آخرین اخبار

فرهنگي

بیل مکانیکی 4 میلیاردی در گراش توقیف شد

فارس آنلاین - شیراز- فرمانده انتظامی گراش گفت: ماموران با کنترل محور های عبوری در این شهرستان و در بازرسی از یک دستگاه تریلی کشنده یک دستگاه بیل مکانیکی قاچاق کشف کردند.

پژوهشگر شیرازی تجلیل شد

فارس آنلاین - شیراز- مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس در هشتادمین زادروز دکتر مهدی زمانیان، میزبان آیین نکوداشت این پژوهشگر، مترجم و استاد دانشگاه شیراز بود.

خرید دولتی سیب درجه 3 در فارس آغاز شد

فارس آنلاین - شیراز _ مدیرکل تعاون روستایی فارس از آغاز خرید سیب درجه 3 به دلیل جلوگیری از ضرر باغداران فارس خبر داد.

فراخوان جشنواره نمایش قرآنی آیات منتشر شد

فارس آنلاین - شیراز- فراخوان جشنواره نمایش قرآنی آیات با ترسیم 8 هدف هنرمندان را به اندیشه، تخیل، خلق آثار هنری ریشه در روح آدمی فراخواند.

«سایه‌های تنهایی» منتشر شد

فارس آنلاین - کتاب مجموعه شعر «سایه‌های تنهایی»، سروده سارا کشاورز منتشر شد.

دستگاه های فارس افزایش بودجه سال آینده را مد نظر قرار دهند

فارس آنلاین - شیراز _ رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس گفت: لایحه بودجه سال 97 در حال تدوین است که مدیران دستگاه ها باید در وزارتخانه های مربوط حاضر باشند تا بتوانند افزایش بودجه را جذب کنند.

50 میلیارد تومان چک برگشتی در اختیار شهرداری شیراز

فارس آنلاین - شیراز - سرپرست شهرداری شیراز گفت: تعداد هزار و 200 فقره چک به ارزش بالغ بر 50 میلیارد تومان روی دست شهرداری مانده است که برای وصول آن از تمام راهکارهای قانونی استفاده می‌کنیم.

واکنش میراث فرهنگی به حرکت نمایشی گروه دوچرخه سوار در آثار تاریخی ایزدخواست فارس

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- تصاویری در شبکه های اجتماعی در حال بازنشر است که یگ گروه دوچرخه سوار را در حال اجرای حرکات نمایشی بر بام آجری یک بنای تاریخی شهر ایزدخواست در شمال استان فارس نشان می دهد؛ موضوعی که واکنش میراث فرهنگی را در پی داشت.

افرایش متقاضیان سرمایه گذاری در حوزه گردشگری فارس نسبت به سال 95

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: تعداد متقاضیان سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در استان در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.

اولین کتاب انجمن اهل قلم فارس رونمایی شد

فارس آنلاین - دهمین همایش شعر مسافر آدینه(انتظار) با حضور شاعرانی از 7 استان کشور در حالی در اقلید برگزار شد که کتاب منتخب شعر «مسافر آدینه» که حاصل یک دهه برگزاری همایش است، رونمایی شد.

تعزیه رسانه شیعه است

فارس آنلاین - مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس از تعزیه به عنوان رسانه شیعه یاد کرد.

سعی کردم بی‎طرف و صادق باشم/مستندی درباره دکتر عبیدی ساخته می‌شود

فارس آنلاین - شیراز- نشست نقد و بررسی مستند «بزم رزم» پس از نمایش فیلم، با حضور سید وحید حسینی کارگردان و محدثه گلچین عارفی تدوین‎گر فیلم و با اجرای علی آذری، در پردیس سینمایی گلستان برگزار شد.

بیکاری با گفتاردرمانی رفع نمی‌شود/ مردم جواب یاوه‌گویان را دادند

فارس آنلاین - شیراز- امام جمعه موقت شیراز گفت: گفتار درمانی و شعار دادن در موضوع اشتغال و رفع مشکلات مردم باید به پایان برسد زیرا شعار دادن باعث ایجاد کار برای جوانان نمی شود.

