خودروها در ایران منتشر کرده است.

اجازه نداریم بر رنج مردم بیفزاییم

فارس آنلاین - روزنامه نیم نگاه چاپ شیراز روز یکشنبه در شماره 5856 یادداشتی با عنوان ` اجازه نداریم بر رنج مردم بیفزاییم` منتشر کرده است.

میراث کهن شیراز در محاصره باروت و زباله

فارس آنلاین - شیراز- محوطه باستانی برم دلک و کاخ ابونصر متعلق به دوره ساسانی و هخامنشی در شیراز به دلیل فعالیت سنگ شکن ها و انفجارهای پی در پی برای بهره برداری از چهار معدن شن و ماسه،بزودی این میراث را نابود خواهد کرد.

مدیرکل جدید و مشکلات پیش رو

فارس آنلاین - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز در شماره 6349 یادداشتی با عنوان `مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشکلات پیش رو` منتشر کرده است.

گلسنگ‌هایی که بر پیشانی تخت جمشید می‌رویند/تهیه اطلسی برای گلسنگ

فارس آنلاین - رویش گلسنگ ها بر پیشانی تخت جمشید، عظیم ترین بنای سنگی جهان سالهاست کتیبه‌ها و نقوش این بنا را تهدید می‌کند و امسال طرح‌هایی جدید برای کنترل و مهار رشد این پدیده در دستور کار قرار گرفته است.

گرگ های لارستان قربانی خرافات شده اند

فارس آنلاین - شیراز- روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس اعلام کرد:برخی خرافه گرایی ها موجب قربانی شدن گرگ ها در برخی مناطق استان از جمله لارستان شده است.

تعطیلی روزنامه‌ها ضربه به دموکراسی است

فارس آنلاین - شیراز- مدیر مسئول روزنامه نیم ‌نگاه شیراز با تأکید بر اینکه مطبوعات رکن چهارم دموکراسی هستند، گفت: از بین رفتن تریبونی که می‌تواند برای مردم و به‌عنوان سخنگوی آنان آینه تمام ‌نمای مشکلات باشد، ضربه‌ای مهلک بر بدنه دموکراسی و لطمه‌ای به نظام سیاسی است.

روزی به نام شیراز و پرسش های پیش رو

فارس آنلاین - شیراز - 15 اردیبهشت در تقویم ملی به نام روز شیراز ثبت نشده اما از حدود دو دهه پیش با تصویب شورای اسلامی شیراز، نیمه اردیبهشت به روز شیراز نامگذاری شده و هر سال آیین های فرهنگی،هنری و برنامه هایی نمادین برای معرفی جاذبه های فرهنگی ، اجتماعی این شهر برگزار می شود.

خبری از کارگروه سازگاری با کم آبی درفارس نیست

فارس آنلاین - شیراز - بیش از 50 روز از سفر وزیر نیرو به استان فارس گذشت و به رغم تاکیدات وزیر مبنی بر تشکیل کارگروه ملی سازگاری باکم آبی ، هنوز خبری از تشکیل چنین کارگروهی در استان فارس نیست و برنامه ریزی ها برای مقابله با کم آبی و کم بارشی همچنان در حد توصیه و نصیحت است.

روایتی از اشک‌ها و لبخند‌های ایران

فارس آنلاین - روزنامه شیرازنوین در شماره 396 گزارشی به مناسبت برپایی نمایشگاه عکس و اسناد همکاری ایران و سازمان ملل متحد در شیراز منتشر کرده است.

تعطیلات نانوشته دانش آموزان نیازمند چاره اندشی

فارس آنلاین - شیراز- 22 اسفند سال 1396 که رسید همانند سال های پیش، دانش آموزان دیگر به مدرسه نیامدند و مدارس ناخواسته فعالیت آموزشی را تعطیل کردند و تعطیلات نوروزی بیش از آن شد که در تقویم رسمی کشور نوشته شده است.

تخت جمشید یادمانی ایرانی، میراثی جهانی

فارس آنلاین - شیراز- مگر می شود کسی راهی دیار فارس شود و از بنای تخت جمشید در این استان دیدن نکند؟ نوروز مجالی به مردم می دهد که از این یادمان تاریخی که به ثبت جهانی رسیده است، دیدن کنند.

