آخرين مطالب

اقتصادي

هر روستا باید به یک کارخانه تبدیل شود

فارس آنلاین - مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری فارس تاکید دارد که باید هر خانه‌ی روستایی یک کارگاه و هر روستا به یک کارخانه تبدیل ...

کشاورزان دارابی با صرفه جویی از خاموشی برق جلوگیری کنند

فارس آنلاین - شیراز- رئیس اداره برق شهرستان داراب، گفت: بیش از 50 درصد از انرژی برق این شهرستان در بخش تولیدات کشاورزی صرف می شود و انتظار می رود که کشاورزان این شهرستان با صرفه جویی در مصرف برق، زمینه را برای کاهش خاموشی های ناخواسته فراهم کنند.

اعتبار اسنادی نیروگاه سیکل ترکیبی غدیر لامرد گشایش یافت

فارس آنلاین - شیراز- مدیر نیروگاه سیکل ترکیبی غدیر انرژی لامرد گفت: اعتبار اسنادی یا تضمین سرمایه (ال سی) این نیروگاه گشایش یافت که با این گشایش روند اجرای پروژه با شتاب بیشتری دنبال می شود.

برنامه ریزی برای کاهش مصرف برق درتعامل با کشاورزان فارس

فارس آنلاین - شیراز - لزوم برنامه ریزی برای افزایش تعامل با کشاورزان باهدف کاهش مصرف برق در تابستان احساس می شود زیرا این استان معضل تنش تابستانی در توزیع برق و فراوانی چاه های کشاورزی را در کارنامه خود دارد.

تن بیمار صنعت فرش فارس

فارس آنلاین - صدایش را با ریتم ضربات کاردی که نخ‌های قالی را می‌برد هماهنگ می‌کند و گره‌به گره، رجی می‌بافد و هر رج را ...

فرآیند توسعه شهر صدرا تسهیل شد

فارس آنلاین - مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا با اشاره به تصویب طرح تجدید نظر طرح جامع صدرا، تاکید کرد که این مصوبه تسهیل کننده فرآیند توسعه ...

960 نفر از افراد جویای کار در طرح کارورزی داراب شرکت کردند

فارس آنلاین - شیراز- رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان داراب گفت: از سال 96 تا پایان اردیبهشت ماه جاری 960 نفر از دانش آموختگان جویای کار در طرح کارورزی 85 واحد پذیرنده کارورز در این شهرستان شرکت کردند.

ممنوعیت کشت محصولات باید با تامین معیشت کشاورزان همراه باشد

فارس آنلاین - شیراز – ایرنا – استاندار فارس گفت: ممنوعیت کشت محصولاتی که نیازمند مصرف آب زیاد هستند باید همراه با فراهم کردن زمینه و امکان معیشت کشاورزان و بهره برداران حوزه کشاورزی همراه باشد.

لامرد ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری معطوف به صادرات است

فارس آنلاین - شیراز- فرماندار شهرستان لامرد گفت: وجود منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد، زیرساخت های مناسب، نزدیکی و ارتباط این شهرستان با اسکله در دست احداث پارسیان در استان هرمزگان، از جمله ظرفیت ها و مزیت های لامرد برای توسعه سرمایه گذاری معطوف به صادرات است.

16 هزار انشعاب غیرمجازبرق درشیرازجمع آوری شد

فارس آنلاین - شیراز - مدیر عامل شرکت توزیع برق شیراز گفت:طی ماه های گذشته 16 هزار انشعاب غیر مجاز برق در شیراز جمع آوری و بالغ بر 9 هزار مورد انشعاب برق غیرمجاز در این شهر به انشعاب قانونی تبدیل شد.

توسعه همکاری های مشترک تجاری فارس و لهستان دنبال می شود

فارس آنلاین - شیراز- نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: استان فارس قابلیت های زیاد تجاری و اقتصادی دارد که می تواند زمینه ساز گسترش مناسبات با کشور لهستان باشد که توسعه و گسترش همکاری های مشترک تجاری و اقتصادی استان فارس و کشور لهستان را دنبال می کنیم.

