پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

گفتگو

پس از انقلاب پیشرفت مطلوبی در حوزه وقف صورت گرفت

پیام فارس - شیراز- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: از 700 سال قبل که نخستین وقف نامه نوشته شد تا به امروز، در هر مقطع زمانی سخاوتمندانی در ایران زندگی می کرده اند اما پس از انقلاب اسلامی پیشرفت مطلوبی در بهره گیری از ظرفیت واقفان در رفع نیازهای جامعه صورت گرفته است.

اگر تخت جمشید در چین بود

پیام فارس - شیراز- برخی فعالان فرهنگی و گردشگری کشور چین می گویند که اگر تخت جمشید در کشور خودشان قرار داشت به بهترین شکل از آن میراث‌داری و آن را سکوی پیشرفت کشورشان قلمداد می کردند.

سبد کتاب در 30 آرایشگاه فسا گذاشته شد

پیام فارس - شیراز- رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا گفت:پس از طی مراحل شناسایی و کارشناسی، تعداد 30 سبد کتاب آرایشگاه طی ده روز گذشته در آرایشگاه های مردانه منتخب سطح شهر فسا قرارداده شد.

بخش خصوصی، محور رشد اقتصادی

پیام فارس - شیراز – تحرک در بدنه اقتصاد زمانی ایجاد می شود که بخش های اقتصادی نقش خود را به خوبی ایفا کنند و بتوانند تاثیر مناسبی بر چرخه اقتصاد داشته باشند که در این میان نقش بخش خصوصی اهمیت زیادی دارد.

نازیبایی‌های بصری از چهره شیراز زدوده می‌شود

پیام فارس- معاون سیما و منظر شهری سازمان سیما، منظر و زیباسازی شهرداری شیراز، از برنامه‌ریزی این سازمان برای زدودن نازیبایی‌های بصری از چهره شیراز خبر داد.

احیای تالاب‌ها با یک مصوبه امکان‌پذیر نیست

پیام فارس- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس با تاکید بر اینکه احیای تالاب‌های این استان با یک مصوبه امکانپذیر نیست، تصریح کرد: تالابی که در یک پروسه پنجاه ساله خشک شده، با یک مصوبه و در کوتاه مدت احیاء نمی‌شود.

کاهش سزارین و استقبال از زایمان طبیعی در فارس امید بخش است

پیام فارس - شیراز - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با ارائه بسته های خدمات زایمان رایگان در قالب طرح تحول سلامت روند کاهشی سزارین به ویژه در زایمان اولی ها رو به جلو و امید بخش است.

درگیری 2 دانش آموز در شیراز قربانی گرفت

پیام فارس- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس گفت: درگیری دو دانش آموز دبیرستانی در محوطه بیرون از مدرسه در شیراز یک کشته برجای گذاشت

افزایش درآمد سرانه و بهبود معیشت مردم محور بودجه 98 است

پیام فارس - شیراز – نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور نگاه ویژه ای به معیشت در بودجه سال 98 شد و تمام تلاش دولت و نمایندگان مردم بر این موضوع استوار است که بهبود معیشت و افزایش درآمد سرانه مردم در اولویت فعالیت ها قرار گیرد.

قاچاقچیان چوب در جهرم به دام افتادند

پیام فارس- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری جهرم اعلام کرد: 6 هزارکیلوگرم چوب جنگلی قاچاق با همکاری نیروی انتظامی در جهرم کشف شد.

علت مرگ عقاب‌های فارس هنوز مشخص نیست

پیام فارس - روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس اعلام کرد که علی‌رغم پیگیری‌های انجام شده، هنوز آزمایشگاه‌های دامپزشکی علت مرگ عقاب‌هایی که ...

22 دلال ارز در شیراز دستگیر شدند

پیام فارس- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: 22 نفر از دلالان ارز که در خیابان کریمخان زند شیراز اقدام به خرید و فروش دلار و سایر ارزهای دیگر می کردند دستگیر شدند.

استعدادهای کاراته فارس پشت چراغ قرمز

پیام فارس - شیراز- سهم کاراته فارس در اردوهای تیم ملی تنها یک نفر است و این در حالی است که نام این ورزشکار چند سالی است که مطرح می شود و خبری از ورزشکاران جدید نیست.

چهار هزار و 340 میلیون سهم در بورس فارس معامله شد

پیام فارس - شیراز- مدیر بورس منطقه ای استان فارس گفت: در معاملات فروردین تا آذر 97 در این بورس چهار هزار و 340 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 15 هزار و 97 میلیارد ریال معامله شد.

حساسیت نسبت به بازار وکیل تامین اعتبار را تسهیل می‌کند

پیام فارس-مدیرخانه فرهنگ جاوادان شیراز با بیان اینکه حفظ شان و جایگاه تاریخی بازار وکیل شمالی نیاز به منابع مالی متعدد دارد که بخشی از آن متوجه دولت است، گفت: حساسیت‌ها نسبت به مجموعه زندیه و این بنای تاریخی بهانه‌ای برای تامین بودجه کافی باشد.