هجوم شبانه به تاریخ شیراز

فارس آنلاین - شیراز- اینجا شهری است که ثبت ملی اثری تاریخی،ضمانتی اجرایی برای حفاظت از آن ایجاد نمی کند و مردم و فعالان میراث فرهنگی هر شب را با دلهره سر به بالین می گذارند و بامداد بعد هم با دلشوره از خواب بیدار می شوند مبادا که اثر یا آثار ثبتی دربافت تاریخی آن به فنا رفته باشد.

جایی که شاپرک مقصر شد

فارس آنلاین - شیراز- برخی جایگاه های سوخت در کشور و استان فارس در چند روز گذشته از پذیرفتن کارت های بانکی مردم برای سوختگیری خودداری کردند که پیگیری ها مشخص کرد این نپذیرفتن ها از رویه ای موسوم به شاپرک (شبکه الکترونیکی پرداخت کارت) ناشی می شود.

میهمانان نامأنوس سفره هفت سین

فارس آنلاین - گذری در بازار شب عید در سال های گذشته نشان داده است که شماری از گونه های در معرض انقراض و تهدید حیات وحش نیز میهمان برخی سفره های هفت سین هستند.

درخشش فارس در میان روستاها و شهر‌های کتاب‌دوست

فارس آنلاین - چهارمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب،روستای فهلیان شهرستان ممسنی فارس را به عنوان برگزیده برگزیدگان انتخاب کرد و شهر صدرای شیراز از میان نامزد‌های پایتختی کتاب ایران عنوان شهر خلاق را به دست آورد.

روزهای پایانی سال و مصرف بی رویه آب در خانه تکانی ها

فارس آنلاین - شیراز - اسفند که از راه می رسد زمزمه ای خانه تکانی هم به گوش می رسد ، طبق سنت هر ساله بسیاری از خانواده ها شیلنگ آب را به دست می گیرند و آب شیلنگ انداز در حیاط جاری می شود ، روی فرش و مبل و وسایل خانه می ریزد و این قصه همچنان تکرار می شود.

این حلزون به زندگی شتاب می دهد

فارس آنلاین - شیراز- حسین نمی تواند حرف بزند چون نمی شنود، صداهایی از گلویش خارج می کند که برای اطرافیانش نامفهوم است و همین مورد موجب نگرانی والدین او شده است اما پزشکان بیمارستان خلیلی شیراز گفته اند حسین با عمل کاشت حلزون شنوایی می تواند بشنود و حرف بزند.

پایه های رونق فرهنگ شیراز بردوش بخش خصوصی

فارس آنلاین - شیراز- وجود پردیس‌های سینمایی خصوصی و مجتمع‌های چندمنظوره فرهنگی که درهای آن طی چند سال اخیر بر روی مردم گشوده شده،‌ امید‌ها را برای حفظ هویت فرهنگی و ساختن چهره‌ای هنربار از شیراز بیشتر کرده است.

آموزش بدلی

فارس آنلاین - روزنامه افسانه چاپ شیراز در شماره 3503 یادداشتی با عنوان `آموزش بدلی` و با موضوع پیامدهای خصوصی سازی و کیفیت آموزش در مدارس منتشر کرده است.

گنجینه خشک

فارس آنلاین - روزنامه شیرازنوین چاپ شیراز در شماره 332 در یادداشتی با عنوان `گنجینه خشک` به موضوع رودخانه خشک و لزوم ساماندهی آن پرداخته است.

فارس پیشرو در بومی سازی آموزش سگ های زنده یاب کشور

فارس آنلاین - شیراز- رئیس جمعیت هلال احمر فارس می گوید:مرکز تربیت و نگهداری سگ های زنده یاب امداد و نجات این استان می تواند مرکز آموزش مربیان و سگ های زنده یاب در جنوب کشور باشد.

دومینوی مطالبات

فارس آنلاین - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز درشماره 6252 یادداشتی باعنوان `دومینوی مطالبات` منتشر کرده است.

خاطره‌های مانای ذهن ما!

فارس آنلاین - نوستالژی‌ها بخش مهمی از زندگی همه آدم‌ها را تشکیل می‌دهد؛ آدم‌هایی که امروزشان را بر پایه‌ی گذشته بنا کرده‌اند و خواه ناخواه ...

