پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

گفتگو

آتش‌سوزی ارتفاعات خفر جهرم خاموش شد

پیام فارس-سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان جهرم گفت: آتش‌سوزی ارتفاعات منطقه باروس در بخش خفر این شهرستان مهار شد.

خلع ید و رفع تصرف از اراضی ملی ارسنجان

پیام فارس-رئیس اداره محیط زیست ارسنجان اعلام کرد که 18 هزار متر مربع از عرصه‌های محیط زیستی منطقه بختگان این شهرستان از متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد

اطلاعیه قطعی گاز در شهر زرقان

پیام فارس - روابط عمومی شرکت گاز استان فارس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به دلیل تعمیرات تعدادی از خطوط انتقال گاز، گاز مشترکین شهر زرقان، شهرک صنعتی آب ...

شعله‌های نگرانی پس از آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز

پیام فارس - شیراز- شدت آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز که شنبه 12 مرداد 98 رخ داد به اندازه‌ای بود که باعث تعطیلی مغازه‌های اطراف و تخلیه خانه‌های مجاور آن شد تا نگرانی از پیامدهای این آتش سوزی همچنان شعله بکشد.

خیابان رودکی امروز مسدود است/اعمال محدودیت در این خیابان تا دو روز آینده

پیام فارس- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اعلام کرد که خیابان رودکی این کلانشهر که از روز گذشته به دلیل حریق گسترده در زیر زمین هتل نیمه کاره آسمان مسدود شده ، در روز یکشنبه 13 مرداد نیز بسته خواهد بود.

کاهش 18 درصدی عوارض ساختمان در شیراز/ تحرکات مثبت بازار ساختمان

پیام فارس- معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز گفت: تعرفه‌های ریالی عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی با هدف رونق بخشی به صنعت ساختمان تنها تا پایان مرداد ماه مشمول 18 درصد کاهش خواهد بود.

آتش سوزی جنگل های اقلید مهار شد

پس از گذشت دو روز از حریق جنگل های غرب و شرق اقلیدفارس، به گفته رئیس اداره آبخیزداری و منابع طبیعی این شهرستان، بامداد چهارشنبه این آتش سوزی ها مهار شد.

هکری که پلیس افتخاری خواهد شد

پیام فارس- نیروی انتظامی کازرون در استان فارس قصد دارد دانش آموز 15 ساله ای را که 200 صفحه اینستاگرامی را هک کرده بود با راهنمایی های پلیس فتا در مسیر درست قرار دهد و او را به عنوان پلیس افتخاری به کارگیرد.

مهرماه نقطه پایان قبوض کاغذی برق

پیام فارس - براساس اعلام شرکت توانیر، طرح حذف قبوض کاغذی برق که قبلا به شکل آزمایشی در نقاطی اجرایی شده بود، از مهرماه وارد فاز اجرایی خواهد شد و هیچ ...

پیش بینی تداوم بارندگی و وزش باد شدید در برخی نقاط فارس

پیام فارس- رئیس اداره پیش‌ بینی و صدور پیش‌ آگاهی‌های جوی و اقلیمی اداره کل هواشناسی استان فارس گفت: بررسی‌ها نشان می دهد که تاثیرات سامانه بارشی که از پنجشنبه سوم مردادماه جاری وارد استان شده تا پایان وقت روز یکشنبه و اوایل شب ادامه خواهد داشت

پیشکسوت موسیقی سنتی: این موسیقی برپایه ردیف استوار است

پیام فارس - شیراز- یکی از موسیقیدانان معتقد است: آموختن موسیقی بدون ردیف تنها به شناختی روبنایی و بی‌ارزش می‌انجامد و برای آنکه شخصی بخواهد موسیقی را به‌گونه‌ای واقعی بشناسد، باید ریشه و اساس کار را دریابد که مرکزیت و پایه و اساس آن ردیف است.

صدرا در کنار شیراز، همچنان کم آب

پیام فارس - شیراز- برخی از ساکنان شهر جدید صدرا از توابع شیراز در غرب این کلانشهر،با مشکل کمبود و قطع آب مواجه هستند و گاهی چند روز پیاپی آب ندارند.

