آخرین اخبار

اقتصادي

برگزاری انتخابات نظام مهندسی معدن در فارس

فارس آنلاین - رییس هیئت اجرایی انتخابات نظام مهندسی معدن استان فارس گفت: همزمان با سراسر کشور، ششمین دوره‌ی انتخابات نظام مهندسی معدن روز دهم ...

رفع مشکلات 675 واحد صنعتی و تولیدی فارس در کارگروه رفع موانع تولید

فارس آنلاین - شیراز- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، با اشاره به تشکیل 181 جلسه کارگروه رفع موانع تولید در این استان گفت: در این نشست ها پس از بررسی مسایل و مشکلات یک هزار و 123 واحد صنعتی و تولیدی، مشکلات 675 واحد رفع شد.

اعتلای همه جانبه‌ی شیراز اولویت است

فارس آنلاین - معاون عمرانی شهرداری شیراز تاكید كرد كه دست سرمایه‌گذار واقعی را از هرکجای دنیا که باشد می‌فشاریم و تنها به اعتلای همه جانبه‌ی ...

147 حلقه چاه غیرمجاز دیگر در استان فارس پُر شد

فارس آنلاین - شیراز - مدیر عامل شرکت آب منطقه ای فارس اعلام کرد: گام های جدیدی برای اجرای طرح پُر کردن چاه های غیر مجاز در استان فارس برداشته شده و طی روز گذشته 147 حلقه چاه در مناطقی از کامفیروز مرودشت، سروستان و پاسارگاد پُر شده است.

گسترش کشت گلخانه ای در فارس نیازمند حذف کاغذ بازی های اداری است

فارس آنلاین - شیراز- رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس گفت: اگر هدف گسترش کشت گلخانه ای در این استان است این امر مستلزم حذف کاغذبازی های اداری (بوروکراسی) است.

توجه مردم به تفاوت بین آب معدنی و آشامیدنی

فارس آنلاین - مدیرکل استاندارد استان فارس از مردم خواست که هنگام تهیه‌ی آب‌های بسته‌بندی به تفاوت بین آب معدنی و آب آشامیدنی توجه کنند زیرا این ...

میوه های زودرس خطری برای سلامت ندارند/ 2 هزار مهندس جویای کار

فارس آنلاین - شیراز _ رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی فارس گفت: برخی با استفاده از موادی به نام ادفون اقدام به زودرس کردن محصولات باغی کردند که خطری برای سلامت ندارد اما غیر قانونی است.

تنگ سرخ شیراز سرگردان دالان تصمیم‌گیری!

فارس آنلاین - 23 آذر سال 90 بود که گلنگ پروژه سد تنگ سرخ توسط وزیر وقت نیرو و مسئولان استان فارس و شهر شیراز به زمین زده شد و همزمان ...

اصلاح الگوی کشت نیشکر در دستور کار است

فارس آنلاین - شیراز- مجری طرح چغندرقند و شکر معاونت زراعت وزارت جهادکشاورزی گفت: به سبب بحران خشکسالی، این معاونت طرحی برای توسعه نیشکر ندارد اما اصلاح الگوی کشت این محصول در دستور کار است.

کارگروه تسریع درایجاد زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی لامرد تشکیل می شود

فارس آنلاین - شیراز - استاندار فارس اعلام کرد:‌کارگروهی مختص پی گیری تسریع در ایجاد زیر ساخت های منطقه ویژه اقتصادی لامرد تشکیل می شود تا به صورت دقیق و مستمر فرایند فعالیت ها را ارزیابی و برخی موانع و چالش های فرا در مسیر توسعه منطقه را احصا و رفع کند.

ایجاد 100 فرصت شغلی با اجرای طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم در خرامه

فارس آنلاین - شیراز- معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، با اشاره به موافقت هیات وزیران با سرمایه گذاری در طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم در شهرستان خرامه گفت: با اجرای این طرح زمینه برای اشتغال بیش از 100 نفر فراهم خواهد شد.

