آخرين مطالب

گفتگو

بیمارستان پیمانیه جهرم درفراهم آوری پیوند اعضا شاخص است

پیام فارس - شیراز- رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: وزارت بهداشت بیمارستان پیمانیه جهرم را به عنوان پنجمین واحد فعال در فراهم ‌آوری و شناسایی پیوند اعضا در سه ماه اول 97 در کشور شناخته است.

تامین زیرساخت های عمرانی مهمترین نیاز حوزه سلامت در فارس است

پیام فارس - شیراز- مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس بیان گفت: 80 درصد از فعالیت های خیرین در حوزه سلامت در این استان در زمینه تامین زیرساخت‌های عمرانی متمرکز است و همچنان تأمین این زیرساخت و مهم‌ترین نیاز حوزه سلامت به شمار می رود.

گوسفندان قاچاق راهی کشتارگاه آباده شدند

پیام فارس - شیراز- رئیس اداره دامپزشکی آباده اعلام کرد: کامیون حمل دام زنده(گوسفند) بدون مجور بهداشتی – قرنطینه ای در پست قرنطینه این شهرستان توقیف و محموله آن راهی کشتارگاه آباده شد.

مشارکت نخبگان برای هوشمندسازی کلانشهر شیراز

پیام فارس - شیراز- ایجاد زیست بوم نوآورانه، استفاده از ایده های نخبگان و ورود بخش خصوصی به این عرصه دروازه ورود به شهر هوشمند است که در آن هزینه های جاری مدیریت شهرها کم و عملا موجب شکوفایی خلاقیت شهروندان نیز می شود.

بسیج بازوی توانمند آموزش و پرورش کشور

پیام فارس - شیراز- فرمانده سپاه ناحیه احمد ابن موسی(ع) گفت: بسیج بازوی توانمند آموزش و پرورش کشور است و این دو در کنار هم می توانند به رشد و پیشرفت مدارس در مناطق محروم سرعت دهند.

طرح های آبرسانی در جهرم به بهره برداری رسید

پیام فارس - شیراز- مدیر آب و فاضلاب جهرم گفت: با اجرای 1700 متر خط انتقال آب شرب و بهره ‌برداری از یک حلقه چاه جدید در شهر جهرم مشکل کم آبی در بخشی از این شهر رفع شد.

دامپزشکی شیراز 31 مرغ فروشی و قصابی را بست

فارس آنلاین - شیراز- رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شیراز گفت: در سه ماه نخست سال 97 تعداد 31 واحد غیر مجاز اعم از مرغ فروشی، قصابی و سایر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی را که تخلف بهداشتی داشتند، پلمب کردیم.

توصیه های ایمنی برای سرویس کولر

فارس آنلاین - مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق شیراز با اشاره به فرارسیدن فصل گرما و توسعه استفاده از دستگاه های برودتی برای ...

اسناد وقفی بودن میمند فارس در دسترس قرار گرفت

فارس آنلاین - شیراز - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: با بررسی و پیگیری های زیاد، اسنادی که گواه بر وقفی بودن بسیاری از املاک در شهر میمند از توابع شهرستان فیروزآباد است، یافته شد و در دسترس قرار گرفت.

خیریه های بی خیر

فارس آنلاین - شیراز- درد و رنج هر انسانی دل همنوع را به درد می آورد و افراد بسیاری برای حل مشکلات دیگران از دادن کمک دریغ نمی کنند اما در این بین سوء استفاده برخی افراد با عنوان موسسه خیریه، اعتماد عمومی را به کارهای خیرخواهانه و عملکرد خیریه های واقعی خدشه دار می کند.

استاد دانشگاه شیراز:پدیده ریزگرد، خاستگاه داخلی هم دارد

فارس آنلاین - شیراز - رئیس مرکز پژوهش های علوم جوی و اقیانوسی دانشگاه شیرازگفت:همه دلایل بروز ریزگردها را نباید با خاستگاه خارجی جست و جو کرد، بسیاری از این پدیده ها ناشی از بی توجهی به اقلیم و منابع ملی در کشورمان است.

جشن عروسی با چاشنی مرگ

فارس آنلاین - شیراز - مدت ها قبل کارت دعوت عروسی را دریافت کرده بودند و برای شرکت در آن لحظه شماری می کردند تا این که روز موعود فرا رسید اما نمی دانستند جشن عروسی با چاشنی مرگ همراه و به مجلس عزا تبدیل می شود.

راه اندازی دانشکده علوم پایه در فسا

فارس آنلاین - شیراز - نماینده مردم شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی از راه اندازی دانشکده علوم پایه در دانشگاه دولتی این شهرستان خبرداد.