دروازه قرآن شیراز و نیاز به مرمت

فارس آنلاین - شیراز- دروازه قرآن یکی از نمادهای شهر شیراز و از آثار تاریخی این شهر به حساب می آید که در ادوار گذشته بارها تخریب و بازسازی شده است و اینک نیز نیاز به مرمت دارد.

بی شناسنامه ها

فارس آنلاین - روزنامه افسانه چاپ شیراز یادداشتی با عنوان `بی شناسنامه ها` در ارتباط با موضوع ضرورت رعایت مسائل فنی ساختمان ها و زلزله منتشر کرده است.

قلعه دودمان، نزدیک به شیراز دور از امکانات

فارس آنلاین - شیراز- نامش قلعه دودمان و در جنوب غربی فرودگاه شیراز است ، جایی که نه شکل روستا دارد و نه اثری از امکانات شهر در آن به چشم می خورد، جایی که بوی فاضلاب شامه آزاراست.

گیس های بریده و احتمال آسیب های پوستی

فارس آنلاین - شیراز- خرید و فروش گیس های بریده در مراکز تولید کلاه گیس(پوستیژ) و همچنین آرایشگاه های شهرهای بزرگ متداول شده است که یک متخصص پوست و مو درباره احتمال بروز آسیب های پوستی در صورت استفاده از این گیس ها و پوستیژها هشدار داد.

از همین امروز

فارس آنلاین - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز در شماره 6222 یادداشتی با عنوان `از همین امروز` و با موضوع ضرورت بازسازی بافت قدیم شهرها برای کاهش آسیب های زلزله منتشر کرده است.

زوال دوران کودکی در کار و خیابان

فارس آنلاین - عینک، سبیل و دماغی گنده صورتش را پوشانده و هنگامی که داخل سوتک چسبیده به سبیلش می دمد، لوله ای نی مانند بیرون می جهد که جست و خیز و شیطنت دوران کودکی را به ذهن می آورد.

معرفت، محبت و تأثیرپذیری

فارس آنلاین - روزنامه عصرمردم چاپ شیراز در شماره 6212 یادداشتی با عنوان `معرفت، محبت و تأثیرپذیری` منتشر کرده است.

راهپیمایی اربعین؛ باشکوه، عمیق و پرمعنا

فارس آنلاین - روزنامه خبرجنوب چاپ شیراز روز شنبه در شماره 283 یادداشتی با عنوان `راهپیمایی اربعین؛ اعلام حضوری باشکوه، عمیق و پرمعنا` منتشر کرده است.

گاززدن به میوه های گاززده /بررسی خطرناک یا بی خطر بودن این پدیده

فارس آنلاین - شیراز - ایرنا - این روزها پرتقال، نارنگی،خرمالو و انواع میوه های خوش رنگ را در میوه فروشی ها به وفورمی بینیم که با رنگ های چشم نواز خودنمایی می کنند و تقریبا همه مردم می دانند که این میوه ها با استفاده از گاز تغییر رنگ داده اند و رنگ آن ها طبیعی و نشانه رسیده شدن نیست.

د‌‌‌یپلماسی آمریکایی د‌‌‌ر بن بست

فارس آنلاین - روزنامه خبرجنوب قدیمی ترین روزنامه در حال انتشار شیراز در شماره 10633 یادداشتی با عنوان `دیپلماسی آمریکایی در بن بست` منتشر کرده است.

سایه حادثه بر بازار وکیل شیراز

فارس آنلاین - هنوز تب و تاب زندگی و تجارت و رونق در بازار وکیل شیراز پس از 240 سال که از ساخت این بازرا می گذرد به چشم می خورد اما سایه حادثه به دلیل وجود تاسیسات فرسوده و نوسازی نشدن بناها همچنان بر این بنای تاریخی سنگینی می کند.

بعضی افراد از دست دادن با آنها ابا دارند

فارس آنلاین - رضا زارع می گوید:‌بعضی از همشهریان رفتار خوبی با ما و شغلمان ندارند، فردی را در خاطرم هست که با وجود آن که پدرش را غسل دادم از دست دادن با من خودداری کرد.

تدبیر اندیشی فعالان ترویج فرهنگ نماز فارس برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

فارس آنلاین - شیراز – ایرنا- مدیران و فعالان حوزه ترویج فرهنگ نماز استان فارس روز یکشنبه در نشستی در شهرستان سپیدان بر تدبیراندیشی برای تقویت تولید محتوا در شبکه های اجتماعی با موضوع فرهنگ دینی تاکید کردند.