گشایش همزمان نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی و تبلیغات در شیراز

فارس آنلاین - شیراز- بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی، ماشین‌آلات بسته‌بندی و صنایع وابسته همزمان با هفدهمین نمایشگاه تخصصی تبلیغات، بازاریابی و صنایع وابسته امروز سه‌شنبه 24بهمن‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس آغاز به کار کرد.

پروازهای فرودگاه شیراز طبق برنامه انجام می شود

فارس آنلاین - شیراز- مدیر روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان فارس گفت:به رغم هوای نامساعد، پروازهای فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز طبق برنامه انجام می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

نیاز فارس به 2300 کیلومتر بزرگراه/ چهار آزادراه در دستور کار

فارس آنلاین - شیراز- استاندار فارس با اشاره به نیاز این استان به 2 هزار و 300 کیلومتر بزرگراه گفت: با هدف تقویت زیرساخت های حمل و نقل، هم اینک احداث 450 کیلومتر بزرگراه در حال اجرا و همچنین چهار آزادراه در این استان در دستور کار است.

ایجاد مرکز واحد ثبت شرکت، فضای کسب و کار را ارتقا می بخشد

فارس آنلاین - شیراز- عضو اصلی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کشور گفت: مطالعه وضعیت کنونی کسب و کار در کشور و مقایسه آن با سایر کشورها نشان می دهد که با حذف مبحث لزوم ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و ایجاد مرکز واحد برای انجام تمام مراحل ثبت شرکت، زمینه برای ارتقای حدود 30 رتبه ای فضای کسب و کار ایران فراهم می شود.

فرهنگ آموزش مجازی باید در بین فعالان اقتصادی تقویت شود

فارس آنلاین - شیراز- رئیس موسسه آموزشی، پژوهشی و دانشگاه علمی کاربردی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: با وجود استقبالی که آموزش های حضوری می شود اما ضرورت دارد که فرهنگ آموزش مجازی در کشور به ویژه در بین فعالان اقتصادی تقویت شود.

حاشیه نگاری خبرنگار ایرنا از سفر هیات کره جنوبی به شیراز

فارس آنلاین - شیراز- هیات چهارنفره ای از کشور کره جنوبی روز چهارشنبه با هدف بررسی زیرساختهای علمی و تجهیزاتی دانشکده فنی و حرفه ای شهید باهنر شیراز به ویژه در حوزه مکانیک خودرو از ظرفیت های این مرکز آموزش عالی بازدید کردند.

915 طرح سامانه های نوین آبیاری دراستان فارس افتتاح شد

فارس آنلاین - شیراز- اسماعیل تبادار استاندار فارس صبح پنجشنبه در سفر به شهرستان داراب 915 طرح از سامانه های نوین آبیاری در سطح 9 هزار و 511 هکتار از اراضی استان فارس را افتتاح کرد.

سه هزارو 500 نفر در داراب از آب شرب بهداشتی برخوردار شدند

فارس آنلاین - شیراز- طرح آبرسانی به سه روستای شهرستان داراب پنج شنبه با حضور اسماعیل تبادار استاندار فارس به بهره برداری رسید که با بهره برداری از این طرح سه هزار و 500 نفر از آب شرب بهداشتی برخوردار شدند.

سه طرح عمرانی در شهر صدرای شیراز افتتاح شد

فارس آنلاین - شیراز- آیین افتتاح 450 واحد مسکن مهر، دو باب مدرسه دوازده ‌کلاسه و کلنگ ‌زنی بهسازی و تعریض محور صدرا - دوکوهک توسط شرکت عمران شهر جدید صدرا برگزار شد.

بیشترین تماس های مردمی با مرکز سامد مربوط به تصرف عدوانی زمین است

فارس آنلاین - شیراز- معاون ارتباطات مردمی مرکز سامد (سامانه ارتباط مردم و دولت) استانداری فارس گفت: بیشتر تماس ها و موضوع های گزارش شده به اداره کل منابع طبیعی فارس مربوط به واگذاری و تصرف عدوانی زمین و اراضی ملی است.

رشد و توسعه صادرات در سایه حمایت های دولت میسر می شود

فارس آنلاین - شیراز- مدیر عامل صندوق توسعه صادرات استان فارس گفت: تنها راه ایجاد رونق و پویایی در اقتصاد و عبور از بحران اقتصادی در هر کشوری توجه به صادرات است و این بخش برای رشد و توسعه نیاز به حمایت های دولتی دارد.

