آخرين مطالب

اقتصادي

آب هست، اعتبار نیست

پیام فارس - شیراز- آنگونه که مسئولان می گویند، آب آشامیدنی مورد نیاز شهر داراب پشت سد رودبال وجود دارد اما حدود 16 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با پرداخت بدهی پیمانکار و خرید تجهیزات تصفیه خانه، مردم این شهر از نوبت بندی آب رهایی یابند و از آب سد همجوار خود کام خود را تازه کنند.

خاموشی‌های اجباری؛ سوء مدیریت یا کاهش تولید

پیام فارس - این روزها در نقاط مختلف شاهد تکرار خاطرات دهه‌ی شصت و خاموشی‌های مکرر هستیم؛ خاموشی‌هایی که به‌ بهانه‌ی کاهش تولید، هر روز و ...

پیگیر تحقق کامل مطالبات کامیون داران فارس هستیم

پیام فارس - شیراز- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس با اشاره به تحقق بخشی از مطالبات صنفی کامیون داران این استان گفت: سایر مطالبات آنها را نیز تا تحقق نهایی با همکاری سایر مجموعه های مرتبط دنبال خواهیم کرد.

اهالی مُهر ساخت کامل پالایشگاه اتان را خواستار شدند

پیام فارس - شیراز- جمعی از ائمه جمعه، اهالی و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان مُهر در نامه ای سرگشاده خطاب به مسئولان ارشد کشور اجرای کامل طرح ساخت پالایشگاه استحصال اتان در این شهرستان را خواستار شدند.

نارضایتی مردم از صدور سند املاک چاره اندیشی شود

پیام فارس - شیراز - معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بر لزوم آسیب شناسی فرایندهای صدور اسناد مالکیت شهری و روستایی تاکید کرد و گفت: برخی از این فرایندها زمینه ساز نارضایتی عمومی است که باید برای رفع آن چاره اندیشی شود.

6بالگرد برای مهار آتش ارتفاعات فیروزآباد به کار گرفته شد

پیام فارس - شیراز- معاون عمرانی استاندار فارس گفت: 6 بالگرد متعلق به هلال احمر، سپاه و شرکت هلیکوپتری ایران برای مهار آتش سوزی در عرصه منابع طبیعی ارتفاعات کوه برز شهرستان فیروزآباد به کارگرفته شد.

خاموشی مشکلی در عرضه سوخت ایجاد نکرد

پیام فارس - شیراز- رئیس اتحادیه جایگاه داران سوخت استان فارس گفت: تمام جایگاه های سوخت در این استان و خصوصا کلانشهر شیراز مجهز به ژنراتور تولید برق هستند و به پشتوانه این پیش بینی صورت گرفته، خاموشی های اخیر مشکلی در خدمات رسانی به مردم ایجاد نکرد.

37 هزار روستای کشور طرح هادی دارند

پیام فارس - شیراز- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: طرح هادی برای 37 هزار و 100 روستای بالای 20 خانوار کشور که شامل 97 درصد از روستاهاست، تهیه شده است.

ظرفیت های بودجه 97 به شکل مطلوب به کار گرفته شود

پیام فارس - شیراز- استاندار فارس گفت: دستگاه های اجرایی استان با برنامه ریزی مناسب و صحیح از ظرفیت های بودجه امسال استفاده مطلوب و حداکثری داشته باشند.

42 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار مقاوم سازی شده است

پیام فارس - شیراز- رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه 42 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار کشور مقاوم سازی شده است گفت: تا سال 1405 بیش از 75 درصد از روستاهای ایران باید با اعطای تسهیلات و استفاده از اعتبارات در برابر حوادث مقاوم سازی شود.

جدول جدید خاموشی های احتمالی شیراز اعلام شد

پیام فارس - شیراز- روابط عمومی شرکت توزیع برق شیراز اعلام کرد که از این پس، برنامه خاموشی های احتمالی در این کلانشهر به صورت روزانه در اختیار مشترکان قرار می گیرد.

دستورالعمل صرفه جویی انرژی به دستگاه های اجرایی فارس ابلاغ شد

پیام فارس - شیراز- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس در اجرای سیاست های دولت و تاکید رئیس جمهوری در زمینه کاهش مصرف انرژی، دستورالعملی در 19 بند را به دستگاه های اجرایی استان ابلاغ کرد.