پژوهشگر فرهنگ : تعزیه ریشه در عشقی ماندگار دارد

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا - پژوهشگر فرهنگ و مدیر دانشنامه فارس گفت: تعزیه نمایش آیینی فرصتی برای دوباره اندیشیدن به شکوه، رادمردی و آزادگی و استقامتی است که ریشه در عشقی ماندگار دارد.

نمایش `آبی ‌ترین آسمانی زمین` در جست‌ و ‌جوی ابعاد ناگفته جنگ است

فارس آنلاین - شیراز - ایرنا- کارگردان نمایش `آبی‌ترین آسمانی زمین` گفت: این تئاتر نمایشی است که با موضوع دفاع مقدس اجرا می شود و قصه جنگ را به گونه ای متفاوت بیان می کند و درجست و جوی ابعادی دیگر از جنگ و اگفته های دفاع مقدس است وبه تأثیرات بعد از آن در خانواده ها و قومیت های مختلف می پردازد.

اشتغال زنان نقش موثری در اقتصاد مقاومتی دارد

فارس آنلاین - شیراز _ عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی شیراز گفت: توجه به اشتغال زنان در بخش عرضه و تقاضا به طور حتم نقش موثر در اقتصاد مقاومتی خواهد داشت.

کارشناسان آموزش و پرورش فارس، آموزش های پیشگیری از اعتیاد را فراگرفتند

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: بیش از 100 نفر از کارشناسان آموزش و پرورش فارس، با حضور در کارگاه آموزش مربی و طرح توانمندسازی پیشگیری اولیه از اعتیاد، آموزش های پیشگیری اولیه از اعتیاد را فرا گرفتند.

استاد دانشگاه تهران: زبان فارسی و عربی، زبان تمدنی جهان اسلام هستند

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- استاد زبان و ادبیات عرب دانشگاه تهران، زبان فارسی و عربی را زبان تمدنی جهان اسلام دانست و گفت: اعراب، زبان فارسی را به عنوان بخشی از تمدن خود می دانند و ما نیز باید به زبان عربی به عنوان زبان تمدنی خویش بنگریم.

استاد دانشگاه تونس: نویسندگان جهان عرب مدیون نویسندگان فارسی زبان هستند

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- استاد دانشگاه کشور تونس گفت: نویسندگان جهان عرب مدیون نویسندگان پیشین فارسی زبان هستند که از زمان های بسیار دور در حوزه ادبیات عرب کار کرده اند.

بزرگداشت کاتب قرآن و رونمایی از مصحف ابراهیم در شیراز

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- پژوهشگران، هنرمندان و خوشنویسان فارس چهارشنبه در همایشی ضمن گرامیداشت ابراهیم سلطان کاتب قرآن،از کتاب مصحف ابراهیم با مقدمه و تالیف محمدصادق میرزاابوالقاسمی رونمایی کردند.

مدرسه کانون اصلی فعالیت های حوزه سلامت است

فارس آنلاین - شیراز - معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: فعالیت های پرورشی، سلامت و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی مغز متفکر نظام تعلیم و تربیت هستند و کانون اصلی تمامی این فعالیت ها مدرسه است.

«آرزوهای محال» منتشر شد

فارس آنلاین - شیراز- مجموعه شعر «آرزوهای محال» سروده شاعره جوان، علیه مهربان(سپیده) توسط انتشارات نویسندگان پارس منتشر شد.

79 درصد آب مصرفی فارس از منابع زیرزمینی است

فارس آنلاین - شیراز – استاندار فارس گفت: 79 درصد از آب مصرفی استان فارس از منابع زیر زمینی است که به طور حتم باید با ارائه راهکارهای علمی این ادامه این روند جلوگیری کرد.

برگزاری نشست تخصصی شعر در قیروکارزین

فارس آنلاین - شیراز- نشست تخصصی شعر با حضور شعرای شهرستان های قیروکارزین و فیروزآباد توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قیروکارزین برگزار شد.

سالانه 200 هزار سقط جنین قانونی و غیر قانونی در کشور انجام می شود

فارس آنلاین - شیراز _ رئیس مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی بررسی های انجام شده سالانه 200 هزار سقط جنین قانونی و غیر قانونی در کشور انجام می شود.