استاندار فارس: مدیران، جزئیات بحران آب استان را برای مردم تشریح کنند

فارس آنلاین - شیراز- استاندار فارس، یکی از اقدامات موثر در زمینه مدیریت بحران آب را فرهنگ سازی دانست و در این رابطه از مدیران دستگاه های اجرایی مربوط خواست از طریق رسانه ها همه جوانب و جزئیات این مشکل و بحران را که استان با آن مواجه هست برای مردم تشریح کنند.

ظرفیت های فارس در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی مغفول مانده است

فارس آنلاین - شیراز- رئیس هیات مدیره تشکل صادرات خدمات فنی مهندسی استان فارس گفت: با وجود اینکه این استان از ظرفیت ها و فرصت های مناسبی در حوزه صادرات خدمات فنی مهندسی برخوردار است لیکن این قابلیت ها از منظر برخی از مسئولان کشور و استان مغفول مانده است.

151 چاه غیر مجاز طی چهار روز در فارس پُر شد

فارس آنلاین - شیراز - مدیر عامل شرکت آب منطقه ای فارس اعلام کرد:‌ﻃﺮح اﺣﯿﺎ و ﺗﻌﺎدل ﺑﺨﺸﯽ آب های زﯾﺮزﻣﯿﻨﯽ تعطیل بردار نیست و گام های تازه برای اجرای این طرح با پُر کردن چاه های غیر مجاز برداشته شده و طی چهار 151 چاه در مناطقی از کامفیروزمرودشت ، سروستان ، و پاسارگاد پُر شده است.

رونق صادرات نیازمند حمایت‌های دولت است

فارس آنلاین - مدیر عامل صندوق توسعه صادرات استان فارس گفت: تنها راه اقتصاد پویا و رونق و عبور از بحران اقتصادی در هر کشور، توجه به صادرات است ...

اقتصاد در دور باطل دستکاری نرخ ارز

فارس آنلاین - عضو اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: اقتصاد دچار یک دور باطل دستکاری نرخ ارز شده است که به افزایش صادرات کمکی نمی‌کند و از طرفی در ...

حرکت کیش به سمت هوشمندسازی سرعت می‌گیرد

فارس آنلاین - مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه‌ی آزاد کیش گفت: حرکت به سمت هوشمندسازی و ایجاد جزیره‌ای هوشمند در دستور کار و ...

تلاش می‌کنیم بودجه پیشنهادی 97 محقق شود

فارس آنلاین - شهردار شیراز با تاکید بر اینکه تلاش خواهیم کرد که بودجه پیشنهادی سال آینده محقق شود، گفت: محدودیت های بودجه ای موجب تغییر نگاه ...

لزوم احداث قطعه‌ی هفتم آزادراه شیراز اصفهان

فارس آنلاین - معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز بر لزوم احداث قطعه‌ی هفتم آزادراه شیراز اصفهان با هدف تسهیل در دسترسی به شیراز و تردد به سمت ...

بهره‌برداری از مجتمع خدمات رفاهی جهرم لار

فارس آنلاین - فاز اول مجتمع خدماتی رفاهی بین‌جاده‌ای امام رضا(ع) در كیلومتر 31 محور جهرم لار با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد. ...

تحقق 77 درصدی سهم مالیاتی استان فارس

فارس آنلاین - مدیرکل امور مالیاتی استان فارس با بیان اینکه در بخش مالیات مستقیم شاهد تحقق 75 درصدی تا پایان دی‌ماه 96 بوده‌ایم، گفت: تا پایان ...

افتتاح ایستگاه جانبازان مترو شیراز

فارس آنلاین - با حضور رییس مجلس شورای اسلامی، ایستگاه جانبازان از خط یک قطار شهری شیراز، به بهره‌برداری رسید. به گزارش ...