قطع ناگهانی برق صنایع تیر خلاص به تولید داخلی است

پیام فارس - شیراز- مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی شیراز گفت: با توجه به این که واحدهای تولیدی و صنعتی فعال با دشواری های زیادی در فرایند تولید مواجه هستند، قطع ناگهانی برق آنها بدون ارائه برنامه دقیق مانند تیر خلاصی به آنها و تولید داخلی است.

وزارت نفت به مسئولیت های اجتماعی خود در قبال فراشبند عمل کند

پیام فارس - شیراز- معاون فرماندار فراشبند به ماده 80 قانون اساسنامه شرکت ملی نفت ایران در زمینه مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت اشاره کرد و گفت: این تشکیلات به تعهدات خود برای شهرستان فراشبند عمل کند.

نوید حل مشکل چراغ های راهنمای شیراز در زمان خاموشی داده شد

پیام فارس - شیراز- راهکارهای حل مشکلات بوجود آمده ناشی از قطع برق چراغ های راهنمایی و رانندگی با حضور اعضا و مسئولان شورا و شهرداری، رئیس پلیس راهور و مدیران شرکت توزیع نیروی برق شیراز بررسی و نوید حل این مشکل داده شد.

خاموشی و نانی که به تنور نمی چسبد

پیام فارس - شیراز- مردم استان فارس همچون دیگر مناطق کشور از اوایل تیرماه با مشکلات ناشی از قطعی نوبت بندی شده برق روبرو هستند.

آغاز به‌کار یک استارتاپ بومی در شیراز

پیام فارس - با خلاقیت چند جوان دانشجو و تحصیل‌کرده و اخذ مجوز فعالیت، یک استارتاپ بومی (کسب و کار اینترنتی) در شیراز کار خود را رسما آغاز ...

دلیل لغو پروازهای فرودگاه لارستان، تعمیرهواپیماهاست

پیام فارس - شیراز- مدیر روابط عمومی اداره کل فرودگاه بین المللی آیت اللهی لارستان گفت: کمبود ناوگان هوایی و از خط خارج کردن چندین هواپیما به دلیل تعمیر و نقص فنی و استفاده در خطوط اصلی کشور از دلایل لغو پروازهای این فرودگاه است.

نانوایی ها و پمپ بنزین ها باید ژنراتور داشته باشند

پیام فارس - شیراز - مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس گفت:برای جلوگیری از اختلال در ارائه خدمات هنگام قطع برق، باید جایگاه های سوخت، نانوایی ها و دیگر مراکزی که خدمات ضروری به مردم می دهند،ژنراتور تولید برق داشته باشند.

51 درصد برق فارس در صنعت و کشاورزی صرف می شود

پیام فارس - شیراز - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت : 51 درصد از برق این استان در حوزه صنعت و کشاورزی مصرف می شود که کاهش مصرف برق صنعتی در ساعات اوج مصرف نقش قابل توجه در گذر از فصل تابستان دارد.

3 روستا الگوی توسعه گلخانه در فارس می شوند

پیام فارس - شیراز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: با توجه به خشکسالی، تنها راه تداوم حیات کشاورزی در این استان، توسعه کشت گلخانه ای است و از این رو، سه مکان در شهرستان های پاسارگاد، مرودشت و کوار به عنوان پایلوت احداث روستای گلخانه ای انتخاب شده است.

شفافیت بهترین راه حل مشکلات اقتصادی است

پیام فارس - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طی یک‌سال اخیر مشکلات در حوزه‌ی صنعت تغییر کرده است، بهرتین راهکار فائق ...

تنها راه نجات کشور آزادی صنعت و صنعتگران است

پیام فارس - نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی معتقد است تنها راه نجات کشور، آزادی صنعت و صنعتگران و ارتباط آنها با دنیا است و موضوع کار ...

جمع آوری ریسه‌های روشنایی در شیراز آغاز شد

فارس آنلاین - شیراز - مدیر دفتر حقوقی شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: به دنبال اخذ مجوز دادستانی مرکز استان فارس، مقابله‌ قانونی با مشترکان تجاری پرمصرف و ایجاد کنندگان چتر نوری و ریسه‌ روشنایی در کلانشهر شیراز آغاز شده است.