برگزاری نشست کارشناسان هنری منطقه 3 کشور در شیراز

فارس آنلاین - شیراز- نشست کارشناسان هنری استان های فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و اصفهان در اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس در حال برگزاری است.

نشست کارشناسان هنری منطقه 3 کشور در شیراز برگزار شد

فارس آنلاین - شیراز- نشست کارشناسان هنری استان های فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و اصفهان در اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس در حال برگزاری است.

تئاتر «کابوسی برای رویا» روی صحنه می رود

فارس آنلاین - شیراز- تئاتر «کابوسی برای رویا» به نویسندگی وکارگردانی سعید گوهری از 6 تا 12 آبان ماه در تماشاخانه استاد سپاسدار به روی صحنه می رود.

حفاظت آثار تاریخی؛ بدون حصار با تقویت فرهنگ

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- اوایل مهر 96 فیلمی در شبکه های مجازی پخش شد که نشان می داد یک نفر در حال بالا رفتن از دیوار ارگ کریم خان زند در شیراز است و رهگذران نیز از این اقدام عکس و فیلم می گرفتند.

شیراز میزبان سه همایش بین المللی

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- شیراز با سه همایش بین المللی که فردا (چهارشنبه) در این کلانشهر برپا می شود، میزبان جمعی از صاحبنظران، استادان دانشگاه، مدیران و مسئولان کشوری و استانی در حوزه فرهنگ و ادب، سلامت زنان، بحران آب و خشکسالی است.

اسلام دین وحدت و اخوت است

فارس آنلاین - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت : دشمن با راه انداختن جریان های فرقه ای در جهان اسلام درصدد است تا با نام دین، کیان و هستی مسلمانان را هدف قرار دهد.

نخستین مرحله لیگ کورسی فارس برگزار می شود

فارس آنلاین - شیراز- رئیس هیات دوچرخه سواری استان فارس گفت: نخستین مرحله مسابقات لیگ کورسی استان فارس یادواره شهدای مدافع حرم به میزبانی هیات دوچرخه سواری شیراز برگزار می شود.

پاییز فرهنگی مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس

فارس آنلاین - شیراز- برگزاری همایش ملی شیراز خاستگاه تعزیه، بزرگداشت ابراهیم سلطان کاتب قرآن و بزرگداشت دکترمهدی زمانیان، برنامه‌های فرهنگی، پژوهشی مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس در روزهای پایانی مهراست.

راه‌ یافتگان به مرحله نهایی دوسالانه داستان کوتاه نارنج اول آبان معرفی می شوند

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- مدیر اجرایی ششمین دوسالانه داستان کوتاه نارنج گفت: اسامی نویسندگان راه ‌یافته به مرحله‌ نهایی این جشنواره دوشنبه اول آبان‌ 96 منتشر می شود.

5 رویداد فرهنگی مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس در پاییز 96

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- برگزاری همایش ملی شیراز خاستگاه تعزیه، بزرگداشت ابراهیم سلطان کاتب قرآن و بزرگداشت دکترمهدی زمانیان، برنامه‌های فرهنگی، پژوهشی مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس در روزهای پایانی مهرماه است و همچنین این مرکز 2 برنامه ویژه نیز در آذرماه دارد.

بغض های نارس ، دومین دفتر شعر فرنگیس شنتیا

فارس آنلاین - شیراز - ایرنا - مجموعه شعر بغض های نارس شرح جراحات آخرالزمانی است که فرنگیس شنتیا، شاعر و روزنامه نگار شیراز آن را نگاشته و اکنون روانه بازار شده است.

سومین کتابخانه ویژه نابینایان فارس افتتاح می‌شود

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت:کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی شیرازوکتابخانه ویژه نابینایان ارسنجان به تمام نابینایان استان خدمات ارائه می‌دهند که سومین کتابخانه نابینایان تا پایان امسال در یکی از شهرستان های استان راه اندازی می شود.

کتاب روایت های نقالی منتشر شد

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- کتاب روایت های نقالی که در بردارنده روایت های حماسی نقالی منطقه کوهمره سرخی شهرستان شیراز است به قلم دکتر عظیم جباره ناصرو منتشر شد.