امکان پیشگیری از اثرات خشکسالی وجود داشت

فارس آنلاین - نایب رییس اتاق بازرگانی شیراز اعتقاد دارد که امروز 95 درصد فارس متاثر از اثرات خشکسالی است حال آنکه در گذشته با اتخاذ تصمیم‌های ...

جنگل‌های سوخته‌ی پاسارگاد احیا می‌شود

فارس آنلاین - رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: امسال بذرکاری و احیای جنگل‌های آسیب دیده پاسارگاد انجام خواهد شد. ...

احتمال رد كلیات بودجه 97 شهرداری شیراز

فارس آنلاین - عضو شورای اسلامی شهر شیراز، از احتمال رد کلیات لایحه‌ی بودجه‌ی پیشنهادی سال 97 شهرداری خبر داد. مهدی حاجتی در گفت و ...

پرداخت تسهیلات ویژه به خریداران مسکن در بافت فرسوده/ انبوه‌سازان از تسهیلات صندوق یکم بهره‌مند می‌شوند

فارس آنلاین - مدیرامور شعب بانک مسکن استان فارس گفت: به خریداران واحدهای مسکونی در بافت فرسوده، 50 میلیون تومان تسهیلات بدون نیاز به ...

هفت طرح گاز رسانی در شهرستان جهرم به بهره برداری رسید

فارس آنلاین - شیراز- فرماندار شهرستان جهرم گفت: به مناسبت دهه فرخنده فجر، طرح گاز رسانی به 6 روستای بخش خفر و یک مجتمع صنعتی با اعتباری بیش از 157 میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری رسید.

استاندار فارس: زمینه حضور کارآفرینان وسرمایه گذاران را در استان فراهم کنیم

فارس آنلاین - شیراز- استاندار فارس با تاکید بر ضرورت توجه به مسایل و مشکلات سرمایه گذاران و صاحبان پروژه های صنعتی و تولیدی گفت: باید زمینه را برای حضور سرمایه گذاران و کارآفرینان در استان مهیا کنیم.

افتتاح 21 طرح صنعتی و معدنی همزمان با دهه فجر در فارس

فارس آنلاین - شیراز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: همزمان با دهه مبارک فجر، 21 طرح صنعتی و معدنی در این استان با اعتباری بالغ بر هفت هزار و 661 میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

توسعه حمل و نقل ریلی زمینه ساز رونق گردشگری ریلی

فارس آنلاین - شیراز- رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز، با اشاره به افزایش استقبال از قطارهای گردشگری در دنیا گفت: در این زمینه در کشور و استان فارس نیز حرکت هایی آغاز شده که توسعه حمل و نقل ریلی به تقویت و رونق هرچه بیشتر این بخش کمک خواهد کرد.

شخصا بر پروژه‌های عمرانی نظارت دارم

فارس آنلاین - شهردار شیراز تاکید کرد که با هدف تسریع در روند اجرای پروژه‌های عمرانی شخصا بر روند اجرا و پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها نظارت خواهد ...

عملیات اجرایی پنج طرح صنعتی در سپیدان آغاز شد

فارس آنلاین - شیراز- عملیات اجرایی پنج طرح صنعتی همزمان با دهه مبارک فجر با حضور معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار فارس و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در ناحیه صنعتی سپیدان سه آغاز شد.

سمن‌های شیراز سفیران انرژی برق خواهند شد

فارس آنلاین - مدیر دفتر مدیریت مصرف شركت توزیع برق شیراز گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه‌ی محیط زیست استان فارس، به‌عنوان سفیران انرژی ...

شهر صدرا دیگر جای امنی برای متخلفان نیست

فارس آنلاین - معاون دادستان عمومی و انقلاب شیراز با اشاره به اینکه در گذشته تخلفاتی در شهر صدرا حادث می‌شد، تاکید کرد که متخلفان بدانند که ...

معاون استاندار فارس: نیازمند استقرار واحدهای سردخانه ای جدید در استان هستیم

فارس آنلاین - شیراز- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس گفت: با توجه به ظرفیت های استان در تولید محصولات کشاورزی نیازمند استقرار واحد های جدید سردخانه ای هستیم.

