آخرین اخبار

اقتصادي

نخستین تاسیسات تقویت فشار گاز ساخت کشور در فراشبند فارس افتتاح شد

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- تاسیسات تقویت فشار گاز فراشبند 10 فارس که جزو منطقه پنج گازی کشور محسوب می شود و نخستین تاسیساتی است که شرکت انتقال گاز ایران ساخته، روز سه شنبه با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران افتتاح شد.

هدف گذاری 132 میلیون دلاری برای صادرات صنایع کوچک و متوسط فارس

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس گفت:‌هدف‌گذاری صادرات صنایع کوچک و متوسط برای استان فارس حدود 132میلیون دلار تعیین شده است که با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان و وجود پتانسیل‌های صنعتی و فعالیت کنسرسیوم‌ها و تشکل‌های صادراتی، دستیابی به این هدف امکان‌پذیر است.

افزایش 65 درصدی اعتبارات ماده 180 در جهرم

فارس آنلاین - جهرم-فرماندار ویژه جهرم از افزایش 65 درصدی اعتبارات این شهرستان از محل قانون استفاده متوازن از امکانات کشور خبر داد.

اتریش چهار نیروگاه خورشیدی در شمال فارس می سازد

فارس آنلاین - روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس اعلام کرد : تفاهمنامه همکاری فیمابین مرکز خدمات سرمایه گذاری فارس و شرکت Benefit&Solar اتریش برای احداث چهار نیروگاه خورشیدی در آباده و بخش ایزدخواست این شهرستان به ارزش 100 میلیون یورو به امضا رسید.

20 درصد انرژی مصرفی موسسات دولتی و عمومی باید از انرژی های تجدید پذیر تامین شود

فارس آنلاین - شیراز - ایرنا - مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس با بیان اینکه 20 درصد از انرژی مصرفی موسسات دولتی و عمومی باید از انرژی های تجدید پذیر تامین شود گفت : این تصمیم بر اساس قانون و مصوبه دولت اجرا می شود و از سوی استانداری فارس به همه دستگاه های دولتی و عمومی استان ابلاغ شده است.

دولت نگاهش به صنعت فرش را تغییر دهد

فارس آنلاین - رئیس اتحادیه تولید و صادرکنندگان فرش استان فارس گفت: متاسفانه دیدگاه دولت نسبت به مقوله فرش همسان با صنعت، پتروشیمی و نفت و ...

میزان پیشرفت طرح فولاد نی ریز 93 درصد اعلام شد

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: فاز نخست مجتمع صنعتی فولاد نی‌ریز به عنوان یکی از سه طرح مهم اقتصاد مقاومتی فارس هم اینک 93 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بنا بر برنامه ریزی ها، اواخر پاییز امسال به بهره برداری می رسد.

نماینده مجلس: آزادراه شیراز-اصفهان، آباده را به حاشیه نخواهد برد

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی گفت: بر خلاف برخی دیدگاه ها، بهره برداری از آزادراه شیراز – اصفهان شهرستان آباده را به حاشیه نخواهد برد.

فرماندار: راه های در حال ساخت نویدبخش توسعه بیشتر اقلید است

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- فرماندار شهرستان اقلید گفت: طرح های درحال اجرا مانند آزادراه شیراز – اصفهان و راه آهن یزد – اقلید – یاسوج نویدبخش توسعه و رونق این شهرستان در سال های آینده است.

پژوهش‌های حوزه آب را حمایت می‌كنیم

فارس آنلاین - نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: اتاق شیراز در راستای نشر و توسعه دانش فنی از آثار پژوهش و تحقیق های ...

توانمندسازی بخش خصوصی با استفاده از پیشکسوتان اتاق بازرگانی

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- رئیس شورای پیشکسوتان و نخبگان اتاق شیراز گفت: توانمند سازی بخش خصوصی با استفاده از تجربه، توان و دانش پیشکسوتان بخش اقتصادی استان از برنامه های این شورا است.

هدفگذاری صادرات 2 میلیارد دلاری برای صنایع کوچک کشور تا پایان سال 96

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: تا پایان سال جاری صادرات بیش از 2 میلیارد دلار برای واحدهای صنایع کوچک مستقر در شهرک های صنعتی کشور هدفگذاری شده است.

امسال 155 طرح اقتصادی مقاومتی افتتاح شده است

فارس آنلاین - مدیر عامل شركت شهرك‌های صنعتی فارس گفت: امسال در سطح شهرك‌ها و نواحی صنعتی فارس، 155 طرح اقتصاد مقاومتی به بهره‌برداری رسیده و ...