انتخاب اعضای جدید اتاق اصناف شیراز و فارس

فارس آنلاین - با برگزاری انتخابات الکترونیک، اعضای جدید هیئت رئیسه اتاق اصناف شیراز (مرکز استان فارس) که برای 4 سال آینده عهده‌دار مسئولیت ...

رفع موانع تولید شهرک های صنعتی فارس در دستور کار است

فارس آنلاین - شیراز- مدیرعامل شرکت شهرک‌ های صنعتی فارس رفع موانع تولید و فراهم کردن زمینه برای راه اندازی و فعال کردن واحدهای راکد را از مهمترین برنامه ها اعلام کرد و گفت: راه اندازی واحدهای راکد و نیمه فعال ، سریعترین راه ایجاد اشتغال و فراهم کردن زمینه برای تولید کالای ایرانی است.

59 هزارماهی گرمابی در استخرهای جهرم رها شد

فارس آنلاین - شیراز- کارشناس مسئول شیلات جهاد کشاورزی جهرم اعلام کرد: 59 هزار قطعه ماهی گرمابی در استخرهای این شهرستان رها سازی شد.

سال گذشته 56 واحد تولیدی راکد در فارس فعال شد

فارس آنلاین - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس مدعی شد که طی یکسال گذشته 56 واحد تولیدی راکد و تعطیل مستقر در شهرک‌های صنعتی این استان ...

قارچ های خوراکی دکمه ای عاری از آلودگی است

فارس آنلاین - شیراز- مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی فارس گفت: قارچ های خوراکی دکمه ای به دلیل اینکه در سالن هایی با بخار 80 درجه سانتی گراد پاستوریزه می شوند عاری از هرگونه آلودگی هستند و شهروندان می توانند با خیال آسوده آن را مصرف کنند.

1532 میلیاردتومان به اشتغال فراگیر وروستایی فارس اختصاص یافت

فارس آنلاین - شیراز- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: از مجموع 32 هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده برای اجرای طرح های اشتغال فراگیر و پایدار روستایی در کشور، یک هزار و 532 میلیارد تومان به فارس اختصاص داده شده است.

امضای پیمان خواهرخواندگی شیراز و نانجینگ

فارس آنلاین - پیمان خواهرخواندگی شهرهای شیراز و نانجینگ پس از امضاء توسط شهرداران 2 شهر، مبادله شد. به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، ...

15 اخلالگر بازار ارز در فارس دستگیر شدند

فارس آنلاین - شیراز- روابط عمومی اداره کل اطلاعات استان فارس با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: 15 نفر از اخلالگران بازار ارز پس از انجام اقدام های اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان فارس شناسایی، دستگیر و تحول مراجع قضایی شدند.

صادرات فارس پارسال 52 درصد افزایش داشت

فارس آنلاین - شیراز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: سال گذشته صادرات این استان با 52 درصد افزایش نسبت به سال 95 از 2 میلیون و 664 هزار تن به چهار میلیون 653 هزار تن رسید.

اوضاع کازرون تحت کنترل است

فارس آنلاین - استاندار فارس با اشاره به مسائل پیش آمده اخیر در شهرستان کازرون، تصریح کرد: اوضاع در این شهرستان کاملا تحت کنترل است ...

تصویب و ابلاغ فاز سوم تسهیلات اشتغال برای جهرم

فارس آنلاین - فرماندار ویژه‌ی شهرستان جهرم از تصویب و ابلاغ فاز سوم تسهیلات اشتغال فراگیر و توسعه‌ی پایدار روستایی برای این شهرستان خبر داد. ...

مشکلات 744 واحد تولیدی فارس رفع شد

فارس آنلاین - شیراز- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: مسائل یک هزار و 202 واحد صنعتی و تولیدی فارس در 192 جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان بررسی و با پیگیری های صورت گرفته، مشکلات 774 واحد رفع شده است.

پرداخت تسهیلات به 9 طرح مصوب تا پایان خرداد ماه

فارس آنلاین - مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: براساس تفاهم‌های انجام شده، پرداخت تسهیلات به 9 طرح مصوب اشتغالزایی تا پایان ...