«بغض های نارس» نقد شد

فارس آنلاین - مجموعه شعر «بغض های نارس» نوشته فرنگیس شنتیا بانوی شاعر و روزنامه نگار توسط عبدالعلی دستغیب نویسنده پیشکسوت شیرازی نقد شد.

«بغض های نارس» در معرض دید قرار گرفت

فارس آنلاین - شیراز- مجموعه شعر «بغض های نارس» شرح جراحات آخرالزمانی است، که فرنگیس شنتیا این بانوی شاعر و روزنامه نگار باسابقه نگاشته شده است.

علمای جهان اسلام باید مانع از ارائه تفسیرهای نادرست از دین اسلام شوند

فارس آنلاین - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: اگر ما مسلمانان مدعی این اصل هستیم که اسلام پاسخگوی همه نیازها و اندیشه هاست، برای پایبندی به این ادعا علما و دانشمندان جهان اسلام نباید اجازه دهند عده ای تفسیرهای نادرست از دین رحمانی اسلام ارائه کنند و از این طریق این مکتب را به نابسامانی کشانند.

آغاز فصل چهارم بررسی های باستان شناسی شهر هخامنشی پاسارگاد

فارس آنلاین - شیراز- میرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس از آغاز فصل چهارم فعالیت های میان رشته ای باستان شناسی در شهر هخامنشی پاسارگاد و دشت مرغاب با همکاری هیئت مشترک ایران و فرانسه خبر داد.

همایش ملی زنان و توسعه در شیراز برگزار می شود

فارس آنلاین - شیراز - نائب رئیس کانون زنان بازرگان ایران گفت:همایش ملی زنان و توسعه با حضور زنان بازرگان ایران چهره های مطرح ملی در شهر شیراز برگزار می شود.

مراحل ثبت نخستین اثر منقول فرهنگی فارس به عنوان آثار ملی آغاز شد

فارس آنلاین - شیراز - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: فرآیند تهیه شناسنامه ثبت نخستین اثر منقول فرهنگی تاریخی استان فارس در فهرست آثار ملی ایران کلید خورد.

درخشش عضو کانون پرورش فارس در مسابقه بین المللی نقاشی هیکاری ژاپن

فارس آنلاین - شیراز- «فاطمه مسعودی» 14 ساله از مرکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش صفاشهر در استان فارس موفق به دریافت مدال برنز و دیپلم افتخار مسابقه‌ بین‌المللی نقاشی«هیکاری‌»کشور ژاپن شد.

فرهنگ ایران بسیار غنی است

فارس آنلاین - شیراز- جهانگرد تایوانی در سفر به کوار به شگفتی های سفر به ایران و استان فارس اذعان کرد و گفت: فرهنگ ایران بسیار غنی است و زنان با حجاب، زیبایی درونی و حتی بیرونی خاصی دارند.

کارگاه «جرأت غربی نبودن»برگزار می شود

فارس آنلاین - شیراز- «جرأت غربی نبودن» از سلسله کارگاه های نظری هنر معاصر است که توسط باوند بهپور از ٢٧ مهرماه جاری به میزبانی نگارخانه «هان» برگزار می شود.

توریسم روستایی و عشایری بستر مناسبی برای اشتغال سبز و پایدار فراهم می کند

فارس آنلاین - معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس با اشاره به اینکه توریسم روستایی و عشایری زمینه مساعدی را برای اشتغال سبز و پایدار مهیا می سازد، اضافه کرد: این بخش مهم گردشگری ضمن تامین امنیت شغلی در راستای بهره وری پایدار گرا بسیار اثر گذار است.