طرح سرشماری کلنی های زنبورعسل در نی ریز آغاز شد

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- مسئول اداره بهبود تولیدات دامی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز اعلام کرد:‌طرح سرشماری و آمار برداری از کلنی های زنبورعسل به مدت یک هفته در این شهرستان آغاز شد.

وزیر راه: ساخت راه ها با رویه بتنی در کشور افزایش می یابد

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به اجرای یک چهارم طول پرژوه آزادراه شیراز – اصفهان با رویه بتنی گفت: با اجرای رویه بتنی در این پروژه، به تدریج شاهد افزایش اجرای این شیوه در احداث جاده ها در کشور خواهیم بود.

زمینه همکاری فعالان اقتصادی فارس و مکزیک فراهم است

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: فعالان اقتصادی استان فارس و مکزیک می توانند در زمینه های مختلف صادراتی از جمله صادرات بخش کشاورزی و پسته مبادلات خوبی داشته باشند.

چاره‌ای جز مردمی شدن اقتصاد نداریم

فارس آنلاین - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با تاکید براینکه وضعیت بودجه کشور اصلا خوب نیست، گفت: دولت به ...

استاندار فارس: کارگروه اشتغال برای ایجاد اشتغال برنامه ارائه دهد

فارس آنلاین - شیراز-ایرنا- استاندار فارس،کارگروه اشتغال را از مهمترین و اثرگذار ترین کارگروه ها دانست و گفت: اعضای این کارگروه باید به مساله اشتغال نگاهی عمیق داشته باشند و برای ایجاد اشتغال برنامه عملیاتی و کاربردی ارائه دهند.

باغ های مثمر در اراضی شیب دار فارس احداث می شود

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت:‌در سال جاری با مشارکت مردم 5000 هکتار باغ مثمر دیم در اراضی شیب دار استان فارس احداث می شود.

400 تن گردو از باغ های شهرستان نی ریز برداشت شد

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز اعلام کرد: امسال 400 تن گردو از سطح 200 هکتار از باغ های این شهرستان برداشت شد.

ترافیك مانع جدی سرمایه گذاری در شیراز

فارس آنلاین - یك كارشناس شهرسازی اعتقاد دارد كه موضوع ترافیكاز موانع جدی بر سرراه سرمایه‌گذاری و توسعه مطلوب شهری است اما با این مانع باید ...

راه اندازی نخستین واحد پرورش شترمرغ در جنوب فارس در اوز لارستان

فارس آنلاین - معاون مدیریت جهاد کشاورزی لارستان گفت: نخستین واحد پرورش شترمرغ در جنوب استان فارس با 11میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه چدرو بخش اوز لارستان راه اندازی شد.

پروژه‌های عمرانی شیراز متوقف نمی‌شود

فارس آنلاین - سرپرست شهرداری شیراز گفت: با توجه به تاكیداتشورا و تلاش مجموعه‌ی شهرداری، هیچ یك از پروژه‌های عمرانی متوقف نشده و تمامفعالیت‌های ...

اختصاص مشوق برای سرمایه‌گذاران صنعتی در فارس

فارس آنلاین - رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شركت شهرك‌هایصنعتی فارس اختصاص مشوق‌های حداكثری به سرمایه‌گذاران صنعتی با هدف جذب بیشترسرمایه‌گذار خصوصا ...

15 مهرروز روستا،فرصتی برای پاسداشت ارزش های معنوی کار و تولید

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- 15 مهرماه در تقویم ملی به نام روز روستا نام گرفته است، این روز فرصتی برای یاد آوری مسایل و مشکلات روستاییان و همچنین ارائه کارنامه خدمات دولت در مناطق روستایی و محروم است ، حدود 2 هزار و 400 روستای بالای 20 خانوار در استان فارس در اخیر از خدمات قابل توجه دولت بهره مند شده اند ، هر چند همچنان نیازهای کار و اشتغال در مناطق روستایی بسیار است.

فاز سوم کارخانه تولید کاشی و سرامیک پاسارگاد سرام آباده به بهره برداری رسید

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- فاز سوم تولید کاشی و سرامیک پرسلن کارخانه کاشی و سرامیک پاسارگاد سرام آباده پنجشنبه با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

51 درصد از راههای فارس تحت پوشش سامانه ثبت تخلف است

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس گفت: هم اینک یک هزار و 344 کیلومتر از راه های اصلی این استان که 51 درصد راه های فارس را شامل می شود تحت پوشش 136 سامانه ثبت تخلف قرار دارد.