2 جوان جهرمی در دریاچه سد سلمان فارسی غرق شدند

همواره با فرارسیدن فصل گرما هشدارهای جدی مبنی بر شنا نکردن در سدها به مردم داده می‌شود با این وجود باز هم شاهد وقوع چنین حوادثی هستیم که 2 جوان جهرمی هنگام شنا در دریاچه سد سلمان فارسی غرق شدند

جاده های استان فارس نیازمند علائم هشداری بیشتر است

پیام فارس - شیراز _ رئیس پلیس راه شمال فارس گفت: با توجه به وضعیت جاده های استان فارس سرعت 110 کیلومتر هم زیاد است و از طرفی این جاده ها نیازمند علائم هشدار دهنده بیشتر و دقت در محل نصب آنها است.

سال 97 فارس رکورددار کودک آزاری بود

پیام فارس - مدیرکل بهزیستی استان فارس با ابراز تاسف اعلام کرد که سال گذشته این استان رکورددار کودک آزاری در کشور بوده است . به گزارش ایسنا منطقه فارس، ...

اهدای عضو تحت فشار کاری غیراخلاقی است

پیام فارس - رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعتقاد دارد که اهدای عضو کسانی که تحت فشارهای مختلف قرار می‌گیرند نه تنها از دیدگاه جامعه پزشکی که از دید ...

آخرین بار کِی مصاحبه کردی؟ ‌

پیام فارس- «از بس به کار مردم رسیدگی می کند و سرش شلوغ است در جلسه های دعوت شده به استانداری و شورای اداری هم شرکت نمی کند؛ مشغله اش به حدی زیاد است که معاونانش را به این نشست های رسمی می فرستد؛ آن وقت شما توقع دارید با خبرنگاران مصاحبه کند؟»

قطعی آب در گرمای سوزان شیراز/ سیل هم اثر نداشت

پیام فارس - شیراز- قطعی مکرر آب در شیراز در حالی رخ داده که این کلانشهر ابتدای سال را با سیل بزرگی شروع کرد، سیلی بی سابقه که امید می رفت حداقل تا مدتی مشکلی برای تامین آب شیراز باقی نگذارد.

صرفه جویی درمصرف آب را ازاصلاح کولرهای آبی آغاز کنیم

پیام فارس - شیراز - ایرنا - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز نسبت به هدر رفت آب در کولرهای آبی هشدار داد و بیان داشت : هر کولر آبی در یک ساعت بین 10 تا 15 لیتر آب مصرف می کند، با اصلاح فرایند مصرف آب دراین کولرها می توان از مصرف بی رویه و هدر رفت آب جلوگیری کرد.

100 میلیون تومانی که نه آمد، نه رفت

پیام فارس - شیراز- شورای شهر صدرای شیراز، 100 میلیون تومان مرتبط با آیین کلنگ زنی چند پروژه در این شهر جدید تصویب کرد اما چون این مصوبه به تایید فرمانداری شیراز نرسید، اجرا نشد ولی با این حال دستمایه حمله برخی رسانه ها و افراد به شهرداری این شهر شد.

298 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در فارس پرداخت شده است

پیام فارس - شیراز- مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: از سال 97 تاکنون و بر اساس قانون حمایت از ایجاد اشتغال پایدار روستایی، 298 میلیارد تومان تسهیلات به 2 هزار و 218 طرح پرداخت شده است.

مدیرعامل آب منطقه ای فارس:قانون بازدارنده برای کشت شلتوک نداریم

پیام فارس - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان فارس گفت:بخش عمده ای ازمناطق شهرستان مرودشت و بخش کامفیروز آن و دیگر مناطق استان به رغم شرایط دشوارکم آبی و تداوم خشکسالی امسال به کاشت شلتوک اخصاص یافته است که جلوگیری از کاشت این محصول حریم امنیتی می طلبد اما متاسفانه دراین زمینه قانون بازدارنده وجود ندارد.