مطالعه مرمت های اظطراری قلعه ایزدخواست

فارس آنلاین - شیراز- معاون میراث فرهنگی میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: مطالعه مرمت اضطراری بخش های آسیب دیده قلعه ایزدخواست در دستور کار قرار گرفت.

کلانشهر شیراز با برنامه شب های فیروزه ای بیشتر معرفی می شود

فارس آنلاین - شیراز- رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به برنامه هایی که این سازمان برای هفته شیراز تدارک دیده است، گفت: این کلانشهر در قالب برنامه ای با عنوان شب های فیروزه ای که از رسانه ملی پخش خواهد شد، بیشتر به هموطنانمان معرفی می شود.

تیشه بر ریشه و ریه های تنفسی شیراز

فارس آنلاین - شیراز- هشدارهای هر روزه، به نمایش گذاشتن عکس های هوایی برای بیان عمق فاجعه، نامه نگاری و هرآنچه نشانگر فریاد است نتوانسته از ریشه کن شدن درختان باغ ها و از بین رفتن خود باغ های غرب شیراز جلوگیری کند.

آتش نشان جهرمی هنگام ماموریت آسیب دید

فارس آنلاین - شیراز- آتش نشان جهرمی که برای فرونشاندن آتش در یک فروشگاه و نمایشگاه لباس عروس می کوشید، آسیب دید و در بیمارستان بستری شد.

بهره‌وری صحیح از منابع آبی اولویت سال 97 است

فارس انلاین- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس خاطرنشان كرد: امسال بهره‌وری صحیح از منابع آبی استان را به‌عنوان یک اولویت مهم در دستور کار قرار خواهیم داد.

مصدومان شب چهارشنبه آخر سال در فارس 87 نفر بودند

فارس آنلاین - شیراز - سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس با بیان اینکه این استان در شب چهارشنبه آخر سال، شب آرامتری نسبت به سایر استان های کشور داشت گفت: تعداد مصدومان این مراسم 87 نفر بودند.

معاون فرماندهی انتظامی فارس:جشن چهارشنبه آخرسال طبق رسوم برگزار شود

فارس آنلاین - شیراز- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت:شایسته است جشن چهارشنبه آخر سال براساس سنت ها، آداب و رسوم و سابقه دیرینه آن و با هدف تقویت انسجام اجتماعی برگزار شود.

عضویت رایگان در کتابخانه برترفارس در استهبان فراهم شد

فارس آنلاین - شیراز - کتابخانه محقق العلما در استهبان که عنوان برتر کتابخانه عمومی فارس در سال 1395 را کسب کرد به مناسبت چهاردهمین سال تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی از علاقه مندان عضویت به صورت رایگان ثبت نام می کند.

شناسایی 6 گونه گربه سان دراستان فارس / انقراض شیر ایرانی

فارس آنلاین - دوازدهم اسفند روز جهانی حیات وحش و شعار امسال در مورد گربه سانان است که اگرچه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس خبر شناسایی 6 گونه از گربه سانان را در این استان داده اما می گوید: گونه شیر ایرانی در سال های پیش منقرض شده است.

78 پروژه در جهرم بهره برداری شد

فارس آنلاین - جهرم-فرماندار ویژه جهرم گفت: در دهه فجر امسال 87 پروژه با اعتباری بالغ بر 134 میلیارد تومان در جهرم بهره برداری شد.

«سرو زیر آب» جایگاه ویژه ای در سینمای جنگ دارد

فارس انلاین- در میان آثار متعدد دفاع مقدس هفدهمین جشنواره فیلم فجر، «سرو زیر آب» به اعتقاد یک کارشناس و فعال ادبی جایگاه ویژه ای دارد و لایه‌های پنهانی معنا، مخاطب را حتی بعد از فیلم درگیر می‌کند.

آتش نشان های مرودشت گلایه مند از شرایط کار

فارس آنلاین - شیراز- آتش نشان های مرودشت فارس گفتند: 24 ساعت کار و 24 ساعت استراحت داریم در حالی که آتش نشان های دیگر فارس و کشور 24 ساعت کار و 48 ساعت استراحت دارند.

فرماندار ویژه لارستان: ایرنا می تواند مسیر توسعه مناطق مختلف را هموار کند

فارس آنلاین - لارستان - معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان لارستان با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: ایرنا با اتکا به تجربه 83 ساله فعالیت خبری به خوبی می تواند در کنار مردم و مسئولان مسیر را برای توسعه مناطق مختلف هموار کند.