3100 کلاس درس در فارس با بخاری‌های نفتی گرم می‌شود

پیام فارس - شیراز- مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس گفت: سه هزار و 100کلاس درس در این استان با بخاری های نفتی گرم می شود که استاندارد هستند و نیمه هوشمند عمل می‌کنند اما برای رفع نگرانی‌ها در این مورد مقرر شده با همکاری سازمان نوسازی مدارس، این بخاری‌ها تا سه ماه آینده جمع‌آوری شود.

33 درصد از مراجعان مصدومان سوختگی فارس کودکانند

پیام فارس - شیراز - رئیس مرکز تحقیقات سوختگی و ترمیم زخم دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر لزوم مراقبت بیشتر از کودکان در برابر آسیب های ناشی از سوختگی تاکید کرد و گفت: از مجموع 444 مصدوم سوختگی در 8 ماه امسال در استان فارس 33 درصد کودکانند.

گوهر بافت تاریخی شیراز قربانی بی مسئولیتی

پیام فارس - بافت تاریخی شیراز، شهری که به واسطه برخورداری از داشته‌های تاریخی، فرهنگی، مذهبی، طبیعی، صنایع دستی و سلامت و ... یکی از برندهای شاخص ...

تخلف های مربوط به سوخت و فرآورده های نفتی را اطلاع دهید

پیام فارس- مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه فارس بر لزوم همراهی و مشارکت مردم در اجرای برنامه های کنترلی ونظارتی این شرکت تاکید کرد و گفت: شهروندان هر گونه تخلف مانند قاچاق در این عرصه را به تلفن 09627 اطلاع دهند.

خطر مقاومت آنتی بیوتیکی سلامت جامعه را تهدید می‌کند

پیام فارس- کارشناس مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد که خطر بروز مقاومت در برابر آنتی بیوتیک‌ها، امروزه به سطح هشدار رسیده است و تداوم این امر سلامت افراد و جامعه را با مخاطره جدی مواجه می کند.

بازدیدکنندگان `پاسارگاد` نوروز 98 به تاریخ سفر می کنند

پیام فارس- مدیر پایگاه پژوهشی میراث جهانی پاسارگاد گفت: طرح عینک تور واقعیت مجازی در دستور کار این پایگاه است تا از طریق آن، گردشگران در فضای باستانی و تاریخی قرار گیرند و حس حضور در دوران گذشته تاریخ را پیدا کنند.

جای خالی محور ساسانی و اقوام در دهمین نمایشگاه گردشگری پارس

پیام فارس - شیراز- دهمین نمایشگاه گردشگری پارس در شیراز برگزار شد اما به دلیل حذف جشنواره اقوام،کمتر از سال گذشته با استقبال عمومی مواجه شد و حتی کارشناسان این حوزه به دلیل عدم توجه ویژه به معرفی محور تازه ثبت جهانی شده ساسانی و جای خالی گردشگری مذهبی، نقدهای جدی به آن وارد کردند.

آشفتگی های اقتصادی و اخلاقی،هنرنمایش را درگیر کرده است

پیام فارس- بازیگر تئاتر و سینما گفت: در دوره کنونی با بحران‌های خاص زمانه مواجهیم، با جامعه‌ای که دچار اقتصادی آشفته و اخلاقیاتی به ‌هم ریخته است که این ها ارکان هنر نمایش را نیز به‌ گونه‌ای درگیر خود کرده است.

قوانین ویژه معلولان ضمانت اجرایی لازم را ندارد

پیام فارس- رئیس شورای هماهنگی تشکل‌های معلولان فارس با بیان اینکه معلولان با مشکلات متعددی رو به رو هستند، تاکید کرد که مهمترین مشکل معلولان در ایران این است که قوانین ویژه این گروه، از ضمانت اجرایی لازم برخوردار نیست.

چوب برخی اداره‌ها لای چرخ سرمایه‌گذاری در صدرا

پیامفارس- شهردار صدرا مدعی است که اوقاف و امور خیریه و برخی دستگاه‌های خدمات‌رسان به جای کمک به جلب و جذب سرمایه‌گذار، چوب لای چرخ سرمایه‌گذاری می‌گذارند

ملاک بومی یاغیربومی بودن برای گزینش استاندار،ساده لوحانه است

پیام فارس- عضو هیات امنای دانشگاه شیراز گفت: در دنیای امروز کسی درباره مدیر بومی یا غیر بومی حرف نمی‌زند و این معیار یکی از ساده‌لوحانه ‌ترین ملاک‌هایی است که برای انتخاب مدیران مطرح می‌شود.

استانداران بومی باشند یا نباشند

پیام فارس- قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مناصب مدیریتی، زمینه ساز تغییر 14 استاندار در یک ماه اخیر شده و در استانهای کانون تغییر مدیریت ارشد استان، مباحثی در زمینه معیارهای شایسته گزینی و نیز بومی بودن یا نبودن استانداران جدید مطرح شده است.