پایان سال تحصیلی دانشگاه صنعتی شیراز با داستان دنباله دار یک شکایت

پیام فارس - پایان سال تحصیلی در دانشگاه‌ها، با آغاز فصل امتحانات در خرداد و تیرماه صورت می‌گیرد و معمولاً در این زمان‌ها فعالیت تشکل‌ها و انجمن‌های دانشجویی کمرنگ‌تر می‌شود

سنگ ناایمن دروازه قرآن شیراز، منفجر می شود

پیام فارس - شیراز- معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: سنگ ناایمن در ارتفاعات مشرف به آرامگاه خواجوی کرمانی و دروازه قرآن، شنبه با روش انفجار نرم، خرد و برداشته خواهد شد.

قتل زوج میانسال در فال

پیام فارس - زوج میانسالی روز گذشته در منزل مسکونی خود واقع در شهر فال از توابع بخش گله دار شهرستان مهر کشته شدند

معاون هلال احمر فارس: مردم استان افزون بر 13 میلیارد ریال به سیل‌ زدگان کمک کردند

پیام فارس - شیراز- معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان فارس اعلام کرد: مجموع کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده جمعیت هلال احمر فارس برای حمایت از هموطنان سیل زده به بیش از 13 میلیارد و 120 میلیون ریال رسیده است.

فرماندار: کارگروه تخصصی پایتخت کتاب ایران در آباده تشکیل می شود

پیام فارس - شیراز- فرماندار آباده با بیان اینکه طرح پایتخت کتاب ایران از جمله برنامه های مهم و دارای اولویت برای این شهرستان است، گفت: درصدد هستیم کارگروه تخصصی پایتخت کتاب ایران را در آباده تشکیل دهیم.

صدور حکم سلطان هروئین در فارس

پیام فارس - رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد که حکم متهم پرونده سلطان هروئین صادر و این فرد به اعدام محکوم شده است.

سانحه رانندگی در آباده 4 کشته برجا گذاشت

پیام فارس - شیراز- تصادف خودرو سمند نیروی انتظامی با پراید و پیکان بار در 10 کیلومتری جاده صغاد به سمت خسروشیرین منطقه دولت آباد در شهرستان آباده، چهار کشته برجا گذاشت.

هر شهرستان درگیر با ملخ در فارس، شهرستان پشتیبان دارد

پیام فارس - شیراز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در حال حاضر 14 شهرستان فارس درگیر مبارزه با ملخ هستند که از این رو برای هر شهرستانف پشتیبان مشخص شده تا با بسیج امکانات و تجهیزات، شهرستان های درگیر را یاری کنند.

کمیته حقیقت یاب: دستگاه های مختلف در جریان سیلاب شیراز مقصرند

پیام فارس - شیراز - رئیس کمیته حقیقت یاب شورای شهر شیراز از پایان بررسی های این کمیته در خصوص علت ها و عوامل جاری شدن سیلاب فروردین در این شهر خبر داد و گفت: بر اساس نتایج این گزارش دستگاه های مختلفی در بروز این رخداد و تلفات ناشی از آن مقصر هستند.

سه قطعه پرنده شکاری در فسا به محیط زیست بازگشت

پیام فارس - شیراز- فرمانده انتظامی شهرستان فسا گفت: سه بهله پرنده شاهین شکاری زنده در یک واحد مسکونی در شهرستان فسا کشف و به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان تحویل داده شد.

نکات ایمنی هنگام استفاده از سموم دفع آفات کشاورزی رعایت شود

پیام فارس - شیراز- کارشناس بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: این روزها با توجه به فصل سم‌پاشی برخی محصولات کشاورزی و همچنین مشاهده ملخ‌، پروانه، جیرجیرک و سایر حشرات در نواحی مختلف کشور ، لازم است هنگام سم‌پاشی علیه آفات نکات ایمنی رعایت شود.