طرح‌های سرمایه‌گذاری در لارستان تدوین شود

فارس آنلاین - فرماندار ویژه‌ی لارستان از تمام مدیران اداره‌ها و سازمان‌های مستقر در این شهرستان خواست که طرح‌های سرمایه‌گذاری مرتبط با حوزه‌ی ...

پلمب یک واحد تولید خاموت در فارس

فارس آنلاین - مدیرکل استاندارد استان فارس از شناسایی یک واحد تولید خاموت غیراستاندارد در این استان و پلمب آن خبر داد. به گزارش ...

استاندار فارس: جذب 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی را دنبال می کنیم

فارس آنلاین - شیراز- استاندار فارس با اشاره رتبه نخست این استان در جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور در سال 96 گفت: بنا داریم که رقم یک میلیارد و هشت میلیون دلاری سال گذشته را امسال به 2 میلیارد دلار برسانیم.

هنوز تصمیمی برای کاهش تاج سد نرگسی کازرون گرفته نشده است

فارس آنلاین - شیراز- نماینده مجری سد نرگسی شهرستان کازرون درباره مباحث مطرح شده درزمینه کاهش طول تاج این سد گفت: کاهش طول تاج این سد، موضوعی عادی وکارشناسی شده است و ممکن است بستگی به نیاز منطقه رخ دهد ولی هنوز تصمیمی در این مورد گرفته نشده است.

دستگاه های فارس برای جذب اعتبارات اسناد خزانه اقدا م کنند

فارس آنلاین - شیراز- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، یکی از سیاست مالی دولت برای تامین منابع مالی طرح های عمرانی را انتشار اوراق اسناد خزانه اسلامی برشمرد و گفت: انتظار داریم دستگاه های اجرایی نسبت به جذب سریع این اسناد اقدا م کنند.

افزایش هزینه بلیت مترو در شیراز

فارس آنلاین - شورای اسلامی شهر شیراز به افزایش قیمت بلیت مترو در شیراز رای مثبت داد. به گزارش ایسنا منطقه فارس اعضای ...

نیمه خدماتی ها

فارس آنلاین - روزنامه افسانه چاپ شیراز یکشنبه یادداشتی با عنوان `نیمه خدماتی ها` منتشر کرده و به وضعیت ارائه خدمات به شهروندان در این کلانشهر از جمله پخت و عرضه نان پرداخته است.

برنامه افزایش پروازهای فرودگاه جهرم نتیجه داد

فارس آنلاین - شیراز- رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:باپیگیرهای صورت گرفته،برنامه افزایش شمار پروازهای فرودگاه جهرم از 2 مورد به چهار مورد در هفته نتیجه داد.

پرواز تهران - جهرم ناتمام ماند

فارس آنلاین - شیراز- پرواز دوشنبه از مبدأ تهران به مقصد جهرم قبل از رسیدن به مقصد ناتمام ماند و هواپیما به فرودگاه تهران بازگشت.

تعطیلی واحدهای صنعتی توسط بانک‌ها تخلف است

فارس آنلاین - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع‌ کوچک و شهرک‌های صنعتی، تاکید دارد که تعطیل کردن واحدهای صنعتی از سوی ...

تسهیلات به واحدهای تولیدی فاقد نشان استاندارد پرداخت نشود

فارس آنلاین - شیراز- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس از سازمان های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، شرکت برق منطقه ای و آب و فاضلاب شهری و روستایی این استان خواست که از ارایه هرگونه تسهیلات و خدمات به واحدهای تولیدی فاقد نشان استاندارد خودداری کنند.

مشکلات فراروی شهرک های صنعتی فارس در یک نگاه

فارس آنلاین - شیراز- همایش تخصصی مدیران حقوقی شرکت شهرک های صنعتی استان فارس با طرح دیدگاه های فعالان در این شهرک ها درباره مشکلات فرارو و همچنین پاسخ مسئولان همراه بود.

طرح راستی آزمایی پروانه های بهره برداری درحال اجراست

فارس آنلاین - شیراز- رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان فارس گفت:تمهیداتی اندیشیده شده و طرح جدیدی در وزارتخانه برای راستی آزمایی پروانه های بهره برداری صنعتی در حال اجراست.