رئیس جهاد کشاورزی فارس: توسعه باغ های دیم در اراضی شیب دار متوقف شود

فارس آنلاین - شیراز – ایرنا – رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس توقف توسعه باغ های دیم در اراضی شیب داراین استان را خواستار شد و گفت: در این گونه زمین ها، مردم در جهت شیب شخم زده و زراعت انجام می دهند که نه تنها بازدهی اقتصادی مناسبی ندارند بلکه اراضی را هم تخریب و فرسایش زیادی ایجاد می کند.

پتروشیمی و سد پارسیان، خواسته های مردم ممسنی

فارس آنلاین - شیراز – ایرنا- نماینده مردم شهرستان های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار ممسنی عصر چهارشنبه در آیین یادواره شهدای این شهرستان به طرح خواسته های مردم این منطقه از مسئولان پرداختند.

احترام به تولید ملی و فرهنگ ایرانی

فارس آنلاین - روزنامه عصر مردم چاپ شیراز در شماره 6174 یادداشتی با عنوان `احترام به تولید ملی و فرهنگ ایرانی` منتشر کرده است.

استاندار پای کار است

فارس آنلاین - روزنامه شیرازنوین چاپ شیراز در شماره 251 با اشاره به برنامه های `اسماعیل تبادار` از هفته پایانی شهریورماه امسال و آغاز فعالیت به عنوان استاندار فارس، یادداشتی را با عنوان `استاندار پای کار است` منتشر کرده است.

گشایش سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی،بیمارستانی در شیراز

فارس آنلاین - شیراز - ایرنا - سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، بیمارستانی و صنایع دارویی و نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی و توان بخشی سه شنبه با حضور جمعی از مسئولان استانی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان فارس در شیرازآغاز به کار کرد.

استاندار فارس: تامین زمین نباید دغدغه سرمایه گذار باشد

فارس آنلاین - استاندار فارس گفت: سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در استان را دارند نباید با مشکل تامین زمین مواجه باشند و باید با یک همت و تلاش جمعی مشکلات فراروی سرمایه گذاران برطرف شوند.

تسریع در اجرای پروژه های عمرانی فارس با تامین اعتبارات

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- اسماعیل تبادار استاندار فارس از ابتدای حضورش در استان(25 شهریور96)تاکنون بازدید از پروژه های مختلف در حال اجرا و نیمه تمام استان را در دستور کار خود قرار داده و از نزدیک در جریان وضعیت پروژه ها و مسائل و مشکلات آنها قرار گرفته است.

توسعه پالایشگاه شیراز یك ضرورت است

فارس آنلاین - فرماندار شهرستان شیرازاعتقاد دارد كه توسعه پالایشگاه شیراز در شرایط كنونی و به واسطه تاثیرگذاری آن براشتغال و اقتصاد استان فارس یك ...

بحران آب در فارس ومتولیان گوناگون/ لزوم هماهنگی وعزم برای حل آن

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- سخنان شرکت کنندگان در کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی شیراز نشانگر وجود متولیان گوناگون در موضوع بحران آب است و اینکه حل این بحران نیازمند عزم ملی است.

استاندار فارس:حمل و نقل جاده ای مناسبی نداریم

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- استاندار فارس که از بخش های مختلف آزاد راه شیراز - اصفهان دیدن کرده بود گفت:علیرغم تلاش های صورت گرفته در گذشته، هنوز از نظر حمل و نقل جاده ای وضعیت مناسبی نداریم.

فرماندار شیراز: توسعه پالایشگاه شیراز آثار مثبت اقتصادی به همراه دارد

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- فرماندار شهرستان شیراز گفت: توسعه پالایشگاه شیراز آثار مثبت اقتصادی بسیاری برای مردم منطقه و به ویژه در زمینه اشتغالزایی به همراه دارد، از این رو باید موانع فراروی این طرح از میان برداشته شود.

برج کج سرمایه گذاری

فارس آنلاین - روزنامه شیراز نوین چاپ شیراز در یادداشتی در شماره 248 به بررسی سرنوشت هتل نیمه کاره و مرتفع واقع در غرب شهر شیراز و ابتدای جاده ورودی شهر صدرا پرداخته است.

استاندار فارس: دستگاه های اجرایی استان نباید جزیره ای عمل کنند

فارس آنلاین - استاندار فارس گفت: با توجه به آسیب شناسی صورت گرفته، اصل مهمی که باید مدنظر مدیران استان قرار گیرد هم افزایی دستگاه های اجرایی با یکدیگر است، مدیران دستگاه ها نباید جزیره ای فکر و عمل کنند.