اخبار خواندنی

گشایش سومین کتابخانه ویژه نابینایان درفارس/افزایش فضای کتابخوانی

شیراز آماده جذب سرمایه گذار بخش گردشگری است

ایجاد پدهای هلیکوپتری امداد و نجات در 12 نقطه‌ شهر شیراز

شیراز میزبان هفتمین سمینار بین المللی سلامت زنان

پدر شهیدان افروزه به فرزندانش پیوست

عکاسان جوان شیرازی در نمایشگاه خطوط ناتمام آلبانی شرکت کردند

حمایت دانشگاه آزاد جهرم از تحصیل اقشار ضعیف جامعه

حمایت اتاق بازرگانی شیراز از پژوهش های کاربردی حوزه آب

هیات مدیران داستان ادبی شیراز:‌داوری این جایزه آذر96 پایان می یابد

240 معتاد پرخطر در مرکز ماده 16 فارس نگهداری می شوند

25 هزار دانش آموز فارس در راهیان نور شرکت می کنند

فعالان حوزه کودک و نوجوان فارس تجلیل شدند

حضور هنرمندان شیرازی در نمایشگاه «خطوط ناتمام» کشور آلبانی

قصه گویان اندیشمندانی موثر در انتقال باورها هستند

حضور بانوان هنرمند شیرازی در نمایشگاه «خطوط ناتمام» کشور آلبانی

همایش ملی «شیراز خاستگاه تعزیه» برگزار می شود

آیت الله ایمانی در بیمارستان بستری شد

فیلم کوتاه داستانی «مدال» به جشنواره بین المللی روسیه راه یافت

قول مساعد وزیر فرهنگ و ارشاد برای تکمیل تالار مرکزی شیراز

تجهیز عمیق ترین چاه آب شرب کشور در جهرم/ چاهی با 520 متر عمق

احیای دریاچه بختگان در اولویت است

لزوم تاسیس قرارگاه قرآنی در لارستان و نامزدی پایتخت کتاب کشور

جایزه ویژه داوران جشنواره کارتون صلح قبرس در دستان هنرمند جهرمی

آباده میزبان سوگواره تعزیه کشوری می شود

امام جمعه شیراز در بیمارستان بستری شد

پیش بینی اسکان ده هزار نفر شب زائر در موکب احمدبن موسی

گزارش بیست و یكمین نشست علمی حافظ در شیراز

نمایش آثار هنرمند جنوبی در گالری آبرای میامی

نقد روزنامه نگار نی ریزی/ ادامه فعالیت در شرایط خاص

تعزیه میدانی شیراز برگزار شد

باید چراغ حافظ را همیشه زنده نگه‌داشت

صالحی: حل مسائل انجمن های فرهنگی هنری در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر شتاب بخشی به ساخت تالار مرکزی شیراز تاکید کرد

معاون میراث فرهنگی کشور: معافیت های مالیاتی تاسیسات گردشگری در دست پیگیری است

تعریف تورهای گردشگری، مطالبه رئیس سازمان میراث فرهنگی از استان ها

تولیت حرم شاهچراغ (ع): با وزارت صالحی امیدها به حوزه فرهنگ بیشتر شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: مسائل حوزه فرهنگ با نگاه نو قابل حل است

معرفی آثار تاریخی همراه با بیان پیشرفت های امروز ایران باشد

سرانه گردشگر خارجی در کشور ناچیز است/ قانون جامع گردشگری

تغییر نوع تبلیغات بهترین راه برای جذب گردشگر خارجی است

امامزادگان استان فارس ظرفیت بسیار بالای فرهنگی است

نشست کتاب‌خوانی تخصصی روشن‌دلان در شیراز برگزار می‌شود

نشست کتاب‌خوان تخصصی روشن‌دلان در شیراز برگزار می‌شود

رئیس سازمان میراث فرهنگی: تورهای گردشگری هدفمند در پاسارگاد شکل گیرد

نفرات برتر استانی جشنواره قصه گویی فارس معرفی شدند

ادای احترام اعضای شورای شهر شیراز به حافظ

پایگاه های بسیج ادارات خدمت به مردم را سرلوحه کارها قرار دهند

پایگاه های بسیج ادارات خدمت به مردم با سرلوحه قرار دهند

ادای احترام اعضای شورای شیراز به حافظ

افتتاح نمایشگاه آثار استاد کاووس فلاحی در نگارخانه مهر مرودشت

وزیر ارشاد به زیارت حرم مطهر حضرت شاه چراغ(ع) رفت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به زیارت حرم مطهر حضرت شاه چراغ(ع) رفت