بیماری آنفلوانزای مرغی در کشور مهار شده است

فارس آنلاین - شیراز- معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: ممکن است گزارش های معدودی از بیماری آنفلوانزای مرغی واصل شود اما هم اکنون این بیماری در کشور مهار شده است.

تولید غیر متعارف در کشاورزی ناشی از سوء مدیریت است

فارس آنلاین - شیراز- نماینده مردم شهرستان های رستم و ممسنی در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه در بخش کشاورزی در بسیاری از موارد با تولید غیر متعارف مواجه هستیم این امر ناشی از سوءمدیریت هم از جانب تولید کننده و هم دستگاه ذی ربط است.

173 طرح اشتغالزایی روستایی در داراب تسهیلات دریافت می کنند

فارس آنلاین - شیراز- رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان داراب گفت: از مجموع 301 طرح اشتغالزایی روستایی و عشایری که در کمیته فنی استان مصوب شده، 173 طرح آن برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شدند.

زیرساخت ها برای سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی فارس فراهم است

فارس آنلاین - شیراز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس و عضو هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی این استان گفت: زیرساخت های لازم در حوزه آب، برق و گاز برای سرمایه گذاری متقاضیان در شهرک های صنعتی فارس فراهم است.

صادرات 4 برابری شهرک‌های صنعتی فارس در سال 96

فارس آنلاین - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با اشاره به صادرات 4 برابری شهرک‌های صنعتی استان در سال 96 نسبت به سال 95، گفت: ارزش مالی ...

کسی جرات ورود به عرصه کارآفرینی ندارد

فارس آنلاین - شیراز- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، ضمن تاکید بر لزوم آسان سازی روند کارآفرینی در کشور گفت: آنقدر در مقابل کارآفرینان مانع تراشی کرده ایم و قوانین پیچیده را سد راهشان ساخته ایم که کسی جرات ورود به این عرصه را ندارد.

تغییر الگوی کشت، راه برون رفت از معضل خشکسالی است

فارس آنلاین - شیراز- رئیس سازمان جهاد کشاورز فارس گفت: راه برون رفت از مشکلات ناشی از خشکسالی که 11 سال است کشاورزان این استان با آن مواجه هستند، تغییر الگوی کشت، روی آوردن به فناوری مورد نیاز در این حوزه و سرمایه گذاری توام با برنامه ریزی است.

شفافیت امور، مزیت توسعه فناوری در روستاهاست

فارس آنلاین - شیراز - سرپرست دفتر فناوری اطلاعات بنیاد مسکن کشورگفت: بسیاری از خدمات در بنیاد مسکن با تعریف سامانه های الکترونیک و به صورت غیر حضوری انجام خواهد شد که تسریع درعمران روستایی و شفافیت امور حداقل مزیت کارکرد بهره گیری از سامانه های فناوری اطلاعات است.

توسعه صنایع تبدیلی بر اساس نیاز بازار دنبال شود

فارس آنلاین - شیراز- نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: اگر قرار است صنایع تبدیلی را توسعه دهیم این توسعه باید بر اساس نیاز و تقاضای بازار انجام شود.

سند مدیریت منابع آب فارس هر چه زودتر تنظیم شود

فارس آنلاین - شیراز- استاندار فارس با اشاره به مواجه بودن این استان با مشکل کم آبی گفت: سند مدیریت منابع آب فارس هر چه زودتر با بهره گیری از نظرات کارشناسی به دقت تنظیم و اجرایی شود.

520 میلیارد ریال به طرح های اشتغال فراگیر در فسا اختصاص یافت

فارس آنلاین - شیراز- رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فسا گفت: با هدف رونق اشتغال و پاسخ به نیاز جویندگان کار، 520 میلیارد ریال اعتبار به طرح های ایجاد اشتغال فراگیر در این شهرستان اختصاص یافت.

تصمیماتی برای حق آبه کشاورزان قیرو کارزین گرفته شد

فارس آنلاین - شیراز- فرماندار قیرو کارزین در جلسه بررسی مشکلات کشاورزان این شهرستان اعلام کرد: تصمیماتی مبنی بر بخشودگی یا پرداخت حق آبه کشاورزان این شهرستان گرفته شده است.