پروژه‌های عمرانی شیراز متوقف نشده است

فارس آنلاین - معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: هیچ‌یكاز پروژه‌های عمرانی شهرداری در شیراز متوقف نشده اما روند كار در بعضی پروژه‌هاكند است. ...

بیش از 950 هزار نفر از مشمولین سهام عدالت در فارس هنوز شماره شبا اعلام نکرده اند

فارس آنلاین - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس بر لزوم اعلام شماره حساب شبا در سامانه www.samanese.ir تاکید کرد و اظهار داشت : هنوز 959هزار 334 نفر از مشمولین سهام عدالت استان فارس شماره شبا بانکی خود را به سامانه سهام عدالت اعلام نکرده اند.

تقویت مشاغل خانگی، راهکاری مناسب برای رفع بیکاری

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- یکی از راه های تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی توسعه مشاغل کوچک و متوسط به طور عام و توسعه مشاغل خانگی به طور خاص با هدف افزایش درآمد و ثروت در جامعه است.

فضای عمومی كشاورزی نیازمند تجدید نظر است

فارس آنلاین - استاندار فارس اعتقاددارد كه باید در رویه و شیوه كشت و فضای عمومی كشاورزی این استان تجدید نظر كرد. به گزارش ایسنا ...

تفاهمی برای توسعه صادرات خرمای ایران

فارس آنلاین - اتاق مشترک ایران و عمان، انجمن ملی خرمای ایرانو هشت اتاق بازرگانی استان‌های خرماخیز ایران با امضای تفاهم‌نامه‌ای برای توسعهصادرات ...

دهم مهرماه آخرین مهلت ثبت نام صادرکنندگان برای انتخاب به عنوان نمونه

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت:‌آخرین مهلت ثبت نام صادرکنندگان برای انتخاب به عنوان نمونه دهم مهر 96 است.

ایجاد 30 هزار شغل در بازارچه‌های شیراز

فارس آنلاین - مدیر عاملسازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری شیراز گفت : بیش از 30 هزارنفر در بازارچه های ...

معاون استانداری فارس: بانک ها محدودیتی برای پرداخت تسهیلات رونق تولید ندارند

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: بانک ها برای پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید به واحدهای کوچک و متوسط محدودیت و سقفی ندارند.

بازارعراق، فرصتی استثنایی برای بازرگانان ایران است

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- دبیرکل میز کشورعراق در سازمان توسعه تجارت گفت:هم اکنون بازار صادراتی عراق یک فرصت استثنایی و تکرار نشدنی برای بازرگانان، تجار و صادرکنندگان ایران است.

فراخوان سرمایه گذاران برای مشارکت سودآور در منطقه ویژه انرژی بر لامرد

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- مجری طرح های صنایع انرژی بر در جنوب کشور گفت: با توجه به تکمیل زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد و فراهم بودن همه شرایط برای استقرار صنایع، فرصت مناسبی فراروی سرمایه گذاران استان و کشور برای مشارکت سودآور در این منطقه مهیا شده است.

معرفی مدیرعامل جدید شرکت شهرک‌های صنعتی فارس/ وجود 13 هزار طرح صنعتی با پیشرفت 50 درصد در کشور

فارس آنلاین - طی مراسمی با قدردانی از تلاش‌های شاهپور قنبریمدیر سابق شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احمدی فتوحی به‌عنوان مدیرعامل جدید و رئیسهیئت مدیره این ...

معاون استانداری فارس: 850 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای استان ثبت شد

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: در چهار ماه نخست امسال 850 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران، برای این استان به ثبت رسیده است.

وجود 13 هزار طرح صنعتی با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در کشور

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: هم اینک 13 هزار طرح صنعتی با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در کشور وجود دارد که با بهره برداری از آنها 444 هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد می شود.

دستور استاندار فارس برای شتاب بخشی به احداث محور تنگ ابوالحیات – دشت ارژن

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- اسماعیل تبادار استاندار فارس صبح پنجشنبه در نخستین هفته کاری خود در این مسئولیت از روند اجرای طرح چهارخطه تنگ ابوالحیات – دشت ارژن بازدید و دستور شتاب بخشی به روند احداث این طرح را صادر کرد.

بازداشت 5 متهم مالی در شیراز

فارس آنلاین - سرپرست پلیس آگاهی استاناز كشف یك فقره پرونده اخذ تسهیلات غیر مجاز بانكی به ارزش 3 میلیارد ریال و دستگیری5 متهم در شیراز خبر داد . ...