معاون اول رئیس جمهوری:چالش خشکسالی در فارس را مورد توجه قرار می دهیم

فارس آنلاین - شیراز- معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به موضوع خشکسالی در کشور گفت: استان فارس بیش از سایر مناطق کشور با چالش خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و تلاش خواهیم کرد موضوع آب در این استان را مورد توجه جدی قرار دهیم.

جدایی نرگس شیراز از ادبیات، شاید وقتی دیگر

فارس آنلاین - شیراز- بیست و هشتم دی 96 بازدید هدایت شده خبرنگاران از محل کارخانه روغن نباتی شیراز، موضوع جابه جایی این کارخانه به دلیل آلایندگی را برای چندمین بار مطرح کرد.

شیراز میزبان 22 فیلم جشنواره فجر می‌شود

فارس آنلاین - شیراز- معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اعلام اینکه 22فیلم جشنواره فجر به شیراز می‌آید، گفت:سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم فجر از 16 تا 26بهمن‌ماه در تالار حافظ و در چهار نوبت اکران می‌شود.

مخترع جوان: شرایط برای عملیاتی شدن ایده های نخبگان در کشور فراهم شود

فارس آنلاین - شیراز- رسول شاهسونی جوان موفق و مخترع ایرانی معتقد است که دولت باید شرایطی را فراهم آورد که نخبگان بتوانند ایده ها و برنامه های خود را برای حل مشکلات کشور در بخش های مختلف عملیاتی کنند.

اقدام دانش آموزان فسا درمراقبت از پرندگان درفصل سرد

فارس آنلاین - شیراز جمعی از دانش آموزان شهرستان فسا با ایجاد لانه و دانه پاشی در منطقه پانل این شهرستان برای مراقبت از پرندگان در فصل سرد سال اقدام کردند که مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فسا این کار دانش آموزان را ستود.

بیمه های فارس ازبیمارستان ها طلب دارند، بیمارستان ها از بیمه ها

فارس آنلاین - شیراز - برخی بیمارستان های فارس از ارائه خدمات غیر اورژانسی خودداری می کنند و دلیل آن را پرداخت نشدن کارانه پزشکان و کادر بیمارستانی می دانند که با پا درمیانی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و بیمه فروکش می کند تا اقدام بعدی و میانجیگری دیگر.

سایه مهر ، از تورنتو تا آب گِل کرمان

فارس آنلاین - شیراز - بانوی نیک اندیش شیرازی ساکن کانادا برای کمک به مردم روستای محروم آب گِل کرمان آستین همت بالا زد و سایه مهرورزی و امید را بر سر مردم محروم این روستای استان کرمان گسترش داد.

مرگ دو کودک به دلیل گاز گرفتگی در شیراز

فارس آنلاین - شیراز- مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز گفت: صبح یکشنبه دو دختر بچه 10 و 12 ساله در منزلی در شیراز به علت گاز گرفتگی جان خود را از دست دادند.

شیراز آماده انتقال تجارب میزبانی پایتختی جوانان جهان اسلام به قدس

فارس آنلاین - شیراز - دبیر اجرایی شیراز پایتخت جوانان جهان اسلام گفت: شهربیت المقدس در سال 2018 پایتخت جوانان جهان اسلام است و ما تمام تجربیات خود را در اختیار دبیرخانه جهانی قرار خواهیم داد تا جوانان مظلوم و ستم دیده فلسطین بتوانند شایستگی های خود را بیشتر نشان دهند.

سهم 35 درصدی پراید از حوادث رانندگی منجر به فوت در فارس

فارس آنلاین - شیراز- مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس گفت: 127 تن از جانباختگان حوادث رانندگی هفت ماه نخست امسال سرنشین یا راننده خودروهای پراید بوده اند که این رقم 35 درصد کل آمار فوتی های استان در این حوادث است.

ورزشکارشیرازی نایب قهرمان مسابقات ژیمناستیک جام ستارگان جهان شد

فارس آنلاین - شیراز - سعید رضا کیخا ورزشکار شیرازی در مسابقات ژیمناستیک جام ستارگان جهان ( تویوتا کاپ ) که در ژاپن در حال بر گزاری است در رشته خرک حقله نایب قهرمان جهان شد و مدال نقره را بر گردن آویخت.

اسطوره، شرایط را برای زیستن سهل ترمی کند/ گفت و گو با عباس مخبر

فارس آنلاین - شیراز- عباس مخبر اسطوره شناس نامداری است که عصاره کلامش این است:اسطوره‌ بسیاری اوقات به انسان راه ‌حل و آرامش می‌ دهد و بعدی از معنای زندگی را برای آدمی روشن می‌کند که شرایط را برای زیستن سهل‌ تر می‌کند.