بزرگترین دشت گل محمدی جهان فرصتی پیش روی سرمایه گذاران

فارس آنلاین - شیراز- روستای لایزَنگان شهرستان داراب استان فارس بیشترین دشتستان گل دیم محمدی جهان را در خود جای داده و آماده استقبال از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای جلوگیری از صادرات خام این محصول است.

بام خانه ها در فارس برای تولید انرژی های تجدید مناسب است

فارس آنلاین - شیراز- معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: با توجه به زیاد بودن روزهای آفتابی در این استان، امکان تولید و فروش انرژی سبز و پاک خورشیدی برای مردم این منطقه از طریق نصب سامانه های تولید انرژی خورشیدی یا تجدید پذیر، میسر است.

مدیریت یکپارچه‌ی شهری اولویت اصلی است

فارس آنلاین - رییس کمیسیون تلفیق و هماهنگی دستگاه‌های شورای اسلامی شیراز تاکید کرد که تحقق مدیریت یکپارچه‌ی شهری مصلحت و اولویت بوده و برای ...

ششمین همایش ایمنی توزیع نیروی برق شیراز برگزار شد/ رفع 79 درصد از نقاط خطرآفرین شبکه برق شیراز

فارس آنلاین - ششمین همایش ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت توزیع نیروی برق شیراز با هدف بررسی شاخص‌های ایمنی و عملکرد مدیریت‌های مختلف، ارتقاء ...

مرغداران فارس:از واردات انحصاری خوراک مرغ، زیان دیده ایم

فارس آنلاین - شیراز- مرغداران فارس به آنچه انحصار واردات خوراک مرغ (نهاده ها) نامیدند، معترضند و می گویند: واردات این نهاده ها در انحصار فرد یا افرادی خاص و قیمت گذاری هم در اختیار همین انحصارطلبان است و موجب زیان دیدن مرغداران این استان شده است.

مناقصه راه سازی در حوزه شهرستان خرامه مصوب شد

فارس آنلاین - شیراز- مدیران کل راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس در سفر به شهرستان خرامه مصوب کردند طرح کمربندی اتصال جاده خرامه-نی ریز به محور شیراز-خرامه حداکثر45 روز آینده بررسی ودر صورت نیاز به تجدید نظر بازنگری و پس از مصوب و نهایی شدن درسال 97 به مناقصه گذاشته شود.

مشارکت مردم، آتش سوزی را از جنگل ها دور می کند

فارس آنلاین - شیراز- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد، مشارکت مردم را راهکاری مناسب برای پیشگیری از آتش سوزی جنگل ها و مراتع دانست و گفت: با این مشارکت همانند سال گذشته آتش سوزی را از جنگل ها و دیگر عرصه های طبیعی دور می کنیم.

آسمان فارس در 48 ساعت آینده کمی ابری است

فارس آنلاین - شیراز- اداره کل هواشناسی استان فارس اعلام کرد: هوای این استان در 48 ساعت آینده کمی ابری همراه با وزش باد متوسط تا شدید پیش بینی می شود.

امنیت شغلی اصلی ترین مطالبه جامعه کارگری است

فارس آنلاین - شیراز- دبیر اجرایی خانه کارگر استان فارس، یکی از نگرانی ها و دغدغه های اصلی جامعه کارگری را نبود امنیت شغلی دانست و گفت: اگر همه مسئولان بتوانند با هر برنامه و روشی این دغدغه کارگران را برطرف کنند به بخش قابل توجهی از مشکلات آنها پاسخ داده شده است.

حمایت از کالای ایرانی، نیازمند دگرگونی فرهنگی است

فارس آنلاین - شیراز- کارآفرین برتر کشور و نایب رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی استان فارس ریشه بسیاری از معضلات و مشکلات در کشور را فرهنگی دانست و گفت: لازمه حمایت از کالای ایرانی یک انقلاب و دگرگونی در فرهنگ برای حل این معضلات است.