احداث کتابخانه‌ی مرکزی شیراز در ابهام

پیام فارس- ساختمان کتابخانه مرکزی شیراز، یکی از پروژه‌های فرهنگی فارس به شمار می‌رود که مانند بسیاری از پروژه‌های این بخش، همچنان اندرخم یک کوچه مانده است؛ حال آنکه مسئولان نهاد کتابخانه‌ها وعده داده بود که این پروژه دهه فجر امسال آغاز شود

خاتم سازی؛ تداوم ماندگاری با اما و اگر

پیام فارس-خاموش شدن چراغ زندگی هنرمندان صنایع دستی بیم و امید بر جان و دل هنردوستان می افکند؛ بیم از خالی ماندن کرسی استادان و امید به برافراشته ماندن پرچم این گونه هنرهای دستی که در مورد خاتم سازی شیراز این سخنان مصداق بیشتری دارد.

احتمال طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر استان فارس

پیام فارس- مدیركل مدیریت بحران استانداری فارس با اشاره به تداوم و تشدید سامانه بارشی در سراسر نقاط استان، خاطرنشان کرد: احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها طی روزهای آینده وجود دارد.

بازخوانی تاریخ تشکیل بسیج شیراز در عصر خاطره

پیام فارس - کارشناس مسئول مطالعات فرهنگ و ادبیات پایداری حوزه هنری استان فارس گفت: پیشکسوتان و تاسیس کنندگان بسیج مستضعفین شیراز در عصر خاطره «مدرسه ...

سالانه ٨٠٠ عمل سرطان سینه در فارس انجام می‌شود

پیام فارس- رئیس بخش جراحی سرطان دانشگاه علوم پزشكی شیراز اعلام کرد که نخستین كنگره بین‌المللی جراحی سرطان طی روزهای 7 تا 9 آذرماه به میزبانی شیراز برگزار می‌شود

ربع قرن برنامه احکام در رادیو

پیام فارس - شیراز- شاید از میان مردم فارس کمتر کسی باشد که حجت‌الاسلام علی سقاچی را با عنوان رسمی‌اش بشناسد؛ اما بیشتر مردم دست کم یک بار صدا و لهجه شیرین یزدی‌ وی را از رادیو شنیده‌اند و با برنامه پرمخاطب 25ساله وی در رادیو استان آشنا هستند.

یادمان های هخامنشی در محاصره هزاران حلقه چاه

پیام فارس - شیراز- مدیریت نامطلوب منابع آبی و استمرار خشکسالی پیاپی در یک دهه گذشته، هندسه فلات ایران را تغییر و خراش هایی را بر صورت زمین انداخته که اکنون این آسیب ها بویژه فرونشست ها به نزدیکی بناهای باستانی وکهن تمدن پارسی رسیده و آنها را با خطر تخریب مواجه کرده است.

قنات 2 هزار ساله در داراب فارس کشف شد

پیام فارس- قناتی در یک روستای بخش رستاق شهرستان داراب استان فارس کشف شد که سفال های یافته شده در مسیر آن، گویای قدمت حدود 2 هزار ساله آن است

گفت و شنود اهالی شورا و نمایندگان شیراز در مجلس

پیام فارس - شیراز- نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با نمایندگان مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی دوشنبه با هدف هم اندیشی درباره موضوعات مدیریت شهری برگزار شد.

انفجار خط لوله گاز در کازرون تکذیب شد

پیام فارس - شیراز- بخشدار جره و بالاده از توابع شهرستان کازرون گفت: مطالب مطرح شده در زمینه انفجار خط لوله گاز در حوالی روستای آب کناره که به کشته شدن یک نفر منجر شد، صحت ندارد.

احتمال سیلابی شدن فارس/ کاملا آماده هستیم

پیام فارس - مدیرکل بحران استانداری فارس با اشاره به پیش بینی احتمال سیلابی شدن استان فارس در ساعات آینده، اعلام کرد که دستگاه‌های اجرایی، خدمات رسان و ...

سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در شیراز

پیام فارس - شیراز- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: فردی نقابدار با اسلحه گرم شامگاه یکشنبه وارد یک طلافروشی در خیابان مشیرفاطمی شیراز شد و حدود نیم کیلو طلا از این فروشگاه به سرقت برد.

تاکسی‌های شیراز لاستیک رایگان دریافت می‌کنند

پیام فارس- مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر درون شهری شهرداری شیراز گفت: 10 هزار و 200 دستگاه تاکسی در شیراز تا پایان امسال دو حلقه لاستیک رایگان دریافت ‌می‌کنند.

متخصصان جوان جایگزین پزشکان گسسته از بیمارستان ها شده اند

پیام فارس- برخی پزشکان متخصص اخیرا از بیمارستان های دولتی شیراز منفک شده اند و در مطب خصوصی بیماران را ویزیت می کنند که قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی شیراز معتقد است:جای نگرانی نیست ما متخصصان جوان را جایگزین این پزشکان کرده ایم.