دولت یازدهم و دوازدهم، نقطه عطف ارج نهادن به هنر و هنروران

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- تاریخ فرهنگ و هنر ایران در نظام جمهوری اسلامی به چهارمین دهه عمر نزدیک می شود، برای هر دهه از این دوران می توان دیوانی نگاشت، ایامی که هنر و هنرمندان قدر دیدند و دورانی که غرض ها، پوششی بر فعالیت هنر و هنروران شد،اما بی شک آیندگان به نیکی از ایامی که صاحبان هنر و اندیشه ارج دیدند یاد خواهند کرد و به باور بسیاری از هنرمندان شروع فعالیت دولت یازدهم و تداوم آن، آغازی شایسته بر این ایام است.

راه نیل به آزادی ، آگاهی است/ عملکرد علم محور و توسعه محور همه دستگاهها را به دقت رصد خواهم کرد/ خلاقیت، کارآفرینی و یادگیری مسئله محور، باید در دانشگاهها پررنگتر شود

فارس آنلاین - استاندار فارس گفت: راه نیل به آزادی ، آگاهی است که محملِ آگاهی ، دانشگاه ها هستند.

چشم خشك تالاب‌های فارس به آسمان

فارس آنلاین - تالاب‌های فارس لب تشنه از تنگ‌نظری و بی‌توجهی انسان‌ها، با آغاز پائیز بار دیگر چشم با آسمان دوخته‌اندشاید باران، عطش آب آنها را ...

از صحنه هايي که روضه مُصوّر بودند تا غربت کودکي که با مظلوميت کودکان ميانمار هم‌خواني دارد

فارس انلاين- هرچه هوا تاريک‌تر مي‌شد، خيمه‌ها غريبانه‌تر به نظر مي‌رسيد؛ درختان نخل و خيمه‌هاي سفيد بر روي فرشي از خاک و خار روزهايي را تداعي مي‌کرد که با فاصله هزاران سال همچنان بازگويي‌اش قلب‌هاي پير و جوان را به درد مي‌آورد.

احتمال يک انتصاب پرابهام در شهرداري شيراز و لزوم توجه به چند نکته

فارس انلاين- اين‌بار نه در تهران و در سطح وزرا، که در همين شيراز و در پستوخانه‌هاي سياسي شهرداري خبر از انتصابي مهم شنيده مي‌شود که از مصاديق بارز تعارض منافع به شمار مي‌رود.

مطالبه‌گري از مسؤولان، عنصر فراموش‌شده در پيشگيري از حوادث جاده‌اي

فارس انلاين- مطالبه گري مردم و رسانه‌ها از مسؤولان دولتي کم‌کم رو به فراموشي مي‌رود و اين مسئله در حوادث دل‌خراش رانندگي بيش از هر موضوع ديگري نمود پيدا کرده است

تلگرام؛ پرايد، چاقو و مزاحمت تلفني

فارس آنلاين - سايت `آبان پرس` سوم شهريورماه جاري يادداشتي با عنوان ` تلگرام؛ پرايد، چاقو و مزاحمت تلفني` به قلم محمدرضا نسب عبدالهي سردبير اين سايت منتشر کرده است.

داستان سراب بختگان و فلامينگوهاي مهاجر

فارس آنلاين - مردمان ساكن مناطق اطراف درياچه خشكيده بختگانهر روز فلامينگوهايي را كه برفراز آسمان خاكستري بختگان، پي آب مي‌گردند، ...

اعتماد به کابينه، نمايندگان ملت و تعارض منافع

فارس انلاين- چگونه مي‌توان از وزيري که خود در قالب شرکت، بنگاه يا موسسه خصوصي داراي منافع شخصي است انتظار داشت تا منافع ملت را ترجيح دهد؟ اهميت اين موضوع تا آنجاست که بسياري از کشورها باهدف پيشگيري، تعارض منافع را ممنوع نموده و برخي ديگر حتي جرم دانسته‌اند.

نرم‌افزاري که 20 هزار فرصت شغلي را تهديد مي‌کند

فارس انلاين- در اين گزارش تلاش نداريم با نرم‌افزارهاي اسنپ، تپ‌سي و ... اعلام جنگ کنيم، بلکه هدفمان هشدار به کاربران فضاي مجازي است که از ارائه اطلاعات در اين فضاي غيرواقعي بيشتر مراقبت کنيد.