بازدید معاون رئیس جمهور از تخت جمشید و پاسارگاد

مدیران فارس برای ایجاد اشتغال برنامه کاربردی ارائه کنند

راز ماندگاری اشعار حافظ بیان فطریات بشری است

راهی که حافظ برای«طریقه‌ رندی‌» پیش گرفت/لسان الغیب تصویرگری شود

وزیر ارشاد: حافظ به عنوان یک مصلح اجتماعی برای جامعه ایرانی جذاب است

نشان درجه‌ یک علمی حافظ ‌شناسی به دکتر سعید حمیدیان اعطا شد

نشان درجه‌ یک حافظ‌شناسی به سعید حمیدیان اعطا شد

معاون رئیس جمهوری: حافظ، سفیر صلح و دوستی ایرانیان و جهانیان است

حافظ تلفیق تمامی شاعران قبل از خود است/ اشعاری با معرفت قرآنی

حافظ معلم زندگی، منتقدی مصلح و سخندانی سخنور است

نشان درجه‌ یک علمی حافظ‌شناسی به سعید حمیدیان اعطا شد

جان مایه شعر حافظ معرفت وجودی است/ حافظ هستی ساز بود

حافظ در قافیه و شعر و مرزها محدود نمی‌شود

استاندار فارس: از نگاه حافظ تدبیر و امید سرانجام بر بی تدبیری غالب خواهد شد

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: امروز بیش از پیش به حافظ و هنر او نیازمندیم

راز ماندگاری اشعار حافظ بین فطریات بشری است

شعر حافظ تصویر و تصور فراموش نشدنی است

حافظ متفکری است با زبان هنرمندانه

حافظ نمونه تمام عیار ایرانی هوشمند است

برگزاری کنفرانس همکاری مشترک ایران - ایتالیا در زمینه حفاظت و مرمت مجموعه میراث جهانی پاسارگاد

آغاز بیست و یکمین بزرگداشت یادروز حافظ در شیراز/ اعطای نشان درجه یک علمی حافظ‌شناسی به حمیدیان

بیست و یکمین مراسم یادروز حافظ در شیراز آغاز شد

سفر معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی به شیراز

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد شیراز شد

رئیس میراث فرهنگی با فعالان گردشگری فارس دیدار می کند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد فارس شد

بازدید از حافظیه رایگان شد

شهر اِوز فارس در مسیر پایتختی کتاب ایران قرار گرفت

سفر معاون رئیس‌جمهور به شیراز

پرسشگری باید سرلوحه فعالیت های کودکان و نوجوانان باشد

قصه گویی باعث افزایش سطح هوش اجتماعی و شکل دهی به شخصیت کودک

آغاز فعالیت‌ پشتیبانی موكب احمدبن موسی از 20 مهر در كربلا

"حافظ شیرازی" فرح نیازکار منتشر شد

یادی از «حافظ دریادل» در آستانه روز بزرگداشتش

عدالت حضرت علی(ع) دلیل گرایش ایرانیان به مذهب شیعه بود

كانون پرورش فكری تنها نهاد قصه‌گویی تخصصی ایران است

کسب رتبه برتر در حوزه عفاف و حجاب توسط تبلیغات اسلامی فارس

آغاز رقابت راویان قصه در کانون پرورش فکری فارس

ابلاغ ثبت 9 اثر تاریخی فرهنگی به استاندار فارس

برپایی نمایشگاه نقاشی كودكان در گالری وصال

هنرمندان شیرازی در تهران از لسان الغیب به شیوه هنرنو می گویند

آلمانی ها اولین غربی هایی که حافظ را شناختند

برپایی موكب صاحب‌الزمان جهرم در ایام محرم و صفر

وزیر علوم اندونزی خواستار تقویت روابط علمی با ایران در حوزه های مختلف شد

10 ویژه برنامه به مناسبت یادروز حافظ اجرایی می شود

از هوای وصال تا طنین غزل به یاد حافظ شیراز

توقف نفت مسجدسلیمان برابر ملوان/ پیروزی نساجی، برق و گل گهرسیرجان

صادرکنندگان سفیران اقتصادی کشور هستند

نیازهای داخل و خارج مرز برای زائرین اربعین مشخص شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فردا به شیراز سفر می کند