كاهش آسیب‌های حاشیه‌نشینی ضرورت امروز است

فارس آنلاین - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس تاكید دارد كه كاهش آسیب‌های حاشیه‌نشینی با توجه به گسترده بودن این موضوع، از ضرورت‌های ...

مشارکت مردم،آتش سوزی عرصه های جنگلی پاسارگاد را به صفر رسانده است

فارس آنلاین - شیراز-رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد با تاکید بر اینکه مردم در هر عرصه ای وارد شدند شاهد موفقیت های چشمگیری در آن عرصه بودیم گفت: مشارکت مردم پاسارگاد در حفاظت و حراست از عرصه های جنگلی، آتش سوزی در این شهرستان را در سال جاری به مرز صفر رسانده است.

فرودگاه شیراز، معین فرودگاه اصفهان شد

فارس آنلاین - شیراز- مدیر کل فرودگاه های استان فارس گفت: با امضای 2 تفاهم نامه، فرودگاه بین المللی شیراز به عنوان معین (همیار) فرودگاه بین المللی اصفهان و فرودگاه اصفهان نیز معین فرودگاه مهرآباد تهران شد.

کشف 5 /6 تن چوب جنگلی و زغال قاچاق در شهرستان ممسنی

فارس آنلاین - شیراز- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ممسنی گفت: ماموران یگان حفاظت این اداره، 6 تن چوب جنگلی از نوع بلوط و 500 کیلوگرم زغال قاچاق از تعدادی از قاچاقچیان زغال و چوب های جنگلی در بخش مرکزی و منطقه دشمن زیاری این شهرستان کشف کردند.

سال 99، پایان گازرسانی به تمام شهرها و روستاهای فارس

فارس آنلاین - شیراز- مدیرعامل شرکت گاز استان فارس گفت: با توجه به روند گازرسانی به شهرها و روستاهای استان، سال 99 تمام شهرها و روستاهای مشمول گازرسانی از گاز بهره مند خواهد شد.

ورشکستگی آبی

فارس آنلاین - سردبیر مجله سیمرغ دانایی معتقد است که افزایش بی رویه برداشت آب همچنین نبود آب در پشت سدها موجب شده کشور دچار ورشکستگی آب شود.

مهمترین مانع پیشرفت صدرا نبود تعامل است

فارس آنلاین - مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا گفت: مهمترین مانع پیشرفت شهر صدرا نبود هماهنگی و تعامل دستگاه‌های دولتی در این شهر جدید است ...

توسعه ظرفیت های فرودگاهی فارس، اقتصاد استان را متحول می کند

فارس آنلاین - شیراز- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: قطعا توسعه و گسترش ظرفیت ها و امکانات فرودگاه های استان به ویژه فرودگاه بین المللی شیراز می تواند بر اقتصاد استان و شیراز تاثیر مثبت بگذارد و آن را متحول کند.

اخبار خواندنی

سی روستای فارس دهه‌ی فجر برق‌دار می‌شود

همایش سلامت اداری و مبارزه با فساد در اتاق شیراز برگزار شد

دفتر پایش سلامت اداری در اتاق بازرگانی شیراز

اولین گام رونق اقتصادی مبارزه با فساد اداری است

نمایشگاه تخصصی مبلمان و دکوراسیون داخلی در شیراز گشایش یافت

ممنوعیت تردد ناوگان حمل و نقل بالای 50 سال

افتتاح و کلنگ‌زنی 20 طرح منابع طبیعی فارس در دهه فجر

بهره‌برداری از 500 مسکن برای مددجویان در فارس/ فارس رتبه‌ی نخست پرداخت صدقه را دارد

استاندار فارس:راه آهن استان باید به کانون های بار متصل شود

103 مرکز اسکان عشایر در فارس احداث شده است

اختصاص 670 میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال عشایر فارس/ عشایر فارس روزگار سختی را می‌گذرانند

4 سد استان فارس هیچ ذخیره آبی برای برداشت ندارند

لایحه بودجه سال 97 شهرداری شیراز با محوریت اتمام پروژه های نیمه تمام تقدیم شورای شهر شد