ساير مطالب

وزش باد و رگبارهای موقت میهمان آخر هفته فارس

خسارت 350 میلیارد تومانی سیل به کشاورزی فارس

مفقود شدن یك تبعه خارجی در كانال فاضلاب خیابان محراب شیراز

20 تخت بیمارستان صحرایی در شیراز برای اعزام به سوسنگرد تجهیز شد

شهروندان شیراز در طرح جمع آوری سبزه مشارکت کردند

14 مصدوم حادثه سیل شیراز همچنان در بیمارستان ها بستری هستند

تامین آرامش روحی و آسایش مردم بعد از سیل ، در اولویت است

احتمال آّبگرفتگی معابر شرقی رودخانه خشک شیراز/ لزوم تخلیه انبارها و برخی اماکن

گاز منو اکسید کربن، جان 6 نفر را در فارس گرفت

آمادگی اورژانس اجتماعی بهزیستی شیراز در ایام نوروز

تمهیدات لازم برای چهارشنبه سوری بی خطر انجام شده است

ایمنی تردد اولویت اصلی طرح نوروزی در جاده های فارس است

مدیرکمیته امداداستهبان:110 میلیاردریال وام اشتغال پرداخت شد

اثرات بادهای 120 روزه سیستان به روایت عکس در شیراز

بانوی نیک اندیش شیرازی خانه خود را وقف امورخیریه سلامت کرد

شیراز میزبان نمایشگاه خودروهای کلاسیک

مطالبات پاکبانان صدرا و داریون با جدیت در حال پیگیری است

قلات گنجینه‌ی ارزشمند معماری و گردشگری/ لزوم حفظ روستای قلات

نقش های تحمیلی بر تن میراث فرهنگی

کودکان در خانواده های طلاق بیشتر در معرض آزار هستند

خانواده ها فرزندان را برای همسر بودن تربیت نمی کنند

پایان نوستالژی طاووس/ «طاووس زیلا» خاطره سازی می کند

خیرین لارستان، رصد خانه ساختند

سلامت آب انبارها را تایید نمی کنیم

راه اندازی فاضلاب در روستاهای استان فارس آغاز شد

سیاست‌های کلان شهرسازی در برنامه پنچ‌ساله توسعه شیراز

کبک‌هایی که به همت یک زن خروس می‌خوانند

نمایشگاه انفرادی نقاشی به شیوه «پاپ آرت» با عنوان «پرتره های من»