یک دقیقه برای مطالعه / کتاب های یک صفحه ای گامی در راه افزایش آگاهی

كتاب یك‌صفحه‌ای تلاشی برای فرهنگ‌سازی مطالعه

رونمایی از مجموعه «می بی غش» در شیراز رونمایی می شود

پرونده سارقین مسلح بانک های شیراز به طور ویژه بررسی می شود

امنیت اخلاقی حفظ معنویت جامعه است/ ابزار نوین نیاز جامعه امروز

پذیرش عضویت رایگاه كتابخانه‌های عمومی فارس به مناسبت یادروز حافظ

طی دو سال 26 نفر از اشرار فارس به هلاکت رسیدند

رونمایی از 2 کتاب ترجمه شده در شیراز

نمایشگاه ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار شد

اتمام طرح توسعه زیر ساخت های گردشگری مجموعه باستانی نقش رستم

20 مهر روز بزرگداشت حافظ، عضویت در کتابخانه‌های عمومی فارس رایگان است

مهدی فقیه برند شیراز در سینمای ایران است

امام جمعه شیراز: زیارت اربعین نشانگر پایداری در راه امام حسین (ع) است

جشنواره ملی زیبایی اسب های فلات ایران برگزار می شود

جشنواره ملی زیبایی اسبان فلات ایران برگزار می شود

ویژه برنامه «بر بال کودکی» در شیراز برگزار شد

خدمات دهی در موکب احمدبن موسی(ع) شایسته مردم فارس باشد

ایجاد شهرک دوستدار سالمند نیازمند همراهی تمامی دستگاه ها است

همکاری نیروی انتظامی با شهرداری صدرا مطلوب است

خدمات دهی در موکب احمدبن موسی شایسته نام مردم فارس است

برای خروج از مشکلات به دانشگاه پناه می برم/ دانشگاه مرکز آزادی

کتاب «علاالدین و رویای پراید پرنده» در ششمین جشنواره تئاترشهر

پیش نشست همایش علامه خفری برگزار می شود

حیدر اسکندرپور شهردار منتخب شورای شهر شیراز شد

مباحث مالی شهرداری شیراز کاملا شفاف است

کشف بیش از 4 کیلو حشیش از یک مسافر در فرودگاه شیراز

لزوم بهره مندی از مشارکت اجتماعی برای تحقق امنیت

بودجه مصوب ماده 17 شهرداری شیراز تمام شده است

اخلاق و حافظ عنوان برنامه‌های علمی بزرگداشت حافظ/ اعطای نشان حافظ‌شناسی به سعید حمیدیان

سعیدحمیدیان حافظ پژوه سال شد/ اهداء نشان درجه یک حافظ

یادروز حافظ برگزار می شود/ تلاش برای ثبت دیوان حافظ

احزاب باید باعث پویایی و بالندگی جامعه شوند

شیراز به استقبال گرامیداشت شاهد قدسی می رود

زور گفتن بیمه های بدهکار به علوم پزشکی قابل تحمل نیست

همیاران پلیس فرهنگ ترافیکی در فارس را ترویج می کنند

کتابخانه‌‌های عمومی فارس به جدیدترین کتاب‌های کمک آموزشی مجهز شدند

برنامه‌های بزرگداشت حافظ در شیراز تشریح شد

فصلنامه تخصصی «داستان شیراز» منتشر شد

اجرای طرح «خانواده آماده در مخاطرات» در جهرم

یادروز حافظ با عنوان «شاهد قُدسی» برگزار می شود

عضویت رایگان در مراکز کانون پرورش فکری فارس

تولید فیلم کوتاه «جُدَب» با موضوع خشکسالی آغاز شد

نمایشگاه گروهی نقاشی «روی دیگر پنجره» برپا شد

سانحه رانندگی در شیراز 3 کشته بر جا گذاشت

مدیر کل میراث فرهنگی فارس:مرمت مسجد خورلارستان بدون مجوزمیراث بوده است

چهارمین شب شعر «پیامبر اعظم» برگزار می شود

مدیر مرکز حافظ شناسی: معرفی حافظ به جهان به اعتبار جهانی مردم ایران کمک می کند

بزرگداشت بازیگر سینمای جنگ برگزار شد/رونمایی از تمبر مهدی فقیه