مدیرعامل گاز فارس :یک هزار روستای فارس همچنان گاز ندارند

پیگیری توسعه خطوط ریلی فارس ازطریق فاینانس و شریک اجرایی

تاکید چندباره استاندارفارس بر لزوم همکاری ادارات با سرمایه گذاران

واکسینه‌شدن 110هزار راس دام عشایری در جهرم

19 طرح سرمایه گذاری درکارگروه اشتغال لامرد تصویب شد

می‌‌توان با عقلانیت از شرایط دشوار عبور کرد

اجرای طرح جمع‌آوری بذر درختان ارس در شهرستان استهبان فارس

بوانات استعداد تبدیل به قطب صنایع تبدیلی را دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت:فعالیت های معدنی را بارعایت مسائل زیست محیطی گسترش می دهیم

نیازمند راه‌اندازی مرکز پایش جنگل‌های زاگرس در فارس هستیم

بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از دو واحد صنعتی و معدنی در فارس

بهره‌برداری از 30 پروژه همزمان با دهه‌ی فجر در فارس

استاندار فارس: زیرساخت های اشتغال و رونق اقتصادی استان فراهم شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت:تولید فولاد را در سواحل جنوبی توسعه می دهیم

جهانگیری: معنای واقعی `ما می توانیم` در حمایت از دانش بومی ایرانی است

ایران در صدر تولید کنندگان آهن اسفنجی جهان قرار گرفت

معاون اول رئیس جمهوری طرح توسعه کارخانه رینگ خودرو در نی ریز فارس را افتتاح کرد

با حضور جهانگیری انجام شد؛ بهره‌برداری از 2 طرح صنعتی در فارس

وزیر ارتباطات: فعالیت ایرانیان در توئیتر ممنوع نیست

فیلترشکن استفاده نمی‌کنم

خرید ارز در شرایط فعلی به نفع سوداگران پول است

آغاز تولید آهن اسفنجی در نی ریز فارس گامی دیگر در مسیر جلوگیری از خام فروشی است

حل بحران آب و توسعه زیرساخت های حمل و نقل فارس در سفر معاون اول رئیس جمهوری پیگیری می شود

نوید ایجاد یک هزار فرصت شغلی جدید در طرح توسعه ذوب آهن پاسارگاد کوار

سفر آتی معاون اول رییس جمهوری نشانگر توجه دولت تدبیر و امید به استان فارس است

بهره‌برداری از پروژه‌ی مسکن مهر بناسازان رمضان در آینده‌ی نزدیک

حمل و نقل جاده ای فارس با افتتاح پروژه های در دست اجرا متحول می شود

تخصیص اعتبار آزادراه شیراز- اصفهان در صدر درخواست ها در سفر معاون اول رئیس جمهوری

2 طرح صنعتی در شهرستان نی ریز آماده بهره برداری است

مزارع و باغ های فارس مجهز به دستگاه های تصفیه آب می شوند

تعلیق 11 پروانه استاندارد شن و ماسه در استان فارس

بیش از 148 پروژه ملی در فارس فعال است

نوید بهره برداری از طرح تصفیه خانه فاضلاب آباده تا سال 98

فراخوان چهارمین جشنواره مطبوعات درحوزه حقوق مصرف کنندگان فارس

ایجاد کمیسیون نظارت بر حسن اجرای نیات واقفین در فارس

ایجاد زیرساخت‌های داروسازی لازمه جایگاه برجسته پزشکی فارس است

اهتمام ویژه دولت به ایجاد اشتغال درمناطق روستایی فارس

رجبی: نظام مهندسی را با بخشنامه دچار تنش نکنیم

بوی روغن نرگس شیرازهمچنان دراین کلانشهر می پیچد

معافیت سازندگان ساختمان های بیش از 2هزار مترمربع از معرفی مجری ذیصلاح

برف و باران فارس را فرا می گیرد

مدیرکل امورمالیاتی فارس:با واحدهای صنعتی برای رفع مشکلات مالیاتی همکاری می کنیم

اجبار گرفتن مجری ذیصلاح برای احداث ساختمان برداشته شد

تبادار: فارس سالانه 60 تن گوشت و 200 کیلو خاویار تولید می‌کند

فارس از استان های پیشرو در پرداخت تسهیلات به صنعتگران است

منطقه ویژه اقتصادی لامرد به قطب مهم صنعتی کشور تبدیل می‌شود

ایجاد امکان صدور مجوز استاندارد برای محصولات دانش‌بنیان

دستغیب: حمایت از تولید با مصاحبه محقق نمی‌شود

رفتن یا ماندن نرگس شصت ساله‌ی شیراز!