متخصصان جوان جایگزین پزشکان گسسته از بیمارستان ها شده اند

پیام فارس - شیراز - برخی پزشکان متخصص اخیرا از بیمارستان های دولتی شیراز منفک شده اند و در مطب خصوصی بیماران را ویزیت می کنند که قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی شیراز معتقد است:جای نگرانی نیست ما متخصصان جوان را جایگزین این پزشکان کرده ایم.

فروچاله‌ها "دارابگرد" را زیر خاک می‌کِشند!

پیام فارس - این شهر گرد است، آن‌قدر گرد که انگار دو هزار و 225 سال دور خود چرخیده و حالا رسیده سر جای اول خود، دایره‌ای تاریخی که امروز بخش زیادی از آن ...

جوان ترین کارگردان استهبانی:موفقیت به سن و سال ارتباط ندارد

پیام فارس - شیراز- سانیا عاجلی 16 ساله اهل استهبان که به عنوان بازیگر، کارگردان و طراح صحنه در چندین جشنواره استانی حایز رتبه های برتر شده معتقد است:اگر درونمایه هنر نزد فرد وجود داشته باشد می تواند حتی در سنین پایین نیز به موفقیت دست یابد و کامیابی به سن ربطی ندارد.

فرهنگ استقبال از سرمایه‌گذار در روستاهای فارس وجود ندارد

پیام فارس- معاون نظارت بر امور زیر بنایی اداره‌کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با بیان اینکه فرهنگ استقبال از سرمایه‌گذار در روستاهای استان وجود ندارد، تأکید کرد: دهیاران باید در قالب تعاونی‌ها چنین مشکلاتی را برطرف و بنیه علمی روستاییان را در زمینه تقویت مشارکت اجتماعی ارتقا بخشند

مراقب جیوه موجود در لامپ کم مصرف و دماسنج باشیم

پیام فارس- کارشناس مسئول واحد بهداشت حرفه‌ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تاکید کرد که جیوه موجود در برخی لوازم و اشیاء نظیر لامپ کم مصرف و دماسنج و ...، به شدت خطرناک است بنابر این هنگام شکسته شدن این اشیاء باید با مراقبت آنها را جمع‌آوری و دفع کرد.

یک چهارم شهروندان شیراز عوارض پرداخت می‌کنند

پیامفارس- معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با بیان اینکه تنها یک چهارم (25 درصد) از شهروندان در این کلانشهر عوارض پرداخت می‌کنند، گفت: ارائه خدمات مطلوب در گرو کسب درآمد بوده و بخش مهمی از درآمدهای شهرداری‌ها مربوط به دریافت عوارض است

مهارت `نه گفتن` در دانش آموزان تقویت شود

پیام فارس- مشاور و کارشناس آموزش پیشگیری از مواد مخدر، آموزش مهارت های زندگی را از الزامات کاهش آسیب های اجتماعی در نوجوانان دانست و گفت: انتقال مهارت `نه گفتن` به دانش آموزان می تواند سدی در برابر هر نوع رفتار ناسازگارانه باشد.

تعدادی از عکاسان شیرازی بازداشت شدند

پیام فارس- دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: برخی عکاسان شیرازی به دلیل انتشار عکس های نامناسب در صفحه های اینستاگرام خود در بازداشت به سر می برند و پرونده آنها در دادسرای این شهر در حال رسیدگی است

واژگونی اتوبوس در مرودشت/ 5 کشته و 15 مصدوم

پیام فارس- رئیس مرکز اورژانس استان فارس از واژگونی یکدستگاه اتوبوس در محور سعادت شهر مرودشت خبر داد و گفت: در این حادثه 5 نفر کشته و 15 نفر مصدوم شدند.

300 اصله نهال جنگلی در ارتفاعات تنگ خور لارستان کاشته شد

پیام فارس - شیراز- روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس اعلام کرد: 300 اصله نهال با هدف احیای عرصه های جنگلی، تقویت و حفاظت از پوشش گیاهی در ارتفاعات روستای تنگ خور شهرستان لارستان کاشته شد.

پرواز شیراز – مسقط دچار نفص فنی شد

پیام فارس - شیراز- مدیرکل فرودگاه های استان فارس گفت: نقص فنی در پرواز شیراز - مسقط باعث شد تا هواپیمای شرکت آسمان در فرودگاه شهید دستغیب شیراز فرود اضطراری داشته باشد.

برق منطقه ای فارس پاسخگوی قطع برق ورزشگاه پارس باشد

پیام فارس - شیراز- مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به موضوع قطع برق که در هنگام مسابقه تیم های فوتبال فجر شهید سپاسی و قشقایی شیراز در ورزشگاه پارس این شهر رخ داد، گفت: برق منطقه ای فارس باید در این زمینه پاسخگو باشد.