ساير مطالب

لزوم رفع محرومیت از روستاهای نزدیک شیراز

گردشگری در سد درودزن مرودشت رونق می گیرد

کارگران انقلابی ترین طبقه اجتماعی هستند/ اعتبار ٨٠٠ میلیارد تومانی برای مسکن مستمری بگیران

مطالبات کارگران کارخانه قند رستم فارس پرداخت می شود

بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی حوزه‌ی تعاون در فارس با حضور ربیعی

کار در جامعه‌ی تولید محور ارزش است

برداشت سیب در خفر جهرم آغاز شد

بازدید ضربتی از عمده فروشی‌های شیراز/ پنج تن موادغذایی توقیف شد

امسال 150 میلیارد تومان پروژه در شیراز به بهره‌برداری می‌رسد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به فارس سفر کرد

وزیرکار: افزایش قدرت خرید کارگران،سیاست دولت است

برداشت محصولات جالیزی در شهرستان خنج آغاز شد

آماده سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی شیراز هستیم

مافیای روغن اجازه بروز قابلیت‌های تولید داخل را نمی‌دهد

مرغداران فارس خواستار کاهش قیمت نهاده ها شدند

گردشگری روستایی راهکار ممانعت از مهاجرت است

سال گذشته 57 میلیون دلار سیمان از فارس صادر شده است

برگزاری نخستین فستیوال معمار شیراز

ساماندهی شبکه‌ی برق محدوده ی تاریخی زندیه شیراز

بهره‌برداری از قطعه‌ی اول جاده اقلید یاسوج تا مرداد ماه

مدیریت شیراز براساس بودجه‌ی مصوب/ تزریق 2 میلیارد تومان هر هفته به پروژه‌ها

پارک حاشیه‌ای در شیراز ساماندهی می‌شود

پایان بارش‌‌های فارس تا امشب/

افزایش پوشش آنلاین جاده‌های استان فارس/ افزایش 25 درصدی حوادث جاده‌ای در نوروز امسال

برنامه های تلفیقی حفاظت از آب استان فارس ارائه شود

هشدار رئیس اتحادیه‌ی صنف تعویض روغن شیراز در خصوص کارواش‌های سیار

دستگاه‌های اجرایی تسهیل کننده توسعه محسوب می‌شوند

نماینده شیراز :توسعه روستایی به سود شهرها هم هست

استاندار فارس: استفاده از فناوری در فرآوری گل محمدی ضروری است

شهرک صنعتی سنگ نی ریز توسعه می یابد

قطب گردشگری ایران فاقد راه های مواصلاتی استاندارد

ذخیره آب 4 سد فارس منفی است

طوفان به 500 نهال انجیر در جهرم زیان رساند

تعریف درستی از کنشگران اجتماعی نداریم/ لزوم همراهی کنشگران اجتماعی در فعالیت‌های اقتصادی

ترامپ‌های داخلی کشور را با مشکل روبه‌رو می‌کنند

توجه به مهندسی فرهنگی تثبت کننده جایگاه شیراز به‌عنوان پایتخت فرهنگی است

تسریع فرآیند زمانی بررسی طرح های اقتصادی و پرداخت به موقع اعتبارات از سوی بانک ها

کشاورزی فارس نیازمند بهره گیری از فناوری بیشتری است

خط معماری و مکتب خاص شیراز نداریم

گسترش همکاری‌های دوجانبه فعالان اقتصادی فارس و آلمان

توافق هسته ای، شرایط سرمایه گذاری را در ایران بهبود بخشید

گسترش روابط کشاورزی با آلمان را دنبال می کنیم

زمینه همکاری فعالان بخش کشاورزی فارس و آلمان فراهم است

میزان اعتبار هزینه شده در ایمن‌سازی جاده‌ها به ارزش 45 میلیارد ریال در سال 96

رویداد فناورانه هر هفته در فارس برگزار می‌شود

راهکار گذر از بحران آب در شیراز

صادرات فرش ایران 18 درصد رشد داشت

ثبت جهانی فرش فارس زمینه ساز توسعه اشتغال شود

گواهی ثبت جهانی فرش قشقایی و گبه فارس رونمایی شد

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی در شیراز گشایش یافت

قرقبانان فصلی از جنگل های پاسارگاد حراست می کنند

فراهم شدن شرایط برای ایجاد صنایع‌ پایین‌دستی آلومنیوم در لامرد

آغاز به کار نخستین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش

بهره‌برداری از 10 هزار و 700 واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شده در فارس