تولید سالانه 200 کیلوگرم خاویار در فارس

برنده شدن در بازارهای جهانی با برند سازی

ضرورت ارائه برنامه مناسب برای حضور سرمایه گذاران اوکراین در فارس

عمده‌ی گیاهان دارویی تولیدی فارس خام صادر می‌شود

فرصت‌های فارس پیش‌روی سرمایه‌گذاران اکراینی قرار می‌گیرد

برپایی همزمان نمایشگاه های گل و لوازم آرایشی در شیراز

اجرای مقررات ملی ساختمان نیازمند متولی مشخص است

صدور 45 سند مالکیت برای اماکن مذهبی شیراز

آغاز نوسازی و بهسازی بافت فرسوده جهرم

اقتصاد مقاومتی در بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود معنا پیدا می‌کند

نمونه‌های پلاسکو در فارس و شیراز فراوان است

پلمپ مرکز فروش نهال آلوده در جهرم

دستگاه های اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش بیشتری داشته باشند

بیش از 6 هزار چاه غیر مجاز در فارس پُر شده است

شهرداری شیراز بیش از 3 هزار میلیارد تومان بدهکار است

کاهش 23 درصدی عوارض ساختمانی در شیراز

بهره‌برداری از سه پروژه‌ی عمرانی در دهه فجر امسال

مصلحت اندیشی ها ترمز اجرای کامل طرح تعادل بخشی منابع آب دراستان فارس

معرفی بیش از 2 هزار واحد تولیدی صنایع دستی در فارس برای دریافت تسهیلات

سرمایه گذاران در شهرک صنعتی زرین دشت از مشوق های ویژه برخوردار می شوند

بررسی مشکلات بیش از یک هزار واحد تولیدی فارس در کارگروه رفع موانع تولید

بهره‌برداری آزمایشی پروژه‌ی سرمایه‌گذاری خارجی در شهرك صنعتی نی‌ریز

شفاف عمل خواهیم کرد/ بهره‌برداری از 75 پروژه در شیراز

میزگرد ایرنا/ بیم و امید صنعت فارس

جلوی خروج منابع درآمدی فارس باید گرفته شود

انتقاد استاندار به حاکم نبودن نظام برنامه‌ریزی در فارس

اجرایی نشدن مصوبه برنامه‌ی جامع مدیریت تالاب پریشان

رئیس اتاق بازرگانی شیراز: به وظیفه مشورتی خود عمل می کنیم

کاهش درآمد و تمایل به سرمایه‌گذاری در شیراز/ معضل شیراز ضابطه‌‌فروشی برای کسب درآمد است