فاجعه‌ عميق‌تر از سلفي نمايندگان با موگريني است

فارس انلاين- سلفي گرفتن برخي از نمايندگان مجلس به ويژه نماينده کلان‌شهر شيراز با يک مسؤول اروپايي به حدي سخيف و مايه آبروريزي بود که فريادهاي اعتراض بسياري را از گوشه و کنار مملکت بلند کرد

کاش مرداد از تقويم ها حذف مي شد

فارس انلاين- روزنامه سبحان چاپ شيراز در شماره 4365 دل نوشته هاي `نجمه اشرفي` خبرنگار خود را در مطلبي با عنوان `کاش مرداد از تقويم ها حذف مي شد` منتشر کرده است.

قلم و قداستي آسماني

فارس انلاين- سردبير هفته نامه رازنامه چاپ شيراز به مناسبت 14 تيرماه روز قلم سرمقاله اي نوشته و معتقد است: حرمت قلم بايد نگه داشته شود و خود قلم به دستان از لغزش آن جلوگيري کنند

شعار عليه رئيس جمهور محکوم است

فارس انلاين- سايت `شيرازه` روز شنبه يادداشتي را با عنوان `شعار عليه رئيس جمهور محکوم است` به قلم سردار سيروس سجاديان عضو مرکز مطالعات راهبردي ناجا منتشر کرده است

افزايش دما هشدار به مسئولان براي مديريت منابع آب است

فارس انلاين- رئيس مرکز پژوهش‌هاي علوم جوي و اقيانوسي دانشگاه شيراز گفت: بسياري از شهرهاي بزرگ که کانون جمعيت شهري هستند مانند مشهد ، تهران و شيراز با نيم درجه افزايش متوسط دما در کوتاه مدت روبرو شده اند، اين افزايش بيشتر از متوسط جهاني است و گوشزدي به مسئولان و برنامه ريزان براي مديريت بهتر منابع آب و نظارت بر برداشت ها تلقي مي شود.