عادل یزدی نقاشی دیواری«زیارت» راخلق کرد/فرشی از سرو زیرپای گردشگر

حمله خطرناک ترین آفت مزارع به فارس، بدون زیان بود

انتقال آب از دریا به فارس و چشم انداز آینده

استقبال از جشنواره فجر حاکی از خودکفایی اقتصاد هنر است

برنامه ستاره ساز فوتبال، قانونی یا غیر قانونی

بی رغبتی صنعت، نخبگان را راهی خارج کشور می کند

بارش باران در استان فارس تا یکشنبه ادامه دارد

خدمات الکترونیک تامین اجتماعی به 30 خدمت رسید

بارندگی اخیر چشمه های خشکیده کازرون را جاری کرد

حمایت بیش از 90 هزار حامی از ایتام فارس

پای برف به آسمان شیراز باز شد/ تردد کند در برخی محورهای فارس

برپایی اولین نمایشگاه شیلات در شیراز

یادها و خاطره ها در سه روز مانده به پیروزی انقلاب 57

بهره برداری از 90 پروژه عمرانی در فارس

پنج طرح عمرانی در فسا به بهره برداری رسید

ثبت 3 هزار اثر ملی در استان فارس

بیمه سلامت استان فارس مطالبات سال 96 بخش خصوصی را پرداخت کرد

205 روحانی در روستای محروم فارس مستقر هستند

آیین بزرگ عصر خاطره انقلاب اسلامی در شیراز برگزار شد

9 طرح آب و فاضلاب دهه فجر در فارس افتتاح می شود

واژگونی اتوبوس در محور مرودشت - شیراز 12 مصدوم داشت

دلیل خودکشی مسئول دژبانی در فیروزآباد مسائل شخصی اعلام شد

اهالی روستای محروم فسا خدمات دندانپزشکی رایگان دریافت کردند

بیش از 214 میلیون دلار کالا از گمرک های فارس صادر شد

کارخانه پشم و شیشه شیراز تعطیل نمی شود

فردی با بیش از20 میلیارد ریال کلاهبرداری در شیراز دستگیر شد

بخشی از پرونده های دستگاه قضایی ناشی از مشکلات اقتصادی است

برداشت کلم بروکلی از مزارع جهرم 90 تن پیش بینی شد

370 خدمت در قالب دولت الکترونیک در فارس ارائه می شود

واگذاری امور مردم به مردم از مهمترین دستاوردهای انقلاب

پس از انقلاب پیشرفت مطلوبی در حوزه وقف صورت گرفت

اگر تخت جمشید در چین بود

سبد کتاب در 30 آرایشگاه فسا گذاشته شد

بخش خصوصی، محور رشد اقتصادی

نازیبایی‌های بصری از چهره شیراز زدوده می‌شود

فعال بودن سامانه بارشی تا بعدازظهر پنج‌شنبه در فارس

مطالبه ای از مسئولان برای بزرگداشت بنیانگذار آموزش عشایری

احیای تالاب‌ها با یک مصوبه امکان‌پذیر نیست

فراهم شدن امکان پرداخت آنلاین قبوض برق در شیراز

کاهش سزارین و استقبال از زایمان طبیعی در فارس امید بخش است

درگیری 2 دانش آموز در شیراز قربانی گرفت

افزایش درآمد سرانه و بهبود معیشت مردم محور بودجه 98 است

ششمین جشنواره ملی عکس« وقف چشمه همیشه جاری» برگزار می شود

قاچاقچیان چوب در جهرم به دام افتادند

علت مرگ عقاب‌های فارس هنوز مشخص نیست

22 دلال ارز در شیراز دستگیر شدند

تصادف اتوبوس با تریلی در محور جهرم/ یک کشته و 6 مجروح

آماده باش نیروهای امدادی شهرداری شیراز/ زیرگذرها مسدود نمی‌شوند

بارش برف سنگین در سپیدان/تعطیلی مدارس نوبت صبح در بخش مرکزی و اردکان

استعدادهای کاراته فارس پشت چراغ قرمز

چهار هزار و 340 میلیون سهم در بورس فارس معامله شد

حساسیت نسبت به بازار وکیل تامین اعتبار را تسهیل می‌کند

3100 کلاس درس در فارس با بخاری‌های نفتی گرم می‌شود

ایمنی و امنیت، مهمترین اولویت غار سنگ ‌اشکن جهرم است

افزایش توزیع بنزین یورو ٤ تا یک میلیون لیتر در روز برای فارس

33 درصد از مراجعان مصدومان سوختگی فارس کودکانند

گوهر بافت تاریخی شیراز قربانی بی مسئولیتی

تخلف های مربوط به سوخت و فرآورده های نفتی را اطلاع دهید

خطر مقاومت آنتی بیوتیکی سلامت جامعه را تهدید می‌کند

بازدیدکنندگان `پاسارگاد` نوروز 98 به تاریخ سفر می کنند

جای خالی محور ساسانی و اقوام در دهمین نمایشگاه گردشگری پارس