بیمه و بیمارستان خصوصی طلبکار یکدیگر، نرخ درمان آزاد

پیام فارس - شیراز - حدود یک ماه پیش بیمارستان های خصوصی در شیراز حجم مطالبات خود از سازمان های بیمه گر را پیش کشیدند و از پذیرش دفترچه بیمه های درمانی خودداری و هزینه درمان و بستری بیماران را به صورت آزاد محاسبه کردند و بیمه گرها هم گفتند ما نیز طلبکار هستیم.

چهار مجموعه تاریخی فارس زیر چتر اینترنت رایگان

پیام فارس - شیراز- تجهیزات دسترسی به اینترنت رایگان با وای فای اکنون در تخت جمشید ایجاد شده و به جز این محل در سه نقطه دیگر شامل پاسارگاد ،حافظیه و آرامگاه سعدی نیز مقدمات این دسترسی و همچنین اطلاع رسانی های هوشمند صوتی فراهم آمده است.

محیط بانان فارس به جلیقه ضد گلوله مجهز شدند

پیام فارس- مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: 214 نفر از نیروهای یگان حفاظت محیط زیست فارس که 170 نفر از آنان در رده محیط بانی هستند به جلیقه ضد گلوله و تجهیزات ایمنی و محیط بانی مجهز شدند.

چشمه بناب ارسنجان از جوشش افتاد

پیام فارس- سرانجام اژدهای خشکسالی گلوی چشمه بناب ارسنجان در استان فارس را نیز فشرد و این چشمه کهن چندین هزار ساله در پایان شهریور ماه امسال به خشکی گرایید و از حرکت ایستاد.

طی 5 سال 2764 طرح هادی در فارس اجرا شده است

پیام فارس- مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس گفت: از سال 92 تاکنون تعداد 2 هزار و 764 طرح عمران روستایی در قالب طرح هادی در فارس اجرا شده است

باد غالب یا ساز مخالف

پیام فارس- آزادراه شیراز- اصفهان در سال های گذشته همچنانکه کاهش مصرف بنزین و آلودگی هوا در اثر کوتاه شدن مسافت این دو کلانشهر را نوید داده، مباحثی درباره آثار زیست محیطی این طرح عمرانی را در افکار عمومی مطرح کرده است

نگران زوال هنر خاتم‌سازی شیرازم/ آرزویم تربیت شاگرد است

پیام فارس- اهل شیراز است؛ یک شیرازی اهل دل و صاحب هنر؛ هنری اصیل که ریشه در گذشته شهرش دارد. ذوقش همچون هنرش ظریف و اصیل است؛ با آن نگاه نافذ که تا عمق جانت می نشیند. مانند هنرش که در سکوت با جان و دل بیننده بازی می کند و سخن می گوید.

توسعه علمی در جنوب کشور بیشتر مورد توجه باشد

پیام فارس- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه فرصت های توسعه علمی و دانشگاهی در جنوب کشور باید بیشتر مورد توجه باشد گفت: دانشگاه های این منطقه هر کدام در زمینه ای علمی و تخصصی سرآمد کشور هستند و باید از این توانمندی ها در جهت توسعه علمی بهره گرفت.

رادار هواشناسی شیراز در حصار امواج رادیویی

پیام فارس - شیراز- تجهیزات پیشرفته هواشناسی فارس که در قله کوه دراک در نزدیکی شهر شیراز نصب شده است، این روزها کارآیی خود را تحت تاثیر تشعشعات رادیویی و امواج مودم های خانگی و دکل های مخابراتی از دست داده است.

مهلت ارسال آثار به جشنواره قصه گویی 15مهرماه اعلام شد

پیام فارس - شیراز- مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس گفت: مهلت ارسال آثار به بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی، پانزدهم مهرماه 97 است و از نیمه دوم همین ماه داوری آثار آغاز می شود.

ابد و 60 سال برای مرمت مسجد عتیق شیراز

پیام فارس - شیراز- مسجد جامع عتیق شیراز به واسطه داشتن فضایی به نام خدایخانه یا کعبه ثانی ویژگی منحصر به فردی در مساجد کهن ایران دارد اما 60 سال است که در حصار داربست، فضای کارگاهی و مصالح ساختمانی اسیر شده و معلوم نیست مرمت این بنای هزار و 200 ساله چه زمان پایان خواهد یافت.

برای اعلام احکام قطعی گوشمان بدهکار اظهار نظر افراد نیست

پیام فارس- رییس کل دادگستری استان فارس با تصریح اینکه در اعلام احکام قطعیت یافته، گوشمان بدهکار حرف ها و اظهار نظرهای دیگران نیست؛ گفت: اعلام احکام قطعیت یافته براساس نص قانون انجام می شود و این اقدام ادامه دارد

تقاطع غیرهمسطح جوادیه به زودی افتتاح می شود

پیام فارس- معاون فنی و عمرانی شهردار شیراز گفت: در آینده نزدیک تقاطع غیرهمسطح جوادیه در شیراز به شکل کامل آماده بهره برداری خواهد شد.