ساير مطالب

طرحي براي راديو و تلويزيون خصوصي

ديوارنشين ها

داستان پلاسکو، شيراز و ما

محيط زيست حيوانات فارس/ آبي براي زيستمندان نيست

رئيس جمهور زن يا مرد؟

تاثير خشکسالي و تغيير فصل در زلزله هاي اخير فارس

مسجد جامع اقليد نماد تاريخ و ديانت اين ديار

کاروان يوز به شيراز رسيد/ تلاشي براي حفاظت از گونه هاي نادر

پلاسکوهاي شيراز در معرض آتش و آوار

پارازيت؛ از خواسته مردم تا پيگيري مسئولان

چرا پلاسکو در آتش سوخت

برجام مسيري کم عرض براي عبور از بن بست

به بهانه انتصاب زنان بخشدار

لکنت زبان در کودکان و مراقبت هاي پزشکي ، درماني

آب فارس روي خط زون/ كاهش سطح زير كشت در فارس

ديوار بلند«گرافيتي»در رودخانه خشک/ بومي به اندازه ديوارهاي شهر

پژواك شويم صداي بختگان بخت برگشته را

نگين سبز شمال فارس آب ندارد/ برداشت بي رويه از چاه‌ها

سازه ها وخلاقيت،فراموش شدگان صنعت گردشگري فارس

سيماي خسته نماد ورودي شيراز

نماد پارسه در ميدان وليعصر شيراز / دغدغه بودن يا نبودن

غول‌هاي آهنين بلاي سلب آسايش مردم جهرم/ جولان کاميون‌ها در خيابان

بارش برف و کورسوي اميد به احياي بختگان/ طبيعت دست به کار شد

كارگذاري پمپ "باكلوفن" در بيمارستان نمازي شيراز

رنگرزي گياهي سنتي هنري زيبا با سابقه‌اي کهن

برخورد غرض ورزانه رسانه هاي جهان با راهپيمايي اربعين

تونل اباصالح المهدي(عج) اقليد، نيازمند سامانه تصفيه هوا

شيراز ، نماد کلانشهري با هواي پاک و آسمان آبي

اينترنت استثنايي

زمينه حضور حداکثري زائران فارسي در سوگواري اربعين کربلا فراهم شد

ميانگين ابتلا به ديابت در ايران 15 سال كمتر از جهان است

اينجا تفنگ ها هر روز شليک مي کنند

آل ابراهيم و تکاپوي بي پايان او براي پربارساختن فرهنگ

خرس‌هاي فارس همچنان تلف مي شوند/ پل حيات وحش احداث شود

ماجراي کهنه پول بنزين هواپيما

خسارت‌هاي 1000 ميلياردي حوادث رانندگي در فارس

کارآفريني هنرمند استهباني با صادرات تابلو فرش

اقتصادي کردن هنر/ صنايع دستي هديه دهيم

رونق اقتصاد واشتغال فارس با توجه به بخش گردشگري

آثار روزهاي دوم و سوم مورد نقد قرار گرفت/پايان ماراتن گفتمان سازي

آثار روزهاي اول و دوم نقدوبررسي شد/سخت ترين نقدها متوجه غايبان

آتش خورشيد در نگاه شماست / به مناسبت هفته دفاع مقدس

راه اندازي کمپين سه شنبه هاي بدون خودرو در شيراز

غدير ، ميراث گرانسنگ اسلام، در صدف گوهر ولايت

ارتقاي شاخص ارزيابي برنامه پيشگيري از اختلالات ناشي از کمبود يد درفارس

مراقب خطرات ناشي از مواجهه با جيوه باشيم

فعالان ميراث فرهنگي: تخت جمشيد را اززيرسايه سيلوها وسيلي سنگ شکن ها نجات دهيد

مسئولان : حضور فعال هيات هاي تجاري خارجي در فارس نويد بخش است

باران در فارس، نويد ترسالي يا طلوعي از مشکلات

بهار در کازرون همراه با جاذبه هاي تاريخي و طبيعي نقش آفريني مي کند

مسجد مشير، تاريخي پشت پرده فراموشي

روستاي دوان نقطه‌اي براي آرامش

قبرستان تخت جمشيد و آثاري از تدفين مردگان در دوره هخامنشي

امکان نگهداري پوست‌هاي اهدايي تا 6 ماه ميسر شد

نوستالژي مهر

"وکيل الرعايا" سهمي در تقويم مشاهير ايران ندارد

گوشت بوقلمون گوشتي با کمترين سطح کلسترول

نخستين چشمه از استان فارس ثبت ملي شد

شيراز آکنده از شميم بهشتي "بهار نارنج"

نقدي بر موج و موج‌سواري انصراف از دريافت يارانه

خياباني که موزه‌اي به قدمت تاريخ شيراز است

بازار قيصريه‌ي لار از قديمي‌ترين بازارهاي ايران

عجايب آبشاري که چهار نوع آب دارد

پاسارگاد، تمدن، تاريخ، فرهنگ

رابعه مدني: با کارگردانان فيلم اولي احساس مادري دارم / سارا سلطاني: فيلمنامه را سراسر ايراني قرار دادم

شرکت دانشجويان معماري در مسابقه «اسکيس»

حيواناتي که بايد جاي خالي آدم‌ها را پُر کنند

حاکميت تدبير و عقلانيت در انتصابات وزارت علوم

بار دگر محرم و غوغاي دلها

محاکمه سران فتنه يک ضرورت است

آمادگي براي ايجاد فضاي همدلي در فارس

ميزان احساس فرد از سرماي اطراف مي تواند نشان دهنده مشكلات تيروئيدي در وي باشد.

سقف خانه گوهرالزمان قوامي ربوده شد/ سارقان در کمين خانه قاجاري

وعده‌هايي که بي‌هيچ توضيحي بر زمين ماند!

ملودي‌هايي به رنگ نان!

سد چشمه‌عاشق در ني‌ريز احداث مي‌شود

وسعتي پر از عطر خدا

نخل‌هاي ريگان قهر کردند/ نابودي دسترنج يک‌ساله کشاورزان براثر گرماي شديد

فروش اموال مازاد دولت راهي براي متنوع سازي نظام تامين مالي كشور

آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

غفلت از شوراها

عوامل خلق حماسه سياسي

بلاتکليفي جريانات سياسي؛ واقعيات و ملاحظات

آيا هر سليقه‌اي صلاحيت رئيس‌جمهور شدن دارد؟

ملاک هاي انتخاب اصلح

راهگشايي حماسه اقتصادي از بستر تحول اجتماعي

آرايش انتخاباتي رسانه ملي