آفت زنجره مو در باغات فارس روبه افزایش است

فارس آنلاین - شیراز - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: آفت زنجره مو در باغ های شهرستان‌های شیراز، نی‌ریز و کازرون در حال گسترش است.

مبارزه با قاچاق، کلیدواژه حمایت از کالای ایرانی

فارس آنلاین - شیراز- قاچاق کالا به عنوان تهدیدی برای کالای تولید داخل شناخته شده است و از این رو، مقابله با آن گامی عملی در راستای حمایت از کالای ایرانی محسوب می شود.

مردم و مسئولان مصرف آب را مدیریت کنند

فارس آنلاین - شیراز- نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: با توجه به خشکسالی و کمبود شدید آب ضرورت دارد که هم مردم و هم مسئولان با برنامه ریزی مناسب مصرف آب را مدیریت کنند.

بیمه‌ی رایگان به روال گذشته انجام می‌شود

فارس آنلاین - مدیرعامل و رییس هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت ایران تاکید دارد که بیمه‌ی رایگان در سراسر کشور و به روال گذشته ادامه دارد و هیچ ...

اینستاگرام را حفظ کنید

فارس آنلاین - شیراز- نخبگان و فعالان حوزه فناوری استان فارس پنجشنبه در نشستی صمیمی با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به طرح دیدگاه ها، موانع و مشکلات فراروی خود پرداختند که حفظ پیام رسان اینستاگرام به عنوان `آخرین سنگر کسب و کارهای مجازی` از جمله این خواسته ها بود.

میزان پارازیت ها در شیراز طبیعی است

فارس آنلاین - شیراز- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از یکماه گذشته 18 سایت برای اندازه گیری امواج رادیویی در شهر شیراز نصب شده است که نتیجه این پایش ها نشان می دهد که حدود این تشعشعات در مرکز استان فارس از استاندارد گرمایی بالاتر نیست و در حد نرمال و طبیعی است.

آب و برق مصرفی اداره ها مدیریت شود

فارس آنلاین - شیراز- استاندار فارس گفت: مصرف آب و برق در اداره ها و واحدهای تولیدی استان با جدیت مدیریت و رصد شد.

نصب تجهیزات جدید مخابراتی شیراز معطل مجوز شهرداری است

فارس آنلاین - شیراز- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به انتقادهای برخی شهروندان شیرازی از مشکلات ارتباطی تلفن همراه گفت: در این شرایط، نصب 52 میلیارد تومان تجهیزات مخابراتی خریداری شده برای حل این مشکلات معطل مجوز شهرداری این کلانشهر است.

پرورش شترهای قطری؛ از شایعه تا واقعیت

فارس آنلاین - پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس پنجشنبه یادداشتی را با عنوان `پرورش شترهای قطری؛ از شایعه تا واقعیت` منتشر کرده است.

سالانه 6 هزار انشعاب غیر مجاز آب در شیراز شناسایی می شود

فارس آنلاین - شیراز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز گفت: وجود انشعاب های غیر مجاز آب از عوامل استفاده بی رویه و غیر اصولی از آب است و در این راستا، سالانه 6 هزار انشعاب غیرقانونی در این کلانشهر شناسایی می شود.

استقرار خطوط کشتیرانی مکمل ظرفیت های فارس است

فارس آنلاین - شیراز- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، نبود خطوط منظم کشتیرانی در این استان را از نارسایی های صنعت حمل‌ و نقل برشمرد و گفت: تحقق این مهم مکمل ظرفیت های بالقوه این استان و به فعلیت رساندن آنها خواهد بود.

الگوی جدید در مصرف بهینه آب ترویج شود

فارس آنلاین - شیراز- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان این که الگوی جدیدی در مصرف بهینه آب باید در جامعه ترویج شود، گفت: اگر مردم در موضوع کمبود آب ببینند که خود مدیران حتی برای اسراف یک قطره آب حساس هستند، همیاری می‌کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وارد شیراز شد

فارس آنلاین - شیراز- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارشنبه با هدف بهره برداری از طرح های مخابراتی و دیدار با مردم و نخبگان و فعالان حوزه ارتباطات وارد شیراز شد.