کمک 123 میلیارد تومانی دولت به شهرداری‌ها در فارس

پیام فارس- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، یکی از چالش‌های بزرگ شهرداری‌ها را نبود درآمد پایدار دانست و گفت: شهرداری‌ها برای حرکت در مسیر توسعه شهری راهی جز تعریف درآمدهای پایدار و کاهش وابستگی به درآمدهای ناپایدار ندارند.

اختلاس 100 میلیاردی در یکی از ادارات شیراز

پیام فارس- فرمانده انتظامی استان از دستگیری کارمند متخلف یکی از ادارات در شیراز که با سوء استفاده از موقعیت شغلی خود، مبلغ 100 میلیارد ریال اختلاس کرده بود خبر داد

انتشار بوی نامطبوع در شیراز ارتباطی با جایگاه سوخت ندارد

پیام فارس- مدیرعامل پخش فرآورده‌های نفتی استان فارس با بیان اینکه انتشار بوی نامطبوع در یکی از خیابان‌های شیراز ارتباطی با جایگاه سوخت ندارد، گفت: این بوع نامطبوع مربوط به تصاعد گاز در کارخانه‌ای نزدیک به جایگاه سوخت است.

ساير مطالب

افزایش 2.5 برابری پهنای باند اینترنت در جهرم

رشد حجم ریالی پروژه‌های عمرانی فارس/ پانصد کیلومتر راه در انتظار قیر

شرکت کنندگان جشنواره کتابخوانی رضوی 10درصد رشد داشت

واگذاری 28 خانه‌ی تاریخی و فرسوده شیراز به بخش خصوصی

ضارب اصلی مامور پلیس راه شیراز دستگیر شد

برخورد خودرو با تیر برق 2 نفر را کشت

موانع استفاده از ظرفیت های حوزه گردشگری فارس برداشته شود

داروی بیماران تالاسمی با تعرفه‌ی قبل عرضه می‌شود

نغمه های وداع با اکو پارک، تنها تفرجگاه صدرای شیراز

بزرگترین شبکه‌ قاچاق پرنده هوبره کشور در فارس کشف شد

بیمارستان پیمانیه جهرم درفراهم آوری پیوند اعضا شاخص است

طوفان های نمکی بختگان را درنوردید/ دریاچه همچنان خالی از آب

تامین زیرساخت های عمرانی مهمترین نیاز حوزه سلامت در فارس است

لزوم شناسایی دوره‌های تاریخی موجود در شهر شیراز

گوسفندان قاچاق راهی کشتارگاه آباده شدند

مشارکت نخبگان برای هوشمندسازی کلانشهر شیراز

مصرف کنندگان داروی "والزارتان" نگران نباشند!