بارش های فارس کمتر از حد طبیعی است/ کشاورزان کشت پاییزه را به تاخیر بیاندازند

فارس آنلاین - شیراز - ایرنا - رئیس مرکز پژوهش های جوی، اقیانوسی دانشگاه شیراز گفت: بر اساس مطالعات علمی و پیش بینی ها، پاییز امسال در استان فارس شاهد بارش هایی کمتر از طبیعی خواهیم بود، از این رو به کشاورزان توصیه می شود کشت پاییزه را به تاخیر بیاندازند و به بارندگی در زمستان امید بیشتری داشته باشند.

گشایش نوزدهمین نمایشگاه تخصصی لوازم خانگی، صوتی و تصویری در شیراز

فارس آنلاین - نوزدهمین نمایشگاه تخصصی لوازم خانگی، صوتی و تصویری،در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی فارس واقع در شهرک گلستان شیراز با حضور جمعی از مسئولان استان فارس گشایش یافت.

نخستین سود سهام عدالت هفته اول مهر واریز می شود

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان فارس گفت: نخستین مرحله سود سهام عدالت تا هفته اول مهرماه امسال به حساب مشمولان این طرح واریز می شود.

کشف باند کلاهبرداری توسط اطلاعات سپاه فارس

فارس آنلاین - سربازان گمنام اطلاعات سپاه فجر فارس موفق به کشف و انهدامیک باند کلاهبرداری در این استان شدند. به گزارش ایسنا منطقه فارس ...

راه‌اندازی انجمن کشت فرا سرزمینی در اتاق بازرگانی شیراز

فارس انلاین- رئیس دفتر مطالعات کشاورزی و آب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: به‌زودی و با حضور فعالان بخش کشاورزی استان فارس، انجمن کشت فرا سرزمینی در اتاق شیراز تشکیل می‌شود.

آغاز کوچ پاییزه زنبورداران به شهرستان گرمسیری خنج

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنج گفت: زنبورداران مناطق سردسیری شمال استان فارس و استان های اصفهان، چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، کوچ پاییزه خود را به این شهرستان گرمسیری آغاز کردند.

نشان حلال و گواهینامه سالم برای گلاب و عرقیات میمند، تضمینی برای توسعه صادرات

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- محصولات کنسرسیوم صادراتی گلاب و عرقیات گیاهی میمند فارس نشان حلال و گواهینامه محصول سالم گرفته که به گفته مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان فارس، گامی به سوی توسعه صادرات است.

کشت فرا سرزمینی،فرصتی برای تامین احتیاجات غذایی و حفظ منابع آب

فارس آنلاین - شیراز- ایرنا- کشت فراسرزمینی به معنای کشت محصولات در کشوری دیگر و وارد کردن محصولات آن به کشور مبدا است که می توان آن را فرصتی برای تامین مواد غذایی همچنین حفظ منابع آب کشور مبدا دانست.

ردیابی آفات درختان جهرم

فارس آنلاین - کارشناس مسئول حفظ نباتات شهرستان جهرم ازاجرای طرح ردیابی آفات درختان در بخشی از باغ‌های این شهرستان خبر داد. به گزارش ...

شیرین کردن آب دریا و انتقال آن به فارس گزینه مناسبی نیست

فارس آنلاین - شیراز - ایرنا - رییس مرکز پژوهش های جوی و اقیانوسی دانشگاه شیراز بیان داشت : برخی فکر می کنند با باروری ابرها و شیرین کردن آب دریا و انتقال آن به استان فارس می توان مشکل کم آبی را حل کرد، شیرین کردن آب دریا چالش های خاص خود را دارد و گزینه مناسبی برای تامین آب نیست.

اخبار خواندنی

آمادگی بنیاد برکت برای سرمایه گذاری در جهرم

عضو هيات نمايندگان اتاق بازرگاني شيراز:توسعه صنايع پايين دستي پتروشيمي در فارس موجب اشتغال مي شود