روزگار سپری شده آب آشامیدنی فارس برای تشنگان لب دریا

فارس آنلاین - شیراز- فارس همانند بسیاری از استان های کشور با کم آبی مواجه و موجب نگرانی مردم آن شده است اما سخنان اخیر نماینده مردم دشتستان استان بوشهر که گناه کم آبی استان خود را برگردن فارسی ها افکند، بر تاسف و نگرانی مردم فارس افزود.

کم آبی شیوه کاشت پیاز در آباده را تغییر داد

فارس آنلاین - شیراز- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آباده گفت: با هدف کاهش مصرف آب، کاشت مکانیزه نشایی پیاز برای نخستین بار در افزون بر 200 هکتار از مزارع این شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

تولید سالانه 162 هزار تن خرما در فارس

فارس آنلاین - مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تولید خرما را در میانگین استانی سالانه حدود 162 ...

روند مصرف برق در شیراز فزاینده است

فارس آنلاین - شیراز - مدیرعامل شرکت توزیع برق شیراز با بیان اینکه همچنان با روند فزاینده مصرف برق روبرو هستیم گفت: انتظار است شهروندان با صرفه جویی و مصرف بهینه، این روند مصرف را اصلاح کنند تا بیش از این شامل خاموشی های نا خواسته نشوند.

اغلب رودخانه های شاخص استان فارس خشک شده است

فارس آنلاین - شیراز - مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فارس با تشریح پیامدهای ناشی از تداوم خشکسالی 12 ساله در این استان گفت : از جمله این پیامدها خشکیدگی رودخانه های شاخص است، رودخانه هایی مانند سیوند، شاپور، دالکی، کُر و قره‌آقاج یا خشک شده اند یا بشدت کاهش آبدهی دارند.

گام های اثربخش دولت در حمایت از کالای ایرانی

فارس آنلاین - شیراز- شماری از مدیران ارشد اقتصادی در میزگرد تخصصی که با موضوع حمایت از کالای ایرانی برگزار شد،بر این نکته تاکید کردند برای دستیابی به این هدف باید کیفیت محصولات داخلی افزایش یابد و این کالاها در سبد خرید مردم قرار گیرد.

استاد دانشگاه شیراز از روشن کردن کولر پرهیز کرده است

فارس آنلاین - شیراز - دکتر سید محمد جعفر ناظم السادات استاد پژوهشگر و رئیس مرکز پژوهش های علوم جوی و اقیانوسی دانشگاه شیراز برای مشارکت درکاهش مصرف آب و برق و عبور از تابستان امسال تاکنون از روشن کردن کولر در منزلش خودداری کرده است.

چشمه ساسان کازرون آب برای رهاسازی به دشتستان ندارد

فارس آنلاین - شیراز - مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فارس با اشاره به برخی چالش های کم آبی در شهرستان دشتستان استان بوشهر گفت :چشمه ساسان شهرستان کازرون تا زمانی که آب داشت بخشی از آب مورد نیاز دشتستان را تامین می کرد اما اینک دیگر آبی برای رهاسازی ندارد.

کاروان جوسازی علیه شترهایی که به فارس نیامدند

فارس آنلاین - شیراز- نمایش کلیپ رمه های شتر و پخش این شایعه در فضای مجازی که این شترها از قطر به استان فارس وارد شده و به سلامت مردم لطمه زده، موجب واکنش مسئولان شد و آنان ورود این شترها به این استان را دروغ دانستند.

انتقال کارخانه‌ها به خارج شهر متناسب با شرایط پیگیری می شود

فارس آنلاین - شیراز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس ضمن تاکید بر اهمیت توجه به مسائل زیست محیطی گفت: انتقال کارخانه ها به خارج شهر شیراز متناسب با شرایط اجتماعی و اقتصادی جامعه پیگیری می شود.

معدوم شدن 6 هزارکیلو سیب‌زمینی در شیراز

فارس آنلاین - مدیرکل استاندارد فارس از معدوم کردن حدود 6 هزار کیلوگرم سیب‌زمینی غیرقابل مصرف در شهر شیراز خبر داد. به گزارش ایسنا ...

دامدارا فارس خواستار حل مشکلات صنفی خود شدند

فارس آنلاین - شیراز- شماری از دامداران فارس روز شنبه با حضور در مقابل استانداری این استان خواستار رسیدگی مسئولان به مشکلات صنفی خود از جمله ساماندهی بازار شیراز شدند.