پدری به اتهام قتل دخترش در شیراز دستگیر شد

فارس آنلاین - معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: پدری که با طناب دختر 18 ساله خود را به قتل رسانده بود در شیراز دستگیر و راهی زندان شد.

باغ ارم شیرازهمچنان بهشت گردشگران است

فارس آنلاین - باغ ارم شیراز که از مکان های گردشگری و ثبت شده در یونسکو است براساس شواهد همچنان یکی ازمکان های انتخابی گردشگران است و ادعای یک رسانه محلی که این افراد تمایلی به دیدن این باغ ندارند، رد شد.

مردم فریب قیمت پایین برخی محصولات غذایی را نخورند

فارس آنلاین - مسئولان معاونت دارویی و نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفتند:مردم فریب قیمت پایین برخی محصولات غذایی خارجی را نخورند، فرآورده های غذایی که اصالت آن نامشخص است می تواند سرطان زا باشد.

587 پیوند عضو در سال جاری / فارس پیشتاز در تولید علوم پزشکی و سلامت

فارس آنلاین - تیم پیوند عضو در بیمارستان نمازی شیراز در سال جاری موفق شده است 587 پیوند عضو انجام دهد ، این موفقیت چشمگیر شیراز و فارس را همچنان در قله تولید علوم پزشکی و سلامت به ویژه در حوزه پیوند اعضا قرار داده است .

پزشکان زن می توانند با دوره های آموزشی ماموگرافی و سونوگرافی بانوان را انجام دهند

فارس آنلاین - ناکافی بودن سونوگرافیست زن در شیراز و دیگر شهرهای فارس، بی رغبتی بانوان برای سونوگرافی را موجب شده که رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای حل این مشکل گفت: پزشکان زن می توانند با طی کردن دوره های آموزشی کوتاه مدت ماموگرافی و سونوگرافی بانوان را انجام دهند.

450 پزشک و پیراپزشک فارس به زائران اربعین خدمات سلامت ارائه می دهند

فارس آنلاین - رئیس جامعه پزشکی استان فارس و دبیر ستاد اربعین دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با همکاری این دانشگاه و بسیج جامعه پزشکی و گروههای مردمی و جهادی ، 450 نفر از پزشکان و پیراپزشکان فارس خدمات سلامت به زائران اربعین حسینی ارائه می دهند.

پیش بینی اسکان 10 هزار نفر از زائران اربعین حسینی در موکب احمد بن موسی (ع)

فارس آنلاین - مدیر اجرایی قرار گاه خدمات رسانی (موکب) احمد بن موسی (ع) گفت: پیش بینی می کنیم امسال در آیین اربعین حسینی، 10 هزار نفر از زائران در کربلای معلی در این موکب اسکان داده شوند.

آنالیز بستر دریاچه بختگان تا عمق 12 متری

فارس آنلاین - مدیر مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی جنوب کشور(مرکز شیراز) از آنالیز بستر دریاچه بختگان تا عمق 12 متری خبر داد.

مجوزهای سرمایه گذری در فارس از طریق مرکز خدمات سرمایه گذاری صادر می شود

فارس آنلاین - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: به منظور اجرایی شدن پنجره واحد سرمایه گذاری، از این پس پی گیری صدور تمام مجوزهای مورد نیاز متقاضیان سرمایه گذاری در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان انجام خواهد شد.

14 هزار دانش آموز ایرانی خارج از کشور ظرفیت خوبی برای معرفی ایران هستند

فارس آنلاین - مسئول بخش فرهنگی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هم اینک 14هزار دانش آموز ایرانی خارج از کشور تحصیل می کنند،گفت: می توان با هم افزایی فرهنگی، اجتماعی و برگزاری اردو برای آنها در ایران از آنان به عنوان سفیران فرهنگی برای معرفی هر چه بیشتر کشورمان در بیرون از مرزها بهره گرفت.

کسب کرسی برای ایران از اهداف مهم میزبانی اجلاس فدراسیون جهانی کوهنوردی است

فارس آنلاین - رئیس هیات کوهنوردی و صعود های ورزشی فارس گفت: از اهداف مهم برگزاری اجلاس جهانی فدراسیون های کوهنوردی و صعود های ورزشی به میزبانی ایران که روزهای بیست و هفتم تا سی ام مهرماه جاری در شیراز برگزار خواهد شد، کسب کرسی برای ایران در هیات مدیره این فدراسیون است.