توانمندي هاي صنايع غذايي فارس در نمايشگاه مسکو ارائه شد

صنايع پائين‌دستي پتروشيمي راهكاري براي توسعه فارس است

برنامه‌هاي هفته بزرگداشت صادرات در فارس مشخص شد

آمادگي فارس براي خدمات رساني به مسافران در بازگشت از سفرهاي تابستاني

اساس برنامه هاي هفته صادرات استان فارس حل مشکلات و تکريم صادرکنندگان است

معاون وزير ارتباطات: سامانه سيماک مانعي بر سر راه زمين خواري است

جهاد کشاورزي فارس: به دنبال رشد سه برابري توليد دانه هاي روغني هستيم

سرمايه گذاري 996 ميليارد توماني در حوزه مخابراتي فارس در دولت يازدهم

سيماك در 3 استان اجرايي شده است

آغاز تجهيز باغ‌هاي جهرم به سيستم‌هاي آبياري نوين

سامانه يکپارچه مديريت املاک کشور در شيراز افتتاح شد

سكوت آخرين حكمران بازار مسگرهاي جهرم/سرم بازار مسگرها دلم گنبد شاداسين

معدوم شدن 12 هزار شير معيوب سيلندر گاز در فارس/65 درصد تاسيسات شارژ گاز استاندارد است

فرصت سه ميليارد دلاري صندوق ضمانت صادرات ايران براي تجار

همايش کشاورزي پايدار در شيراز برگزار شد

فرصت سه ميليارد دلاري صندوق ضمانت ايران براي صادرات

معرفي 60 طرح اقتصادي جهرم به بنياد بركت

بازگشايي 28 واحد صنعتي در فارس

معاون مدير خسارت صندوق ضمانت صادرات ايران: امنيت صادرکنندگان را تامين مي کنيم

تشديد نظارت بر ناوگان مسافربري جاده‌اي در فارس

دهم مهرماه آخرين مهلت ثبت نام براي انتخاب صادرکنندگان نمونه سال 95 فارس

اختراع سيستم هوشمند بهينه سازي مصرف کشاورزي در کازرون

نايب رئيس کانون زنان بازرگان ايران: برخي قوانين مانع فعاليت و رشد اقتصادي هستند

بي اطلاعي فعالان اقتصادي فارس از قوانين صادرات يکي از مشکلات است

هفتمين جشنواره حاميان حقوق مصرف كننده در شيراز برگزار مي‌شود

قانون بهره برداري از آب نيازمند بازنگري است

تصويب چهار طرح سرمايه گذاري خارجي در فارس با سرمايه گذاري 850ميليون دلار

عضو اتاق بازرگاني شيراز: مشکلات صادرکنندگان کالا به قطر رفع شود

مدير کل تعاون فارس: روند توسعه تعاوني ها در اين استان بايد تداوم يابد

گسترش تعاوني هاي روستايي از ميزان مهاجرت روستاييان به شهرها مي کاهد

بهره‌برداري از 3300 واحد مسكن مهر در فارس

آغاز برنامه روستاي بدون بيکار را استان فارس

مهمترين کار کرد تعاوني بسيج امکانات است

تعاوني بخريم بايد به يك فرهنگ تبديل شود

حمايت دولت از بخش خصوصي براي توسعه صادرات به قطر

آب چند شهر جنوب فارس دوباره وصل شد

دولت به سادگي اجازه نمي‌هد از قدرت اقتصاديش كاسته شود/صندوق‌هاي بازنشستگي از بحران‌هاي سه‌گانه كشور است

مصرف برق در شيراز نسبت به پارسال 9 درصد افزايش يافت

دوازدهمين جشنواره تعاوني‌هاي برتر استان فارس برگزار شد

آموزش ها در حوزه مديريت مصرف انرژي بايد کاربردي باشد

امسال‌ 107 واحد صنعتي در فارس به بهره‌برداري رسيد

34 ميلياردريال براي بازسازي پل آسيب ديده ازسيل درکازرون اختصاص يافت

ساخت مدرن ترين شهرک خودرويي کشور در فارس

دسترسي سخت به آب/ تابستان امسال مصرف آب در شيراز افزايش يافت

لزوم دريافت مجوز فعاليت براي تاكسي‌هاي اينترنتي

عشايري: دولت نگاه تقويت کننده به محله‌ها را وظيفه خود مي‌داند

5.5 درصد مصرف برق در استان افزايش يافت

آغاز برداشت انجير ديم از انجيرستان‌هاي خفر

زيرساخت‌هاي هوانوردي فرودگاه جهرم کامل است

افتتاح طرح‌هاي عمراني فرودگاه جهرم

سفر 83 هيات سرمايه گذاري خارجي به استان فارس دستاورد دولت يازدهم

تصويب 4 طرح سرمايه‌گذاري به ارزش 850 ميليون دلار در فارس/پنجره واحد الكترونيك سرمايه‌گذاري به‌زودي رونمايي مي‌شود