بسیج بازوی توانمند آموزش و پرورش کشور

طرح های آبرسانی در جهرم به بهره برداری رسید

اجرای طرح جامع کاوش های باستان شناسی در محوطه پاسارگاد

ضرورت توجه به فعالیت های فرهنگی برای تعالی مجموعه قضایی

دامپزشکی شیراز 31 مرغ فروشی و قصابی را بست

کاهش 5 هزارمگاواتی تولید برق کشور/ لزوم بهینه‌سازی مصرف در بخش‌های مختلف

کلنگ مرکز شماره 2 کانون پرورش فکری تا مردادماه زده می شود

جلسه کمیته های هشت گانه دهه کرامت برگزار شد

فصلنامه فرهنگی اجتماعی «هوای بیداری» منتشر شد

گام‌های نخست بازسازی قدیمی ‌ترین کتابخانه شیراز برداشته شد

توصیه های ایمنی برای سرویس کولر

صد هکتار از جنگل‌های طبیعی در آتش‌سوزی جهرم سوخت

اسناد وقفی بودن میمند فارس در دسترس قرار گرفت

2 رویداد تجسمی همزمان با «روز ملی اهدا عضو» برگزار شد

فرونشست زمین درفارس همچنان نگران کننده/«ایج» شدیدترین نشست رادارد

مردم کازرون به نظام وفادارند/ تعدادی از بازداشتی ها آزاد شدند

خیریه های بی خیر

استاد دانشگاه شیراز:پدیده ریزگرد، خاستگاه داخلی هم دارد

فراخوان بیست و نهمین جشنواره تئاتر فارس منتشر شد/سپاسدار دبیر شد

جشن عروسی با چاشنی مرگ

راه اندازی دانشکده علوم پایه در فسا

مطالعه مرمت های اظطراری قلعه ایزدخواست

راه‌اندازی اورژانس هوایی در بیمارستان پیوند بوعلی در صدرا

کانون ریزگردها در استان فارس نمونه برداری می شود

کلانشهر شیراز با برنامه شب های فیروزه ای بیشتر معرفی می شود

برنامه های هشتمین جشنواره فیلم کوتاه شیراز اعلام شد/رقابت 40 اثر

همایش مخاطرات زمین شناختی در شیراز برگزار می شود

اکتشاف دره لیدرویه توسط دره نوردان جهرمی

تیشه بر ریشه و ریه های تنفسی شیراز

آتش نشان جهرمی هنگام ماموریت آسیب دید

بهره‌وری صحیح از منابع آبی اولویت سال 97 است

مصدومان شب چهارشنبه آخر سال در فارس 87 نفر بودند

معاون فرماندهی انتظامی فارس:جشن چهارشنبه آخرسال طبق رسوم برگزار شود

عضویت رایگان در کتابخانه برترفارس در استهبان فراهم شد

شناسایی 6 گونه گربه سان دراستان فارس / انقراض شیر ایرانی

جشنواره نمایشنامه خوانی «چنار» در استهبان برگزار می‌شود

78 پروژه در جهرم بهره برداری شد

«سرو زیر آب» جایگاه ویژه ای در سینمای جنگ دارد

عملیات اجرایی 26 طرح صنعتی و معدنی در فارس به‌زودی آغاز می‌شود

آتش نشان های مرودشت گلایه مند از شرایط کار

فرماندار ویژه لارستان: ایرنا می تواند مسیر توسعه مناطق مختلف را هموار کند

معاون اول رئیس جمهوری:چالش خشکسالی در فارس را مورد توجه قرار می دهیم

عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد سخنران 22 بهمن در شیراز است

جدایی نرگس شیراز از ادبیات، شاید وقتی دیگر

شیراز میزبان 22 فیلم جشنواره فجر می‌شود

مخترع جوان: شرایط برای عملیاتی شدن ایده های نخبگان در کشور فراهم شود

اقدام دانش آموزان فسا درمراقبت از پرندگان درفصل سرد

سرنوشت نامشخص کاپیتان کشتی حادثه دیده/ تلفن کاپیتان روشن است

زمین‌لرزه كابوس كلانشهرها/ تاب‌آوری فارس و شیراز در برابر زلزله

بیمه های فارس ازبیمارستان ها طلب دارند، بیمارستان ها از بیمه ها

توسعه‌ی فرودگاه جهرم با احتمال فعال‌شدن پرواز به دیگر شهرها

دونده کواری جواز حضوردرمسابقات آسیایی چین را کسب کرد

سایه مهر ، از تورنتو تا آب گِل کرمان

مرگ دو کودک به دلیل گاز گرفتگی در شیراز

شیراز آماده انتقال تجارب میزبانی پایتختی جوانان جهان اسلام به قدس

سهم 35 درصدی پراید از حوادث رانندگی منجر به فوت در فارس

شهردار شیراز: تقویت حمل و نقل برای رونق گردشگری لازم است

ورزشکارشیرازی نایب قهرمان مسابقات ژیمناستیک جام ستارگان جهان شد

برپایی نمایشگاه از ایده تا درآمد در جهرم با فعالیت 60 غرفه

اسطوره، شرایط را برای زیستن سهل ترمی کند/ گفت و گو با عباس مخبر

پدری به اتهام قتل دخترش در شیراز دستگیر شد

2 فروند هواپیما کمک های مردم فارس را به مناطق زلزله زده کرمانشاه رساند

باغ ارم شیرازهمچنان بهشت گردشگران است

مردم فریب قیمت پایین برخی محصولات غذایی را نخورند

587 پیوند عضو در سال جاری / فارس پیشتاز در تولید علوم پزشکی و سلامت

پزشکان زن می توانند با دوره های آموزشی ماموگرافی و سونوگرافی بانوان را انجام دهند

هفت آبان جعلی كه وحدت ایرانیان را نشانه گرفته است

450 پزشک و پیراپزشک فارس به زائران اربعین خدمات سلامت ارائه می دهند

پیش بینی اسکان 10 هزار نفر از زائران اربعین حسینی در موکب احمد بن موسی (ع)

آنالیز بستر دریاچه بختگان تا عمق 12 متری

مجوزهای سرمایه گذری در فارس از طریق مرکز خدمات سرمایه گذاری صادر می شود

عده ای به بهانه حمایت ازمیراث آثارتاریخی را با خطر مواجه می کنند

14 هزار دانش آموز ایرانی خارج از کشور ظرفیت خوبی برای معرفی ایران هستند

کسب کرسی برای ایران از اهداف مهم میزبانی اجلاس فدراسیون جهانی کوهنوردی است

راه اندازی کمیته پدافند سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور

ورود بیش از 243 هزار گردشگر خارجی به فارس در 6 ماه نخست امسال

پایان امسال، آخرین فرصت برای تعویض کارت های شناسایی ملی

حادثه تصادف در محور لار به جهرم 2 قربانی گرفت

گردنه حسین آباد نی ریز فارس به بزرگراه تبدیل می شود

پیشرفت 63 درصدی آزاد‌راه اصفهان- شیراز/ احتمال تکمیل پروژه تا پایان 97/ روسازی بتنی آزادراه با آخرین فناوری روز جهان

رونق اقتصادی وگردشگری کشور در کنار حفاظت از میراث فرهنگی مورد توجه قرار گیرد

همایشی با هدف تبیین فرهنگ و تمدن اسلامی و نفی ایران هراسی

ششمین سمپوزیوم خانواده و کودک کم شنوا در شیراز/ انجام 1500 عمل کاشت حلزون شنوایی

تکمیل زیر‌ساخت‌های گردشگری مجموعه باستانی نقش رستم

فرماندار شیراز: ایجاد اشتغال، کلید کاهش آسیب های اجتماعی است

حکم شهردار شیراز امضاء نشده/ پاسخگوی دروغ بزرگ ابلاغ حکم معافیان کیست؟!