وصول صد درصدی مطالبات سال 96 در فارس

فارس آنلاین - معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: صد درصد مطالبات مربوط به مصرف انرژی برق از مشترکان در استان فارس ...

افزایش تقاضا و کاهش تولید برق،شرایط را سخت تر کرده است

فارس آنلاین - شیراز - مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس گفت:امسال وضعیت عبور از تابستان سخت تر از سال گذشته است زیرا امسال تقاضا برای مصرف برق افزایش و تولید نیروگاه های برق آبی کاهش داشته است.

تامین آب از بارندگی ها در فارس کاهش یافت

فارس آنلاین - شیراز- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس گفت: صرفه جویی در مصرف آب ضرورت دارد زیرا تامین آب از محل بارندگی ها در استان فارس امسال به شدت کم شد.

آب رودخانه های فارس بین 70 تا صد در صد کاهش یافته است

فارس آنلاین - شیراز- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای فارس گفت: کاهش شدید بارندگی ها، شرایط خشکسالی را در این استان به اوج خود رسانده به گونه ای که آب تمام رودخانه های فارس بین 70 تا صد در صد کاهش یافته است.

ساخت بزرگراه داراب - گهکم هرمزگان شتاب گیرد

فارس آنلاین - شیراز - معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به داراب فارس از روند ساخت بزرگراه شیراز - گهکم استان هرمزگان بازدید و بر شتاب بخشی بر روند احداث این محور ارتباطی واقع در کریدور شمال - جنوب کشور تاکید کرد.

اکتشاف مواد معدنی در فارس رونق می گیرد

فارس آنلاین - شیراز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: اکتشاف مواد معدنی فلزی در این استان با انجام اکتشاف نیکل در شمال شرق فارس رونق می گیرد.

تابستان امسال شیرازبا کمبود 890 لیترآب در ثانیه روبرو است

فارس آنلاین - شیراز - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز گفت:سالانه 143 میلیون مترمکعب آب آشامیدنی در این شهر بدست می آید که امسال برای عبور از تابستان 890 لیتر در ثانیه کمبود آب آشامیدنی داریم.

قطع برق بازار وکیل شیراز طبق برنامه بود

فارس آنلاین - شیراز - مدیر عامل شرکت توزیع برق شیراز اعلام کرد : قطع اخیر و چند روز گذشته برق در بازار وکیل شیراز بر اساس برنامه زمان بندی خاموشی ها به درخواست دیسپاچینگ مرکزی بود.

طرح انتقال آب از خلیج فارس به لامرد نیازمند سرعت عمل است

فارس آنلاین - شیراز- مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: همه ظرفیت ها برای تکمیل زیرساخت های این منطقه بسیج شده و امیدواریم با توجه به ضرورت و نیاز این حوزه صنعتی، موضوع انتقال آب از خلیج فارس به این شهرستان شتاب بیشتری گیرد.

مطالبات کامیون داران فارس با جدیت دنبال می شود

فارس آنلاین - شیراز- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس، با اشاره به تحقق تعدادی از مطالبات کامیون داران این استان گفت: دیگر مطالبات مطرح شده از سوی آنها نیز از طریق وزارتخانه های راه و شهرسازی، نفت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت با جدیت دنبال می شود.

سرمایه گذاران از ظرفیت خالی واحدهای تولیدی فارس استفاده کنند

فارس آنلاین - شیراز- مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی فارس گفت: این اداره کل با اتخاذ تمهیدات لازم، شرایط استفاده از ظرفیت های خالی واحدهای تولیدی این استان که دارای نشان استاندارد هستند برای سرمایه گذاران مهیا کرده است.

10 درصدصرفه جویی در برق،فارس را ازتنش تابستان دور می کند

فارس آنلاین - شیراز - مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس گفت:سال گذشته نقطه اوج مصرف 3200 مگاوات در استان داشتیم که 10 درصد صرفه جویی در مصرف برق، مصرف می تواند ما را بدون تنش و کمبود از این نقطه اوج عبور دهد.

توزیع برق نقشی در موضوع پاسارگاد ندارد

فارس آنلاین - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: موضوع نصب پایه ها در محدوده ی پاسارگاد ارتباطی به توزیع برق شیراز ندارد. ...