پيش بيني برداشت بيش از 8 هزار تن خارک و رطب در شهرستان مُهر

رشد سه برابري واگذاري زمين در شهرک‌هاي صنعتي فارس

30 طرح توليدي و عمراني، رهاورد هفته دولت در شهرستان اقليد

آغاز توليد سيمان سفيد در استهبان فارس

بهره برداري از 733 واحد مسکن مهر دراستان فارس همزمان با هفته دولت

استاندار فارس: حقابه سد سلمان بازنگري شود

شعبه اتاق مشترک بازرگاني ايران و ايتاليا در شيراز فعال است

شعبه اتاق مشترك ايران و ايتاليا در شيراز فعال شد

مصرف برق دراستان هاي فارس و بوشهر8 درصد افزايش داشت

فرماندار شيراز: اعتبار ويژه براي تامين آب روستاي محروم سلطان آباد درنظر گرفته شد

استاندار: افزون بر يک ميليارد دلار از صندوق توسعه ملي به تقويت صنعت فارس اختصاص يافت

نويد بهره برداري از خط انتقال آب از سد سلمان فارسي

2 عضو کنسرسيوم و خوشه فرش دستباف فارس، برتر کشور معرفي شدند

اجازه اخلال در امور شهرداري را نمي‌دهيم

بهره‌برداري از ساختمان امور مالياتي شيراز

بهره‌برداري از پروژه‌هاي عمراني در داراب

توسعه پايدار در فارس بايد در همه بخش هاي اقتصادي دنبال شود

پرونده مخلوط کردن خاک با گندم درفارس/ پنج نفر دستگير شدند

آغاز عمليات اجرايي مدرسه‌ي 12کلاسه‌ي خيرساز در جهرم

بهره برداري ازپرو‍ژه برق رساني در جهرم

بارقه‌هاي اميد براي رونق فرودگاه جهرم

خط دوم آبرساني به شيراز از سد درود زن 60 درصد پيشرفت دارد

استاندار فارس:جامعه روستايي در زمينه توليد و ايجاد امنيت نقش اساسي دارند

بررسي مساله هتل آسمان در کميسيون گردشگري اتاق بازرگاني شيراز

مديرعامل شرکت آب منطقه اي فارس:شلتوک کار نيستيم

برنامه‌ريزي خريد ميوه طرح تنظيم بازار از پايان مردادماه /بهره‌برداري از 4 پروژه در هفته دولت

بهره برداري از طرح هاي عمراني فارس؛ پنج ميليون تومان سرمايه گذاري به ازاي هر خانوار

استاندار: به روستاهاي فاقد گاز در فارس تا پايان امسال گازرساني مي شود

550 هکتار از اراضي شهرستان خنج به زير کشت کنجد رفت

بهره برداري ازطرح هاي عمراني با 29.5 ميليارد تومان در فسا

بهره برداري از طرح هاي گازرساني در جهرم

بهره برداري از 263 پروژه صنعتي در کشور

سرمايه گذاري فرانسوي ها در توليد و فرآوري ميوه در سپيدان فارس

رهاسازي 15 هزار قطعه بچه‌ماهي گرم آبي

جهرم دومين شهر فارس در توليد محصولات گلخانه اي

دو برگزيده از استان فارس در ميان‌برترين‌هاي صنايع کوچک کشور قرار گرفتند

صادرات 200 هزار پاجوش آلوئه‌ورا از لامرد به افغانستان

توليد سالانه 30 هزار تن خرما در جهرم

پرداخت تسهيلات اقتصاد مقاومتي و مشاغل خانگي آغاز شد

قيمت انواع ميوه و تره بار در ميادين فارس

آغاز توزيع 10 هزار تن علوفه بين عشاير فارس

برداشت گياه دارويي به ليمو در کازرون

تسريع در فرآيند اداري صدور مجوزهاي سرمايه گذاري در بخش گردشگري ضرورت دارد

توليد قطعات کامپوزيتي مقاوم به خوردگي با تکيه بر دانش بومي

هزار ميليارد ريال از دستگاه‌هاي دولتي طلبكاريم

بيش از 28 هزار مترمربع اراضي ملي اقليد از يک زمين خوار باز پس گرفته شد

دستگاه هاي اجرايي، طرح توجيهي براي فرصت هاي سرمايه گذاري تهيه کنند

دستگاه هاي اجرايي و اقتصادي استان براي بسته هاي سرمايه گذاري خود طرح توجيهي علمي و فني تهيه کنند