توسعه زیرساخت شهرک های صنعتی برای تولید باکیفیت دنبال می شود

منطقه ویژه اقتصادی لامرد آماده اجرای 2 طرح صنعتی است

گندم فقط به نام خود کشاورز خریداری می شود

کشت گیاه آویشن در شهرستان جهرم آغاز شد

کمیته کنترل کوچ بهاره عشایر فارس تشکیل شده است

حمایت از عشایر مصداق عینی حمایت از تولید کنندگان کالای ایرانی است .

تجهیز صد درصد روستاهای فارس به اینترنت پرسرعت

کشت جایگزین به مدیریت آب کمک می کند

بیش از 2هزار طرح اقتصاد مقاومتی در فارس در دست اجراست

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات کشاورزی در شیراز برگزار می‌شود

برداشت کلزا در شهرستان جهرم آغاز شد

25 شرکت خارجی دستاوردهای کشاورزی خود را در شیراز عرضه می کنند

صدور 91 فقره پروانه اکتشاف در سال 96

6 اخلال گر بازار ارز در فارس دستگیر شدند

توسعه زیرساخت های ریلی موجب رونق اقلید می شود

استاندار فارس:از سرمایه گذاری استقبال می کنیم

جذب کارآفرینان کشاورزی به عنوان مدیر عامل تعاونی‌های روستایی در فارس

طرح مسکن اجتماعی نیازمند 2400 میلیارد تومان اعتبار است

جهرم قطب تولید نهال مرکبات فارس است

استاندار فارس: اعتبارات اشتغال در جای خودش هزینه شود

توسعه مشاغل روستایی غیروابسته به آب را دنبال می کنیم

رونق اقتصاد روستایی مستلزم ایجاد تنوع اشتغال است

برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها نیاز به مداخلات توسعه‌ای است

توزیع هلی‌کوپتری پول اشتغال ایجاد نمی‌کند

نظارت بر روند توزیع اعتبار و تسهیلات یک ضرورت است

منازل ٢٥ درصد از روستاییان سند ملکی ندارد/ اشتغال اصلی‌ترین علت مهاجرت است

نبود اشتغال، علت 60 درصد مهاجرت روستاییان است

پیشتازی فارس در اجرای برنامه‌ی بازآفرینی شهری

مبادله‌ی قرارداد نصب مانیتورینگ توزیع بار در برق شیراز

تصویب و ابلاغ فاز دوم تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی در جهرم

استان فارس سال گذشته 70 میلیون دلار کالا صادر کرده است

25 درصد صادرات ایران به قطر از فارس است

راه‌اندازی سامانه‌ی حمل و نقل معلولین به‌زودی در شیراز

شمارچاه های آب فارس معادل چاه های 16 استان است

پیشرفت 70 درصدی جاده‌ی خاوران سعادت شهر در فارس

برداشت گل محمدی در شهرستان جهرم آغاز شد

آغاز برداشت گل محمدی در شهرستان جهرم

قانون حمایت از صادرات غیر نفتی تصویب شود

معاون عمرانی استانداری فارس: توسعه روستایی تعطیل بردار نیست

عشایر با تجهیزات و امکانات کافی کوچ کنند

شهرداری شیشه‌ای بسترساز اعتماد مردم است

تعامل شهرداری شیراز و ارتش برای ساخت بزرگراه توسعه جنوب

نوروز بیش از 530 هزار مسافر با ناوگان عمومی فارس سفر کردند

خشکیدگی درختان بلوط در فارس تحت کنترل است

افزایش دستمزد کارگران بیش از تورم است

اتمام طرح های نیمه تمام فارس 20 سال زمان می خواهد

امسال 10 هزار فعال صنعتی استان فارس آموزش می‌بینند

واحد بخار نیروگاه ترکیبی جهرم به برق سراسری پیوست

بیمه در پرداخت زیان کشاورزان خرامه با نظر مساعد عمل کند

اتصال بخش بخار نیروگاه جهرم به شبکه‌ی سراسری

پلمب 4 واحد آلاینده‌ی صنعتی فارس در سال 96

معاون وزیر نفت:گازرسانی 11هزار روستا افتخار است

معاون استانداری فارس:مشکلات واحدهای تولیدی همچنان پیگیری می شود

طرح‌های جامع و تفصیلی ملاک عمل شهرداری لامرد است/ شهرداری با شورا تعامل کاملی دارد