محمدجواد ظريف قلابي در شيراز دستگير شد

اميدها براي بهبودي ضايعه نخاعي دانش آموز هرمزگاني افزايش يافت

طنين آواي پاپ کنسرت ماهان شجاعي در تالار حافظ شيراز

تست الکل و مرفين راننده اتوبوس دانش آموزان هرمزگاني منفي است

آخرين وضعيت چهار مصدوم حادثه داراب در بيمارستان رجايي تشريح شد

توليد سيمان فوق سفيد در كارخانه سيمان استهبان

افشاني: خشكسالي و بيكاري معضلات اصلي فارس است

عدم تعامل استاندار به ضرر فارس شد/ سرمايه گذار جذب نمي شود

مديريت يکپارچه را به شهرداري نمي‌دهند بايد گرفت/ 655 پروژه نيمه‌تمام است که بايد تکميل شود

ثبت جهاني مجموعه بي‌شاپور در گام‌هاي نهايي

نشست نمايندگان فارس با وزير پيشنهادي ارتباطات

موزه تخصصي دشت مرودشت راه اندازي شود

مرمت راه هاي عشايري جهرم

دست اندرکاران کارگاه تئاتر استهبان:کمبود امکانات و آموزش، مشکلات عمده اين هنر است

افزايش دوچندان در احداث تاسيسات انتقال و فوق توزيع برق و انرژي در استان فارس

همايش مطالعات تاريخ ايران برگزار شد/شيراز از ثبت جهاني جا نماند

متخصص و عضو هيات علمي دانشگاه : خوردن سبوس به تنهايي عوارض ناخوشايند دارد

340 هکتار از جنگل هاي کوهمره نودان طعمه حريق شد

هنروتجربه شيرازميزبان مستند«فرخي يزدي»/ديدار مردمي «زيرسقف دودي»

زيور و مجسمه همنشين شدند/بازسازي انگاره هاي رايج

تابستان گرم و پر مصرف با صرفه جويي و مصرف بهينه برق مديريت کنيم

درياچه مهارلو قرمز شد/ کم آبي و آلودگي عامل اصلي

52 درصد از ابلاغات قضايي فارس الکترونيکي صادر مي شود

مراکز گردشگري فارس براي سفرهاي تابستاني آماده اند

استقرار گمرک در منطقه ويژه اقتصادي جهرم

پوميس، روغن تفاله زيتون است، استاندارد نيست

تفكيك راه از شهرسازي منطقي نيست

مشکلي در تامين مالي خطوط انتقال آب به جهرم نداريم/حفر 6 حلقه چاه

حرم امامزادگان و بقاع متبركه فارس ميزبان روزه‌داران در شب‌هاي قدر

آغاز به کار نخستين اتوبوس برقي کشور در شيراز

روايت رئيس دفتر نماينده جهرم از حادثه تروريستي 17 خرداد

اجراي طرح توسعه گردشگري در جنگلهاي بلوط با تاکيد بر حفظ و حراست از زيست بوم طبيعي

وجود چهار بيمار مشکوک به تب کريمه‌کنگو در شيراز

اقدامات حمايتي از محيط زيست با هدف دستيابي به توسعه پايدار تداوم يابد

برگزاري طرح کرسي تلاوت قرآن کريم در کازرون

تعداد مصدومان آتش‌سوزي هايپرمارکت شيراز 36 نفر بود

هيچ زماني براي پست و مقام در را به ديوار نکوبيده‌ام

معرفي حوزه هاي جديد سرمايه گذاري در جهرم

سه کشته و 175 مورد گازگرفتگي با منواکسيد کربن در نوروز فارس

دستگيري چهار شکار چي متخلف در کازرون

مشکل کمربندي خرامه برطرف مي شود

آبگيري سد نرگسي کازرون نيازمند 2 هزار ميليارد ريال اعتبار است

زمين لرزه کازرون سه مصدوم به دنبال داشت

جيوه ، عنصر خطر آفرين در مراکز دندانپزشکي

دو سالانه «اول ارديبهشت ماه جلالي» در جهرم برگزار مي شود

زلزله خنج هشداري براي افزايش مقاوم سازي مناطق روستايي است

176 خانوار اسکان ضروري يافتند/ اعلام ميزان خسارات طي48 ساعت آينده