نمک جهرم محصولي با كيفيت است اما بهترين نيست

اعلام آمادگي هيات چيني براي ساخت کارخانه لامپ هاي کم مصرف در فارس

توسعه کشت گياهان دارويي حفظ مراتع عشايري را به همراه دارد

تداوم و توسعه صادرات غيرنفتي نيازمند کارگو است

رتبه دوم جهرم در توليد انگور استان فارس

هنوز بخش قابل ملاحظه اي از ماليات متکي به نفت است/ميزان مشارکت مردم در کشورهايي که به منابع خام متکي هستند کمتر است/ماليات بايد جايگزين منابع عمومي مانند نفت خام و گاز شود/توسعه اقتصادي با تعميق علم و فن همراه است

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري فارس از شهر بين المللي سلامت و گردشگري پارس بازديد کرد

جلسه گفت وگوي دولت وبخش خصوصي فارس/ تامين اجتماعي و اتاق بازرگاني

گشايش افق هاي جديد در سرمايه گذاري و رونق محصولات دارويي در استان فارس

قرارداد با توتال منافع ملي ايران را تامين مي کند

شناسايي 860 هزار هکتار اراضي شيبدار مستعد در کشور

صادرات 6.6 ميليارد دلاري مواد و صنايع معدني در سال 95

پالايشگاه بنزين يورو 4 شهرستان مهُر بيش از 60 درصد پيشرفت فيزيکي دارد

نعمت زاده منطقه اقتصادي صنايع انرژي‌بر لامرد را بازديد کرد

مجموعه توليدي پنل‌هاي خورشيدي در شيراز آغاز به‌كار مي‌كند

ايجاد بيش از 22 هزار فرصت شغلي از محل طرح رونق توليد در فارس

بيش از 53 ميليون دلار کالا از گمرک فارس صادر شد

کارگروه ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري شايستگي جايگاه بالاتري دارد

کشف بيش از هشت ميليارد ريال کالاي قاچاق در فارس

امكان دسترسي به مناقصات دولتي افغانستان فراهم شد

جهادکشاورزي در تحقق اقتصاد مقاومتي تاثيرگذار است

آغاز طرح عارضه يابي واحدهاي صنعتي در فارس

افزايش 13 درصدي ارزش کالاي قاچاق کشف شده در فارس

تدوين طرح پيشگيري از خشونت/قانون پيش فروش آپارتمان درفارس اجرا شد

54 ميليون دلار کالا از گمرک فارس صادر شد

اختصاص 70 ميليارد ريال از اعتبارات تملک دارايي به شهرستان جهرم

کشف بيش از سه ميليارد ريال کالاي قاچاق در 2 شهرستان فارس

طرح آبخيزداري شهرستان اقليد يک هزار فرصت شغلي ايجاد کرد

ادغام بانک مهراقتصاد با برخي مؤسسات مالي شايعه است

شرکت فناوران فارس، مدال طلاي مسابقات بين المللي را از آن خود کرد

نابودي بيش از يک هزار ليتر عرقيات غيرقابل مصرف در ميمند فيروزآباد

آفت «سرخرطوم حنايي» دغدغه وزارت کشاورزي

فارس يکي از پايه هاي تمدن جامعه بشري است/احداث خط انتقال آب و تصفيه خانه فاضلاب از مهم ترين پروژه هاي شيراز است

برداشت ازگيل از 270 هکتار باغ‌هاي خفر

فروش 9 ميليون و 500 هزار دلاري صنايع دستي فارس

تقويم رويدادهاي گردشگري استان فارس تدوين شد

راه آهن فارس بيش از 80 هزار مسافر جابه جا کرد

اهالي فارس، کالاي توليد اين استان مصرف کنند

انعقاد قرارداد احداث 23 نيروگاه در شهرك‌هاي صنعتي فارس

بيش از سه ميليارد ريال کالاي قاچاق در فارس کشف شد

برداشت انگور نوبرانه در گراش آغاز شد/ کشت 30 هکتار انگور ياقوتي

راه اندازي مرکز خدمات مالکيت فکري و تجاري سازي در دانشگاه شيراز

روش هاي سنتي توليد محصولات کشاورزي پاسخگوي نياز کشاورزان نيست

600 تن محصول کلزا در جهرم برداشت مي شود

بيش از 10 پروژه زيربنايي جهرم در حال احداث است

تلاش براي افزايش توليد و صادرات فرش دست‌بافت در فارس

آغاز عمليات رديابي آفات قرنطينه اي در شهرستان گراش

توزيع نهال نخل ميان باغداران گراش