راه اندازی کمیته پدافند سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- معاون امور شهری و تهران سازمان پدافند غیرعامل گفت: در پی توافق این سازمان با سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، ظرف 2 ماه اخیر کمیته پدافند سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور راه اندازی شد.

ورود بیش از 243 هزار گردشگر خارجی به فارس در 6 ماه نخست امسال

فارس آنلاین - معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: در 6 ماه نخست سال 96 بیش از 243 هزار گردشگر خارجی به این استان سفر کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال 95 که شمار گردشگران 195 هزار نفر بود حاکی از 25 درصد افزایش است.

پایان امسال، آخرین فرصت برای تعویض کارت های شناسایی ملی

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا – مدیرکل ثبت احوال استان فارس گفت: کارت های شناسایی ملی قدیمی تنها تا پایان امسال اعتبار دارند و از این رو، دارندگان این کارت ها باید برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

گردنه حسین آباد نی ریز فارس به بزرگراه تبدیل می شود

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس گفت: گردنه حسین آباد نی ریز (لایرز) در محور شریانی شیراز – استهبان – نی ریز و قطرویه با اولویت حذف گردنه و کاهش حوادث ترافیکی در حال تبدیل شدن به بزرگراه است و تلاش می شود که تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

پیشرفت 63 درصدی آزاد‌راه اصفهان- شیراز/ احتمال تکمیل پروژه تا پایان 97/ روسازی بتنی آزادراه با آخرین فناوری روز جهان

فارس آنلاین - بازدید وزیر راه و شهرسازی در بازدید از عملیات اجرایی آزادراه اصفهان- شیراز از پیشرفت فیزیکی ٦٣ درصدی این پروژه خبرداد و نسبت به اتمام عملیات ساخت آن تا پایان سال ٩٧ ابراز امیدواری کرد.

رونق اقتصادی وگردشگری کشور در کنار حفاظت از میراث فرهنگی مورد توجه قرار گیرد

فارس آنلاین - استاندار فارس با بیان اینکه فارس از ظرفیت های برجسته گردشگری برخوردار می باشد گفت: اگر بتوانیم با یک برنامه ریزی صحیح ضمن صیانت از میراث فرهنگی رونقی در حوزه گردشگری ایجاد نمائیم قطعاً رونق اقتصادی کارآفرینی و ایجاد اشتغال را شاهد خواهیم بود.

همایشی با هدف تبیین فرهنگ و تمدن اسلامی و نفی ایران هراسی

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- قراراست 26 و 27 مهر 96 خماایشی با عنوان نقش عربی ‌نویسان و عربی ‌سرایان ایرانی در رشد وشکوفایی فرهنگ و تمدن اسلامی در شیراز برگزار شود که اهدافی مانند تبیین فرهنگ اسلامی و مبارزه با ایران هراسی برای آن در نظر گرفته شده است.

محمدجواد ظريف قلابي در شيراز دستگير شد

فارس آنلاين - رئيس پليس نظارت براماکنمومي استان فارس از دستگيري فردي كه خود را وزير امور خارجه معرفي مي‌كرد خبر داد.

اميدها براي بهبودي ضايعه نخاعي دانش آموز هرمزگاني افزايش يافت

فارس آنلاين - قائم مقام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي شيراز اعلام کرد:اميدها براي بهبودي ضايعه نخاعي دانش آموزهرمزگاني بستري دربيمارستان نمازي شيراز افزايش يافت زيرا اين دانش آموزکه روزهاي نخست به هيچ تحريک حسي پاسخ نمي داد اکنون به تحريکات حسي واکنش نشان مي دهد اما همچنان در اعضاي دست و پا حرکت ندارد.

طنين آواي پاپ کنسرت ماهان شجاعي در تالار حافظ شيراز

فارس آنلاين - تالار حافظ شيراز يکشنبه شب ميزبان گروه موسيقي پاپ رسا به خوانندگي ماهان شجاعي بود که اين گروه موسيقي با کوک سازهاي بادي و کوبه اي در اين کنسرت براي نخستين بار آهنگ هاي محلي و ملودي هاي پر مخاطب را در قالب پاپ ارائه کردند.