ساير مطالب

شبکه توزیع برق شیراز پایدار است/ دیسپاچینک مرکزی برنامه خاموشی را تعیین می کند

خشکسالی، نخیلات و مرکبات کازرون را تشنه کرد

مدعیان خام‌فروشی مستندات را ارائه کنند

163 فقره پرونده قاچاق کالا در فارس در دست رسیدگی است

مخازن جدید ذخیره سوخت در فارس احداث شود

نیروگاه های حرارتی برای تامین انرژی تقویت می شوند

سه ماهه اول امسال 23 پرونده قاچاق کالا تشکیل شده است

تشکیل 20 هزار پرونده قاچاق کالا از 92 تاکنون در فارس/ زندانی شدن 15 دلال ارز در شیراز

امسال 80 تن کالای قاچاق در فارس امحاء می شود

همکاری جایگاه‌داران سی ان جی برای بهینه سازی مصرف برق

سازگاری با کم آبی آخرین راهکار!

495 میلیون سهم در بورس فارس معامله شد

تسریع در احداث خط دوم مترو با فروش اوراق مشارکت

بیش از 18 هزار تن گندم از کشاورزان ممسنی خریداری شد

محور جدید فیروزآباد فراشبند به زودی افتتاح می شود

توجه به اصول علمی و دانش بنیان رویکرد اتاق بازرگانی فارس است

50 هزار واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد ساخته می شود

خط تولید موتورسیکلت و دوچرخه برقی در کازرون افتتاح شد

اقتصاد کشور متاثر از نیم قرن وابستگی به نفت است

استاندار فارس همیار طبیعت شد

ساخت جاده ممسنی - گناوه شتاب می گیرد

تایید صلاحیت 19 آزمایشگاه در استان فارس

شروع احداث راه‌ جدید دسترسی به شهر جدید صدرا

امسال ساخت 50 هزار خانه در شهرهای جدید آغاز می‌شود

حفظ اقتصاد کشاورزی با تکمیل حلقه‎های تولید امکان‎پذیر است

سهم 22 درصدی صنایع غذایی در اشتغال صنعتی فارس

14 هزار و 550 تن گندم در جهرم خریداری شد

حمایت از کالای ایرانی منجر به توانمندی روستائیان می شود

پایان برداشت گندم از مزارع شهرستان جهرم

پروژه‌های کلان شیراز تا سال 98 تکمیل می‌شود/ تراموا گزینه‌ی حل ترافیک مرکز شیراز است

روند تعیین صلاحیت شرکت های خدماتی به 30 روز کاهش یافت

قرارداد سفید امضا در شرکت های خدماتی فارس نداریم

سامانه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی به این فرآیند شتاب می دهد

مهلت بخشودگی جرائم بیمه ای 10 تیرماه است

اعتبارات 220 میلیارد ریالی شهرستان شیراز/ کاهش 44 درصدی اعتبارات

آغاز فعالیت سامانه تعیین صلاحیت و رتبه‌بندی شرکت‌ها در فارس

599 طرح اشتغال در شیراز مصوب شد

10 هزار تن چغندر قند در شهرستان خنج برداشت شد

بهره برداری از تقاطع شهیدان روزیطلب همزمان با دهه فجر امسال

پرداخت تسهیلات بانکی به 767 طرح اشتغال در فارس مصوب شد

پاسخ استعلام‌ها به دفاتر ماده 33 سپرده می‌شود

فرایند استعلام آپارتمان مسکونی در شیراز به 30دقیقه کاهش یافت

آتش سوزی در ایستگاه انتقال برق فسا مهار شد

صرفه جویی 20 درصدی لازمه گذر از مشکل کم آبی شیراز است

برخورد با متصرفان اراضی ملی و منابع طبیعی در شهرستان جهرم

آماده عبور از فصل پیک بار برق هستیم

کمبود آب در شیراز جدی است/ فعلا جیره بندی آب نداریم

مشکلات 750 واحد تولیدی فارس حل شد

44 دستگاه اجرایی حتی یک ریال از اعتبار اسناد خزانه را جذب نکرده‌اند

38 هزار تن گندم از کشاورزان فسا خریداری شد

فزونی صادرات در گروبازاریابی واستانداردسازی کالاست

پلمب سه شرکت حمل کالا و مسافر در استان فارس

سامانه هواشناسی خودکار جهاد کشاورزی در جهرم نصب شد

بهسازی و حذف نقاط پرحادثه در محور جدید لار به زرین‌دشت

استاندارد سازی کالاها توام با بسته‌بندی مناسب رشد صادرات را به همراه دارد

سد معبر معضلی برای تمام فصول و شهرها!