بهره گیری از متخصصان برای اثربخشی جلسات شورای گفت و گو/ ورود به موضوع بحران آب

رئیس انجمن توسعه تجارت فارس: فضای کشور امیدوارکننده تر از گذشته است

نیازمند ارتقای نشان های تجاری ایرانی در سطح بین الملل هستیم

رشد 20 درصدی صادرات صنایع غذایی کشور

تاکید معاون وزیر راه و شهرسازی بر تکمیل گام پایانی مسکن مهر صدرا

شهر صدرا می‌تواند برند شهرهای جدید ایران باشد

امروز برندها جایگاه کشورها را تعیین می‌کند

25 درصد واحدهای تولیدی فارس در حوزه صنایع غذایی و دارویی فعالیت دارند

قیمت تمام شده، چالش اصلی بازار داخل است

همکاری و همدلی تاثیرگذاری فعالیت‌ها را به دنبال دارد

فارس از قطب‌های صنایع‌غذایی و دارویی کشور است

راه اندازی مرکز تبادل فناوری، زمینه ساز انتقال دانش روز به استان فارس است

استاندارد نقشه‌ی راه است

مراکز تبادل تکنولوژی و استانداردسازی اتاق بازرگانی شیراز راه اندازی شد

افزایش درآمد های عمومی استان فارس در سال جاری

حوزه‌ی گردشگری نیازمند اقدامات ماندگار است

مردم شهرستان های جنوب غربی فارس از جاده های ایمن برخوردار می شوند

حمایت دستگاه قضایی از تعالی اقتصادی فارس

بهره‌برداری از واحد بخار نیروگاه جهرم تا پایان امسال

سرمایه گذاری راهگشای رونق اقتصادی در استان فارس است

دلیل عمده مشکلات اقتصادی تفسیرهای سلیقه‌ای از قانون است

برگشت آرامش به بازار تخم مرغ در فارس

صف پشت در

لزوم تعامل تمام سازمان‌ها برای کاهش تقاضای مواد مخدر

کاهش قیمت تخم‌مرغ و محصولات لبنی در فارس

تعادل بخشی عرضه و تقاضای تخم مرغ و کنترل قیمت آن برای مصرف کنندگان در اولویت اصلی ستاد تنظیم بازار استان باشد

گمرک منطقه‌ی ویژه اقتصادی جهرم راه‌اندازی می‌شود

اجرای بزرگراه مهدیه به‌عنوان محوری حیاتی در شیراز

صدور 210 جلد سند طی 6 ماه اول امسال در شهرستان شیراز

ایجاد عزم ملی برای مقاوم‌سازی مناطق ضرورتی اجتناب ناپذیر است

تکذیب شایعات درباره‌ی تفاوت سوخت‌های توزیع شده در جهرم

بازگشت تینا به صنعت فارس/ تلاش برای بازگشایی صنایع راکد فارس

زنان کارآفرین مشمول سیاست های دولت هستند

قصه دانش‌آموز جهرمی که زالوی طبی پرورش می‌دهد

آغاز عملیات اجرایی سه پروژه ی برقی در شهرستان جهرم

آغاز عملیات اجرایی قطعه دوم بزرگراه جهرم به لارستان

معاون استانداری فارس: دستگاه های اجرایی قانون حمایت از توسعه مناطق روستایی استان را اجرا کنند

تدوین استراتژی درآمد و اقتصاد شهری یک ضرورت است

گردشگری بهترین راه رونق اقتصادی فارس است

هرکیلوگرم تخم مرغ درشیراز6 هزارو 200 تومان/ کاهش قیمت نسبت به قبل

جهرم تولیدکننده‌ی 35 درصد از لیموی لیسبون کشور

استاندار: 80 میلیارد ریال به بخش کشاورزی فارس اختصاص یافت

تعمیرات کارخانه پشم شیشه شیراز هر چه زودتر پایان یابد

اختصاص 8 میلیارد تومان برای مقابله با عوارض خشکسالی فارس

صدور اولین محموله پسته فارس به روسیه

فارس در آستانه جذب یک میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی

زمینه بهره مندی روستاییان از تسهیلات بانکی ارزان قیمت فراهم است

ایجاد اشتغال در فارس را باید در حوزه گردشگری جست و جو کرد

برداشت 60 هزار تن ذرت دانه ای در شهرستان داراب

آغاز به کار سه نمایشگاه تخصصی حوزه صنعت در شیراز

استاندار فارس: راه آهن این استان با تبدیل شدن به کانون حمل بار رونق می گیرد

سرمایه گذاران فارس را به سوی سرمایه گذاری در حوزه فناوری هدایت کنیم

بهره‌برداری از سیلوی گندم مکانیزه در سیوند

بیش از 5 هزار انشعاب غیرمجاز برق در فارس جمع‌آوری شد

امسال 194 واحد صنعتی در فارس راه‌اندازی شده است

بخش فناوری اطلاعات پیشران توسعه اقتصادی فارس است

سرمایه گذاری خارجی در فارس تاکنون 300 میلیون دلار بیشتر از پیش بینی ها بوده است

بهره برداری از سد نرگسی کازرون منجر به تحول مثبت در اقتصاد فارس می شود

فاز اول طریق الرضا تا پایان امسال كامل می‌شود