ساير مطالب

افشاني: خشكسالي و بيكاري معضلات اصلي فارس است

عدم تعامل استاندار به ضرر فارس شد/ سرمايه گذار جذب نمي شود

مديريت يکپارچه را به شهرداري نمي‌دهند بايد گرفت/ 655 پروژه نيمه‌تمام است که بايد تکميل شود

ثبت جهاني مجموعه بي‌شاپور در گام‌هاي نهايي

نشست نمايندگان فارس با وزير پيشنهادي ارتباطات

موزه تخصصي دشت مرودشت راه اندازي شود

مرمت راه هاي عشايري جهرم

دست اندرکاران کارگاه تئاتر استهبان:کمبود امکانات و آموزش، مشکلات عمده اين هنر است

افزايش دوچندان در احداث تاسيسات انتقال و فوق توزيع برق و انرژي در استان فارس

همايش مطالعات تاريخ ايران برگزار شد/شيراز از ثبت جهاني جا نماند

متخصص و عضو هيات علمي دانشگاه : خوردن سبوس به تنهايي عوارض ناخوشايند دارد

340 هکتار از جنگل هاي کوهمره نودان طعمه حريق شد

هنروتجربه شيرازميزبان مستند«فرخي يزدي»/ديدار مردمي «زيرسقف دودي»

زيور و مجسمه همنشين شدند/بازسازي انگاره هاي رايج

تابستان گرم و پر مصرف با صرفه جويي و مصرف بهينه برق مديريت کنيم

درياچه مهارلو قرمز شد/ کم آبي و آلودگي عامل اصلي

52 درصد از ابلاغات قضايي فارس الکترونيکي صادر مي شود

مراکز گردشگري فارس براي سفرهاي تابستاني آماده اند

استقرار گمرک در منطقه ويژه اقتصادي جهرم

پوميس، روغن تفاله زيتون است، استاندارد نيست

تفكيك راه از شهرسازي منطقي نيست

مشکلي در تامين مالي خطوط انتقال آب به جهرم نداريم/حفر 6 حلقه چاه

حرم امامزادگان و بقاع متبركه فارس ميزبان روزه‌داران در شب‌هاي قدر

آغاز به کار نخستين اتوبوس برقي کشور در شيراز

روايت رئيس دفتر نماينده جهرم از حادثه تروريستي 17 خرداد

اجراي طرح توسعه گردشگري در جنگلهاي بلوط با تاکيد بر حفظ و حراست از زيست بوم طبيعي