تغییر الگوی کشت محصولات کشاورزی در شهرستان آباده ضروری است

بیش از 500 هزار تن گندم از کشاورزان فارس خریداری شد

اختصاص 35 میلیارد ریال برای محرومیت‌زدایی از دهستان راهکان جهرم

اجرای فیبرنوری در فارس 94 درصد افزایش داشته است

بازار ITاز با ظرفیت ترین بازارها برای ایجاد اشتغال است

توافقنامه همکاری شرکت شهرک های صنعتی و اداره کل تعاون فارس

طرح های تشویقی برای کاهش مصرف برق در شیراز درحال اجراست

لزوم توسعه‌ی ایران‌خودروی فارس

بدهی کشاورزان به بانک از مطالبات فروش گندم و گلزا کسر نمی شود

اجرای طرح‎های تشویقی برای کاهش پیک بار برق با همکاری مشترکان

کشت فراسرزمینی گرفتارپیچ و خم اداری درون سرزمین

زیرساخت های توسعه صادرات در فارس فراهم شود

خشک شدن تالاب های فارس ناشی از عدم مدیریت مصرف بهینه آب است

جلوگیری از هدر رفت 76 میلیون کیلو وات ساعت انرژی

بازپس‌گیری بیش از اراضی 10 هکتار اراضی ملی از سودجویان

برداشت گندم در فارس امسال 12 درصد کاهش دارد

میزان برداشت انگور یاقوتی درجهرم 26هزار تن پیش بینی می شود

ثبت‌نام جشنواره‌ی تعاونی‌های برتر تا 16 تیر ادامه دارد

خرید 31 هزار تن گندم از کشاورزان در فارس/ خسارت خشکسالی به 100 هزار هکتار مزرعه گندم

نماینده مجلس: شیلات فارس باید به اداره کل ارتقا یابد

مدیریت مصرف آب به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد

افزایش تعرفه واردات کره و نزدیک شدن به قیمت جهانی

کشت سبزی و صیفی‌جات به گلخانه‌ها انتقال داده می‌شوند

صنایع شیمیایی درفارس جایگاه ویژه دارد

مصرف بهینه برق برای عبور از تابستان اجتناب ناپذیر است

فاز اول تقاطع جوادیه شیراز افتتاح شد

52 درصد درآمدهای عمومی فارس محقق شد

سامانه مدیریت سطح زیرکشت محصولات کشاورزی در فارس ایجاد شود

ثبت نام جشنواره ملی تعاونی های برتر تا 16 تیر ادامه دارد

خام فروشی معادن، مانع تبدیل شدن ارزش افزوده به سرمایه است

آغاز سفرهای تابستانه‌ به استان فارس

بیش از 2 هزار طرح اشتغال روستایی در فارس مصوب شد

جهرم دومین تولید کننده عسل در فارس است

بخش خصوصی انتقال آب از خلیج فارس به لامرد را برعهده می گیرد

همه شهرستان های فارس با مشکل فرسایش خاک مواجه هستند

تکمیل پروژه های عمرانی فارس با جدیت دنبال می شود

دسترسی به 10 خدمت توزیع برق شیرازدر فضای وب امکان پذیراست

توفان موجب تاخیر چهار ساعته پرواز شیراز – تهران شد

امضای تفاهم‌نامه بین اداره کل استاندارد و سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس

دیدگاه موافقان ومخالفان ساخت جاده گله دار فارس به عسلویه

استاندار فارس: روند ایجاد اشتغال در استان شتاب گیرد

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مهمتر از شروع طرح جدید است

دستور قضایی برای برخورد با مشترکان پرمصرف برق وجود دارد

افزایش صادرات غیرنفتی فارس در دستور کار است

13 هکتار گندمزاردر بخش ششده و قره بلاغ فسا سوخت

نوسانات ارزی بر پروژه‌های بزرگ عمرانی تاثیرگذار بوده است/ برای تحول اقتصادی نیازمند رویداد محوری هستیم