مستند ساخته برادران شیرازی نوبت اکران ویژه یافت/استقبال از خاتمه

نمایشگاه گردشگری پارس می‌تواند ثبت جهانی شود

42 هزار معلول فارس تحت پوشش مستمری قرار گرفتند

آشفتگی های اقتصادی و اخلاقی،هنرنمایش را درگیر کرده است

قوانین ویژه معلولان ضمانت اجرایی لازم را ندارد

چوب برخی اداره‌ها لای چرخ سرمایه‌گذاری در صدرا

دو حادثه پیاپی رانندگی در کازرون 2 کشته برجا گذاشت

ملاک بومی یاغیربومی بودن برای گزینش استاندار،ساده لوحانه است

استانداران بومی باشند یا نباشند

احداث کتابخانه‌ی مرکزی شیراز در ابهام

خرس هم به لیست قربانیان تصادفات پیوست/عمران باچاشنی تخریب زیستگاه

خاتم سازی؛ تداوم ماندگاری با اما و اگر

احتمال طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر استان فارس

بازخوانی تاریخ تشکیل بسیج شیراز در عصر خاطره

سالانه ٨٠٠ عمل سرطان سینه در فارس انجام می‌شود

هفدهمین نمایشگاه الكامپ و تلكام در شیراز برگزار می‌شود

برگزاری رویداد علمی "ته نخ" 9 آذر به میزبانی دانشگاه شیراز

خدمات دهی 46 بخش دیالیز در شیراز/ انجام 118 عمل پیوند کلیه

ربع قرن برنامه احکام در رادیو

یادمان های هخامنشی در محاصره هزاران حلقه چاه

قنات 2 هزار ساله در داراب فارس کشف شد

عضویت در کتابخانه‌های شهرداری شیراز نیم بها انجام می‌شود

آموزش عالی با سیستم تکمیل ظرفیت موافق نیست/ حذف کنکور زمان بر است

گفت و شنود اهالی شورا و نمایندگان شیراز در مجلس

انفجار خط لوله گاز در کازرون تکذیب شد

بزرگترین اوریگامی در شیراز ساخته می‌شود/ راه‌اندازی سینما نقالی در شیراز

احتمال سیلابی شدن فارس/ کاملا آماده هستیم

سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در شیراز

تاکسی‌های شیراز لاستیک رایگان دریافت می‌کنند

متخصصان جوان جایگزین پزشکان گسسته از بیمارستان ها شده اند

متخصصان جوان جایگزین پزشکان گسسته از بیمارستان ها شده اند

فروچاله‌ها "دارابگرد" را زیر خاک می‌کِشند!

جوان ترین کارگردان استهبانی:موفقیت به سن و سال ارتباط ندارد

مشکل 12 نفره بودن شورای شیراز، قانونی مرتفع می‌شود

فرهنگ استقبال از سرمایه‌گذار در روستاهای فارس وجود ندارد

مراقب جیوه موجود در لامپ کم مصرف و دماسنج باشیم

یک چهارم شهروندان شیراز عوارض پرداخت می‌کنند

مهارت `نه گفتن` در دانش آموزان تقویت شود

بارندگی پراکنده تا دوشنبه در جهرم تداوم دارد

تعدادی از عکاسان شیرازی بازداشت شدند

واژگونی اتوبوس در مرودشت/ 5 کشته و 15 مصدوم

شیراز میزبان روسای مجمع مشورتی توسعه استان‌ها خواهد بود

300 اصله نهال جنگلی در ارتفاعات تنگ خور لارستان کاشته شد

پرواز شیراز – مسقط دچار نفص فنی شد

برق منطقه ای فارس پاسخگوی قطع برق ورزشگاه پارس باشد

بیمه و بیمارستان خصوصی طلبکار یکدیگر، نرخ درمان آزاد

چهار مجموعه تاریخی فارس زیر چتر اینترنت رایگان

جراحی پیوند عروق روی مجروح حادثه تروریستی اهواز انجام گرفت

محیط بانان فارس به جلیقه ضد گلوله مجهز شدند

چشمه بناب ارسنجان از جوشش افتاد

طی 5 سال 2764 طرح هادی در فارس اجرا شده است

باد غالب یا ساز مخالف

نگران زوال هنر خاتم‌سازی شیرازم/ آرزویم تربیت شاگرد است

توسعه علمی در جنوب کشور بیشتر مورد توجه باشد

افزایش 30 درصدی میانگین قیمت لوازم التحریر

پانزدهیمن طرح رویش دانشجویان علوم پزشکی هفته نخست مهر گزار می شود

ثبت نخستین تصاویر زادآوری افعی شاخ‌دار در لامرد

استاندار: ذخیره مناسبی از کالاهای اساسی در فارس وجود دارد

رادار هواشناسی شیراز در حصار امواج رادیویی

مهلت ارسال آثار به جشنواره قصه گویی 15مهرماه اعلام شد

ابد و 60 سال برای مرمت مسجد عتیق شیراز