وجود چهار بيمار مشکوک به تب کريمه‌کنگو در شيراز

اقدامات حمايتي از محيط زيست با هدف دستيابي به توسعه پايدار تداوم يابد

برگزاري طرح کرسي تلاوت قرآن کريم در کازرون

تعداد مصدومان آتش‌سوزي هايپرمارکت شيراز 36 نفر بود

هيچ زماني براي پست و مقام در را به ديوار نکوبيده‌ام

معرفي حوزه هاي جديد سرمايه گذاري در جهرم

سه کشته و 175 مورد گازگرفتگي با منواکسيد کربن در نوروز فارس

دستگيري چهار شکار چي متخلف در کازرون

مشکل کمربندي خرامه برطرف مي شود

آبگيري سد نرگسي کازرون نيازمند 2 هزار ميليارد ريال اعتبار است

زمين لرزه کازرون سه مصدوم به دنبال داشت

جيوه ، عنصر خطر آفرين در مراکز دندانپزشکي

دو سالانه «اول ارديبهشت ماه جلالي» در جهرم برگزار مي شود

زلزله خنج هشداري براي افزايش مقاوم سازي مناطق روستايي است

176 خانوار اسکان ضروري يافتند/ اعلام ميزان خسارات طي48 ساعت آينده

ورزشکار شيرازي مقام سوم دارت کشور را کسب کرد

استفاده از امواج الکترومغناطيسي براي تشديد خشکسالي، بي اساس است

زلزله لامرد را لرزاند

روزگار تالاب هاي فارس سياه و تاريک است

تاخيردربارندگي هاي فارس نگران کننده و حاصل دخالت انسان است

دانشگاه علوم پزشکي جهرم بين‌المللي مي‌شود

بانوي معلول و قهرمان تيراندازي جهان:به هدف زدم،هدفم ذهنيت زدايي بود

مقام قضايي:پيگير حقوق مال باختگان کلاهبرداري در بيضا سپيدان هستيم

گنج در «فاروق» کشف نشده است/به شايعات توجه نکنيد

گازرساني به مناطق حاشيه روستاهاي خارج از طرح هاي هادي خلاف مقررات است

توليد سالانه 450 هزار تن ليموشيرين از باغات جهرم

مطالعات هيدروژئوشيمي آبهاي زيرزميني فارس انجام شد

کارگاه دوره‌اي سلامت روان در دانشگاه پزشکي جهرم برگزار مي‌شود

شيراز ميزبان سازمان هاي مردم نهاد کشوردر حوزه رفع آسيب هاي اجتماعي

مسابقات استاني سازه‌ ماکاروني در جهرم برگزار مي‌شود

آتش سوزي در کوه رحمت، به تخت جمشيد آسيب نرساند

کارگاه بازيگري حرفه‌اي در جهرم برگزار مي‌شود

57 هزار نفر از فارس براي پياده روي اربعين درعتبات ثبت نام کردند

فيلم کوتاه «چهل سالگي» در راه جشنواره هاي جهاني/جادوي صدا درسينما

34 روستاي بخش خفر جهرم از طرح هادي برخوردار شدند

بانک سلول هاي بنيادي در شيراز دومين بانک خونساز کشور

مشارکت مردم فارس در سرشماري اينترنتي پنج درصد بيشتر از متوسط کشور بوده است

قمه زني کج دهني به ارزش هاي اسلامي است

آسيب‌هاي اجتماعي در قالب همايشي بررسي مي‌شود

مردم فارس با اطمينان کامل سرشماري اينترنتي را انجام دهند

باغ ارم با تهديدي مواجه نيست/ استاندار محترم دستور بررسي صادر كند

مردم در سرشماري نفوس و مسکن مشارکت جدي داشته باشند

امضاي تفاهم نامه تسهيل فرآيند صدور کارت بازرگاني در فارس

کشف بيش از يک تن هروئين در حوالي داراب فارس

بقعه تاريخي در کازرون آسيب ديد/ جستجو براي گنج علت احتمالي حادثه

وضعيت آب شرب در برخي روستاهاي فارس بحراني است

فرونشست زمين در3 شهرستان فارس بحراني است

عمل جراحي قلب باز بر روي تبعه افغانستان در بيمارستان فسا در حالت اورژانس

دولت درتله بالابردن توقعات افتاد

كاهش فاصله حركت قطارهاي مترو به 15 دقيقه

معاون دانشگاه علوم پزشکي شيراز: اين دانشگاه در دولت تدبير و اميد دستاوردهاي خوبي داشته است