نشست خبری جهادکشاورزی فارس/ فرصت سئوال به خبرنگاران نرسید

کشت برنج در فارس طی 5 سال به صفر می‌رسد/ نخل جایگزین مرکبات خواهد شد

هجمه‌ها علیه شهرداری شیراز ناجوانمردانه است

تغییر کشت باید متناسب با معیشت مردم باشد/ برنامه محوری در کشاورزی

برنامه ریزی ها برای کاهش مصرف برق در نقطه اوج تابستان انجام شده است

سند تک برگ 300 هزار هکتار اراضی کشاورزی فارس صادر می شود

معرفی رییس جدید سازمان قطار شهری شیراز/ شهردار شیراز: مترو شفاف‌ترین مجموعه‌ی شهرداری است

ماموران از تخریب اراضی ملی در جهرم جلوگیری کردند

گیاهان دارویی جهرم با مجوزعلوم پزشکی صادر می شود

صدور بیش از 1800 فقره جواز تاسیس صنعتی در فارس

راه‌اندازی کلینیک صنعت برای تقویت تولید کالای ایرانی در فارس

تلفات انرژی برق در شیراز 8 درصد کاهش یافت

مرحله نخست طرح کلینیک صنعت در شهرک صنعتی شیراز اجرا شد

مطالعات آغاز عملیات جاده صدرا به باجگاه شیراز انجام شد

هندوانه هایی که در کم آبی فارس کشت می شوند

قبل خرید یا اجاره ملک از صحت کنتور برق محل مطمئن شوید

کاهش 24 درصدی عوارض پروانه ساختمان در شیراز/ پایان رکود صنعت ساختمان

احداث بزرگراه گلبهار زمینه ساز توسعه گردشگری در جنوب شیراز است

چاه غیرمجاز در جهرم پر شد

طرح های بزرگ پتروشیمی فارس در دستور کار است

تعویض شبکه فرسوده آب در روستاهای شهرستان زرین دشت ادامه دارد

350 میلیاردریال تسهیلات اشتغال فراگیرروستایی در داراب جذب شد

حفاری تونل وحدت محور لار جهرم پایان تابستان تمام می‌شود

هیچ فعالیت عمرانی بدون مبنای علمی ماندگار نیست

مردم از سایت های غیرمجاز بلیت هواپیما تهیه نکنند

118 مگاوات برق،سهم استان فارس در کاهش مصرف تابستانی است

اجرای طرح حمایتی خرید شیر از دامداران فارس آغاز شد

جذب کارآفرینان کشاورزی در شرکت‌های تعاون روستایی فارس

صادرات 4 برابری شهرک‌های صنعتی فارس در سال 96

طرح جامع منطقهٔ ویژهٔ اقتصادی جهرم تصویب شد

کارخانه ای که از شیراز نرفت اما از استان شاید/ خروج های زمان بر

پنج شرکت خارجی در نمایشگاه صنعت ساختمان شیراز حضور دارند

توسعه‌ی خدمات غیرحضوری توزیع نیروی برق شیراز

نمایشگاه‌ صنعت ساختمان بسترساز رونق ساخت و ساز است

انتصاب معاون مالی و اقتصادی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز

بالغ بر 244 هزار تن گندم از کشاورزان فارس خریداری شده است

بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان فارس برپا می‌شود

فارس پایین ترین میزان بیکاری کشور را در سال 96 داشت

پرداخت مطالبات پیمانکاران اولویت اصلی شهرداری شیراز است

وجود مشکل حمل محصولات کشاورزی در فارس تکذیب شد

دستور معاونان دادستان شیراز برای برخورد با مشترکان تجاری پرمصرف

جاده‌های فارس 146 نقطه‌ی پرتصادف دارد

تولید 23 هزار تن آسفالت در کارخانه‌های شهرداری شیراز

لزوم انتقال آب از دریا برای احیای کشاورزی فارس

خرمای جهرم به هند رفت

نقد عالمانه به اصلاح منجر می‌شود

کاهش 8 درصدی تلفات انرژی برق در توزیع برق شیراز

شبکه برق فشار متوسط منطقه ویژه اقتصادی لامرد بهره برداری شد