گرایش بازاریابی شبکه ای به سمت شرکت های هرمی

حمایت از کالای ایرانی پشتوانه توسعه گردشگری باشد

شیراز برای تولید اتوبوس برقی با همکاری کره آمادگی دارد

تامین زیرساخت‌ها مهمترین مسئله در صادرات است

بافت های تاریخی شهرها باید حفظ شود

منطقه ویژه اقتصادی لامرد نقش موثری در توسعه ملی دارد

نماینده مجلس: صنعتی شدن فارس ضروری است

انتقال آب از خلیج فارس با جدیت دنبال شود

عمران روستاها با حمایت از کالای ایرانی ادامه می یابد

برخورد جدی با متخلفان ارز لازم است

نیروگاه خورشیدی با سرمایه گذاری خارجی در لارستان احداث می شود

هم‌اندیشی برگزاری کارگاه مسابقه قوام‌الدین شیرازی/ فرصت‌سازی از رویداد قوام‌الدین برای رونق اقتصادی شیراز

تداوم علمیات اجرایی 200 کیلومتر راه در شهرستان فسا

برگزاری جشن برداشت گندم در جنوب فارس/ تولید 0.7 کیلوگرم محصول به ازای هزارلیتر آب در ایران

شهرستان لامرد عسلویه‌ای در پهنه‌ی صنعت و معدن است

راه‌اندازی دومین شهرک صنعتی غیردولتی فارس

متخلفان نباید خریدار گندم فارس باشند

تکمیل طرح جامع ممیزی املاک و مستغلات شیراز اولویت امسال است

سال گذشته 28 میلیون تن کالا در فارس جابه‌جا شد

آغاز برداشت ازگیل از باغ‌های جهرم

فارس درعرصه صنایع تبدیلی فقیر است

هیچ پروژه‌ی عمرانی متوقف نمی‌شود

دومین شهرک صنعتی غیردولتی فارس راه اندازی شد

180 مرکز، گندم و دانه های روغنی فارس را می خرند

سال گذشته 3 هزار تن گندم از فارس صادر شده است/ آغاز خرید غلات و دانه‌های روغنی در فارس

پلمب 3 هزار حلقه چاه غیرمجاز آب تا پایان امسال/ کشت برنج در فارس ممنوع است

نظارت دقیق بر مراکز خرید در استان فارس/ برگزاری جشن آغاز برداشت گندم

شعار سال فراخوانی عمومی برای جهاد اقتصادی است

10 میلیارد ریال تسهیلات به نیازمندان فارس داده شد

بانک توسعه اسلامی به اجرای طرح های فاضلاب فارس کمک می کند

حاشیه امن قاچاق را برای حمایت از کالای ایرانی از بین ببریم

اصلاح نظام بانکی راهی برای تحقق شعار سال است

تجهیزات جدید برای فرودگاه جهرم خریده شد

اصلاح نظام بانکی از ملزومات تحقق شعار سال است

سطح کیفی کالاهای استاندارد فارس از متوسط کشوری بالاتر است

بانک های فارس همچنان از بخش تولید حمایت کنند

صنعتی‌شدن کوره‌های تولید زغال در جهرم در دستور کار قرار گرفت

امسال جاده جدید فیروزآباد به فراشبند افتتاح می‌شود

مشارکت کمباین‌های فارس در برداشت غلات کشور

امسال واحدهای صنفی فاقد پروانه تعیین تکلیف می‌شود

بررسی راهکارهای حقوقی و قضایی حمایت از کالای ایرانی در اتاق شیراز

دستگاه قضایی با تولید کنندگان کالاهای بی کیفیت برخورد کند