نماينده شيراز:90درصد درآمد دولت يازدهم صرف بدهي هاي دولت گذشته مي شود

نصب گاردريل سه موج در راه هاي اداره کل راه و شهرسازي لارستان

هنرمند فيروزآبادي: هرسانتيمتربافت فرش ابريشم ريزبافت 2رو 44 روز طول مي کشد

مديرعامل تامين اجتماعي: دريافتي مستمري بگيران 79 درصد افزايش يافت

طرح حضور پزشکان متخصص در مناطق روستايي و محروم فسا آغاز شد

برگزاري مسابقات جهاني اسكواش در شيراز

استفاده غير معقول داروهاي گياهي عواقب جبران ناپذير دارد

اجراي بيش از يک هزار طرح اشتغالزايي توسط کميته امداد فارس

استاد دانشگاه: تبديل خليج فارس به کوه نمک غيرممکن است

سيل 11 ميليارد تومان به داراب خسارت زد

بيمارستان خنج مجهز به دستگاه سي تي اسکن شد

يک مقام قضايي:هفت عضو شوراي شهر آباده فارس متهم به تخلفات مالي هستند

57 عمل جراحي قلب باز در بيمارستان فوق تخصصي ولي عصر (عج) فسا

100 هنرمند صنايع دستي فارس، درجه هنري کشوري دارند

خشکسالي و تراکم علف هاي خشک، دليل خودسوزي حاشيه مهارلو است

مديرکل منابع طبيعي فارس: گروه هاي اطفاي حريق جنگل تشکيل مي شوند

آتش سوزي سطوح علفي درياچه پريشان کازرون مهار شد

هفت مرکز دياليز صفاقي در فارس فعال است

سقوط هواپيما در داراب را تاييد يا تکذيب نمي‌کنم

لزوم اجراي پروژه برج تاريخ ايران در شيراز

امير محبيان: نمايندگان بايد زبان گوياي جامعه باشند

علت بروز آتش سوزي در مناطقي از فارس در دست بررسي است

آتش به 75 هکتار از عرصه هاي علفي پارک ملي بمو زيان رساند

با دستور قضايي عمليات احداث جاده تنگ کتويه داراب فارس متوقف شد

پنج کاشي هفت رنگ مسجد نصيرالملک شيراز به سرقت رفت

مجتمع فولاد شهرستان فسا با قرار داد تجاري ايران و آلمان جان تازه مي گيرد

هلال احمر فارس در بارندگي هاي اخير به 212 نفر حادثه ديده امدادرساني كرد

قطعات سفال و استخوان حيوانات بيشترين يافته محوطه تاريخي هرمنگان فارس است

معاون استاندار فارس: لازمه استقلال اقتصادي، توجه به توانمندي هاي داخل است

راه اندازي هتل مجموعه جهاني تخت جمشيد رونق گردشگري را بدنبال دارد

بيش از سه هزار قلم داروي غير مجاز در اقليد کشف شد

استاندار فارس :مجاهدت جانباختگان حادثه سقوط بالگرد ماندگار خواهد شد

مدير کل حفاظت محيط زيست فارس ، ميهمانان نوروزي را به حفاظت بيشتر از مواهب طبيعي فرا خواند

550 نفر از خواهران بسيج پايگاه هاي محلات شيراز عازم مناطق عملياتي دوران دفاع مقدس شدند

افزايش ساعت كار مركز تحويل كارت ملي هوشمند در شيراز

وعده برقراري هشت پرواز در فرودگاه لارستان به مقضد دبي

حضور حماسي مردم در انتخابات، وظيفه مسئولان را سنگين تر کرد

برپايي سياه چادرهاي عشايري در نوروزگاه شيراز

انتخاب آگاهانه در انتخابات مشکلات کشور را به حداقل مي رساند

نامزدهاي انتخابات و هوادارانشان نبايد حق ويژه براي خود قائل شوند

اختتاميه جشنواره مطبوعات فارس 14 اسفند برگزار مي شود

راهي براي تاثيرگذاري بيشتر درمان داوريي بر سرطان سينه

فهرست انتخاباتي جبهه متحد اصولگرايان در 13 حوزه انتخابيه فارس اعلام شد

فاز نخست مجتمع گردشگري مجموعه تاريخي بيشابور کازرون افتتاح شد

زلزله 5.4 دوبرجي داراب فارس خسارتي نداشت

فرجام برجام، حقانيت نظام اسلامي را اثبات کرد

گردشگران به هر تعداد روز مي توانند در هتل هاي فارس اتاق رزرو کنند

شرکت هاي گاز و برق به کاشي حافظ مهلت دادند

زلزله بيرم فارس هيچگونه خسارتي نداشت

نمايندگان مجلس، در تدوين برنامه ششم به جايگاه شوراها توجه داشته باشند

نتايج بررسي‌ صلاحيت‌ها در 12 حوزه انتخابيه فارس

14 ديماه پايان زمان بررسي صلاحيت داوطلبان انتخابات مجلس توسط هيات هاي اجرايي

دارالشفاي تخصصي حرم شاهچراغ (ع) آماده بهره برداري است

17نفر در فارس براي شرکت در انتخابات مجلس شوراي اسلامي ثبت نام کردند

نام نويسي از داوطلبان نمايندگي مجلس خبرگان از 26 آذر آغاز مي شود

فرسايش طبيعي، تهديد اصلي مجموعه جهاني پاسارگاد است

شهرداري مرودشت 523 ميليون تومان به کتابخانه هاي عمومي بدهي دارد

مانور آمادگي در برابر زلزله در فارس اجرا خواهد شد

استفاده از 2 روش جديد درماني در شيراز

بيش از 50 هزار رواديد براي زائران اربعين حسيني در فارس صادر شد

نشست زمين و گسل فعال عامل احتمالي ايجاد فروچاله در روستاي چاه دراز اعلام شد

معاون استانداري فارس:مدير دولتي بايد تفکردولت را قبول داشته باشد

خسارت بارندگي هاي اخير در لارستان فارس بيش از 270ميلياردريال اعلام شد

بارندگي شديد در جنوب فارس مدارس لامرد و جهرم را تعطيل کرد

پيش بيني برداشت 770 هزار تن محصولات صيفي زير پلاستيکي در فارس

افزايش کشت گلخانه اي به مديريت منابع آب و توسعه صادرات کمک مي کند

مديرعامل مجمع خيرين فارس :خيرين برتر حوزه سلامت به مشهد اعزام مي شوند

طرح تحول سلامت بيماران را از حالت استيصال مالي براي درمان خارج کرد

تلاش بنياد مسکن فارس براي خانه دار شدن 750 خانوار داراي دو معلول

استانداري فارس با ميزباني شيراز براي مسابقات جهاني کشتي موافقت کرده است

اجراي 5هزار برنامه در هفته دفاع مقدس در فارس

افتتاح شهرك فناوري صنايع شيميايي شيراز با حضور معاون وزير صنعت

فرماندار شيراز : ورزش تنها فوتبال نيست